Włókniaki - sposoby ich usuwania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-07, 22:10   #1
kunegunda1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6

Włókniaki - sposoby ich usuwania


Witajcie drogie Forumki. Jestem tu zupełnie nowa, ale już dziś chciałabym zadać Wam pytanie związane z usuwaniem włókniaków. Ja mam ich sporo zwłaszcza na szyi. Bardzo chciałabym się ich pozbyć. Wiem że można to zrobić ciekłym azotem lub laserem. Ale w gabinetach kosmetycznych są ceny nie na moją kieszeń. Czy znacie jakieś "domowe" sposoby zamrażania lub innego usuwania tych "pypciów"?
Liczę na podpowiedź.
kunegunda1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 22:16   #2
BERRY21
Zadomowienie
 
Avatar BERRY21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 091
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

Cytat:
Napisane przez kunegunda1111 Pokaż wiadomość
Witajcie drogie Forumki. Jestem tu zupełnie nowa, ale już dziś chciałabym zadać Wam pytanie związane z usuwaniem włókniaków. Ja mam ich sporo zwłaszcza na szyi. Bardzo chciałabym się ich pozbyć. Wiem że można to zrobić ciekłym azotem lub laserem. Ale w gabinetach kosmetycznych są ceny nie na moją kieszeń. Czy znacie jakieś "domowe" sposoby zamrażania lub innego usuwania tych "pypciów"?
Liczę na podpowiedź.
O Jezu, nie wyobrazam sobie, zeby usuwac wlokniaki "domowymi sposobami" (cokolwiek przez to rozumiesz)

Nie rozumiem dlaczego piszesz o gabinetach kosmetycznych? Przede wszystkim powinnas pojsc do dermatologa, pokazac te zmiany i jesli wlokniaki sa niewielkie, to faktycznie ciekly azot lub laser odniosa skutek (a z pewnoscia laser).

Ja mialam wlokniaka pod pacha i byl usuwany przez chirurga, gdyz byl za duzy by potraktowac go laserem.
__________________
Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.
Mark Twain


BERRY21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 22:33   #3
olenna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 121
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

Miałam jednego włókniaka na twarzy. Poszłam do dermatologa w normalnej, państwowej przychodni. Włókniak został usunięty na miejscu ciekłym azotem, za darmo. Było to dwa lata temu. Nie odrósł. Polecam wizytę u dermatologa, a nie domowe sposoby, bo krzywdę sobie zrobisz.
olenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 23:11   #4
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

podejrzewam, że masz na myśli brodawki / kurzajki. tutaj masz cały wątek o metodach ich usuwania:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=20002
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 23:29   #5
BERRY21
Zadomowienie
 
Avatar BERRY21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 091
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
podejrzewam, że masz na myśli brodawki / kurzajki. tutaj masz cały wątek o metodach ich usuwania:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=20002
Włókniak nie jest kurzajka, to "lagodny nowotwor pochodzenia lacznotkankowego"

W zadnym wypadku nie mozna wlokniakow usuwac samodzielnie w domu
__________________
Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.
Mark Twain


BERRY21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 07:12   #6
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

Cytat:
Napisane przez BERRY21 Pokaż wiadomość
Włókniak nie jest kurzajka, to "lagodny nowotwor pochodzenia lacznotkankowego"

W zadnym wypadku nie mozna wlokniakow usuwac samodzielnie w domu
naprawdę? :P napisałam, że nie sądzę, aby autorka wątku miała na myśli włókniaki!
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 18:06   #7
kunegunda1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

Cześć wszystkim. Bardzo dziękuję za rozwinięcie tematu. Jestem jednak winna Wam pewne wyjaśnienie.
Fakt, że dokładnie nie wiem czy to brodawki, czy włókniaki. Występują bardzo licznie i na ogół są dość drobne. Byłam ok. pół roku temu u lek. dermatologa i ona po prostu tych zmian nie nazwała (przynajmniej mnie nie poinformowała) "po imieniu". Mówiła tylko "zmiany skórne" - a mi po prostu nie przyszło do głowy by zapytać co to dokładnie jest. Pytałam tylko o sposoby pozbycia się "tego". Pani doktor powiedziała, że w większości przypadków takie zmiany zamraża się ciekłym azotem, po czym poinformowała mnie, że usuwanie takich zmian (podobno jest to kosmetyka a nie leczenie) nie podlega refundacji NFZ, ale ona testowo spróbuje zamrozić 3- żeby sprawdzić, czy to pomaga. Tak też zrobiła. Na pożegnanie podała mi adres swojego prywatnego gabinetu i zaproponowała usunięcie "tego" już zupełnie prywatnie. Cena jaką podała - wydała się dość wysoka jak na moją kieszeń.
Sam zabieg był tak prosty (dotykanie patyczkiem zakończonym wacikiem zmoczonym w kubku z ciekłym azotem po trzykroć każdego "pypcia" ) że wydawało mi się możliwe przeprowadzenie jego w warunkach nie koniecznie sterylnych.
Tonący brzytwy się chwyta.
Chyba pójdę raz jeszcze do dermatologa i zapytam przede wszystkim co to jest.
Pozdrawiam i dzięki za wypowiedzi.
kunegunda1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-25, 21:57   #8
dominisia545
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

Witam. 2lata temu wykryłam guz w lewej piersi..byłam u lekarza rzobil mi usg powiedział ze nie jest powiedzianeze to nowotwor mozliwe ze to jakies sprawy hormonalne...kilka - kilkanascie miesiecy temu sprawdzałam czy nadal jest okazało sie, ze tak.. od 1.5tygodnia zauwazyłam e tamten jest nadał i do tego mam jeszcze jeden tylko ze mniejszy w tej samej piersi.. nie wiem co robic...boje sie najgorszego....co radzicie.... ??
dominisia545 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 11:11   #9
Estera_2011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 26
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

Hej, mam pytanie dot wkłókniaka/brodawki.
Byłam z tym u lekarza, ale Pani doktor powiedziała mi ,że tzreba to usunąć ponieważ gdzieś mogła się zarazić. Mam skierowanie do chirurga, mam 4. z czego trzy na jednej nodze. Zdarza się ,że mnie to bardzo swędzi i czuję dyskomfort. Szukam lekarza na NFZ, który mi to usunie. Nie da sie z tym zyć. Jestem z Bytomia i szukam lekarza także w okolicznych miastach. Jak możecie pomóc to poradźcie coiś Z góry dziękuję.
Estera_2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 16:22   #10
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

ja też mam włókniaki na szyi i pod pacha jedną .byłam u dermatologa z tym a on stwierdził,że to jest problem kosmetyczny i może usunąć odpłatnie .cena jedna sesja to 250zł.nie wiem czy uda się na za jednym zamachem usunąć wszystko bo nie określił ile czasu trwa ta sesja.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 08:46   #11
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

Może to niepopularne wśród lekarzy, ale ja od dermatolog, która w Opolu usuwała mi włókniaki na szyi dowiedziałam się, że małe i drobne można usuwać samodzielnie odrywając je pęsetą i że nie ma sensu chodzić na jakiekolwiek zamrażania, bo to droga do nikąd.

Nie wiem, co o tym sądzić i czy nie jest to jakaś rewolucyjna teoria
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-06, 16:23   #12
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

Utrapienie a musiałaś zapłacić za to usuwanie u dermatolga?
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 11:38   #13
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

Cytat:
Utrapienie a musiałaś zapłacić za to usuwanie u dermatolga?
Nie, nic nie płaciłam, ale nie ukrywam, że robiłam to już ze dwa lata temu i długo czekałam na wizytę w ramach NFZ. Usuwane miałam prądem i to tylko te większe, bo tych mniejszych się po prostu nie da "chwycić".
Niestety, to że odrastają jest faktem...
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 20:47   #14
JJUL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

witam. ja właśnie wczoraj byłam u dermatologa ponieważ miałam 3 takie "znamiona" , 1 w miejscu gdzie przechodzi "szelka" od stanika, 2 pod piersią, 3 na plecach między łopatkami. do p.doktor dowiedziałam się że to są włókniaki i że zaraz je usunie, co mnie trochę zaskoczyło bo myślałam ze takie coś to robi chirurg. zrobiła to poprzez wypalenie pądem. zrobiły się małe ranki i strupki które kazalła przemywać spirytusem salicylowym. bolało i śmierdziało, ale na szczęście żadnej krwi nie było.
JJUL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 13:33   #15
Sysiak865
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

Witam!
Również miałam włókniaka w okolicach pachwiny... był dosyć duży i mało estetycznie wyglądał. Nie myślałam o jego usunięciu do momentu kiedy w ciągu jednego dnia nabrał rozmiarów dwukrotnie większych. Oczywiście od razu odwiedziłam lekarza rodzinnego, który dał mi skierowanie do chirurga. Chirurg wysłał mnie do onkologa na konsultacje...Dowiedziała m się wtedy, że włókniak jest w stanie zapalnym. Wróciłam do chirurga usunął " przydactwo" założył kilka szwów. Oczywiście wysłał wycinek na badanie histopatologiczne a ja z niecierpliwością czekam na wynik chociaż mówiono mi że raczej nie ma się czego bać. W środę mam zgłosić się na usunięcie szwów. Ranka goi się bez zarzutów. Po zabiegu trochę bolało teraz jest już w porządku.
__________________
Bo jest w życiu parę chwil dzięki, którym warto żyć !!!!
Sysiak865 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 22:05   #16
beata140
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Włókniaki - sposoby ich usuwania

Witam, ja miałam włóknika giganta od zawsze ale od ok 2 lat mnie pobolewał. Byłam u dermatologa i kazał mi to usunąć, a że przestało boleć to tak zeszło się do dziś, ale nastąpiła powtórka stanu zapalnego (smarowałam maścią nagietkową i oxykortem w areozolu poprzednio też) i nic nie pomagało więc poszłam do onkologa i on stwierdził że to włókniak i wypisał skierowanie do szpitala na usunięcie. Po dwóch dniach mój włokniak gigant wydłużył swoją nożkę na której był osadzony o ok 5 cm i po kolejnej nocy odpadł. Nigdy bym się nie spodziewała takiego zakończenia. Mam nadzieję, że nie odrośnie została mała plamka jeszcze ze strupkiem
Pozdrawiam
beata140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 16:08   #17
Axin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Włókniaki - sposoby ich usuwania

Ja wymroziłem 3 kurzajki. Sam. Domowym sposobem. Kupić ciekły azot do zamrażania rur hydraulicznych. W sprayu. Spsikać wacik lub rozpylać (miejscowo! ) na skórę. Azot je czysty i bezieczny. Powtórzyć po 3 dniach jeśli trzeba i przemywac spirytusem lub wodą utleniona brzmi ...wiem...ale działa i w gabinetach robią to samo za setki złotych. Do tego nie trzeba mieć kosmicznego szkolenia i masakrycznie sterylnych warunków. Ale pamiętajcie ...to tylko na małe kurzajki. Z włókniakami do lekarza.
Axin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 12:07   #18
iamemilia89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Włókniaki - sposoby ich usuwania

ja mam na powiece
iamemilia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 19:55   #19
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Włókniaki - sposoby ich usuwania

Też miałam na powiece, ale okulista na fundusz podwiązał mi to nitką chirurgiczną i włókniak odpadł sam.

W innym miejscu, natomiast dermatolog polecił, aby smarować brodacidem (bez recepty) - wystarczyło 1 x dziennie i po kłopocie.

japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-19, 13:14   #20
novika129
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Może to niepopularne wśród lekarzy, ale ja od dermatolog, która w Opolu usuwała mi włókniaki na szyi dowiedziałam się, że małe i drobne można usuwać samodzielnie odrywając je pęsetą i że nie ma sensu chodzić na jakiekolwiek zamrażania, bo to droga do nikąd.

Nie wiem, co o tym sądzić i czy nie jest to jakaś rewolucyjna teoria
Moja ginekolog jak zobaczyła mojego na piersi powiedziała że jest domowy sposób na usunięcie małego włókniaka (zaznaczając że jakby co to oficjalnie tego mi nie mówiła). Należy go naciągnąć (potrzebna pomoc osoby drugiej) i zawiązać mocno nitką u jego podstawy. Krew zostanie mu odcięta i sam odleci. Sposób naszych babć. Zastanawiam się czy wykonać sobie takie zabieg samemu czy jednak wydać te 200-300zł ( jak dla mnie dużo) w gabinecie dermatologii estetycznej...
Czy po domowej metodzie "podwiązywaniu" nie odrasta ponownie i czy zostaje znamię, blizna??? Proszę o opinie.

Edytowane przez novika129
Czas edycji: 2016-03-19 o 13:38
novika129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 17:39   #21
Kataleyah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Włókniaki - sposoby ich usuwania

cześć, poczytałam trochę o usuwaniu włókniaków bo sama mam na czole. Widać go z daleka... mój się śmieje, że to mój włącznik/wyłącznik albo pieczarka;p kilku osobom pomogło smarowanie octem jabłkowym. ocet na wacik i na włókniaka... jedni kilka razy dziennie smarowali jakaś dziewczyna wacik przykleiła na noc i niby jej wysechł i odpadł nawet fotki wstawiała. spróbuję i ja i dam znać za kilka dni jak poszło
Kataleyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 12:10   #22
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Włókniaki - sposoby ich usuwania

novika129 - żadnego nacinania nie trzeba, przecież jak się go podwiąże to z automatu odcina mu się dopływ krwi i on po kilku dniach usycha i odpada.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 20:21   #23
Soniapiecha9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 9
Dot.: włókniaki-sposoby usuwania

[QUOTE=dominisia545;155047 43]Witam. 2lata temu wykryłam guz w lewej piersi..byłam u lekarza rzobil mi usg powiedział ze nie jest powiedzianeze to nowotwor mozliwe ze to jakies sprawy hormonalne...kilka - kilkanascie miesiecy temu sprawdzałam czy nadal jest okazało sie, ze tak.. od 1.5tygodnia zauwazyłam e tamten jest nadał i do tego mam jeszcze jeden tylko ze mniejszy w tej samej piersi.. nie wiem co robic...boje sie najgorszego....co radzicie....

CZEKAJ JESZCZE!!!!! na cmentarzu jest bardzo milo, spokojnie i przyjemnie... Jezu...SKAD SIE BIORA TAKIE DEBILKI??????? No, sorry, ale nie moge tego skomentowac inaczej... :-/////
Soniapiecha9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 08:04   #24
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Włókniaki - sposoby ich usuwania

Soniapiecha9 - dominisia545 o swoim problemie napisała 8 lat temu, że 2 lata wcześniej zauważyła.... - Od tamtej pory minęło 10 lat, więc daruj sobie.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-13, 10:17   #25
iwonaa54
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 3
Dot.: Włókniaki - sposoby ich usuwania

polecam udać się do specjalisty, usuną ci bezboleśnie a przede wszystkim będzie to bezpieczne http://derm-al.pl/
iwonaa54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-13 10:17:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.