Panie Doktorze Wizażanki!!!!!-przesunięcie okresu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-16, 22:00   #1
kasius
Raczkowanie
 
Avatar kasius
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 180
Exclamation

Panie Doktorze Wizażanki!!!!!-przesunięcie okresu


Przepraszam jeśli powielam wątek ale sprawa jest ważna, otóż moja koleżanka wybiera się ze znajomymi na wakacje nad morze ale w tym czasie wypada jej miesiączka, w jaki sposób można ją przesunąć (tabletki czy coś innnego). A i nie zażywa tabletek antykoncepcyjnych !!!!Najprościej byłoby przełożyć wyjazd ale ona nie może tego zrobić bo pracuje i taki ma termin urlopu Dziękuję za odpowiedz Pozdrawiam
kasius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 22:08   #2
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Panie Doktorze Wizażanki!!!!!-przesunięcie okresu

Nie ma innego skutecznego sposobu niż tabletki antykoncepcyjne. Metodami szamanów można co najwyżej dzień czy dwa, ale nie cały urlop.

Polecam wyszukiwarkę było kilka identycznych wątków.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 22:34   #3
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Panie Doktorze Wizażanki!!!!!-przesunięcie okresu

Hmm, a przeciez okres to az taki straszny nie jest i az tak dlugo nie trwa wiec przeciez da sie to jakos przezyc
a z drugiej strony branie tabletek tylko po to zeby sobie jednorazowo okres przesunac, to moim zdaniem czysta glupota bo mozna tak rozregulowac caly organizm ze szkoda mowic, wiec nie polecam brac tylko po to zeby raz nie miec okresu lub go przesunac.

pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 00:03   #4
bejbeee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 206
GG do bejbeee
Exclamation WIZAZANKI POMOCY !!! Prosze..

mam takie pytanie które mnie dreczy od pewnego czasu ... chciała bym prezsunac mój okres o około 1-2 tygodnie .. ( w zasadzie to musze a nie chciała bym) to ostatnio tygodnie w których mój chłopak bedzie a kraju i mamy w planach wyjazd .. a nie mogzemy go przełozyc.. mój okres trwa zawsze około 7 dni i jes bardzo bolesny... dopsz to ja przejde moze do pytania : co sie stanie jak zazyje tabletki antykoncepcyje w srodku cyklu (tj około 9 dni przed okresem) ? przesunie mi sie on ? i czy musze wziasc wszystkie tabletki czy moge odstawic kiedy jzu nie bede potrzebowała ? z góry dziekuje za odpowiedzi
bejbeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 00:41   #5
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: WIZAZANKI POMOCY !!! Prosze..

Tabletki antykoncepcyjne to nie cukierki. Nie można zaczynać i kończyć brania w dowolnym momencie cyklu, było zresztą o tym kilka wątków
np załozony 2 godziny przez Twoim - http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=124432
lub http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=115409
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-17, 02:31   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: WIZAZANKI POMOCY !!! Prosze..

Połączone
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-18, 22:49   #7
bejbeee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 206
GG do bejbeee
Dot.: WIZAZANKI POMOCY !!! Prosze..

Wiem ze to nie cukierki ... dla tego pytam i chciała bym wiedziec cos konkretnego na ten temat POMOŻECIE ???
bejbeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-18, 23:19   #8
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Panie Doktorze Wizażanki!!!!!-przesunięcie okresu

Rozregulujesz sobie całkiem gospodarkę hormonalną. Nie bierze się tabletek w środku cyklu, tylko pierwszego dnia. Miesiączki nie zahamują, gdyż to będzie już po owulacji. Można ją zahamować tylko biorąc pierwszego dnia cyklu. Ale jeżeli nawet wzięłabyś poprawnie tabletki to możesz spodziewać się wszelkich efektów ubocznych - pojawiają się prawie zawsze na początku brania i są uważane za normalne zjawisko. Mówię o plamieniach (może się zdarzyć, że przez dwa tygodnie będziesz miała prawie jak okres), bólach brzucha, nudnościach, bólach głowy. Branie tabletek to jest naprawdę odpowiedzialna decyzja mająca wpływ na twój organizm. Jak weźmiesz je na chwilę to nie wiadomo kiedy ci się znowu wyreguluje cykl... może po trzech miesiącach?


Jescze dodam, że tak szybko się ich nie da wziąć. Trzeba najpierw iśc do lekarza, a gdy się trafi na kompetentnego to nawet nie wypisze bez badań.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 14:37   #9
bejbeee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 206
GG do bejbeee
Dot.: Panie Doktorze Wizażanki!!!!!-przesunięcie okresu

To co ja mam zrobic zeby nie miec okresu .. albo go przyspieszyc =( ?? o dla mnie bardzo bardzo wazne .. nie bede sie widziała z moim misiaczkiem ponad 3 miesiace =( ...
bejbeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-27, 22:00   #10
ziuta278
Raczkowanie
 
Avatar ziuta278
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 124
GG do ziuta278
Dot.: Panie Doktorze Wizażanki!!!!!-przesunięcie okresu

Ja mam też podobny problem. Ale nie chce przesuwać okresu na tydzień czy nawet dwa. Chodzi mi tylko o przesunięcie o 1 dzień. Okres mam dostać 3 lipca i w tym samym dniu mam egzaminy sprawnościowe (plywanie, bieganie). Nie chce używać tamponówbo boję się że i tak przemoknę, ale to już najmniejszy problem. Boję się najbardziej że właśnie w pierwszy dzień będzie mnie zawaliście boleć brzuch i mogę nawet wymiotować, a tego chcę uniknąć. Tylko 1 dzień... da się coś zrobić??
ziuta278 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.