Mam mały problem z pigułkami anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-23, 22:04   #1
justynka-18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3
Question

Mam mały problem z pigułkami anty


Witam Was!!!
Mam jedno małe pytanko dotyczące pigułek, a konkretnie tego czy moge zacząc je zarzywać jesli nie mam okresu???Wczesniej jadłam Diane 35, ale moja Pani Doktor zalecila mi zmiane na "Cilest" i zrobienie przerwy(2 miesiące). Niestety byłam tak zestresowana ze nie zapytałam sie jej czy w momencie zaprzestania brania pigułek moze mi sie powtóżyć sytuacja taka jaka mniałam przed zaczeciem brania diany.Mianowicie wyglagala ona tak ze nie wiedziałam kiedy mam sie spodziewac miesiaczki, mnialam ogromne napiecie przed miesiaczkowe i straszny ból piersi nawet miesiac przed krwawieniem a juz jak nadeszła to trwała min tydzien.Po okresie mniałam bóle w dolnych partiach brzucha(ginekolog stwierdzila ze jest wszystko ok z moimi jajnikami a bóle sa wynikiem owulacji)ktore zdarzaly sie co tydzien i utrzymywały przez miesiec od daty zakonczenia mniesiaczki.Takze musialam zaczac zarzywac pigulki anty nie tylko ze wzgledów zabezpieczenia, ale i rowniez uregulowania hormonów.Gdy odstawiłam pigulki(30,08) dostałam normalnie okres ale pozniej problemy zaczeły wracac i jest do tej pory w prawdzie pojawily mi sie jakies plamienia i trwaly 4 dni to i tak oznak okresu nie widac i nie slychac.Dlatego tez zastanawiam sie czy moge zacząc nowe opakowanie pigułek "Cilest" bez okresu i czy beda one działały za równo pod wzgledem antykoncepcyjnym jak i pomoga mi przy moich dolegliwosciach???Odrazu zaznaczam ze cięza jest wykluczona gdyz nie zdazały mi sie jakies wpadki pod czas stosunku, który był z zabezpieczeniem, a brak regularnych miesiączek to jest w mojej rodzinie normalne gdyż moja mama i siostra tak maja nawet do dzis.
Z góry dziekuje za odpowiedz!
justynka-18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 09:46   #2
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Mam mały problem z pigułkami anty

trudno sie jednoznacznie wypowiedziec gdyz jak wiesz azywa sie zawsze w pierwszy dzien miesiaczki ( wtedy jest pewnosc zabezpieczenia) natomiast gdy miesiaczki nie ma to nie!Najlepiej skontaktuj sie z lekarka ona Ci odpowie czy amsz czekac czy braz zaraz

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-24, 10:53   #3
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Mam mały problem z pigułkami anty

Justynka 1 pigułkę zawsze bierze sie w 1 dzień cyklu. Jeśli nie wiesz kiedy okres dostaniesz, a nie masz już cierpliwości czekać, to możesz zacząć brać pigułki w wybranym przez siebie terminie np. dziś wieczorem. Jednak przez cały miesiąc zabezpieczaj się dodatkowo, aż do zakończenia opakowania.
Dopiero kolejne opakowanie będzie Cię zabezpieczać przed ciążą. A to pierwsze opakowanie potraktujesz na wyregulowanie huśtawki hormonalnej.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 14:48   #4
justynka-18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: Mam mały problem z pigułkami anty

dzieki za pomoc ale jeszcze sie wacham czy mam isc dla pewnosci do lekarza musze to dokładnie przemyslec bo bardziej mi zalezy na uregulowaniu hormonow niz na antykoncepcji bo jest jej ogromna ilosc
Jeszcze raz dzieki
justynka-18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:38.