Alergie!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-01, 19:59   #1
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Exclamation

Alergie!!!


Czy któraś z Was spotkała się z takimi objawami alergii jak schodzenie skóry z opuszków palców?Mojej 5-cioletniej córeczce przytrafia się to co kilka miesięcy i lekarz dopiero niedawno wpadł na to, że to może być reakcja uczuleniowa(poprzedni lekarze twierdzili, że to od braku witamin z grupy B).Testy ma mieć robione dopiero w czerwcu, ale może któraś z Was już się z tym zetknęła?Będę bardzo wdzięczna za pomoc i radę.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 20:52   #2
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Smile Dot.: Alergie!!!

Cześć Ola

__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 21:17   #3
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Alergie!!!

Cytat:
Napisane przez xandra78
Czy któraś z Was spotkała się z takimi objawami alergii jak schodzenie skóry z opuszków palców?Mojej 5-cioletniej córeczce przytrafia się to co kilka miesięcy i lekarz dopiero niedawno wpadł na to, że to może być reakcja uczuleniowa(poprzedni lekarze twierdzili, że to od braku witamin z grupy B).Testy ma mieć robione dopiero w czerwcu, ale może któraś z Was już się z tym zetknęła?Będę bardzo wdzięczna za pomoc i radę.
Jak schodzi jej ta skóra to czy na nowej są widoczne linie papilarne czy może takie poprzeczne kreski,niszczące rysunek linii?Schodzi tylko skóra czy może też pękają?
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-01, 21:22   #4
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Alergie!!!

Mojej 4-letniej córce schodzi skóra z opuszków paluchów u nogi. Wydaje mi się, że to może przez tanie rajtuzki z targu. Jak nosiła tylko rajtuzki Wola, to nic sie nie działo.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 08:04   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Alergie!!!

hey moje dziecko tez mialo ten problem na paluszkach rąki i nóg ,poszlismy do lekarza stwierdzil uczulenie na" cos" ,bralismy calcium i natłuszczalismy paluszki po kilku dniach wszytso wróciło do normy ,bylo to jakies 3 latatemu ,od tamtego czasu nie powtórzyło sie
pzdr
paula
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 09:38   #6
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Alergie!!!

Cytat:
Napisane przez natii4
Jak schodzi jej ta skóra to czy na nowej są widoczne linie papilarne czy może takie poprzeczne kreski,niszczące rysunek linii?Schodzi tylko skóra czy może też pękają?
Właśnie nie są widoczne linie papilarne, tylko te poprzeczne kreski.Czasem tez pękają i robią sie mikroskopijne ranki.Raz objawy są łagodniejsze raz mniej.Co jakis czas schodzi jej tez skóra na paluszkach u nóżek-najwięcej z dużego palca.Mamy przepisane kremy i maście, ale one pomagaja tylko na objawy.Najczęściej, przy tych łagodniejszych zmianach stosujemy krem "Cutibaza"-jest dość skuteczny.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 10:07   #7
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Alergie!!!

Te objawy są podobne jak u mnie-ja mam alergię na kosmetyki,chemię domową itp.Np.kontakt z płynem do mycia do naczyń kończy się tak,że mam całą rękę pomarszczoną,strasznie wysuszoną,za chwilę wszystko zaczyna mnie swędzieć i następnie robią się jakieś bąble wypełnione płynem,które bardzo szybko się rozprzestrzenia.
Mnie uczula wszystko począwszy od wody z kranów,mydła,po całą resztę silniejszych detergentów oraz kosmetyki.Dodatkowo guma mnie też uczula,więc zmywanie mam z głowy
Tutaj jest kilka linków opisujących tą alergię,objawy itp. może coś Cię natchnie do tego co uczula Twoje dziecko:
http://www.przychodnia.pl/alergia/index22.php3?t=22
http://www.astma.edu.pl/wydawnictwo.php?id=4&art=26 Akurat wg tego artukułu powinnam być chyba w muezeum,bo podchodzę pod wszystkie grupy,gdzie uczulenie pojawia się bardzo rzadko
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-03, 14:33   #8
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Alergie!!!

Dziękuję Wam za odpowiedzi
Natii-ciekawe informacje na stronkach, które mi podałaś.Teraz będę sie u lekarza mądrzyć;-P
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 14:36   #9
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Alergie!!!

Proszę bardzo,trzymam kciuki,żeby Twojemu dziecku nic poważnego nie było
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.