kosmetyki po dacie ważności- czy używacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-22, 19:38   #1
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198

kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?


Mam krem z wysokim filtrem, który kosztował nie mało, a jego data ważności kończy się w marcu 2009. Dlatego też zastanawiam się, czy moge go bezpiecznie używać w przyszłe wakacje?
Nie od dzisiaj wiadomo, ze kosmetyki którym minęła data ważności jeszcze przez długi czas zachowują swoje właściwości. Wiele firm kosmetycznych stosuje metode przyklejania nowych dat ważności do produktów przeterminowanych. Duże wątpliwości wzbudzają we mnie również określenia "zużyć 12 miesięcy po otwarciu", bo min. daje to sprzedawcom możliwość sprzedawania "starego" produktu, który np. 4 lata zalega na półce, bo skoro nie otwarty, to data ważności nie minęła. Po drugie wiele osób (niestety) w sklepach samoobsługowych otwiera dany kosmetyk, aby powąchać sprawdzić gęstość kosmetyku itp
Czy wam często zdarza się świadomie używać kosmetyków, którym już mineła data ważnosci?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 19:53   #2
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Też bym chętnie się dowiedziała, znalazłam w szafce balsam brązujący Ziaji, uzyłambym ale data waznosci minela pol roku temu
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 20:16   #3
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Arya ja własnie mam balsam brązujacy ziai przeterminowany kilka miesięcy, smarowałam się nim i nic złego się nie działo
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 20:44   #4
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Mam krem z wysokim filtrem, który kosztował nie mało, a jego data ważności kończy się w marcu 2009. Dlatego też zastanawiam się, czy moge go bezpiecznie używać w przyszłe wakacje?
Nie od dzisiaj wiadomo, ze kosmetyki którym minęła data ważności jeszcze przez długi czas zachowują swoje właściwości. Wiele firm kosmetycznych stosuje metode przyklejania nowych dat ważności do produktów przeterminowanych. Duże wątpliwości wzbudzają we mnie również określenia "zużyć 12 miesięcy po otwarciu", bo min. daje to sprzedawcom możliwość sprzedawania "starego" produktu, który np. 4 lata zalega na półce, bo skoro nie otwarty, to data ważności nie minęła. Po drugie wiele osób (niestety) w sklepach samoobsługowych otwiera dany kosmetyk, aby powąchać sprawdzić gęstość kosmetyku itp
Czy wam często zdarza się świadomie używać kosmetyków, którym już mineła data ważnosci?

mozesz go uzyc w przyszle wakacje ale to bez sensu, poniewaz ten krem bedzie pozbawiony juz filtra, czyli nie bedzie chronil. otwarty kosmetyk z filtrem, mozna porownac do butelki alkoholu, po roku od otwarcia ten alkohol w jakims stopniu tam jest ale to juz nie jest to. taki 'ochraniacz' nie chroni, zaszkodzisz sobie a sama piszesz, ze jest to wysoki filtr czyli takowego potrzebujesz.

ja osobiscie wyrzucam przeterminowane kosmetyki (kolorowka, pielegnacja). a na opakowaniach istnieje cos takiego jak data produkcji, wiec opowiesci dziwnej tresci o krazeniu kosmetyku na sklepowej polce przez 4 lata mozna miedzy bajki wlozyc co innego jesli chodzi o kolorowke (szczegolnie ta z wysokiej polki) tutaj trzeba rozszyfrowac kod kreskowy - ale byl juz o tym obszerny watek.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 20:55   #5
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Niestety to nie bajki
Ostatnio chciałam kupic krem Ruboril w aptece gdzie pracuje moja ciocia. Powiedziała mi jednak, żebym kupiła go w innej aptece, poniewaz ten stoi u nich na półce własnie 4 lata!!!
Jeśli chodzi o przeklejanie dat ważności, przez firmy kosmtyczne, to również mam sprawdzone żródło Mój mąż pracował w jednej dobrze znanej firmie kosmetycznej i taka praktyka była na porządku dziennym.
Niestety ale często kupujemy przeterminowane produkty nie zdając sobie z tego sprawy. Mimo, że wiem jak to wygląda chciałam jeszcze zasiegnąć waszej opinii.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 20:59   #6
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Niestety to nie bajki
Ostatnio chciałam kupic krem Ruboril w aptece gdzie pracuje moja ciocia. Powiedziała mi jednak, żebym kupiła go w innej aptece, poniewaz ten stoi u nich na półce własnie 4 lata!!!
Jeśli chodzi o przeklejanie dat ważności, przez firmy kosmtyczne, to również mam sprawdzone żródło Mój mąż pracował w jednej dobrze znanej firmie kosmetycznej i taka praktyka była na porządku dziennym.
Niestety ale często kupujemy przeterminowane produkty nie zdając sobie z tego sprawy. Mimo, że wiem jak to wygląda chciałam jeszcze zasiegnąć waszej opinii.

data waznosci... ja mowilam o dacie produkcji.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 21:11   #7
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Mila dzieki spróbuje
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-23, 15:34   #8
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Ja nie używam kosmetyków po dacie ważności. Przede wszystkim boję się o moją wybredną cerę. Ponadto ważne są dla mnie odczucia estetyczne przy stosowaniu kosmetyków, źle bym się czuła smarując kosmetykiem, o którym wiem, że już nie jest "pierwszej świeżości".
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 19:09   #9
Koliba949
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Ja używałam przeterminowanych kosmetyków tylko dlatego ze nie zwracalam uwagi na date waznosci i nic mi sie bylo :P ale zwsze trzeba zwrocic na to uwage
Koliba949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 22:05   #10
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Ja też nie używam kosmetyków po minięciu terminu przydatności. Wyjątkiem jest sytuacja gdy używam kremu i jest on np. do grudnia, a ja już widzę, że skończę go około końca stycznia/lutego w takiej sytuacji oczywiście zużywam krem do końca Nie rozumiem natomiast jak można "znaleźć" w szafce jakiś kosmetyk nieużywany przez lata...
Nie piję tu do Ciebie madzia.a, bo każdemu może się zdarzyć coś zapodziać w odmętach szafek, ale znam przypadek, że maseczka do twarzy stała na półce 5 lat po skończeniu terminu przydatności... gdy zapytałam o co chodzi, posiadaczka maseczki (i wielu innych przeterminowanych kosmetyków!) stwierdziła, ze zapomniała, że ją ma, a poza tym od czasu do czasu jej używa...
Po co kupować kosmetyki skoro się ich potem nie używa... albo używa w sposób raczej niewłaściwy
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 09:01   #11
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Ja raczej nieużywam. Może i od niektórych nic sie niestanie, ale zawsze wydaje mi się, że dostanę jakiejś wysypki xd
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-24, 09:20   #12
Arribeth
Zadomowienie
 
Avatar Arribeth
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 056
GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Jedyna rzecz, która mi się tak "zapodziała" na lata to maseczka TinTin Ziai. Odkryłam ją w czeluściach szafki przeterminowaną o trzy lata i bez żalu wyrzuciłam. Teraz mam w Wordzie listę kosmetyków tych używanych i kupionych na zapas z zapisaną datą ważności, więc wiem po co sięgnąć w pierwszej kolejności, żeby nie zmarnować. Ale kolorówkę ciężko mi zużyć, więc często coś wyrzucam ledwie maźnięte a już po terminie
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"





Arribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 10:24   #13
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Arribeth dobry pomysl z tym spisem

jak cos jest przeterminowane do 2 tygodni to uzywam, potem wole juz nie ryzykowac.
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 10:34   #14
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Też przeterminował mi się Sopot brązujący i go używam z udanym efektem. Nie ryzykowałabym jednak z kremami do buzi
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 20:21   #15
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Musze przyznac,ze jestescie naprawde odwazne uzywajac tych wszystkich kosmetykow po terminie waznosci Mi nigdy sie to nie zdazylo ani z kosmetykami ani tym bardziej z lekami czy jedzeniem.Termin waznosci to termin ostateczny i tyle.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 20:48   #16
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

ktoś z moich znajomych pracował kiedyś w hurtowni i powiedział, że z kosmetykami jest jak z jedzeniem-jeśli jest PO terminie ale ma dobre właściwości organoleptyczne( zapach, konsystencja, kolor; a w przypadku jedzenia jeszcze smak )-tj. takie jakie mieć powinien(porównuje się ze świeżym produktem) to AUTOMATYCZNIE przedłuża się okres ważności o 1/3-czyli, jeśli producent określił datę ważności kosmetyku na 3 lata, to się przedłuża o rok; jeśli śmietana miała 3-tygodniowy okres, to się przedłuża o tydzień itd.

a co do filtrów-na stronie clinique klik! jest taki test i w jednym pytaniu było o trwałości OTWARTYCH filtrów i wyszło, że taki okres to 2 lata zgadzam się z tym stwierdzeniem, zwłaszcza, że odpowiedzi na pozostałe pytania też są potwierdzone u naukowców
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 18 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 21:17   #17
aagnesska22
Wtajemniczenie
 
Avatar aagnesska22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 810
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

ja wyrzucam,ale czasami poleci mi przy tym lezka
aagnesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 11:07   #18
laura999
Raczkowanie
 
Avatar laura999
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 164
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Kremy, balsamy itp. wyrzucam.
Większy problem mam ze szminkami czy cieniami- np.tych pierwszych często zmazują mi się daty ważności więc używam nie wiedząc czy jest jeszcze dobra czy nie- ale skoro zapach się nie zmienił i maluje ok to mam zawsze nadzieję, że termin jest jeszcze aktualny. Z błyszczykami jest łatwiej bo one zwykle kiedy po upłynięciu daty zwyczajnie śmierdzą chemicznie,ale one nie wystarczaja mi na długo więc miałam taką stytuację tylko ok.3 razy gdy błyszczyk wpadł mi do dziury w torebce- wiedziałam (i czułąm) że jest stary więc wyrzuciłam.

Co do cieni to przyznaję, że nie patrzę na datę ważności- czasem używam (choć ogólnie żadko używam cieni) widzę, że termin mija, ale widzę że cień jest ok, więc nie wyrzucam, mam tylko nadzieję, że nie zachodzą tam jakieś szkodliwe procesy chemiczne
laura999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 17:33   #19
aagnesska22
Wtajemniczenie
 
Avatar aagnesska22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 810
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Cytat:
Napisane przez laura999 Pokaż wiadomość
Co do cieni to przyznaję, że nie patrzę na datę ważności- czasem używam (choć ogólnie żadko używam cieni) widzę, że termin mija, ale widzę że cień jest ok, więc nie wyrzucam, mam tylko nadzieję, że nie zachodzą tam jakieś szkodliwe procesy chemiczne
oj, mi też sie czasami zdarzy nie patrzyć na datę, ale nie przejmuję się tym zbytnio
aagnesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-30, 15:39   #20
Serena125
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pułtusk
Wiadomości: 67
GG do Serena125
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

ja często przy zakupie kosmetyków sprawdzam datę ważności i np. gdy widzę, że data kremu 200ml mija za 3 miesiące to nie kupuję bo wiem, że tego nie zużyję
a tych już przeterminowanych używam do max. miesiąca po dacie ważności, ale mam mało kosmetyków więc rzadko mam takie sytuacje, że coś się nie nadaje
Serena125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 23:27   #21
grzywa17
Raczkowanie
 
Avatar grzywa17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 60
GG do grzywa17
Dot.: kosmetyki po dacie ważności- czy używacie?

Hmm... nie zgadzam się z tym, że filtr wyparuje z produktów przeznaczonych do opalania... Przetestowałam to niedawno. Użyłam balsamu do opalania Ziaja Sopot 10spf którego data wazności minęła 2 lata temu. Pojechałam nad morze, wcześniej wysmarowawszy się balsamem. Używałam go jeszcze raz w ciągu całego dnia dla poprawki i wróciłam brązowa. Żadnych oparzeń słonecznych, produkt spełnił swoja rolę. Mam wiele takich produktów i jakos nie boję się ich używać. Ostatnio wybieliłam sobie zęby paskami blendamed których ważność minęła rok temu. Nie zauważylam żadnego dyskomfortu czy innych nietypowych dolegliwości. Moje zęby wybieliły sie tak samo, jak wtedy, gdy używałam pasków pare lat temu. Nie widze zatem powodu do paniki.
grzywa17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 16:43   #22
_Justa_
Raczkowanie
 
Avatar _Justa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 100
GG do _Justa_
Unhappy przeterminowany krem

Mam problem

mam krem dove zwykly nawilzajacy ale przeterminowany, nie pachnie juz tak ladnie jak kiedys, konsystecje ma ok.

co moge z nim zrobic? do czego wykorzystac? moja kolezanka mowi mi ze poge nim smarowac stopy, czy to cos da?! do czego jeszcze moge go uzyc? takie kosmetyki mozna uzywac na wiele sposobow, jak moge ten krem wykorzystac? szkoda mi go wyrzucac, jest go bardzo duzo bo jest to pudelko najwksze i prawie pelne. prosze pomocy! nie chce go wyrzucac, musi byc cos czemu moze sluzyc!

prosze o pomoc
_Justa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 10:39   #23
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: przeterminowany krem

Jesli nie chcesz sobie zaszkodzic, wyrzuc! Szczegolnie, ze nie pachnie tak jak kiedys. Wolisz stracic 15zl czy nabawic sie czegos? Wpisz sobie w googlach 'skutki stosowania przeterminowanych kremow' i poczytaj o grzybicach i innych.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 15:57   #24
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Dot.: przeterminowany krem

Popieram poprzedniczke !
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 16:34   #25
Jagienkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Jagienkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: przeterminowany krem

Przeterminowanych kosmetyków się nie używa!
__________________
Możesz mieć wszystko czego zapragniesz, jeżeli pozbędziesz się przekonania, że nie możesz tego mieć.

09.07.12r. było 72kg -> 01.07.13r. jest 55kg!

Jagienkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 09:42   #26
_Justa_
Raczkowanie
 
Avatar _Justa_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 100
GG do _Justa_
Dot.: przeterminowany krem

dobrze, dziekuje, chcialam sie upewnic czy nie mozna go wykorzystac do jakis celow nie zwiazanych ze skora czy cos, dziekuje, wyrzucilam, temat do zamkniecia
_Justa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 08:28   #27
greenlemon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 583
Collistar sprzedał mi przeterminowane kosmetyki:(

Dziewczyny, czy wiecie co zrobić w takiej sytuacji? Na wyprzedaży (outlecie) kupiłam dla mamy dwa kremy - mocno zachwalene przez panią konsultantkę;/ jak się okazało sprzedała mi produkty przetermiowane:/ teraz myślę, że wszystko co mieli bylo ostro po terminie, tylko jakos miła pani zapomniała mi o tym w ogole powiedziec. Dla pewności sprawdziłąm w domu kody razem ze stroną http://checkcosmetic.net/ i jak się okazało rok produkcji 2008 rok!!! Termin ważności minął na przełomie 2010/2011 roku!!
Co teraz można zrobić? Wydałam 100 zł, czy istnieje szansa by odzyskac pieniądze? Można na nich nasłać sanepid?
greenlemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 12:21   #28
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Collistar sprzedał mi przeterminowane kosmetyki:(

Może to był rok produkcji? Ja tez kiedys myslałam, sprawdzałam w internecie, że mam kupione przeterminowane kosmetyki, ale wszystko się wyjasniło i to byl rok produkcji. Kosmetyk możesz zwrócić do sklepu- ale chyba bedzie potrzebny paragon.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 12:36   #29
greenlemon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 583
Dot.: Collistar sprzedał mi przeterminowane kosmetyki:(

a zwracał ktos kiedyś na podstawie tego ze produkt byl przeterminowany? jak to wygląda od strony technicznej? czy powolac sie na strone z kodami z internetu?
greenlemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 12:38   #30
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Collistar sprzedał mi przeterminowane kosmetyki:(

Cytat:
Napisane przez greenlemon Pokaż wiadomość
a zwracał ktos kiedyś na podstawie tego ze produkt byl przeterminowany? jak to wygląda od strony technicznej? czy powolac sie na strone z kodami z internetu?
Kosmetyku nie zwracałam.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-12 16:00:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:16.