problem z ustami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-18, 08:19   #1
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402

problem z ustami


Mam straszny problem z ustami. Pare tygodni temu na moich ustach i wokół nich pojawiła się jakiaś wysypka. Nie mwiem nawet jak to nazwać. Ale było to tak straszne że aż przeniosłow sie pod non i spuchło. Poszłam do dermatologa. Przepisała krem ze sterydem i nie powiedziała co to. Rzeczywiście krem pomóg i za 3 dni nic nie bylo. Natmiast kiedy przestałam stosować steryd za 34 dni wszystko pojawiło sie z powrotem. Pomyślałam, że może za krótko stosowałam ten krem, dermatolog mówila o tygodniu. Więc powróciłam do tygodniowego stosowania. Zeszło. Pare dni temu przestała stosować i znów dziś rano się budzę i usta zaczynają być zaatakowane. Co sie dzieje dziewczyny? Czy któraś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Przecież nie będę całe życie stosowac sterydu bo to niebezpieczne. Może sa jakieś naturalne sposoby?
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 08:49   #2
berry
Raczkowanie
 
Avatar berry
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 109
Re: problem z ustami

hmm, ja Ci radzę iść do innego dermatologa. Jeśli to krem ze sterydami nie nie wolno używać go dłużej niż ok. 10 dni!! Szczególnie jeśli chodzi o twarz! Mnie tak właśnie kiedyś załatwiły "panie dermatolog". Poszłam na rejon bo jakieś małe pryszczyki wyskoczyły mi właśnie wokół ust i nosa i najpaierw jedna przepisałam mi maść ze sterydami, nie pomagało - poszłam do drugiej - inna maść ze sterydami itp. W sumie dostałam chyba z 5 rodzajów maści ze sterydami. I żadna z tych głupich bab nie ostrzegła mnie że sterydów na twarzy nie wolno używać dłużej niż 10 dni!!!! Nie chcę nawet wracać pamięcią co mi się z twarzą stało! Stosowałam sobie nieświadomie tew maści z parę miesięcy i zamiast lepiej robiło się coraz gorzej. Moja twarz robiła się coraz bardziej czerwona z ropnymi wypryskami zlewającymi się w paskudne plamy! Ja z domu nie wychodziłam! Byłam załamana! W końcu stwioerdziłam że muszę iść do prawdziwego dermatologa. Poszłam prywatnie. Pani jak mnie zobaczyła od razu prawie stwierdziła trądzik posterydowy! Jak jej powiedziałam jakie maści i ile czasu stosowałam to się za głowę złapała!! Przepisała mi jakieś płyny i papki - robione na zamówienie w aptece i po jakimś czasie wszystko ustało. Uff, ale się rozpisałam! Ale myślę że dzięki mojemu ostrzeżeniu pójdziesz do porządnegoo dermatologa i będziesz uważała na sterydy! Pozdrawiam gorąco
berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 09:18   #3
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: problem z ustami

Podpisuję się pod poradą pójścia do innego lekarza... Mnie też pewna pani dermtolog omal nie wykończyła. Na zaczynający się trądzik różowaty przepisała mi właśnie sterydy... No comment. Może myślała że dziewczyna w dość młodym wieku musi chorować na co innego, pewnie zwykły trądzik bo dostałam też receptę na jakiś płyn z kwasem salicylowym. Stosowałam je parę lat :/ Efektem był wybuch trądziku 2 lata temu i ostre leczenie.
Nie wiem co jest z lekarzami - przyjmują za pewnik że pacjent wszystko wie :| Nie stosuj już tych maści tylko popytaj ludzi lub zaufanego lekarza gdzie jest dobry dermatolog.
Problem z ustami miałam podobny - to było okołoustne zapalenie skóry. Szybko mi przeszło pod opieką dobrej lekarki
3maj się dzelnie i szukaj cierpliwie
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 10:12   #4
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Re: problem z ustami

dziękuję wam dziewczyny, pocieszyłyscie mnie, bo już myślałam, że ja jestem jakimś beznadziejnym przypadkiem. Rzeczywiście pójdę do innego dermatologa, bo przecież nie mogę tyle czasu stosować sterydu. Ale tak swoję drogą, to ja w ogóle przestałam wierzyć w prawdziwych dermatologów. Jedni albo są nastawieni tylko na kase, a drudzy nie mają pojęcia jak leczyć i eksperymentują. Gdzie prawdziwi lekarze?
To samo sie tyczy kosmetyczek, jak słyszy się co sie w niektórych gabinetach wyprawia, to aż strach w ogóle gdziekolowiek iść, żeby nie zrobili krzywdy.
Myślę, że tak jak oceniamy kosmetyki, tak samo powninnyśmy mieć możliwość oceniania dermatologów i gabinetów dermatologicznych!!!
Pozdrawiam
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 11:04   #5
AlicjaDiablica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 172
GG do AlicjaDiablica
Re: problem z ustami

Nie wiem z jakiego miasta jesteś - ale jeśli komuś ta informacja się przyda, to w Poznaniu polecam doktor Ewę Neumann. Przy pierwszym kontakcie jest chłodna ale to dobry fachowiec - i nie lekceważy sobie problemów pacjenta.
Oliczka, jest mnóstwo dobrych lekarzy i kosmetyczek, tylko akurat jak jest, że najwięcej się słyszy (i najdłużej pamięta) tych niekompetentnych. Musisz pytać i szukać, inaczej nie da rady
AlicjaDiablica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 11:28   #6
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Re: problem z ustami

Niestety jestem z Krakowa. Może masz rację z tymi lekarzami, ale ja niestety na wszystkich trafiam i porażka. I najśmieszniejsze jest to że każdy dermatolog siebie nawzajem wyklucza, każdy daje inną diagnozę.
Pozdrawiam
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-18, 12:36   #7
Ja_Madzia
Raczkowanie
 
Avatar Ja_Madzia
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 127
Re: problem z ustami

Cytat z grudniowej Claudii ( strona 45 ):
"We wszystkim konieczny jest umiar. Także z pielęgnacją cery. Nadużywanie kremów intensywnie nawilżających, zwłaszcza w przypadku skóry normalnej lub mieszanej, kończy się jej "podtopieniem". Efektem są stany zapalne i małe czerwone krostki wokół ust. Najczęściej zdarza się to młodym kobietom, które sięgają po preparaty zbyt silnie nawilżające. Ich cera zwykle nie potrzebuje aż takiego "nawodnienia", ale często wymaga delkatnego natłuszczenia. Dobrze jest zatem raz w tygodniu zamiast kremu nawilżającego użyć odżywczego lub półtłustego"

Nie wiem czy się to Ciebie tyczy, więc popytaj się o dobrego dermatologa i jak już u niego będziesz to zapytaj się koniecznie od czego to może być, żeby sie to nie powtarzało. Życzę wspaniałej cery i pozdrawiam.
Ja_Madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-18, 12:48   #8
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Re: problem z ustami

Rzeczywiście to może być przyczyna, ponieważ przy stanie zapalnym twarzy króry u mnie wystąpił po zabiegach laserowych używałam kremów bardzo silnie nawilżających, nawilązalam skórę nawet 4 razy dziennie bo to przynosilo mi ulgę. I własnie po jakiś trzech tygodniach od nawilżania tak skóry To coś pojawiło mi się wokół ust i pod nosem. Pozdrawiam
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.