Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-01, 17:28   #91
JoeAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Witam,
czytam ten wątek z zaintersowaniem bo to chyba to czego potrzebuje myślę, że jesteście w stanie mi doradzić w kwestii w której się bardzo męczę (tak sądzę po wypowiedziach może zacznę od początku. Moje włosy staram się doprowadzić do normalności po tym jak przez rok chodziłam do fryzjerki i męczyłam je mocnym utleniaczem aby mieć gołębi blond ( nosiłam wtedy białą, króciutką fryzurkę). Nie mogło to trwać wiecznie wiec po roku masakrowania włosów zdecydowałam się na zapuszczanie i żmudny powrót do w miarę naturalnego wyglądu. Moim marzeniem jest powrót do mojego naturalnego mysiego blondu ale chyba stanie się to po trzydziestce i będę już prędzej siwa nie nie mysio-blond... Ale wracając do włosów, moja fryzjerka podjeła się wracania do naturalności z farbą Koleston Perfect z fioletowym pigmentem. Chwyciły ciemno rudawo przy odroście a reszta wyszła całkiem przyzwoicie na chłodny blond. Jednak po czasie sie spłukiwała i płowiała co jest zrozumiałe po tym moim wczesniejszym katowaniu utleniaczami. Jestem już po kilku koloryzacjach ciemniejszą farbą, pigment z farby już nie wypłukuje się tak intensywnie z włosów, jednak różnica jest nadal i pewnie pozostanie aż do jej ścięcia. Pojawia się jednak inny problem, moje już całkiem długie farbowane odrosty są koloru miodowego a pod światło rudawego. Gracka tragedia! rośnie mi naturalny mysi odrost, później miodowy farbowany odrost, a zaraz po tym wypłowiały blond nie mogę na siebie patrzeć i wychodzę z domu po zmroku :P Moim marzeniem jest pozbycie się tych miodowo-rudo-miedzianych refleksów. Chciałabym je jakoś ujednolicić i przycienić do mojego naturalnego mysiego blondu. Ostatnio nakładałam sama (już tak nie kocham mojej fryzjerki jak kiedyś) farbę Koleston 8.1 z utleniaczem 9%. Na początku niby ok ,niestety nie wyszedł zimy odcień ale ciepły i teraz spłukują się do rudości. Blee teraz jak będę nakładać farbę to z wodą 6% a farba z 2 po kropce... Chce uzyskać zimny mysi odcień, jak najbardziej podobny do mojego naturalnego. Zastanawiam się nad tą farbą o której piszecie... Mam dylemat czy przygasić tą rudość 8.2 czy bawić się w mieszanie naturalnych 8 z 8.2... pozdrawiam Was, proszę o Wasze przemyślenia i wyrozumiałość
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2012-05-01 16.31.50.jpg (109,1 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2012-05-01 16.28.13.jpg (92,6 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2012-05-01 16.32.02.jpg (97,0 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2012-05-01 16.27.04.jpg (124,5 KB, 61 załadowań)
JoeAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 14:34   #92
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez JoeAnna Pokaż wiadomość
Witam,
czytam ten wątek z zaintersowaniem bo to chyba to czego potrzebuje myślę, że jesteście w stanie mi doradzić w kwestii w której się bardzo męczę (tak sądzę po wypowiedziach może zacznę od początku. Moje włosy staram się doprowadzić do normalności po tym jak przez rok chodziłam do fryzjerki i męczyłam je mocnym utleniaczem aby mieć gołębi blond ( nosiłam wtedy białą, króciutką fryzurkę). Nie mogło to trwać wiecznie wiec po roku masakrowania włosów zdecydowałam się na zapuszczanie i żmudny powrót do w miarę naturalnego wyglądu. Moim marzeniem jest powrót do mojego naturalnego mysiego blondu ale chyba stanie się to po trzydziestce i będę już prędzej siwa nie nie mysio-blond... Ale wracając do włosów, moja fryzjerka podjeła się wracania do naturalności z farbą Koleston Perfect z fioletowym pigmentem. Chwyciły ciemno rudawo przy odroście a reszta wyszła całkiem przyzwoicie na chłodny blond. Jednak po czasie sie spłukiwała i płowiała co jest zrozumiałe po tym moim wczesniejszym katowaniu utleniaczami. Jestem już po kilku koloryzacjach ciemniejszą farbą, pigment z farby już nie wypłukuje się tak intensywnie z włosów, jednak różnica jest nadal i pewnie pozostanie aż do jej ścięcia. Pojawia się jednak inny problem, moje już całkiem długie farbowane odrosty są koloru miodowego a pod światło rudawego. Gracka tragedia! rośnie mi naturalny mysi odrost, później miodowy farbowany odrost, a zaraz po tym wypłowiały blond nie mogę na siebie patrzeć i wychodzę z domu po zmroku :P Moim marzeniem jest pozbycie się tych miodowo-rudo-miedzianych refleksów. Chciałabym je jakoś ujednolicić i przycienić do mojego naturalnego mysiego blondu. Ostatnio nakładałam sama (już tak nie kocham mojej fryzjerki jak kiedyś) farbę Koleston 8.1 z utleniaczem 9%. Na początku niby ok ,niestety nie wyszedł zimy odcień ale ciepły i teraz spłukują się do rudości. Blee teraz jak będę nakładać farbę to z wodą 6% a farba z 2 po kropce... Chce uzyskać zimny mysi odcień, jak najbardziej podobny do mojego naturalnego. Zastanawiam się nad tą farbą o której piszecie... Mam dylemat czy przygasić tą rudość 8.2 czy bawić się w mieszanie naturalnych 8 z 8.2... pozdrawiam Was, proszę o Wasze przemyślenia i wyrozumiałość
Hej, musisz pomieszac to 8.2 z 8!!! Koniecznie!!! Po samym 8.2 będziesz mieć fioletowe włosy i to bardzo intensywne Przy pomieszaniu 8 z 8.2 na 6% uzyskasz naprawdę chłodny kolorek, ale taki średnio-jasny blond. Polecam Ci Cromatone - na bank nie wyjdą Ci rude - uzyskasz chłodny blond na dłuuuugo
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-05-02 o 14:35
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 14:58   #93
JoeAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Dzięki wielkie tylko fioletu mi jeszcze brakuje do mojej palety kolorów którą mam na głowie a jak myślisz w jakich proporcjach mieszać te farby? po 1/2 tubki? Aha i czy ten zabieg mieszania ma jakąś specjalną kolejność czy wszystko na raz dodaje razem i potem siuup na głowe? Mam jeszcze ostatnie pytanie: nakładać na od razu na całość czy na odrosty a później na resztę kłaków? pozdrawiam!

Edytowane przez JoeAnna
Czas edycji: 2012-05-02 o 15:11
JoeAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 21:41   #94
Idevia
Przyczajenie
 
Avatar Idevia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 26
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

No więc ja już po farbowaniu, a właściwie po farbowaniach

Niestety u mnie farbowanie Cromatone nie zakończyło się happy endem a to dlatego, że moje włosy są (poza blond pasemkami) poprostu za ciemne.

Ale od początku- moja fryzjerka tak jak chciałam zmieszała 8.0 z 8.2 (obydwie Cromatone) w proporcji 1:1 i nałożyła na 30 min. Farba na mojej głowie miała kolor lawendowy. Użyła wody 6%
Po wysuszeniu okazało się, że blond pasemka są chłodne (kolor piękny) a ciemniejsze włosy i odrosty- rude
Tak więt po tygodniu ponownie zasiadłam na fryzjerskim fotelu i poddałąm się korekcie farbą Elumnen Golwella. Usyskałam upragnioną myszę, choć schłodzone wcześniej pasemka zrobiły się szare, ale najważniejsze, że była mysza.

Załączam kolory po farbowaniu Cromatone i Elumen.

Po dwóch tygodniach znów jestem rudawa i kobinuje co dalej. Rozważam jakąs opcję z jedynką po kropce.

Tak więc dziewczny- Cromatone to fajna farba, ale dla jasnych lub wcześniej pojaśnionych włosów (max poziom 8), naturalne szatynki mogą skończyć tak jak ja- ryże
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg naturalny odrost.jpg (61,9 KB, 136 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Przed.jpg (30,1 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Odrosty po Cromatone.jpg (40,2 KB, 118 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Po Cromatone.jpg (47,4 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Po Cromatone2.jpg (46,7 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Po Elumenie.jpg (64,8 KB, 116 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Po Elumenie- odrosty.jpg (58,0 KB, 103 załadowań)
Idevia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 21:45   #95
Idevia
Przyczajenie
 
Avatar Idevia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 26
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cudny kolor Vea
Może kiedyś będę taki miała
Daj znać jak długo się utrzymuje taki kolor

Edytowane przez Idevia
Czas edycji: 2012-05-02 o 21:51
Idevia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 10:51   #96
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez JoeAnna Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie tylko fioletu mi jeszcze brakuje do mojej palety kolorów którą mam na głowie a jak myślisz w jakich proporcjach mieszać te farby? po 1/2 tubki? Aha i czy ten zabieg mieszania ma jakąś specjalną kolejność czy wszystko na raz dodaje razem i potem siuup na głowe? Mam jeszcze ostatnie pytanie: nakładać na od razu na całość czy na odrosty a później na resztę kłaków? pozdrawiam!
Ja robiłam tak: pół tubki 10 + pół tubki 8.2 -dzięki temu miałam taki pół-jasny blond (po 8+8.2 uzyskasz taki średni blond, dla mnie był za ciemny) ->wszystko wyciskasz do miseczki i dajesz 60ml oksy (ja robiłam całą tubkę na całą, bo mam dość gęste włosy) i już.
Co do nakładania to ja robię tak, że zaczynam nakładanie od odrostów (zanim zrobisz je na całej głowie to mija troszkę czasu i farbka już działa) a potem od razu nakładasz na resztę włosów po długości i trzymasz od momentu zakończenia całego nakładania 30 minut.

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Idevia Pokaż wiadomość
No więc ja już po farbowaniu, a właściwie po farbowaniach

Niestety u mnie farbowanie Cromatone nie zakończyło się happy endem a to dlatego, że moje włosy są (poza blond pasemkami) poprostu za ciemne.

Ale od początku- moja fryzjerka tak jak chciałam zmieszała 8.0 z 8.2 (obydwie Cromatone) w proporcji 1:1 i nałożyła na 30 min. Farba na mojej głowie miała kolor lawendowy. Użyła wody 6%
Po wysuszeniu okazało się, że blond pasemka są chłodne (kolor piękny) a ciemniejsze włosy i odrosty- rude
Tak więt po tygodniu ponownie zasiadłam na fryzjerskim fotelu i poddałąm się korekcie farbą Elumnen Golwella. Usyskałam upragnioną myszę, choć schłodzone wcześniej pasemka zrobiły się szare, ale najważniejsze, że była mysza.

Załączam kolory po farbowaniu Cromatone i Elumen.

Po dwóch tygodniach znów jestem rudawa i kobinuje co dalej. Rozważam jakąs opcję z jedynką po kropce.

Tak więc dziewczny- Cromatone to fajna farba, ale dla jasnych lub wcześniej pojaśnionych włosów (max poziom 8), naturalne szatynki mogą skończyć tak jak ja- ryże
No jestem mega zdziwiona, że Tobie tak wyszło
Ja mam naturalnie naprawdę ciepły blond z poziomu 8 (w słońcu widoczna jest miedziana poświata), a po Cromatone miałam naprawdę schłodzony blond No naprawdę co włos to inny rezultat...Mam teraz wyrzuty, że przeze mnie naraziłaś się na - jak się okazało - niepotrzebne wydatki...

************************* ************************* **
Powiem Wam, że ostatnio, gdy byłam z koleżanką na mieście to poszłyśmy sobie na lody i siedząc gadałyśmy o rozmaitościach a tu nagle zobaczyłam normalnie najpiękniejszy neutralny blond, jaki w życiu widziałam (ja teraz mam fazę na takie neutralne blondy). Dziewczyna miała tak śliczny ten kolor, że nie mogłyśmy się napatrzeć. Ja oczywiście postanowiłam zasięgnąć od niej info, czym się frabnęła. Odpowiedziała, że robiła włosy Matrixem Socolor (załączam Wam paletkę) i miała pomieszane 10N z 9N na 6% a farbowała jej koleżanka. Oczywiście gdy tylko wróciłam do domu znalazłam paletę tego Matrixa i...napaliłam się na odcień 9N z 6%...na większości palet te naturalne odcienie są z reguły ciepłe / rude / żółte a tutaj są naprawdę neutralne z chłodnym akcentem.
Bardzo mi się podoba, a farba ma poj. 90 ml
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paleta-Matrix-Socolor-M1.jpg (116,7 KB, 121 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta-Matrix-Socolor-M2.jpg (99,1 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta-Matrix-Socolor-M3.jpg (94,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta-Matrix-Socolor-M4.jpg (109,4 KB, 75 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta-Matrix-Socolor-M5.jpg (92,7 KB, 89 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg czytnik bnazowy matrix.jpg (20,3 KB, 11 załadowań)
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-05-03 o 11:11
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 11:19   #97
Idevia
Przyczajenie
 
Avatar Idevia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 26
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Vea- w żadnym razie nie czuj się winna, poprostu się stało coś, co mogłam przewidzieć. Moje włosy są o całe dwa poziomy ciemniejsze od Twoich, dlatego farba nie dała sobie rady, za to na pasemkach wyszła ślicznie, tak jak powinna i gdybym miała wszystkie włosy pojaśnione, to byłabym blondynką w chłodnym odcieniu.
Z tego wynika poprostu, że należy włosy doprowadzić do poziomu na jaki się później farbuje, bo to nie jest farba stricte rozjaśniająca, choć wg producenta rozjaśnia do 2 tonów przy wodzie 6%.
Idevia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-03, 16:26   #98
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Vea zaciekawiłaś mnie tymi n-kami z matrixa, chyba spróbuję! Tylko,żeby nie rudział!
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 19:55   #99
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
Vea zaciekawiłaś mnie tymi n-kami z matrixa, chyba spróbuję! Tylko,żeby nie rudział!
No ja się wprost zakochałam w kolorku 9N z palety - ciekawe, jak ma się on do rzeczywistości , ale co tam, kto nie ryzykuje, ten się nie dowie.
Ja w przyszłym tygodniu zamówię ten kolorek i zobaczymy.
Mam nadzieję, że w końcu uzyskam fajny, neutralny blond.
__________________
Wszystkie moje blondy
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 20:34   #100
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

użyłam dopiero raz tej farby o nr8.44 rudy bardzo dobrz pokryła moje włosy czyli odrosty.To jedyna jak do tej pory farba,która pokryła mi siwe włosy,efekt utrzymywał się ponad miesiąc.Minusy z włosów wcześniej farbowanych zmyła się szybko i do 6 mycia nieprzyjemnie pachnie chemią
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 21:53   #101
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
No ja się wprost zakochałam w kolorku 9N z palety - ciekawe, jak ma się on do rzeczywistości , ale co tam, kto nie ryzykuje, ten się nie dowie.
Ja w przyszłym tygodniu zamówię ten kolorek i zobaczymy.
Mam nadzieję, że w końcu uzyskam fajny, neutralny blond.
Też jestem bardzo ciekawa jak te farby faktycznie wychodzą w rzeczywistości czy nie rudzieja po jakimś czasie! Ja osobiście jestem zadowolona z cromatone, kolor jest zdecydowanie chłodny i nie rudzieje ani nie zółknie, a przy tym włosy są naprawdę w dobrej kondycji! Jeżeli się zdecyduje na matrix to 10N!
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-05, 14:57   #102
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez sante Pokaż wiadomość
użyłam dopiero raz tej farby o nr8.44 rudy bardzo dobrz pokryła moje włosy czyli odrosty.To jedyna jak do tej pory farba,która pokryła mi siwe włosy,efekt utrzymywał się ponad miesiąc.Minusy z włosów wcześniej farbowanych zmyła się szybko i do 6 mycia nieprzyjemnie pachnie chemią
To prawda, farbka jest bardzo trwała.
Mówisz, że pachnie chemią?
Nie zauważyłam tego u siebie

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
Też jestem bardzo ciekawa jak te farby faktycznie wychodzą w rzeczywistości czy nie rudzieja po jakimś czasie! Ja osobiście jestem zadowolona z cromatone, kolor jest zdecydowanie chłodny i nie rudzieje ani nie zółknie, a przy tym włosy są naprawdę w dobrej kondycji! Jeżeli się zdecyduje na matrix to 10N!
No, Madziulka, ja tam zamierzam przetestować tego matrixa, a co
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-05-05 o 14:58
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 15:49   #103
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Vea, napisz proszę bo widziałaś ,,na żywo,, na włosach farbke matrixa, który kolor (chodzi mi o matrix te N-ki i montibello cromatone) jest najbardziej neutralny, ale taki słomkowy, bo właśnie na takim mi teraz zależy i czy wiesz może jak wychodzą same n-ki z cromatone!?

Edytowane przez magda bajtek
Czas edycji: 2012-05-05 o 16:34
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 16:45   #104
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Witam wszystkie kobietki mam nadzieję , że moge się dołączyć.

VEA widzę profesjonalistke.. mogłybyś doradzic mi rudą farbe do włosów? ponieważ zakupiłam CE CE 8,44 i 7,44 i cos bym chciała wykombinować - fajnie by było zeby wyszedł mi kolorek jak w avatarku a ta Wasza farba? nie słyszałam nazwy , zaraz wskoczne na google i sie zorjetuje ale z pomocy będe zadowolona i wdzięczna


zapomniałam dodać że włosy mam na poziomie 8- chyba !!! a dosłownie delikatny kolor 8,44

w rzeczywistości mój kolor jest jaśniejszy

Edytowane przez marika39
Czas edycji: 2012-05-07 o 15:05
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 17:17   #105
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
Vea, napisz proszę bo widziałaś ,,na żywo,, na włosach farbke matrixa, który kolor (chodzi mi o matrix te N-ki i montibello cromatone) jest najbardziej neutralny, ale taki słomkowy, bo właśnie na takim mi teraz zależy i czy wiesz może jak wychodzą same n-ki z cromatone!?
Wiem, bo koleżanka machnęła sobie kiedyś samą 8-kę a potem 9-tkę -> wyszło nieciekawie -> włosy po 8-mce rudawe, po 9-tce takie powiedzmy "dojrzałe żyto", z tymże ja nie polecam. Zresztą na palecie na żywo tak właśnie wyglądają - mega ciepło.

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie kobietki mam nadzieję , że moge się dołączyć.

VEA widzę profesjonalistke.. mogłybyś doradzic mi rudą farbe do włosów? ponieważ zakupiłam CE CE 8,44 i 7,44 i cos bym chciała wykombinować - fajnie by było zeby wyszedł mi kolorek jak w avatarku a ta Wasza farba? nie słyszałam nazwy , zaraz wskoczne na google i sie zorjetuje ale z pomocy będe zadowolona i wdzięczna


zapomniałam dodać że włosy mam na poziomie 8- chyba !!! a dosłownie delikatny kolor 8,44

w rzeczywistości mój kolor jest jaśniejszy
Oj,Marika, niestety, nie znam się absolutnie na rudościach , ale polecam Ci naprawdę profesjonalistkę z tego zakresu - może napisz do niej? (kliknij na ten fioletowy nick) -> Kathy579
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-05-06 o 17:19
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 17:51   #106
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

[QUOTE=Vea;33935831]Wiem, bo koleżanka machnęła sobie kiedyś samą 8-kę a potem 9-tkę -> wyszło nieciekawie -> włosy po 8-mce rudawe, po 9-tce takie powiedzmy "dojrzałe żyto", z tymże ja nie polecam. Zresztą na palecie na żywo tak właśnie wyglądają - mega ciepło.

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------



... a które matrixa socolor(9n i 10n) czy cromatone 10.13 wychodzi bardziej neutralnie, słomkowo?
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 17:52   #107
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Wiem, bo koleżanka machnęła sobie kiedyś samą 8-kę a potem 9-tkę -> wyszło nieciekawie -> włosy po 8-mce rudawe, po 9-tce takie powiedzmy "dojrzałe żyto", z tymże ja nie polecam. Zresztą na palecie na żywo tak właśnie wyglądają - mega ciepło.

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------



Oj,Marika, niestety, nie znam się absolutnie na rudościach , ale polecam Ci naprawdę profesjonalistkę z tego zakresu - może napisz do niej? (kliknij na ten fioletowy nick) -> Kathy579
dzieki serdeczne , juz się dowiedziałam myslałam , że ogólnie farby promujesz czyli i o rudości tez cos powiesz dzieki bardzo , jeśli chodzi o palteke kolorow to jest fajna , jestem ciekawa jak wychodzi na głowie pozdrawiam
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 09:55   #108
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość


... a które matrixa socolor(9n i 10n) czy cromatone 10.13 wychodzi bardziej neutralnie, słomkowo?
Oj, tego to ja nie wiem, bo nie robiłam ani samą 10-tką z cromatone a matrixa to mam zamiar dopiero użyć, ale na palecie cromatone 10-tka jest po prostu żółta, więc ja bym optowała za matrixem jednak.
__________________
Wszystkie moje blondy
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 19:09   #109
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Ja jednak teraz położe cromatone 1o.13 albo 9.13,musze zrobic koniecznie do piątku i obawiam się, że jak zamówię farbkę matrix to może nie przyjść do piatku! Poczekam na Twoją rezenzje! Zastanawiam się między 10.13 a 9.13 bo każdy jest ładny (na Twoich włosach Vea), jednak obawiam się, że 9.13 moze być za ciemny!!
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-07, 19:33   #110
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie kobietki mam nadzieję , że moge się dołączyć.

VEA widzę profesjonalistke.. mogłybyś doradzic mi rudą farbe do włosów? ponieważ zakupiłam CE CE 8,44 i 7,44 i cos bym chciała wykombinować - fajnie by było zeby wyszedł mi kolorek jak w avatarku a ta Wasza farba? nie słyszałam nazwy , zaraz wskoczne na google i sie zorjetuje ale z pomocy będe zadowolona i wdzięczna


zapomniałam dodać że włosy mam na poziomie 8- chyba !!! a dosłownie delikatny kolor 8,44

w rzeczywistości mój kolor jest jaśniejszy

jestem ciemną szatynką i po 8.44 mam kolor jak w twoim avatarku
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 19:58   #111
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez sante Pokaż wiadomość
jestem ciemną szatynką i po 8.44 mam kolor jak w twoim avatarku
nie żartuj? naprawde taki wyszedł? aż nie wieże ? ja rozjaśniałam włosy troszke , bo myslałam ze nie wyjdzie , zreszta miałam inny kolor po jakiejs czerwonej farbie. Więc bede musiała zobaczyć, tylko najpierw prepigmentacje musze zrobić bo nie łapie mi równo koloru
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 21:54   #112
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
Ja jednak teraz położe cromatone 1o.13 albo 9.13,musze zrobic koniecznie do piątku i obawiam się, że jak zamówię farbkę matrix to może nie przyjść do piatku! Poczekam na Twoją rezenzje! Zastanawiam się między 10.13 a 9.13 bo każdy jest ładny (na Twoich włosach Vea), jednak obawiam się, że 9.13 moze być za ciemny!!
9.13 z Cromatone wychodzi naprawdę jako bardzo jasny blond Zrób 9.13.
__________________
Wszystkie moje blondy
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 22:56   #113
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
9.13 z Cromatone wychodzi naprawdę jako bardzo jasny blond Zrób 9.13.
Dzieki Vea!
Zrobiłam dziś 9.13, kolor naprawde super, wyszedł podobnie jak u Ciebie Vea! Kolor naturalny, podoba mi się i chyba z nim pozostane! Tylko u mnie najwiekszy problem z odrostami, zrobiłam pół na pół 1000 (natura) z 1002 z woda 12% i wyszło rudawo-pomarańczowe Następnym razem spróbuje może 1001 lub 1011, sama nie wiem jaki kolor by rozjasnił bez tego pomarańczowego efektu?

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

Vea, a jak będe chciała odświeżyć kolor to dodać wode 6% czy moze lepiej 3%?
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 09:20   #114
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
Dzieki Vea!
Zrobiłam dziś 9.13, kolor naprawde super, wyszedł podobnie jak u Ciebie Vea! Kolor naturalny, podoba mi się i chyba z nim pozostane! Tylko u mnie najwiekszy problem z odrostami, zrobiłam pół na pół 1000 (natura) z 1002 z woda 12% i wyszło rudawo-pomarańczowe Następnym razem spróbuje może 1001 lub 1011, sama nie wiem jaki kolor by rozjasnił bez tego pomarańczowego efektu?

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

Vea, a jak będe chciała odświeżyć kolor to dodać wode 6% czy moze lepiej 3%?
Pochwal się zdjęciami.
Nie dziwię się, że wyszło Ci na odroście rudawo, skoro dałaś m.in. 1000 - na palecie jest naprawdę żółtawa a z 12% to już w ogóle nic innego nie mogło CI wyjść .
Mogłaś zrobić:
- albo 9.13 z 9% i to nałożyć na odrost i zostawić na 15-20 minut a potem zrobić drugą część farby 9.13 i dać na resztę włosów zostawiając na 30 minut
- albo machnąć 1013 z 9% na odrost i również zostawić na 15-20 minut a potem zrobić 9.13 i dać na resztę włosów zostawiając na 30 minut.

Ja bym zrobiła jak przy opcji nr 1.

W ogóle to powiem Ci, że chyba nie będę robić matrixem socolor - w składzie ma sole amonowe (mea, ethanolamine i inne składniki zakończone na -loamine, -lamine, ), po których mam strasznie sianowate i tępe włosy (dobrze, że już wiem, że to wina tego cholerstwa), ale za to bardzo poważnie rozważam farbkę Syoss Pronature 8-1 - jasny naturalny blond, głównie dlatego, że farba nie zawiera soli ani ich pochodnych (a wolę wiedzieć, co mam na głowie), z tymże mogę być spokojna o kondycję włosów, a poza tym, kolorek, jaki uzyskała PaulaAura jest fantastyczny -> klik!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg syoss pronature 8-1.jpg (76,0 KB, 20 załadowań)
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-05-09 o 12:05
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 18:14   #115
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Vea!
Następnym razem zrobię tak jak mi poradziłaś! Kolorek 9.13 wyszedł bardzo naturalnie, jasno! Tylko te moje włosy są tak przetrawione jasnymi farbami, że pewnie kolor szybko się wypłucze, myslisz że moge za jakis odświezyc kolor farbką!

Ciekawa jestem jak wyjdzie Ci ten kolor z Syoss, fajne te kolorki z całej tej serii!
Kolor PaulaAura jest bardzo ładny!
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 20:15   #116
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
nie żartuj? naprawde taki wyszedł? aż nie wieże ? ja rozjaśniałam włosy troszke , bo myslałam ze nie wyjdzie , zreszta miałam inny kolor po jakiejs czerwonej farbie. Więc bede musiała zobaczyć, tylko najpierw prepigmentacje musze zrobić bo nie łapie mi równo koloru
toś mi przypomniała,że robiłam kąpiel rozjaśniającą z rozjasniacza joanny
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 21:42   #117
JoeAnna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Wymieszałam 9 z 8.2 cromatone z oxy 6% i wyszło słabo ;( ciepło-rudawy blond od połowy i chłodno-sine końcówki. W sumie do połowy mam ciepły blond a potem sine :P fioletowe ombre :P nie mam już mocy do tych włosów jak je doprowadzić do jakiegoś w miarę naturalnego wyglądu chyba będę musiała zaufać dobremu fryzjerowi
JoeAnna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 22:05   #118
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez JoeAnna Pokaż wiadomość
Wymieszałam 9 z 8.2 cromatone z oxy 6% i wyszło słabo ;( ciepło-rudawy blond od połowy i chłodno-sine końcówki. W sumie do połowy mam ciepły blond a potem sine :P fioletowe ombre :P nie mam już mocy do tych włosów jak je doprowadzić do jakiegoś w miarę naturalnego wyglądu chyba będę musiała zaufać dobremu fryzjerowi
Tę siność zlikwidujesz w bardzo prosty sposób: kup sobie maskę z Rossmana (patrz foto), nałóż na umyte włosy (czepek, ręcznik) i zostaw tak na min. godzinę. Siność zlezie i zostanie chłodny blond. Ja czasem robiłam aż dwie takie serie i było już ok.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg thumb31_8738210.jpg (30,2 KB, 40 załadowań)
__________________
Wszystkie moje blondy
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 22:08   #119
Vea
Rozeznanie
 
Avatar Vea
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 618
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez magda bajtek Pokaż wiadomość
Vea!
Następnym razem zrobię tak jak mi poradziłaś! Kolorek 9.13 wyszedł bardzo naturalnie, jasno! Tylko te moje włosy są tak przetrawione jasnymi farbami, że pewnie kolor szybko się wypłucze, myslisz że moge za jakis odświezyc kolor farbką!

Ciekawa jestem jak wyjdzie Ci ten kolor z Syoss, fajne te kolorki z całej tej serii!
Kolor PaulaAura jest bardzo ładny!
Dla mnie najważniejsze jest to, że skład farby naprawdę jest ok w tym syoss pronature (nawet extrakt z aloesu jest, nie ma soli amonowych i w ogóle). A pamiętam, jak kiedyś się zarzekałam, że nigdy nie kupię nic z koncernu Schwarzkopfa a tu proszę
__________________
Wszystkie moje blondy

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-05-09 o 22:20
Vea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 09:45   #120
magda bajtek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 377
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
Dla mnie najważniejsze jest to, że skład farby naprawdę jest ok w tym syoss pronature (nawet extrakt z aloesu jest, nie ma soli amonowych i w ogóle). A pamiętam, jak kiedyś się zarzekałam, że nigdy nie kupię nic z koncernu Schwarzkopfa a tu proszę
KIEDY BĘDZIESZ FARBOWAŁA?
jA ZA JAKIŚ TYDZIEŃ KUPIĘ SOBIE 9,13 Z WODĄ 3,75% I ODŚWIEŻE KOLOR, MOŻE TE MOJE PRZETRAWIONE KOŃCÓWKI CHWYCI
magda bajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-02 01:07:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.