Pies niszczący drzwi wejściowe, jak temu zaradzić? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-09, 15:25   #31
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pies niszczący drzwi wejściowe, jak temu zaradzić?

Miałam psa z podobnym temperamentem. Doszliśmy do tego, że wszystkie drzwi w pomieszczeniach musiały być zamknięte, i pies siedział tylko w przedpokoju, w którym nie mogło być NIC, musieliśmy zdjęć chodniki bo je zjadał stopniowo. Raz otworzył sobie drzwi do mojego pokoju i zjadł kilka książek, zeżarł całe zauszniki z okularach, wypatroszył wielką maskotkę z wnętrzności. Nasz piesek tak przez 14 lat zabawiał

Twój pies się zwyczajnie nudzi i jest bardzo inteligentny dlatego szuka sobie ciągle jakiś ciekawych zajęć, przydało by się towarzystwo, może jakiś mały kotek do pielęgnowania
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.

Edytowane przez trojka
Czas edycji: 2013-01-09 o 15:26
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 11:18   #32
bejbeee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 206
GG do bejbeee
Dot.: Pies niszczący drzwi wejściowe, jak temu zaradzić?

Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
mieszkam z chłopakiem, oboje wyprowadzaliśmy psa, potem czekaliśmy w domu ok. 20 minut i po prostu jak gdyby nigdy nic nie żegnając się z nim wychodziliśmy. Po powrocie najpierw (nie zwracając uwagi na psa) zdejmowaliśmy kurtki, rozkładaliśmy zakupy i dopiero witaliśmy się z psem i wychodziliśmy z nim na podwórko.
Robimy tak od października. Psa przygarneliśmy spod mojego sklepu, błąkał się sam kilka miesięcy. Nie mieliśmy zbytnio czasu, żeby przyzwyczajać go do samotności stopniowo. Zaraz po zabraniu psa do domu (po dwóch dniach) musieliśmy wrócić do pracy.


serce by mi pękło jakbym miała swojego pieszczocha trzymać w klatce..
.
Głupoty piszesz. Klatka ma być dla psa tym czym dla dziecka z wielodzietnej rodziny własny pokój. Miejscem prywatności, w której będzie czuł się bezpiecznie i będzie je dobrze kojarzył. Po to jest klatka. To nie jest tak że kupisz klatkę, wrzucisz do niej psa na 8h i po problemie. Najpierw musisz go przyzwyczaić do spędzania czasu w klatce - krok po kroku. Zawsze może mu te z zostawić tam jakiś gryzak, konga czy kość wołową.
__________________
moja ciuchlandia

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=416164 Zapraszam !!!

Rasowy= Rodowodowy
bejbeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 11:31   #33
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Pies niszczący drzwi wejściowe, jak temu zaradzić?

Cytat:
Napisane przez bejbeee Pokaż wiadomość
Głupoty piszesz. Klatka ma być dla psa tym czym dla dziecka z wielodzietnej rodziny własny pokój. Miejscem prywatności, w której będzie czuł się bezpiecznie i będzie je dobrze kojarzył. Po to jest klatka. To nie jest tak że kupisz klatkę, wrzucisz do niej psa na 8h i po problemie. Najpierw musisz go przyzwyczaić do spędzania czasu w klatce - krok po kroku. Zawsze może mu te z zostawić tam jakiś gryzak, konga czy kość wołową.
nie musisz na mnie naskakiwać od razu. Nie każdy posiada super wiedzę na temat psów, ich wychowania i metod szkolenia.
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 09:54   #34
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Pies niszczący drzwi wejściowe, jak temu zaradzić?

Spokojnie; Ja rozumiem, że nie każdy musi akceptowac metody przy użyciu klatki i uważam, że są też inne, skuteczne sposoby - a te musi zaproponowac specjalista.

Monyczkaaa - daj znac, co powiedział spec
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 15:23   #35
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Pies niszczący drzwi wejściowe, jak temu zaradzić?

mój piechu też tak szalał kiedy go wzięliśmy. on ogólnie bardzo przywiązał się do mnie bo spędzam z nim bardzo odużo czasu w ciągu dnia i gdy tylko chcę wyjść bez niego (nawet jeśli nie zostanie sam) czeka pod drzwiami i czasem popiskuje i szczeka.

ale i tak jest lepiej bo kiedyś drapał i gryzł drzwi (zabezpieczyliśmy je płytami pcv które potrafił wyrwać ze śrub) potrafił wskoczyć na parapet i zrzucić kwiaty albo postrącać książki z pólek. na samym początku załatwiał się tez w domu gdy został na chwilę sam.

rozwiązaliśmy to w ten sposób - często wychodzę z domu na chwilę podając komendę zostań (wychodzę po schodach i nasłuchuję co się dzieje, zanim pies zdąży zacząć demolować i szczekać wracam i nagradzam psa czymś wybitnie smacznym za grzeczne czekanie - czas oczekiwania wydłużam, czasem wychodząc wracam i tylko chwalę i głaszczę psa (aby nie oczekiwał za każdym razem smakołyków)

ma to zadziałać w ten sposób, że pies skojarzy wyjścia pańci z domu z następującą po nich nagrodą a więc pozytywnie i póki co efekty zadowalające po miesiącu pies czasem jeszcze skrobnie drzwi parę razy czy piśnie, ale szybko cichnie i czeka w spokoju.

poza tym najlepiej aby pies nie chodził wszędzie za Tobą (nie pozwalaj mu wchodzić za sobą do łazienki czy np do kuchni aby przyzwyczajał się że nie zawsze jesteś w pobliżu.

niektórzy polecają feromony DAP, które pomagają się psu uspokoić.

możesz też zostawić w domu włączoną kamerę lub aparat - zobaczysz jak pies się zachowuje kiedy wychodzić - behawioryście może to wiele powiedzieć o przyczynie problemu i o rozwiązaniu.

mój pies jak się okazało zgodnie z tym co podają behawioryści po 20 min po wyjściu uspokajał się i szedł spać - więc wiadomo było że to nie z nudów a z powodu rozłąki. natomiast jeśli pies demolowałby nie zaraz po wyjściu tylko potem mogłoby to oznaczać że mu się nudzi i rozwiązaniem byłyby zabawki, kość do obgryzania itp.

Edytowane przez o000agus
Czas edycji: 2013-01-11 o 15:27
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 16:37   #36
Neutrina
Raczkowanie
 
Avatar Neutrina
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 165
Dot.: Pies niszczący drzwi wejściowe, jak temu zaradzić?

Moja bokserka zabrana ze schroniska też demolowała pokój. Wygryzła drzwi. Pogryzła wszystkie kosze i kwiaty w domu. Doszłam do wniosku że to lęk separacyjny i zabrałam do domu drugiego psa. Przygarnełam odwrotność jej charakteru. czyli mega spokojnego i zrównoważonego " staruszka " Po tygodniu było widać różnicę w jej zachowaniu. Zaczęła brać przykład z psa i się uspokoiła. W prawdzie pluszaki zostawiane żeby miała się czym zając były rozrywane podczas naszej nieobecności na strzępy jeszcze przez jakiś czas ale skończyły się demolki.
Klatka którą tak chętnie proponują psi " pedagodzy " jest absolutnie nieprzydatna w wypadku zwierzaków skrzywdzonych, takich które zwiały z zamkniecia .Dla nich to następne więzienie i zakup takiego przedmiotu może okazać się wyrzuceniem pieniedzy. Klatka może zdać egzamin przy zwierzętach które jako szczeniaki urodziły się w domu i miały kiepską socjalizacje i jako szczeniaki trafily do nowych domów gdzie zaczeły sprawiać mega problemy. Im klatka może kojarzyć się ze schronieniem i spokojem. Dodając do tego DAP czyli naturalny feromon, można przy konsekwentnym działaniu osiągnąć rezultaty w naprawianiu psiej psychiki.
Poza tym powiedzmy sobie szczerze czy faktycznie klatka to rozwiązanie? Pies powinien zachowywać się normalnie bez zamykania w klatce w domu. Jeśli tak nie jest a klatki zabraknie to co zniszczy pomieszczenie w innym miejscu. Zwłaszcza jak chce się z psem wyjechać. Zwierzęta w większości wypadków są stadne. Skoro nie mogą być w towarzystwie osobnika swojego gatunku to zaczynają mieć problem z osobowością. Zwłaszcza jak są uczłowieczane będąc psem. Stąd płyną wszelkie problemy i szaleństwa. I taka moja osobista uwaga co do wynajmowania specjalnie behawiora Hmmm z mojego osobistego doświadczenia wiem że nie ma się co oszukiwać. zbyt dużo bardzo dobrych psich psychologów to u nas nie ma.jak są to biorą takie pieniadze żeszok. Lepiej więc posiadając psa samemu zabrać się za zdobywanie wiedzy i metodami prób i błędów pracować z psem aż do osiągnięcia pożądanego rezultatu. Ja mimo wszystko przy takich problemach proponuję / jśsli istnieje tylko taka możliwość/ dobranie drugiego psiaka do towarzystwa dla nerwicowca. Nigdy mnie ta metoda nie zawiodła. Trzeba tylko pamietać żeby psy nie miały problemów z miskami. Psa wybieramy starannie. Musi być starszy, spokojny i dobrze żeby było widać ze inne psiaki go szanują. Nie musi być koniecznie to suka do psa czy odwrotnie. Może to być sunia do suni i pies do psa. U znajomych pies miał jakieś ale do większości suk i strasznie wył, nawet podczas obecności domowników. wygryzając przy tym dywany i meble. Zapłacili majątek behawiorystce/ 200zł za sesje/ która nie osiągnęła żadnych rezultatów. o sorki nauczył się dawać łapki i siad i coś tam jeszcze. Zabrali dziadunia ze schronu z klatki w której było kilka psów. Kurdupelek po kilku dniach jak się zadomowił zaczął robić porządek z rozrabiakiem. Jak ten zaczął wyć to tamten go dosłownie zreprymendował . Podobno powarczał i obszczekał i zrobiło się cicho. Można przy tym pokazywać niszczycielom za co dostaje się nagrody. Mówimy siad i np. bądz grzeczny i psa który jest grzeczny nagradzamy a rozrabiaka nie dostaje nic.Pies uczy się komunikowania z nami na innych poziomach. To jest stymulujące i uspokajające bo zaczyna rozumiec ze może nam coś przekazać. npże coś go niepokoi. My też jesteśmy w końcu wkurzeni jak nie możemy swoimi słowami komuś czegoś wytłumaczyć. Trafia nas szlag i mamy ochotę coś rozwalić. Dla psa nasze gadanie do niego jest ciągiem dzwięków bez znaczenia dopóki nie nastapi porozumienie wynikające z uczuć. Postawa nie, z psychologicznym zacięciem bez słowa. Przeciez jak się wkurzamy na któregoś z domowników to wystarczy ze staniemy w drzwiach i bez słowa oboje wiemy o co chodzi. Tak jest i ze zwierzakami . To jest właśnie ich mowa. Psy z sobą przecież inaczej gadają niż my ale też lubią spokój i równowagę. Potrafią to sobie w sposób szczególny przekazać, brać z siebie przykład jak należy się zachowywać. Spokojny, zrównoważony pies nie stanie się wariatem i nie będzie brał przykładu z szaleńca (: Millan też o tym często mówi. Jeśli nie jesteś w stanie przekazać psu że nie powinien się zachowywać jak szaleniec to na pewno pies który zachowuje sie normalnie mu to przekaże. I należy pamietać że każdego takiego nerwicowca należy wykastrować. Stres podnosi poziom hormonów które niszczą psu zdrowie i narażają na nowotwory niszcząc przy tym prostatę. Po kastracji pies się powinien znacznie uspokoić i łatwiej jest z nim pracować.
Zaznaczam że jesli macie psa agresynego i niszczącego to należy w tempie natychmiast go wykastrować. Dopiero po kastracji/ sterylizacji podejmować decyzje o dalszej socjalizacji inaczej możecie niczego nie wypracować. Niszczący dominant to podwójne wyzwanie i mega odpowiedzialność. Bo jeśli wam nie uda się takiego opanować to czeka go uśpienie. Próby oddawania takiego psa/ do np pilnowania zagrody/jest nieludzkie i jest to jawne narażanie życia innych.
__________________
Wszystkie idee antywolnościowe są ideami faszystowskimi.Nikt nie ma prawa ograniczać prawa kobiety i mężczyzny do własnego ciała i poglądów.

Edytowane przez Neutrina
Czas edycji: 2013-01-12 o 17:35
Neutrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.