Rejestracja w Polsce slubu zza granicy z obcokrajowce. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-01, 18:55   #1
Renatacr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kostaryka
Wiadomości: 153

Rejestracja w Polsce slubu zza granicy z obcokrajowce.


Witam,
mam pytanko, czy ktoras z Was rejestrowala w Polsce slub, ktory odbyl sie za granica (w moim przypadku z obcokrajowcem) ?
Wiem, ze dokonuje sie tego w urzedzie stanu cywilnego na podstawie aktu slubu wydanego za granica, przetlumaczonego na jezyk polski plus podanie o rejestracje slubu, do ktorego druk otrzymuje sie i wypelnia w urzedzie.
Nurtuje mnie jednak pytanie w jakim czasie od zawarcia zwiazku malzenskiego nalezy je zarejestrowac w Polsce oraz czy w przypadku slubu z obcokrajowcem potrzebne sa jeszcze jakies inne dodatkowe dokumenty.
Z gory dzieki za odpowiedzi,
pozdrawiam z Kostaryki - Renata.
__________________
Moje szczescie
B R U N O - 10 stycznia 2009 !

Renatacr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-01, 23:55   #2
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Rejestracja w Polsce slubu zza granicy z obcokrajowce.

Cytat:
Napisane przez Renatacr Pokaż wiadomość
Witam,
mam pytanko, czy ktoras z Was rejestrowala w Polsce slub, ktory odbyl sie za granica (w moim przypadku z obcokrajowcem) ?
Wiem, ze dokonuje sie tego w urzedzie stanu cywilnego na podstawie aktu slubu wydanego za granica, przetlumaczonego na jezyk polski plus podanie o rejestracje slubu, do ktorego druk otrzymuje sie i wypelnia w urzedzie.
Nurtuje mnie jednak pytanie w jakim czasie od zawarcia zwiazku malzenskiego nalezy je zarejestrowac w Polsce oraz czy w przypadku slubu z obcokrajowcem potrzebne sa jeszcze jakies inne dodatkowe dokumenty.
Z gory dzieki za odpowiedzi,
pozdrawiam z Kostaryki - Renata.
Moja kolezanka brala slub zagranica z francuzem i pojechala do Polski zeby wymienic paszport (chodzilo o nowe nazwisko) i powiedzieli jej ,ze musi przetlumaczyc ten akt slubu potem z nim isc do urzedu miasta i tam (jakis specjalny wydzial malzenstw) zrobic z tego polski akt, czyli takie rejstrowanie.A moze sprobuj przez ambasade Polska???Pozdrawiam
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 23:27   #3
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: Rejestracja w Polsce slubu zza granicy z obcokrajowce.

musisz miec orginalny certyfikat malzenstwa(nie zadne xero tylko musisz poprosic w urzedzie tam gdzie bralas slub zeby Ci wydali dodatkowy).tlumaczenie tego certyfikatu na jezyk polski oczywiscie z pieczatka notarialna.i akty urodzenia Twoj i Meza(tutaj niejestem pewna ale w moim przypadku byly potrzebne).to tyle do rejestracji.jezeli chodzi o zmiane nazwiska to musialam napisac oswiadczenie,ze chce zmienic nazwisko i upowaznienie dla Mamy w Polsce zeby mogla mi zalatwic to wszystko.
__________________
bcbg
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 17:58   #4
komediopisarka81
Raczkowanie
 
Avatar komediopisarka81
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 149
Dot.: Rejestracja w Polsce slubu zza granicy z obcokrajowce.

Konkretna odpowiedz jest taka dzwonisz do ambasady polskiej oni tam ci wszystko dokladnie powiedza czego masz dokonac tlumacz przysiegly musi byc zarejestrowany na liscie ambasady polskiej pamietaj , powiedz tylko jaki rejon i oni ci podadza imie i nazwisko i adres .Milego zalatwiania spraw
__________________
komediopisarka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 13:24   #5
olika128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Dubaj
Wiadomości: 101
Exclamation Dot.: Rejestracja w Polsce slubu zza granicy z obcokrajowce.

No wlasnie jakis czas temu przebrnelam przez ogromna liczbe pieczatek, pozwolen itd zeby zawrzec zwiazek malzenski. A teraz mam maly problem, mieszkam w emiratach arabskich i na pewno w ciagu najblizszych 12 miesiecy nie zawitam do Polski. No i sie zaczynam czy jest cos takiego jak obowiazkowy czas rejestracji zwiazku z cudzoziemcem.

Edytowane przez olika128
Czas edycji: 2009-12-14 o 13:51
olika128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 18:50   #6
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Rejestracja w Polsce slubu zza granicy z obcokrajowce.

Cytat:
Napisane przez olika128 Pokaż wiadomość
No wlasnie jakis czas temu przebrnelam przez ogromna liczbe pieczatek, pozwolen itd zeby zawrzec zwiazek malzenski. A teraz mam maly problem, mieszkam z mezem w emiratach arabskich i na pewno w ciagu najblizszych 6 miesiecy nie zawitam do Polski. No i sie zaczynam martwic czy jest cos takiego jak obowiazkowy czas rejestracji zwiazku z cudzoziemcem. Nie moge tego zrobic przez amasade w Abu Dhabi bo slub wzielismy w Stambule. Czy kots mial moze podobne doswiadczenia?

ale Ci zazdroszcze .Wydaje mi sie,ze nie ma czegos takiego jak obowiazkowy czas rejestracji.Ja jestem mezatka juz 1,5 roku i dopiero w kwietniu mam zamiar zarejestrowac slub w Polsce.Wydaje mi sie,ze nie maja prawa odmowic,no bo co jak ktos nie mial mozliwosci przyjazdu do PL??
__________________
03.29---60

Edytowane przez sunapee
Czas edycji: 2007-01-11 o 05:17
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 00:33   #7
aniahoneybunny1982
Raczkowanie
 
Avatar aniahoneybunny1982
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 471
Dot.: Rejestracja w Polsce slubu zza granicy z obcokrajowce.

Cytat:
Napisane przez sunapee Pokaż wiadomość
ale Ci zazdroszcze .Wydaje mi sie,ze nie ma czegos takiego jak obowiazkowy czas rejestracji.Ja jestem mezatku juz 1,5 roku i dopiero w kwietniu mam zamiar zarejestrowac slub w Polsce.Wydaje mi sie,ze nie maja prawa odmowic,no bo co jak ktos nie mial mozliwosci przyjazdu do PL??
niekoniecznie musisz byc w Polsce.mozna to zrobic przez polski konsulat w danym kraju.
__________________
bcbg
aniahoneybunny1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-11, 23:48   #8
Triskell
Przyczajenie
 
Avatar Triskell
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Washington State, USA
Wiadomości: 26
Dot.: Rejestracja w Polsce slubu zza granicy z obcokrajowce.

Ja zarejestrowałam ślub w polskim USC dopiero w grudniu, po 3 latach od zawarcia małżeństwa, bo dopiero teraz było mi to potrzebne (do nowego paszportu). Miałam ze sobą amerykański akt ślubu i tłumaczenie tegoż przez tłumacza przysięgłego w Polsce. Urzędniczka najpierw nie chciała mi go przyjąć, twierdząc, że akt jest skrócony (tylko taki dostałam), że powinny być na nim np. imiona rodziców męża, itp. W końcu powiedziała mi, żebym przyszła następnego dnia, bo musi to przedyskutować z szefową. Następnego dnia czekały już na mnie 3 kopie polskiego aktu ślubu i nikt już problemów nie robił. Zapłaciłam chyba z 45 zł (+ wczesniej 80 zł za tłumaczenie).

Powodzenia!
Triskell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 15:00   #9
doris2283
Przyczajenie
 
Avatar doris2283
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kafejka
Wiadomości: 10
GG do doris2283
Dot.: Rejestracja w Polsce slubu zza granicy z obcokrajowce.

Jest niestety troche z tym roboty bo najpierw trzeba przetlumaczyc na Polski akt zawarcia zwiazku malzenskiego,pozniej zlozyc podanie w USC o wpis do ksiegi wieczystej.Wtedy mozna sie starac o nowy paszport i dowod (z nowym nazwiskiem),gdyz do podania o nowy dowod osobisty trzeba dolaczyc akt zawarcia malzenstwa w jezyku polskim.Pani w USC mowila mi ze nie trzeba sie tak z tym spieszyc no ze chyba bardzo potrzebny jest mi paszport z nowym nazwiskiem(tak bynajmniej bylo w moim przypadku).
Pozdrawiam
doris2283 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 15:26   #10
makarena27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z Anglii
Wiadomości: 48
Dot.: Rejestracja w Polsce slubu zza granicy z obcokrajowce.

Hej>Ja więłam ślub w Anglii z Niemcem. Nie zarejsetrowałam sie w Polsce bo Pani w moim miasteczku(w Polsce)nie miała takiego przypadku i potrzebowała czasu. Ja tego czasu nie miałam, w ogóle sie tym nie przejmuje. Ty tez sie nie przejmuj.pa
makarena27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 15:46   #11
Engelchen
Raczkowanie
 
Avatar Engelchen
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 489
Dot.: Rejestracja w Polsce slubu zza granicy z obcokrajowce.

dziewczyny a moze wiecie czy trzeba zmieniac dokumenty jezeli przyjmuje nazwisko meza? chodzi o paszport, jest wazny jeszcze 3 lata i nie wiem czy musze go zmieniac.
dzieki za wszelkie odpowiedzi, mam nadzieje ze nie zasmiecam watku bo to w sumie bardzo pokrewny temat.
pozdrawiam
Engelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-15, 02:51   #12
Renatacr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kostaryka
Wiadomości: 153
Dot.: Rejestracja w Polsce slubu zza granicy z obcokrajowce.

Dziewczyny,
serdeczne dzieki za odpowiedzi. Bardzo przydatne. Mam teraz u siebie rodzicow na wakacjach z okazji mojego slubu. Wracaja do Polski na poczatku marca i wtedy tez zarejestruja w moim imieniu zmiane mojego stanu cywilnego.
Jeszcze raz dzieki,

R
__________________
Moje szczescie
B R U N O - 10 stycznia 2009 !

Renatacr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 15:08   #13
procthor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Rejestracja w Polsce slubu zza granicy z obcokrajowce.

Trochę o ślubie z obcokrajowcem - http://www.wlasnieon.pl/jak_wziac_sl...emcem,d16.html .
procthor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.