Ubezpieczenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-26, 07:56   #1
Naamah_ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 25

Ubezpieczenie


Witam! Mam taki mały problem, mianiowcie byłam pierwszy raz u ginekologa i nie miałam zaświadczenia, że jestem ubezpieczona (książeczka, karta - nie wiem o co chodzi) i na następną wizytę mam przynieść to ze sobą. Mam 17 lat, poszłam do ginekologa ponieważ chciałam rozpocząć współżycie i nie poinformowałam o tym rodziców,w związku z czym nie mam jak się ich zapytać o te ubezpieczenie. Skąd mam wziąść takie zaświadczenie? Od lekarza rodzinnego czy jak?
Naamah_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 10:20   #2
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Ubezpieczenie

Cytat:
Napisane przez Naamah_ja
Witam! Mam taki mały problem, mianiowcie byłam pierwszy raz u ginekologa i nie miałam zaświadczenia, że jestem ubezpieczona (książeczka, karta - nie wiem o co chodzi) i na następną wizytę mam przynieść to ze sobą. Mam 17 lat, poszłam do ginekologa ponieważ chciałam rozpocząć współżycie i nie poinformowałam o tym rodziców,w związku z czym nie mam jak się ich zapytać o te ubezpieczenie. Skąd mam wziąść takie zaświadczenie? Od lekarza rodzinnego czy jak?
Nie wiem skąd jesteś, ale na Śląsku mamy czipową kartę pacjenta, która potwierdza, że pacjent jest ubezpieczony. Jeżeli nie masz takiej powinnas chyba jeszcze mieć książeczkę zdrowia ( chociaz nie pamiętam czy tam jest coś na temat ubezpieczenia) Jeżeli nie masz to ja kiedyś na wizyty u ortodonty musiałam brac książeczkę ubezpieczenia mojeje mamy, taką z pracy. Ale to dawno było.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 10:24   #3
Kajtek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 273
Dot.: Ubezpieczenie

Kiedyś wystarczała legitymacja szkolna - wszyscy uczniowie byli ubezpieczeni
Kajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 10:45   #4
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Ubezpieczenie

niektórzy lekarze wymagali abym miała na wizycie książeczke ubezpieczeniowa rodzica ale dla niektórych wystarczy legitymacja czy studencka książeczka zdrowia
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 12:46   #5
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Ubezpieczenie

Mieszkając na Śląsku powinnaś mieć kartę czipową. Wszyscy odbierali je w ośrodkach zdrowia, do których należą. Karta ta wystarcza przy rejestrowaniu się do lekarza. Zdarza się jednak, że niektórzy specjaliści wymagają również książeczki ubezpieczeniowej, potwierdzajacej to, że pracodawca potrąca z wynagrodzenia pracownika składni na NFZ.
Jeden z Twoich rodziców napewno ma taką książeczke. Więc musisz zabrać od nich.
A jak chodzisz do lekarza rodzinnego? Musisz miec przecież ze sobą jakiś dokument który potwierdza, że jesteś na ubezpieczeniu rodziców.
Na Twoim miejscu nie bazowałabym na tym, że legitymacja szkolna wystarczy, jesteś co prawda ubezpieczona, ale na okoliczność nieszcześliwego wypadku
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 17:30   #6
ziuta278
Raczkowanie
 
Avatar ziuta278
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 124
GG do ziuta278
Dot.: Ubezpieczenie

A jak ja mam 19 lat to też muszę mieć książeczkę ubezpieczeniową rodziców? Bo ja chodziłam do prywatnego i tam nie trzeba tegoi teraz nie wiem z czym ja mam iść do zwykłego.
ziuta278 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-26, 17:58   #7
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Ubezpieczenie

Naamah_ja - Powiedz rodzicom, że chcesz np iśc do okulisty skontrolować wzrok albo coś. Najprawdopodobniej potrzebujesz książeczki ubezpieczeniowej rodziców, w której jesteś wpisana. Bez tego nie możesz iść na wizytę.

ziuta278 - dokładnie tak. Publiczni lekarze też nie są za darmo. Trzeba mieć dokument poświadczający ubezpieczenie. Powinnaś być wpisana w książeczkę rodziców.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.