Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-02, 20:40   #181
akrima
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Dziewczyny przeczytałam cały wątek, jesteście super Proszę Was o pomoc. Długo miałam ciemne włosy farbowane artego ciemny blond na 3% oxy (na głowie był fajny ciemny brąz). Teraz mam zdjęty kolor dekolorem u fryzjerki. Wyszedł słomiany a marzy mi się kolorek cromatone 8.23 taki ciemny blond. Doradźcie jak go uzyskać???? 3,75% czy 6% oxy i z czym 8.23 z 8.1?????
akrima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 11:49   #182
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez kingulino Pokaż wiadomość
A jakiej wody użyłaś? Bo powinnyśmy raczej użyć 9%.Vea wcześniej pisała,że 9,13 jest rozjaśniająca ale nie mogę znaleźć na żadnej z palet w necie.Może to nowość?Moje włosy też są błyszczące i mięciutkie.Teraz będę tylko klientką hurtowni fryzjerskiej
Ja używałam wody 6% i wyższej nie będę stosować, bo moje włosy są podatne na łamanie (końcówki), choć odkąd zaczęłam olejowanie przed każdym myciem (ze 3 tygodnie temu), są w dużo lepszym stanie.

Zaraz idę zastosować mieszankę wybuchową, czyli odżywkę z odrobiną gencjany i mam nadzieję, że trochę rudości zniknie. A w ogóle po weekendzie zamierzam się zaopatrzyć w niebieską płukankę, bo nie znoszę tego ciepłego odcienia na swoich włosach. No i następne farbowanie to będzie popiel, czyli 8.1 z resztką 8.2, która została mi po ostatnim farbowaniu.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 13:20   #183
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Długo wstrzymywałam się z opinią. Farbowałam 2-3 tyg. temu oxy6% i farba czerwony jasny blond, jakoś tak. W pierwszym momencie byłam zachwycona, piękny (w końcu!) w miarę czerwony kolor, włosy mięciutkie, ładnie pachnące, sama farba nie śmierdziała aż tak jak niektóre. I zaczął się koszmar, po umyciu, wiadomo, farba się trochę spłukała... NIERÓWNOMIERNIE! Zrobił mi się brązowy placek, po prostu. Przez cały ten okres od malowania, kiedy myję głowę (codziennie) piana nadal ma czerwony kolor, co w przypadku malowania włosów farbami drogeryjnymi i fryzjerskimi kończyło się po tygodniu. Aktualnie włosy zrobiły się strasznie sianowate, kolor jest brązowy (naturalny mój), a pod światło taki... parówkowaty. Porażka! Pani w sklepie mówiła, że super farba, dodatkowo kupiłam odżywkę i szampon tej samej firmy- do kompletu. Odżywka bardzo niewydajna, kompletnie żadnej różnicy nie było czy jej użyłam czy nie, z szamponem to samo. Niestety, nie polecam nikomu tej farby. Na początku jest ładnie, a potem. no cóż... już lepiej moje włosy wyglądały po drogeryjnej L'Oreal SUBLIME MOUSSE.
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 08:59   #184
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
Ja używałam wody 6% i wyższej nie będę stosować, bo moje włosy są podatne na łamanie (końcówki), choć odkąd zaczęłam olejowanie przed każdym myciem (ze 3 tygodnie temu), są w dużo lepszym stanie.

Zaraz idę zastosować mieszankę wybuchową, czyli odżywkę z odrobiną gencjany i mam nadzieję, że trochę rudości zniknie. A w ogóle po weekendzie zamierzam się zaopatrzyć w niebieską płukankę, bo nie znoszę tego ciepłego odcienia na swoich włosach. No i następne farbowanie to będzie popiel, czyli 8.1 z resztką 8.2, która została mi po ostatnim farbowaniu.
Chickencrazy ja położyłam ostatnio maskę Alterry z Rossmanna, którą dziewczyny wcześniej polecały na godzinę i kolor jest jaśniejszy! WCześniej miałam poświatę rudego ale teraz robi się ładny chłodny blond! Podejrzewam,że z każdym myciem będą ładniejsze. A co do płukanek bo pisałaś,że zamierzasz użyć. To ja przez pół roku używałam szamponu Joanny fioletowego i trzymałam zawsze długo na wlosach zanim zmyłam. To później skórę miałam fioletową, strasznie swędziała mnie głowa a włoski z przodu miałam siwe, a reszta ruda, więc nigdy więcej już tego szamponu z płukanką. Ale teraz jestem zadowolona
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 18:55   #185
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Ooo, fajnie!!! Cieszę się, że Ci się udało Ja chyba jednak mam bardziej rudawy, niż Twój, spojrzałam jeszcze raz na fotkę i może to od światła tak wyszło, bo pisałaś, że w sumie chłodnawy był. U mnie była/jest naprawdę wyraźna rudawa poświata, jak patrzyłam w lustro, to zdecydowanie ciepły kolor, chyba, że daleko od okna w naturalnym świetle, a w słońcu to już w ogóle dość ogniście. Zobaczymy, jak się będzie zmieniał, i tak jest lepszy (mniej rudy) niż mój wcześniejszy. Następnym razem robię 8.1 z resztką 8.2 z tego farbowania. A Ty też dążysz do zimnego kolorku? Widziałaś ten wątek? https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=493753 To jest dopiero zbiór doświadczeń, polecam!

A co do płukanek, to czytałam, że z Joanną różnie bywa. Dziewczyny za to chwaliły Flor Illum i Srebrzyk, co zamierzam wypróbować (pewnie tę pierwszą, jak w końcu dotrę do hurtowni fryzjerskiej).

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Ooo, fajnie!!! Cieszę się, że Ci się udało Ja chyba jednak mam bardziej rudawy, niż Twój, spojrzałam jeszcze raz na fotkę i może to bardziej od światła tak wyszło, bo pisałaś, że w sumie chłodnawy był. U mnie była/jest naprawdę wyraźna rudawa poświata, jak patrzyłam w lustro, to zdecydowanie ciepły kolor, chyba, że daleko od okna w naturalnym świetle, a w słońcu to już w ogóle dość ogniście. Zobaczymy, jak się będzie zmieniał, i tak jest lepszy (mniej rudy) niż mój wcześniejszy. Następnym razem robię 8.1 z resztką 8.2 z tego farbowania. A Ty też dążysz do zimnego kolorku? Widziałaś ten wątek? https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=493753 To jest dopiero zbiór doświadczeń, polecam!

A co do płukanek, to czytałam, że z Joanną różnie bywa. Dziewczyny za to chwaliły Flor Illum i Srebrzyk, co zamierzam wypróbować (pewnie tę pierwszą, jak w końcu dotrę do hurtowni fryzjerskiej).
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 21:35   #186
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Tak,też dążę do zimnego kolorku ale wolałabym o 3 tony jaśniejsze. Poczekam aż zrobisz i wstaw fotkę to ja też zrobię ale na wodzie 9% bo mi włosów nie szkoda, lubię eksperymentowaćDziś mi mąż powiedział,że mam brązowe włosy,bez rudego, a koleżanka,że ciemny blond))Połóż sobie maskę na godzinę,zobaczysz czy Ci się kolor zmieni.Pozdrawiam.

Aaa ten link który podałaś, to przejrzałam ale musiałabym ze 3 razy to przeczytać żeby zrozumieć o co tam ho jakieś mixtony itp. OMG://///

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:23 ----------

Doczytałam właśnie,że farba farby nie rozjaśni, więc rę ce mi opadajaą

Edytowane przez kingulino
Czas edycji: 2012-11-05 o 20:45
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 21:47   #187
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Jutro powinnam być w hurtowni, to zobaczę, czy mają mixtony do Cromatone. To są takie dodatki do farb, wzmacniacze koloru. Ja bym potrzebowała niebieskiego zapewne, on likwiduje rudy kolor. Tylko w sumie nie wiem, czy kupię, bo mixtony muszą być używane z farbą tej samej firmy, więc szkoda mi pieniędzy - jak zużyję Cromatone mam zamiar przetestować Goldwell, bo dziewczyny bardzo chwalą, jeśli chodzi o popiele.

Ja rozważam wodę wręcz przeciwnie, czyli 3%, bo za wysoka wyrudza odrost. No ale to w fazie rozważań, mam jeszcze ok. 3-4 tygodni do farbowania.

Kurczę, kładłam olej na kilka godzin i chyba nic się nie zmieniło, no ale może olej inaczej działa. Z tego, co mówisz, to maska przyśpiesza zejście koloru, więc za kilka dni powinnam już coś widzieć. Tylko nie wiem, czy doczekam, bo mam nadzieję jutro sprawić sobię tę płukankę (dziewczyny polecały mieszać z odżywką po myciu, a nie rozrabiać z wodą).

Dam znać, jak wyszło

Aaaa... farba powinna się trochę sprać, więc za jakiś czas włosy będą jaśniejsze. Wiadomo, że bardzo nie rozjaśnisz, ale o 1 ton powinno dać radę. Ja wcześniej używałam poziomu 7, ale był jakiś ciemny, więc po spłukaniu i znacznym zjaśnieniu włosów wrzuciłam 8. Oczywiście inaczej wychodzi 8 na ciemnym blondzie, a zupełnie inaczej na jasnym.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-06, 13:44   #188
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

No więc mixtonu niebieskiego do Cromatone nie mają. Pani sprawdzała w katalogu. Tak więc wypróbuję samą farbę 8.1 z resztą 8.2 i zobaczymy.

Kupiłam płukankę, pewnie jutro będę robić (choć kusiło mnie, żeby dziś, no ale nie będę specjalnie moczyć włosów).
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 20:13   #189
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Dziś po kolejnym myciu wlosów powrócił ryżyyyyy więc tak sobie myślę,że kolory o numerach tysiąc...... są superrozjaśniające więc ciekawe jakbym zrobiła 1013+ np. 8,2 +9%oxy czy rozjaśniłoby o 3-4 tony i czy nie byłby ryży
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 21:43   #190
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

A ta końcówka 3 w numerze to nie jest coś o ciepłym refleksie?

Masz moje, w rzeczywistości nie są wcale takie jasne:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hair003.jpg (112,8 KB, 109 załadowań)
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 22:11   #191
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
A ta końcówka 3 w numerze to nie jest coś o ciepłym refleksie?

Masz moje, w rzeczywistości nie są wcale takie jasne:

Wiesz co,ale ładny masz ten kolor tylko faktycznie gdyby go tylko ochłodzić.Ja też bym chciała na tym poziomie mieć włosy.Tylko jak to zrobic?
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 22:37   #192
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Ale on wcale nie jest taki jasny. Tak tylko zdjęcie wyszło. Widzisz jak to jest - mi Twoje włosy wydały się dość jasne.
Ja mam naturalny kolor na poziomie 6 mniej więcej, więc teraz pewnie z 7, bo używam wody 6%. No ale jakby obecny kolorek ochłodzić, to właśnie taki poziom by mnie satysfakcjonował, bo w jasnym raczej będzie mi nieładnie.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 11:21   #193
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Chickencrazy nie łącz 8,1 z 8,2 tu Ci cytuję VEĘ :
"I teraz, połączenie 8.2 z 8.1 jest niewłaściwe - wyjdzie Ci naprawdę dziwny kolor, zwłaszcza, że farbki cromatone mają naprawdę intensywne pigmenty w sobie, dlatego ja bym Ci polecała dwie opcje:
1/ jeśli chcesz mieć ciemniej niż Socha na foto to możesz zrobić cała tubka 8 (natura) + 1/2 tubki 8.2 na oksy 6%, ale wyjdzie Ci ciemno (ja robiłam samym 8.2 i wyszedł mi duuużo ciemniej i baaaaardziej opalizująco niż na próbniku)
2/ jeśli chcesz mieć odrobinkę jaśniejsze włoski niż masz teraz to zrób całe 10 (natura) + 1/2 tubki 10.2 - ja robię tymi 10-tkami na oksy 6% i one nie wychodzą jakoś baaaardzo jasno (taki blond na poziomie 9-tym), ale jaśniej niż na foto Sochy, choć u Ciebie wyjdzie ok, bo nie masz jakichś jasnych włosów,
3/ jeśli chcesz mieć taki poziom włosów jaki masz teraz to możesz zrobić jasną podstawę (10) + 1/2 tubki 8.2 - wtedy nie wyjdą Ci takie ciemne jak po 8+8.2 (nie ma - wg mnie znaczenia - że są to inne poziomy, choć ponoć nie można mieszać różnych poziomów, ale ja tak parę razy tak mieszałam i było ok - kolor równie śliczny, tylko ciut ciemniejszy niż na fotce z moimi włosami). Zresztą moja fryzjerka - gdy korzystałam jeszcze z jej usług, zawsze mi mieszała 10 z 7.03 i miałam taki fajny beż - wtedy lubiłam ciepłe odcienie - teraz zdecydowanie preferuję chłodne tonacje). I ja bym wybrała tę opcję."

Ja już zdecydowałam,że zrobię ale za miesiąc 1002+woda 9% i może by tak dodać 8,2 1/3 tubki?a zrobię 1002+woda 9% ale za miesiąćJ
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 22:20   #194
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Ale weź pod uwagę, że Vea pisze na podstawie reakcji na swoich włosach. U niej mieszanka .0 plus .2 wychodzi chłodno, u mnie wybitnie ciepło, a natury dałam tylko 1/4. Ja muszę zrobić popiel, nie ma rady. I nawet wiem, dlaczego ta mieszanka u mnie nie zadziałała - fiolet (.2) tuszuje żółty (Vea), popiel - niebieski (.1) tuszuje rudy (ja i chyba Ty).
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 09:44   #195
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
Ale weź pod uwagę, że Vea pisze na podstawie reakcji na swoich włosach. U niej mieszanka .0 plus .2 wychodzi chłodno, u mnie wybitnie ciepło, a natury dałam tylko 1/4. Ja muszę zrobić popiel, nie ma rady. I nawet wiem, dlaczego ta mieszanka u mnie nie zadziałała - fiolet (.2) tuszuje żółty (Vea), popiel - niebieski (.1) tuszuje rudy (ja i chyba Ty).
Może masz rację, koniecznie wstaw fotkę jak już zrobisz! Mnie już korci żeby sobie znowu farbnąć,ale chyba muszę odczekać miesiąc bo niedługo mi już wszystkie włosy wylecą od tego farbowania.

A jak myślisz, bo podoba mi się kolor 9,1. Ciekawe czy +9%woda rozjaśniłoby moje włosy? Czy musiałabym raczej użyć którejś tysiąc. Czytałam też,że można zrobić jakąś kąpiej rozjaśniająca, ale to chyba zbyt skomplikowane
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 14:48   #196
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Wiesz, ja raczej będę farbować za 3-4 tygodnie dopiero, bo też nie chcę tych włosów męczyć, choć rozważam zapodanie sobie w międzyczasie Matrixa Color Sync (jakoś tak się nazywa) - to coś w rodzaju toneru, nie wnika we włos, tylko go oblepia i spłukuje się całkowicie w ciągu ok. miesiąca. Zawiera ceramidy, które dodatkowo wzmacniają włosy (sporo osób chwaliło tę "farbkę").

Co do koloru 9.1 to powinien Ci wyjść na mocniejszej wodzie. Nie pamiętam, jaki masz naturalny kolor?
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 21:41   #197
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Swój naturalny mam taki ciemno-średni blond.Tym razem farbując 10+8,2+6% o dziwo mi przyciemniło.
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 11:58   #198
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Może powinnaś używać jaśniejszego odcienia. Ja mam zdecydowanie ciemniejsze włosy (jasny szatyn "na oko", wg próbnika to nie wiem już sama, czy to 6 czy 7, ale skłaniam się ku 6) i farba na poziomie 8 z wodą 6% zdecydowanie rozjaśniła mi włosy.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 21:20   #199
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Kolejne farbowanie=kolejny niewypał

Pojechałam do hurtowni fryzjerskiej z zamiarem kupna Cromatone, lecz pani z hurtowni zaproponowała Oalię, którą sama też farbuje zapewniając, że na pewno mi chwyci (pani miała bardzo jasny blond a naturalny ciemny). Wybrałam odcień 10,2 adekwatny do Cromatone 10,2. Do tego wodę 6,6% na odrosty a 9,9% na resztę włosów. I tak: odrost delikatnie chwyciło a reszta jakby delikatne przebłyski o 1 ton rozjaśniło. Pani powiedziała,że powinnam trzymać 30 min. Może tu błąd popełniłam bo producent zaleca trzymanie farby 45min.

Już straciłam nadzieję na samodzielne farbowanie w domu profesjonalnymi farbami.Straciłam już 90 zł. w ciągu miesiąca na farby bez efektu a mogłam pójść do fryzjera

Aha a rude przebłyski oczywiśćie jak były tak są.
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 00:19   #200
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Ojej, przykro słyszeć

Chyba nie rozjaśniło, bo farbowałaś ciemniejszą farbą wcześniej. A wszędzie piszą, że farba farby nie rozjaśni.

Dla pocieszenia dodam, że farbowanie u fryzjera wcale nie musi zakończyć się sukcesem - tyle dziewczyn skarżyło się na zupełnie inny od zamierzonego odcień, albo że efekt trwał do pierwszego mycia. Ja tam wolę sama zgłębić temat, przynajmniej wydajesz 30 kilka zł na 1 farbowanie, a nie 100.

Jutro (znaczy dziś) farbuję Synciem, dam znać, czy mój kolor choć trochę się spopielił.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 19:24   #201
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Koleżanka powiedziała dziś, że mam mysi kolor- może już jestem przewrażliwiona na te rudości?:P

Zostało mi pół tubki wody 6,6 oraz pol tubki 9,9 pewnie niedługo znów coś wymyślę

Chickencrazy wrzuć fotki jak się już farbniesz
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 21:36   #202
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

No mi też nie wyszło

Kurczę, jakoś się bałam trzymać tego dłużej, a taki był plan. W każdym razie chyba jednak muszę pomieszać 8 z 10, bo sama 10 faktycznie jest blada bardzo i niewiele widać. Następnym razem zamówię z wyprzedzeniem, bo co nagle to po diable. Ale muszę przyznać, że połysk rewelacyjny faktycznie po tej farbce

Oglądałam dziś palety różnych farbek w hurtowni fryzjerskiej i takie są różnice w odcieniach (tego samego oznaczenia), że szok.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 20:02   #203
kingulino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 19
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

I co teraz, jakie będzie nastepne farbowanko Chickencrazy? Ja nie mogę patrzeć na te moje włosy, jednak lepiej mi było w jasnym blondzie. Tylko nie wiem czym mam zrobić. Jak kupię farbę drogeryjną to znów będę miała rudości wielokolorowe Jedynie ratuje mnie fryzjer chyba,że przestudiuję wszystkie fora i wpadnę na jakąś genialną farbkę. Ciekawi mnie ta kąpiej rozjaśniająca, robiłaś kiedyś? Dobrze, że zima jest i te kudły wstrętne pod czapkę chowam
kingulino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 10:40   #204
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Nie no, drogeryjną bez sensu. Kąpieli rozjaśniającej nie robiłam, bo nigdy radykalnie nie rozjaśniałam. Ale sporo osób chwali, z tego co czytałam (pobieżnie).

Ja najbliższe farbowanie robię 8A z 1/4 8V. Tylko jeszcze nie wiem, jaka woda, czy 3 czy 6%. Chyba odrost zrobię na 6, a resztę na 3. Farbować planuję za jakieś 2 tygodnie, no chyba, że nie wytrzymam.IE

A Tobie co teraz przeszkadza we włosach? Że za ciemne, czy że za rude?

Edytowane przez chickencrazy
Czas edycji: 2012-11-28 o 10:46
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 20:36   #205
leillazz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 23
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Witam Dziewczyny! błagam was o pomoc. Właśnie wróciłam od fryzjerki. Prosiłam aby zrobiła mi kolor 8,2 pomieszany z naturą. Pani niestety dodała 7.23 czyli złotego blondu bo nie wiedziała co to znaczy opal. Wyszłam żółta. Jak to zamalować? co wymieszać aby wyszedł chłodny blond??co to jest ten opal?jak często można koloryzować tymi farbami??proszę o ratunek
leillazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 07:58   #206
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Rany, co to za fryzjerka? Chyba nie zapłaciłaś? No to teraz tylko .2 (opal) Cię uratuje, bo fiolet zniweluje żółć. Nie wiem, czy 8.2 czy 7.2, zależy jaki masz kolor.

To są normalne farby, więc farbowanie raz za razem raczej nie jest zalecane, powinno się odczekać ze 2 tygodnie. Możesz sobie kupić srebrną płukankę do włosów (mają w hurtowniach fryzjerskich), gencjana też jest jakąś opcją na szybko. Można ją zmieszać z wodą lub z odżywką i wtedy potrzymać trochę na głowie. Z bardziej trwałych (do następnego farbowania) rozwiązań to Color Sync Matrixa, na wodzie 2,7 - ta "farbka" zmywa się całkowicie po ok. miesiącu, ale utleniacz zawiera ceramidy i dodatkowo odżywia włosy. Wybrałabym kolor 8.V (opal, czyli fiolet), ewentualnie pomieszany z 8.A (popiel), jeśli chcesz bardziej ochłodzić kolor. Ja robiłam 10.A, ale jest zdecydowanie za jasny jak dla mnie.

Aha - następnym razem powiedz fryzjerce, żeby nie dawała natury, ani żadnych ciepłych odcieni, bo trzeba wytłuc ten żółty kolor. Chłodne odcienie to popiel i opal, podobno najlepiej wychodzą połączone, co sprawdzę niedługo.

Edytowane przez chickencrazy
Czas edycji: 2012-12-05 o 08:02
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 19:36   #207
leillazz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 23
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj w świetle dziennym widzę. że moje włosy są w kolorze ,,orzecha laskowego", taki beżowy kolor o wyraźnie jasnym rudawo-miedzianym odcieniu. Poziom rozjaśnienia ok. 8. A marzę o średnim do jasnego blondzie o chłodnym odcieniu, może nawet trochę popiel. Vea pisze, że połączenie 8.2 +8.1 wychodzi dziwnie. Czemu nie polecasz natury?podobno jest neutralna, określa poziom rozjaśnienia, natomiast chłód blondu ma nadać 8.2. Co sądzisz o połączeniu 8.2+10 w proporcji 1:1 na oxy 6%? a może lepiej na 9%? bardzo czekam na Twoje zdjęcia z farbowania 8.2+8.1. Nie znoszę tej rudej żółci do której wypłukują mi się wszystkie farby+ciemny odrost
Włosy mam bardzo cienkie i kruche. Boję się wody 9%. O ratunek wołam.

Edytowane przez leillazz
Czas edycji: 2012-12-05 o 19:38
leillazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 20:09   #208
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

Hej. Nie wiem, czy czytałaś, co napisałam kilka postów wyżej o połączeniu 8.1 z 8.2. Tam wytłumaczyłam, o co mi chodzi, zerknij. Mi NIE wyszło połączenie natury (8) z 8.2 (fotka jest wyżej) więc będę robić teraz właśnie 8.1 plus trochę 8.2. Mam wielką nadzieję, że wyjdzie średni chłodny blond. Odrosty pewnie będą rudawe, ale chociaż niech reszta będzie w przyzwoitym kolorze.

Jeśli nie wyjdzie, to przerzucam się na Goldwella, bo dziewczyny z wątku o zimnym brązie piszą, że u nich się sprawdza.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-07, 14:58   #209
leillazz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 23
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

myślisz, że natura da odcień żółci?
leillazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 09:05   #210
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Farba CROMATONE (firmy: Montibel-lo)

No jeśli chcesz chłodny odcień, to na pewno natura nie spełni Twoich oczekiwań, bo sama w sobie jest ciepłym kolorem. Nie wiem, jak natura by zadziałała w mieszance z popielem, ale nie mam zamiaru ryzykować, bo mam na włosach rudość, którą muszę zakryć. Muszę położyć coś bardzo zimnego.W dodatku przy ochładzaniu koloru trzeba się liczyć z tym, że pierwsze farbowanie nie do końca nam pokryje te złote/rude odcienie, dopiero kolejne powodują większe nasycenie włosa chłodnym pigmentem i jest coraz lepiej.

Coś mi się wydaje, że Vea pisała, że jej koleżanka farbowała samą naturą i wyszło ciepło. Przejrzyj wątek, może coś znajdziesz, to raptem kilka stron.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-02 01:07:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.