Nie-apteczne filtry na plażę - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-26, 19:51   #1111
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
sombrinha, ten filtr jest fantastyczny nawet sama zaznaczyłaś porządne stabilne filtry anty-UVA typowych zapychaczy moje oko nie dostrzega nic, tylko brać i się smarować
gdyby tylkko był dostępny w polsce....
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 22:20   #1112
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
gdyby tylkko był dostępny w polsce....
Kosmetyki RoC są już dostępne w Polsce.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 22:29   #1113
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

ROC- tak, ale ale tylko "pielęgancja". serii przeciwsłonecznej- nie ma na razie.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 10:08   #1114
sombrinha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 6
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
sombrinha, ten filtr jest fantastyczny nawet sama zaznaczyłaś porządne stabilne filtry anty-UVA typowych zapychaczy moje oko nie dostrzega nic, tylko brać i się smarować

Muchas gracias!
Lece po pracy go kupic... zanim oferta specjalna sie skonczy
Dziekuje jeszcze raz.
Jesli ktos bedzie zainteresowany to dam znac jak sie ten specyfik spisuje.
sombrinha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 11:15   #1115
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

mam jeszcze pytanie.....czy ten filtr o którym mowa był wczesniej wczesniej...lirene 50 nie zrobi mi z twarzy białej maski? on chyba tak nie koloruje na biało co..? prosze o odpowiedz
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 12:48   #1116
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

poczytaj jego recenzje-nie ma tam nic o bieleniu chociaz to dziwne, bo zawiera też filtr mineralny ale nieważne
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 13:25   #1117
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
poczytaj jego recenzje-nie ma tam nic o bieleniu chociaz to dziwne, bo zawiera też filtr mineralny ale nieważne
zaintrygowalascie mnie tym filtrem Lirene

ale mimo wszystko troche sie boje, ma maslo shea w skladzie

znowu jestem na tropie filtra idealnego, Soraya 45 jak na razie jest najlepsza, ale uzywajac juz 2 z kolei buteleczke, dochodze do takich samych wnioskow jak Ines-ka http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=242614



zaczynam myslec na powaznie o jakiejs lekkiej, 15-30 bez denata w skladzie, ale jak na razie nie mam zadnych sensownych kandydatow
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-27, 15:35   #1118
niziutka~
Przyczajenie
 
Avatar niziutka~
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Jeśli znacie skład LIrene 50, powiedzcie, czy ma on jakieś groźne zapychacze?
niziutka~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 16:01   #1119
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
poczytaj jego recenzje-nie ma tam nic o bieleniu chociaz to dziwne, bo zawiera też filtr mineralny ale nieważne
A mnie trochę jednak bieli. Nie jakoś bardzo, no ale twarz robi się troszkę gejszowata
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 16:52   #1120
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość

ale mimo wszystko troche sie boje, ma maslo shea w skladzie
Cytat:
Napisane przez niziutka~ Pokaż wiadomość
Jeśli znacie skład LIrene 50, powiedzcie, czy ma on jakieś groźne zapychacze?

tego masła shea jest na pewno dużo mniej niż 0,8 %, bo jest prawie na końcu składu i po gumie ksantanowej i witaminach w takiej ilości choćby chciało, to by nie zapchało jedyne, co tu może być groźne-to dimethicone. ale jak się używa kremu z tym składnikiem i nie zapycha, to powinien być bezpieczny.

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
A mnie trochę jednak bieli. Nie jakoś bardzo, no ale twarz robi się troszkę gejszowata
no tak, też mi się zdawało, że powinien troszkę bielić, bo jednak ma filtr mineralny-chociaż miałam fluid Oriflame i też bielił, a miał tylko filtry chemiczne co twarz, to twarz
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 09:20   #1121
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
zaintrygowalascie mnie tym filtrem Lirene

ale mimo wszystko troche sie boje, ma maslo shea w skladzie

znowu jestem na tropie filtra idealnego, Soraya 45 jak na razie jest najlepsza, ale uzywajac juz 2 z kolei buteleczke, dochodze do takich samych wnioskow jak Ines-ka http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=242614



zaczynam myslec na powaznie o jakiejs lekkiej, 15-30 bez denata w skladzie, ale jak na razie nie mam zadnych sensownych kandydatow
Hmmm.. może Lirene 30?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-29, 09:49   #1122
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
tego masła shea jest na pewno dużo mniej niż 0,8 %, bo jest prawie na końcu składu i po gumie ksantanowej i witaminach w takiej ilości choćby chciało, to by nie zapchało jedyne, co tu może być groźne-to dimethicone. ale jak się używa kremu z tym składnikiem i nie zapycha, to powinien być bezpieczny.
ryzyk fizyk

tego nie wiesz, dokladnych danych nie masz, wazne jest rowniez podloze chemiczne, wzajemne oddzialywanie skladnikow, ich czystosc kosmetyczna itd.

mozesz tylko gdybac. maslo shea ma wysoki wspolczynnik komedogennosci, a dimetikon zerowy, nie ma jak zapychac, bo dziala na zupelnie innej zasadzie.

ew zaskorniki otwarte wynikaja z innego powodu i to zazwyczaj, gdy krem opiera sie glownie na silikonach

kiedys tez myslalam, ze w takiej ilosci nie zapycha. zapycha, ale przy dluzszym, systematycznym uzywaniu, przynajmniej u mnie tak jest

boje sie tez bielenia i uczucia ciezkosci

czy on jest barwiony i ma wyrazny zapach? przegladalam apteczne faktory 15-30 na KWC, ale nie mam zadnego kandydata nawet.

marzy mi sie wysoki filtr, ktory zachowuje sie jak LRP Fluide Extreme, ale nie ma alkoholu-wiec nie wypala mi skory, o aptecznym zapachu, bo perfumowane kosmetyki czesto mnie podrazniaja

dlatego z desperacji mysle o zejsciu do nizszego faktora, ale musialby byc napraade lekki jak krem nawilzajacy, jak juz mam chodzic slabiej chroniona, to przynajmniej z lekka i gladka cera

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Hmmm.. może Lirene 30?
dzieki za propozycje ale ma tez to cholerne maslo shea
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 09:58   #1123
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

no ja wczoraj tez skusilam na na lirenke 50+, oczywiscie na wakacje, bo na twarz jednak uzywam tych aptecznych. Oczywiscie teraz stwierdzam ze 100 ml mi nie wystarczy wiec pewnie polece i kupie jeszcze ta 30stke o zapachu gumy do zycia W tesco zapłacilam 18,50 całkiem niezla cena
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 10:34   #1124
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4650

czy widzialyscie w drogeriach ten produkt? ja szczerze mowiac nie
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 12:59   #1125
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Smile Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość

mozesz tylko gdybac. maslo shea ma wysoki wspolczynnik komedogennosci, a dimetikon zerowy, nie ma jak zapychac, bo dziala na zupelnie innej zasadzie.



no w sumie racja chociaż mnie masło shea nie zapycha-ale wiadomo-to sprawa indywidualna

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
kiedys tez myslalam, ze w takiej ilosci nie zapycha. zapycha, ale przy dluzszym, systematycznym uzywaniu, przynajmniej u mnie tak jest
a jednak. szykowałam się do zakupu kremu, który miał popularne zapychacze ale tuż na końcu składu. chyba jednak nie zaryzykuję

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
przegladalam apteczne faktory 15-30 na KWC, ale nie mam zadnego kandydata nawet.
to może wziąć drogeryjne? z reguły są w większych opakowaniach, to na całą zimę starczy
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 13:42   #1126
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

przepraszam, że was mecze. ..ale mam ptytanie... Ciągle tu mowa o jakieś skrobii...ją się kupuje normalnie w sklepie...? ale czy ona nie zapycha porów....???? ja mam tłustą cerę i też mam ten problem z nadmiernym błyszczeniem ale nie chce sobie zapchac skóry, ponieważ pory okropnie mi się zapychaja......więc czy ta skrobia zapycha i gdzie się ją kupuje...?
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 13:56   #1127
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Talking Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
przepraszam, że was mecze. ..ale mam ptytanie... Ciągle tu mowa o jakieś skrobii...ją się kupuje normalnie w sklepie...? ale czy ona nie zapycha porów....???? ja mam tłustą cerę i też mam ten problem z nadmiernym błyszczeniem ale nie chce sobie zapchac skóry, ponieważ pory okropnie mi się zapychaja......więc czy ta skrobia zapycha i gdzie się ją kupuje...?

hehe, mowa tu o zwykłej mące ziemniaczanej stosuje się ją jak puder sypki-omiata skórę pędzlem mozna używać solo albo mieszać z cynamonem w proszku(przyprawa) czy kakao do ciast-tym zwykłym, gorzkim(ja mieszam z kakao i uzyskuję kolor lekkiego beżu). można ją zastąpić skrobią kukurydzianą( inna nazwa: dry flo ). dziewczyny używają też pudru jedwabnego hauschki -> http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8975 też solo, albo go mieszają z pudrem translucide-> http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3453

w ogóle, sama możesz stworzyć swoją idealną mieszankę-dla mnie jest nią mąka ziemniaczna+kakao. możesz poszukać na forum, bo dziewczyny piszą o swoich mieszankach

i te wymienione wyżej produkty/mieszanki są dużo skuteczniejsze od zwykłych pudrów, bo dają mat na cały dzień-u mnie po zwykłym pudrze twarz się świeci już po 2 h, a po tej mieszance jest mat cały dzień, nawet jak użyję filtra, po którym twarz się mocno błyszczy
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 14:03   #1128
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
hehe, mowa tu o zwykłej mące ziemniaczanej stosuje się ją jak puder sypki-omiata skórę pędzlem mozna używać solo albo mieszać z cynamonem w proszku(przyprawa) czy kakao do ciast-tym zwykłym, gorzkim(ja mieszam z kakao i uzyskuję kolor lekkiego beżu). można ją zastąpić skrobią kukurydzianą( inna nazwa: dry flo ). dziewczyny używają też pudru jedwabnego hauschki -> http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8975 też solo, albo go mieszają z pudrem translucide-> http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3453

w ogóle, sama możesz stworzyć swoją idealną mieszankę-dla mnie jest nią mąka ziemniaczna+kakao. możesz poszukać na forum, bo dziewczyny piszą o swoich mieszankach

i te wymienione wyżej produkty/mieszanki są dużo skuteczniejsze od zwykłych pudrów, bo dają mat na cały dzień-u mnie po zwykłym pudrze twarz się świeci już po 2 h, a po tej mieszance jest mat cały dzień, nawet jak użyję filtra, po którym twarz się mocno błyszczy

he he no własnie. tak myślałam że chodzi o to , ale się krępowałąm spytac ...he he Dobrze a co z tym zapychaniem??? bo moje pory nawet krem normalizujący zapcha he he . dzieki za odpowiedz
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 14:05   #1129
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
to może wziąć drogeryjne? z reguły są w większych opakowaniach, to na całą zimę starczy
wlasnie dlatego non stop okupuje ten watek

brakuje mi juz pomyslow na nowy zakup.

zalezy mi na aptecznych, glownie z tego powodu, ze sa czesto bezzapachowe i raczej malo drazniace. soraya przy tluzszym stosowaniu psuje cere i podraznia, dlatego szukam zastepstwa
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-29, 14:40   #1130
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
he he no własnie. tak myślałam że chodzi o to , ale się krępowałąm spytac ...he he Dobrze a co z tym zapychaniem??? bo moje pory nawet krem normalizujący zapcha he he . dzieki za odpowiedz

mnie też zapycha prawie wszystko ale skrobia nie
Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość

zalezy mi na aptecznych, glownie z tego powodu, ze sa czesto bezzapachowe i raczej malo drazniace. soraya przy tluzszym stosowaniu psuje cere i podraznia, dlatego szukam zastepstwa
a tą sorayę używałaś? ->http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24837

jest dla dzieci i po składzie widzę trochę mniej chemii niż ta SPF 45. nie powinna też zapychać tak bardzo, bo nie ma decyl oleate(zapychacz). jak nie podpasuje, zawsze można zużyć na nogi
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 16:21   #1131
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Dimethicolne nie zapycha? A pozostałe silikony? No to ciekawe, bo byłam pewna, ze mnie dimethicone zapychać właśnie może

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4650

czy widzialyscie w drogeriach ten produkt? ja szczerze mowiac nie
Patrząc po datach recenzji- raczej go już nie ma.....
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 21:31   #1132
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Ms.Torres Pokaż wiadomość
a tą sorayę używałaś? ->http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=24837

jest dla dzieci i po składzie widzę trochę mniej chemii niż ta SPF 45. nie powinna też zapychać tak bardzo, bo nie ma decyl oleate(zapychacz). jak nie podpasuje, zawsze można zużyć na nogi
myslalam o tym, ale osoba, ktora miala oba kremy, nie widzi duzej roznicy w uzytkowaniu nadal jest wstretnie, lepko i cera sie pogarsza

maruda ze mnie wiem

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Dimethicolne nie zapycha? A pozostałe silikony? No to ciekawe, bo byłam pewna, ze mnie dimethicone zapychać właśnie może
Patrząc po datach recenzji- raczej go już nie ma.....
silikony jak oleje mineralne, nie zapychaja porow, bo pozostaja na powierzchni naskorka, zachowuja sie jak kołderka w przeciwienstwie do np. olejow roslinnych, ktore zachowuja sie troche jak dodatkowa porcja łoju-co moze powodowac w rezultacie nowe krosty i zaskorniki

silikony to jakby udoskonalone parafiny, zachowuja sie troche jak one(kołderka ochronna), ale nie maja ich wad.

sa przepuszczalne, zupelnie nietoksyczne i niealergizujace, poprawiaja wlasciwosci uzytkowe kremow -ulatwiaja ich rozprowadzanie, zmiejszaja lepkosc, skora jest jak po fotoszopie

jezeli nasz krem ma duza ilosc np. dimethicone, to moze utrudniac rogowacenie i "wywalanie" łoju na powierzchnie naskorka.

stad moga wynikac przypadki 'zapchania" silikonami- najczesciej sa to jednak zaskorniki otwartei(te czarne-czyli latwiejsze do usuniecia) a nie zamkniete czy zwyklekrostami, jak po parafinach czy olejach.

ja widze takie obajwy u siebie, gdy dimethicone jest blisko poczatku skladu

juz sama nie wiem czym mam sie smarowac
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 09:00   #1133
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Oo tak, po TYM cudeńku https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...&produkt=16800
skórę mam jak w photoshopie. Niestety, po jego zmyciu- jak po bitwie pod grunwaldem :P Chyba ze to parabeny. Zaskórniki- zawsze zamknięte.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 22:42   #1134
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
czy on jest barwiony i ma wyrazny zapach? przegladalam apteczne faktory 15-30 na KWC, ale nie mam zadnego kandydata nawet.

marzy mi sie wysoki filtr, ktory zachowuje sie jak LRP Fluide Extreme, ale nie ma alkoholu-wiec nie wypala mi skory, o aptecznym zapachu, bo perfumowane kosmetyki czesto mnie podrazniaja

dlatego z desperacji mysle o zejsciu do nizszego faktora, ale musialby byc napraade lekki jak krem nawilzajacy, jak juz mam chodzic slabiej chroniona, to przynajmniej z lekka i gladka cera
Ja wlasnie z FE przerzucilam sie na Bioderme Photoderm 30 spray do skory tlustej i tradzikowej. FE nie dosc, ze denatem wypalal mi skore, to jeszcze przy okazji oczy (nigdy do tej pory zaden filtr mi tak nie migrowal, jak ten wlasnie).

A ta Bioderma jest nieomalze moim KWC (100% idealem nie jest, ale jest na tyle dobra, ze przestaje dalej szukac). I pisze to osoba, ktora kiedys notorycznie okupowala watek filtrowo-zwatpieniowy (zreszta w pewnym momencie zwatpilam na tyle, ze w ogole na iles miesiecy dalam sobie spokoj - mieszkajac na poludniu Hiszpanii ). Mnie nie zapycha (a to juz przy mojej skorze ogromny sukces), szybko sie wchlania (rowniez przeogromny sukces), jest bezdenatowa, cena w stosunku do wielkosci opakowania sensowna. Bieli minimalnie (znam pod tym wzgledem duzo gorsze), ale w ciagu dnia jakos ten efekt znika.

Mysle, ze lepsza 30 stosowana codziennie, niz 50 na ktora sie obrazam i czasem przypadkiem "zapominam" posmarowac

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...30-uva-26.html
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 11:15   #1135
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Właśnie wróciłam z wakacji w Grecji. W mojej kosmetyczce znalazły się 3 filtry: soraya 45, lirene 50+ i rossman sun ozon 50. Moja ulubiona to soraya45 niestety nie do końca się sprawdziła w tych ekstremalnych warunkach(oprócz siedzenia na plaży,dużo zwiedzałam i jeździłam rowerem, a więc nie zawsze można było ukryć się w cieniu parasolki) Lirene 50 bardzo mnie bieliła, i sprawiała że jeszcze bardziej wyróżniałam z opaonego tłumu a więc nie stosowałam jej często. Natomiast Sun ozon 50 nawet po całodniowej wycieczce rowerowej, w palącym słońcu (aplikowny co 2,3 godziny) pozostawił moją skórę całkowicie nie tkniętą słońcem. Po powrocie byłam w szoku, spodziewałam się że nogi mi się przynajmniej opalą (nawet chciałam trochę zniwelować tą niebieskawą biel ) a tu nic. Mój TŻ smarował się innym filtrem i po tej wycieczce miał zaczerwienioną twarz (co prawda nie dosmarowywał w trakcie). Soraya 45 na pewno zostanie moim ulubionym filtrem miejskim ale na na duże słońce polecam Sun Ozon 50.
A tak przy okazji mały OT. Przy powrocie , na lotnisku zaobserwowałam budujące zjawisko. Wśród powracających z ciepłych krajów nie wszyscy byli spaleni na czekoladkę. Często(oczywiście bez przesady bo na plażach pełno zatrważających obrazów) widziałam całkiem blade twarze i tylko smagnięte słońcem ciała. Na miejscu też widywałam panie które miały całkiem nieopalone twarze. A już rezydentka z Neckermana, która prezentowała bardzo ładnie nie opaloną buzię mnie naprawdę zaskoczyła, bo przy jej charakterze pracy to nie lada wyczyn.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 12:43   #1136
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
marzy mi sie wysoki filtr, ktory zachowuje sie jak LRP Fluide Extreme, ale nie ma alkoholu-wiec nie wypala mi skory, o aptecznym zapachu, bo perfumowane kosmetyki czesto mnie podrazniaja

dlatego z desperacji mysle o zejsciu do nizszego faktora, ale musialby byc napraade lekki jak krem nawilzajacy, jak juz mam chodzic slabiej chroniona, to przynajmniej z lekka i gladka cera
Dla mnie lirene 50+ to właśnie taki krem, jak napisałaś. Był moim drugim filtrem, po LRP, który nawilżał genialnie, ale wyglądałam jak gejsza.

Mam jasną karnację, odcień różowy i lirene nie bieli mnie. Fakt, zostawia na twarzy lekką powłoczkę, ale mi się podoba, bo wyrównuje kolor cery tak jakby Twarz trochę się błyszczy, ale bez przesady. Jak nie wychodzę z domu i nie nakładam pudru, to spokojnie moge się pokazać domownikom, wyjść szybko do sklepu i to bez straszenia ludzi

Na dzień nakładam na nią puder Pierre Rene prasowany albo sypki, albo i taki i taki, jakiś puder rozświetlający/ róż i na koniec puder propolisowy, który wszystko pieknie matuje na cały dzień i na dodatek zbawiennie działa na moją cere. Poradził sobie nawet z matowieniem LRP.

Lirene nie pachnie w ogóle dlatego kupiłam dzisiaj Lirene dla dzieci 30+ które ma boski zapach.

Jedyną wadą 50+ dla mnie przynajmniej jest przeciętne nawilżenia. Używam na noc acne dermu i na początku, gdy buzia się trochę buntowała, musiałąm nakładać pod filtr calme nawilżającą. Ale mnie mało co dobrze nawilża, mam bardzo odwodnioną cerę i trądzik, kóry powstaje głównie przez to wysuszenie. Moim faworytem jest calma biolopidowa, ale na dzień niestety się nie nadaje, trochę bym się świeciła Zapchania nie zauważyłam.

A w ogóle to nie wiedziałam, że filtr może mieć taki zbawienny wpływ na cerę. Mam gładką, jasna buzię, no może nie do końca idealną, ale w porównaniu z tym co kiedyż było jest o niebo lepiej. To duża zasługa acne demu, ale te dwie rzeczy bardzo dobrze ze sobą współpracują. Mleczka dla dzieci 30+ planuje uzywać zimą, bo wiem że będą takie miesiące, że mój kontakt ze światem na zewnatrz będzie minimalny. Jedynie dom-uczelnia-dom czyli góra godzina a w pomieszczeniu 30 powinna byc ok.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 21:26   #1137
witch-17
Raczkowanie
 
Avatar witch-17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wągrowiec
Wiadomości: 230
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

A czy na Lirene 50+ można stosować pudry z talkiem i miką?
__________________
Every passing minute is another chance to turn it all around! - Maria E. Andreu
witch-17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 19:08   #1138
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez witch-17 Pokaż wiadomość
A czy na Lirene 50+ można stosować pudry z talkiem i miką?
Z tego co się orientuję to niebardzo, bo ma parsol.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 20:02   #1139
witch-17
Raczkowanie
 
Avatar witch-17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wągrowiec
Wiadomości: 230
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuję to niebardzo, bo ma parsol.
Wiem że ma parsol, ale ma też jakiś stabilny filtr, więc nie jestem pewna czy można czy nie... Pomoże ktoś...?
__________________
Every passing minute is another chance to turn it all around! - Maria E. Andreu
witch-17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 20:56   #1140
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
zalezy mi na aptecznych, glownie z tego powodu, ze sa czesto bezzapachowe i raczej malo drazniace. soraya przy tluzszym stosowaniu psuje cere i podraznia, dlatego szukam zastepstwa
Mam takie same odczucia. Szczypie w świeże ranki na czole niemiłosiernie. I przy nakładaniu mam wrażenie dużej zawartości 'żrących' składników. Niezbyt przyjemne. Może jak mi się cera poprawi będzie lepiej.
Wąchając Sunozona mam wrażenie jakbym właśnie wychylała kieliszek. Na twarz toż to zbrodnia.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:17.