seks a antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-25, 08:35   #1
tajemnicza18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 33

seks a antykoncepcja


Witam, mam problem. Od pewnego czasu biore tabletki antykoncepcyjne, robie to dla siebie z powodu silnych bolow mestruacyjnych i obfitych krwawien. Od momentu zaczenia wspolzycia z tabletkami odkrylam z partnerem wiele zalet. Na seks bez tabletek nie chce sie zgodzic, choc moj partner nalega. Podczas stosunku kiedys pekla nam prezerwatywa i ja panicznie boje sie powrotu takiej sytuacji gdy mielibysmy sie kochac bez tabletek.
Problem tkwi w tym, ze biorac tabetki lekarz zaleca mi po 6 mies. brania 2 mies. przerwy. I mi chodzi o ten okres nie brania, bo wtedy nie chce sie zgodzic chocby nie wiem co na seks. Obawa przed niepozadana ciaza jest dla mnie przytlaczajaca i nie chce tego, bo nie jestem na to gotowa. A samym prezerwatywom nie ufam

Prosze poradzcie mi jakie agrumenty mam przedstawic chlopakowi, bo on uwaza ze tabletki staly sie nr 1 w moim zyciu. Bez nich nie ma seksu, ale biore je dla siebie. Jak z nim porozmawiac, bo ten temat staje sie dla nas coraz bardziej drazliwy i konczy sie kłotnia
tajemnicza18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 10:46   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: seks a antykoncepcja

Chodzi o to, ze nie chcesz sie kochac bez tabletek? Nie widze w tym nic dziwnego, to ogromna wygoda i bezpieczenstwo. Wytlumacz to swojemu chłopakowi. Ale chodzi o te 2 miesiące przerwy tak? Tak naprawde ta przerwa jest niepotrzebna ale skoro lekarz tak zalecił....
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 11:04   #3
tajemnicza18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 33
Dot.: seks a antykoncepcja

Staram mu sie to jakos wytlumaczyc ale on tak samo jak ja jest strasznie uparty. Nie wiem jak to mu dokladnie argumentowac, zeby mnie zrozumial. Gdyby nie ta przerwa to byloby ok. Ale jednak ona jest, bede musiala porozmawiac o niej z lekarzem czy jest potrzebna. Ale gdy zaczelam brac tabletki argumentowal to moim mlodym wiekiem i to ze 2 mies. to na chwilowe odciazenie watroby poki jest mloda i dobrze pracuje. Nie chce odstawic tabletek bo daja mi wiele wygody nie tylko podczas stosunku, ale i okresu. A seksu tez nich juz nie chce, bo czlowiekowi trudno zrezygnowac z tego co dobre. A seks z prezerwatywa i obawa przed jej peknieciem a normalny o kazdej porze bez zabezpieczenia to ogromna roznica Nie wiem co robic
tajemnicza18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 11:20   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: seks a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez _Emi_ Pokaż wiadomość
Chodzi o to, ze nie chcesz sie kochac bez tabletek? Nie widze w tym nic dziwnego, to ogromna wygoda i bezpieczenstwo. Wytlumacz to swojemu chłopakowi. Ale chodzi o te 2 miesiące przerwy tak? Tak naprawde ta przerwa jest niepotrzebna ale skoro lekarz tak zalecił....
Może zostawcie takie wnioski medycynie i lekarzom.

Cytat:
Napisane przez tajemnicza18 Pokaż wiadomość
Witam, mam problem. Od pewnego czasu biore tabletki antykoncepcyjne, robie to dla siebie z powodu silnych bolow mestruacyjnych i obfitych krwawien. Od momentu zaczenia wspolzycia z tabletkami odkrylam z partnerem wiele zalet. Na seks bez tabletek nie chce sie zgodzic, choc moj partner nalega. Podczas stosunku kiedys pekla nam prezerwatywa i ja panicznie boje sie powrotu takiej sytuacji gdy mielibysmy sie kochac bez tabletek.
Problem tkwi w tym, ze biorac tabetki lekarz zaleca mi po 6 mies. brania 2 mies. przerwy. I mi chodzi o ten okres nie brania, bo wtedy nie chce sie zgodzic chocby nie wiem co na seks. Obawa przed niepozadana ciaza jest dla mnie przytlaczajaca i nie chce tego, bo nie jestem na to gotowa. A samym prezerwatywom nie ufam

Prosze poradzcie mi jakie agrumenty mam przedstawic chlopakowi, bo on uwaza ze tabletki staly sie nr 1 w moim zyciu. Bez nich nie ma seksu, ale biore je dla siebie. Jak z nim porozmawiac, bo ten temat staje sie dla nas coraz bardziej drazliwy i konczy sie kłotnia
Wypytaj dokładnie czemu służy ta przerwa, albo skonsultuj się z innym lekarzem. Powodów może być wiele, ale akurat temat wątroby (jeśli jest zdrowa) zupełnie do mnie nie przemawia.

A z chłopakiem... no cóż. Jeśli to odstawienie jest związane z Twoim zdrowiem, to jego zasranym obowiązkiem jest to przyjąć, no chyba że mu wszystko jedno co się z Tobą dzieje.
Druga rzecz jest taka, że kochający chłopak powinien rozumieć takie rzeczy. Obawy swojej dziewczyny też. W tym czasie można np. uprawiać petting i też będzie bardzo miło.
Jeśli facet tego nie rozumie to chyba mu tego nie wytłumaczysz.

Smutne.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 12:08   #5
tajemnicza18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 33
Dot.: seks a antykoncepcja

Zamierzam wlasnie zasiegnac porady lekarza. Pieszczoty moga pomoc w takiej chwili, ale gorzej jest jezeli ma sie ochote na seks. Ale zdrowy rozsadek sie odzywa i taki seks staje sie nie realny. Rozmowa moze byc ciezka, ale nie przekonam sie poki nie sprobuje. A probowac zawsze trzeba, choc pewnie bez emocji sie nie obedzie.

Dziekuje wszystkim za porady
tajemnicza18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 12:33   #6
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: seks a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez tajemnicza18 Pokaż wiadomość
Zamierzam wlasnie zasiegnac porady lekarza. Pieszczoty moga pomoc w takiej chwili, ale gorzej jest jezeli ma sie ochote na seks. Ale zdrowy rozsadek sie odzywa i taki seks staje sie nie realny. Rozmowa moze byc ciezka, ale nie przekonam sie poki nie sprobuje. A probowac zawsze trzeba, choc pewnie bez emocji sie nie obedzie.
Ochota na seks jeszcze nikogo nie zabiła. Mam za sobą kilka zabiegów ginekologicznych z zakazem uprawiania seksu przez jakiś czas potem.

Mam za sobą kilka lat antykoncepcji w kratkę (z zalecenia onkologa po 6 miesiącach kolejne 3 miesiące przerwy) i za każdym razem mój ówczesny partner to rozumiał. Mało tego, nie decydowałam sama, tylko pytałam ich o zdanie i zawsze słyszałam odpowiedź: "oczywiście że robimy przerwę, to dla Twojego zdrowia".
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 16:14   #7
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: seks a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez tajemnicza18 Pokaż wiadomość
Witam, mam problem. Od pewnego czasu biore tabletki antykoncepcyjne, robie to dla siebie z powodu silnych bolow mestruacyjnych i obfitych krwawien. Od momentu zaczenia wspolzycia z tabletkami odkrylam z partnerem wiele zalet. Na seks bez tabletek nie chce sie zgodzic, choc moj partner nalega. Podczas stosunku kiedys pekla nam prezerwatywa i ja panicznie boje sie powrotu takiej sytuacji gdy mielibysmy sie kochac bez tabletek.
Problem tkwi w tym, ze biorac tabetki lekarz zaleca mi po 6 mies. brania 2 mies. przerwy. I mi chodzi o ten okres nie brania, bo wtedy nie chce sie zgodzic chocby nie wiem co na seks. Obawa przed niepozadana ciaza jest dla mnie przytlaczajaca i nie chce tego, bo nie jestem na to gotowa. A samym prezerwatywom nie ufam

Prosze poradzcie mi jakie agrumenty mam przedstawic chlopakowi, bo on uwaza ze tabletki staly sie nr 1 w moim zyciu. Bez nich nie ma seksu, ale biore je dla siebie. Jak z nim porozmawiac, bo ten temat staje sie dla nas coraz bardziej drazliwy i konczy sie kłotnia
Chyba nie ma wyjścia musicie szczerze porozmawiac, wytłumacz mu na spokojnie swój punkt widzenia. Zreszta jak on sobie to wyobraża? Skoro Ty kategorycznie mowisz nie, to on co chce Cie zmusic? przeciez to działa zupełnie odwrotnie na Ciebie, tym bardziej nie chcesz. wytlumacz mu jak bardzo sie boisz, a skoro przerwa jest konieczna wg lekarza to powinien to uszanowac.. Zdrowie jest ważniejsze
Ale nie zapominaj ze on tez ma swoje potrzeby. Ale przecież seks to nie wszystko..nie musicie całkowicie rezygnowac z bliskości, może Twój chlopak boi się po prostu ze będzie musial życ w celibacie 2 miesiące
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-25, 18:25   #8
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: seks a antykoncepcja

co to za facet ktory wlasnej kobiety nie rozumie. seksu mu sie poprostu chce i tyle. moj by zrozumial, wiele juz takich przerw bylo i petting mu wystarczal.

musisz z nim porozmawiac.. powiedziec ze liczy sie twoje dobro i to ty bedziesz w ciazy a nie on jak cos peknie. niech nie bedzie egoistą i niech nie mysli tylko o sobie.
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 21:54   #9
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: seks a antykoncepcja

Cytat:
co to za facet ktory wlasnej kobiety nie rozumie
ha ha ha ;p

to zrozumiałe że się boisz... on nie rozumie dla niego ochrona z gumki jest taka sama jak z tabletki radzę stosować do gumki globulki patentex oval i po krzyku :P
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 15:26   #10
tajemnicza18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 33
Dot.: seks a antykoncepcja

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i rady. Watek uznaje za zamkniety
tajemnicza18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 00:59   #11
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: seks a antykoncepcja

poważnie się zastanów i wypytaj lekarzy o tą przerwę. odstawianie i ponowne branie hormonów to straszne mieszanie w organizmie, dwa miesiące odstawienia chyba nie przywrócą równowagi, a wręcz przeciwnie. nie jestem autorytetem w tej dziedzinie, ale wiem po sobie, ile organizm musi się przyzwyczajać do nowych sytuacji - sztucznych hormonów albo ich braku. dopytaj się koniecznie i najlepiej nie tylko tego jednego lekarza, lepiej zapytać 5 razy, niż potem mieć problemy ze zdrowiem
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 06:41   #12
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: seks a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
poważnie się zastanów i wypytaj lekarzy o tą przerwę. odstawianie i ponowne branie hormonów to straszne mieszanie w organizmie, dwa miesiące odstawienia chyba nie przywrócą równowagi, a wręcz przeciwnie. nie jestem autorytetem w tej dziedzinie, ale wiem po sobie, ile organizm musi się przyzwyczajać do nowych sytuacji - sztucznych hormonów albo ich braku. dopytaj się koniecznie i najlepiej nie tylko tego jednego lekarza, lepiej zapytać 5 razy, niż potem mieć problemy ze zdrowiem
To już nie te czasy i nie te hormony.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 15:13   #13
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: seks a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
poważnie się zastanów i wypytaj lekarzy o tą przerwę. odstawianie i ponowne branie hormonów to straszne mieszanie w organizmie, dwa miesiące odstawienia chyba nie przywrócą równowagi, a wręcz przeciwnie. nie jestem autorytetem w tej dziedzinie, ale wiem po sobie, ile organizm musi się przyzwyczajać do nowych sytuacji - sztucznych hormonów albo ich braku. dopytaj się koniecznie i najlepiej nie tylko tego jednego lekarza, lepiej zapytać 5 razy, niż potem mieć problemy ze zdrowiem

a to ciekawe ze ginekolodzy radza robic przerwy. moze chca nam namieszac w organizmie? daj spokoj. przeciez oni widza co robia. Moja ginekolog, jedna z tych lepszych, radzi robic 2-3 miesieczna przerwe co 2 lata
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 19:06   #14
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: seks a antykoncepcja

widać każdy lekarz mówi co innego:/ i weź tu człowieku bądź mądry
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.