Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-19, 21:59   #4891
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ama Londę miesza się w proporcjach 1:1 i tak też zrobiłam. Potrzebowałam jedynie zafarbować odrost i przeciągnąć na resztę włosów, więc użyłam 20ml mixtonu i 20ml wody 3% (a i tak zostało!).

Włosy są takie szaro-brązowe. Bardzo naturalne. Tak jak pisałam nie ma tym razem ani grama niebieskiego odcienia. W ogóle odrost już od długieeego czasu mam po prostu zimny. Jakiś sposób to to jest, bo wiem, że jak będę go ciągle farbować mixem to po prostu włosy odrosną już chłodne

Potem resztę, tę ciepłą się zetnie i już I zero farbowania czymkolwiek innym niż mixem

Fotki machnę jutro, bo akurat umyłam włosy a na mokrych niewiele widać.

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-09-19 o 22:01
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-20, 09:09   #4892
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dodaję fotki po Majirel 6.1
Niestety robione komórką, średnio widać co i jak, ale jest w miarę chłodno. Jedynie w miejscach gdzie kiedyś miałam pasemka kolor jest cieplejszy.
Ogólnie jestem zadowolona
Robiłam na oksy 4-5% - nie wiem dokładnie, bo zmieszałam na oko
ale nie było to ani 3% ani 6%....
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-20, 13:06   #4893
wioleta701
Rozeznanie
 
Avatar wioleta701
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 675
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

zakupiłam mixton niebieski z Chantala, farbe 7.1 popielaty blond i utleniacz 3% 1 litr

zużyłam jedynie 2 ml mixa i ok 5-10 ml utleniacza( sprawdziłam na pasemku wzielo mi na zielono bo mam jednak poblask złoty )

może któraś z was jest zainteresowana odkupieniem, zapraszam na PW
wioleta701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 16:03   #4894
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny, w tym wątku poruszany był temat płukanki Flor Illum do włosów brąz (podobno skutecznej!), niestety już jej nie produkują. A wiecie może czy działa jakby jej "odpowiednik" srebrno-szary? http://www.progress.pl/progress,www,...15,id,494.html
Dajcie znać czy macie jakieś informacje na jej temat...
Btw, byłam u fryzjera 1,5 tygodnia temu. Poprosiłam o chłodny brąz, ale pani zrobiła taaaakie oczy i nie wiedziała za bardzo o co chodzi wyjaśniłam...nałożyła mi czekoladę. Zrobię zdjęcia koloru jak będę miała możliwość.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 17:17   #4895
Czarna14
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna14
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 402
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Moje włosy + moja osoba po Chantal 5.1 jasny popielaty brąz + mixton niebieski (fotki po jednym myciu) . Są prawie czarne (specjalnie chciałam ciemniejsze, bo i tak jeszcze troche się spłucze, a potem czeka mnie keratyna, która pewnie mi rozjaśni) , 2 zdjęcie lepiej oddaje kolor
__________________
72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60

Edytowane przez Czarna14
Czas edycji: 2010-09-21 o 17:18
Czarna14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 18:34   #4896
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ten ładny chłodny brązik po lorealu tym rozjaśniającym kasztanie, nabierał złocistych i miedzianych refleksów więc zrobiłem kąpiel rozjaśniającą farbą garniera color naturals 111: mleczko +farba+ troszke maseczki+trochę szamponu, wszystko mniej więcej w równych proporcjach. i tak na 20 min na włosy. troche chłodniej, ale obawiam się że i tak będzie schodziło.
wydaje mi się jakby mi ta kąpiel zrobiła jaśniejsze refleksy.

zastanawiam się nad farbą goldwell topchic jakimś popielem, poziom 7 lub 6 byłby dobry? czy mógłby być mixton popielaty z topchic? które mixtony są najtrwalsze? może mixton majirel niebieski?
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-22, 19:21   #4897
MovieGirl
Raczkowanie
 
Avatar MovieGirl
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 43
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
ten ładny chłodny brązik po lorealu tym rozjaśniającym kasztanie, nabierał złocistych i miedzianych refleksów więc zrobiłem kąpiel rozjaśniającą farbą garniera color naturals 111: mleczko +farba+ troszke maseczki+trochę szamponu, wszystko mniej więcej w równych proporcjach. i tak na 20 min na włosy. troche chłodniej, ale obawiam się że i tak będzie schodziło.
wydaje mi się jakby mi ta kąpiel zrobiła jaśniejsze refleksy.

zastanawiam się nad farbą goldwell topchic jakimś popielem, poziom 7 lub 6 byłby dobry? czy mógłby być mixton popielaty z topchic? które mixtony są najtrwalsze? może mixton majirel niebieski?
siemka

fryz5
ja robie goldwellem od paru miesięcy topchic właśnie i kolorek jest bardzo ładny, ale niestety dość szybko się zmywa....robiłam cały czas 6SB [srebrny brąz] plus woda 3% i 2cm A mixa, teraz zmienię trochę...

...właśnie przed chwilą zamówiłam sobie 6SB i 7Ngp jeszcze nie wiem czy je zmieszam czy nie, ale bardzo mnie kusi ta siódemka [to średni blond z reflexem perły]

tak kminię czy woda 3% będzie odpowiednia....bo właśnie szybko się spłukuje, pisaliście tutaj o 4.5% ale ja się boję, że mi to zrobi rude reflexy...;/;/;/ - co myślicie??

teraz mam b sprane włosy, przebija złoto, końcówki są blondowate/jasno brązowate[niestety trochę zieleni widzę w poświecie...] u góry z deka ciemniej [ juz bez zielonego]

nie wiem jak to położyć żeby wyrównać??najpierw końce później górę??

i jeszcze mam jedno pytanie: myślicie, aby dodac tego A mixa?bo mi zostało go trochę - ostatnio ktoś mi powiedział, że mix może powodować to szybkie wypłukiwanie, ale nie wiem czy to może być prawda<mysli>

i taka ciekawostka - zakupiłam to:

http://www.salonsupplies.co.uk/shop/..._150ml_548.php

niestety pigmentacja, którą tutaj mi pomagała zrobić jedna z Was nie przyniosła mi większego efektu...ale możliwe, że nie zrobiłam jej tak jak powinnam różnie to bywa dlatego szukałam czegoś dalej i to wydaje mi się być mniej inwazyjne: wypełnia pigmentem włos, tym którego w nim brakuje, następnie nakłada się farbkę podobno kolor powinien się dłużej 3mać - wypróbuję jak mi przyjdzie wszystko.

ps. fryz5 ja love ten Twój shade powyżej hah

Edytowane przez MovieGirl
Czas edycji: 2010-09-22 o 19:23
MovieGirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-23, 12:10   #4898
marrrina
Raczkowanie
 
Avatar marrrina
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 51
Jak uzyskać naturalny brąz???

Witajcie Kochane!Poszukuje farby drogeryjnej,która nadałaby włosom kolor średniego naturalnego brązu najlepiej w chłodnym odcieniu. Bardzo Was proszę o pomoc w wyborze
marrrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-23, 15:08   #4899
Kotka17
Zakorzenienie
 
Avatar Kotka17
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Okolice Bolesławca (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 3 586
Dot.: Jak uzyskać naturalny brąz???

Cytat:
Napisane przez marrrina Pokaż wiadomość
Witajcie Kochane!Poszukuje farby drogeryjnej,która nadałaby włosom kolor średniego naturalnego brązu najlepiej w chłodnym odcieniu. Bardzo Was proszę o pomoc w wyborze
prosze korzystać z wyszukiwarki... a tu wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=276876
a nastepnym razem
__________________
ALFAPARF EVOLUTION CUBE 11.21 + utleniacz 12%
szampon dermena
vitapil
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-23, 16:30   #4900
Gabi2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 49
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny, jak myślicie co może mi wyjść z połączenia 1/2 tubki Majirel 5.12 + 1/4 tubki Majirel 8.11 + woda 3%? 5.12 dostałam od koleżanki - ona nie farbuje teraz włosów, bo jest w ciąży, natomiast 8.11 mam od mojej mamy Szkoda mi wyrzucać te farby no ale jak miałoby się okazać, że wyjdzie z tego byle co, to ja rezygnuję:-(
Gabi2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-23, 19:22   #4901
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny, wy tu ekspertki od farbowania jesteście Czy można do farby Matrix Socolor dodać oksydant przeznaczony do Matrix Color sync ( ma on 2,7% ). Co by mi wyszło gdybym to zrobiła?
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-24, 11:15   #4902
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

pytałam jakiś czas temu tutaj i na wątku o majirelu i farbowanie, śledzę pilnie i doszłam do wniosku, że skoro chcę zejść z jasnego rudego, to najpierw muszę uderzyć w farbę drogeryjną, by inwazyjnie i mocno je potraktować, a potem efekt poprawiać, wzmacniać, podtrzymywać farbami profesjonalnymi, bo zależy mi na blasku włosów. Dlatego zdecydowałam się na londy ciemny popielaty blond, gdyż czytałam, że efekt koloru popielatego utrzymuje się najdłużej, choć zastanawiałam się też nad palette intensive creme chłodnym średnim blondem (C6). Dam znać, jak będę po, jeśli nie wyjdę zielona. Wiecie coś o kolorze "szary dla mężczyzn" - spotkałam się z nim chyba przy kliku farbach, m.in. chyba allwaves, zastanawia mnie.

Edytowane przez patrag
Czas edycji: 2010-09-24 o 11:27
patrag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 11:54   #4903
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez MerriqueMayfair Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wy tu ekspertki od farbowania jesteście Czy można do farby Matrix Socolor dodać oksydant przeznaczony do Matrix Color sync ( ma on 2,7% ). Co by mi wyszło gdybym to zrobiła?
Możesz tak zrobić kolor może wyjść nieco ciemniej i szybciej się wypłukiwać
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 12:06   #4904
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Możesz tak zrobić kolor może wyjść nieco ciemniej i szybciej się wypłukiwać
Dzięki bo mam cały litr aktywatora do synca w domu i w życiu go nie zużyję dlatego kombinuję
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 16:07   #4905
medunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 54
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Poczytałam trochę, ale przez cały wątek nie przebrnęłam, z braku czasu

Potrzebuje porady - mam na głowie ciemny brąz, ze znienawidzoną czerwoną poświatą (wina farby Allwaves gorzka czekolada - miała się nie wypłukiwać na czerwono, ale ponieważ to kasztan, jak się poniewczasie okazało, oczywiście tak się wypłukała).

Co położyć - obojętnie z jakiej firmy, chętnie profesjonalną, może Majirel, zastanawiam się nad 6.22 + do tego jakiś mixton zielony... (jaki) ?
Poradźcie coś dziewczyny - żeby nie wyszły czarne, zniwelował się ten czerwony odcień i żeby pokryło siwe, bo mam już niestety - jaka woda, boję się że 3 nie wystarczy
medunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 17:59   #4906
Buffi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 36
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny proszę pomóżcie bo już nie wiem co robić pisałam parę razy ale nie uzyskałam odpowiedzi i znowu mam katastrofę na głowie . Po zmieszaniu 9.22 i 7.11 majirel mam włosy w dwóch kolorach u góry średni rudy blond a na farbowanych ciemny blond nawet zimny ale te włosy u góry są za jasne minął tydzień i już widać odrost mysi ciemny bond . Jak zmieszam teraz 7.11 i 7.22 nie wyjdą mi te włosy za ciemne zależny mi na ciemnym blondzie albo naprawdę jasnym brązie zimnym bo włosy bardzo szybko mi rosną i przy ciepłych kolorach bardzo się odróżnia odrost, albo jeszcze zastanawiam się nad pasemkami z 5.71

Edytowane przez Buffi
Czas edycji: 2010-09-25 o 16:49
Buffi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 20:11   #4907
Klaudiaaa013
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Z farbowanego rudego na brąz..

Hej =) Mam pytanie, a otóż, malowałam w lipcu włosy na rudy i teraz mam straszne odrosty i teraz chcę to zamalować na jakiś brązowy (naturalny) i czy casting z loreala np ciemna czekolada mi to pokryje ?

dzięx z góry
Klaudiaaa013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 20:47   #4908
justlikeheaven
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 73
Dot.: Z farbowanego rudego na brąz..

Pokryje napewno, ale może Ci wyjśc czarny kolor, a nie brąz.
__________________
89 kg, 88, 87, 86 --------> 65 kg

Wszyscy jesteśmy szaleni.
Niektórzy tylko ukrywają się lepiej niż inni.

justlikeheaven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-28, 12:45   #4909
praszczur
Raczkowanie
 
Avatar praszczur
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 120
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny zafarbowałam włosy SoColorem 6A i zdaje relację: nic się nie zmieniło. Czuje się jakbym nałożyła pastę do zębów na włosy bo nie zmieniły ani koloru ani odcienia, nie są ani ciemniejsze ani jaśniejsze. Zmieszałam 60 farby, około 40 ml utleniacza 6% i dolałam wody destylowanej, LEDWO starczyło na gęstego boba. Trzymałam ją koło 42 minut bo chciałam żeby wyszły ciemniejsze. Dla mnie zupełna porażka bo nie wydawałabym 40 zł gdybym wiedziała że moje włosy będą wyglądały zupełnie tak samo. Jedyne co się zmieniło to to że mój popielaty odrost jest teraz złotawy. Także nie polecam.
__________________
United students of medicine
praszczur jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-28, 13:26   #4910
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 321
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Buffi: polecam loreal excellence 6.1 - tez mialam podobny problem i ta farba ładnie mi wyrównała i jest w 100% popielata. Tylko szybko sie wyplukuje. Albo wellaton sredni blond popielaty.
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 09:18   #4911
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Uwaga, właśnie za moment spłukuję ciemny popielaty blond Londy (25), kładziony na słodkie cappucino Joanny(na moich to był ryży kolor, najpierw popielato rudy, potem rudo-żółtawy, jasny dość). jak już będę po załączę wizualne efekty przed i po. Ale kładłam 2 farby, bo mam dużo włosów, 2 różne opakowania, ten sam kolor - z tubek wyleciało co innego - porównałam-różne składy, ale co tam, kto nie ryzykuje, ten ni ma. Jedna tubka była perłowo-kremowa(zawartość), druga matowo różowa. Czekajcie cierpliwie!

Zatem:
pierwsze 2 zdjęcia to stary kolor, potem prezentacja londy z 2 różnych tubek, koniec to efekt i o nim dłużej:
1) ciężko się przestawić na taką różnicę - ciemne przy tamtych
2) kolor... hmmm - cuda wyszły- końcówki ciemne, pasmo przy czole ciemne, a cały środek jakby nie ruszony niemal, tylko spopielały
3) w zależności od pomieszczenia odcień różny - w domu generalnie przebija rudość, ale jak pobiegłam do fryza ten kosmos na końcówkach obciąć, to tam w ich świetle, niby naturalnym, nie mogłam się napatrzeć na cudny, jasny popiel, idealny!! choć jakoś w domu tego w lustrze nie widzę.
4) po farbowaniu wypadło mi ze 3 razy więcej włosów niż zwykle, normalnie raz spłukuję i raz zatykam wannę, teraz 1 spłukanie, 3 razy wanna zatkana, włosy suche dość mocno

podsumowując:
największą zagadką jest mega nierównomierne wniknięcie koloru- może to efekt zbyt odżywionych włosów(kładłam na umyte zwykłym szamponem - zawsze tak robię), może przez pomieszanie tych 2 różnych tubek? ale z całą pewnością jak na kładzione na rudy to i tak zadowalająco. Następna będzie allwaves mix "szary dla mężczyzn" / "ciemny popielaty blond". No, chyba, że pójdę już majirel 5.71, choć wydaje mi się, że jeszcze za wcześnie i mało da. Najpierw je nasycę szarościami ze zwyklaków - taki mam plan.

Edytowane przez patrag
Czas edycji: 2010-09-29 o 13:40
patrag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 12:00   #4912
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ciekawa jestem, wstaw jak najszybciej zdjęcia!
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 13:41   #4913
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

zdjęcia i opis szczegółowy wyżej
patrag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 16:49   #4914
Gabi2000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 49
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny,

Znalazłam fajne produkty firmy Artego:
1) maska odświeżająca kolor IT’S COLOR - są różne wersje, ciekawa wydaje się Perła i Jagoda, link do strony http://www.artego.pl/kolor_odswiezenie.asp

2) żel natychmiastowo koloryzujący MY COLOR REFLEX - sporo odcieni, link do strony http://www.artego.pl/kolor_reflex.asp

Czy któraś z was to stosowała? Drogie są, ale może warto?
Gabi2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-29, 22:57   #4915
kedud86
Raczkowanie
 
Avatar kedud86
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 284
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez patrag Pokaż wiadomość
Uwaga, właśnie za moment spłukuję ciemny popielaty blond Londy (25), kładziony na słodkie cappucino Joanny(na moich to był ryży kolor, najpierw popielato rudy, potem rudo-żółtawy, jasny dość). jak już będę po załączę wizualne efekty przed i po. Ale kładłam 2 farby, bo mam dużo włosów, 2 różne opakowania, ten sam kolor - z tubek wyleciało co innego - porównałam-różne składy, ale co tam, kto nie ryzykuje, ten ni ma. Jedna tubka była perłowo-kremowa(zawartość), druga matowo różowa. Czekajcie cierpliwie!

Zatem:
pierwsze 2 zdjęcia to stary kolor, potem prezentacja londy z 2 różnych tubek, koniec to efekt i o nim dłużej:
1) ciężko się przestawić na taką różnicę - ciemne przy tamtych
2) kolor... hmmm - cuda wyszły- końcówki ciemne, pasmo przy czole ciemne, a cały środek jakby nie ruszony niemal, tylko spopielały
3) w zależności od pomieszczenia odcień różny - w domu generalnie przebija rudość, ale jak pobiegłam do fryza ten kosmos na końcówkach obciąć, to tam w ich świetle, niby naturalnym, nie mogłam się napatrzeć na cudny, jasny popiel, idealny!! choć jakoś w domu tego w lustrze nie widzę.
4) po farbowaniu wypadło mi ze 3 razy więcej włosów niż zwykle, normalnie raz spłukuję i raz zatykam wannę, teraz 1 spłukanie, 3 razy wanna zatkana, włosy suche dość mocno

podsumowując:
największą zagadką jest mega nierównomierne wniknięcie koloru- może to efekt zbyt odżywionych włosów(kładłam na umyte zwykłym szamponem - zawsze tak robię), może przez pomieszanie tych 2 różnych tubek? ale z całą pewnością jak na kładzione na rudy to i tak zadowalająco. Następna będzie allwaves mix "szary dla mężczyzn" / "ciemny popielaty blond". No, chyba, że pójdę już majirel 5.71, choć wydaje mi się, że jeszcze za wcześnie i mało da. Najpierw je nasycę szarościami ze zwyklaków - taki mam plan.
zdecydowanie coś jest nie tak na twojej głowie, strasznie nierówno chwyciło. pomyj trochę przeciwłupieżowym, niech się kolor wypłucze i jak już trochę odżyją daj jakąś lepszą farbkę, mniej inwazyjną, bo ta nieźle Ci poniszczyła
kedud86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 08:43   #4916
patrag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 79
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

, one może wyglądają jak poniszczone i fakt, są przesuszone, w piątek ma być dostawa w moim sklepie oleju kokosowego - zacznę je regenerować nim, ale generalnie tak wyglądają może na zdjęciu - nie są ułożone, bo zdjęcie po fryzjerze, dlatego końcówki sterczą drutowato, bo swobodnie po myciu podcięte bez układania. Nie jestem zwolenniczką suszarek, prostownic, czy lokówek, jak nie muszę, to zostawiam je naturze i tak wyglądają... ale kolor fakt, tylko w kucyku nosić... Choć czytałam, że kolejne aplikacje wyrównują kolor i go wzmacniają, to i tak nie zaserwuję im już takiej akcji wysuszającej. Może faktycznie, oleję tę popielatość i tylko postawię na zdrowie i brak odrostów, co w moim przypadku oznacza każdorazowo 2 majirel na tę gęstość i długość...
patrag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 09:43   #4917
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

średnio mi sie podoba i ja tu nie widzę chłodnego brązu
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 10:25   #4918
voodoodolly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 46
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Goldwell Colorance po dwóch tygodniach od
farbowania.
voodoodolly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 13:41   #4919
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez patrag Pokaż wiadomość
Uwaga, właśnie za moment spłukuję ciemny popielaty blond Londy (25), kładziony na słodkie cappucino Joanny(na moich to był ryży kolor, najpierw popielato rudy, potem rudo-żółtawy, jasny dość). jak już będę po załączę wizualne efekty przed i po. Ale kładłam 2 farby, bo mam dużo włosów, 2 różne opakowania, ten sam kolor - z tubek wyleciało co innego - porównałam-różne składy, ale co tam, kto nie ryzykuje, ten ni ma. Jedna tubka była perłowo-kremowa(zawartość), druga matowo różowa. Czekajcie cierpliwie!

Zatem:
pierwsze 2 zdjęcia to stary kolor, potem prezentacja londy z 2 różnych tubek, koniec to efekt i o nim dłużej:
1) ciężko się przestawić na taką różnicę - ciemne przy tamtych
2) kolor... hmmm - cuda wyszły- końcówki ciemne, pasmo przy czole ciemne, a cały środek jakby nie ruszony niemal, tylko spopielały
3) w zależności od pomieszczenia odcień różny - w domu generalnie przebija rudość, ale jak pobiegłam do fryza ten kosmos na końcówkach obciąć, to tam w ich świetle, niby naturalnym, nie mogłam się napatrzeć na cudny, jasny popiel, idealny!! choć jakoś w domu tego w lustrze nie widzę.
4) po farbowaniu wypadło mi ze 3 razy więcej włosów niż zwykle, normalnie raz spłukuję i raz zatykam wannę, teraz 1 spłukanie, 3 razy wanna zatkana, włosy suche dość mocno

podsumowując:
największą zagadką jest mega nierównomierne wniknięcie koloru- może to efekt zbyt odżywionych włosów(kładłam na umyte zwykłym szamponem - zawsze tak robię), może przez pomieszanie tych 2 różnych tubek? ale z całą pewnością jak na kładzione na rudy to i tak zadowalająco. Następna będzie allwaves mix "szary dla mężczyzn" / "ciemny popielaty blond". No, chyba, że pójdę już majirel 5.71, choć wydaje mi się, że jeszcze za wcześnie i mało da. Najpierw je nasycę szarościami ze zwyklaków - taki mam plan.
Mi się wydaje że takie cuda wyszły ponieważ użyłaś za jasnej farby... poza tym tak samo jak VisonAM ja tu nie bardzo widze zimny kolor na przyszłość polecam profesjonalne farby...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 11:01   #4920
Koralyn
Raczkowanie
 
Avatar Koralyn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 321
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ja już wiem na pewno, że aby uzyskac popiel trzeba zakupić wodę o jak najnizszym stężeniu. Gdyż jeśli rozjasniamy nasze włosy tylko trochę - wydobywamy rudy/czerowny pigment, ktory to znajduje sie w strukturze włosa... (to tak jakby nałożyć rozjasniacz kilkutonowy - włosy przechodzą przez różne etapy, najpierw są czerwone, później rude, żółte itd.). Więc w efekcie zostaje nam brąz czerwoną poświatą. Druga opcja to oczywiście woda o bardzo wysokim stężeniu, która rozjaśni. Ale szczerze mówiąc nie wiem, czy dałoby to efekt: na niefarbowanych - tak, ale razem z brąz farba? Może też wychodzi czerwien - przez farbe. (?)
__________________
74 kg...72 kg...70 kg...66 kg... 63 kg....59... ---> 55 kg (3 kg do schudnięcia)

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2010-10-19 o 15:16
Koralyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.