Kosmetyki naturalne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-12-18, 15:09   #1
ElaG
Raczkowanie
 
Avatar ElaG
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 263
GG do ElaG

kosmetyki Dermajetics (Herbalife)


Czy któraś z Wizażanek używała tych kosmetyków? Byłam wczoraj na pokazie, prowadziła 20-latka. To, co mówiła o tych kremach, ich "naturalnym" (hehehe) składzie, działaniu, itp. to taka herezja dla przeciętnie obytej w tej materii użytkowniczki kremów, że należało by spalić ją prezenterkę) na stosie, krzycząc przy tym : O święta naiwności. Ceny - wyższe niż kremów Vichy, Avene, czy innych aptecznych (np. najnowszy krem - ok. 200 zł, ma to być niby odpowiednik najnowszego kremu Dioru, który będzie kosztował ok.1000zł, rzekomo te same składniki, również taka sama linia technologiczna itp.). A może to ja się mylę, uprzedzona niekompetencją młodziutkiej prezenterki, może te kosmetyki to rzeczywiście "Nobel" wśród kremów? Kto je zna i używa?
ElaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-18, 16:12   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: kosmetyki Dermajetics (Herbalife)

Moja znajoma uzywala tego- jednak to nie byly kremy tylko herbatki i jakies srodki wspomagajace odchudzanie. Niby to naturalne, niiby takie super, ale wywalila na to duzo kasy, a skutki sa prawei znikome. Ja nie polecam. [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 18:59   #3
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Kosmetyki naturalne

Ostatnio "naszło mnie" na zmiany w swoich kosmetykach, czytaj pozbycie się tych bardziej "toksycznych". Możecie polecić kosmetyki naturalne (ewentualnie własnej roboty), ale tu jest trudność, na raczej skromną kieszeń, bo ostatnio z kasą krucho? Może wśród kosmetyków aptecznych jest coś wartego polecenia?
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 21:00   #4
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Kosmetyki naturalne

apteczne to akurat zazwyczaj drogawe są, ale z domowych ja robię sobie peeling do ciała (kawa + cukier +oliwa +żel pod prysznic, czasem kapka cymanonu), maseczkę oczyszczającą (polopiryna s, taka bez witaminy C i nierozpuszczalna, niemusująca - 5 tabletek rozpuszczam w odrobince wody, dodaję jogurtu naturalnego, można też mąki ziemniaczanej, żeby zagęścić i na twarz - świetnie oczyszcza i nie szkodzi naczynkom). z polopiryny mozna też zrobić tonik.niektóre dziewczyny robią tonik z dodatkiem octu naturalnego, owocowego. o tym pisała chyba Sylwiasta...
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 21:43   #5
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Kosmetyki naturalne

droga zaliko, witam w klubie
ja napalilam sie na ktorys z kremow krem stad: www.ekologiczny.pl
kosmetyki sa w pelni naturalne, podali wyczerpujacy sklad. wielki minus to ich cena... ale tak to jest, zbyt mala konkurencja "naturalnosci" wiec ceny wysokie. mowisz ze z kasa krucho... u mnie podobnie... zostalo nam jedynie czekac na lepsze czasy w portfelu...
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 12:38   #6
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kosmetyki naturalne

polecam forum o kosmetykach naturalnych:
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=26078
i bardzo obszerny wątek:
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1666818
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 13:13   #7
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Kosmetyki naturalne

A ja sama robię i kremy i toniki i peelingi. W sumie wychodzi to tak tanio, że nie odczuwam wydatków na kosmetyki pielęgnacyjne. Problem jest tylko na początku bo troszkę trzeba zainwestować.
A te w pełni naturalne, ekologiczne to nie mają oby żadnych konserwantów? Coś to chyba jest inaczej.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-27, 13:19   #8
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez margop
A ja sama robię i kremy i toniki i peelingi. W sumie wychodzi to tak tanio, że nie odczuwam wydatków na kosmetyki pielęgnacyjne. Problem jest tylko na początku bo troszkę trzeba zainwestować.
A te w pełni naturalne, ekologiczne to nie mają oby żadnych konserwantów? Coś to chyba jest inaczej.
toniki i peelingi to chyba niezbyt trudna sprawa, skoro nawet mnie się udało, ale jak robisz kremy...? bardzo mnie to ciekawi, napisz coś więcej, proszę...

przypomniało mi się jeszcze, ze sporo mozna zaoszczędzić na serum z witaminą Ci E i innymi składnikami robionym domowym sposobem (opisuje to na swoim forum basia Kwiatkowska i dziewczyny na forum 30+) w porównaniu z kremem aptecznym z witaminą C.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 14:29   #9
ziyi
Raczkowanie
 
Avatar ziyi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 172
Dot.: Kosmetyki naturalne

Zalika, mnie tez naszło na zmiany w kosmetykach. Ale u mnie to juz skrajna sytuacja, bo w zasadzie to jestem na etapie wymieniania wiekszosci swoich kosmetykow na naturalne.
Od sierpnia mam nadzieje, ze juz wszystko bedzie zalatwione. Zostana mi tylko kosmetyki kolorowe do wymiany. A serum krystaliczne RB zostanie i nie mam zamiaru z niego rezygnowac
Polecam ten watek w kafeteri do ktorego linka podala Justa
ziyi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 16:25   #10
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja bardzo lubie Welede i Dr. Hauschka, ale mieszkam w Niemczech wiec mam do nich dostep. Ostatnio kupilam sobie na wyprobowanie tonik , mleczko i olejek w drogerii dm i mialam tonik z naturalnych kosmetykow od Rossmanna, poza tym melczko aloesowe(koszmarek wedlug mnie), a takze krem do rak. Tak sie zastanawiam, jakie znacie kosmetyki naturalne dostepne w Polsce? Prosilabym o nazwy i czy sa dostepne w sklepie,czy trzeba gdzies przez internet .danejprzez was stronki wiem, ze jest eco cosmetics. Musze popatrzec tu u mnie, toc to niemieckie kosmetyki a ich nie znalam. Niestety kupic w PL ich nie bedu umiec, chyba ze zamowie przez internet na mamy adres,a w sierpniu sobie odbiore. Tylko czy to ma sens? popatrze u siebie za nimi. Poza tym mialam kilka produktow od Lavere dla skory od 30+, probki Lavera. Moja mama chodzila po dorgeriach i pytala o naturalne kosmetyki , ale dostala odpowiedz, ze one maja najwyzej 3-4 mie4siace waznosci i im sie nie oplaca ich sprowadzac. Jak jej powiedzialam ze te co wlasnie wymienilam majak pare lat bo wszystko co mam maja date waznosci do 2007 roku to sie uperala ze nie sa naturalne, a ja przeciez widze, ze tam chemii nie ma. Bym zapomniala, ostatnio zamowilam sobie przez internet kosmetyki od Grüne Erde. W moim miesicie jest ich sklep, ale to bym musiala jechac do miasta i go poszukac, wiec poszalam na latwizne.
Wymieniajce dziéwczyny czego uzywacie, chodzi o firmy(ja nie lubie robic sama kosmetykow , wole kupic gotowe), moze jakas polska firma i gdzie ja mozna kupic. Miel widziane stronke, jak ta www.ekologiczny.pl W mojej dziurze w Pl pewnie nici z zakupow, ale moze zamowie przez internet, wiec pisac, prosze.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 17:12   #11
biba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 27
Dot.: Kosmetyki naturalne

czesc!
Polecam polskie kosmetyki naturalne firmy Femi, ja uzywam kremow i tonikow, polecam tez olejek hydrofilny do demakijazu, jest swietny.
biba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-27, 18:09   #12
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Kosmetyki naturalne

Zastanawiam się w jakim wieku można stosować to serum Basi, bo ja to chyba za młoda jestem, albo tak tylko mi się wydaje
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 18:15   #13
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez margop
A ja sama robię i kremy i toniki i peelingi. W sumie wychodzi to tak tanio, że nie odczuwam wydatków na kosmetyki pielęgnacyjne. Problem jest tylko na początku bo troszkę trzeba zainwestować.
A te w pełni naturalne, ekologiczne to nie mają oby żadnych konserwantów? Coś to chyba jest inaczej.
Mogłabyś podać przepisy na wszystko może spróbuję się pobawić i zrobić coś samodzielnie (skąd bierzesz składniki?)
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 18:24   #14
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez margop
A te w pełni naturalne, ekologiczne to nie mają oby żadnych konserwantów? Coś to chyba jest inaczej.
Wyczytalam ze owszem naturalne kosmetyki zawieraja konserwanty, ale czysto naturalne takie jak geraniol, citronellol, linalool, uzyskane z olejkow eterycznych.
ogolnie slowo konserwant kojarzy sie negatywnie czyz nie? przynajmniej dla mnie. a tu prosze... konserwanty moga byc syntetyczne, chemiczne ale i naturalne.
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 19:18   #15
fianit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 71
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja polecam kosmetyki firmy Sabon, jest tylko jeden sklep w Polsce we Wrocławiu a drugi w Europie. Zachwyciłam się tymi kosmetykami tak że używam tylko ich i dr.Hauschka. Jest stronka internetowa www.sabon.pl, daty ważności to około roku czy dwóch teraz nie pamiętam. Są sprowadzane z Izraela.
fianit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 19:45   #16
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Kosmetyki naturalne

produkty Weledy czy Dr Hauschka a takze Logona, Lavera czy Living Nature tak naprawde nie sa w 100% naturalne. posiadaja troche inny ceryfikat niz te z Eco Cosmetics.
kosmetyki Dr Hauschka maja certyfikat BDIH, ktory pozwala nazywac sie naturalnymi po spelnieniu warunkow przez 60% wszystkich produktow tej firmy. czyli nie mamy pewnosci ze nasz krem nie miesci sie przyapdkiem w tych 40% nie naturalnych.
Zas Eco Cosmetics jak i Argiletz Centifolia, Sanoflore czy Melvita maja logo ECOCERT, ktore "wymaga, aby na każdym certyfikowanym produkcie podana była ilość składników pochodzenia naturalnego oraz ilość składników pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych. BDIH nie wymaga takiej informacji." Poza tym ilosc naturalnych skladnikow ma wynosic nie
mniej jak 95%. I kazdy kosmetyk certyfikowany jest osobno.

Ale wiadomo ze lepiej miec chociaz te 60% pewnosci niz ledwo 1% jak to jest w naszych kosmetykach "naturalnych" np Garniera. nikt do tej pory nie stworzyl jednej konkretnej definicji KOSMETYKU NATURALNEGO i dlatego nawet 1% naturalnosci pozwala nadac sobie takie miano


Zapraszam do lektury, bo informacje sa stad : http://www.ekologiczny.pl/x_C_X__P_STRONA1.html
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 21:22   #17
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Wink Dot.: Kosmetyki naturalne

tabletka, a ja uwazam, ze sa w 100% naturalne, a napewno te ktore ja posiadam w domu lub posiadalam, bo pare juz wykonczylam i kupilam cos nowego w ramach testow czy fajne i mi bedzie pasowac. Moze wystarczy ze 60% tych produktow jest naturalnych, ale w taki razie nie rozumiem, dlaczego to co ja posiadam nie ma nic sztucznego? wystarczy spojrzec na sklad Dr. Hauschka, czy Weleda, ja tam nic sztucznego nie widze. Sa tam wyciagi roslinne z ekologicznych upraw, do tego naturalne olejki eteryczne, czego chciec wiecej? Zanim kupie cos nowego od tej firmy ide na ich stronke www.dr.hauschka.de i sprawdzam co ma w skladzie i jeszcze na nic syntetycznego sie nie natknelam. Nawet nasza ekspertka w tej dziedzinie Monika_T je chwali. To od niej sie dowiedzialam , ze sa juz gotowe kosmetyki(bo ja nie mam cierpliwosci na krecenie jak ona, jedyne co krece to maseczka od Hauschki i glinka od Grüne Erde).Dla mnie jak kosmetych jest na bazie ekologicznej uprawy, nie jest chemicznie barwiony, nie ma chemicznych konserwantow i nie jest chemicznie perfumowany to luksus i kosmetyk naturalny, potem jeszcze wglad na skladniki dla pewnosci, ze wszystko jest ok i kupuje, co nie znaczy , ze nie uzywam tych naladowanych chemia np. Rosaliac krem i zel do mycia, a takze krem pod slepka Aktive C od LRP.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 21:58   #18
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Talking Dot.: Kosmetyki naturalne

Zapomnialam napisac, ze te kosmetyki czesto posiadaja öko test, a to do mnie bardzo przemawia. Zreszta, ja bardzo lubie kosmetyki ktore zawieraja chemie ,ale nie ma w nich mineralnych olejow, nie sa chemicznie perfumowane i sa bez konserwantow, a takze nie maja chemicznych barwnikow(nie dotyczy kremow na naczynka, tam sa barwniki, wystarczy spojrzec, ze kremy te maja zielony kolor) i nie maja PEG, to az sie prosza "kup mnie" . Mam pare takich kosmetykow z apteki np. balsam i krem do stop Eubos z 10% Urea(mocznika), krem Physiogel Cream. Nie ma co przesadzac, troche chemii nam odrazu nie zaszkodzi, ale jak nie ma jej wcale to jeszcze lepiej. Moim odkryciem ,jesli chodzi o konkretny kosmetyk sa kremy do rak. Dr. Hauschka i Weleda - oba maja öko test sehr gut, ale bardziej przypadla mi do gustu Weleda. Od kiedy uzywam tych kremow, moje paznokcie nie sa juz kruche i blyszcza jakby je pomalowano bezbarwnym lakierem.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 02:36   #19
ziyi
Raczkowanie
 
Avatar ziyi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 172
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ktos tu wspominal o firmie Femi. Niestety jej kosmetyki wcale nie sa naturalne. W Polsce jest trudno zdobyc kosmetyki naturalne, mozna co najwyzej kupic przez internet. Mam nadzieje, ze Rossman wprowadzi w koncu Alterre do swej oferty w Polsce, bo slyszalam, ze te kosmetyki sa tanie i dobre.
ziyi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-28, 07:59   #20
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Kosmetyki naturalne

Zbyt dużo trzeba by było pisać, aby sprawę dokładnie wyluszczyć. Na wizażu byly artykuły poświęcone temu tematowi. Ale postaram się coś napisać w kilku zdaniach.
Kremy i balsamy do ciała robię na bazie lanoliny, można też na eucerynie. Obydwa artykuły dostępne w aptece. (Kg lanoliny ok 50 zł - wystarcza na ok. 1,5 roku, są i mniejsze opakowania). Dodaję do tego olej (do twarzy jojoba i avocado najchętniej), do balsamów do ciala też inne mniej "szlachetne". Dostępnych jest teraz dużo. Do tego różne inne skladniki: napar z wybranych ziół, woda różana, sok z cytryny, witamina A, E, ewentualnie olejki eteryczne (należy zwrócić uwagę żeby były to czyste olejki naturalne a nie kompozycje zapachowe), olej z rokitnika. Przy komponowaniu skladników można trochę pofantazjować, poszukać w ksiązkach jakie zioła będą służyły naszej cerze.
Jeśli chodzi o sam proces zrobienia kremu czy balsamu to są dwie metody: na zimno i na ciepło. Ja preferuję tą pierwszą. Krem się robi jak masę do tortu. Ucieram lanolinę i w trakcie ucierania dodaję małymi porcjami napar, potem olej i pozostałe skladniki.
Jeśli chodzi o drugą metodę to polega ona na stopieniu bazy (lanoliny, euceryny) i dodaniu do niej pozostałych składników jak było wyżej opisane. I też należy to ucierać gdy zaczyna stygnąć, tak aby otrzymać jednolitą masę.

Od wielu lat walczyłam z róznymi uczuleniami, popękanymi naczynkami (nabawiłam się ich stosując gotowe kremy, które podrażniały mi skórę, po każdym uczuleniu na krem bylo gorzej) i przede wszystkim z suchością skóry. Twarz po myciu była ściągnięta i musiałam natychmiast zastosować krem. Od kiedy stosuję swoje wlasne kremy skończyły się tamte problemy. Naczynka mam nadal popękane (może i to się cofnie, bo w niektórych partiach uległy wyraźnemu zmniejszeniu) ale minęła bezpowrotnie suchość skóry. Jest świetnie nawilżona (to dzięki lanolinie) i pięknie napięta. Jestem ze swojej cery zadowolona i żałuję ze tak późno zmądrzałam.
Co do toników. Używam przede wszystkim wodę różaną własnej roboty, którą konserwuję odrobiną octu winnego. I tylko tym myję twarz. Tak samo można używać wody zrobionej na ziolach. Ja jednak lubię różaną. Makijaż zmywam olejem (oliwą) albo czystym albo takim w którym wcześniej macerowały się jakieś zioła.
Oczywiście ciągle czegoś nowego szukam. I ciągle coś modyfikuję. Ale to co napisalam to takie "ramy".
No i jeszcze jedna rzecz. Moja kieszeń. Gdy widzę ceny kosmetyków w sklepach i przypomnę sobie ile wydawałam to teraz nie mogę się nadziwić mojej głupocie. Tyle płacić i jeszcze sobie szkodzić. I ciągle coś nowego, a to pod oczy a to na dekolt..... a cera byla coraz gorsza. Basta.
Jesli kogoś zainteresowałam to bardzo się cieszę. Namówiłam moją siostrę na takie kosmetyki. Wzbraniała się mówiąc, że absolutnie sobie nie wyobraża bo ma bardzo tłustą cerę i ciągłe problemy a tu krem z olejem. W końcu spróbowala. Cerę ma nadal tłustą ale już bez problemów a znajomi pytają co robi, że jest ona tak dobra.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 08:21   #21
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ta_bletka
Wyczytalam ze owszem naturalne kosmetyki zawieraja konserwanty, ale czysto naturalne takie jak geraniol, citronellol, linalool, uzyskane z olejkow eterycznych.
ogolnie slowo konserwant kojarzy sie negatywnie czyz nie? przynajmniej dla mnie. a tu prosze... konserwanty moga byc syntetyczne, chemiczne ale i naturalne.

http://www.alergia.org.pl/lek/archiw...1/wyprysk.html
a tam jest coś takiego:
Obecnie we wszystkich krajach rozwiniętych (własne badania wykazują, że także w Polsce) najczęściej alergizują dwie syntetyczne substancje zapachowe: mech dębowy i izoeugenol. Obie te substancje często są składnikami drogich „prestiżowych” kosmetyków. Zdaniem szeregu autorów trzecie miejsce pod tym względem zajmuje geraniol, co jednak wymaga jeszcze potwierdzenia

Więc jednak do wszystkiego należy podchodzić z dużą rezerwą. W artykule jest mowa o syntetykach ale nawet jeśli jest to substancja naturalna to może uczulać. Dlatego z wielką ostrożnością należy podchodzić np do olejków eterycznych. Czasami same z siebie mogą uczulać a czasem ich otrzymywanie związane jest z zastosowaniem np rozpuszczalnikow i wtedy są nimi zanieczyszczone.
Jestem na tym punkcie może nawet przeczulona ale to co przeszlam z kosmetykami nauczylo mnie niezwyklej ostrożności. Naprawdę mialam ogromne problemy.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 09:58   #22
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kosmetyki naturalne

Co do konserwantów w kosmetykach naturalnych to owszem są obecne również te "chemiczne" - np. w słynnym kremie różanym Hauschki jako konserwant występuje benzyl alcohol, substancja "pochodzenia chemicznego, syntetyczny alkohol otrzymywany z ropy naftowej lub smoły węglowej" - jak poucza nas słowniczek składników na Wizażu.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10257

Nawiasem mówiąc, tego konserwantu jest tam mniej więcej tyle samo co tej róży...
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 10:33   #23
dafne75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 46
Dot.: Kosmetyki naturalne

Coz ja tez sie zainteresowalam kosmetykami na bazie naturalnych składników, mam pytanie czy znalazłam cudo za grosze czy to tez kolejny chwyt marketingowy otóz zakupiłam kapsułki firmy GAL Koenzym Q10 całosc produktu zamknieta jest w 48 kapsułkach producent opisuje tak ich działeanie: Koenzym Q10 jest substancją o charakterze witaminy powszechnie występującą w organizmach roślinnych. Koenzym Q10 bierze udział w podstawowych dla życia komórki cyklach przemian metabolicznych.

Pobudza komórki skóry do właściwego funkcjonowania i uodparnia je na działanie temperatury i promieni UV. Dzięki swoim możliwościom wykorzystuje energię zmagazynowaną w wysokoenergetycznych związkach fosforanowych, co skutecznie zapobiega tworzeniu się zmarszczek oraz przyczynia się do spłycenia zmarszczek już istniejących. W skład preparatu Koenzym Q10 wchodzi również olej z nasion wiesiołka oraz witamina E o stężeniu 2%. Są to składniki wspomagające w działaniu koenzym Q10. Ponad to olej z nasion wiesiołka zawiera kwas g-linolenowy, który posiada właściwości antyalergiczne. Nie mam dzisiaj opakowania przy sobie wic nie moge dokładnie opisac dokładnie składników, ale moza , ktoras z was juz je wyprobowała???????
dafne75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 10:52   #24
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Kosmetyki naturalne

Nie spodziewalabym się raczej efektów. Ale jak się samemu nie spróbuje to się i tak nie wierzy. Takie działanie koenzym ma ale trudno osiągnąć obiecane efekty łykając kapsułki. Jestem przekonana, że wyłącznie codzienna, staranna pielęgnacja jest w stanie trochę opóźnić działanie czasu. Gdyby było inaczej to niejedna bogata kobieta wyglądałaby jak własna córka czy nawet wnuczka. Stać je przecież na najdroższe kremy, preparaty. Nic z tego. Nie tędy droga.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 11:29   #25
dafne75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 46
Dot.: Kosmetyki naturalne

Margop troszke ostudziłas moj zapał, zapewnie słusznie ale wypróbuje poprostu strzele sobie taka serie i poczekam na efekty, oczywiscie nei jest to jedny moj kosmetyk ktory zamierzam stosowac, obecnie jestem tez na kuracji Juvitem i zauwazam juz pierwsze pozytywne efekty tj. rozjasnienie skory, spłycenie zmarszczek pod oczami, poprawa"gestosci" skóry" Ale absolutnym nr 1 z naturalalych produktów jest peeling kawowy!!!!!!!!!
dafne75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 11:47   #26
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez dafne75
Coz ja tez sie zainteresowalam kosmetykami na bazie naturalnych składników, mam pytanie czy znalazłam cudo za grosze czy to tez kolejny chwyt marketingowy otóz zakupiłam kapsułki firmy GAL Koenzym Q10 całosc produktu zamknieta jest w 48 kapsułkach producent opisuje tak ich działeanie: Koenzym Q10 jest substancją o charakterze witaminy powszechnie występującą w organizmach roślinnych. Koenzym Q10 bierze udział w podstawowych dla życia komórki cyklach przemian metabolicznych.

Pobudza komórki skóry do właściwego funkcjonowania i uodparnia je na działanie temperatury i promieni UV. Dzięki swoim możliwościom wykorzystuje energię zmagazynowaną w wysokoenergetycznych związkach fosforanowych, co skutecznie zapobiega tworzeniu się zmarszczek oraz przyczynia się do spłycenia zmarszczek już istniejących. W skład preparatu Koenzym Q10 wchodzi również olej z nasion wiesiołka oraz witamina E o stężeniu 2%. Są to składniki wspomagające w działaniu koenzym Q10. Ponad to olej z nasion wiesiołka zawiera kwas g-linolenowy, który posiada właściwości antyalergiczne. Nie mam dzisiaj opakowania przy sobie wic nie moge dokładnie opisac dokładnie składników, ale moza , ktoras z was juz je wyprobowała???????

o GAL i ich produktach była już kiedyś mowa na wizażu. Jest troszkę recenzji na KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...t&vendorid=531
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 12:38   #27
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kosmetyki naturalne

Basia Kwiatkowska na swoim forum pisała o tych kapsułkach, że są gotowym olejkiem do zastosowania na skórę. Można je więc stosowac do wewnąrz i na zewnątrz. Osobiście nie próbowałam.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 12:53   #28
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja się zastanawiem czy lepiej kupować kosmetyki czy robić, te kupne to po dokładniej analizie składu, wybierając te mniej szkodliwe. Czy zaopatrzyć się w lanoline i co tam jeszcze i produkować ?
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 13:57   #29
dafne75
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 46
Dot.: Kosmetyki naturalne

o dzięki nan zaraz doczytam co Basia na ten temat pisze poniewaz przyznam szczerze , ze jej artykuły ( dżizes aby to nie zabrzmialo górnolotnie) "otworzyły mi oczy" na to jak jestesmy oszukiwane przez wiekszość firm opisujacych cudowne własciwosci swoich produktów,a jaka jest prawda po analizie składu
dafne75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 13:58   #30
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja wolę kupować. A to dlatego, że o ile bez większego wysiłku jestem w stanie sporządzić sobie serum z witaminą C czy peeling kawowy (fantastyczna sprawa nawiasem mówiąc), czy cukrowy, to już kremu z retinaldehydem raczej sobie nie zrobię.
Przy okazji przypominam, że na naturalne składniki tez jest mnóstwo uczuleń, choćby na lanolinę właśnie, która, jak zapewne wiecie, jest pochodzenia zwierzęcego - sporządza się ją z łoju na skórze owiec. 100% naturalność, żeby nie rzec naturalizm.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.