Zaraz kończę licencjat z logistyki i nie wiem co dalej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-17, 09:04   #1
Aleksandra195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 5
Red face

Zaraz kończę licencjat z logistyki i nie wiem co dalej


Witam,
Chciałabym ,aby ktoś spojrzał na moje studenckie dylematy i ocenił sytuację ,być może coś mi doradził.
W tym roku kończę licencjat z logistyki i zastanawiam się co robić dalej,kierunek mi się podoba ,jednak zajęć nie ma dużo.W logistyce ważne są języki ,u mnie na dobrą sprawę jest to angielski poziom B1/B2. Rozważam następujące opcje:
1.Dzienna magisterka z logistyki i do tego praca na pół etatu. Fajnie byłoby znaleźć coś związanego z kierunkiem,jednak jeśli nie znajdę nic takiego to same studia będą mało czasochłonne. Dodam ,że zajęć ma magisterce nie jest byt wiele.
2.Dzienna logistyka i rozpoczęcie jednocześnie drugiego licencjatu(rozważam filologię angielską językiem hiszpańskim lub lingwistykę dla biznesu)
3.Ewentualnie logistyka i próba podjęcia wyjazdu na Erasmusa.

Zależy mi na tym by podnieść swój poziom angielskiego i zacząć uczyć się jeszcze dodatkowo np hiszpańskiego,który zawsze mi się marzył. Co wy byście robili w mojej sytuacji? A może jest opcja ,której nie widzę.
Aleksandra195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 15:50   #2
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
Dot.: Zaraz kończę licencjat i nie wiem co dalej

Hej hej. Ja w tym roku kończę mgr z logistyki (jestem również po licencjacie).

Rzeczywiście, zajęć nie jest dużo, studia same w sobie też nie są ciężkie, dlatego z doświadczenia wiem, że da się studiować i pracować.

Kończąc licencjat byłam w takiej samej sytuacji jak Ty. Nigdzie nie pracowałam i choć zawsze chciałam być spedytorem to sądziłam, że nie mam szans. Ale udało się. Zaraz po obronie dostałam się do pracy właśnie w spedycji, niecały rok później zmieniłam firmę i obecnie pracuję i studiuję.

Uważam,że powinnaś składać CV do firm i próbować działać. Nie czekaj aż skończysz mgr, bo obecnie pracodawcy zwracają uwagę na fakt, że próbujesz coś działać w trakcie studiów a nie bimbasz przez 5 lat. Jeżeli nigdzie się nie dostaniesz to wyjedź na Erasmusa, podciągnij angielski i wtedy znowu wysyłaj CV.

PS.
Gdzie studiujesz?
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 19:25   #3
Aleksandra195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 5
Dot.: Zaraz kończę licencjat i nie wiem co dalej

Studiuję w Łodzi.
Mam plan poszukać jakiejś sensownej pracy w najbliższym czasie ,lecz największym problemem jest dla mnie ten język. A w ogłoszeniach na staże/praktyki jest on często wymagany. Stąd mój pomysł spróbować uderzyć w studia językowe ,ewentualnie wyjechać ,choć co do tego ,też mam lekkie obawy z racji języka.
Aleksandra195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 14:07   #4
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
Dot.: Zaraz kończę licencjat i nie wiem co dalej

Co chciałabyś robić? Spedycja, organizacja imprez masowych, zarządzanie zapasami?
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 21:43   #5
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: Zaraz kończę licencjat i nie wiem co dalej

masz b1 b2 z angielskiego i chcesz isc na anglistyke. filologia to nie kurs jezykowy no ludzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 07:02   #6
Aleksandra195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 5
Dot.: Zaraz kończę licencjat i nie wiem co dalej

Z tego co interesuje mnie na studiach to chciałabym pójść albo w spedycję ,albo w rzeczy związane z planowaniem, zapasami. Choć sama jeszcze nie wiem ,musiałabym spróbować obu żeby na dobrą sprawę zdecydować.
Co do drugiej wypowiedzi,wiem że filologia to nie kurs. Napisałam ,że myślałam też o kierunku lingwistyka dla biznesu - tu nie uczę takich rzeczy jak literatura ,czy historia ,a raczej nacisk kładą na naukę języka.
Aleksandra195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-20, 08:17   #7
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
Dot.: Zaraz kończę licencjat i nie wiem co dalej

To na co czekasz - wyślij CV na staże, o pracę i idź na spedycję krajową, tam nie potrzeba biegłego angielskiego.

Po prostu zrób coś, spróbuj zamiast wyszukiwać swoje słabe punkty.
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-21, 17:52   #8
Aleksandra195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 5
Dot.: Zaraz kończę licencjat i nie wiem co dalej

Może i racja z tym ,że powinnam spróbować .
Choć nie wiem czy teraz dobrym pomysłem nie byłoby rozpoczęcie dodatkowych studiów ,póki mam na to czas.
Aleksandra195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 22:32   #9
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
Dot.: Zaraz kończę licencjat i nie wiem co dalej

Sorry, ale z tego co piszesz to wynika że Ty tylko teoretycznie chcesz podjąć pracę. Chciałabyś, ale na siłę szukasz sobie problemów i wymówek, by tej pracy nie podjąć. Idź, spróbuj i wtedy ew. podejmiesz decyzję jaki dodatkowy fakultet jest Ci potrzebny.

Dlatego proponuję przemyśleć czy chcesz bawić się w wieczną studentką i udawanie dorosłej osoby która będzie wymyślała przeszkody, by nie pracować czy rzeczywiście chcesz ruszyć tyłek i się rozwijać.
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-23, 08:16   #10
Aleksandra195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 5
Dot.: Zaraz kończę licencjat i nie wiem co dalej

Pewnie coś w tym jest ,dzięki za radę.
Aleksandra195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 17:29   #11
cubee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 39
Dot.: Zaraz kończę licencjat i nie wiem co dalej

Nie wiem w jakim mieście studiujesz ale w Warszawie na SWPS jest iberystyka 4 letnia gdzie na pierwszym roku jest sam język od podstaw. Po roku dochodzisz do B1 może to była dobra opcja
cubee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-29 18:29:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.