zmarszczki czy trądzik? co wybrać ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-22, 15:38   #1
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424

zmarszczki czy trądzik? co wybrać ;)


Pytanie jak w tytule bynajmniej nie ironiczne,tylko jak najbardziej serio.

Po ponad 17 latach walki z trądzkiem,walki która wciąż trwa niestety mimo ukończenia jakiś czas temu trzydziestej wiosny życia.
Po stosowaniu miliona środków,kremów,olejków,hy drolatów,leków itp. doszłam do jakże miłego dla mojego portfela i cery wniosku,że moja cera lubi (oraz potrzebuje) absolutny pielęgnacyjny minimalizm.

czyli w moim przypadku najprostszy możliwie nawilżający krem na dzień, obecnie wycofana niestety Alterra bezzapachowy krem na dzień, zaś na wieczór po dokładnym demakijażu nie nakładam już nic.

wiem ,ze wiele wizażanek zrobi teraz klasyczny "facepalm",ale prawda jest taka ,ze takie minimum mi służy,moja skóra przestała ściągać się na policzkach,w strefie T praktycznie w ogóle się nie przetłuszcza,choć byłam typowym mieszńcem. Efektem jest dość gładka cera,z wieloma przebarwieniami po pzbytym trądziku,natomiast z ulgą stwerdzam,ze od dłuuuugiego juz czasu nie wyskoczyła mi żadna nowa gula.


Tym przynudzającym wstępem zmierzam jednak do tego ,ze jako pełnoletnia trzydziestka obawiam sie tego co jeszcze o dziwo (dzięki mamie za geny) nie nastapilo czyli zmarszczki. wiadomo,ze lepiej zapobiegac,tylko no wlasnie jest ten problem,ze przy probach powrotu do "klasycznej pielegnacji: krem rano,krem na wieczór plus serum czy inna dodatkowa pielegnacja odbijają się nieprzyjemnym powrotem gul.

z jednej strony wiem,ze musialabym sprobowac,bo wiadomo,ze kazda skora inaczej reaguje na dany krem,ale z drugiej nie chce stracic tego,czyt. w miarę czystej cery , co udało mi się osiągnąć.

czy jako prewencja przeciwzmarszczkowa wystarczą filtry? jedyny który nie robi mi kuku to matujący vichy plus 50.
__________________

paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 23:49   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: zmarszczki czy trądzik? co wybrać ;)

Filtry Ci wystarczą. Cera wielu ludzi do 50 roku życia nie potrzebuje dodatkowe wsparcia. Możliwe, że jesteś takim przypadkiem. A 30 dla wielu kobiet jest trądzikowa. Lepiej tego nie potęgować kremami.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 10:04   #3
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: zmarszczki czy trądzik? co wybrać ;)

Paczusia, kremy z filtrem bardzo wiele dają, fajnie że znalazłaś taki, który Ci służy. Sezonowo możesz zafundować sobie kwasy albo mezoterapię.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 14:40   #4
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: zmarszczki czy trądzik? co wybrać ;)

właśnie przechodzę domową kurację kwasem migdałowym,o dziwo nie odczuwam potrzeby dodatkowego nawilżania czy natłuszczania,chwilkę po aplikacji toniku odczuwam minmalne ściągnięcie które ustępuje dosłownie w ciągu kikunastu sekund.

co do tego ,że niektóre kobiety nie potrzebują dodatkowych kremów do późnych lat , coś chyba w tym jest...
moja mama ma 64 lata a nikt jej nie daje więcej niż 50-55.
to samo babcia, ma 90 lat a policzki niemal zupelnie gładkie,nie licząc bruzd kolo ust,czolo prawie jak nabotoksowane ,a kremy to dla niej zbędna fanaberia.

geny powinny byc wiec dla mnie laskawe,no ale roznie to bywa.
__________________

paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 19:12   #5
Marta51015
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: zmarszczki czy trądzik? co wybrać ;)

Paczusia: a żadnych peelingów enzymatycznych nie używałaś? Pytam, bo też borykam się z trądzikiem, ale używam mnustwo różnych kosmetyków, może też powinnam postawić na minimalizm obecnie używam serum z bielendy z 10% kwasem migdałowym mam nadzieję że mi pomoże, choć na razie efekty nie są jakieś powalające, ale serum używam od tygodnia więc na razie go nie przekreślam...
Marta51015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 19:29   #6
Sylviana95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Wiadomości: 6
Dot.: zmarszczki czy trądzik? co wybrać ;)

hej ja tez teraz przechodze kuracje przew trądzikową... pomaga mi w tym maseczka z kwasem migdałowym jestem troszke mlodsza bo dwudziestka ;P ale wreszcie od 5 lat moge powiedziec że jakoś wyglądam a Tobie polecam te filtry bo wlaśnie przez słońce tworzą się zmarszczki (a chyba tego sie obawiasz) a jeśli chodzi o trądzik to co mi wiadomo, to właśnie przez kosmetyki z olejem mineralnym (to zwykły olej wlewany do silnikow samochodowych) zapychamy sobie pory i stąd ten trądzik Na prawdę polecam przed kupnem kosmetyku sprawdzić jego skład
Sylviana95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 11:53   #7
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: zmarszczki czy trądzik? co wybrać ;)

Cytat:
Napisane przez paczusia Pokaż wiadomość

Tym przynudzającym wstępem zmierzam jednak do tego ,ze jako pełnoletnia trzydziestka obawiam sie tego co jeszcze o dziwo (dzięki mamie za geny) nie nastapilo czyli zmarszczki. wiadomo,ze lepiej zapobiegac,tylko no wlasnie jest ten problem,ze przy probach powrotu do "klasycznej pielegnacji: krem rano,krem na wieczór plus serum czy inna dodatkowa pielegnacja odbijają się nieprzyjemnym powrotem gul.
Na boga po co tyle tego? Tymbardziej, ze tych zmarszczek az tak nie masz

Moim zdaniem na rano: krem z filtrami + tonik nawilzajacy z antyoksydantami. Ja np. z tej racji, ze lubie sie malowac to zamiast kremu z filtrem mam podkad z wysokim filtrem (30), wiec zalatwiam dwie kwestie za jednym zamachem, bo moja cera na nadmiar reguje podobnie jak Twoja. Natomiast na wieczor jakies lekkie serum ewentualnie krem z kwasami albo retinolem - to tez nie jest tak, ze trzeba codziennie. Mozna co dwa, trzy dni w zaleznosci od potrzeb i mozliwosci cery Czesciej czy wiecej nie zawsze znaczy lepiej
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-27 12:53:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:52.