Nie mam pojęcia co robić :( Pomóżcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-25, 19:42   #1
NiebieskaKoszula
Komandor Kociak
 
Avatar NiebieskaKoszula
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 428
Unhappy

Nie mam pojęcia co robić :( Pomóżcie!


Witam Was dziewczyny
Zacznę od samego początku mianowicie... Gdzieś od czasu maj/czerwiec próbuję się uporać ze straszliwą dolegliwością i piszę tutaj, bo już straciłam nadzieję, na jakiekolwiek pozytywne efekty...
Wszystko zaczęło się jakieś 9/10 miesięcy temu. Problem nasilał się przez ten czas, a ja już nie wiem co zrobić. Mianowicie, po ogoleniu nóg - i zaznaczam dzieje się tak tylko z nogami - przez jakieś 24 godziny jest w porządku. Natomiast potem zaczyna się koszmar nierzadko trwający 2 a czasem nawet 3 tygodnie. Skóra na nogach po goleniu cholernie mnie swędzi. Tak mocno, że drapię nogi do krwi i zostają mi po tym strupy. Próbowałam coś z tym zrobić - zmieniłam żyletkę na lepszą, smarowałam nogi balsamem częściej niż raz dziennie, stosowałam pillingi, specjalne kremy przeciw wrastaniu włosków (bo myślałam że w tym tkwi problem), nawet balsam z Neutrogeny który zwykle jest dla mnie zbawienny i tym razem zawiódł. Zmęczona problemem udałam się do dermatologa... Pani przepisała mi Hydroksyzynę na uspokojenie... Nie skomentuję tego, jednak w nadziei że pomoże brałam ją zgodnie z zalecaną dawką (15 ml syropu raz dziennie + doraźnie jeśli by swędziało kolejne 10 ml). Jednak problem nie zniknął, a wciąż narasta. Teraz ulgę przynosi mi tylko golenie - i to dosłownie na chwilę bo kilka godzin później dostaję okropnego szału jeśli chodzi o drapanie nóg. Nie mogę się ogolić póki rany nie są do końca wygojone, bo nie chcę by zostawały mi okropne blizny... Zaczęłam się wstydzić swoich nóg i już naprawdę nie wiem co robić. Dołączam załączniki... z góry przepraszam za jakość zdjęć oraz no... nieogolone nogi.
Bardzo Was proszę o pomoc, bo ja już naprawdę nie wiem co robić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0006(12).jpg (45,9 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0007(13).jpg (43,0 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150325_203742.jpg (53,9 KB, 41 załadowań)
NiebieskaKoszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 14:51   #2
NiebieskaKoszula
Komandor Kociak
 
Avatar NiebieskaKoszula
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 428
Dot.: Nie mam pojęcia co robić :( Pomóżcie!

Dziewczyny, naprawdę żadna nie miała podobnego problemu? Bardzo mi zależy na odpowiedziach.
NiebieskaKoszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 06:57   #3
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Nie mam pojęcia co robić :( Pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez NiebieskaKoszula Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny
Zacznę od samego początku mianowicie... Gdzieś od czasu maj/czerwiec próbuję się uporać ze straszliwą dolegliwością i piszę tutaj, bo już straciłam nadzieję, na jakiekolwiek pozytywne efekty...
Wszystko zaczęło się jakieś 9/10 miesięcy temu. Problem nasilał się przez ten czas, a ja już nie wiem co zrobić. Mianowicie, po ogoleniu nóg - i zaznaczam dzieje się tak tylko z nogami - przez jakieś 24 godziny jest w porządku. Natomiast potem zaczyna się koszmar nierzadko trwający 2 a czasem nawet 3 tygodnie. Skóra na nogach po goleniu cholernie mnie swędzi. Tak mocno, że drapię nogi do krwi i zostają mi po tym strupy. Próbowałam coś z tym zrobić - zmieniłam żyletkę na lepszą, smarowałam nogi balsamem częściej niż raz dziennie, stosowałam pillingi, specjalne kremy przeciw wrastaniu włosków (bo myślałam że w tym tkwi problem), nawet balsam z Neutrogeny który zwykle jest dla mnie zbawienny i tym razem zawiódł. Zmęczona problemem udałam się do dermatologa... Pani przepisała mi Hydroksyzynę na uspokojenie... Nie skomentuję tego, jednak w nadziei że pomoże brałam ją zgodnie z zalecaną dawką (15 ml syropu raz dziennie + doraźnie jeśli by swędziało kolejne 10 ml). Jednak problem nie zniknął, a wciąż narasta. Teraz ulgę przynosi mi tylko golenie - i to dosłownie na chwilę bo kilka godzin później dostaję okropnego szału jeśli chodzi o drapanie nóg. Nie mogę się ogolić póki rany nie są do końca wygojone, bo nie chcę by zostawały mi okropne blizny... Zaczęłam się wstydzić swoich nóg i już naprawdę nie wiem co robić. Dołączam załączniki... z góry przepraszam za jakość zdjęć oraz no... nieogolone nogi.
Bardzo Was proszę o pomoc, bo ja już naprawdę nie wiem co robić


Może masz uczulenie. Ja z golarek muszę usuwać te paski nad nożykami, które niby mają łagodzić golenie. Niestety strasznie mnie uczulają i po goleniu dostaję szału taką mam wysypkę po tych paskach. Ale to trwa kilka godzin a nie tygodni. Może masz silniejszą reakcję. Zależy co też używasz do golenia, jakich pianek, żeli. Może warto zainwestować w elektryczną golarkę i robić to na sucho, albo w depilator.
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 12:45   #4
xyz1995_95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 44
Dot.: Nie mam pojęcia co robić :( Pomóżcie!

Jeśli masz dostęp do liści aloesu to po goleniu może spróbuj nimi nacierać nogi, albo żyworódką. A jeśli nie to może zdecyduj się na depilację laserową, wiem że jest to kosztowne, ale tak się męczyć to uciążliwe bardzo
xyz1995_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 09:08   #5
NiebieskaKoszula
Komandor Kociak
 
Avatar NiebieskaKoszula
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 428
Dot.: Nie mam pojęcia co robić :( Pomóżcie!

Dzięki za pomoc, napewno wypróbuję ten sposób z liśćmi aloesu, chociaż nie wiem jak zadziała
A na usuwanie paseczkow nie wpadłam, ale również spróbuję, może coś się poprawi
Mimo wszystko jeszcze raz dziękuję
NiebieskaKoszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 13:13   #6
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Nie mam pojęcia co robić :( Pomóżcie!

To może być uczulenie. A te 9-10 miesięcy temu, kiedy problem się zaczął, nie zmieniłaś maszynki, pianki/żelu? Nawet jeśli nie to producenci potrafią zmieniać składy kosmetykow (a może i pasków nawilżających na maszynce). Zmień produkty których używasz do golenia, po goleniu spryskaj nogi Osteniseptem (być może cały czas roznosisz zakażenie podczas golenia, a podrazniona skóra ułatwia ich kolonizację); na podrażnione miejsca Sudocrem lub coś innego z cynkiem. A może masz stępione ostrze w maszynce? To potrafi podrażniać skórę. Być może Twoja skóra zrobiła się dużo bardziej wrażliwa i golenie nie jest już dla Ciebie.
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 14:49   #7
lamadolamy
Raczkowanie
 
Avatar lamadolamy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 355
Dot.: Nie mam pojęcia co robić :( Pomóżcie!

A nie mogłabyś na próbę "ogolic" nóg inna metoda niż maszynka do golenia? Krem, wosk? Alergia trzymająca się 2-3 tygodnie to dość długo, bralas jakieś leki p/histaminowe?
__________________
www.lamadolamy.pl - Co mówi Lamadolamy? | Kosmetyki, skóra, ciało | Blog kosmetyczny, nie do końca na poważnie

Szczegółowe analizy składów, trądzik, a nietolerancje pokarmowe.

Dla leniwszych FANPEJDŻ
lamadolamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-03, 15:36   #8
NiebieskaKoszula
Komandor Kociak
 
Avatar NiebieskaKoszula
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 428
Dot.: Nie mam pojęcia co robić :( Pomóżcie!

Cytat:
Napisane przez lamadolamy Pokaż wiadomość
A nie mogłabyś na próbę "ogolic" nóg inna metoda niż maszynka do golenia? Krem, wosk? Alergia trzymająca się 2-3 tygodnie to dość długo, bralas jakieś leki p/histaminowe?

Leków p/histaminowych nigdy nie zażywałam. Kiedyś próbowałam z woskiem, ale przez niego tylko zmienił mi się kierunek włosków w jednym miejscu na łydce Pomyślałam sobie, że może to przez mój typ skóry (bardzo wrażliwa) ale używałam tylko kremów i balsamów, myślałam że jakoś pomoże. Swego czasu kremu spróbowałam, ale mam zbyt grube włoski na kremy i nie ma szans bym usunęła wszystko. Myślałam o depilacji pastą cukrową, ale nie wiem czy to dobry pomysł, chociaż teraz to się uczepię każdego rozwiązania
Mam teraz robione badania w kierunku anemii i myślę, czy czasem nie jest to związane właśnie z ryzykiem tej choroby...

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez CzarnaMaciejka Pokaż wiadomość
To może być uczulenie. A te 9-10 miesięcy temu, kiedy problem się zaczął, nie zmieniłaś maszynki, pianki/żelu? Nawet jeśli nie to producenci potrafią zmieniać składy kosmetykow (a może i pasków nawilżających na maszynce). Zmień produkty których używasz do golenia, po goleniu spryskaj nogi Osteniseptem (być może cały czas roznosisz zakażenie podczas golenia, a podrazniona skóra ułatwia ich kolonizację); na podrażnione miejsca Sudocrem lub coś innego z cynkiem. A może masz stępione ostrze w maszynce? To potrafi podrażniać skórę. Być może Twoja skóra zrobiła się dużo bardziej wrażliwa i golenie nie jest już dla Ciebie.
Nie mam pojęcia jak sprawdzać czy ostrze jest tępe
Może rzeczywiście powinnam zmienić całą gamę produktów których używam, bo możliwe że to tutaj jest problem.
Jak wszystko się zaczęło to często zmieniałam kosmetyki (jakoś co 2/3 golenia) by przekonać się co powoduje uczulenie i ten okropny świąd, ale odpowiedzi do teraz nie znalazłam
NiebieskaKoszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-03 16:36:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:42.