Przebarwienia i rozjaśnianie skóry - ZBIORCZY - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-03, 09:37   #571
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Jakie kwasy stosowała , wypytaj o szczególy , może nam się coś przyda .I ph roztworu jest bardzo istotne , ale jak czytam 70% , to już wiem , że bylo wysokie ph , czyli krzywdy nie zrobi .
Kwas glikolowy z kojowym , najlepiej rozjaśnia , ale ja nie moge stosować z powodu naczynek. Kwas glikolowy ma najmniejszą cząsteczke , dlatego może tak głęboko penetrować skóre , przez to jest najbardziej drażniący
Zadzwoniłam do kosmetyczki i zapytałam co to były za kwasy i się trochę wkurzyłam
bo na ostatnie moje pytanie, kiedy mogę się spodziewać efektów otrzymałam odpowiedź, że nie może mi powiedzieć, bo może po 4,5 a może 7 zabiegach !!! Tak to można robić w nieskończoność przecież. Uważam, że jak coś nie pomoże cokolwiek po 2 razie to trzeba coś innego zastosować
Wracając do tego co to były za kwasy, to powiedziała mi że to był kwas glikolowo-salicylowy z odrobiną kojowego.
Jak powiedziałam, że nic się nie dzieje z buzią to powiedziała, że szkoda, że się nic nie łuszczy , że może powinna jakiś wzmacniacz nałożyć ?
Jakoś mnie "osłabiła" ta rozmowa. To ile kasy na to mam przeznaczyć i byc może żadnego skutku nie będzie Każda wizyta to 130 zł
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez Mariola13
Czas edycji: 2009-10-03 o 09:41 Powód: literówka
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 12:41   #572
Catherine1980
Rozeznanie
 
Avatar Catherine1980
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 740
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Mariolka tez przerobiłam kwasy i miałam podobne odczucia.
Catherine1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 13:58   #573
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Witam dziewczyny, od jakiegos czasu podczytuje troche watek, piszecie tu o walce z roznego typu przebarwieniami. Szczerze mowiac nie znam sie zbytnio na tym ale mam taki sam problem. Mam przebarwienia w okolicach rzuchwy (tylko tam mam tradzik, gdzies wyczytalam ze to hormonalny gdy wystepuje na brodzie i kolo ust) , po kazdym najdrobniejszym wyprysku zostaje mi czerwona plamka ktora ciezko usunac. Jaki to typ przebarwien potradzikowe, czy hormonalne? Moje pytanie moze wydac sie glupie ale naprawde juz sama nie wiem....
pozdrawiam i zycze powodzenia w walce
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 14:51   #574
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Zadzwoniłam do kosmetyczki i zapytałam co to były za kwasy i się trochę wkurzyłam
bo na ostatnie moje pytanie, kiedy mogę się spodziewać efektów otrzymałam odpowiedź, że nie może mi powiedzieć, bo może po 4,5 a może 7 zabiegach !!! Tak to można robić w nieskończoność przecież. Uważam, że jak coś nie pomoże cokolwiek po 2 razie to trzeba coś innego zastosować
Wracając do tego co to były za kwasy, to powiedziała mi że to był kwas glikolowo-salicylowy z odrobiną kojowego.
Jak powiedziałam, że nic się nie dzieje z buzią to powiedziała, że szkoda, że się nic nie łuszczy , że może powinna jakiś wzmacniacz nałożyć ?
Jakoś mnie "osłabiła" ta rozmowa. To ile kasy na to mam przeznaczyć i byc może żadnego skutku nie będzie Każda wizyta to 130 zł
Mariola czuje , że jesteś tak w kurzona jak Twój kotek na moim ulubionym avatarku . Takie kwasy sama możesz robić za grosze , pomoge ci , jak nie pomoże to kasy nie stracisz i będziesz się łuszczyć , strupow nie będzie . Tyle osob na wizazu robi i nikt krzywdy sobie nie zrobił . Oba wątki przeczytałam całe . Przeczytaj pierwsze 6 stron ,o peelingu migdałowym , potem dopiero pytaj czego nie rozumiesz , na wątku kwasowym . Migdał jest delikatny , salicyl mocniejszy . Zeby przełamać strach przed kwasem , zaczynasz od niskiego stężenia , a potem robisz większe bo się już nie boisz . Kwasów z alegro nie polecam , bo to to samo co robią kosmetyczki

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242

zobacz ile kwasy kosztują , a starczają na bardzo dlugo

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-10-03 o 14:57
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 17:28   #575
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Mariola czuje , że jesteś tak w kurzona jak Twój kotek na moim ulubionym avatarku . Takie kwasy sama możesz robić za grosze , pomoge ci , jak nie pomoże to kasy nie stracisz i będziesz się łuszczyć , strupow nie będzie . Tyle osob na wizazu robi i nikt krzywdy sobie nie zrobił . Oba wątki przeczytałam całe . Przeczytaj pierwsze 6 stron ,o peelingu migdałowym , potem dopiero pytaj czego nie rozumiesz , na wątku kwasowym . Migdał jest delikatny , salicyl mocniejszy . Zeby przełamać strach przed kwasem , zaczynasz od niskiego stężenia , a potem robisz większe bo się już nie boisz . Kwasów z alegro nie polecam , bo to to samo co robią kosmetyczki

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242

zobacz ile kwasy kosztują , a starczają na bardzo dlugo

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

O tak..dokładnie jestem tak wkurzona jak mój kocurek w avku Dzisiaj cały dzień czytałam o usuwaniu zaskórników, bo mam od 2 tygodni takowe na polikach i juz mi oczy wypadają od czytania, więc jutro zabieram się za czytanie podsuniętych wątków

Mam tylko pytanie czy w tej chwili mogę coś robić na te zaskórniki na polikach ? Nie chciałabym stosować dwóch wykluczających się zabiegów
Tak jeszcze myslę o tych zaskórnikach. Powstały jak uzywałam filtr Lirene 50+ a na to podkład Shiseido Sun Protection spf 43+. Pewnie to połączenie mnie zapchało ? Kosmetyczka wczoraj powiedziaal, że filtry są ciężkie i często zapychają. A jak jest z ekranem nie kremowym ? Np. sam ekran Chanel Luminese spf 50+. Jest go 30 ml w opakowaniu i w perfumerii zaprzeczono jakoby należało go stosować w jakieś dużej ilości na twarz w celu ochrony. Jakby w to wierzyć to niby na twarzy byłoby "lżej", a ochrona ta sama. Co myślicie ???

Boję się, że koło się zamknie, bo stosujac kwasy należy uzywać maksymalnego filtra, z kolei filtry są ciężkie i moga powodować zaskórniki i tak w kółko
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez Mariola13
Czas edycji: 2009-10-03 o 17:34 Powód: dopisek
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 17:32   #576
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Catherine1980 Pokaż wiadomość
Kasperka w moim przypadku fraxel to jedna wielka wtopa pieniędzy. Nawet jednej małej blizenki którą mam od dawna nie usunął. Akurat ona mi nie przeszkadzała ale nawet z takim maleństwem sobie nie poradził. Co do przebarwień to po zbaiegu wyszły mi mocniejsze. Wstydze się swojej twarzy więc nie wkleję tu zdjęć ale dla Ciebie mogę zrobić wyjątek i wysłać zdjęcia przed i po na priva. Przed jest 100 razy lepsze niż po. gdybym wiedziała że zmasakruję sobie twarz za kilka tysięcy to pojechałabym za to na wakacje.

Poczytaj proszę wątek na wizażu peeling czy laser? Tam jest mnóstwo wypowiedzi zwykłych smiertelników. na początku ochy i achy bo producenci i lekarze naganiali a jak już to się stało popularne to opinia drastycznie spadła.

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Kasperka jak juz wkleisz zdjęcie to zgodnie z regulaminem nie można usuwać bo to niby niszczenie wątku. Daje tylko znaka żeby Ci nie zablokowlai konta.

Dzieki Catherine za odpowiedzZ tym zdjeciem to niestety tak jak myslalam...
Rozwialas moje i tak juz duze watpliwosci...Nie zdecyduje sie raczej na fraxel.A mialam taka nadzieje,ze zrobie 3-4 zabiegi i wszystko bedzie superWyprobuje cos innego,ale nie mam pojecia coSama boje sie kwasic,a peeling u dermatologa nie wiem jaki mialabym wybrac.Ostatnio mam problemy z naczynkami w niektorych miejscach i nie chce sobie dodatkowo zaszkodzic.
Jesli chodzi o fraxel to zastanawiam sie za co oni tyle pieniedzy chca skoro nawet malej blizenki nie potrafi usunac.
Jesli mozna to prosze o zdjecia przed i po zabiegu na priva.Chcialabym zobaczyc czy Twoje przebarwienia sa podobne do moich i jak wyglada twarz po tak wychwalanym zabiegu.
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 21:07   #577
Catherine1980
Rozeznanie
 
Avatar Catherine1980
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 740
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

fraxel był nowością dlatego tak kasują
niedługo wejdzie nowa technologia i fraxel bedzie pewnie w cenie zwykłego peelingu

daj maila
Catherine1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-04, 22:34   #578
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Mariola czuje , że jesteś tak w kurzona jak Twój kotek na moim ulubionym avatarku . Takie kwasy sama możesz robić za grosze , pomoge ci , jak nie pomoże to kasy nie stracisz i będziesz się łuszczyć , strupow nie będzie . Tyle osob na wizazu robi i nikt krzywdy sobie nie zrobił . Oba wątki przeczytałam całe . Przeczytaj pierwsze 6 stron ,o peelingu migdałowym , potem dopiero pytaj czego nie rozumiesz , na wątku kwasowym . Migdał jest delikatny , salicyl mocniejszy . Zeby przełamać strach przed kwasem , zaczynasz od niskiego stężenia , a potem robisz większe bo się już nie boisz . Kwasów z alegro nie polecam , bo to to samo co robią kosmetyczki

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197242

zobacz ile kwasy kosztują , a starczają na bardzo dlugo

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
Przebrnęłam przez 13 stron i porobiłam notatki Już wiem, że chyba na 99% nie pójdę więcej na te kwasy do gabinetu. Bedę sama walczyć za mniejszą kasę metodą małych kroczków
Czy teraz mogę robić peeling tak jak wczesniej czy po kwasach się nie robi przez jakiś czas ? Proszę mnie oświecić

Czy możecie mi poradzić jakie filtry współgrają z wszelką kolorówką, bo ja sroka jestem i lubię być "ubrana" w makijaż Żeby kolorówka nie destabilizowała filtrów. Już sie tyle o tym naczytałam, że wszystko mi się pomieszało, a muszę pilnie jakiś kupić.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 07:49   #579
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Catherine dziekuje baaaardzo za maila
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 10:41   #580
Catherine1980
Rozeznanie
 
Avatar Catherine1980
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 740
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Mariolka wejdz na watek cosmelan.
Tam dziewczyny piszą co musi zawierac filtr a czego nie może podkład żeby sie nie destabilizowało
Catherine1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 10:47   #581
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Catherine1980 Pokaż wiadomość
Mariolka wejdz na watek cosmelan.
Tam dziewczyny piszą co musi zawierac filtr a czego nie może podkład żeby sie nie destabilizowało
ok, dzięki trochę już sama znalazłam
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-05, 11:11   #582
Sawisia
Raczkowanie
 
Avatar Sawisia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 194
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

To może i ja się dołącze.. mam strasznie dziwną cerę z trądzikiem zmagam się od 8 lat.. i wyleczyłam go z pryszczy.. pozbyłam się przebarwień.. rzadko coś wyskakuje, tylko mam pełno nierówości i barrrrrrrrdzo rozszerzone pory- dosłownie dziury.. ;/ Czy kwasy pomogą mi je spłycić? Używałam acne derm i średnio się sprawował Lysanel Active również próbowałam - tylko dosyć krótko, jednak niebawem zmaierzam do niego wrócić.. Peelingi też robię jednak nie widzę dużej poprawy
__________________

Sawisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 14:13   #583
mariolcia1516
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

cześć dziewczyny ;]ja jednak chciałam o ten albucin maxima zapytać...już od tygodnia używam i nic....boję sie...bo juz sie nastawiłam na jakieś zmiant. wy piszecie o przebarwieniach cz ęściowych a jak mam piegi na całeeej twarzy....prosze...napisz cie czy dalsze uzywanie ma sens bo sie martwię nooo..;/
mariolcia1516 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 14:47   #584
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Sawisia Pokaż wiadomość
To może i ja się dołącze.. mam strasznie dziwną cerę z trądzikiem zmagam się od 8 lat.. i wyleczyłam go z pryszczy.. pozbyłam się przebarwień.. rzadko coś wyskakuje, tylko mam pełno nierówości i barrrrrrrrdzo rozszerzone pory- dosłownie dziury.. ;/ Czy kwasy pomogą mi je spłycić? Używałam acne derm i średnio się sprawował Lysanel Active również próbowałam - tylko dosyć krótko, jednak niebawem zmaierzam do niego wrócić.. Peelingi też robię jednak nie widzę dużej poprawy
Właściwie są dwie metody: Kwasy AHA SA zdecydowanie bardziej polecam dla skóry suchej, zgrubiałej oraz zniszczonej opalaniem. Jednakże, zastosowane w wysokich stężeniach pomogą w celu pielęgnacji cery trądzikowej. Ważne jest by w przypadku tego typu kuracji zachować systematyczność – w przeciwnym razie problem powróci.
Kwasy BHA jak np. kwas salicylowy, złuszczają martwe komórki naskórka, przenikając w ten sposób przez warstwę serum. Dzięki temu rewelacyjnie oczyszczają pory oraz wnikają w głąb mieszków włosowych, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku leczenia trądziku.Kawsami pozbedziesz się więc trądziku o ile zachowasz systematyczność - trzeba więc wykonać serię peelingów.
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 15:04   #585
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez mariolcia1516 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny ;]ja jednak chciałam o ten albucin maxima zapytać...już od tygodnia używam i nic....boję sie...bo juz sie nastawiłam na jakieś zmiant. wy piszecie o przebarwieniach cz ęściowych a jak mam piegi na całeeej twarzy....prosze...napisz cie czy dalsze uzywanie ma sens bo sie martwię nooo..;/

Jak go miałam + tę wersję z filtrem spf 40 na dzień. Pomógł mi trochę na moje przebarwienia, ale nie na tyle, żebym nie szukała czegoś skuteczniejszego
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 16:43   #586
Sawisia
Raczkowanie
 
Avatar Sawisia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 194
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Paola28 Pokaż wiadomość
Właściwie są dwie metody: Kwasy AHA SA zdecydowanie bardziej polecam dla skóry suchej, zgrubiałej oraz zniszczonej opalaniem. Jednakże, zastosowane w wysokich stężeniach pomogą w celu pielęgnacji cery trądzikowej. Ważne jest by w przypadku tego typu kuracji zachować systematyczność – w przeciwnym razie problem powróci.
Kwasy BHA jak np. kwas salicylowy, złuszczają martwe komórki naskórka, przenikając w ten sposób przez warstwę serum. Dzięki temu rewelacyjnie oczyszczają pory oraz wnikają w głąb mieszków włosowych, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku leczenia trądziku.Kawsami pozbedziesz się więc trądziku o ile zachowasz systematyczność - trzeba więc wykonać serię peelingów.
dziękuję Paola28 za bardzo szybką i profesjonalną odpowiedź
Zamierzam stosować lysanel active- zawiera min. kwas salicynowy, tak jak mi poradziłaś Mogłabyś mi jeszcze ocenić moją pielęgnację? Chcę lysanel stosować co 3 dzień, w pozostałe nawilżanie i brevoxyl.. 2 razy w tygodniu peeling solą kuchenną, bo słyszałam, że dobrze ściera No i obowiązkowo filry na dzień i mam nadzieję, że moje sitko na twarzy trochę się spłyci
__________________

Sawisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 16:47   #587
Organza78
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 27
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Kwas salicylowy świetnie złuszcza, na przebarwienia jest idealny.
Organza78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 23:54   #588
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Dziewczyny pomozcie prosze...Czytam i czytam na forum i coraz mniej wiemZastanawiam sie czy zaczac stosowac Skinoren Creme 20% czy wybrac jakis peeling chemiczny u dermatologa na te moje przebarwienia potradzikowe.Mam tylko problem,bo ostatnio moja cera jakas taka naczynkowa sie zrobila i wiekszosc peelingow odpada...Nie ma chyba takiego ktory pomoglby mi na te moje plamiska i jednoczesnie nie szkodzil moim naczynkomCzytam tez o kwasie azaleinowym,ktory w Skinorenie jest i tez nie wiem czy on szkodzi tym nieszczesnym naczynkom czy nie
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 09:20   #589
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
No własnie chyba słońce przy tego typu przebarwieniach nie ma wpływu Jak podłoże leży w środku to i tak wyjdą
Ma wpływ. Sama mam właśnie tego typu przebarwienia, zdiagnozowane przez dermatologa. Sprawa wygląda tak, że niestety słońce "wyciąga" przebarwienia, niezależnie od tego, co leży u ich podstaw, hormony, stosowanie kwasów, itd. Filtry to absolutna podstawa, niestety, bo o "komforcie" ich stosowania dużo można by pisać . Ja od czasu starannego filtrowania widzę, że problem został do pewnego stopnia opanowany choć oczywiście w lecie plamy i tak są wyraźniejsze (dermatolog na moje skargi, że pomimo filtrów przebarwieni i tak wychodzą, skomentowała, żebym sobie wyobraziła jak wobez tego wyglądałabym, gdybym filtróww ogóle nie stosowała). W ogóle to trafiłam na uczciwego dermatologa, bo choć poradziła mi Cosmelan, to powiedziała szczerze, że wszystkie te kremy i kuracje likwidują plamy, ale nie skłonność do plam, tak więc po pewnym czasie, najpewniej w lecie, problem powróci. Niestety jesteśmy zatem skazane na ciągłą profilaktykę i poniekąd walkę z wiatrakami
A tak w ogóle to witam wszystkich ponownie, bo dawno tu nie zaglądałam
__________________
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"
Tennessee Williams
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-06, 12:18   #590
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez lilianaX Pokaż wiadomość
Ma wpływ. Sama mam właśnie tego typu przebarwienia, zdiagnozowane przez dermatologa. Sprawa wygląda tak, że niestety słońce "wyciąga" przebarwienia, niezależnie od tego, co leży u ich podstaw, hormony, stosowanie kwasów, itd. Filtry to absolutna podstawa, niestety, bo o "komforcie" ich stosowania dużo można by pisać . Ja od czasu starannego filtrowania widzę, że problem został do pewnego stopnia opanowany choć oczywiście w lecie plamy i tak są wyraźniejsze (dermatolog na moje skargi, że pomimo filtrów przebarwieni i tak wychodzą, skomentowała, żebym sobie wyobraziła jak wobez tego wyglądałabym, gdybym filtróww ogóle nie stosowała). W ogóle to trafiłam na uczciwego dermatologa, bo choć poradziła mi Cosmelan, to powiedziała szczerze, że wszystkie te kremy i kuracje likwidują plamy, ale nie skłonność do plam, tak więc po pewnym czasie, najpewniej w lecie, problem powróci. Niestety jesteśmy zatem skazane na ciągłą profilaktykę i poniekąd walkę z wiatrakami
A tak w ogóle to witam wszystkich ponownie, bo dawno tu nie zaglądałam
Dziękuję Ci za odpowiedź
Najgorsze jest to, że jak nie było mnie przez większość dotychczasowego życia stać na drogie kosmetyki, do tego nie używałam nigdy żadnych filtrów to cera była zawsze ok. Jako nastolatka nawet trądziku nie miałam, a teraz kiedy dobijam do 40-stki, zaczęłam używać drogich kosmetyków, które przynajmniej teoretycznie powinny lepiej dbać o moją cerę to nagle jakieś przebarwienia i zaskórniki Skłonności więc nie miałam do tego dziadostwa - musiałam ją nabyć w tym roku

Byłam przed chwilą u dermatologa pokazać moje zaskóniki. Dała mi żel Duac i Tetralysal. Naczytałam się, że ten Tetralusal powoduje nawet większy wysyp i co najgorsze u wielu osób wyłażenie włosów i się przeraziłam i chyba wypukię tylko ten żel

A-ha od kilku dni smaruję buzię próbką Vichy Normaderm Soin coś tam.. i zmniejszyły się te zaskórniki, więc na dzień dalej będę używać Vichy, a na noc Duac.

Dermatolożka poleciła mi, żebym zrobiła sobie 5-minutową parówkę, później je spróbowała lekko oczyścić, bo u mnie niektóre wychodzą, a następnie, żebym zrobiła sobie maseczkę z ubitego białka.
Robił to ktoś ???

Mówiła też, że bardzo dobrze na cerę robi utarte żółtko z ciekłym miodem
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez Mariola13
Czas edycji: 2009-10-06 o 12:21 Powód: dopisek
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 20:53   #591
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Maskę z ubitego białka robiłam wiele lat temu, w czasach głębokiej komuny i braku wszystkiego - absolutnie jej nie polecam, ściąga skórę i tyle, parówka to też chyba nie najlepszy pomysł, a jeśli masz tendencję do pękających naczynek to już w ogóle zakazane. Trochę dziwne rady odnośnie oczyszczania skóry ma ta dermatolożka, jak na dzisiejsze czasy.
jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 21:31   #592
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Cool Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Maskę z ubitego białka robiłam wiele lat temu, w czasach głębokiej komuny i braku wszystkiego - absolutnie jej nie polecam, ściąga skórę i tyle, parówka to też chyba nie najlepszy pomysł, a jeśli masz tendencję do pękających naczynek to już w ogóle zakazane. Trochę dziwne rady odnośnie oczyszczania skóry ma ta dermatolożka, jak na dzisiejsze czasy.
Chyba ona z tamtych czasów rzeczywiście Nie będę się na to porywać

Wykupiłam tylko Duac bo ten tetralysal 80 zł kosztuje , a do końca nie wiem czy jest potrzebny.
Kupiłam sobie jeszcze Capivit Hydro Control i jutro zamierzam kupić herbatkę z bratka i tabletki Denoxinal
Mam nadzieję, że nie za dużo tego będzie
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez Mariola13
Czas edycji: 2009-10-06 o 21:37 Powód: dopisek
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 21:42   #593
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Zdecydowanie tego nie rób, kosmetyczka do której chodzę poleciała mi do mojej problematycznej cery w celu lepszego jej oczyszczania peeling enzymatyczny firmy GUNOIT / są jego recenzje na kwc/. Za jej radą stosuję go codziennie na minutę , a raz w tygodniu na 10 minut i faktycznie jest poprawa.
jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 23:15   #594
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Zdecydowanie tego nie rób, kosmetyczka do której chodzę poleciała mi do mojej problematycznej cery w celu lepszego jej oczyszczania peeling enzymatyczny firmy GUNOIT / są jego recenzje na kwc/. Za jej radą stosuję go codziennie na minutę , a raz w tygodniu na 10 minut i faktycznie jest poprawa.
No toś mnie teraz zaciekawiła To ten ? Guinot, Gommage Biologique.
Do tej pory uzywałam drobnoziarnistego z glinką z Perfecty, ale teraz po kwasach i tym Duac'u, który dzisiaj po nałożeniu tak mi ściągnął poliki, że szok to chyba będzie lepszy enzymatyczny i jeszcze taki fajny, jak piszą dziewczyny Tylko gdzie go u nas kupić ? bo na strawberrynet go nie ma.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 23:35   #595
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Mariola - uwazalabym z miodem... ja po maseczce na miodzie dwa dni chodzilam spucnieta i pokryta malenskimi krosteczkami... miod moze uczulac...

widzialam juz Twoje zamowienie z BU - widze, ze nastawilas sie na kwasy - te, ktore wybralas wymagaja wysokiego filtra. Ja stosuje od kilku tygodni tonik z kwasem PHA6% - przy tym kwasie nie trzeba zabezpieczac sie filtrami... zauwazam juz dzialanie (staram sie nakladac go co drugi dzien) - chociaz zwiazku z tym, ze stosuje kilka preparatow ciezko powiedziec, co tak odzywia, wygladza i ujednolica kolor skory twarzy... pewnie wszystko razem

postawilam na wspomniany PHA 6%, kwas hialuronowy, serum z witamina C, mocznik, olejki i hydrolaty. Twarz myje juz tylko olejkiem myjacym z BU, peeling tylko enzymatyczny z bromelaina...

dzis po PHA nakladam olejek ze slodkich migdalow z ZSK - to druga aplikacja...

edit - Mariola peeling enzymatyczny znajdziesz w BU - http://www.biochemiaurody.com/sklep/peelbromelain.html
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2009-10-06 o 23:39
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 00:00   #596
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Mariola - uwazalabym z miodem... ja po maseczce na miodzie dwa dni chodzilam spucnieta i pokryta malenskimi krosteczkami... miod moze uczulac...

widzialam juz Twoje zamowienie z BU - widze, ze nastawilas sie na kwasy - te, ktore wybralas wymagaja wysokiego filtra. Ja stosuje od kilku tygodni tonik z kwasem PHA6% - przy tym kwasie nie trzeba zabezpieczac sie filtrami... zauwazam juz dzialanie (staram sie nakladac go co drugi dzien) - chociaz zwiazku z tym, ze stosuje kilka preparatow ciezko powiedziec, co tak odzywia, wygladza i ujednolica kolor skory twarzy... pewnie wszystko razem

postawilam na wspomniany PHA 6%, kwas hialuronowy, serum z witamina C, mocznik, olejki i hydrolaty. Twarz myje juz tylko olejkiem myjacym z BU, peeling tylko enzymatyczny z bromelaina...

dzis po PHA nakladam olejek ze slodkich migdalow z ZSK - to druga aplikacja...

edit - Mariola peeling enzymatyczny znajdziesz w BU - http://www.biochemiaurody.com/sklep/peelbromelain.html
Witaj Carolina
Nie będę eksperymentować z miodem Wysokie (50+) filtry stosuję codziennie od ubiegłego roku Wtedy też dużo stosowałam rzeczy z BU: serum Granat, Renew, 3xRose. Miałam też 2 olejki: pomarańczowy i waniliowy i olejki mi nie podeszły, bo nic się nie pieniły i taka forma mi akurak nie podeszła. Na wiosnę tego roku zaczęłąm używać sypkich minerałów z EDM i zaczęły się moje problemy ze skórą. Co prawda w tym samym czasie używałam jeszcze serum Lemon z BU i PHA6% i zdarzało mi się nie nałożyć filtra. Skóra na polikach wtedy mnie trochę swędziała i w końcu patrzę - mam przebarwienia i cała kolorówka poszła w kąt poza barwionymi filtrami.

Peeling enzymatyczny z bromealiną też miałam i jakoś nie widziałam efektów Zastygał mi mocno na twarzy i robił skorupę - niektórym dziewczynom na BU czytałam też tak się działo
Teraz jestem po kwasach, po różnych kremach wybielających, więc o odpuszczeniu sobie filtrów nawet nie marzę Musze tylko kupić takie, żeby stosować normalną, kolorówkę czyli pewnie Avene.

Wczoraj kupiłam sobie tonik z Dermiki z 4 rodzjami kwasów i muszę przynać bardzo fajne doznania zapachowe daje Mam nadzieję, że też działa. Teraz muszę przymierzyć się do jeszcze jednych zakupów na Mazidłach: tonik z kwasem migdałowym z glokolowym i peeling migdałowy
a póxniej jeszcze chyba serum depigmentacyjne, tylko nie wiem jeszcze które i peeling glikolowy
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 20:22   #597
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
No toś mnie teraz zaciekawiła To ten ? Guinot, Gommage Biologique.
Do tej pory uzywałam drobnoziarnistego z glinką z Perfecty, ale teraz po kwasach i tym Duac'u, który dzisiaj po nałożeniu tak mi ściągnął poliki, że szok to chyba będzie lepszy enzymatyczny i jeszcze taki fajny, jak piszą dziewczyny Tylko gdzie go u nas kupić ? bo na strawberrynet go nie ma.
Tak to ten peeling, w sklepach w pl raczej go nie ma, można go u nas kupić w gabinetach kosmetycznych, niekoniecznie musi to być gabinet firmowy guinot, czasem też trafia się na allegro
jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 21:21   #598
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Tak to ten peeling, w sklepach w pl raczej go nie ma, można go u nas kupić w gabinetach kosmetycznych, niekoniecznie musi to być gabinet firmowy guinot, czasem też trafia się na allegro
Będę go zatem poszukiwać
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 09:56   #599
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

CześćNie miałam tego peelingu z BU ale zrobiłam go z tabletek z ananasem,zieloną herbatą i bromeliną właśnie.Nie był zachwycający i efektów też super nie widzę.Moze ten z BU jest lepszy
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 12:34   #600
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Przebarwienia - ZBIORCZY!!!

Właśnie przypomniało mi się, że ostatnio truskwaka dorzuciła mi do zamówienia jakaś próbkę. Sprawdziłam teraz..a to 5 ml Guinot Gommage Biologique !!!
Dzisiaj będę wieczorem testować

EDIT:
Jak będzie fajny to kupię na truskawie, bo jest tylko nie mogłam go znaleźć bo opakowanie jest już w innej koloryctyce
http://pl.strawberrynet.com/skincare.../28429/#DETAIL
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/

Edytowane przez Mariola13
Czas edycji: 2009-10-08 o 13:11 Powód: dopisek
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-09 18:41:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.