Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-24, 18:25   #2011
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

miałam kiedys SVR, Xerial Gommant, ale nie podobał mi się, tzn. na początku byłam na tak, ale potem w miarę używania stwierdziłam że lepszy jest ten w proszku właśnie

ja ciągle szukam idealnego kremu na naczynka

obecnie na dzien używam Erisa półtłusty na naczynka p/zmarszczkowy i jest niezły... miałam krem Rilastil delskin, był super,ale mam go już prawie rok, może zaczyna się psuc? bo wczoraj skóa była nieco zaczerwieniona po nim...
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 19:10   #2012
piekna_mery
Raczkowanie
 
Avatar piekna_mery
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 30
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witam,
Dziewczyny poszukuje ratunku dla mojej mamy, ktora ma straszliwe problemy z cera naczynkową. Cera jest bardzo sucha, cienka, luszczy sie w okolicach nosa, jest bardzo zaczerwieniona, pod skora widac siateczke porozszerzanych naczynek. Mama ma 53 lata. Za moja namowa (kierowalam sie recenzjami na KWC) kupila Auriderm XO (stosuje na dzien) oraz Lipobase (na noc), tymczasem sytauacja po zastosowaniu obu jeszcze bardziej sie pogorszyla. Poradzcie co zmienic, jakie kosmetyki wybrac, aby poprawic stan cery?
piekna_mery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 20:06   #2013
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez piekna_mery Pokaż wiadomość
Witam,
Dziewczyny poszukuje ratunku dla mojej mamy, ktora ma straszliwe problemy z cera naczynkową. Cera jest bardzo sucha, cienka, luszczy sie w okolicach nosa, jest bardzo zaczerwieniona, pod skora widac siateczke porozszerzanych naczynek. Mama ma 53 lata. Za moja namowa (kierowalam sie recenzjami na KWC) kupila Auriderm XO (stosuje na dzien) oraz Lipobase (na noc), tymczasem sytauacja po zastosowaniu obu jeszcze bardziej sie pogorszyla. Poradzcie co zmienic, jakie kosmetyki wybrac, aby poprawic stan cery?
proponuję xerial 5 visage - ja stosuję na suchą i łuszczącą się cerę naczynkową od kilku już lat i działa cuda. CO prawda nie jest to krem na naczynka ale łuszczenie i suchość bardzo dobrze leczy.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 09:30   #2014
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez piekna_mery Pokaż wiadomość
Witam,
Dziewczyny poszukuje ratunku dla mojej mamy, ktora ma straszliwe problemy z cera naczynkową. Cera jest bardzo sucha, cienka, luszczy sie w okolicach nosa, jest bardzo zaczerwieniona, pod skora widac siateczke porozszerzanych naczynek. Mama ma 53 lata. Za moja namowa (kierowalam sie recenzjami na KWC) kupila Auriderm XO (stosuje na dzien) oraz Lipobase (na noc), tymczasem sytauacja po zastosowaniu obu jeszcze bardziej sie pogorszyla. Poradzcie co zmienic, jakie kosmetyki wybrac, aby poprawic stan cery?
Moja mama miała bardzo podobny problem. Naczynka i zaczerwienienie w okolicach nosa i sucha skóra łuszcząca skóra to nie tylko problem kosmetyczny. Mogą to być objawy problemów z krążeniem (naczynka w okolicach nosa) oraz braku witamin, minerałów i kwasów omega (możliwe że na tle hormonalnym - osłabiło się wchłanianie tych pierwiastków) dlatego warto poprawić krążenie (spacery) i uzupełnić dietę. Proponuję przez miesiąc pić sok z marchwii i jabłka z dodatkiem niewielkiej ilości buraczka czerwonego (świeżo wyciskane) + preperat z kawasami Omega 3, 6 i 9 oraz selenem i wyciagiem z ogórecznika np:
Alphol omega plus (40 zł) firmy Tymofarm - nie jest tani ale bardzo skuteczny w działaniu poprawia nie tylko skórę, ale także dodaje siły do działania (trochę jak żeń szeń).
Do tego podrażnioną skórę ukoi czysty olej ze słodkich migdałów (najlepiej wykonać masaż żeby pobudzić krążenie i usunąć toksyny) a przede wszystkim ukoić porażnienia i nawilżyć. Można go kupić w dziale OLEJE DO MASAŻU na http://shop.pollenaaroma.com/ 12 zł Bardzo fajny - można do niego dodać kropelkę olejku aromaterapeutycznego np: ylangowego lub pomarańczowgo - wtedy jest bardzo przyjemny w aplikacji(jedną kropelkę na trzy łyżki oleju) {UWAGA: stosując taki olejek aromaterapeutyczny trzeba wykonać test uczuleniowy za uchem}
Olej który tu polecam szybko się wchłania i nie klei, pozostawia satynową skórę która się nie świeci jak choinka.

Można też (jezeli twoja mama boi się błyszczenia) uzyć kremu HiPP dla niemowląt "Pielęgnacyjny krem do twarzy i ciała HiPP" (też zawiera olej z migdałów, matuje ,zawiera cynk leczacy zaczerwienia). (http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16178, ale trzeba nałożyć kilka warstw ponieważ słabo nawilża ale doskonale koi i goi przywracając do równowagi skórę. Można użyć zamiennie z emulsją lipidową IWOSTIN http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22259 (ceramidy i nienasycone kwasy tłuszczowe to jest to czego taka "przeźroczysta" skóra potrzebuje) LUB KREM Z TEJ SAMEJ SERII.
Dobry jest też Ducray, A-Derma, http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2680
NA DZIEŃ - KONIECZNIE FILTRY!!! (Uchronią naczynkową skórę) proponuję Emulsję IWOSTIN SOLECRIN http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14161

NIE DZIWIĘ SIĘ ŻE AURIDERM PODRAŻNIA PONIEWAŻ NA DRUGIM MIEJSCU MA "alcohol denat" (KTO COŚ TAKIEGO DODAJE DO KREMU NA NACZYNKA - SIC!)

Nie trzeba wszystkich kremów wypróbowywać na raz. Warto jest stosować zamiennie np: emulsję lipidową iwostinu latem (jest lekka) a bardziej tłuste kremy na zimę. Filtry cały czas.

Uwaga na środki do oczyszczania skóry. Tylko bardzo delikatne bez SLS i alkoholu.

Edytowane przez sylwiahh
Czas edycji: 2008-03-25 o 10:01
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 18:11   #2015
piekna_mery
Raczkowanie
 
Avatar piekna_mery
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 30
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziewczyny dziekuje serdecznie za rady. postaram sie aby mama wdrozyla przynajmniej czesc z nich. Mysle, ze rzeczywiscie dieta, w szczegolnosci brak NNKT moze miec duze znaczenie w wygladzie i stanie skory. Takze zaczniemy dzialac tez "od srodka".
piekna_mery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 10:22   #2016
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Powodzenia!!!
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 17:19   #2017
zosia21
Raczkowanie
 
Avatar zosia21
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 205
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

czy któraś z was używała serii Young Care z BanDi?
mam ochotę kupić krem na noc z kwasami AHA i tak się zastanawiam czy będzie dobry do cery naczynkowej
www.kosmedika.com.pl/index.php?cPath=21_244_93 2
składniki aktywne: drożdże bogate w wit. z gr. B, oczar wirginijski, kwasy owocowe AHA, babka lancetowata, wit. E i C
__________________
Daria Anna
25.03.2010r
moje serduszko kochane


http://s1.suwaczek.com/201003254980.png
zosia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-28, 06:44   #2018
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

ja narazie łukam biogal i stosuje koncentrat z Farmony, zobaczymy!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 13:54   #2019
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziewczyny. mam prośbę. Sama nie znam się za bardzo na kosmetykach i szczerze powiedziawszy daję się skusić reklamom i innym bzdurom oddziałującym na psychikę A chciałabym prosić o ustalenie dla mnie jakigoś programu pielęgnacyjnego. Chodzi mi o krem, tonik, moze jakąs maseczkę i serum (fajnie jak by to było cos na bazie olejku).
Więc tak... Moze najpierw jaka jest moja skóra.
Jest raczej sucha (muszę się czymś posmarować po umyciu twarzy, bo inaczej mam takie uczucie ściągnięcia). Ostatnio mam rozszerzone pory na policzkach i trochę na nosie. Mam też parę takich niedoskonałości (są jasne i tkwią jak gdyby głębiej pod skórą - nie są to pryszcze). Najbardziej martwi mnie to, że skóra jest mało elastyczna i ziemista (brakuje jej zycia). Poza tym na prawym policzku zauważyłam po raz pierwszy jakieś pojedyncze pajączki. Są bardzo delikatne, ale jednak są. Mam 24 lata. Szukam czegoś, co po prostu poprawi kondycję skóry. Od lat używam tych samych kosmetyków, ale one chyba dobre były dla 18-latki. jak na razie myślałam tylko o olejku hauschki do twarzy lub może o olejku Lemon z BU.
Aha, czy warto zainwestować w kosmetyki LRP? Jeśli tak to w które?
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 17:48   #2020
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez charlotta21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny. mam prośbę. Sama nie znam się za bardzo na kosmetykach i szczerze powiedziawszy daję się skusić reklamom i innym bzdurom oddziałującym na psychikę A chciałabym prosić o ustalenie dla mnie jakigoś programu pielęgnacyjnego. Chodzi mi o krem, tonik, moze jakąs maseczkę i serum (fajnie jak by to było cos na bazie olejku).
Więc tak... Moze najpierw jaka jest moja skóra.
Jest raczej sucha (muszę się czymś posmarować po umyciu twarzy, bo inaczej mam takie uczucie ściągnięcia). Ostatnio mam rozszerzone pory na policzkach i trochę na nosie. Mam też parę takich niedoskonałości (są jasne i tkwią jak gdyby głębiej pod skórą - nie są to pryszcze). Najbardziej martwi mnie to, że skóra jest mało elastyczna i ziemista (brakuje jej zycia). Poza tym na prawym policzku zauważyłam po raz pierwszy jakieś pojedyncze pajączki. Są bardzo delikatne, ale jednak są. Mam 24 lata. Szukam czegoś, co po prostu poprawi kondycję skóry. Od lat używam tych samych kosmetyków, ale one chyba dobre były dla 18-latki. jak na razie myślałam tylko o olejku hauschki do twarzy lub może o olejku Lemon z BU.
Aha, czy warto zainwestować w kosmetyki LRP? Jeśli tak to w które?

O widzisz chcialam ci napisac o kremue Activ C od LRP lub Redermic tez z tej firmy. Sa to kremy z witamina C. Redermic dodatkowo zawiera kwas hialuronowy, wiec lepiej nawilza i ma 40ml pojemnosci. Jest ciut drozszy, ale chyba wyjdzie i tak taniej niz 30ml Activ C. Witamina C rozjasnia cere, dziala przeciwzmarszczkowo bo bierze udzial w syntezie kolageniu, do tego wzmacnia naczynka. Mialam probki Redermica do cery suchej i chodz mam cere mieszana z tendecja do wysuszen w okresie zimowym, to mi sie bardzo podobal. Zawiera silikon, wiec robi cere aksamitna w dotyku i nadaje sie pod filtry, bo dzieki silikonowi lepiej sie one wchlaniaja. Nie wiem czy ci pomoze na pory, raczej to nie jego zadanie, ale na pozostale rzeczy moze pomoc. Jesli twoja cera dobrze znosi kwasy to moze do kompletu na noc mozesz uzyc Effaclar K. Zawiera lagodny kwas LHA, ktory nalezy do grupy kwasow BHA, czyli lagodnych i nadajacych sie dla cery naczynkowej. Kwasy sa dobrze an rozszerzone pory i na ich oczyszczenie. Mozesz sobie sama zrobic tonik na bazie aspiryny, czyli tez kwas BHA i od czasu do czasu maseczke z aspiryny. Zawsze troche zaoszczedzisz na drogich kosmetykach, jesli samorobki z aspiryny ci posluza. Mozesz tez jesli nie chcesz uzywac nic z kwasami uzyc olejku DR. Hauschka na noc. Ma on za zadanie wyregulowanie i oczyszczenie cery, wiec jesli masz sucha mozesz nie byc zadowolona. Moze najpier zaopatrz sie w probke, jak przypasuje to potem kupisz cale opakowanie z pompka. Probka starczy na calkiem dlugo, bo olejku uzywa sie troche, tak zeby sie wchlonal a nie lezal tlusta warstwa na skorze. Mysle, ze taki zestaw moze sie sprawdzic. Krem z wit. C bedzie dobrym kremem z antyoksydantem na dzien, ktory rozjasni zmeczona cere, ktory wzmocni naczynka, a na noc kosmetyk z kwasem czy olejek regulujacy Hauschki pomoze rozprawic sie z porami.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 11:34   #2021
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Po wizycie u dermatologa dostałam recepte na calcium dobesilate (to na te moje naczynka i sine ręce). Pani pocieszyła mnie, że tak tragicznie nie jest i laser jest mi zbędny Chociaż z drugiej strony sobie myślę, że z podkładem i pudrem na twarzy nie wszystko dokładnie widać, ale niestety nie mogłam w ten dzień udać się bez makijażu. Do tego zapisałam się na zabieg mikrodermabrazji (oprócz naczynek trądzik zaskórnikowo-grudkowy) i mam nadzieje, że moja cera (czyt. naczynka) na tym nie ucierpi
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-30, 20:27   #2022
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

A ma może któraś z Was cerę naczynkową, ale zarazem normalną? Nigdy nie miałam żadnych innych problemów a problemy z naczynkami głównie na skrzydełkach nosa. Czy uważacie, że powinnam na całą twarz stosować krem na naczynka czy tylko miejscowo? Mam 20 lat
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 20:44   #2023
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Przedwczoraj dostałam 3 próbeczki: Clarena, Sensitive Line, Sensi Regen Cream (odżywczo - regeneracyjny krem na noc do pielęgnacji domowej) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22599 Jest to krem uspokajający do wrażliwej i naczynkowej skóry. Ale po nałożeniu czuję lekkie szczypanie, a potem jest już ok. Czy macie jakieś doświadczenia z tym kremem, albo innym z tej serii? Bo nie wiem czy to pieczenie to tak ma być, czy też znowu szykuje się jakieś nowe podrażnienie.
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 20:51   #2024
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Hollyhock Pokaż wiadomość
A ma może któraś z Was cerę naczynkową, ale zarazem normalną? Nigdy nie miałam żadnych innych problemów a problemy z naczynkami głównie na skrzydełkach nosa. Czy uważacie, że powinnam na całą twarz stosować krem na naczynka czy tylko miejscowo? Mam 20 lat
Intensywny krem na naczynka stosowałabym miejscowo, a na całą twarz "zapogiegawczo" kremy z witaminą C i filtry na dzień.
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 20:52   #2025
Hollyhock
Raczkowanie
 
Avatar Hollyhock
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Warszawa
Wiadomości: 467
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez sylwiahh Pokaż wiadomość
Intensywny krem na naczynka stosowałabym miejscowo, a na całą twarz "zapogiegawczo" kremy z witaminą C i filtry na dzień.
Dziękuję bardzo A tak w ogóle to jesteśmy imienniczkami
Hollyhock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 20:59   #2026
sylwiahh
Raczkowanie
 
Avatar sylwiahh
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 111
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Hollyhock Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo A tak w ogóle to jesteśmy imienniczkami
Miło mi Bardzo się cieszę że mam tu "siostrę" imienniczkę
sylwiahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 16:06   #2027
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziewczyny powiedzcie mi serię Flos Lek na naczynka dostane w drogerii czy w aptece?
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 17:58   #2028
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi serię Flos Lek na naczynka dostane w drogerii czy w aptece?
Stawiam na aptekę,tam ją ostatnio widziałam.Możesz też zobaczyć w sklepach zielarsko - medycznych.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 18:05   #2029
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez nietoperek22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi serię Flos Lek na naczynka dostane w drogerii czy w aptece?
A dobra jest ta seria? Ja mam maseczke i pierwsza rzecz jaka rzuciła mi się w oczy, to to, że maseczka zasycha na twarzy, a przecież zmywanie takiej maseczki przy cerze nadwrażliwej i naczynkowej nie jest najlpoeszym pomysłem

Edytowane przez madzia.a
Czas edycji: 2008-04-05 o 19:34
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-05, 18:28   #2030
nietoperek22
Rozeznanie
 
Avatar nietoperek22
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 737
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Czytałam na temat tej serii wiele dobrych rzeczy, ale jeszcze nic nie próbowałam. Jestem dopiero na początku walki z naczynkami i na razie szukam skutecznych preparatów do pielęgnacji. Mam na razie peeling enzymatyczny z Pharmaceris. Na dniach muszę kupić sobie jakiś dobry krem, coś z filtrami (min. SPF30) na słońce no i coś tonującego zamiast podkładu. Znajdę takie rzeczy typowo do cery naczynkowej?
nietoperek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 13:20   #2031
Planet Spa
Raczkowanie
 
Avatar Planet Spa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 253
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziewczyny znacie jakiś niedrogi filtr, który można stosować pod podkład przy cerze naczynkowej?
__________________

Planet Spa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 18:00   #2032
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziewczyny, powiedzcie mi ile tabletek Cerutinu powinno się jeść na naczynka? Zastanawiam się jeszcze nad kupnem tabletek Venescin forte z wyciągiem z kasztanowca, co o tym myślicie? http://www.i-apteka.pl/go/_info/revi...id=2290&item=4
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 18:36   #2033
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny, powiedzcie mi ile tabletek Cerutinu powinno się jeść na naczynka? Zastanawiam się jeszcze nad kupnem tabletek Venescin forte z wyciągiem z kasztanowca, co o tym myślicie? http://www.i-apteka.pl/go/_info/revi...id=2290&item=4
myślę, że po jednaej tabletce dziennie wystarczy, ale możesz się jeszcze dopytac w aptece...
też zastanawiałam się nad tym Venescinem
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 18:38   #2034
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez Planet Spa Pokaż wiadomość
Dziewczyny znacie jakiś niedrogi filtr, który można stosować pod podkład przy cerze naczynkowej?
wiesz co? dokąłdnych nazw nie pamiętam... ale trzeba spojrzec na składy , nie moze zawierac "alkohol denat" ... chyba Iwostin krem nawilż. z 30 nie zaw. alkoholu denat..... reszty nei pamiętam
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 18:57   #2035
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
A dobra jest ta seria? Ja mam maseczke i pierwsza rzecz jaka rzuciła mi się w oczy, to to, że maseczka zasycha na twarzy, a przecież zmywanie takiej maseczki przy cerze nadwrażliwej i naczynkowej nie jest najlpoeszym pomysłem

A jak dlugo trzymalas ta maseczke?
Mnie ona nie zasycha. Ja nakladam dosc grubo i trzymam max. 10 min jak w przepisie
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 19:07   #2036
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
myślę, że po jednaej tabletce dziennie wystarczy, ale możesz się jeszcze dopytac w aptece...
też zastanawiałam się nad tym Venescinem
Jedną? Jak pisałam że biore po 4, to dziewczyny na wizażu pisały, że nic mi to nie da na naczynka tylko wzmocni moją odpornosć na przeziebienia, że powinnam jeść przynajmniej po 6 dziennie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A jak dlugo trzymalas ta maseczke?
Mnie ona nie zasycha. Ja nakladam dosc grubo i trzymam max. 10 min jak w przepisie
Nie siedziałam z zegarkiem w ręku, ale chyba nie dłużej niż 10 minut Ale jak zwilzyłam wacik tonikiem to łatwo naszczęście schodziła. Bo obecnie moja cera jest mega nadwrażliwa, pieką i czerwienią się mi się policzki i chyba zaczynają mi pekać naczynka.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 19:17   #2037
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Jedną? Jak pisałam że biore po 4, to dziewczyny na wizażu pisały, że nic mi to nie da na naczynka tylko wzmocni moją odpornosć na przeziebienia, że powinnam jeść przynajmniej po 6 dziennie


.
hmm ale venescin forte to chyba jeden, max.2/dz.

ja ogólnie staram się łykac jak najmniej... no ale 6 cerutinu.... ciekawe co na to wątroba ...

szkoda, że ci za zabrdzo nie pomogłam (wcale ) oops
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 19:33   #2038
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
hmm ale venescin forte to chyba jeden, max.2/dz.

ja ogólnie staram się łykac jak najmniej... no ale 6 cerutinu.... ciekawe co na to wątroba ...

szkoda, że ci za zabrdzo nie pomogłam (wcale ) oops
hmm... własnie dlatego się pytam
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 17:20   #2039
dzwoneczek186
Rozeznanie
 
Avatar dzwoneczek186
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kevelaer, Niemcy
Wiadomości: 753
GG do dzwoneczek186
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Witam dziewczyny (i chlopcy?)!
Zaczelam uzywac Effaclar, zeby pozbyc sie zaskornikow. Na dzien pod filtr smaruje sie Auridermem xo, a filtr +50. Mam pytanie, czy ktoras z was stosowala kombinacje Effa i Auriderm? Czy na noc mozna stosowac to razem, czy lepiej zrezygnowac? Podobno kombinacja Auriderm z filtrem +50 na dzien jest dobra, ale ja ostatnio rumienie sie znacznie czesciej i nie wiem czym jest to spowodowane. Moze puder mnie dodraznia (Clinique, Blended Face Powder & Brush)? Ale nie stosuje codziennie. Macie moze jakies podejrzenia?
dzwoneczek186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 11:02   #2040
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Zwracam sie z prośbą o pomoc do wszystkich doświadczonych wrażliwców.
Otóż w miarę ocieplania się mam coraz większy problem z twarzą. Fatalnie reaguje ona na wszelkie zmiany temperatury, przegrzania itp. Po prostu robi mi się kraśny, zdrowy i typowo starpolski rumieniec, który nijak nie chce później zejść. Moje subiektywne odczucie jest takie, że po prostu mnie skóra piecze i jest uwrażliwiona.

Wiem, że poniekąd jest to konsekwencja przesuszenia, na które ciągle narzekam, ale stosuję i LRP Hydraphase i Vichy, a do tego diroseal, żeby nieco tę skórę wzmocnić, ale mam wrażenie, że nic nie pomagają.

Jakbyście znały jakiś skuteczny preparat na takową nadwrażliwość, to byłabym wdzięczna.
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.