Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy. - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-16, 19:52   #3361
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

kobieta_wamp zrób tak jak napisał fryz5, i nie kupuj więcej niż 2 dekoloryzatory bo nie ma sensu. Ja uważam że raczej nie ma szans żeby wyszedł Ci ciemny blond po tylu latach farbowania. Robiłam sama 6 dekol. i wyszedł mi brąz - taki średni z różnymi refleksami w cały świat Jak masz w miarę mocne włosy zrób kąpiel rozj., ja nie robiłam bo mam zniszczone. Sama dekoloryzacja nie niszczy włosów WOGÓLE. Aha przed deko wymyj dobrze włosy bez odżywki żeby żadnych kosmetyków nie było na nich które utrudnią wnikanie. Jeśli chcesz zobaczyć moje wyniki deko są chyba na 107 str. wątku. POWODZENIA

Dekoloryzator Chantal jest wg mnie najlepszy.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 20:15   #3362
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
niekoniecznie sama dekoloryzacja nie zniszczy włosów, skoro masz tak wiele farb hm to tam sie zastanawiam czy nie lepiej abyś kupiła 2 dekoloryzatory, oczywiście nie zapewnie Cię, ze na 2 się skończy, dlatego proponuję kupic od razy rozjaśniacz do kąpieli rozjaśniającej po dekoloryzacji.
Podejrzewam, że nie.. Mam włosy prawie do pasa, są raczej cienkie więc 2 dekoloryzatory pewnie wystarczą mi na 1 raz?
Po jakim czasie mogę zrobić 2 dekoloryzację?
Kiedyś jak zrobiłam sobie pasemka rozjaśniaczem, to tak mi te blond włosy zaczęły wypadać, że była przerażona. Z tą kąpielą może być podobnie?

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
kobieta_wamp zrób tak jak napisał fryz5, i nie kupuj więcej niż 2 dekoloryzatory bo nie ma sensu. Ja uważam że raczej nie ma szans żeby wyszedł Ci ciemny blond po tylu latach farbowania. Robiłam sama 6 dekol. i wyszedł mi brąz - taki średni z różnymi refleksami w cały świat Jak masz w miarę mocne włosy zrób kąpiel rozj., ja nie robiłam bo mam zniszczone. Sama dekoloryzacja nie niszczy włosów WOGÓLE. Aha przed deko wymyj dobrze włosy bez odżywki żeby żadnych kosmetyków nie było na nich które utrudnią wnikanie. Jeśli chcesz zobaczyć moje wyniki deko są chyba na 107 str. wątku. POWODZENIA

Dekoloryzator Chantal jest wg mnie najlepszy.
Wow! ale masz dłuugaśnie włosy! dzięki za rady jeszcze połudzę się, że będę miała ciemny blond, a jak nie, to zadowolę się chociaż jasnym brązem
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 20:22   #3363
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

pokaz zdjęcie aktualnego koloru włosów i docelowego, to zobaczymy o ile poziomów musimy zejść
na ślepo moge powiedzieć, że dekoloryzatorem zejdziesz na rudy, ale nie wiem ile opakowań będziesz musiała użyć. 2-3 pewnie jakoś tak. mam na mysli tutaj chantal prosalon
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 20:26   #3364
costa_chic
Raczkowanie
 
Avatar costa_chic
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 39
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

czy ktos kto mieszka w uk uzywal rozjasniacza smart blonde?
__________________
zapuszczam wlosy
32cm....
36cm.........65cm
Vitapil od 11/2

Moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=595140
costa_chic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 20:27   #3365
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kobieta_wamp Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że nie.. Mam włosy prawie do pasa, są raczej cienkie więc 2 dekoloryzatory pewnie wystarczą mi na 1 raz?
Po jakim czasie mogę zrobić 2 dekoloryzację?
Kiedyś jak zrobiłam sobie pasemka rozjaśniaczem, to tak mi te blond włosy zaczęły wypadać, że była przerażona. Z tą kąpielą może być podobnie?



Wow! ale masz dłuugaśnie włosy! dzięki za rady jeszcze połudzę się, że będę miała ciemny blond, a jak nie, to zadowolę się chociaż jasnym brązem

myślę ze na włosy do pasa, jedno opakowanie na 1 raz. jedno opakowanie ma pojemność jak dwie całe farby

nie, kąpieli nie porównuj do pasemek bo pasemka pewnie miałas robione silną wodą, a do kąpieli używaj 6% nie więcej, wtedy prawdopodobnie tylko wysuszy same końcówki nic wielkiego
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 20:28   #3366
costa_chic
Raczkowanie
 
Avatar costa_chic
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 39
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

marze o jasnych wlosach takich ciemny blond-jasny brazik i nie wiem jak to zrobic.nie chce isc do fryzjera bo oni nie rozumieja co chce juz wiele razy wyszlam z placzem i ciemnym brazem zamiast jasnych wlosow:/
__________________
zapuszczam wlosy
32cm....
36cm.........65cm
Vitapil od 11/2

Moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=595140
costa_chic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 20:30   #3367
costa_chic
Raczkowanie
 
Avatar costa_chic
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 39
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

marze o jasnych wlosach takich ciemny blond-jasny braz..ale nie wiem jak to osiagnac...nie chce isc do fryzjera bo juz wiele razy wyszlam stamtad z placzem i ciemnym brazem zamiast jasnego..help
__________________
zapuszczam wlosy
32cm....
36cm.........65cm
Vitapil od 11/2

Moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=595140
costa_chic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 21:15   #3368
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
myślę ze na włosy do pasa, jedno opakowanie na 1 raz. jedno opakowanie ma pojemność jak dwie całe farby

nie, kąpieli nie porównuj do pasemek bo pasemka pewnie miałas robione silną wodą, a do kąpieli używaj 6% nie więcej, wtedy prawdopodobnie tylko wysuszy same końcówki nic wielkiego
dokładnie, mi właśnie jedno starczało na całe włosy.
fryz5 - co do końcówek to ja bym była ostrożna, że "nic wielkiego" , dziewczyna musi sama ocenić w jakim stanie ma końcówki, jak są bardzo zniszczone to kąpiel też może zaszkodzić - to tylko moje skromne zdanie
kobieta_wamp zrób najpierw raz, a np. następnego dnia drugi raz, na suche włosy. Z mojego 6krotnego doświadczenia najlepiej było jak robiłam co 2 dzień, jak zrobiłam 2 pod rząd piekła mnie skóra (zbyt czyste włosy=brak tłuszczu = ochrony) ale to pewnie kwestia indywidualnej wrażliwości skóry.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 21:47   #3369
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
pokaz zdjęcie aktualnego koloru włosów i docelowego, to zobaczymy o ile poziomów musimy zejść
na ślepo moge powiedzieć, że dekoloryzatorem zejdziesz na rudy, ale nie wiem ile opakowań będziesz musiała użyć. 2-3 pewnie jakoś tak. mam na mysli tutaj chantal prosalon
Włosy mam mniej więcej takie jak na zdj a kolor docelowy marzy mi się w stylu taki jak na zdj


Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
myślę ze na włosy do pasa, jedno opakowanie na 1 raz. jedno opakowanie ma pojemność jak dwie całe farby

nie, kąpieli nie porównuj do pasemek bo pasemka pewnie miałas robione silną wodą, a do kąpieli używaj 6% nie więcej, wtedy prawdopodobnie tylko wysuszy same końcówki nic wielkiego
ufff.. no to dobrze, bo już się przestraszyłam, że będę łysa

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
dokładnie, mi właśnie jedno starczało na całe włosy.
fryz5 - co do końcówek to ja bym była ostrożna, że "nic wielkiego" , dziewczyna musi sama ocenić w jakim stanie ma końcówki, jak są bardzo zniszczone to kąpiel też może zaszkodzić - to tylko moje skromne zdanie
kobieta_wamp zrób najpierw raz, a np. następnego dnia drugi raz, na suche włosy. Z mojego 6krotnego doświadczenia najlepiej było jak robiłam co 2 dzień, jak zrobiłam 2 pod rząd piekła mnie skóra (zbyt czyste włosy=brak tłuszczu = ochrony) ale to pewnie kwestia indywidualnej wrażliwości skóry.
Nawet jakby mi się końcówki wysuszyły czy coś, to nie mam problemu ze ścięciem ich więc tym się nie martwię
Dzięki MorganLeFay za rady, tak zrobie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg karmelowy-blond-i-miodowy-blond-galeria-11.jpg (20,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg j.jpg (42,1 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg j2.jpg (77,0 KB, 24 załadowań)
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"

Edytowane przez kobieta_wamp
Czas edycji: 2012-02-16 o 22:25
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 22:07   #3370
costa_chic
Raczkowanie
 
Avatar costa_chic
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 39
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

ja tez poprosze o porade chcialabym miec ciemny blond- jasny braz , obecnie mam srednio ciemny braz juz sprany bo nie farbowalam ok 5-6m-cy.wlasnie dzis polozylam rozjasniacz na kawalek wlosow tzn pasmo na 15min i wyszedl mi taki ciemny rudy, chcialam tylko sprawdzic.
__________________
zapuszczam wlosy
32cm....
36cm.........65cm
Vitapil od 11/2

Moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=595140
costa_chic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 23:17   #3371
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

masz poziom ciemny blond, a naturalny masz ciemny blond tak? nie wiem czy dekoloryzacja jest tak bardzo konieczna, ale nie będziesz musiała robić jej tyle razy co przy schodzeniu z czerni np.
zrób deko 2 razy potem kąpiel rozjaśniająca i farba
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 00:04   #3372
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
Witam Kochane!

Czytałam sporo o dekoloryzacji, ale nadal potrzebuję rady bardziej obeznanych wizazanek

otóż mój kolor to ciemny brąz. Bardzo zblizony do tego na modelce

http://www.tkaniny-italia.pl/_var/edytor/ZIMA.jpg

niestety nie jest on naturalny. od kilku lat farbuję szamponami koloryzujacymi. Od jakiegoś czasu profesjonalnymi produktami wczesniej nieszczęsnymi produktami sklepowymi (w zasadzie tylko Casting'iem), przez co kolor dosyć głeboko wszedł w końce.

marza mi sie refleksy jak Penelope

https://polki.pl/work/privateimages/...MAIN/67989.jpg

http://i.iplsc.com/-/0000TMP9013DN5P8-C303.jpg

i teraz kilka pytań.

1) jaki dekoloryzator zastosować, jeśli nie zalezy mi na równomiernym rozjasnieniu całości włosów, a tylko końców

2) jaką farbę zastosować po dekoloryzacji? Tu pojawia sie problem, bo z natury mam niewiele jasniejsze włosy niż obecnie.
Koloryzuję włosy farbą Matric ColorSync (oxydant 3%). Może zastosować Matrix BeautyColor z procentowo wiekszym oxydantem, tak by je rzeczywiscie rozjasniło? tylko teraz kwestiaaaa... jaki oxydant musiałabym uzyć by osiagnąc na naturalnych swoich jasniejszy złotawy odcien (jak na foto z penelope) + o ile ewentualnie go zwiększyć jesli poddałam wlosy dekoloryzacji?

3) czy dwa dni odstępu pomiedzy jednym zabiegiem a drugim wystarczy?

byłabym ogromnie wdzieczna za udzielenie jakichkolwiek wskazówek i instrukcji

Z góry dziekuje!!!!!!
modelka ze zdjęcia ma jasny brąz.
penelope ma ombre, wątpie żebyś sama potrafiła to zrobić. w sumie skomplikowane nie jest ale na pewno nie dla kogoś kto sam sobie ma to zrobic. uwazam ze rozjasniacz z farbą i woda 6% wystarczy, ewentualnie poprawka po miesiącu.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 09:22   #3373
tralalala11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Hej a może macie jakiś pomysł dla mnie co zrobić, bo naprawdę nie znam się na farbowaniu włosów uzyłam dwa razy pod rząd dekoloryzatora renee blanche i wyszedł mi kolor rudo-czerwono-brązowy, dodatkowo zciemniał dzisiaj tu jest wątek, w którym opisałam wszystko, bardzo proszę o pomoc: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post32352294
tralalala11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 10:57   #3374
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
masz poziom ciemny blond, a naturalny masz ciemny blond tak? nie wiem czy dekoloryzacja jest tak bardzo konieczna, ale nie będziesz musiała robić jej tyle razy co przy schodzeniu z czerni np.
zrób deko 2 razy potem kąpiel rozjaśniająca i farba
Jeżeli to odp do mnie, to naturalne włosy mam ciemny, taki mysi blond. Wow, to mnie pocieszyłeś i dałeś iskierkę nadziei na ładny blond więc tak muszę kupić:
- 2 dekol chantal prosalon
- 2 saszetki rozjaśniacza chantal
- wodę 6%
- farba - jaka?

Zaczynamy od dekol, czekam 2 dni, robię następną, po 2 dekol. kąpiel rozjaśniającą czy już po 1 zrobić? później nakładam farbę.
Co dalej mam zrobić? Czytałam coś o możliwym ściemnieniu włosów, u mnie będzie to samo? Użyć szamponu o neutralnym ph?

Sorry, że tak męczę, ale chce się do tego przygotować nie chce jakiś niespodzianek później i lamentów w stylu - co ja mam teraz zrobić
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 13:18   #3375
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo za tak szybka odpowiedz. Czyli wg Ciebie dekoloryzacja w moim przypadku bylaby zbedna? Jesli taki efekt uzyskam tylko delikatnym ombre to rzeczywiscie moze sie skusze. Ogolnie moze moglabys mi polecic od siebie jakis bardziej profesjonalny rozjasniacz do ciemnych wlosow tak by uniknac wszelkich czerwonosci... ? Przepraszam ze pytam w tym watku, ale widze ze znasz sie i udzielasz pomocnych wskazowek
MÓGŁBYM
polecam najbardziej rozjasniacz vincent ledier zielony z wodą 6%

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez kobieta_wamp Pokaż wiadomość
Jeżeli to odp do mnie, to naturalne włosy mam ciemny, taki mysi blond. Wow, to mnie pocieszyłeś i dałeś iskierkę nadziei na ładny blond więc tak muszę kupić:
- 2 dekol chantal prosalon
- 2 saszetki rozjaśniacza chantal
- wodę 6%
- farba - jaka?

Zaczynamy od dekol, czekam 2 dni, robię następną, po 2 dekol. kąpiel rozjaśniającą czy już po 1 zrobić? później nakładam farbę.
Co dalej mam zrobić? Czytałam coś o możliwym ściemnieniu włosów, u mnie będzie to samo? Użyć szamponu o neutralnym ph?

Sorry, że tak męczę, ale chce się do tego przygotować nie chce jakiś niespodzianek później i lamentów w stylu - co ja mam teraz zrobić
hm co do farby to zajrzyj na wątek o chłodnych brązach, z tego co wiem tam dziewczyny bawią się mieszaniem mixtonów. mi osobiście raz w życiu chlodny ciemny blond wyszedł farbą, którą juz wycofali, chyba, ze ją znajdziesz, loreal recital preference ultrarozjaśniający naturalny kasztan.

ja bym sie tu nie bawił sklepowymi farbami,ale przedewszystkim zalezy wszytsko od koloru jaki wyjdzie po dekoloryzacji i kąpieli rozjaśniajacej ale tego nie przewidzze, bo nie da sie tego przewidzieć

tak wlosy ciemnieją po dekoloryzacji ale zapobiegniesz temu, jeśli po dekoloryzacji umyjesz je szamponem bambino i po zmyciu go polejesz włosy wodą z sokiem z cytryny co je zakwasi i zamknie łuski.
ja bym robił dekoloryzacje jedna za drugą, zmywasz pierwszą, bez mycia suszysz włosy i nakładasz again potem trik z szamponem i cytryną co napisałem.
nastepnego dnia spóbuj na jednym pasemku jak wyjdzie kąpiel rozjasniająca, czy nie ciemnieje, a ładnie rozjasnia
kąpiel robisz tak: rozjaśniacz+ utleniacz 6% które zakupisz mieszasz z szamponem i odżywką (te które masz, bez znaczenia jakie) nakładasz na włosy, masujesz i czekasz tam 20-30min. oczywiście na jedno pasemko minimalne proporcje produktów
jak będziesz robiła juz, to Cie pokieruje jeszcze raz co masz robić.

a co do farby to wiesz co, jeżeliby wyszedł Ci np miodowy, albo rudo żólty, to połóż na nie mieszankę 2 farb joanny (gołębi popiel + szlachetna perła, bo po zmieszaniu tych 2 farb , one chłodzą maksymalnie rudo żólte kolory, to jest mój wypróbowany trik )
i jak ochłodzisz rudości (nie wiadomo nawet czy wyjdą Ci rudości ale musimy brac pod uwagę kazdą opcję) to potem zrobisz mi zdjęcie i pokazesz a ja pomoge Ci wybrać farbę. ale jak mówie, z chłodnymi kolorami jest cięzko.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 14:20   #3376
tucia09
Raczkowanie
 
Avatar tucia09
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 149
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Fryz5 , przesyłam zdjęcie swojego aktualnego koloru włosów nie farbowałam juz z 2-3 miesiące. więc jest takie troche wypłowiały, marzy mi się kolor taki rudo pomarańczowy , jak pisałam ktos mi powiedzial ze taki kolor to majirel jasny miedziany blond. To kolorniku jest to kolor 8,4 lub 8,43 .
__________________
Bo w życiu piękne są tylko chwile...
-----------------------------------

Edytowane przez tucia09
Czas edycji: 2012-03-28 o 23:00
tucia09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 14:51   #3377
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

rudo pomarańczowy? ashlee ma wlosy w kolorze 8,42 najbardziej pasującym z tej palety. jak chcesz intensywny rudy to weź 7,44
ja bym o poziom lub dwa rozjasnił Twoj obecny kolor przed nałożeniem farby, mam na myśli kąpiel rozjaśniającą, ale na chwilę dosłownie, zeby lekko rozjasnić obecny kolor i go ocieplić. zrobić "bazę" pod nowy płomienny kolor
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 18:44   #3378
tucia09
Raczkowanie
 
Avatar tucia09
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 149
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

czyli nalozyc rozjasniacz z 6% wodą utleniona i szamponem przeciwłupiezowym ? dobrze rozumiem ? na jaki czas? i po takiej kąpieli rozjaśniającej nałozyc od razu farbe ?

który rozjaśniacz polecasz?? a może polecasz jakas inna farbe niz majirel z tych kolorow ?

jeśli będę już farbowała to tez z wodą 6%czy 9%?
__________________
Bo w życiu piękne są tylko chwile...
-----------------------------------

Edytowane przez tucia09
Czas edycji: 2012-02-17 o 18:47
tucia09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 20:05   #3379
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

polecam Ci rozjaśniacz vincent ledier lub chantal.
nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w farbach fryzjerskich ale majirel jest ok
farbe tez z wodą 6%.
jeśli jesteś w stanie, to nałóż farbę następnego dnia po kąpieli.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 21:35   #3380
tucia09
Raczkowanie
 
Avatar tucia09
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 149
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

A w jakich proporcjach zmieszac rzeczy na ta kapiel rozjasniajaca? czyli rozjasniacz z woda utleniona 1:1 , a szampon z odzywka ? troche sie boje ze nierownomiernie mi nie rozjasni a pozniej farba nie zlapie rowno...
__________________
Bo w życiu piękne są tylko chwile...
-----------------------------------
tucia09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 22:30   #3381
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez tucia09 Pokaż wiadomość
A w jakich proporcjach zmieszac rzeczy na ta kapiel rozjasniajaca? czyli rozjasniacz z woda utleniona 1:1 , a szampon z odzywka ? troche sie boje ze nierownomiernie mi nie rozjasni a pozniej farba nie zlapie rowno...
proszek z woda w proporcji 1:2 , odżywki i szampony troszke więcej, niż bierzesz do mycia włosów. pacnij tą mieszanke na wilgotne włosy (nie mokre) i rozmasuj az sie zacznie pienić, jak zamało sie bedzie pieniło to dolej szamponu co 10 min mozesz znowu rękoma tam pobeltać przy nich zeby znow sie zapieniło. i tak trzymaj ok 20-30 min.
kąpiel rozjaśniającą łapie równomierniej niż sam rozjasniacz
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 11:03   #3382
Coverpink
<3 wizażowanie...
 
Avatar Coverpink
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 102
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
proszek z woda w proporcji 1:2 , odżywki i szampony troszke więcej, niż bierzesz do mycia włosów. pacnij tą mieszanke na wilgotne włosy (nie mokre) i rozmasuj az sie zacznie pienić, jak zamało sie bedzie pieniło to dolej szamponu co 10 min mozesz znowu rękoma tam pobeltać przy nich zeby znow sie zapieniło. i tak trzymaj ok 20-30 min.
kąpiel rozjaśniającą łapie równomierniej niż sam rozjasniacz

Mam ważne i pilne pytanie dot. kąpieli ;-) bo akurat zaczął się weekend ... czytałam ostatnio na forum, skąd (w grę wchodzą teraz tylko produkty drogeryjne) wziąć proszek rozjaśniający i wodę 6% ... ale nie mogę odnaleźć tej informacji ... Niech ktoś mi proszę podpowie, co mam kupić, żeby w opakowaniu znaleźć te składniki, z szamponem i odżywką już sobie poradzę ;-)
Coverpink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 13:00   #3383
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

proszek i woda to masz w kazdym rozjaśniaczu, ale uwierz, nie polecam!
ostatecznie jak juz na prawde musi byc drogeryjny to weź delia. ale nie wiem jaki tam jest utleniacz, kup dwa opakowania bo jest bardzo gesty.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 15:29   #3384
Coverpink
<3 wizażowanie...
 
Avatar Coverpink
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 102
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Okej, dziękuję. Widziałam, że kilka stron temu polecałeś jakiś konkretny, profesjonalny - sprawdzę. Moje pytanie brzmi - czy po dekoloryzacji (Chantalem) zastosowanie kąpieli rozjaśniającej (np. dzień później) może spowodować zamiast rozjaśnienia przyciemnienie włosów?
Coverpink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 16:17   #3385
scarletsnuff
Przyczajenie
 
Avatar scarletsnuff
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

witam Panie, przeszukałam prawie wszystkie wątki i uznałam, że ten będzie najodpowiedniejszy do przedstawienia mojego problemu. Oczywiście przepraszam, jeśli po raz enty poruszam tę kwestię, choć to marne usprawiedliwienie, jestem nowa i nie we wszystkim w pełni się orientuję. Ale do rzeczy:
W tegoroczne wakacje padłam ofiarą przesadnego rozjaśniania włosów, efekt- biel. Nie mogłam sobie pozwolić na taką ekstrawagancję więc we wrześniu pomalowałam włosy farbą Syoss "miodowy brąz" wszystko pięknie, jednak zapragnęłam blondu, nie super jasnego, lecz umiarkowanego http://www.ladiva.pl/content/users/1...owy_wizual.jpg , spodziewałam się konieczności użycia rozjaśniacza, jednak sprzedająca powiedziała mi, że kolor i tak jest już długo na włosach więc bezproblemowo zostanie "pochłonięty" przez blond. Pomalowałam włosy i.. moje naturalne włosy poddały się koloryzacji, natomiast te, które miały na sobie poprzednią farbę jedynie się lekko rozjaśniły. Pytanie brzmi: Cóż mam teraz zrobić? Czy przed następną koloryzacją tą samą farbą, powinnam użyć rozjaśniacza?
i czy któraś z Was byłaby na tyle miła by podpowiedzieć mi, jaki kolor ma owa panienka https://polki.pl/work/privateimages/formats/E/29153.jpg
z góry dziękuję!
__________________

DETOKS
scarletsnuff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-18, 22:03   #3386
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Coverpink Pokaż wiadomość
Okej, dziękuję. Widziałam, że kilka stron temu polecałeś jakiś konkretny, profesjonalny - sprawdzę. Moje pytanie brzmi - czy po dekoloryzacji (Chantalem) zastosowanie kąpieli rozjaśniającej (np. dzień później) może spowodować zamiast rozjaśnienia przyciemnienie włosów?

tak pisałem o chantalu albo vincent ledier, preferuję ten drugi, jednak jest on trudno dostępny, na pro-sprzęt znajdziesz albo allegro ale nie jestem pewien.

oczywiście ze moze spowodowac ciemnienie, mi raz spowodowalo, a dwa inne razy nie. dlatego spróbowalbym na twoim miejscu na jednym pasemku.

tylko umyj włosy 2-3 razy babydream z rossmana szamponem i polej je cytryna, z moich obserwacji to bardzo zapobiega późniejszemu ciemnieniu

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez scarletsnuff Pokaż wiadomość
witam Panie, przeszukałam prawie wszystkie wątki i uznałam, że ten będzie najodpowiedniejszy do przedstawienia mojego problemu. Oczywiście przepraszam, jeśli po raz enty poruszam tę kwestię, choć to marne usprawiedliwienie, jestem nowa i nie we wszystkim w pełni się orientuję. Ale do rzeczy:
W tegoroczne wakacje padłam ofiarą przesadnego rozjaśniania włosów, efekt- biel. Nie mogłam sobie pozwolić na taką ekstrawagancję więc we wrześniu pomalowałam włosy farbą Syoss "miodowy brąz" wszystko pięknie, jednak zapragnęłam blondu, nie super jasnego, lecz umiarkowanego http://www.ladiva.pl/content/users/1...owy_wizual.jpg , spodziewałam się konieczności użycia rozjaśniacza, jednak sprzedająca powiedziała mi, że kolor i tak jest już długo na włosach więc bezproblemowo zostanie "pochłonięty" przez blond. Pomalowałam włosy i.. moje naturalne włosy poddały się koloryzacji, natomiast te, które miały na sobie poprzednią farbę jedynie się lekko rozjaśniły. Pytanie brzmi: Cóż mam teraz zrobić? Czy przed następną koloryzacją tą samą farbą, powinnam użyć rozjaśniacza?
i czy któraś z Was byłaby na tyle miła by podpowiedzieć mi, jaki kolor ma owa panienka https://polki.pl/work/privateimages/formats/E/29153.jpg
z góry dziękuję!
najlepiej pokaż aktualne zdjęcie kolorku jaki obecnie masz, uwazam ze jestes w bardzo dogodnej sytuacji, wystarczy raz nałozyć dekoloryzator i wszystko zejdzie powiedz tylko, po rozjaśnieniu, tylko jeden raz kładłas farbę?
po nałożeniu dekoloryzatora np chantal (który najbardziej polecam) uzyskasz prawdopodobnie bardzo jasny, prawie taki jak po rozjaśniaczu, żółtawy blond, a będzie tak za sprawą tego, że masz pod spodem farby, wloski rozjasnione a nie naturalne, potem tylko zabezpieczysz je przed ciemnieniem i nałożysz docelowy kolor
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 00:27   #3387
kobieta_wamp
Wtajemniczenie
 
Avatar kobieta_wamp
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 184
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
hm co do farby to zajrzyj na wątek o chłodnych brązach, z tego co wiem tam dziewczyny bawią się mieszaniem mixtonów. mi osobiście raz w życiu chlodny ciemny blond wyszedł farbą, którą juz wycofali, chyba, ze ją znajdziesz, loreal recital preference ultrarozjaśniający naturalny kasztan.

ja bym sie tu nie bawił sklepowymi farbami,ale przedewszystkim zalezy wszytsko od koloru jaki wyjdzie po dekoloryzacji i kąpieli rozjaśniajacej ale tego nie przewidzze, bo nie da sie tego przewidzieć

tak wlosy ciemnieją po dekoloryzacji ale zapobiegniesz temu, jeśli po dekoloryzacji umyjesz je szamponem bambino i po zmyciu go polejesz włosy wodą z sokiem z cytryny co je zakwasi i zamknie łuski.
ja bym robił dekoloryzacje jedna za drugą, zmywasz pierwszą, bez mycia suszysz włosy i nakładasz again potem trik z szamponem i cytryną co napisałem.
nastepnego dnia spóbuj na jednym pasemku jak wyjdzie kąpiel rozjasniająca, czy nie ciemnieje, a ładnie rozjasnia
kąpiel robisz tak: rozjaśniacz+ utleniacz 6% które zakupisz mieszasz z szamponem i odżywką (te które masz, bez znaczenia jakie) nakładasz na włosy, masujesz i czekasz tam 20-30min. oczywiście na jedno pasemko minimalne proporcje produktów
jak będziesz robiła juz, to Cie pokieruje jeszcze raz co masz robić.

a co do farby to wiesz co, jeżeliby wyszedł Ci np miodowy, albo rudo żólty, to połóż na nie mieszankę 2 farb joanny (gołębi popiel + szlachetna perła, bo po zmieszaniu tych 2 farb , one chłodzą maksymalnie rudo żólte kolory, to jest mój wypróbowany trik )
i jak ochłodzisz rudości (nie wiadomo nawet czy wyjdą Ci rudości ale musimy brac pod uwagę kazdą opcję) to potem zrobisz mi zdjęcie i pokazesz a ja pomoge Ci wybrać farbę. ale jak mówie, z chłodnymi kolorami jest cięzko.
Dobra, dzięki za info teraz czekam aż mi przyjdą dekol, rozjaśniacz itd i działam dam znać ze wszystkim
__________________
"Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
kobieta_wamp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 12:15   #3388
ru9da
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

kochana ja właśnie usunęłam truskawkowy koktajl palette a miałam czerwoną pręgę przy skórze (na odroście)-reszta się spłukała cuda robiłam a dekoloryzator loreala w 15 min ściągnął to piekło-polecam, choć mam teraz czad pomarańczkę stonowaną ale to działa- a włosy mięciutkie
ru9da jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 13:16   #3389
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 959
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

fryz5 zrobiłam tym garnierem 6

i wyszło jak ponizej ...mysle ze za 2-3 farbowaniem lepiej pokryje jasniejsze pasma ale nie jest zle
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06101.jpg (61,6 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC06098 (2).jpg (147,8 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg garnier-color-shine-6.jpg (25,1 KB, 9 załadowań)
__________________
W myślach wszystko ma początek!
ifrit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 14:32   #3390
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Dekoloryzacja włosów- część II wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ru9da Pokaż wiadomość
kochana ja właśnie usunęłam truskawkowy koktajl palette a miałam czerwoną pręgę przy skórze (na odroście)-reszta się spłukała cuda robiłam a dekoloryzator loreala w 15 min ściągnął to piekło-polecam, choć mam teraz czad pomarańczkę stonowaną ale to działa- a włosy mięciutkie
to nie jest dekoloryzator tylko zwykły rozjaśniacz.

jak chcesz usunąć pomarańcz to kup farbe joanna gołębi popiel i nałóż

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez ifrit Pokaż wiadomość
fryz5 zrobiłam tym garnierem 6

i wyszło jak ponizej ...mysle ze za 2-3 farbowaniem lepiej pokryje jasniejsze pasma ale nie jest zle
jak dla mnie kolor jest śliczny
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (1 użytkowników i 1 gości)
nati_999

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.