Włosy!dokąd lecicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-17, 20:40   #1
przemekprzemek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4

Włosy!dokąd lecicie?


Witam
jestem tu aby znaleźć odpowiedź na nurtujący mnie od dawna problem,a mianowicie wypadanie włosów,ogólnie to wypadaja od kilku lat,ale ostatnio zrobiło ich sie mało,szybko sie przetłuszczaja,moze wynika to z tego ze duzo cwicze i duzo sie poce. robiłem badanie krwi i mam troche podwyzszone erytrocyty,glukoze przy gornej granicy,tsh 0,8 przy dolnej granicy 0,5, i równowage kwasowo zasadowa własnie nierówną,ph w normie ale inne elementy nie. Mam 25 lat i probowałem już różnych rzeczy.Czy mozesz mi coś polecić?

Pozdrawiam
Przemek
przemekprzemek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 07:07   #2
MadiMe
Raczkowanie
 
Avatar MadiMe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 68
Dot.: Włosy!dokąd lecicie?

Mi pomogła kozieradka. Dużo możesz się dowiedzieć od Anwen ,to link do jej włosowego bloga http://www.anwen.pl/search/label/wypadanie%20włosów

Nie przejmuj się za bardzo, jesteś mężczyzną...kiedyś czytałam, że wypadanie włosów może być związane z wysokim poziomem testosteronu , także wiesz nie ma tego złego .
MadiMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 11:26   #3
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Włosy!dokąd lecicie?

Mnie się lekarze pytają czy w rodzinie nie ma nikogo kto łysieję- jeśli jest to łysienie jest dziedziczne i nic się z tym nie da zrobić.
Albo winowajcą są hormony-(testosteron? )warto byłoby zbadać...

Cóż by tu więcej napisać.. Z chęcią człowiek by cos doradził. ale sam od roku walczy z wypadaniem
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 18:00   #4
przemekprzemek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Włosy!dokąd lecicie?

Dziekuje Wam za odpowiedzi
Napewno przejże podany link. Testosteron również zbadalem i jest on w normie Najprawdopodobniej będzie to gubiene włosów dziedziczne,kolor włosów mam za mamą,natomiast wytrzymałość poszła chyba niestety z taty strony,który dziś jest łysy.
Tak pozatym stosowałem różne zestawy witamin,płukanki ze swierzego skrzypu,pokrzywy,odzywki z miodu,staram sie dobrze odzywiać,zero fastfoodów,no i sport,ale co do włosów jednak chyba nie poradze
przemekprzemek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 18:56   #5
MadiMe
Raczkowanie
 
Avatar MadiMe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 68
Dot.: Włosy!dokąd lecicie?

Nic się nie martw, tak naprawdę włosy są prawdziwemu mężczyźnie średnio potrzebne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg grrrr.jpg (14,5 KB, 10 załadowań)
MadiMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 20:24   #6
przemekprzemek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Włosy!dokąd lecicie?

heh dokładnie ;D Bruce Willis to dobry przykład Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić,nie ma co sie zamartwiać,przeciez w zyciu sa duzo gorsze problemy,a więc głowa do góry!Dziękuje Wam drogie panie za słowa otuchy! Trzeba sobie pomagać
przemekprzemek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 21:01   #7
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Włosy!dokąd lecicie?

Problemem prawdopodobnie nie jest sam testosteron, ale jego przemiana w 5α-Dihydrotestosteron (DHT). Poczytaj sobie o łysieniu androgenowym, bo to dość rozległy temat.

Jeżeli jesteś otwarty na branie suplementów, to mógłbyś spróbować czegoś takiego

-Prostamol/Prostagran dawki mniejsze niż lecznicze, ale brać przez dłuższy okres czasu. One teoretycznie są na problemy z prostatą, ale zapobiegają przemianie testosteronu w DHT, faza wzrostu włosa może się wydłużyć O skutki uboczne bać się nie musisz, takie suplementy nie odbierają męskości
-możesz też wcierać coś z palmą sabałową, ale efekt będzie słabszy niż łykanie suplementu
-raz w tygodniu spróbuj myć głowę Nizoralem albo jego odpowiednikiem, ważne, żeby miał ketakonazol. Trzeba trochę przetrzymać na głowie, on też hamuje miejscowo przemianę testosteronu w "złą" formę
-spróbuj łykać biotynę, ale tak 5mg dziennie, można kupić tanio na Allegro

Spróbuj takiej kuracji przez 3 miesiące, nie gwarantuję, że coś to da, ale warto spróbować

Zerknij do tego wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=470275 udzielają się w nim głównie kobiety, ale rady mogą pomóc facetom przede wszystkim

Powodzenia
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-04, 22:05   #8
przemekprzemek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Włosy!dokąd lecicie?

Dziękuje Ci za odpowiedź
Tak sobie myśle,że najprawdopodobniej mam to po ojcu,choć do końca niczego niemożna być pewnym i powody mogą być różne. Czytałem już kiedyś na temat rodzaji łysienia,przyczyn itd. i w sumie jeśli chodzi o typowe męskie łysienie to w wiekszośći jak nie we wszystkich przypadkach jest to nieuchronne. Co do prestamolu to niezamierzam stosowac nawet w małych dawkach,nigdy niewiadomo co za składniki są danych tabletek,dlatego nie ma sensu ryzykować i probować na sobie jak człowiek zdrowy. Skutki moga być negatywne i może się to objawić szybciej lub później. Najlepsze według mnie są naturalne suplementy w postaci owoców,warzyw itd. Probowałem różnych rzeczy i nic z tego. Jeszcze się nie poddaje i próbuje pewnych rzeczy,ale jeśli za jakiś czas wyłysieje to juz się z tym pogodziłem. Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
przemekprzemek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 15:35   #9
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Włosy!dokąd lecicie?

Cytat:
Napisane przez przemekprzemek Pokaż wiadomość
Dziękuje Ci za odpowiedź
Tak sobie myśle,że najprawdopodobniej mam to po ojcu,choć do końca niczego niemożna być pewnym i powody mogą być różne. Czytałem już kiedyś na temat rodzaji łysienia,przyczyn itd. i w sumie jeśli chodzi o typowe męskie łysienie to w wiekszośći jak nie we wszystkich przypadkach jest to nieuchronne. Co do prestamolu to niezamierzam stosowac nawet w małych dawkach,nigdy niewiadomo co za składniki są danych tabletek,dlatego nie ma sensu ryzykować i probować na sobie jak człowiek zdrowy. Skutki moga być negatywne i może się to objawić szybciej lub później. Najlepsze według mnie są naturalne suplementy w postaci owoców,warzyw itd. Probowałem różnych rzeczy i nic z tego. Jeszcze się nie poddaje i próbuje pewnych rzeczy,ale jeśli za jakiś czas wyłysieje to juz się z tym pogodziłem. Jeszcze raz dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Prostagran to akurat lek roślinny, ma wyciąg z palmy sabałowej, pokrzywy, dyni, granatu, witaminy, cynk i likopen z pomidora, obstawiam, że chemia jest w owocach i warzywach z supermarketu No, ale jak wolisz nie ryzykować, to chyba za wiele nie da się zrobić. Pozdrawiam
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:25.