Stosowanie Diacnealu - refleksje - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-31, 11:19   #871
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

stało się coś dziwnego
od tygodnia używam kombinacji pianka pharmaceris do mycia twarzy i oliwka hipp na twarz na noc, na dzień oczywiście filtr i pełny makijaż, a raz w tygodniu diacenal i nie mam żadnych nowych niespodzianek, a moja twarz wygląda świeżo
być może tajemnica tkwi w prostocie
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 19:47   #872
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez sylwiani Pokaż wiadomość
stało się coś dziwnego
od tygodnia używam kombinacji pianka pharmaceris do mycia twarzy i oliwka hipp na twarz na noc, na dzień oczywiście filtr i pełny makijaż, a raz w tygodniu diacenal i nie mam żadnych nowych niespodzianek, a moja twarz wygląda świeżo
być może tajemnica tkwi w prostocie
Otóż to, Sylwiani. i zobacz ze wystarczył tylko tydzien, a roznica jest juz zauwazalna
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 20:11   #873
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Otóż to, Sylwiani. i zobacz ze wystarczył tylko tydzien, a roznica jest juz zauwazalna
Dokładnie! Ja stosuję już drugi tydzień i widzę ogromną różnicę - nawet się tego nie spodziewałam. Jestem zachwycona.
Aha - do podrażnienia miejsc potencjalnie naczynkowych na razie nie doszło
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-31, 23:58   #874
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ooo, a jak dla mnie jest on super-wydajny. Ja smaruje cieniutka warstwe, ale na lekko wilgotna skore - z całą swiaomoscia ze to zwieksza jego działanie i moze powodowac podraznienia.
W sumie moze ja ekspertem w ocenianiu wydajnosci nie jestem, nawet nie pamietam kiedy otworzylam ten moj diacneal Ale jakos to szybko zlecialo a zaraz bede musiala kupic drugie opakowanie. No i porownujac do effaclaru to chyba przegrywa z wydajnoscia

To lepiej na wilgotna skore nakladac? Ja zawsze smaruje jak juz mam sucha zupelnie. Ale jesli efekty sa lepsze na wilgotnej, to tez bede tak robic


Co do podraznien to u mnie powstal jakis jeden pajaczek na nosie i nie wiem od czego, czy od wit c czy od diacnealu
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 10:18   #875
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

no ja przez pierwsze 2 tygodnie stosowania diacnealu chodzilam bez podkladu- pierwszy raz od jakis 6 lat- nawet moja mama sie zainteresowala czym ja sie tam maziam, bo tak ladnie wygladam
ale teraz mam wysyp wiec znow sie z podkladem przyjaznie
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 16:39   #876
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez frik frik Pokaż wiadomość

To lepiej na wilgotna skore nakladac? Ja zawsze smaruje jak juz mam sucha zupelnie. Ale jesli efekty sa lepsze na wilgotnej, to tez bede tak robic


Co do podraznien to u mnie powstal jakis jeden pajaczek na nosie i nie wiem od czego, czy od wit c czy od diacnealu

Ooo, frik frik, skoro robią ci sie pajaczki, to koniec z diacnealem - on zawiera AHA ktore niestety podrazniaja cere naczynkowa lub ze sklonnoscia do pekania naczynek. Ja stosuje Diacneal na lekka wilgotna skore celowo, aby zwiekszyc jego penetracje wglab naskorka, ale dla poczatkujacych osób takie manewry nie sa wskazane - ja jestem juz "zaprawiona" kwasami i retinoidami.

Niepokoi mnie to co napisalas o tych pajaczkach, to na pewno nie wina wit C, bo ta akurat uszczelnia naczynka i jest wskazana. natomiast AHA nie.

Jesli nie chcesz zrezygnowac z retinoidow przemysl raczej kupno Ysthealu, ten nie zawiera AHA.

Mozesz natomiast uzywac kwasow BHA i PHA.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-01, 21:17   #877
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

No coz, moglam sie tego spodziewac L_V dzieki za obudzenie mnie w pore, bo wole juz nie ryzykowac pogorszenia stanu moich naczynek. A szkoda, bo diacneal tak super wplywa na cere.
Natomiast wybor kosmetykow z BHA jest chyba dosc maly prawda? A effaclar jest strasznie slaby jak na mnie. PHA to nie wiem, ale pewnie w ogole prawie n ic nie ma (zaraz przeszukam net w celu wyszkolenia sie)
Retinoidow w sumie nie musze na sile uzywac, wolalam jakies kwaseczki. W sumie juz sie sama zagubilam w tych biochemicznych tajnikach
A kwasy Pauli mozna zdobyc w jakims polskim internetowym sklepie?
Pozdrawiam i dzieki za pomoc
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-02, 07:59   #878
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez frik frik Pokaż wiadomość
No coz, moglam sie tego spodziewac L_V dzieki za obudzenie mnie w pore, bo wole juz nie ryzykowac pogorszenia stanu moich naczynek. A szkoda, bo diacneal tak super wplywa na cere.
Natomiast wybor kosmetykow z BHA jest chyba dosc maly prawda? A effaclar jest strasznie slaby jak na mnie. PHA to nie wiem, ale pewnie w ogole prawie n ic nie ma (zaraz przeszukam net w celu wyszkolenia sie)
Retinoidow w sumie nie musze na sile uzywac, wolalam jakies kwaseczki. W sumie juz sie sama zagubilam w tych biochemicznych tajnikach
A kwasy Pauli mozna zdobyc w jakims polskim internetowym sklepie?
Pozdrawiam i dzieki za pomoc
Paule trzeba zamawiac bezposrednio z jej strony.
Jesli chodzi o inne BHA - zostaja CI jeszcze maski/ toniki apirynowe, zajrzyj na mazidła - tam mają czysty kwas salicylowy i receptariusz!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 13:15   #879
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

tak mnie teraz naszlo- chyba z nadmiaru wolnego czasu - jak wasze cery wygladaja po odstawieniu Diacnealu (np. na wakacje)?? wiem, ze efekt oczyszczonych i zwezonych porow nie trwa wiecznie a co z bliznami czy nierownosciami skory (zarowno zmarszczkami jak i tymi potradzikowymi)???

OT: kiedys widzialam linka do artykulu na temat witaminy A, bodajze na BU albo tu na wizazu. Moze ktos go ma i by mi go podal albo wie jak go szukac???
bo ja go jakos znalezc nie moge
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 17:14   #880
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
OT: kiedys widzialam linka do artykulu na temat witaminy A, bodajze na BU albo tu na wizazu. Moze ktos go ma i by mi go podal albo wie jak go szukac???
bo ja go jakos znalezc nie moge
Proszę
Witamina A - strażnik naszego organizmu
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 22:01   #881
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Paule trzeba zamawiac bezposrednio z jej strony.
Jesli chodzi o inne BHA - zostaja CI jeszcze maski/ toniki apirynowe, zajrzyj na mazidła - tam mają czysty kwas salicylowy i receptariusz!
Patrzylam na strone z kosmetykami neostraty. boze co za ceny kosmiczne PHA chyba odpada
Powalcze jeszcze o to BHA. Wiem w mazidlach jest pelno fajnych pomyslow, ale ja niestety mam bardzo malo czasu i bardzo duzo zajec. Wolalabym cos gotowego, chociaz wiem, ze mniej ekonomicznie wychodzi. A juz samo siedzenie nad strona i kombinowanie co kupic, zeby cos ukrecic, zajmuje bardzo duzo czasu mi
Ale z aspirynka sprobuje pokrecic cos
L_V bardzo Ci dziekuje za pomoc
Oki juz nie zasmiecam moimi rozwazaniami niediacnealowymi
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-02, 22:15   #882
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Aspirynka wychodzi drożej niż mazidła Składników zakupionych na mazidłach starcza na kupę czasu (no np. 20 g kwasu salicylowego to naprawdę ogromna ilość - starczy na litr toniku o stężeniu 2% !!!).
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-02, 22:29   #883
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

W Erisowej linii aptecznej jest jakiś żel złuszczający z kwasem salicylowym (tak przynajmniej wynika z opisu, składu nie znam). Może wreszcie się doczekaliśmy rodzimego odpowiednika Effaclaru (albo to kolejna rewelacja w rodzaju "błękitnego retinolu )
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 07:07   #884
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

No właśnie sama się zastanawiam, co to jest i jak to działa...
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 11:22   #885
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

nie wiem czy chodzi o ten tonik:
http://www.sklep.eris.pl/p817-lirene...o-matujacy.htm

ale jak dla mnie to chyba musialabym go wypic zeby zauwazyc efekt dzialania,
a diacnealau po 3 tygodniach moge maksymalnie uzywac 2 razy w tygodniu, to samo z effaclarem, wiec sie raczej uwazam za osobe wrazliwa na kwas i inne
Choc np De Noogles (czy jak to sie pisze) tez mnie nie szczypal (no ale efektow dzialania tez nie widzialam )

vretka
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-03, 12:21   #886
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

No i jest jeszcze chyba tonik Clinique Mild, ponoc zawiera troche BHA, ale nie wiem ile dokądnie i nie wiem czy nie zmieniono skłądu. Ale relacja zawartosci kwasu do ceny wypada nieciekawie...

Chyab jednak lepiej zajrzec na mazidła, a co do effaclaru - tu trzeba uzbroic sie w cierpliwosc, u mne po pierwszej tubce tez nie bylo widac rezultatow, dopiero druga tubka przyniosla zmiany na lepsze.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 12:20   #887
Shafira
Raczkowanie
 
Avatar Shafira
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 144
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Jestem zla bo nigdzie nie moge dostac tego Diacnealu.Mieszkam w duzym miescie i oblecialam chyba z 10 aptek i nigdzie nie ma.
Owszem sa serie Avene ale akurat nie ma Diacnealu Zalamka normalnie.
Shafira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-06, 20:52   #888
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Shafira Pokaż wiadomość
Jestem zla bo nigdzie nie moge dostac tego Diacnealu.Mieszkam w duzym miescie i oblecialam chyba z 10 aptek i nigdzie nie ma.
Owszem sa serie Avene ale akurat nie ma Diacnealu Zalamka normalnie.
zobacz w aptekach w necie
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-07, 13:11   #889
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez frik frik Pokaż wiadomość
Patrzylam na strone z kosmetykami neostraty. boze co za ceny kosmiczne PHA chyba odpada
Nu Skin ma trochę tańszy preparat, mogłabyś go kupić za ok. 70 zł, nie jest to mało, ale i tak z połowę taniej niż Neostrata.
http://www.nuskin.com/cgi-bin/imweb/...rodId=97101213
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-09, 13:22   #890
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

troche watek umarl, wiec chcialam go odswiezyc i przy okazji dowiedziac sie jak drogie wizazanki postepuje diacnealowanie sie??

ja mam jakis dziwnie rozlozony topograficznie wysyp+ najladniejsza skore chyba od czasow jak to ukonczylam wiek niemowlecy

Chwila prywaty spowodowana radoscia z powodu stanu mej cery: gdybym wiedziala to zamiast chodzic do dermatologa prze 8 lat poszlabym od razu do L_V, ktora mi o diacnealu powiedziala
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 13:57   #891
Shafira
Raczkowanie
 
Avatar Shafira
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 144
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

A ja mam pytanie czy jako filtry na diacneal moze byc taka emulasja do opalania z wysokim filtrem np.Kolastyna?Nie chce na razie wyadawac 50zl na drogie filtry.
Uzywam 4 dni diacnealu a teraz dowiedzialam sie,ze wskazane sa filtry gdy sie stosuje dianceal.Mam na twarzy teraz takie plamy,ale nie wiem czy to efekt zluszczania?
Shafira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 14:49   #892
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
troche watek umarl, wiec chcialam go odswiezyc i przy okazji dowiedziac sie jak drogie wizazanki postepuje diacnealowanie sie??

ja mam jakis dziwnie rozlozony topograficznie wysyp+ najladniejsza skore chyba od czasow jak to ukonczylam wiek niemowlecy

Chwila prywaty spowodowana radoscia z powodu stanu mej cery: gdybym wiedziala to zamiast chodzic do dermatologa prze 8 lat poszlabym od razu do L_V, ktora mi o diacnealu powiedziala

Hahaha, ależ mi połechtałaś ego, Mallutka

Co do wysypu - zapenw wynik oczyszczania skóry. Cieszę się że Diacneal Ci pasuje. A jak z łuszczeniem?

Cytat:
Napisane przez Shafira Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie czy jako filtry na diacneal moze byc taka emulasja do opalania z wysokim filtrem np.Kolastyna?Nie chce na razie wyadawac 50zl na drogie filtry.
Uzywam 4 dni diacnealu a teraz dowiedzialam sie,ze wskazane sa filtry gdy sie stosuje dianceal.Mam na twarzy teraz takie plamy,ale nie wiem czy to efekt zluszczania?
Niestety, mam dla Ciebie Shafira złąs wiadomość - Kolastyna nie posuada fotostabilnych filtrów. Ochrona jaką daję jest z penością niższa niż faktor podany na opakowaniu i wystarczy może na godzinę, dwie - potem filtr ulegnie destabilizacji.
Fotostabilnych filtrów szukaj w ofertach firm: Iwostin SOlecrin, Avene. Vichy, LRP, Garnier, L'oreal, Klorane, Bioderma, SVR, Nivea
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 16:22   #893
Shafira
Raczkowanie
 
Avatar Shafira
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 144
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

A jak bym nie uzywala filtrow jak stosuje diacneal to moze cos sie stac?
Shafira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 16:37   #894
olimpia1275
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

mam 31 lat skore normalno- mieszana czy moglabym tez stosoawc Diacneal poniewaz w opisie kosmetyku pisze ze przenaczony do cery tradzikowej
olimpia1275 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 17:23   #895
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez olimpia1275 Pokaż wiadomość
mam 31 lat skore normalno- mieszana czy moglabym tez stosoawc Diacneal poniewaz w opisie kosmetyku pisze ze przenaczony do cery tradzikowej
Tak, jak najbardziej. oprócz działania stricte p/trądzikowego Diacneal jest w końcu retinoidem i ma działanie p/zmarszczkowe. Dwa w jednym

Cytat:
Napisane przez Shafira Pokaż wiadomość
A jak bym nie uzywala filtrow jak stosuje diacneal to moze cos sie stac?
Diacneal zawiera retinaldehyd, i kwas w jednym które współdziałąjąc moga powodować złuszczanie, podrażenienie. Nawet jeśli takie objawy nie wystąpią skóra podczas kuracji retinalem jest bardziej wrażliwa, łatwiej się czerwieni. W takim przypadku o wiel łatwiej o powstawanie przebarwien, plam. Filtry mają temu zapobiec. Nasłonecznienie nie ma z tym wiele wspólnego - chodzi głownie o ochronę anty-UVA, która jest w naszej strefie klimatycznej wysoka przez cały rok.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 17:55   #896
Shafira
Raczkowanie
 
Avatar Shafira
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 144
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Tak wiec moze byc jakas emulsja do opalania np.Nivea?Z jakim filtrem najlepsza?
A takie plamy po diacnealu,duze i male jasniejsze to efekt zluszczania?
Wiem,ze moze te pytania juz byly ale nie jestem wstanie przeczytac calego,dlugiego watku diacnealowego.
Shafira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 18:22   #897
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Shafira Pokaż wiadomość
Tak wiec moze byc jakas emulsja do opalania np.Nivea?Z jakim filtrem najlepsza?
A takie plamy po diacnealu,duze i male jasniejsze to efekt zluszczania?
Wiem,ze moze te pytania juz byly ale nie jestem wstanie przeczytac calego,dlugiego watku diacnealowego.
Nivei - tegoroczna - może być, co najmniej spf 30.

Jak wyglądają te plamy? jeśli sa efektem łuszczenia, to trzeba je bardzo uważnie filtrowac, aby nie przerodziły sie w przebarwienia.
Jesli jest to podrazniona skora, to trzeba ograniczyc czestotliowsc stosowania diacnealu, a w przerwach porządnie nawilżyc albo i nawet natłuscic skóre.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 20:39   #898
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hahaha, ależ mi połechtałaś ego, Mallutka

Co do wysypu - zapenw wynik oczyszczania skóry. Cieszę się że Diacneal Ci pasuje. A jak z łuszczeniem?
łuszczenie jest, chociaz jakies dziwne- kiedys mialam robione kwasy na twarz i doslownie skora wisiala mi platem u szyii, a teraz to sa takie mikro skorki ktore widac jak naloze ze duzo podkladu albo nim jeszcze mi Avenetka wsiaknie. A jak sie wymocze w wannie to mi doslownie skora schodzi z zelem do twarzy
Wysyp tez jest inny niz sobie wyobrazalam- jakies 2-3 krostki takie niby ropne (ale nie jakies wielkie podskorne gule), ktore wyskakuja w naprawde dziwnych miejscach (np czolo- ktore jesli chodzi o wyskakiwanie prycholi jest dziewicze) i po tygodniu schodza. Choc niestety slady czasem po nich zostaja
Czy taki stan z luszczeniem i prycholami dlugo sie bedzie utrzymywal??
Nie mowie, ze wygladam jakos zle ale zawsze moglo by byc lepiej
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 19:54   #899
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Skoro się łuszczysz, to porządnie nawilżaj - nie doprowadź do przesuszenia skóry.
Z wysypem to bywa różnie - u mnie raz są takie dziwne krostki, które w oka mgnieniu wychodzą i potem znikają (znacznie szybciej niż zwykłe pryszcze), a czasem głębsze, podskórne gule. Ale to tylko tam, gdzie wiedziałam, że mam tragicznie zapchane pory (moja cera w niektórych miejscach jest dość dziwna - pory są zwężone, ale wewnątrz zatkane - dlatego nic nie widać, ale jak się coś "ruszyło" - wcześniej to wychodziło na jaw u kosmetyczki podczas oczyszczania, teraz pod wpływem działania Diacnealu - to była masakra).

W każdym razie - ogólne podsumowanie po 2 (albo i już trzech?) tygodniach stosowania - to, co miało się oczyścić, oczyszcza się, pory ładnie się zwężają, cera wygładzona i zaróżowiona - ma lepszy koloryt niż wcześniej. Łączę Diacneal z tonikiem BHA (stosowany w dni bez Diacnealu) i zastanawiam się, czy mogę ten tonik stosować również przed nałożeniem Diacnealu. Idzie mi o to, czy to cokolwiek da - czy np. wzmocni i pogłębi działanie?
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-13, 21:31   #900
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Mallutka Pokaż wiadomość
łuszczenie jest, chociaz jakies dziwne- kiedys mialam robione kwasy na twarz i doslownie skora wisiala mi platem u szyii, a teraz to sa takie mikro skorki ktore widac jak naloze ze duzo podkladu albo nim jeszcze mi Avenetka wsiaknie. A jak sie wymocze w wannie to mi doslownie skora schodzi z zelem do twarzy
Wysyp tez jest inny niz sobie wyobrazalam- jakies 2-3 krostki takie niby ropne (ale nie jakies wielkie podskorne gule), ktore wyskakuja w naprawde dziwnych miejscach (np czolo- ktore jesli chodzi o wyskakiwanie prycholi jest dziewicze) i po tygodniu schodza. Choc niestety slady czasem po nich zostaja
Czy taki stan z luszczeniem i prycholami dlugo sie bedzie utrzymywal??
Nie mowie, ze wygladam jakos zle ale zawsze moglo by byc lepiej
No właśnie to łuszczenie pzy diacnealu tak wygląda - takie farfocle zwisajace z warzy, niby takie kawałki gumy do zucia [tak to przynajmniej wyglądało u mnie. Sposób: peeling enzymatyczny i nawilżanie!!!
Długość łuszczenie i obfitość wysypu sa kwestia indywidualna. Ja wysypu nie mialam, a luszczyc zaczelam sie po 2 m-cach!!

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość

W każdym razie - ogólne podsumowanie po 2 (albo i już trzech?) tygodniach stosowania - to, co miało się oczyścić, oczyszcza się, pory ładnie się zwężają, cera wygładzona i zaróżowiona - ma lepszy koloryt niż wcześniej. Łączę Diacneal z tonikiem BHA (stosowany w dni bez Diacnealu) i zastanawiam się, czy mogę ten tonik stosować również przed nałożeniem Diacnealu. Idzie mi o to, czy to cokolwiek da - czy np. wzmocni i pogłębi działanie?
Skoro nie ma podraznien to mozesz "podrasowac" diacneal tonikiem z BHA
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.