kosmetyki mineralne Lucy Minerals - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-05, 20:19   #3931
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Słuchajcie, potrzebuję pomocy.
Chciałabym dobrać sobie podkład z Lucy, ale nie mam pojęcia jaki mi pasuje.

Z Annabelle Minerals używam odcienia Golden Fairest, ale troszkę za bardzo ma oliwkowe tony. Dopiero dobrze wpracowany daje radę.
Z Amilie Mineral Cosmetics używam Cashmere.
A z Clare Blanc odcienia 520.

Każdy z nich jest praktycznie najjaśniejszy i z małą domieszką żółtego. Taki trochę neutral+żółć.

Czy mogłybyście poratować, który odcień z Lucy jest jakimś "odpowiednikiem" dla tego co mam?

Unikam wszystkiego co ma różowe tony bo mam pękające naczynka i szybko się rumienię.
Odcień cery mam lekko żółty.

PROSZĘ PORATUJCIE JAK NAJSZYBCIEJ!
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 14:49   #3932
Nasic
Poszukiwacz
 
Avatar Nasic
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 7
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
Słuchajcie, potrzebuję pomocy.
Chciałabym dobrać sobie podkład z Lucy, ale nie mam pojęcia jaki mi pasuje.

Z Annabelle Minerals używam odcienia Golden Fairest, ale troszkę za bardzo ma oliwkowe tony. Dopiero dobrze wpracowany daje radę.
Z Amilie Mineral Cosmetics używam Cashmere.
A z Clare Blanc odcienia 520.

Każdy z nich jest praktycznie najjaśniejszy i z małą domieszką żółtego. Taki trochę neutral+żółć.

Czy mogłybyście poratować, który odcień z Lucy jest jakimś "odpowiednikiem" dla tego co mam?

Unikam wszystkiego co ma różowe tony bo mam pękające naczynka i szybko się rumienię.
Odcień cery mam lekko żółty.

PROSZĘ PORATUJCIE JAK NAJSZYBCIEJ!
Nie miałam żadnego z tych, które używałaś, ale z najjaśniejszych w żółtej tonacji to najbardziej Cream, ewentualnie jeszcze Pale Olive też jasny, ale już mniej żółty, lekko oliwkowy.
Nasic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 11:28   #3933
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Jeżeli chodzi o Lucy to sprawa nie jest tak prosta.
Pierwszy raz się z nimi spotykam i nie mam do czego ich porównać.
Wygrałam na ich polskim facebooku ostatnio konkurs, gdzie m.in jako nagroda jest podkład. Niestety nie wiem jaki mam wybrać, bo nie mam porównania.
Zaznaczę, że mogę wybierać jedynie z polskiej stronki - tam nie ma odcienia pale olive ani cream.
Z jasnych zostaje mi więc Fair i Light.
Z tego co zdążyłam się zorientować - fair ma większe podtony różowe (wiec odpada), a light to taki neutral. I chyba będę musiała na to postawić, bo innego "jasnego" wyboru nie widzę. Bisque wpada już w lekki pomarańczowy ton, a Shell beige już totalnie ma go w sobie.
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 14:03   #3934
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o Lucy to sprawa nie jest tak prosta.
Pierwszy raz się z nimi spotykam i nie mam do czego ich porównać.
Wygrałam na ich polskim facebooku ostatnio konkurs, gdzie m.in jako nagroda jest podkład. Niestety nie wiem jaki mam wybrać, bo nie mam porównania.
Zaznaczę, że mogę wybierać jedynie z polskiej stronki - tam nie ma odcienia pale olive ani cream.
Z jasnych zostaje mi więc Fair i Light.
Z tego co zdążyłam się zorientować - fair ma większe podtony różowe (wiec odpada), a light to taki neutral. I chyba będę musiała na to postawić, bo innego "jasnego" wyboru nie widzę. Bisque wpada już w lekki pomarańczowy ton, a Shell beige już totalnie ma go w sobie.
Tak czepiając się...
Dziwne, że inne kraje mają zawsze (no prawie) jasne odcienie podkładów (np USA, UK), a u nas deficyt. Czy my jesteśmy Afryką? Nawet w Australii jest wiele ludzi o jasnej karnacji a tam wiecznie słońce. U nas nigdy mentalność się nie zmieni. Całe szczęście, że nie używam już drogeryjnych podkładów.


No to "prezent" będzie średnio udany. Mogliby chociaż wymienić ci to np na róż, albo cokolwiek, co się przyda.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 17:59   #3935
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

wzięłam odcień LIGHT. Fair wydaje mi się mimo wszystko zbyt biały. Nie jestem porcelanowa na twarzy, mam lekki odcień żółci (ale nie bardzo duży) i trochę czerwonych naczynek. Obym trafiła, jak nie to nie wiem do czego zużyję. Dużego wyboru nie miałam, bo z jasnych były tylko te dwa, później brakowało odcienia CREAM (jasny ale bardziej żółty) a dalej to już za ciemne dla mnie.

Ale, ale! Od bodajże dzisiaj do internetowego sklepu wchodzi
"medium golden oraz kazdy podklad w formule occ , róż afterglow, kristal rose i precious" - tak napisano mi wczoraj w nocy jak wybierałam sobie rzeczy ze sklepu

Dodatkowo wczoraj weszły nowe cienie do polskiego sklepu Lucy. Chyba aż 10 nowych odcieni (tych co są dostępne wszędzie tylko nie u nas)

Ktoś miły z Lucy kto obsługuje tam facebooka (nie mam pojęcia kto, ale naprawdę przemiła osoba) powiedziała mi też, że uzupełniają powoli wszystko na sklepie:
"Sklep cały czas jest w budowie, bedziemy mieli wszystkie kolory podkladow , cieni ,linerow i bronzerow, wraz z dokladnymi opisami."

(mam nadzieję, że ta osoba się nie będzie złościć, że przekopiowałam kawałki rozmów z fb, w sumie nie było w nich nic złego, same dobre wiadomości dla Polek)


W ogóle z różu wzięłam sobie PETAL, bo nie mogłam znaleźć swatchy m.in kristal rose nigdzie na necie (bo po nazwie i opisie na angielskiej czy jakiejć stronie wyszło mi, że ten kolor będzie jaśniejszy niż petal), a szukałam czegoś, co nie zrobi mi ocienia cegiełki na twarzy...

Zobaczymy
Dużo dobrych rzeczy poczytałam o Lucy na necie, szkoda tylko, że tak ciężko ze swatchami wszystkiego. W ramach nagrody wzięłam też eyeliner ESPRESSO i cienie MAPLE, WINE i ROYAL PURPLE. Może ktoś, coś, jakieś swatche? Jak pigmentacja? Czytałam, że świetna.

Od osoby z facebooka Lucy słyszałam też, że jest fenomen różo/rozświetlacza AFTERGLOW, znalazłam kilka opinii faktycznie ładny, ale czy nie za mocne ma drobinki?
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 18:22   #3936
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Kusisz tym rozświetlaczem akurat mnie coś nosi do rozświetlaczy i bronzerów... te co mam to mi się znudziły
Poczekam aż więcej sprowadzą do sklepu i pozamawiam

A jak tylko dojdą mi cienie i linery to zrobię swatche )
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 18:29   #3937
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

nie wiem czy dorzucą mi coś do wygranego i tak już dużego pakietu, ale jakby się pokusili o małe próbeczki to też zeswatchuje wszystko

a ten Afterglow ma taką ładną poświatę różu wg tego co w necie znalazłam, Jakby był mocną wersją takiego serduszka rozświetlającego z I HEART MAKEUP - goddes of love. Tylko na swatchach dużo mocniej świeci drobinkami i kolorem... Ale znalazłam aż 1 zdjęcie w necie więc ciężko tak się nim podpierać co do tego, czy naprawdę tak wygląda.
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-09, 19:56   #3938
mamaAmelka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaAmelka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małe Trójmiasto Kaszubskie ;)
Wiadomości: 4 469
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Mam cień Maple To ciemny cień, taki brąz z lekką oberżyną z widocznymi drobinkami.
Niestety zdjęcie mogę wykonać tylko telefonem, więc jakość nie jest zbyt dobra Obok cienia znajduje się podkład Creamy Olive
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1433872608752.jpg (62,3 KB, 14 załadowań)
__________________
Organizm rośnie do 25-go roku życia. Brzuch i dupa chyba o tym nie wiedzą...
mamaAmelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 21:59   #3939
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

dziękuję za swatche! creamy olive podkład byłby chyba dla mnie za ciemny - zobaczymy jak będzie z light.


btw, będą swatche podkładów z Lucy. Zostałam poproszona o zeswatchowanie ich, więc moja "wygrana paczka" przyjedzie niedługo, a podkłady pewnie dzień później i będę focić. Jeżeli nie macie nic przeciwko, chciałabym was prosić o pomoc, która będzie polegała na opisywaniu koloru podkładu. Będę wrzucać swatche i potrzebne będą opisy - a wiadomo, że lepiej jak kilka osób się przyjrzy
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 12:10   #3940
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Słuchajcie, paczka wygrana przyszła. Jestem zaskoczona, że 4g podkładu jest w tak małym pojemniczku! Dla porównania 4g z amilie albo annabelle jest w 2 lub 3 razy większym pojemniku. Czytałam, że Lucy potrzeba mikroskopijną ilość, ale jestem w szoku! Też tak miałyście?

Prócz tego piękne kolory i chyba z podkładem trafiłam, choć na razie próbowałam go tylko na dłoni.

Niedługo dojdą mi też próbki podkładów Lucy do zeswatchowania, będzie co robić!


Nie zapeszam, ale na razie jestem zachwycona jakością i "kremowością" Lucy. Idę dzisiaj na wernisaż fotografii, więc je przetestuję, czy się ścierają i jak długo wytrzymują


PS. Lucy ma na razie tylko podkłady w 10ml słoiczkach (czyli 4g) ale niedługo będą też duże pojemności (30ml). Przynajmniej tak mi przekazano, widać, że się rozwijają i uzupełniają zapasy. Miło będzie ich poznać i może dopisać do listy ulubionych minerałów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lucyminerals.jpg (120,3 KB, 16 załadowań)
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 16:20   #3941
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Z AM jest za duży słoik, kupując 4 g podkładu to tam jest ok 65% zapełnione

Do mnie cienie i linery Luśki doszły
Niech pogoda tylko wróci to powoli będę swatchować
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-10, 17:13   #3942
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Wydawało mi się, że z AM pojemniczek jest wypełniony bardzo, ale dzisiaj już wiem, że Luśka jest wypełniona po brzegi

Mogłaby mieć większe opakowania, bo nie widać sitka na początku użytkowania, tak jest wypchana. Z drugiej strony - i tak przekładam odrobinę podkładu na np spodeczek i dopiero używam, a w podróży (i kosmetyczce) małe opakowania są pożądane!

Jeżeli chodzi o podkłąd LIGHT z Lucy, pasuje do mnie, a więc musi być kolorystycznie jak Golden Fairest z Annabelle, Cashmere z Amilie i Warm 520 z Clare Blanc w weekend porobię swatche i porównania.

PS. Nie mogę się doczekać swatchy cieni od ciebie! Spróbuj zdjęcia robić przy oknie w południe - a w razie czego można naprawić ekspozycję (żeby było jaśniej) w fotoszopie Mogę pomóc
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 17:19   #3943
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Zawsze przy oknie robię

Cienie są przepiękne
Jak tylko zrobię zdjęcia to na pewno Wam pierwszym pokażę )
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 17:35   #3944
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

ja mam 3 cienie z Lucy, royal purple, maple i wine - wychodzę niedługo i pomalowałam się wine+maple i jeszcze do tego luśkowy liner espresso... i pięknie jest! maple i wine to takie cudne kolory brąz w połączeniu jakby z burgundem, ale delikatnie. baaardzo się zachwycam!
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 16:29   #3945
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Ja dziś cień Berry użyłam, solo

Jeżeli wszystkie są tak kremowe i dobrze napigmentowane to super... wcale się nie dziwię, że są tak popularne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150611_154620.jpg (98,4 KB, 24 załadowań)
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 13:41   #3946
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

dziś solo cień ROSE SHIMMER (z mnóstwem drobinek), pigmentacja bardzo dobra, choć cień nie jest już AŻ tak kremowy jak w poście wyżej użyty Berry (ale ogólnie to kremowy on jest). Ma bardzo dobrą przyczepność, drobinki tylko przy rozcieraniu zaczynają migrować - najlepiej nakładać go powoli, 'stempelkowo' na bazę - na niej świetnie się trzyma (a używam bazy z Joko obecnie).

Na linii rzęs i wodnej: fioletowy liner w odcieniu PLUM - także z Lucy Minerals (bardzo kremowy, jakby 'mokry', pigmentacja bardzoooo dobra). Czuję, że będzie miłość )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lucy minerals rose shimmer kolaż liner PLUM.jpg (81,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lucy minerals rose shimmer makijaż1.jpg (98,0 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lucy minerals rose shimmer makijaż4.jpg (84,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lucy minerals rose shimmer makijaż2.jpg (93,8 KB, 4 załadowań)

Edytowane przez jessica855
Czas edycji: 2015-06-12 o 13:55
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 22:29   #3947
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Berry piękny, choć wydaje mi się (po tym co w necie zobaczyłam), że jest bardzo podobny do raisin i maple. a jak jest naprawdę?
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 13:48   #3948
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
Widziałyście?
Lucy Minerals nareszcie w Polsce:
http://lucyminerals.net/index.php
Tyle czytałam o tych minerałach.... Nareszcie można dostać u nas zamawianie z USA mnie przerastało

Co szczególnie polecacie?
Jak oceniacie krycie podkładów, porównując do Annabelle Minerals, czy Pixie?
Odsybkurbowalam watek o Lucy Minerals i nie mialam pojecia, ze otworzyli sklep w Polsce do tego w Szczecinie Wchodze w watek, a tu taka niespodzianka CHoc to i tak postep. Rok temu w ogole Lucy Minerals zrezygnowala z wysylki do Polski, ale cos pozniej im sie poodmienialo.

Ja zamialam z USA - wbrew pozorom nie bylo w tym nic przerazajacego, na przesylke czekalam ok. 10 dni. Calkiem sprawnie i przyjemnie to przebieglo W akcie desperacji drugi raz rowniez w ten sposob bym zamowila. No, ale teraz nie byloby juz takiej potrzeby, choc widze ze wszystkich odcieni nie maja.

Jezeli chodzi o podklady Lucy Minerals to sa to moje ulubione podklady. Swietnie kryly, duzo lepiej sprawowaly sie latem od pozostalych mineralow, do tego wylecyzly mi twarz z wszelkich niedoskonalosci Porownania do tych co wymienilas nie mam. Ale za to porownuje do LL , Earthnicity, Uoga (choc dla mnie to troche inny typ mineralow) czy Ecolore. Dla mnie to sa po prostu kremowe, dobrze kryjace podklady.

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
nie wiem czy dorzucą mi coś do wygranego i tak już dużego pakietu, ale jakby się pokusili o małe próbeczki to też zeswatchuje wszystko

a ten Afterglow ma taką ładną poświatę różu wg tego co w necie znalazłam, Jakby był mocną wersją takiego serduszka rozświetlającego z I HEART MAKEUP - goddes of love. Tylko na swatchach dużo mocniej świeci drobinkami i kolorem... Ale znalazłam aż 1 zdjęcie w necie więc ciężko tak się nim podpierać co do tego, czy naprawdę tak wygląda.
Ja mam probke tego rozo-rozstwietlacza. Niestety na zdjeciach w internecie wyglada naprawde ladnie, ale w rzeczywistosci ma sporo czerwonych podtonow. Jak wroce do domu to jeszcze raz sie nim wymaziam i napisze ostateczny werdykt
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2015-06-17 o 13:24
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 17:05   #3949
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
Berry piękny, choć wydaje mi się (po tym co w necie zobaczyłam), że jest bardzo podobny do raisin i maple. a jak jest naprawdę?
nieeee, całkiem różne
Raisin jutro na oko zarzucę to pokażę
Maple jest najciemniejszy z nich
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-17, 17:11   #3950
jessica855
Zakorzenienie
 
Avatar jessica855
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8 445
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

w załączniku:
1) Mocha Shimmer
2) Sunglitz
3) Antique Lilac

z tej trójki Mocha Shimmer to zdecydowanie mój faworyt, bardzo kremowa 'mokra' konsystencja, pigmentacja na 6+
szkoda, że nie wszystkie cienie takie są
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lucy mocha shimmer makijaż.jpg (506,0 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sunglitz lucy.jpg (624,6 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lucy Antique Lilac.jpg (506,7 KB, 5 załadowań)
jessica855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 18:30   #3951
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

ja jestem zakochana w moich kolorach WINE, MAPLE i ROYAL PURPLE ;P

WINE - piękny, matowy, idealny bazowiec, ale też sprawdza się solo do dziennych makijaży - odcień jakby brudne bordo/róż?

MAPLE - cudny bordowy brąz z drobinkami złoto, niebiesko, fioletowymi (a przynajmniej ja takie tam widzę). Baaardzo podkreśla niebieską i szarą tęczówkę oka.

ROYAL PURPLE - takie pomieszanie niebieskiego z fioletem i popielem - również uwielbiam!
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 18:55   #3952
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

pseudofeministka - w ciągu najbliższego miesiąca prawdopodobnie Lucy Minerals Polska będzie miało większość asortymentu tego, który jest w Ameryce. Właściciele zamawiają już Olejki wejdą na jesień.
Niestety chyba nie będzie pędzli i pomadek/błyszczyków, ale cała reszta tak!


A teraz na szybko wrzucę zdjęcia próbek podkładów w formule oryginalnej i OCC (dla bardzo tłustej cery). Swatche zrobię też w najbliższym czasie i tu dorzucę. Zauważyłam, że dane kolory np.Fair ma delikatnie inny odcień w formule oryginalnej niż w occ. W woreczkach tego nie widać, ale spróbowałam na ręce i delikatnie się różniło. A może to tylko moje odczucie? Mam nadzieję, że uda mi się tę różnicę uchwycić na zdjęciach na ręce

A na chwilę obecną zdjęcia próbek
+ zdjęcia róży! Wszystko to, co już mamy w Polsce z Lucy.

Ps. Afterglow mi się bardzo podoba, nie widzę w nim czerwonych tonów i drobinki błyszczące na policzku nie są nachalne, dobrze zmielone. Taki jest trochę srebrno-różowy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lucymineralspolska1.jpg (635,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lucymineralspolska2.jpg (720,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lucymineralspolska3.jpg (826,0 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lucymineralspolskaróże.jpg (758,4 KB, 18 załadowań)
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 19:45   #3953
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
pseudofeministka - w ciągu najbliższego miesiąca prawdopodobnie Lucy Minerals Polska będzie miało większość asortymentu tego, który jest w Ameryce. Właściciele zamawiają już Olejki wejdą na jesień.
Niestety chyba nie będzie pędzli i pomadek/błyszczyków, ale cała reszta tak!


A teraz na szybko wrzucę zdjęcia próbek podkładów w formule oryginalnej i OCC (dla bardzo tłustej cery). Swatche zrobię też w najbliższym czasie i tu dorzucę. Zauważyłam, że dane kolory np.Fair ma delikatnie inny odcień w formule oryginalnej niż w occ. W woreczkach tego nie widać, ale spróbowałam na ręce i delikatnie się różniło. A może to tylko moje odczucie? Mam nadzieję, że uda mi się tę różnicę uchwycić na zdjęciach na ręce

A na chwilę obecną zdjęcia próbek
+ zdjęcia róży! Wszystko to, co już mamy w Polsce z Lucy.

Ps. Afterglow mi się bardzo podoba, nie widzę w nim czerwonych tonów i drobinki błyszczące na policzku nie są nachalne, dobrze zmielone. Taki jest trochę srebrno-różowy?
O fajnie, ze wrzucilas zdjecia probek Rozumiem, ze juz przetestowalas kolory na dloni? Bo skoro masz przekroj podkladow, to mam do Ciebie pytanie w jaki kolor powinnam celowac, gdy odcien Light i Pale Olive sa dla mnie za jasne (trupi efekt), Bisque za bardzo wpada pomarancz i jest troche za ciemny . Zastanawialam sie nad odcieniem Cream ale z tego co sie orientuje to odcien Cream jest na poziomie tych jasniejszych Light, Pale Olive , wiec niebardzo. Chybaze sie myle.

Zastanawiam sie nad Creamy Bisque i Creamy Olive Ale boje sie, ze te odcienie sa ciemniejsze niz Bisque i znowu bede miala probki, ktore przelezakuja

Moze mialabys jakas opinie w tej kwestii ? W sumie Tobie latwiej cos doradzic, skoro robilas swatche tych podkladow

Afterglow tak jest srebrno-rozowy Choc jak wczoraj nalozylam go na kosci policzkowe to efekt mi sie spodobal, ale naloylam na ten makijaz ktory juz mialam Musialabym go jeszcze raz przetestowac, bo pamietam ze ak akis czas temu go nakladalam to wybijaly czerwone tony , co srednio mi odpowiadalo, dlatego poszedl w odstawke.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 20:04   #3954
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

dopiero robię swatche na dłoni postaram się je tutaj wrzucić za niedługo, najpóźniej w weekend...

muszę cię zmartwić, ale nie ma w Polsce odcienia CREAM.
Cream jest bardziej żółty niż LIGHT.
Ciężko mi na razie coś doradzić, ale mam nadzieję, że jak wrzucę swatche to trochę ci to pomoże.

A jakich marek i odcieni podkładu używałaś jeszcze?
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 20:27   #3955
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
dopiero robię swatche na dłoni postaram się je tutaj wrzucić za niedługo, najpóźniej w weekend...

muszę cię zmartwić, ale nie ma w Polsce odcienia CREAM.
Cream jest bardziej żółty niż LIGHT.
Ciężko mi na razie coś doradzić, ale mam nadzieję, że jak wrzucę swatche to trochę ci to pomoże.

A jakich marek i odcieni podkładu używałaś jeszcze?
Wiem, ze nie ma Cream, zdazylam juz zlustrowac ich strone Ale jezeli mowisz, ze jest tylko bardziej zolty niz Light, to poziom kolorystyczny jest pewnie ten sam Czyli nie dla mnie.

Jezeli chodzi o podklady, ktore uzywam to:

Earthnicity - Porcelain,
Lily Lolo - Warm Peach,
Uoga - 631, 632 ale ten ostatni jest dla mnie troche za ciemny, choc ma fajny kolor
Lucy Minerals - Light i Bisque
Kiedys Lumiere odcien Warm poziom drugi
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 20:48   #3956
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Z twojej listy znam jedynie te z Lucy Minerals
Reszty nigdy nie miałam

No ale... Jeżeli odcień Bisque był dla Ciebie za pomarańczowy, a Light i Pale Olive za trupi - spróbuj z odcieniem Cream, bo będzie bardziej żółty.

Swoją drogą przejrzałam swatche podkładów które napisałaś, że używałaś i jak mniemam (prócz tych z Lucy) reszta pasowała? Z Lily Lolo kolor Warm Peach (trochę taki neutral z żółtym odcieniem) na zdjęciach i swatchach wygląda niemal identycznie jak Light z LM.

Za to Earthnicity - Porcelain ma wyraźny odcień różowy

Jesteś pewna, że Light ci nie pasuje? Pamiętaj, że kolor dobieramy do skóry szyi, nie na odwrót. Aż dziwne, serio!

Bo jak z Lily Lolo kolor Warm Peach dla mnie to praktycznie odcień Light z LM to znaczy, że Cream będzie za żółty... Z drugiej strony masz w swoich zbiorach Porcelain, który wszędzie wygląda na różowy
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 23:30   #3957
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Wrzucam swatche podkładów, może coś pomogą. Formuła OCC (dla bardzo tłustej cery) od formuły ORGINAL (dla większości typów cery) bardzo malutko różni się od siebie. Niektóre odcienie dosłownie delikatnie mają inny kolor. Baaaardzo delikatnie.

Dorzucam fotki róży i bronzerów. Jutro lub na weekendzie będzie notka u mnie na puckowa.blogspot.com o tym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg podklady occ2.jpg (836,6 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg podkladyocc1.jpg (879,8 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg podkladyorginal1.jpg (718,3 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg podkladyorginal2.jpg (823,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg róże i bronzery1lm.jpg (770,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg róże i bronzery2lm.jpg (869,5 KB, 6 załadowań)

Edytowane przez margitea
Czas edycji: 2015-06-22 o 13:29
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 00:00   #3958
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
Z twojej listy znam jedynie te z Lucy Minerals
Reszty nigdy nie miałam

No ale... Jeżeli odcień Bisque był dla Ciebie za pomarańczowy, a Light i Pale Olive za trupi - spróbuj z odcieniem Cream, bo będzie bardziej żółty.

Swoją drogą przejrzałam swatche podkładów które napisałaś, że używałaś i jak mniemam (prócz tych z Lucy) reszta pasowała? Z Lily Lolo kolor Warm Peach (trochę taki neutral z żółtym odcieniem) na zdjęciach i swatchach wygląda niemal identycznie jak Light z LM.

Za to Earthnicity - Porcelain ma wyraźny odcień różowy

Jesteś pewna, że Light ci nie pasuje? Pamiętaj, że kolor dobieramy do skóry szyi, nie na odwrót. Aż dziwne, serio!

Bo jak z Lily Lolo kolor Warm Peach dla mnie to praktycznie odcień Light z LM to znaczy, że Cream będzie za żółty... Z drugiej strony masz w swoich zbiorach Porcelain, który wszędzie wygląda na różowy
No wlasnie rzecz w tym, ze ja mam problem z doborem odcienia podkladu

Najlepiej kolorystycznie (nie latem) wypada LL Warm Peach
- jest jasnym zoltkiem i po nim nie mam trupiego efektu. Ale znowu fomula mi nie pasuje, dlatego szukam dalej. Byc moze na zdjeciach w necie wypada jak neutral z zoltym , ale to jest typowo jasny zolty podklad Za to wlasnie Light ma dla mnie wiecej neutralnosci niz zoltego i u mnie wyglada juz trupio i niekorzystnie

Dobrze tez wypada u mnie 631 z Uogi, ale znowu jest odrobine za jasny, choc tutaj tez nie mam trupiego efektu, ale takiej zdrowej, jasnej cery.

Poczatkowo celowalam wlasnie w Cream, ale jak pomyslalam, ze to jest poziom Light, Pale Olive i Fair no to zaczelam miec watpliwosci, ze znowu bede wybladzoonym trupiszczem. Choc nie wzielam pod uwage tonow danego odcienia podkladu

Chociaz jezeli Creamy Bisque jest polaczeniem Cream i Bisque to na dana chwile wydaje mi sie najbardziej trafionym kolorem . Bo dla mnie Bisque ma w sobie tylko za duzo pomaraczy,, nieznacznie odznacza mi sie od szyi, a przynajmniej nie wygladam zbyt blado.

No, ale nic Poczekam az na strone wrzuca Cream i pozamawiam probki
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2015-06-19 o 00:01
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 11:42   #3959
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Kochana, możesz mieć też wrażenie trupiego makijażu, bo jednak malując podkładem całą twarz - totalnie wyrównujemy jej koloryt. Dlatego ja zawsze po podkładzie "omiatam" twarz ziemią egipską z Bikor (albo bronzerem) najlepiej na "konturach" twarzy, czyli linia żuchwy, boki, czoło... i dodaję róż

Jeżeli chodzi o formułę Lucy Minerals - podkłady są mocno "skondensowane" co znaczy, że wystarczy ich odrobina. Dużo mniej niż np. Annabelle.

Lucy posiada też różne formuły podkładów (na razie w Polsce są dwie, ale będą wszystkie, które są dostępne w Stanach).

DOSTĘPNE SĄ:
Formuła Orginal - dla większości typów cery, zawierająca polifenole (przeciwutleniacze) z jabłka, ekstrakt z zielonych ziaren kawy, askorbylofosforan magnezu (postać witaminy C)
Formuła OCC (Oil Control Foundation with Calcium Carbonate) - czyli coś do cery tłustej, nawet bardzo tłustej, która prócz tego wszystkiego co ma formuła oryginalna dodatkowo zawiera jeszcze węglan wapnia , który pomaga kontrolować wydzielanie sebum.

DOSTĘPNĘ BĘDĄ PEWNIE ZA OKOŁO MIESIĄC (może dłużej):
Formuła OCS (Oil Control Foundation with Silica) - dla cery tłustej lub bardzo tłustej, która źle reaguje na węglan wapnia. Ta formuła posiada te same składniki co Orginal plus krzemionkę.
Formuła Lucy Light - dla wrażliwców, formuła ta sama co oryginalna ale bez przeciwutleniaczy.


Nie wiem, jaką masz cerę, ale może to też od tego zależy czy podkłady ci się "przyjmują" na twarzy?
Ja mam skórę normalną przez większość czasu, czasami w kierunku mieszanej (raz problemy z sebum w strefie T, a raz suche skórki w okolicy nosa) i używam formuly Orginal z Lucy Minerals.

(ew. jak nie z Lucy to mogę polecić Amilie Minerals, choć będzie się mocniej pylił ich podkład, bo wg mnie ma bardziej suchą konsystencję, choć nie jest tak "źle" jak z Annabelle Minerals :P albo Clare Blanc - formułę mają mocno kremowa, może nawet bardziej niż Lucy i zawiera m.in olejek jojoba w składzie oraz czyste białko jedwabiu. Tylko cena sporo większa, ale też jest możliwość zamówienia próbek.)
margitea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 13:42   #3960
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: kosmetyki mineralne Lucy Minerals

Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
Kochana, możesz mieć też wrażenie trupiego makijażu, bo jednak malując podkładem całą twarz - totalnie wyrównujemy jej koloryt. Dlatego ja zawsze po podkładzie "omiatam" twarz ziemią egipską z Bikor (albo bronzerem) najlepiej na "konturach" twarzy, czyli linia żuchwy, boki, czoło... i dodaję róż

Jeżeli chodzi o formułę Lucy Minerals - podkłady są mocno "skondensowane" co znaczy, że wystarczy ich odrobina. Dużo mniej niż np. Annabelle.

Lucy posiada też różne formuły podkładów (na razie w Polsce są dwie, ale będą wszystkie, które są dostępne w Stanach).

DOSTĘPNE SĄ:
Formuła Orginal - dla większości typów cery, zawierająca polifenole (przeciwutleniacze) z jabłka, ekstrakt z zielonych ziaren kawy, askorbylofosforan magnezu (postać witaminy C)
Formuła OCC (Oil Control Foundation with Calcium Carbonate) - czyli coś do cery tłustej, nawet bardzo tłustej, która prócz tego wszystkiego co ma formuła oryginalna dodatkowo zawiera jeszcze węglan wapnia , który pomaga kontrolować wydzielanie sebum.

DOSTĘPNĘ BĘDĄ PEWNIE ZA OKOŁO MIESIĄC (może dłużej):
Formuła OCS (Oil Control Foundation with Silica) - dla cery tłustej lub bardzo tłustej, która źle reaguje na węglan wapnia. Ta formuła posiada te same składniki co Orginal plus krzemionkę.
Formuła Lucy Light - dla wrażliwców, formuła ta sama co oryginalna ale bez przeciwutleniaczy.


Nie wiem, jaką masz cerę, ale może to też od tego zależy czy podkłady ci się "przyjmują" na twarzy?
Ja mam skórę normalną przez większość czasu, czasami w kierunku mieszanej (raz problemy z sebum w strefie T, a raz suche skórki w okolicy nosa) i używam formuly Orginal z Lucy Minerals.

(ew. jak nie z Lucy to mogę polecić Amilie Minerals, choć będzie się mocniej pylił ich podkład, bo wg mnie ma bardziej suchą konsystencję, choć nie jest tak "źle" jak z Annabelle Minerals :P albo Clare Blanc - formułę mają mocno kremowa, może nawet bardziej niż Lucy i zawiera m.in olejek jojoba w składzie oraz czyste białko jedwabiu. Tylko cena sporo większa, ale też jest możliwość zamówienia próbek.)
Dzieki za informacje

Wiesz byc moze odnosze takie wrazenie, ze wzgledu na totalne wyrowanie kolorytu Ale jak uzywalam odcienia Light to sporo osob sie mnie pytalo dlaczego jestem taka blada i czy dobrze sie czuje. Po prostu ten odcien nie wyglada zdrowo u mnie, a nie zawsze mam ochote nakladac bronzer czy roz , choc oczywiscie jest to jakies rozwiazanie W weekend na spokojnie bede musiala przetestowac jeszcze raz te odcienie, ktore mam i postarac sie o obiektywna ocene, pod katem tego co napisalas (wrazenie truposci z uwagi na wyrownanie kolorytu)

Cere mam mieszana w kierunku normalnej. Na pewno od niej zalezy ktore mi sie formuly sprawdzaja, podobnie tez od tego jakich kosmetykow uzywam Co do podkladow to srednio sie u mnie sprawdzaja suche podklady czyli wlasnie LL , a juz najgorzej to Meow , EDM i Anabelle ktore od tej suchosci az pylily.

Uoga z uwagi na to, ze az taka sucha nie jest, jest taka hm...pol-sucha bardzo dobrze sprawdzila sie w chlodniejsze dni. Niemal idealnie. Ale gdy przyszlo lato to juz nie bylo tak kolorowo

Najlepiej pod wzgledem formuly (orginal) sprawdza sie wlasnie u mnie Lucy Minerals. I chyba najrozsadniej byloby tutaj znalezc odpowiedni kolor, bo po co w kolko szukac dalej Wiadomo, ze latem juz sie tak nie trzyma jak w chlodniejsze dni roku, ale i tak najlepiej niz powyzsze podklady, ktore wymienilam. Moge swobodnie , bez poprawek wrocic z pracy do domu i wiem, ze mam podklad na twarzy. Do tego zawsze ondosilam wrazenie, ze Lucy wyrownuje mi koloryt cery w tym sensie, ze jest jakas taka ladniejsza po demakijazu

Zastanawialam sie nad Clare Blanc , ale poki co mam zakupowego bana Poza tym na Wizazowym watku o podkladach tej firmy tez nie ma za wiele jak i w blogosferze , wiec wole poczekac na recenzje
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-12 00:45:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.