Farbowanie henną - część III - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-16, 20:48   #2011
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ekstrakt z henny często występuje w kosmetykach pod nazwą lawsonia inermis extract i nie ma właściwości barwiących. Np. w Biovaxach jest coś takiego.

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi prosze kochane, przeglądam ten wątek i zastanawiam się nad kosmetykami do włosów. Jeżeli już padła odpowiedź to wybaczcie, nie przeczytałam wszystkiego. Farbuję włosy naturalną henną khadi, mam wlosy długie, lekko kręcone. Czytałam, że przy farbowaniu henną nie używa się silikonów. Piszecie jednak że używacie, wystarczy więc że np umyję przed farbowaniem szamponem bez silikonów albo z sls, a poza tym mogę się silikonowac? Czy to też zalezy od tego jakie silikony będą w składzie? Trochę się boję że będę siedziec w turbanie 5 godzin na marne, bo henna nie złapie... Rozwiejcie proszę moje wątpliwości
Silikony najlepiej zmyć przed farbowaniem. Potem możesz używać wszystkiego, co ci odpowiada.
Cytat:
Jeszcze jedno, na opakowaniu każą czekac 12 h lub chociaż 2 na kaloryferze. Pisałyście że nakładacie farbę od razu. Efekt jest taki sam jak po odczekaniu tych godzin? Po co więc każą tyle czekac?
Ja od razu nakładam. Nie chce mi sie aż tyle czekać. Tylko jeden raz pofarbowałam według tej procedury (razem z trzymaniem papki 6h na głowie) i trzyma się tak samo jak bez odstawiania.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 20:52   #2012
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi prosze kochane, przeglądam ten wątek i zastanawiam się nad kosmetykami do włosów. Jeżeli już padła odpowiedź to wybaczcie, nie przeczytałam wszystkiego. Farbuję włosy naturalną henną khadi, mam wlosy długie, lekko kręcone. Czytałam, że przy farbowaniu henną nie używa się silikonów. Piszecie jednak że używacie, wystarczy więc że np umyję przed farbowaniem szamponem bez silikonów albo z sls, a poza tym mogę się silikonowac? Czy to też zalezy od tego jakie silikony będą w składzie? Trochę się boję że będę siedziec w turbanie 5 godzin na marne, bo henna nie złapie... Rozwiejcie proszę moje wątpliwości

Jeszcze jedno, na opakowaniu każą czekac 12 h lub chociaż 2 na kaloryferze. Pisałyście że nakładacie farbę od razu. Efekt jest taki sam jak po odczekaniu tych godzin? Po co więc każą tyle czekac?

Pozdrawiam

Przed trzeba zmyć szamponem z sls.

Z tym czekaniem to zależy od henny. Khadi można nakładać od razu.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 20:55   #2013
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;38689188]Ekstrakt z henny często występuje w kosmetykach pod nazwą lawsonia inermis extract i nie ma właściwości barwiących. Np. w Biovaxach jest coś takiego.[/QUOTE]

czyli Jamila z mazideł to henna, która nie barwi? powinnam składać reklamację?

EDIT: Tu jest więcej informacji -> http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=42
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2013-01-16 o 21:10
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 21:17   #2014
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
czyli Jamila z mazideł to henna, która nie barwi? powinnam składać reklamację?

EDIT: Tu jest więcej informacji -> http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=42
Tutaj to raczej niefortunny dobór nazwy
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 21:35   #2015
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

też mi się wydaje że to tłumaczenie mazideł

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Lisbeth - jeśli można wiedzieć co znaczy - 1a/F/ii bo wielokrotnie widziałam u różnych dziewczyn podobne skróty ale różne cyfry i litery były i się tak zastanawiam co to jest
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933

Edytowane przez sylwka37
Czas edycji: 2013-01-16 o 21:37
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 21:43   #2016
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
Lisbeth - jeśli można wiedzieć co znaczy - 1a/F/ii
Typ włosów: proste, cienkie, średnio gęste.
to klasyfikacja z forum long hair community.
Tu pełen zakres:
Cytat:
FIRST CLASSIFIER - Your curliness (or lack thereof)

The straight ones
1a - stick straight
1b - straight but with a slight body wave, just enough to add some volume, doesn't look wavy
1c - straight with body wave and one or two visible S-waves (e.g. nape of neck or temples)

The wavy ones
2a - loose, stretched out S-waves throughout the hair
2b - shorter, more distinct S-waves (similar to waves from braiding damp hair)
2c - distinct S-waves and the odd spiral curl forming here and there

The curly ones
3a - big, loose spiral curls
3b - bouncy ringlets
3c - tight corkscrews

The really curly ones
4a - tightly coiled S-curls
4b - tightly coiled hair bending in sharp angles (Z-pattern)

SECOND CLASSIFIER - What (most of) your individual strands look like

F - Fine
Thin strands that sometimes are almost translucent when held up to the light. Shed strands can be hard to see even against a contrasting background. Similar to hair found on many people of Scandinavian descent.

You can also try rolling a strand between your thumb and index finger. Fine hair is difficult to feel or it feels like an ultra-fine strand of silk

M - Medium
Strands are neither fine nor coarse. Similar to hair found on many Caucasians.

You can also try rolling a strand between your thumb and index finger. Medium hair feels like a cotton thread. You can feel it, but it isn't stiff or rough. It is neither fine or coarse.

C - Coarse
Thick strands that where shed strands usually are easily identified against most backgrounds. Similar to hair found on many people of Asian or native American descent.

You can also try rolling a strand between your thumb and index finger. Coarse hair feels hard and wiry. As you roll it back and forth, you may actually hear it.

THIRD CLASSIFIER - Your overall volume of hair

Put your hair in a ponytail with as much hair as possible in it. Don't bother with the way it looks - the goal is to have most/all of your hair in there. If it means it sits smack dab on top of your head, put it there.

Measure the circumference of the ponytail. If you have bangs and/or you can't get all of your hair in there adjust according to how much of your hair you have measured.

i - thin (less than 2 inches/5 centimeters)
ii - normal (between 2-4 inches or 5-10 centimeters)
iii - thick (more than 4 inches/10 centimeters)

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2013-01-16 o 21:48
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-16, 22:09   #2017
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

dziękuję to moje naturalne coś pomiędzy 3a /3b /f/ii- teraz po encanto to raczej 1b. Fajne to muszę zmienić to f choćby na M i to ii które jest w dolnej granicy na iii. To będzie teraz moim celem. Dzięki Lisbeth
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-17, 09:13   #2018
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że mazidła po prostu wyciągają oryginalną torebkę jamili z pudełka i pakują w foliowy woreczek strunowy ze swoją firmową nalepką. Trochę szkoda, bo firmowe jamilowe pudelka są śliczne

Swoją drogą, że też im się chce lol.

Ale to jamila BAQ więc jakość najlepsza

I niewątpliwie nie jest to ekstrakt, tylko zmielone na pyłek hennowe listki. Nie wiem skąd pomysł z ekstraktem...
Nie znam się, ale może to jakiś ich sposób, żeby płacić mniejsze cło że niby sprowadzają półprodukt, a nie gotowy produkt do nabycia przez konsumentów. Bo w końcu to sklep z półproduktami. Stąd ten "ekstrakt" może i brak pudła ale nie znam się na cłach z Pakistanu

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi prosze kochane, przeglądam ten wątek i zastanawiam się nad kosmetykami do włosów. Jeżeli już padła odpowiedź to wybaczcie, nie przeczytałam wszystkiego. Farbuję włosy naturalną henną khadi, mam wlosy długie, lekko kręcone. Czytałam, że przy farbowaniu henną nie używa się silikonów. Piszecie jednak że używacie, wystarczy więc że np umyję przed farbowaniem szamponem bez silikonów albo z sls, a poza tym mogę się silikonowac? Czy to też zalezy od tego jakie silikony będą w składzie? Trochę się boję że będę siedziec w turbanie 5 godzin na marne, bo henna nie złapie... Rozwiejcie proszę moje wątpliwości

Jeszcze jedno, na opakowaniu każą czekac 12 h lub chociaż 2 na kaloryferze. Pisałyście że nakładacie farbę od razu. Efekt jest taki sam jak po odczekaniu tych godzin? Po co więc każą tyle czekac?

Pozdrawiam
Nie każdy szampon bez silikonów silikony zmyje, musi być z SLS, te łagodne mogą nie dać rady. Tak, to zależy od tego jakie silikony były w składzie, niektóre schodzą dopiero po kilku myciach SLS.
Możesz po hennowaniu znowu silikonować, ale może nie będziesz chciała/musiała Mam takie odczucie, że henna robi warstewkę ochronna włosom jak silikony, chroni je, tylko lepiej niż po silikonach wyglądają. Ja kiedyś nie mogłam bez nich żyć, teraz nie wyobrażam sobie wracania do nich, brr...
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 10:35   #2019
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cło na hennę z Pakistanu istnieje a na hennę z Indii już nie- jeśli celnik uzna ją za barwnik pochodzenia roślinnego a nie za coś innego. W systemie Ishtar henna jest uznana za barwnik pochodzenia roślinnego. Tak czy siak, za co by jej nie uznać, za hennę z Pakistanu zapłacimy cło... sama ponad rok temu zakupiłam u producenta Jamilę- 10kg- i musiałam uiścić opłatę celną.
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 10:39   #2020
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Farbowanie henną - część III

jakie proporcje henny, indygo i opcjonalnie amli dadzą efekt najbardziej podobny do orzechowego brązu Khadi?
__________________
2A-3A/F/iii


blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 11:26   #2021
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Cło na hennę z Pakistanu istnieje a na hennę z Indii już nie- jeśli celnik uzna ją za barwnik pochodzenia roślinnego a nie za coś innego. W systemie Ishtar henna jest uznana za barwnik pochodzenia roślinnego. Tak czy siak, za co by jej nie uznać, za hennę z Pakistanu zapłacimy cło... sama ponad rok temu zakupiłam u producenta Jamilę- 10kg- i musiałam uiścić opłatę celną.
Płaciłaś cło, czy vat ? Moze przyszła w pudełkach i nie potraktowano jej jako barwnik tylko kosmetyk?
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-17, 21:40   #2022
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Pierwsze zdjęcie przedstawia włosy przed (chnę z eldu kładłam w zeszłym miesiącu, więc już się trochę wypłukała), a drugie włosy po dzisiejszym hennowaniu henną BAQ z dodatkiem cassji myślałam, że wyjdą trochę ciemniejsze, ale może za krótko trzymałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SSA42693.jpg (33,3 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SSA42698.jpg (32,1 KB, 31 załadowań)
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.

Edytowane przez Aarion
Czas edycji: 2013-01-17 o 21:52
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 22:13   #2023
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
Pierwsze zdjęcie przedstawia włosy przed (chnę z eldu kładłam w zeszłym miesiącu, więc już się trochę wypłukała), a drugie włosy po dzisiejszym hennowaniu henną BAQ z dodatkiem cassji myślałam, że wyjdą trochę ciemniejsze, ale może za krótko trzymałam
mi się podobają !!! pięknie lśnią !! a kolor jeszcze przez najbliższe dwa dni się troszkę zmieni.
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 22:21   #2024
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Farbowanie henną - część III

Właśnie rozrobiłam swoją hennę BAQ i jutro hennuję włosy pierwsze wrażenie takie, że nie widzę zbytnio różnicy między tą a Khadi, ale zobaczymy po farbowaniu ;p tym razem robię czystą hennę zupełnie bez zakwaszaczy- ciekawe czy podrażni mnie tak jak zakwaszane henny (cytryną, amlą, itd.), bo miałam zawsze z tym okropny problem i potrafiłam drapać się do krwi w czasie hennowania :/
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-17, 22:23   #2025
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Właśnie rozrobiłam swoją hennę BAQ i jutro hennuję włosy pierwsze wrażenie takie, że nie widzę zbytnio różnicy między tą a Khadi, ale zobaczymy po farbowaniu ;p tym razem robię czystą hennę zupełnie bez zakwaszaczy- ciekawe czy podrażni mnie tak jak zakwaszane henny (cytryną, amlą, itd.), bo miałam zawsze z tym okropny problem i potrafiłam drapać się do krwi w czasie hennowania :/
ja też nie zakwaszałam z tego samego względu i było o niebo lepiej
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 06:55   #2026
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: khadi ciemny brąz

Znalazłam kolejny, fajny materiał o hennie (http://www.pielegnacja-wlosow.pl/ros...do-farbowania/). W sobotę kolejne hennowanie, bo kolor mi zbrązowiał, wypłowiał i mam "smugi". Tym razem zamierzam spróbować z wodą destylowaną:

"farby należy rozrabiać tylko wodą destylowaną. Sole zobowiązane w wodzie zwykłej, a wyjątkowo sole żelaza, mogą działać szkodliwie na farbę i edytować jej kolor."

Jeszcze jedno mnie ciekawi:

"Po ufarbowaniu włosy zmywa się szamponem bezalkalicznym (nie zawierającym zasad). "

Co to za szampony?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2013-01-18 o 07:00
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 07:11   #2027
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Płaciłaś cło, czy vat ? Moze przyszła w pudełkach i nie potraktowano jej jako barwnik tylko kosmetyk?
Za Jamile zapłaciłam cło- wtedy nie miałam firmy, sprowadziłam ją jako osoba prywatna (zrobiłyśmy z koleżankami zrzutę). Teraz dowalili mi Vatem, na indyjskie ziółka, bo mam firmę. Ale cła nie płaciłam (o%).

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:03 ----------

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
jakie proporcje henny, indygo i opcjonalnie amli dadzą efekt najbardziej podobny do orzechowego brązu Khadi?
weszłam na Twój blog- cudne włosy

Nie wiem jaki efekt daje khadi orzechowy brąz, ale:

dodatek amli stonuje rudość henny w stronę brązu i przyciemni o jeden ton kolor
dodatek indygo sprawi, że kolor stanie się dużo chłodniejszy i ciemniejszy.

Im więcej indygo w mieszance, tym ciemniejszy kolor.

Na taki neutralny średnio ciemny brąz wzięłabym hennę z amlą w proporcji 1:1 (czyli 50g plus 50g), odstawiła po zmieszaniu z wodą do uwolnienia barwnika, i przed samym nałożeniem na włosy dodała łyżkę czubatą indygo- jeśli ktoś chce przyciemnić włosy o kilka tonów.
Jeśli włosy są już ciemne, podarowałabym sobie indygo.
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 08:16   #2028
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ile razy trzeba farbować długość, żeby kolor był trwały?
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 08:29   #2029
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Ile razy trzeba farbować długość, żeby kolor był trwały?
Sama nie wiem. 4 razy hennowałam, po 4 razie jest już w miarę ok z trwałością, ale minął miesiąc i mam prześwity i w ogóle kolor splowiał jak nie wiem :/ Strasznie mi się teraz nie podoba. Nie wiem czy sobie płukanką octową nie załatwiłam tak wlosów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1421.jpg (43,7 KB, 47 załadowań)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-18, 09:41   #2030
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Sama nie wiem. 4 razy hennowałam, po 4 razie jest już w miarę ok z trwałością, ale minął miesiąc i mam prześwity i w ogóle kolor splowiał jak nie wiem :/ Strasznie mi się teraz nie podoba. Nie wiem czy sobie płukanką octową nie załatwiłam tak wlosów.
Nie strasz, robiłam płukankę octową.
Farbujesz na czerń, a ja czystą henną, może to zmienia.

Eh, sama nie wiem.
Henna na moich włosach i tak trzyma dłużej od farby.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 10:55   #2031
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Ile razy trzeba farbować długość, żeby kolor był trwały?
Farbowałam naturalną khadi tylko raz, a mam wrażenie, że wcale mi się nie wypłukał. Nie mam żadnych prześwitów, ani mi nie spłowiały. Dodam, że codziennie używam szamponów z SLS, stosuję maski proteinowe i oleje wnikające

Edytowane przez 201605170931
Czas edycji: 2013-01-18 o 13:28
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 11:43   #2032
hahihehy
Rozeznanie
 
Avatar hahihehy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Bdg/Poz
Wiadomości: 570
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
weszłam na Twój blog- cudne włosy
Dziękuję!

Cytat:
Nie wiem jaki efekt daje khadi orzechowy brąz, ale:

dodatek amli stonuje rudość henny w stronę brązu i przyciemni o jeden ton kolor
dodatek indygo sprawi, że kolor stanie się dużo chłodniejszy i ciemniejszy.

Im więcej indygo w mieszance, tym ciemniejszy kolor.
Ogólną zasadę znam, tylko się tak zastanawiałam, czy ktoś odkrył przepis dający ten sam efekt
Cytat:
Na taki neutralny średnio ciemny brąz wzięłabym hennę z amlą w proporcji 1:1 (czyli 50g plus 50g), odstawiła po zmieszaniu z wodą do uwolnienia barwnika, i przed samym nałożeniem na włosy dodała łyżkę czubatą indygo- jeśli ktoś chce przyciemnić włosy o kilka tonów.
Jeśli włosy są już ciemne, podarowałabym sobie indygo.
Dziękuję serdecznie Indygo dodam, bo zależy mi na tym, żeby było ciemno. Zastanawiałam się nawet czy nie zrobić mieszanki 1:1:1 henna-amla-indygo, ale wyszłoby chyba czarno.
Ziółka (henna, amla, indygo, neem) planowałam zamówić z pola henny. Dobrze zgaduję, że to Twoje "dziecko"?
__________________
2A-3A/F/iii


blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 13:26   #2033
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Moja rudość znika z każdym myciem, a nie używałam jeszcze szamponu z SLESem od hennowania... Mam nadzieję, że po drugiej hennie kolor będzie trwalszy.
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 16:20   #2034
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
ja też nie zakwaszałam z tego samego względu i było o niebo lepiej
niestety jest tak samo źle jak z zakwaszanymi hennami. Czyli to nie wina dodatków :/ wychodzi na to, że to sama henna mnie podrażnia
siedzę z henną do włosów i chyba zaraz wyjdę z siebie tak bardzo mnie swędzi...
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-18, 19:11   #2035
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Farbowanie henną - część III

Jestem ciekawa po ilu będą trwale trzymać kolor Bo wszystko inne jest super
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 11:02   #2036
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Farbowanie henną - część III

Czy któraś z was używała kiedyś henny z sodium picramate? Widziałam taką na allegro w kolorze płomiennym czerwonym. Nie chcę wracać do farb chemicznych, a na moich włosach normalna henna wychodzi ruda, nie czerwona (i przy spłukiwaniu ciągle leci żółta woda).
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 12:52   #2037
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Farbowanie henną - część III

Chcę nałożyć kasję i neem 1:1. Czy muszę je zmieszać z wodą i odłożyć na kilka godzin, jak zwykłą hennę?
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 13:24   #2038
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Chcę nałożyć kasję i neem 1:1. Czy muszę je zmieszać z wodą i odłożyć na kilka godzin, jak zwykłą hennę?
ja kasję rozmieszałam z wodą i odstawiłam na ok 2 godziny na kaloryfer a potem dołożyłam neem i na głowę.
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 13:34   #2039
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
ja kasję rozmieszałam z wodą i odstawiłam na ok 2 godziny na kaloryfer a potem dołożyłam neem i na głowę.
dziękuję

ale wtedy bardziej rozrzedzić kasję, bo przyjdzie neem, czy potem dolać wody jak nasypię neem?

z wodą ciepłą czy zimną?

zmieniła ci ta mieszanka kolor (trochę?)?
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-19, 13:47   #2040
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
dziękuję

ale wtedy bardziej rozrzedzić kasję, bo przyjdzie neem, czy potem dolać wody jak nasypię neem?

z wodą ciepłą czy zimną?

zmieniła ci ta mieszanka kolor (trochę?)?
ja rozrobiłam z ciepłą. potem jak dodasz neem to ewentualnie sobie dolejesz wody. Trochę jakby zmieniła ciut inne refleksy jakby bardziej rude a nie czerwone
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.