Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-23, 22:08   #871
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
Dziękuję, zdradzę sekret - henna


Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Też farbuję henną
Jeśli mogę spytać, gdzie kupujesz hennę? Jaki masz naturalny kolor włosów?
.
Henna mniej niszczy włosy, tak? Dłużej się to trzyma? Są jakies przeciwwskazania?
Przepraszam za pytania, ale jako tako styczność mialam tylko z henną na rzęsy i brwi (właściwie moja mama). Nie wiem, jak to wygląda na włosach.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 22:24   #872
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Też farbuję henną
Jeśli mogę spytać, gdzie kupujesz hennę? Jaki masz naturalny kolor włosów?

Nie chcesz na wypróbowanie Sandy Fair i Ivory? Zaproponowałam parę postów wyżej

Przyznam szczerze, że w głowie mi się nie mieści, iż naprawdę miałoby to wejść w życie.
Używam henny khadi, naturalnie jestem ciemną blondynką na wątku dot. farbowania henną zamieściłam efekty (zdjęcia w pełni je oddają).

Przeoczyłam (tak to jest jak się czyta po łebkach). Ivory mam w domu, ale jeszcze się do niego nie dobrałam. Dziękuję za pomoc, ale myślę że zamówię hurtowo próbki, po pierwszych próbach czuję się beznadziejnie byłam święcie przekonana, że chłodne odcienie będą pasować
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 23:48   #873
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;31806311]



Henna mniej niszczy włosy, tak? Dłużej się to trzyma? Są jakies przeciwwskazania?
Przepraszam za pytania, ale jako tako styczność mialam tylko z henną na rzęsy i brwi (właściwie moja mama). Nie wiem, jak to wygląda na włosach.[/QUOTE]
Używam henny z mazideł, a tam nie wspominają o przeciwwskazaniach.
U mnie ciężko stwierdzić. Wcześniej miałam farbowane włosy na rudo i trzyma mi bez przerwy, dopiero po miesiącu jest trochę bledszy. Przy włosach niefarbowanych farbą chemiczną, kolor nieco bardziej blednie, choć też niełatwo mi ocenić, bo ostatnio słabo mi chwyciło odrosty.
Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
Używam henny khadi, naturalnie jestem ciemną blondynką na wątku dot. farbowania henną zamieściłam efekty (zdjęcia w pełni je oddają).

Przeoczyłam (tak to jest jak się czyta po łebkach). Ivory mam w domu, ale jeszcze się do niego nie dobrałam. Dziękuję za pomoc, ale myślę że zamówię hurtowo próbki, po pierwszych próbach czuję się beznadziejnie byłam święcie przekonana, że chłodne odcienie będą pasować
A henna khadki, którą stosujesz jest czysta? Tzn. bez żadnych domieszek.

Jak chcesz, nie oczekiwałam nic w zamian za próbki . Moim zdaniem bardziej powinnaś typować w Linen.
W sumie to które odcienie próbowałaś? Zapamiętałam tylko Fair.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 10:42   #874
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

http://www.youtube.com/watch?v=ElOOf...eature=related
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 11:30   #875
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Już ktoś dawno temu wklejał. Albo może nie w tym wątku. W każdym razie Pantene to dobry przykład kosmetyku pełnego chemii. Dziwię się, że odnosi taki sukces, tam praktycznie nie ma nic odżywczego . Może dlatego tak zawzięcie się reklamują.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 13:08   #876
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość

A henna khadki, którą stosujesz jest czysta? Tzn. bez żadnych domieszek.

Jak chcesz, nie oczekiwałam nic w zamian za próbki . Moim zdaniem bardziej powinnaś typować w Linen.
W sumie to które odcienie próbowałaś? Zapamiętałam tylko Fair.
Bez domieszek, sam lawson. U mnie się trzyma pięknie, nie blednie.

Nie chcę Cię fatygować skoro i tak muszę zamówić próbki.
Ponieważ to była moja pierwsza styczność z minerałami, zamówiłam multi tasking neutral i fair (byłam pewna że chłodne odcienie są dla mnie, obawiałam się tylko efektu zbyt jasnego podkładu, koniec końców oba są za ciemne i... za różowe ) sugerowałam się tymi opisami
http://everydaycosmetics.pl/blog/cat...d4806ec0dddb32

Mam dodatkowo jeszcze ivory, pamiętam że w teście paskowym ładnie się wtopił w skórę. Wydaje mi się że neutralne odcienie to dobry trop.
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 13:36   #877
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
Bez domieszek, sam lawson. U mnie się trzyma pięknie, nie blednie.

Nie chcę Cię fatygować skoro i tak muszę zamówić próbki.
Ponieważ to była moja pierwsza styczność z minerałami, zamówiłam multi tasking neutral i fair (byłam pewna że chłodne odcienie są dla mnie, obawiałam się tylko efektu zbyt jasnego podkładu, koniec końców oba są za ciemne i... za różowe ) sugerowałam się tymi opisami
http://everydaycosmetics.pl/blog/cat...d4806ec0dddb32

Mam dodatkowo jeszcze ivory, pamiętam że w teście paskowym ładnie się wtopił w skórę. Wydaje mi się że neutralne odcienie to dobry trop.
A gdzie i za ile? Na helfach?

Też celowałam w różowe odcienie, ale później coś mnie podkusiło na trochę żółte. Pamiętam, że brałam: Multi-Tasking Neutral, Ivory, Sandy Fair, Linen, Fawn, Golden Fair. Najlepiej leżał Linen, ale już nie pamiętam jakie tony najbardziej się wybijały na mojej twarzy. Golden Fair całkiem nieźle leżał, ale jednak zbyt ciepło-złoty. Fawn - zdecydowanie za ciemny i za żółty, Ivory- zrobiłam test paskowy na twarzy i trochę na nos zaaplikowałam i był trochę za żywy (?) nie wiem jak to ująć, ale beże raczej nie dla mnie. Sandy Fair i Multi-Tasking Neutral już w woreczku były sporo za różowe. Szkoda, że nie wzięłam wtedy Olive Fair.
Fatygować? Kobieto, one u mnie leżą z dobre dwa lata i szukają domu. Mogą komuś się przydać, a szkoda mi wyrzucać.
Wkleiłaś to zdjęcie na wątek EDM? Może dziewczyny Ci jeszcze dam doradzą.


cynaamonko, jeśli jeszcze tu zaglądasz to spieszę z wiadomością, że znalazłam na Aromaleigh faux eva'green i marni, które może Ci się spodobają.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 16:10   #878
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
A gdzie i za ile? Na helfach?

Też celowałam w różowe odcienie, ale później coś mnie podkusiło na trochę żółte. Pamiętam, że brałam: Multi-Tasking Neutral, Ivory, Sandy Fair, Linen, Fawn, Golden Fair. Najlepiej leżał Linen, ale już nie pamiętam jakie tony najbardziej się wybijały na mojej twarzy. Golden Fair całkiem nieźle leżał, ale jednak zbyt ciepło-złoty. Fawn - zdecydowanie za ciemny i za żółty, Ivory- zrobiłam test paskowy na twarzy i trochę na nos zaaplikowałam i był trochę za żywy (?) nie wiem jak to ująć, ale beże raczej nie dla mnie. Sandy Fair i Multi-Tasking Neutral już w woreczku były sporo za różowe. Szkoda, że nie wzięłam wtedy Olive Fair.
Fatygować? Kobieto, one u mnie leżą z dobre dwa lata i szukają domu. Mogą komuś się przydać, a szkoda mi wyrzucać.
Wkleiłaś to zdjęcie na wątek EDM? Może dziewczyny Ci jeszcze dam doradzą.
Wysłałam Ci pw
Za hennę ostatni raz płaciłam 26 zł na allegro, u pani, która mieszka w Krakowie i mogę odebrać zakupy osobiście (przy okazji w swoim sklepie internetowym ma inne produkty marki Khadi)

A na wątku edmowym straszna cisza, pytałam wcześniej, ale nikt nie chciał pomóc.
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 17:27   #879
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Skoro to Twoje pierwsze minerały to jakie podkłady stosowałas wczesniej? Jakie firmy i jakie konkretnie odcienie w ktorych czułas sie dobrze?
Ja tez nigdy nie mialam EDM, tylko kilka odcieni z Pixie, obecnie testuje po dwa odcienie z Blusche i BareFaced.

Mam nieco pospisywane z Wizazu, odcienie kontra klasyczna kolorowka jak i odcienie mineralów wzgledem innych firm mineralnych. Bo sama szukam odcieni i zbieram informacje.
Ja nie ufam dobieraniu koloru na podstawie zdjec twarzy, jak dla mnie nie oddaje to calosci i zawsze jest jakies przekłamanie. Więc moze cos bym wygrzebala dla Ciebie z notatek.

Co do farbowania włosów. Czaje się obecnie na roślinne farby typu Biokap itp. Wiem, ze nie sa zupełnie naturalne ale jakoś nie mam ochoty bawic sie w henne, mimo zachwytów. Jak mam sie dwa razy w miesiacu babrac z papka na głowie to mnie zniecheca. Juz olejowanie włosów 1-2 razy w tygodniu to dla mnie sukces
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-24 o 17:32
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 18:00   #880
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Skoro to Twoje pierwsze minerały to jakie podkłady stosowałas wczesniej? Jakie firmy i jakie konkretnie odcienie w ktorych czułas sie dobrze?
Ja tez nigdy nie mialam EDM, tylko kilka odcieni z Pixie, obecnie testuje po dwa odcienie z Blusche i BareFaced.

Mam nieco pospisywane z Wizazu, odcienie kontra klasyczna kolorowka jak i odcienie mineralów wzgledem innych firm mineralnych. Bo sama szukam odcieni i zbieram informacje.
Ja nie ufam dobieraniu koloru na podstawie zdjec twarzy, jak dla mnie nie oddaje to calosci i zawsze jest jakies przekłamanie. Więc moze cos bym wygrzebala dla Ciebie z notatek.

Co do farbowania włosów. Czaje się obecnie na roślinne farby typu Biokap itp. Wiem, ze nie sa zupełnie naturalne ale jakoś nie mam ochoty bawic sie w henne, mimo zachwytów. Jak mam sie dwa razy w miesiacu babrac z papka na głowie to mnie zniecheca. Juz olejowanie włosów 1-2 razy w tygodniu to dla mnie sukces
Od dawna używam vichy dermablend nr 15 (najjaśniejszy odcień), ale naprawdę w symbolicznej ilości, 30 ml spokojnie wystarczy mi na cały rok regularnego stosowania. Taka cieniutka warstwa ładnie się wtapiała.

Myślę że pomocne byłoby określenie typu kolorystycznego urody, ale ilekroć się za to zabieram, ręce opadają. Nie umiem, nie znam się na tym.

U mnie sprawdza się doskonale gloss raz na dwa tygodnie (lekka odżywka bez silikonów+henna), ładnie łapie odrosty. Całość henną traktuję dużo rzadziej. Wszystko ładnie się trzyma, włosy są cały czas rude. Trudniej jest przy innych docelowych kolorach. Jak już farbujesz np mieszanką z amlą lub indygo, kolor dosyć szybko się spiera (właśnie do rudego) i trzeba częściej kłaść papkę (a zabawy z tym dużo, więc Ci się nie dziwię )
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 18:06   #881
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Z Vichy akurat nie miałam nic wspólnego. A z innych drogeryjnych? Moze chociaz kolorystycznie cos Ci pasuje? Zawsze to jakies odniesienie.
Zerknij tez tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=307212
Edit: Tam akurat są wypowiedzi o Dermablend ale o 25 czyli ciemniejszym odcieniu.
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-24 o 18:13
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 18:14   #882
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość

Myślę że pomocne byłoby określenie typu kolorystycznego urody, ale ilekroć się za to zabieram, ręce opadają. Nie umiem, nie znam się na tym.
A próbowałaś robić jakiś test? Np ten http://makijaz.net/tt.html ?
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 18:47   #883
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Z Vichy akurat nie miałam nic wspólnego. A z innych drogeryjnych? Moze chociaz kolorystycznie cos Ci pasuje? Zawsze to jakies odniesienie.
Zerknij tez tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=307212
Edit: Tam akurat są wypowiedzi o Dermablend ale o 25 czyli ciemniejszym odcieniu.
Przejrzę, może coś znajdę. Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
A próbowałaś robić jakiś test? Np ten http://makijaz.net/tt.html ?
I wyszła jesień (hah, moja ulubiona pora roku).
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 21:19   #884
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Hej,
Od dwóch lat staram się przejść na podkłady mineralne. Na początku dostęp do nich był ciężki więc nie zmotywowałam się. Od ponad roku postanowiłam zmienić dietę(w końcu przestałam jeść mięso) i przeszłam całkowicie na naturalne kosmetyki pielęgnacyjne. Jedyne czego nie potrafię i chyba długo się nie uda to kolorówka, bo jak dla mnie kosmetyki mineralne są za drogie. Czy nie gryzą się jakoś mineralne podkłady z niezdrową kolorówką?
Problemem jest dla mnie oczywiscie dobór podkładu. Próbki wydają mi się bardzo drogie, a nie jestem w stanie określić koloru mojej cery. Kojarzy mi się, że był temat gdzie mówiło się co się stosowało i wizażanki doradzały podkład, istnieje takie cos? A może tu byście mi mogły pomóc?
Oczywiście jest kwestia firmy/ formuły, ale przeczytałam wiele dobrego o EDM i wydaje mi się najodpowiedniejsza. Mam cerę suchą, która potrzebuje krycia. Niestety zdażają się pryszcze.
Problemem jest dla mnie również zamawianie z allegro ( jakieś głupie problemy z założeniem konta), ebaya nie używałam.
Widzę, że wyszło tych moich zwierzeń i z góry dziękuję za przebrnięcie przez nie i jakąkolwiek pomoc.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 21:36   #885
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Bela03 Pokaż wiadomość
Hej,
Od dwóch lat staram się przejść na podkłady mineralne. Na początku dostęp do nich był ciężki więc nie zmotywowałam się. Od ponad roku postanowiłam zmienić dietę(w końcu przestałam jeść mięso) i przeszłam całkowicie na naturalne kosmetyki pielęgnacyjne. Jedyne czego nie potrafię i chyba długo się nie uda to kolorówka, bo jak dla mnie kosmetyki mineralne są za drogie. Czy nie gryzą się jakoś mineralne podkłady z niezdrową kolorówką?
Problemem jest dla mnie oczywiscie dobór podkładu. Próbki wydają mi się bardzo drogie, a nie jestem w stanie określić koloru mojej cery. Kojarzy mi się, że był temat gdzie mówiło się co się stosowało i wizażanki doradzały podkład, istnieje takie cos? A może tu byście mi mogły pomóc?
Oczywiście jest kwestia firmy/ formuły, ale przeczytałam wiele dobrego o EDM i wydaje mi się najodpowiedniejsza. Mam cerę suchą, która potrzebuje krycia. Niestety zdażają się pryszcze.
Problemem jest dla mnie również zamawianie z allegro ( jakieś głupie problemy z założeniem konta), ebaya nie używałam.
Widzę, że wyszło tych moich zwierzeń i z góry dziękuję za przebrnięcie przez nie i jakąkolwiek pomoc.
Jak najbardziej możesz tutaj
Najlepiej by w ogóle było jakbyś wstawiła zdjęcie policzka i szyi w świetle dziennym
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 21:57   #886
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
Jak najbardziej możesz tutaj
Najlepiej by w ogóle było jakbyś wstawiła zdjęcie policzka i szyi w świetle dziennym
Ze zdjęciem będzie ciężko bo aparatu nie posiadam. Mogę opisać co stosowałam i jak wychodziło kolorystycznie. Ogólnie jestem blada i nie mogę nic znaleźć w drogerii. Całe życie byłam pewna, że mam zimny typ cery ale teraz odkryłam, że złoto i miedź świetnie pasuje, mimo że w brązie dalej wyglądam jakbym pleśniała. W testach wychodzi mi lato (miałam blond włosy) albo zima, przy czym skłaniałabym sie ku tej drugiej. Dotychczas stosowałam:
-gosh x-ceptional wear kolor 11 porcelain - w starej formule był genialny i stapiał się idealnie. Teraz mam nową i kolor dalej świetny ale mam wrażenie, że skóra w nim jest trupia
-bourjois 10h sleep effect w najjaśniejszym kolorze 71 abricote clair - był za ciemny i za żółty ale stapiał się
-puder bourjois compact powder takie czarne opakowanie w rożowe kwiatuszki 72 sable rose - za ciemny, trochę za pomarańczowy, używam jako bronzera
-oriflame very me, porcelain - kolor piękny nie różowy nie żółty, niestety krycie średnie
-max factor lasting performance 100 - znowu efekt szarej skóry i ciemniał
-Lavera trend sensitiv kolor chyba 2 - za ciemny za żółty

Oprócz tego wiele podejść do innych bourjois ( wszystkie za żółte ), Revlon (nie mam pojęcia jak się nazywał) trochę trupi ale ok, testowane wszelkie Diory i Chanele z których nie było odpowiednio jasnego koloru w Douglasie, a kilka było żółtych.
Jak znajdę zdjęcie lub zdołam pożyczyć aparat mogłabym pomocnej osobie na PW wysłać, na forum wolę nie publikować
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 22:25   #887
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Wydaje mi się, że będziesz neutralem... (miewałam podkłady bourjois w kolorach drugi z najjasniejszych, a uzywam odcieni złocistych).
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 23:30   #888
Sylvana12
Raczkowanie
 
Avatar Sylvana12
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 216
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny,mam takie pytanko czy używałyście (przyznam sie ze nie czytałam watku od poczatku) i mogłybyście polecić mi mineralne podkłady marki Mary Kay?
Nie powiem, kuszą mnie bardzo,ale chciałam zasiegnac waszej opinii.

A co do farbowanie włosów, nie farbowałam jeszcze nigdy,ale coraz czesciej o tym mysle, henna troche bym sie obawiala z tego wzgledu,ze pozniej raczej ciezko przejsc na cos innego.Moja przyjaciólka farbuje od lat henna,ale ta szybko jej sie zmywa-juz po 2och tygodniach;/
Sylvana12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 09:25   #889
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Sylvana12 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,mam takie pytanko czy używałyście (przyznam sie ze nie czytałam watku od poczatku) i mogłybyście polecić mi mineralne podkłady marki Mary Kay?
Nie powiem, kuszą mnie bardzo,ale chciałam zasiegnac waszej opinii.

A co do farbowanie włosów, nie farbowałam jeszcze nigdy,ale coraz czesciej o tym mysle, henna troche bym sie obawiala z tego wzgledu,ze pozniej raczej ciezko przejsc na cos innego.Moja przyjaciólka farbuje od lat henna,ale ta szybko jej sie zmywa-juz po 2och tygodniach;/
Nie wiem czy ktoś tu poleci podkłady Mary Kay, ponieważ nie są traktowane jako "czyste" minerały.

Twoja koleżanka farbuje henną czy produktem z domieszką henny?
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-26, 09:32   #890
Zwies
Zakorzenienie
 
Avatar Zwies
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 787
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Sylvana12 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,mam takie pytanko czy używałyście (przyznam sie ze nie czytałam watku od poczatku) i mogłybyście polecić mi mineralne podkłady marki Mary Kay?
Nie powiem, kuszą mnie bardzo,ale chciałam zasiegnac waszej opinii.

A co do farbowanie włosów, nie farbowałam jeszcze nigdy,ale coraz czesciej o tym mysle, henna troche bym sie obawiala z tego wzgledu,ze pozniej raczej ciezko przejsc na cos innego.Moja przyjaciólka farbuje od lat henna,ale ta szybko jej sie zmywa-juz po 2och tygodniach;/
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...on.html&next=1

Znalazłam - jest i skład.
No i ma silikony,
parabeny - a fuj

Może spróbuj EDM? Cenowo widzę, że są podobne. Proszę:
http://kosmetyki-mineralne.com/
http://everydaycosmetics.pl/
Są i na allegro
__________________

Ćwiczę z Ewą od 3.07.2012 - już 7 razy

Edytowane przez Zwies
Czas edycji: 2012-01-26 o 09:34
Zwies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 12:49   #891
Zwies
Zakorzenienie
 
Avatar Zwies
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 787
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Znalazłam jeszcze jedną stronkę, gdzie można kupić kosmetyki mineralne:
http://www.mineralcosmetics.pl/
__________________

Ćwiczę z Ewą od 3.07.2012 - już 7 razy
Zwies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 21:15   #892
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość

Co do farbowania włosów. Czaje się obecnie na roślinne farby typu Biokap itp. Wiem, ze nie sa zupełnie naturalne ale jakoś nie mam ochoty bawic sie w henne, mimo zachwytów. Jak mam sie dwa razy w miesiacu babrac z papka na głowie to mnie zniecheca. Juz olejowanie włosów 1-2 razy w tygodniu to dla mnie sukces
Poli, ja zdecydowanie polecam Ci farby typu Biokap (choć osobiście wolę Color&Soin), bo henna - choć naturalna i dająca w sumie cudne efekty kolorystyczno - połyskowe - w moim przypadku się nie sprawdziła. Po kilku nałożeniach (używałam Khadi) włosy przetłuszczały mi się do tego stopnia, że wytrzymywały moze 4 godziny od umycia w jako takim stanie, a potem było już tylko gorzej. No i potem przeszło 1,5 roczna walka z zielonym kolorem włosów, kiedy po przeszło pół roku od hennowania zamarzyły mi się pasemka (chemiczne!).
Biokap i C&S to nie jest czysta natura, ale też nie są takie okropne jak te wszystkie w sklepach. Ale oczywiście, wielu dziewczynom henna służy - to indywidualna sprawa.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 14:32   #893
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Zwies Dzieki za cynk, nie znałam tego sprzedawcy

Joasiu Właśnie wczoraj zakupiłam sobie BIOKAP Od jakiegos czasu podczytuje wątki o Biokap, C&S a odrost coraz większy... w koncu podjechałam do apteki gdzie go sprzedają i nabyłam kawowy brąz Czeka na aplikacje.

Bela03 Miałam kiedys podkład Gosha porcelanowy, ale wydawał sie dla mnie za jasny i wyglądałam strasznie, mimo iż się ładnie wtapiał. Nie chciałam wyglądać jak wampir Potem nawet kilkakrotnie kupowałam odcien ciemniejszy -naturalny- i rowniez ładnie się wtapiał, powiedziałabym nawet iż był identyczny jak moja skóra. Tak przynajmniej pamietam bo stosowałam go pare lat temu. Odcien naturalny nie był dużo ciemniejszy niz porcelanowy, raczej wpadał w cieplejsza barwe. Przez jakis czas planowalam sprobowac jeszcze ciemniejszy ale przestałam stosowac tej firmy podkład.
Równiez polecam Ci przejzec to: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=307212

Z moich notatek mam:
- osoba która stosowała podkład Gosha w odcieniu Naturalnym, stosowała też Revlon odcien Buff -> w minerałach pasowało jej EDM olive fair a z Blusche french vanilia.
Idąc tym tropem szukaj odcieni jasniejszych niz olive fairl z EDM, skoro wolisz z Gosha porcelanowy niz naturalny odcien.
Ja osobiscie jestem typ kolorystyczny Gosh-naturalny i Revlon-Buff wlasnie. Z EDM nie miałam jeszcze nic. Mi z minerałów pasuje Cappucino z Blusche. Z Pixie mimo testowania nie trafiłam w jasnosci i odcienie, wiec nadal szukam.
A z Revlona to nie pamietasz co miałas (opisałas go jako trupi?) czy był to Ivory czy Buff?? Dla mnie Ivory był trupi własnie, Buff idealny... a odcien dalej sandy beige był dla mnie za ciemny.
Gdybys chciała cos podobnego do Buff z Revlon to wtedy jest wiecej porownan odnosnie minerałów. Ale sa to wylacznie opinie uzytkowniczek wzgledem wlasnych odczuc, trzeba brac pod uwage to iz podklad mineralny na kazdej cerze wyglada inaczej.
Acha, jakiej firmy szukasz minerały?
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-27 o 14:35
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 18:09   #894
Sylvana12
Raczkowanie
 
Avatar Sylvana12
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 216
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Zwies Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...on.html&next=1

Znalazłam - jest i skład.
No i ma silikony,
parabeny - a fuj

Może spróbuj EDM? Cenowo widzę, że są podobne. Proszę:
http://kosmetyki-mineralne.com/
http://everydaycosmetics.pl/
Są i na allegro
DziekiHmm, to chyba jednak zrezygnuje z Mary Kay,staram sie unikać właśnie m.in parabenów i silikonów.
EDM- wyglądają ciekawie.

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Nie wiem czy ktoś tu poleci podkłady Mary Kay, ponieważ nie są traktowane jako "czyste" minerały.

Twoja koleżanka farbuje henną czy produktem z domieszką henny?
Szczerze mówiąc to niewiem czy czysta henna czy produktami z jej domieszką- musiałabym się jej zapytać.

Ja natomiast chyba zdecyduje sie na roślinne farby Color&Soin- opinie ma ciekawe. Nad biokapem też sie zastanawiałam,ale czytałam tutaj na wiżażu,że szybko (po 2 tyg ok.)sie zmywają,a mi zależy raczej na trwałej koloryzacji,bo co z tego że farba delikatniejsza-jak czestotliwość farbowania wzrasta do 2 razy w miesiącu,a chyba im czesciej sie farbuje włosy tym bardziej sie niszczą.
Sylvana12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 12:40   #895
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny, mamy wątek z Bare Faced Beauty Minerals?
Czy mi wyszukiwarka nawala?
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 12:53   #896
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mamy wątek z Bare Faced Beauty Minerals?
Czy mi wyszukiwarka nawala?
Przeszukałam całe forum mineralne i nie znalazłam
Myślę że możesz śmiało zakładać, jeśli dlatego pytasz
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 13:19   #897
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Szukałam raczej pod kątem sprawdzenia opinii o podkładach.
Czytałam na petitkach u Agi recenzję i chciałam więcej.

Ale i tak zamówiłam juz sobie próbki.

Jak do wieczora nikt doświadczony w zakladaniu nowych watków sie nie zlituje, to spróbuje sama
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 20:00   #898
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Julianko, i świetnie Ci to wyszło
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 20:47   #899
Zwies
Zakorzenienie
 
Avatar Zwies
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 787
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dotarła do mnie Mariza, o ile skład podkładu w miarę się zgadza, o tyle puder ryżowy ma na pierwszym miejscu talk, na drugim dopiero ryż a na końcu 5 różnych parabenów Nie sprawdzałam składu pudru, ale myślałam, że skoro podkład jest w miarę ok to i puder taki będzie. No, ale niestety nie.

Co do opakowań mam sprzeczne uczucia.
Jest takie wciskane - a nie tak jak w przypadku EDM jest to taki niby słoiczek. Plastik wygląda na dość delikatny. Jest puszek (ale chyba jedyne zastosowanie to jako zatyczka, żeby się nie wysypywało). Za to sitko to jakaś masakra - to jest cieńsze niż butelka PET :/ Żeby zdjąć folię zabezpieczającą musiałam wyjąć sitko - folia jest bardzo mocna i ciężko było odkleić, żeby nie uszkodzić sitka. Pierwsze uczucia - mieszane
Podkreśla mi skórki (ale i tak mam z EDM), chyba po prostu jeszcze nie umiem tego nakładać No i ma zapach - nawet całkiem przyjemny.

Widzę, że jest zamówienie na lumiere - i widzę, że opakowanie 12g wyjdzie z przesyłką mniej więcej 50zł i się zastanawiam - czy opłaca się zamawiać

Musiałabym wziąć na czuja, z EDM Sandy Fair wydaje się w miarę ok -tj. niby jest ciut jaśniejszy od twarzy, ale w kolorze szyi
__________________

Ćwiczę z Ewą od 3.07.2012 - już 7 razy

Edytowane przez Zwies
Czas edycji: 2012-01-30 o 20:48
Zwies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 01:35   #900
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny Drogie - czy znacie to cudo - http://minejo.home.pl/pl/p/Living-Na...al-make-up/215 ?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:17.