Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-21, 22:44   #1111
impresse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 118
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej kobitki. Bardzo długo zastanawiałam się nad swoim typem kolorystycznym, ale nie jestem w stanie sama go określić. Bardzo proszę o pomoc.

1. Jak się opalasz - przez pierwsze dni na czerwono, potem tej opalenizny

praktycznie nie widać. Jeden jedyny raz opaliłam się tak,że opalenizna

faktycznie była widoczna - podczas obozu żeglarskiego, gdy przez dwa

tygodnie dzień w dzień byłam wystawiona bez przerwy na promienie

słoneczne.

2. Kolor oczu - zmienia mi się w zależności od różnych czynników, raz mam

oczy intensywnie niebieskie, a raz szaro-niebieskie. Na żywo widoczna jest

ciemniejsza obwódka, na zdjęciach tego nie widać.

3. Piegi - Obecnie brak, w dzieciństwie występowały na policzkach i były

mocno widoczne (z tego co pamiętam).

4. Cera - Z pewnością jasna, oliwkowa, z tendencją do rumieńców na

policzkach

5. Naturalny kolor włosów - nieokreślony tj. popielaty ciemny blond ze

złotymi refleksami, w lato często są widoczne naturalne pasemka. Mam włosy niefarbowane.

6. Kolor ust - jasny róż

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze,
W stonowanych i przygaszonych
a które źle podkreślają Twoją urodę?


Dobrze czuję się w kolorze ciemnym niebieskim lub granatowym, różowym i

białym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? .

Wydaje mi się, że raczej nie, chociaż często noszę białe koszulki.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?

Jednym z takich kolorów jest szafirowy. Dużo osób mówi mi, że ładnie w nim

wyglądam.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Moim zdaniem tak, chociaż ciężko jest mi powiedzieć ze względu na różowy i

niebieski. Wydaje mi się, że nie pasuje mi kolor malinowy - podczas, gdy

jestem niewyspana dodatkowo to podbija.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?

Pasuje mi bardziej kolor różowy niż pomarańczowy, więc wydaje mi się, że

raczej kolory zimne. Mimo tego do ślubu szłam w kremowej sukience i nie

wyglądałam źle.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - Najczęściej zestawiam

różowy + granatowy + biały oraz czerwony +granatowy + biały. Nie

ubrałabym się na pewno cała na biało, ani cała na czarno.

Inne informacje:
- nie pasuje mi czarna mocna kreska w powiece,
- pasuje mi bardzo delikatny makijaż, zdecydowanie źle wyglądam w makijażu ciemnym,
- widać mi mocno żyły, w szczególności na skroniach i pod jednym okiem,
- mam widoczne cienie pod oczami.
impresse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-22, 09:41   #1112
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

frankee:

Zacznij od przymiarki kolorów, instrukcja jest tutaj:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-23, 23:41   #1113
impresse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 118
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zapomniałam jeszcze dodać, że nie pasują mi lśniące tkaniny.
impresse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-24, 03:20   #1114
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny chcialabym zafarbowac wlosy henna firmy LUSH ,odcieniem albo brun ,albo marron ,ale z tego co mi wiadomo to henna nadaje tylko odcien cieply wlosom??? A ja jeste typowym LATEM-czyli chlodny typ urody ,pasuja do mnie mrozne makijaze,chlodne odcienie najlepiej

WIEC nie bede wygladala dobrze gdy zafarbuje wlosy henna lush brun albo marron ? (lush ma 4 odcienie: rouge,brun,marron,noir)-i sadze ze oprocz czerni to tamte sa cieple.. Co sadzcie o tym ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-24, 09:01   #1115
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Dziewczyny chcialabym zafarbowac wlosy henna firmy LUSH ,odcieniem albo brun ,albo marron ,ale z tego co mi wiadomo to henna nadaje tylko odcien cieply wlosom??? A ja jeste typowym LATEM-czyli chlodny typ urody ,pasuja do mnie mrozne makijaze,chlodne odcienie najlepiej

WIEC nie bede wygladala dobrze gdy zafarbuje wlosy henna lush brun albo marron ? (lush ma 4 odcienie: rouge,brun,marron,noir)-i sadze ze oprocz czerni to tamte sa cieple.. Co sadzcie o tym ?
Z tego co widzę to są to faktycznie ziołowe składy bez chemii. To wszystko zależy. Generalnie im ciemniejszy odcień /mieszankę henny wybierasz tym więcej ma ona w sobie indygo, mniej henny. Zależy też od Twojego wyjściowego koloru włosów. Nie widzę, aby w składzie farby była amla, która ochładza kolory henny. Generalnie faktycznie henna nadaje ciepłe rude refleksy i tak się też "spiera". Efekt ten można niwelować dodając amli (lub nakładając amlę na włosy). Poza tym z każdym, kolejnym hennowaniem kolor się utrwala i mniej się spiera do rudych refleksów (jeżeli odpowiednio postępujesz). Przy mieszaniu im dłużej odstawiasz mieszankę tym bardziej roziwjają się własciwości (i rudości) henny. Wzmacnia jej działanie sok z cytryny, papryki i różne takie, więc nie stosowałabym takich rzeczy do mieszanki.
Jednakże jeśli nie będziesz tworzyć warunków sprzyjajacych hennie, włosy wyjdą zapewne ciemniejsze a w przypadku henny jest to jakby efekt nieodwracalny nie da się rozjaśniać.. Czy nie wyjdą Ci za ciemne? Lato to chyba niekoniecznie typ, który dobrze wygląda w ciemnych włosach. Dużo zależy jaki masz wyjściowy kolor włosów
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-24, 13:06   #1116
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

impresse:

Tobie też polecam przymiarkę kolorów na początek. Możliwe, że jesteś typem jasnym, ale ogólnie za mało jeszcze informacji, żeby coś powiedzieć.

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Dziewczyny chcialabym zafarbowac wlosy henna firmy LUSH ,odcieniem albo brun ,albo marron ,ale z tego co mi wiadomo to henna nadaje tylko odcien cieply wlosom??? A ja jeste typowym LATEM-czyli chlodny typ urody ,pasuja do mnie mrozne makijaze,chlodne odcienie najlepiej

WIEC nie bede wygladala dobrze gdy zafarbuje wlosy henna lush brun albo marron ? (lush ma 4 odcienie: rouge,brun,marron,noir)-i sadze ze oprocz czerni to tamte sa cieple.. Co sadzcie o tym ?
Zależy jaki dokładnie podtyp lata i jaki masz naturalnie kolor włosów. Earthpace słusznie prawi, że henna różnie wychodzi, ale ogólnie jest raczej ciepła. Możesz kombinować z indygo. W ogóle warto się zastanowić o jaki efekt ci chodzi - czy chcesz po prostu zmienić kolor włosów, czy na jakiś konkretny, dlaczego akurat henna.

Przy bardzo zimnym typie urody (chłodne lato) w ogóle nie polecałabym żadnej henny, nie będzie pasować. Z nieinwazyjnych farb indygo lub wodny roztwór gencjany.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-24, 16:05   #1117
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
impresse:

Tobie też polecam przymiarkę kolorów na początek. Możliwe, że jesteś typem jasnym, ale ogólnie za mało jeszcze informacji, żeby coś powiedzieć.

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------


Zależy jaki dokładnie podtyp lata i jaki masz naturalnie kolor włosów. Earthpace słusznie prawi, że henna różnie wychodzi, ale ogólnie jest raczej ciepła. Możesz kombinować z indygo. W ogóle warto się zastanowić o jaki efekt ci chodzi - czy chcesz po prostu zmienić kolor włosów, czy na jakiś konkretny, dlaczego akurat henna.

Przy bardzo zimnym typie urody (chłodne lato) w ogóle nie polecałabym żadnej henny, nie będzie pasować. Z nieinwazyjnych farb indygo lub wodny roztwór gencjany.
no wlasnie tez nie chcialabym zeby miec ciemne wlosy ,postarzaja mnie ,sprawiaja wrazenie smutnej twarzy ,przytlaczaja mnie ,ale blond tez zbytnio nie pasuje...szczegolnie jakis zloty ,albo zolty...

Nie wiem co mam robic... bo chcialbym wzmocnic wlosy henna-kiedys zrobilam wlosy staly sie lsniace wzmocnione grube ,bylszczace jak nigdy ,ale nie chce zeby mi ciemne wyszly,ani rude -bo brzydko mi w rudym..
Co doradzcie ? jakie jest wasze zdanie ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-24, 16:58   #1118
Nessaya
Raczkowanie
 
Avatar Nessaya
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: z gór
Wiadomości: 294
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz -opalam się szybko i odcień mojej opalenizny jest brązowy. Jeśli opalam się w za mocnym słońcu i długo to skóra robi się lekko czerwona , ale nie piecze i szybko robi się potem brązowa.


2. Kolor oczu -piwne z ciemną obwódką. Na pewno nie są one ciemnobrązowe, ale też nie są typowo złoto-brązowe. Powiedziałabym, że tak pomiędzy


3. Piegi - mam kilka niewielkich na nosie i są one jasnobrązowe, prawie niewidoczne.


4. Cera - twarz mam jasną w chłodnym odcieniu, rumienię się na czerwono. Skóra na ciele jest dużo ciemniejsza w złotym odcieniu.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz ze złoto-brązowymi refleksami

6. Kolor ust - dość ciemne, czerwone

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? We wszystkich oprócz żółtego, pomarańczowego i jasnej zieleni. Ogólnie źle wyglądam we wszystkich jaskrawych

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? I w takich i w takich dobrze wyglądam


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
W ogóle mi takie nie pasują.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Pasują mi lekko złamane szarością, bo już mocne "burasy" sprawiaja że wygladam na zmęczoną i starszą o 10 lat

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Zdecydowanie zimne, natomiast co do złota i srebra to wybieram złoto.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - Dobrze się czuję w kontrastach, moja twarz nabiera wtedy wyrazistości. (tak przyjamniej uważam)
__________________
Nessaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-24, 17:07   #1119
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
no wlasnie tez nie chcialabym zeby miec ciemne wlosy ,postarzaja mnie ,sprawiaja wrazenie smutnej twarzy ,przytlaczaja mnie ,ale blond tez zbytnio nie pasuje...szczegolnie jakis zloty ,albo zolty...

Nie wiem co mam robic... bo chcialbym wzmocnic wlosy henna-kiedys zrobilam wlosy staly sie lsniace wzmocnione grube ,bylszczace jak nigdy ,ale nie chce zeby mi ciemne wyszly,ani rude -bo brzydko mi w rudym..
Co doradzcie ? jakie jest wasze zdanie ?
Możesz spróbować tego:
http://www.tulsi.pl/kosmetyki/do-wlo...sia-150g-Khadi
Jeśli będzie lekko zażółcać, to możesz stonować efekt odrobiną indygo albo gencjaną.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Nessaya:
Zrób sobie przymiarkę:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-24, 17:31   #1120
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Możesz spróbować tego:
http://www.tulsi.pl/kosmetyki/do-wlo...sia-150g-Khadi
Jeśli będzie lekko zażółcać, to możesz stonować efekt odrobiną indygo albo gencjaną.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Nessaya:
Zrób sobie przymiarkę:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
Kiedys zrobilam cassia khadi w proszku i zrobila mi zlote wlosy-zlote refleksy ,brzydko mi w nich bylo.. nie pasuja mi bardzoo ,tak jak rude,tym bardziej jasne-sprane
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-24, 18:33   #1121
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Kiedys zrobilam cassia khadi w proszku i zrobila mi zlote wlosy-zlote refleksy ,brzydko mi w nich bylo.. nie pasuja mi bardzoo ,tak jak rude,tym bardziej jasne-sprane
No to sprawa jasna, nie możesz używać henny. Nie pasują ci żadne ciepłe, a domieszka indygo z tego, co wiem, raczej mocno przyciemnia a ciemnego też nie chcesz.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-24, 20:14   #1122
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Szkoda bo henna swietnie odnawia moje wlosy po uzyciu jej sa ze zniszczonych sianowatych staja sie gladkie,lsniace,blyszczac e -zdrowo wygladajace ... ale ten kolor...
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-24, 20:21   #1123
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Szkoda bo henna swietnie odnawia moje wlosy po uzyciu jej sa ze zniszczonych sianowatych staja sie gladkie,lsniace,blyszczac e -zdrowo wygladajace ... ale ten kolor...
Znam ten ból... Ale są inne środki, może spróbuj olejowania albo laminowania żelatyną.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-24, 22:14   #1124
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Szkoda bo henna swietnie odnawia moje wlosy po uzyciu jej sa ze zniszczonych sianowatych staja sie gladkie,lsniace,blyszczac e -zdrowo wygladajace ... ale ten kolor...
Możesz stosować inne zioła na włosy - amlę, neem, bhringraj (ten przyciemnia ponoć), shikakai (wg mnie też przyciemnia).
Henna faktycznie pogrubia włosy, no ale ten czerwony/rudy ton jest nie do przejścia dla chłodnych typów.
Z moich doświadczeń i mojej siostry (wg mnie true summer) mieszanki henny mają sens jedynie jeśli chce się mieć ciemne włosy. Moje są ciemno brązowe i nie mają ciepłych tonów (teraz mam z 15cm odrostu swoich naturalnych - ciemny brąz popielate i nie widać specjalnie różnicy). Jak się chce uzyskać jasny, chłodny brąz trzeba niestety mieszać hennę z amlą i niewielką ilością indygo a wtedy tak czy siak wychodzą rude/brązowe.
Natomiast każde, zdrowe włosy są błyszczące i gładkie przy odpowiedniej pielęgnacji
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-24, 22:29   #1125
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

ale moje wlosy byly wymeczone ,zniszczone bardzo..DEKOLORYZACJA+ parenascie farb bo ciagle schodzily szybko i uwidacznial sie kolor dekoloryzacji wlosow.. okropnie to wygladalo i caly czas tyle farb... i wlosy staly sie sianowate,bardzo ciekie rozdwajajace,olejowanie odzywki maski przerozne w tym karetese nie pomogly.. Jak wlasnie gdy polozylam henne ,odnowila je nadala blask ,poprzednia grubosc,odzywila ,byly lsniace jak po niczym..

TAK jak wspominialam wczesniej ---jestem chlodnym typem urody- LATO-i brzydko mi wrecz oszpecaja mnie rudosci ,tym bardziej sprane,albo zbyt ciemne czarne wlosy ...rowniez nie pasuja mi jakby zolte-zlote wlosy -oszpecaja mnie ...ale takze niezbyt dobrze mi w zbyt burych odcieniach..

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-01-24 o 22:34
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-24, 22:54   #1126
impresse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 118
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Więc, gdy znajdę chwilę czasu zrobię przymiarkę. Ogólnie starałam się dać odpowiedzi na pytania patrząc na swoje zdjęcia. Przeszłam już przez bardzo dużo kolorów i odcieni - ubierałam się na czarno, brązowo, teraz kolorowo. Kiedyś miałam nawet pomarańczowy sweterek, który jednak po pewnym czasie wrzuciłam do byłego kontenera PCK. Mój Mąż również uważa, że jestem typem jasnym. Według niego jestem jasną zimą. Dziękuję za odpowiedź.
impresse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-25, 02:33   #1127
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A co sadzicie pasowalby odcien "MROZNY KASZTAN" dla chlodnego typu urody -LATO(skora zarozowiona jasna-przezroczytsa jakby ) ??
ale tylko z firmy schwartzkopf ,albo garnier ,bo loreale-castingi nawet mrozne speraja sie na rudo brzydko cieplo.. Ogolnie to wlosy czarne tez mi sie nie podobaja sa takie pesymistycznei predzej czy pozniej wygladaja babojagowo .Niby dobry do chlodnego typu bylaby platyna--ale ona mi sie nie podoba nie wyglada to naturalnie ,takie platynowe ,a tym bardziej ten odcien podkresla niedoskonalosci skory ,a ja wlasnie takie posiadam ,wiec odpada

A MOZE polecicie farbe z firmy garnier albo schwartzkopf ,co da odcien chlodny neutralny ciemny blond ,ale zeby nie wpadal w czern-szatyn...ani zbyt bury szarawy ,zeby tez nie byl..

NAWET MIALAM czyste czerwienie i musze powiedziec ,ze te wpadajace w miedz nie pasuja mi ,NATOMIAST przepieknie mi bylo dodalo mojej skorze swiezosci wrecz,koloru wlosy w odcieniu CIEMNEGO ROZU,jakby roz +fiolet przepieknie mi w tym kolorze ale farba sprawa sie po tygodniu ...na zbyt jasny roz i juz mi nie pasowalo ...

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-01-25 o 20:17
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-25, 07:05   #1128
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Impresse, nie ma takiego typu jak jasna zima
Czlowieku istoto marna, przestan narzekac, bo co drugi post to placz i panika skoro wiesz, ze nie pasuja ci rudosci, nie uzywaj cieply farb! Ale wszystko zalezy od tego, jakie masz wlosy, jak reaguja na farbowanie, czy maja duzo cieplego barwnika czy nie (i tu nie chodzi o kolor, tylko o zolty barwnik, ktory lubi wychodzic przy farbowaniu).
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-25, 08:47   #1129
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Są też rude farby o chłodnym odcieniu. Koleżanka, coolwinteer, nosi taki chłodny rudy/ brąz i wygląda dobrze

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-25, 11:15   #1130
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
ale moje wlosy byly wymeczone ,zniszczone bardzo..DEKOLORYZACJA+ parenascie farb bo ciagle schodzily szybko i uwidacznial sie kolor dekoloryzacji wlosow.. okropnie to wygladalo i caly czas tyle farb... i wlosy staly sie sianowate,bardzo ciekie rozdwajajace,olejowanie odzywki maski przerozne w tym karetese nie pomogly.. Jak wlasnie gdy polozylam henne ,odnowila je nadala blask ,poprzednia grubosc,odzywila ,byly lsniace jak po niczym..

TAK jak wspominialam wczesniej ---jestem chlodnym typem urody- LATO-i brzydko mi wrecz oszpecaja mnie rudosci ,tym bardziej sprane,albo zbyt ciemne czarne wlosy ...rowniez nie pasuja mi jakby zolte-zlote wlosy -oszpecaja mnie ...ale takze niezbyt dobrze mi w zbyt burych odcieniach..

Masz najwyraźniej bardzo zniszczone włosy i henna nadaje im blask i grubość, ale nie okłamujmy się, ona ich nie naprawia Tworzy jedynie warstwę izolacyjną (działa jak silikony). Wg mnie jeśli zaczniesz kompleksową pielęgnacje powoli wróci im naturalny blask i gładkość (jeśli masz genetycznie cienkie włosy to grubość nie przyjdzie ).. olejowanie, maski nawilżające itd. Akurat w kerastase i inne drogie, pielęgnacyjne maski nie wierze, bo to same silikony - oblepiają ale nic dla włosa nie robią. Ważne jest też podcięcie zniszczonych końców..
Dodam, że inne zioła dają też blask i odżywienie (np. neem), ale zioła generalnie wysuszają włosy.. więc ich częste używanie może odnieśc odwrotny skutek (chyba, że ratujemy się maską z siemienia lnianego po albo czymś innym, nawilżającym)
Co mnie dziwi - nie piszesz, że masz po hennie wysuszone włosy, bo to bardzo częste
A co do koloru.. no niestety nikt tu nie wyczaruje henny o chłodnym odcieniu. Chyba,że zdecydujesz się na użycie jakiejś henny z chemią (ale to nie da takiego ładnego efektu).
Ewentualnie są apteczne farby np. color&soin, one aż tak nie szkodzą.. ale ponoć szybko się wypłukują.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-25, 16:10   #1131
impresse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 118
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hehe :P chyba byłam zmęczona, gdy to pisałam (jasna zima)
impresse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-25, 16:23   #1132
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość

TAK jak wspominialam wczesniej ---jestem chlodnym typem urody- LATO-i brzydko mi wrecz oszpecaja mnie rudosci ,tym bardziej sprane,albo zbyt ciemne czarne wlosy ...rowniez nie pasuja mi jakby zolte-zlote wlosy -oszpecaja mnie ...ale takze niezbyt dobrze mi w zbyt burych odcieniach..
Na pewno jesteś latem a nie zimą np.? Jak ustalisz podtyp to będzie łatwiej coś doradzić.

Dla każdego typu jest jakaś rudość. Przecież część lat czy zim to naturalne rudzielce.

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
A co sadzicie pasowalby odcien "MROZNY KASZTAN" dla chlodnego typu urody -LATO(skora zarozowiona jasna-przezroczytsa jakby ) ??
ale tylko z firmy schwartzkopf ,albo garnier ,bo loreale-castingi nawet mrozne speraja sie na rudo brzydko cieplo.. Ogolnie to wlosy czarne tez mi sie nie podobaja sa takie pesymistycznei predzej czy pozniej wygladaja babojagowo .Niby dobry do chlodnego typu bylaby platyna--ale ona mi sie nie podoba nie wyglada to naturalnie ,takie platynowe ,a tym bardziej ten odcien podkresla niedoskonalosci skory ,a ja wlasnie takie posiadam ,wiec odpada

A MOZE polecicie farbe z firmy garnier albo schwartzkopf ,co da odcien chlodny neutralny ciemny blond ,ale zeby nie wpadal w czern-szatyn...ani zbyt bury szarawy ,zeby tez nie byl..
Miałam taki chłodny kasztan z L'Oreala, nie wiem czy jeszcze robią... pasował mi bardzo dobrze (jestem intensywną zimą) ludzie myśleli, że to mój naturalny. BTW moja znajoma lato miała właśnie podobny naturalny kolor włosów - rudy ale wpadający w chłodne tony, jak miedź, nie mosiądz, tylko miedź czasem można zaobserwować że nie zaśniedziała miedź ma różowawy połysk.

No i jak w poprzednim poście - dziewczyny, nie wystarczy wiedzieć czy macie "chłodny" czy "ciepły" typ urody, żeby sobie dobrać świetnie farbę do włosów. Liczy się jeszcze stopień przytłumienia/czystości koloru oraz indywidualny poziom kontrastu. Nie dla wszystkich zim czarny jest odpowiedni, są rudości dla każdego typu urody, a platyna (biały/prawie biały i chłodny, czysty kolor) pasuje zimom, nie latom.

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ewentualnie są apteczne farby np. color&soin, one aż tak nie szkodzą.. ale ponoć szybko się wypłukują.
Albo wodny roztwór gencjany, mój zbawca. Nie szkodzi na włosy wcale, jest łagodniejszy niż płukanki bo nie zawiera alkoholu. Można sobie tonować w sumie każdy kolor włosów na chłodniejszy odcień, a włosy rozjaśniane lub siwe również na różne odcienie fioletu.

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez impresse Pokaż wiadomość
Więc, gdy znajdę chwilę czasu zrobię przymiarkę. Ogólnie starałam się dać odpowiedzi na pytania patrząc na swoje zdjęcia. Przeszłam już przez bardzo dużo kolorów i odcieni - ubierałam się na czarno, brązowo, teraz kolorowo. Kiedyś miałam nawet pomarańczowy sweterek, który jednak po pewnym czasie wrzuciłam do byłego kontenera PCK. Mój Mąż również uważa, że jestem typem jasnym. Według niego jestem jasną zimą. Dziękuję za odpowiedź.
Nie ma takiego typu jak jasna zima, ale istnieją zimy o naturalnie jasnej urodzie. Dość podobnym typem są też jasne i chłodne lata.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-25, 20:09   #1133
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak na pewno jestem LATO (odcien skory jasny zarowzowiony+ przebarwienia czerwone na policzkach,lubi sie czerwienic czesto-bardzoo wrazliwa)Wlosy naturale to jakby szatyn z refleksami -jasny popielaty braz ?-cos w tym stylu
Na pewno nie pasuje do mnie odcien ciemny z refleksem czerownym..

zastanawiam sie nad MROZNY KASZTAN z garniera ,albo schwartzkopf ,ale na pewno nie z loreala-casting slyszalam ,ze one wyplukuja sie na CIEPLE jasne rude wyplowiale

ALE jak sobie pomysle czy zgra sie : Jasna karnacja zarozowiona+ lubi sie czerwienic + przebarwienia czerwone-pomidorowe na policzkach = I wtym przypadku uzyc odcienia MROZNY KASZTAN ?? czy to w ogole bedzie pasowalo ?? nie bedzie sie gryzlo ? sama juz nie wiem..

CHCIALABYM kolor zeby ladnie komponowal sie z moja skora ,naprawde pasowal do niej ,a sporo kolorow juz mialam testowalam i nie trafialam prawie nigdy,gdyz wiekszosc farb drogeryjnych ,albo wlasnie henna to odcienie cieple,lub zbyt jasne -platyna ktora mi nie pasuje,nie podoba sie,albo zbyt ciemne typu ciemny braz-ktory ma refleksy czerwone ,czarny -tez mojej twarzy nadaja wyraz zmeczenia ,przytloczenia...
chce cos bardziej naturalnego

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-01-25 o 20:15
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-25, 20:26   #1134
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Tak na pewno jestem LATO (odcien skory jasny zarowzowiony+ przebarwienia czerwone na policzkach,lubi sie czerwienic czesto-bardzoo wrazliwa)Wlosy naturale to jakby szatyn z refleksami -jasny popielaty braz ?-cos w tym stylu
Na pewno nie pasuje do mnie odcien ciemny z refleksem czerownym..

zastanawiam sie nad MROZNY KASZTAN z garniera ,albo schwartzkopf ,ale na pewno nie z loreala-casting slyszalam ,ze one wyplukuja sie na CIEPLE jasne rude wyplowiale

ALE jak sobie pomysle czy zgra sie : Jasna karnacja zarozowiona+ lubi sie czerwienic + przebarwienia czerwone-pomidorowe na policzkach = I wtym przypadku uzyc odcienia MROZNY KASZTAN ?? czy to w ogole bedzie pasowalo ?? nie bedzie sie gryzlo ? sama juz nie wiem..

CHCIALABYM kolor zeby ladnie komponowal sie z moja skora ,naprawde pasowal do niej ,a sporo kolorow juz mialam testowalam i nie trafialam prawie nigdy,gdyz wiekszosc farb drogeryjnych ,albo wlasnie henna to odcienie cieple,lub zbyt jasne -platyna ktora mi nie pasuje,nie podoba sie,albo zbyt ciemne typu ciemny braz-ktory ma refleksy czerwone ,czarny -tez mojej twarzy nadaja wyraz zmeczenia ,przytloczenia...
chce cos bardziej naturalnego
No my tu pomagamy ustalić typ urody, ja stosuję podział na 12 podtypów, a najlepszą metodą jest zrobienie w domu autoanalizy ("przymiarki kolorów").

Po samym kolorze włosów, oczu czy określaniu karnacji jako zaczerwienionej to się nie da typu urody określić.

Ogólnie to ja bym powiedziała, że wszystkie farby się wypłukują na ciepło. Dlaczego? Dlatego, że niektóre pigmenty w farbach wypłukują się łatwiej (głównie czerwone, fioletowe pigmenty), poza tym farby utleniające zawsze rozjaśniają włosy (a jak już pisałam włosy u większości osób rozjaśniają się na mniej lub bardziej ciepło). W zwiazku z tym, kiedy pigmenty z farby, szczególnie te mniej trwałe, wypłukują się, to odsłaniają się rozjaśnione włosy, zwykle ciepłe.

I jak już pisałam, to nie jest kwestia czy rudy czy brązowy tylko jaki konkretnie odcień tychże. To, co na jednej osobie wygląda super naturalnie, na drugiej wygląda sztucznie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-25, 21:04   #1135
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zgodze sie jak najbardziej !!! jesli chodzi o mnie moj typ :to zawsze mowiili mi ze ladnie wygladam jak mialam na sobie ubranai w odcieniu LILIOWYM ,pudrowy roz,wanilia,roz z fioletem-FUKSJA ,ale tez nie za bardzoo ciemny,malina,cieliste odcienie,jasny prawie wyblakniety roz,wyblakniety blekit Bardzo pasuja mi perly,, mrozne krysztalki -dodatki kolczyki -jakby mnie odswiezaja szare,metaliczne Natomiast zbyt szarawe-bure...odcienie-one mnie prztlumiaja..-sprawiaja wrazenie zmeczonej..
,w srebrze jasnym mi ladnie ,ALE NIE LADNIE mi-w ciemnym zbyt szarawym-burym srebrze-przytlumia mnie !

--mi w ty kolorach najladniej do tego MROZNY MAKIJAZ -cienie do powiek mrozne lodowe

Natomiast w kolorach:bialy,czarny,sza ro bury -myszka,jaskrawe piaskowy odcien-szary+piaskowy,jasna brzoskwinia,jasny fiolet,wrzos , --w tych odcienacich wygladam- na zmeczona,przytloczona-bardzo niekorzyste sa dla mnie,postarzaj mnie wrecz ...

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

No niby wychodzi na to ,ze latwiej maja typy urody CIEPLE,poniewaz na rynku iekszy wybor odcieni farba do wlosow w tonacji cieplej ,ale moj znajomy wizazysta wyznal ,ze za to CHLODNE TYPY Urody-maja to cos sa bardziej niepowtarzaalne,zjawiskow e ,tajemnicze

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-01-25 o 22:22
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 16:19   #1136
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Na pewno jesteś latem a nie zimą np.? Jak ustalisz podtyp to będzie łatwiej coś doradzić.

Dla każdego typu jest jakaś rudość. Przecież część lat czy zim to naturalne rudzielce.

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:12 ----------


Miałam taki chłodny kasztan z L'Oreala, nie wiem czy jeszcze robią... pasował mi bardzo dobrze (jestem intensywną zimą) ludzie myśleli, że to mój naturalny. BTW moja znajoma lato miała właśnie podobny naturalny kolor włosów - rudy ale wpadający w chłodne tony, jak miedź, nie mosiądz, tylko miedź czasem można zaobserwować że nie zaśniedziała miedź ma różowawy połysk.

No i jak w poprzednim poście - dziewczyny, nie wystarczy wiedzieć czy macie "chłodny" czy "ciepły" typ urody, żeby sobie dobrać świetnie farbę do włosów. Liczy się jeszcze stopień przytłumienia/czystości koloru oraz indywidualny poziom kontrastu. Nie dla wszystkich zim czarny jest odpowiedni, są rudości dla każdego typu urody, a platyna (biały/prawie biały i chłodny, czysty kolor) pasuje zimom, nie latom.

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------


Albo wodny roztwór gencjany, mój zbawca. Nie szkodzi na włosy wcale, jest łagodniejszy niż płukanki bo nie zawiera alkoholu. Można sobie tonować w sumie każdy kolor włosów na chłodniejszy odcień, a włosy rozjaśniane lub siwe również na różne odcienie fioletu.

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------


Nie ma takiego typu jak jasna zima, ale istnieją zimy o naturalnie jasnej urodzie. Dość podobnym typem są też jasne i chłodne lata.
Wampierz, a ten roztwór z gencjany gdzie można zakupić i jak go stosować? Ja mam popielato brązowy odrost ze złocistymi /chłodnymi/ poblaskami (słońce, czasem.. no cóż, pojedyncze siwe) to przyciemni mi je i ochłodzi w rejony czarnego?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 17:20   #1137
reksia_del_rey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

POMOCY!!! zupelnie nie potrafie okreslic typu


1. Jak się opalasz
Szybko, na brązowo, raczej ciepły odcień

2. Kolor oczu
na zewnątrz zielone wewnątrz brązowe ale wydają się jasne przez ten zielony


3. Piegi
brak

4. Cera
Czasem wydaje mi się ciepła brzoskwinia, innego dnia kompletnie zimna oliwka - to samo mowila pewna pani wizażystka

5. Naturalny kolor włosów
popielaty brąz


6. Kolor ust
wiśniowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Nie noszę innych niż brązy, beże, pastele, biały i czarny - dodatki w kolorach złotego. Nie znosze niebieskich, zielonych, mocnych zimnych kolorow


8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
obie opcje pasują chociaż może skłaniałabym się do czarnego i białego


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Pasuje mi fuksja napewno, ale zimne niebieskie i zielone jasne czy ciemne odpadają zupełnie

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Tak

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Chyba jedne i drugie.. zimny brąz i ciepły są ok, ale jak juz pisalam niebieski w żadnym wypadku


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
Tak!

Edytowane przez reksia_del_rey
Czas edycji: 2014-01-27 o 11:16
reksia_del_rey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 17:25   #1138
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Z Twojego posta wynika, że pasują Ci kolory zarówno ciepłe jak i zimne, intensywne, czyste jak i zgaszone.. Nie ma kolorów które Ci nie pasują
Nie da się pomóc na bazie takiego opisu
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 17:33   #1139
reksia_del_rey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 9
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Masz rację, wyedytowałam post

Edytowane przez reksia_del_rey
Czas edycji: 2014-01-26 o 17:49
reksia_del_rey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-26, 19:38   #1140
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Tak na pewno jestem LATO (odcien skory jasny zarowzowiony+ przebarwienia czerwone na policzkach,lubi sie czerwienic czesto-bardzoo wrazliwa)Wlosy naturale to jakby szatyn z refleksami -jasny popielaty braz ?-cos w tym stylu
Na pewno nie pasuje do mnie odcien ciemny z refleksem czerownym..

zastanawiam sie nad MROZNY KASZTAN z garniera ,albo schwartzkopf ,ale na pewno nie z loreala-casting slyszalam ,ze one wyplukuja sie na CIEPLE jasne rude wyplowiale

ALE jak sobie pomysle czy zgra sie : Jasna karnacja zarozowiona+ lubi sie czerwienic + przebarwienia czerwone-pomidorowe na policzkach = I wtym przypadku uzyc odcienia MROZNY KASZTAN ?? czy to w ogole bedzie pasowalo ?? nie bedzie sie gryzlo ? sama juz nie wiem..

CHCIALABYM kolor zeby ladnie komponowal sie z moja skora ,naprawde pasowal do niej ,a sporo kolorow juz mialam testowalam i nie trafialam prawie nigdy,gdyz wiekszosc farb drogeryjnych ,albo wlasnie henna to odcienie cieple,lub zbyt jasne -platyna ktora mi nie pasuje,nie podoba sie,albo zbyt ciemne typu ciemny braz-ktory ma refleksy czerwone ,czarny -tez mojej twarzy nadaja wyraz zmeczenia ,przytloczenia...
chce cos bardziej naturalnego
wiec co sadzicie o kolorze wlosow MROZNY KASZTAN z garnier,albo schwartzkopf ?

a moze ktoras firma farb ma odcien JASNY BRAZ POPIELATY ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.