Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-13, 22:03   #4381
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Niezamienna, możesz odpowiedzieć jak u Ciebie spisuje się swalan? Bo myslę o nim intensywnie, a z tego co pamiętam mamy podobny rodzaj skóry (mieszana, w kierunku tłustej)
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 22:12   #4382
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Naszukałam się tam tego pudru ale w końcu znalazłam. Przyznam, że jestem pod wrażeniem. Świeżo nałożony rozjaśnia skórę, a potem wchłania się delikatnie i zostawia taką minirozświetlającą woalkę. Bo na mojej paszczy ja roświetlenie widzę. No i leciutko napina skórę, wyraźnie wygładza. Nie kryje oczywiście ale nałożenie na niego korektora nie jest wielkim problemem.
W jakim dziale jest ten puder bo kompletnie go nie widzę .
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 22:15   #4383
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Niezamienna, możesz odpowiedzieć jak u Ciebie spisuje się swalan? Bo myslę o nim intensywnie, a z tego co pamiętam mamy podobny rodzaj skóry (mieszana, w kierunku tłustej)
U mnie świetnie Kiedyś miałam próbkę z EsoSpa (recenzja jest w BKWC), potem nie mogłam się doczekać powrotu skwalanu do tego sklepu i zamówiłam z BU. Jest bardzo lekki, nie zapycha mnie, nawilża porządnie. Nie ma żadnego zapachu. Kiedyś stosowałam go solo i z HA, teraz dodaję trochę do każdego z serów olejowych.

Ilono, a jakieś efekty tej kocanki widzisz? Ja jeszcze swojej nie używałam - moje zapasy hydrolatowe zaczynają niebezpiecznie przypominać rozmiarami olejowe...

Gajowniczko, ja zawsze szukam przez wyszukiwarkę.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-01-13 o 22:18
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 22:23   #4384
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
A przy okazji - odważyłam się i nałożyłam olej neem na buzię... Nie solo oczywiście - dodałam trochę do rzeczonej maseczki glinkowej, starając się zagłuszyć neem olejkiem lawendowym. Fakt, zapach jest... nieopisany Nie mogę się zdecydować, co mi to właściwie przypomina - zepsute mięso, jakieś przyprawy? W każdym razie zapach jest ostry, taki "świdrujący". Wcale się nie dziwię, że ten olej pomaga pozbyć się insektów, które głupieją od jego smrodku (mniej więcej tak jest napisane na stronie NP). Ale muszę szczerze napisać, że było warto. Efekt jest cudny, skóra baaaardzo gładka. Myślę, że maseczki (na twarz i włosy) to dobry pomysł na neem - 20 minut jestem w stanie wytrzymać, całej nocy z tym śmierdzielem nie byłabym chyba w stanie przeżyć (o Mężu nie wspomnę...). W piątek/sobotę dodam trochę do kokosowego okładu na włosy.
Droga Niezamienna gratuluję, jak na olejomaniaczkę przystało wypróbowałaś chyba najsmrodniejszego oleju na świecie. Ja nie wiem czy jest olej co bardziej śmierdzi.. Gdy dostałam pudełeczko Neem to też był twardy, zwłaszcza, że zima i pierwsze wąchnięcie było dokładnie takie jak Twoje - eee przesadzają te ludzie, mają jakieś delikatne nosy, wcale tak źle nie jest - ale to było wtedy gdy olej był zimny i twardy, jak posiedział sobie w łazience zrobił się płynniejszy, bo tam ciepło mam i jak go nałożyłam solo na buzię to mi nos wykrzywiło, zapach zrobił się mocniejszy jak się olej ocieplił w domu. Przez pierwsze dni było mi ciężko, jak wieczorem pomyślałam sobie, że mam go nałożyć to mi nie było śpieszno do łazienki. Po czasie trochę się przyzwyczaiłam i nadal używam. Ja też sobie tak pomyślałam, że nie dziwne, że wszystkie robaczki uciekają od tego oleju Podobno ludzie używają tego na pchły u zwierząt.
Mieszałam go już z kokosem i neem przeważył całkowicie zapachu kokosowego wcale nie było. Po neemie ciężko też domyć cokolwiek, ten zapach przechodzi i zostaje w opakowaniu, nawet po mocnym myciu.
Neema dodaję też do peelingu enzymatycznego, nawet nie próbowałam go z niczym mieszać, bo bałam się, że będzie jeszcze gorzej zapachowo.
Za to ostatnio bardzo lubię zapach tamanu, tak lubię, że sobie czasem wącham butelkę. I lubię też zapach kocanki, mi się kojarzy całkiem z czym innym, dla mnie to zapach końca lata, kiedy robiliśmy ognisko na zakończenie lata pod lasem, jak się wracało do domu to pachniało jeszcze ogniem, wieczorem, trawą jakimiś ziołami, mgłą i jeszcze to zapach takich suszków które też robiliśmy na koniec lata i jesienią, wisiały sobie czasem na ścianach do góry nogami i schły. Myśmy je nazywali suchotniki, ale nie wiem co to były za kwiatki. Ten zapach to dla mnie dużo dobrych wspomnień, a jednocześnie trochę smutny, bo to wszystko już minęło.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 22:50   #4385
_marcepanka_
Raczkowanie
 
Avatar _marcepanka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilonko, Psychodelia dzięki wielkie . Nie pomyślałam o tym, że masełko można przecież stopić . Spróbuję zatem stworzyć całkowicie naturalny balsamik. Z tym że, taką naturę to pewnie trzeba w lodówce trzymać i to niezbyt długo, jesli jest bez konserwantów . Kiedyś czytałam, że niektóre olejki eteryczne (z drzewka herbacianego bodajże) mogą stanowić naturalny konserwant. Poprawcie mnie jeśli się mylę
_marcepanka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 23:00   #4386
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Jeśli zrobisz wersję czysto olejową (bez fazy wodnej) to nie musisz tego trzymać w lodówce.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-13, 23:06   #4387
_marcepanka_
Raczkowanie
 
Avatar _marcepanka_
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 185
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dzięki Schaetzchen . Ale jeśli z hydrolatem, to w lodówce i pewnie nie dłużej aniżeli 2 tygodnie
_marcepanka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 08:05   #4388
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziewczyny, przepraszam, że się wtrące i to trochę z innej beczki, ale zamówiłam dwa hydrolaty na Ecospa różany i oczarowy. O ile na różanym jest napisane, że można go stosować bezpośrednio jako tonik o tyle na oczarowym, że trzeba rozcieńczyć wodą lub innym hydrolatem i max. stężenie to 10%. Szczerze mówiąc jestem laikiem w "mieszankach kosmetycznych" i kupując ten hydrolat myślałam, że tak jak różany można go kłaść bezpośrednio na twarz. Mam ogromną prośbę podpowiedzcie mi jak go rozcieńczyć aby wyszło to 10% i czym (jaką wodą?). Aha i jeszcze jedno pytanko ile czasu może taki hydrolat stać w lodówce? Będę bardzo wdzięczna za Wasze wskazówki.
Pozdrawiam
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 08:33   #4389
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez madziar5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przepraszam, że się wtrące i to trochę z innej beczki, ale zamówiłam dwa hydrolaty na Ecospa różany i oczarowy. O ile na różanym jest napisane, że można go stosować bezpośrednio jako tonik o tyle na oczarowym, że trzeba rozcieńczyć wodą lub innym hydrolatem i max. stężenie to 10%. Szczerze mówiąc jestem laikiem w "mieszankach kosmetycznych" i kupując ten hydrolat myślałam, że tak jak różany można go kłaść bezpośrednio na twarz. Mam ogromną prośbę podpowiedzcie mi jak go rozcieńczyć aby wyszło to 10% i czym (jaką wodą?). Aha i jeszcze jedno pytanko ile czasu może taki hydrolat stać w lodówce? Będę bardzo wdzięczna za Wasze wskazówki.
Pozdrawiam
a gdzie znalazłaś takie info
miałam już wiele hydrolatów ale żaden z nich nie wymagał rozcieńczania

jeśli już o % mowa, to nie trzeba być znawcą, wystarczy prosta matematyka
jeśli masz 100ml hydrolatu, to musisz dopełnić do 1l wodą destylowaną i wtedy otrzymasz 10% stężenia
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 08:51   #4390
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziękuję za odpowiedź.
Taką informację mam podanąna opakowaniu hydrolatu z Ecospa dziwne ale nie piszą tego na ich stronie przy jego opisie.Już do nich napisałam, ciekawe czy dostanę odpowiedź.

Hmmm z tymi proporcjami to rzeczywiście wystarczy policzyc, ale jakoś ja blondynka zbaraniałam jak zobaczyłam ten opis na opakowaniu. Czyli z tego wynika, że ze 100 ml hydrolatu będę miała 1 litr? Szczerze mówiąc spróbowałabym go nie rozcieńczać ale nie wiem jak zareaguje skóra a teraz karmię piersią 7 tygodnioweg synka i raczej wolałabym nie eksperymentować
A jak z tym przechowywaniem w lodówce? ile czasu bezpiecznie może stać po otwarciu?
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 08:54   #4391
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Mrs. Doubtfire, prawdziwym olejomaniaczkom nawet neem niestraszny
Też znam określenie "suchotniki" - i kocanka kojarzy mi się z tym samym

Madziar, problem oczaru był już w naszym wątku i kiedyś Pani Rita z EcoSpa wyjaśniała nam, o co chodzi z tym rozcieńczaniem hydrolatu oczarowego. O ile pamiętam, pisała, że mają takie trochę błędnie wydrukowane etykietki - zalecane jest rozcieńczanie hydrolatu, jeśli używasz go na okolice oczu, do reszty twarzy można spokojnie stosować w stężeniu 100%.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 08:57   #4392
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Madziar, mam hydrolat z drzewa herbacianego z eco spa i jest na nim informacja, zeby go rozcieńczać prezy używaniu w okolicach oczu. To wrażliwe okolice i łatwiej o podrażnienie, zaczerwienienie, oczy mogą łzawić. Piszą pewnie o tym żeby dmuchać na zimne.
Złota zasada brzmi: z nowościami ostrożnie. Spróbuj hydrolatu rozcieńczonego, jeśli będzie OK, to potem możesz zwiększać stężenie.
Hydrolat po otwarciu możesz przechowywać tak długo jak jest napisane na nalepce na spodzie butelki.

EDIT:
Niezamienna, Ty wiesz co
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona

Edytowane przez schaetzchen
Czas edycji: 2009-01-14 o 08:57 Powód: dopisek
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 09:28   #4393
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

madziar, na początek odlej sobie 10ml, dodaj do tego 90ml wody destylowanej i testuj
...

ja też pamiętam suchotniki, no faktycznie podobny zapach
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 09:55   #4394
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dziękuję Wam ślicznie za pomoc. Idę poeksperymentować
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 10:04   #4395
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

zapomniałam, Niezmienna..., krótko używam kocanki by spostrzec jakieś spektakularne efekty ale:
* skóra jest odświeżona
* nie lepi się, co np. dyskwalifikuje mój ulubiony migdał, czy jabłko, lipę
* mam wrażenie, że łagodzi
* przede wszystkim świetnie nawilża
zostanie ze mną na dłużej
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 14:41   #4396
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
W jakim dziale jest ten puder bo kompletnie go nie widzę .
W regeneracji, na drugiej stronie bodajże.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 14:48   #4397
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Dzięki Morelle bo przez wyszukiwarkę nic nie wyskakuje.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 16:25   #4398
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

zakupiłam zestaw do kremu z PHA jak myślicie, można taki kremik ewentualnie zakonserwować Otiphenem z mazideł? czy są jakieś przeciwskazania? bo 3 tygodnie to trochę krótko jak na 50ml kremu do twarzy przynajmniej dla mnie
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 17:07   #4399
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Znalazłam bardzo fajną stronę (po niemiecku):

http://www.olionatura.de/_oele/index.php

wklejam link, bo nawet jeśli ktoś z niemieckim słabo, to może skorzystać z przejrzystego wykresu każdego oleju - to kółeczko na dole, widać od razu co siedzi w oleju i czy - potencjalnie - skóra ma szanse go polubić

PS siedzę przy komputerze i powinnam pracować, a ja o olejach czytam.... odetnijcie mi internet!!!!
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 21:20   #4400
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
zakupiłam zestaw do kremu z PHA jak myślicie, można taki kremik ewentualnie zakonserwować Otiphenem z mazideł? czy są jakieś przeciwskazania? bo 3 tygodnie to trochę krótko jak na 50ml kremu do twarzy przynajmniej dla mnie
Najlepiej wyślij pytanie do ZSK. Pani Katarzyna wieczorem odpowiada niemal atomatycznie. A tak na marginesie, ZSK będzie miało niedługo konserwant naturalny. Dostąpiłam zaszczytu przetestowania jednego , który jest brany pod uwagę, Biopeinu. Będzie on dobry do konserwowania emulsji.

Z gotowymi zestawami jest właśnie problem objętościowy. 50 ml kremu starczyłoby mi na ponad 2 miesiące. Ale ten z PHA jest dosyć lekki, powinien wyjśc taki puszysty dzięki emulgatorowi, więc szybciej się zużywa. Chociaż 50 ml dla jednej osoby to i tak za dużo.

Udało mi się ustalić dokładnie, ile czego zużywam w ciągu dwóch tygodni i dzieki temu nic mi się już nie marnuje. Toniku wychodzi mi 25 g, serum 8 g (używane dwa razy dziennie).

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-14 o 21:24
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 21:36   #4401
martii90
Zakorzenienie
 
Avatar martii90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 622
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ja w końcu złożyłam to zamówienie na BU i wpłaciłam kaskę. Teraz czekam niecierpliwie na przesyłkę
__________________
- the best is yet to come


Instagram
martii90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-14, 21:42   #4402
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
zapomniałam, Niezmienna..., krótko używam kocanki by spostrzec jakieś spektakularne efekty ale:
* skóra jest odświeżona
* nie lepi się, co np. dyskwalifikuje mój ulubiony migdał, czy jabłko, lipę
* mam wrażenie, że łagodzi
* przede wszystkim świetnie nawilża
zostanie ze mną na dłużej
Dzięki, Ilono Brzmi zachęcająco

Schaetzchen, fajna strona - nawet dla niezbyt biegłych w niemczyźnie (takich jak ja )
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 07:42   #4403
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
zakupiłam zestaw do kremu z PHA jak myślicie, można taki kremik ewentualnie zakonserwować Otiphenem z mazideł? czy są jakieś przeciwskazania? bo 3 tygodnie to trochę krótko jak na 50ml kremu do twarzy przynajmniej dla mnie
ja konserwowałam i spokojnie przetrwał bez sensacji do dziś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Najlepiej wyślij pytanie do ZSK. Pani Katarzyna wieczorem odpowiada niemal atomatycznie. A tak na marginesie, ZSK będzie miało niedługo konserwant naturalny. Dostąpiłam zaszczytu przetestowania jednego , który jest brany pod uwagę, Biopeinu. Będzie on dobry do konserwowania emulsji.

Z gotowymi zestawami jest właśnie problem objętościowy. 50 ml kremu starczyłoby mi na ponad 2 miesiące. Ale ten z PHA jest dosyć lekki, powinien wyjśc taki puszysty dzięki emulgatorowi, więc szybciej się zużywa. Chociaż 50 ml dla jednej osoby to i tak za dużo.

Udało mi się ustalić dokładnie, ile czego zużywam w ciągu dwóch tygodni i dzieki temu nic mi się już nie marnuje. Toniku wychodzi mi 25 g, serum 8 g (używane dwa razy dziennie).
Lorri, zrobiłam go hurtowo [3 porcje] obdarowałam teściową i babcię - wysmarowała go w jakieś dwa tygodnie i musiałam jej oddać swoją porcję, nota bene jest zachwycona
prosiła tylko o zwiększenie udziału fazy olejowej
czy możnaby wcisnąć tam jeszcze Q10, jak myślisz?

ja kiedyś testowałam konserwant z EcoSPA, zapachu niestety nie zdzierżyłam
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 09:43   #4404
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

A ten kremik z PHA tez konserwowałam Opithienem i nic mu złego się nie stało
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 10:26   #4405
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

cześć Dziewczyny

Mam taką prośbę. Planuję zrobić mojej przyjaciółce prezent na 25 urodziny- śmiałyśmy się ostatnio że ćwierć wieku i czas zacząć się odmładzać

A ponieważ ona jest entuzjastką moich kosmetycznych eksperymentów, wymyśliłam, że to będzie zestaw pielęgnacyjny specjalnie dla niej

Ma cerę normalną, nietłustą, niesuchą, tylko naczynkową. I wymyśliłam, że dostanie hydrolat różany, serum z wit.c, micelek (lipa plus róża np?), serum do włosów z jedwabiem i keratyną i krem chcę jej ukręcić ( z ekstraktem z kasztanowca, olejem różanym, jojobą i morelą, plus żel aloesowy i HA i jakiś hydrolacik). Macie może jakies sugestie, pomysły?
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 10:37   #4406
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Bardzo fajny zestaw i dobrze dobrany.

Chciałabym mieć taką przyjaciółkę, ja na 25 urodziny dostałam ćwiartkę wódki Teraz zużyłabym ją do kosmetyków ale wtedy człowiek był młody i głupi...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 14:54   #4407
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Lorri, zrobiłam go hurtowo [3 porcje] obdarowałam teściową i babcię - wysmarowała go w jakieś dwa tygodnie i musiałam jej oddać swoją porcję, nota bene jest zachwycona
prosiła tylko o zwiększenie udziału fazy olejowej
czy możnaby wcisnąć tam jeszcze Q10, jak myślisz?

ja kiedyś testowałam konserwant z EcoSPA, zapachu niestety nie zdzierżyłam
Nie mam pojęcia, jak z tym Q10, nigdy nie próbowałam. A odnośnie fazy tłuszczowej, to wydaje mi się, że przy zwiększonej np. do 25% trzeba dawać więcej Tego Care (ok. 4%) i alkoholu cetylowego (ok. 3%). Wtedy się emulsja lepiej trzyma.

O aromacie Suprapeinu słyszałam, ja dostanę Biopein. Ciekawa jestem, jak mój wrażliwy nos na niego zareaguje . Ciągle próbuję się przemóc i ignorować orzech włoski w olejku do mycia, ale jakoś nie mogę. Jakiś taki ropny, ciężki, przytłaczający...
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 15:49   #4408
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Bardzo fajny zestaw i dobrze dobrany.

Chciałabym mieć taką przyjaciółkę, ja na 25 urodziny dostałam ćwiartkę wódki Teraz zużyłabym ją do kosmetyków ale wtedy człowiek był młody i głupi...
e tam, dobra wódka nie jest zła, podobno...
ja tam wolę whisky albo czerwone wino

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia, jak z tym Q10, nigdy nie próbowałam. A odnośnie fazy tłuszczowej, to wydaje mi się, że przy zwiększonej np. do 25% trzeba dawać więcej Tego Care (ok. 4%) i alkoholu cetylowego (ok. 3%). Wtedy się emulsja lepiej trzyma.

O aromacie Suprapeinu słyszałam, ja dostanę Biopein. Ciekawa jestem, jak mój wrażliwy nos na niego zareaguje . Ciągle próbuję się przemóc i ignorować orzech włoski w olejku do mycia, ale jakoś nie mogę. Jakiś taki ropny, ciężki, przytłaczający...
że trzeba zwiększy emulgator i stabilizator to wiem
ja znów nie cierpię zapachu cytrynowego drzewka herbacianego z BU
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 16:27   #4409
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Ilono i Lorri, przepraszam, że się wtrącę do dyskusji o kremie z PHA, zwłaszcza że nigdy go nie robiłam Zauważę jednak, że serum i krem z Q 10 mają ph ok. 5,5-6, a krem z PHA ma - przynajmniej według przepisu - ph dużo niższe i trzeba je podwyższać do 4. Nie wiem, czy Q 10 jest stabilne przy takim niskim ph.

Polu, świetny zestaw . Można do niego ewentualnie dodać jeszcze olejek myjący, no i jakąś maseczkę - choć to oczywiście już zupełnie ponad minimum. Ech, pozazdrościć takiej przyjaciółki jak Ty.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2009-01-15 o 16:29
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 16:57   #4410
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ilono i Lorri, przepraszam, że się wtrącę do dyskusji o kremie z PHA, zwłaszcza że nigdy go nie robiłam Zauważę jednak, że serum i krem z Q 10 mają ph ok. 5,5-6, a krem z PHA ma - przynajmniej według przepisu - ph dużo niższe i trzeba je podwyższać do 4. Nie wiem, czy Q 10 jest stabilne przy takim niskim ph.

Polu, świetny zestaw . Można do niego ewentualnie dodać jeszcze olejek myjący, no i jakąś maseczkę - choć to oczywiście już zupełnie ponad minimum. Ech, pozazdrościć takiej przyjaciółki jak Ty.
no właśnie w specyfikacji nie ma podanego zakresu ph, trzeba chyba napisać do p.Kasi
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:18.