Studia podyplomowe, drugi kierunek, kursy - czyli w co warto zainwestować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-19, 19:43   #1
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka

Studia podyplomowe, drugi kierunek, kursy - czyli w co warto zainwestować?


Ostatnio coraz częściej dociera do mnie, że życie studenckie niebawem się skończy, a ponieważ boję się, że jak już raz skończę naukę, nie znajdę w sobie na tyle motywacji, żeby po przerwie zająć się czymś rozwijając, więc zdecydowałam się założyć ten wątek

Postanowiłam rozpocząć dyskusję na temat tego, w co warto zainwestować swój czas i pieniądze tak, żeby po pierwsze było to pomocne w rozwijaniu swoich umiejętności, a po drugie było mile widziane przez potencjalnych pracodawców. Nie jest bowiem tajemnicą, że dobre CV to spory procent szans na znalezienie lepszej pracy

Chciałabym, żebyście podzieliły się informacjami na temat tego, w jaki sposób Wasze wykształcenie wpłynęło na pracę, jaką wykonujecie. Oczywiście chętnie poznam historie Waszych znajomych, jeśli same jeszcze nie macie takiego doświadczenia
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 20:03   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Studia podyplomowe, drugi kierunek, kursy - czyli w co warto zainwestować?

Ja mam specyficzną pracę, ciągle się dokształcam. I różnie, studia podyplomowe, teraz mgr zaczynam, robię kursy, warsztaty, szkolę się na własną rękę.

A co jest dobre? Zależy, jaki masz zawód główny, czy też - czy chcesz go zmienić czy nie? Wiadomo, ze jeśli idziesz w kierunku ekonomii - wychowanie plastyczne ci po kijek Ale ogólnie - studia podyplomowe w miejsce kursów postawiłabym.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 20:07   #3
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Studia podyplomowe, drugi kierunek, kursy - czyli w co warto zainwestować?

A czy na Businesswoman nie ma takiego wątku?
Podobny: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=podyplomowe
Myślę, że warto byłoby połączyć lub chociażby przenieść ten na ww. forum.

Ja zaczynam od października podyplomówkę i mam trochę obaw, wiążą się one z tym, że totalnie odchodzę od obranego kierunku zawodowego, ale czuję, że się muszę przekwalifikować i mam nadzieję, że będzie dobrze.
Moim zdaniem warto inwestować i...ryzykować
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 22:43   #4
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Studia podyplomowe, drugi kierunek, kursy - czyli w co warto zainwestować?

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
A czy na Businesswoman nie ma takiego wątku?
Podobny: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=podyplomowe
Myślę, że warto byłoby połączyć lub chociażby przenieść ten na ww. forum.
Szukałam, ale przyznam, że nie znalazłam

Sama w tym momencie studiuję informatykę i ekonometrię i jednocześnie pracuje w dziale międzynarodowych przepływów materiałowych, czyli jest to praca związana nieco z logistyką, ale też nie do końca. Można by jeszcze podłączyć pod zakupy I tak się właśnie zastanawiam, czy w ogóle warto się w cokolwiek nowego angażować.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 23:03   #5
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Studia podyplomowe, drugi kierunek, kursy - czyli w co warto zainwestować?

Moim zdaniem nie warto przesadzać z inwestowaniem w szkolenia, jeśli nie jest to aktualnie potrzebne do pracy.
Owszem, przyjemnie jest się uczyć nowych rzeczy, ładnie to wygląda w cv - ale ładniej wygląda, gdy jest uzupełnieniem do doświadczenia - gdy można nową wiedzę wykorzystać, przydaje się do czegoś.

Dla zobrazowania: znam pomoc biurową po podyplomówce z zarządzania nieruchomościami i kierownika butiku z MBA....

Moim zdaniem lepiej inwestować w języki albo coś dla własnej przyjemności, np kurs wizażu

Ja skończyłam zarządzanie zasobami ludzkimi i uważam, że przydało mi się to średnio jak do tej pory, mimo, że faktycznie zarządzam ludźmi.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 20:38   #6
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: Studia podyplomowe, drugi kierunek, kursy - czyli w co warto zainwestować?

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie warto przesadzać z inwestowaniem w szkolenia, jeśli nie jest to aktualnie potrzebne do pracy.
Owszem, przyjemnie jest się uczyć nowych rzeczy, ładnie to wygląda w cv - ale ładniej wygląda, gdy jest uzupełnieniem do doświadczenia - gdy można nową wiedzę wykorzystać, przydaje się do czegoś.

Dla zobrazowania: znam pomoc biurową po podyplomówce z zarządzania nieruchomościami i kierownika butiku z MBA....

Moim zdaniem lepiej inwestować w języki albo coś dla własnej przyjemności, np kurs wizażu

Ja skończyłam zarządzanie zasobami ludzkimi i uważam, że przydało mi się to średnio jak do tej pory, mimo, że faktycznie zarządzam ludźmi.
Zastanowil mnie ten kierownik butiku z MBA, jako ze tez planuje zrobic. Mysle ze czesto ludzie koncza studia, kursy, podyplomowki, wlasnie pod CV a pozniej sie okazuje ze nie maja do tego ani serca ani predyspozycji i wola zajac sie czyms innym. Ja tez uwazam ze nr 1 to doswiadczenie w dzisiejszych czasach. Znam ludzi ktorzy bez wyksztalcenia zaszli bardzo wysoko (gdzie normalnie startuja ludzie po studiach) wlasnie dzieki temu ze wczesnie zaczynali i po przyslowiowym szczebelku zdobywali nowe stanowiska. Znam tez osoby ktore skonczyly "modne kierunki i nie wiedza kompletnie co ze soba zrobic bo jest wrazenie ze studiowalo sie 5 lat albo i dluzej a nic sie nie umie.
__________________
Haslo mojego matematyka
" Tylko kilkoro z was wykorzysta ten material w przyszlosci, ale ze nie mozemy uczyc kilku studentow to uczymy wszystkich"
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 22:33   #7
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Studia podyplomowe, drugi kierunek, kursy - czyli w co warto zainwestować?

Cytat:
Zastanowil mnie ten kierownik butiku z MBA, jako ze tez planuje zrobic.
Hmn, jesteś kierownikiem, menadżerem, zajmujesz jakieś "wysokie" stanowisko w firmie, gdzie masz szerokie pole rozwoju? Przyda Ci się to w najbliższym czasie w pracy? Będzie mocnym punktem w CV czy niekoniecznie? Ta osoba z MBA często pomijała to w swoim CV gdy aplikowała na różne stanowiska - jaki np area manager po np licencjacie chce mieć pod sobą "szeregowego" kierownika z MBA?
Zwłaszcza, ze do zarządzania trzeba mieć "dryg" - wykształcenie owszem, pomaga, ale nauczyć się teorii bądź praktykować "na niby"* - to nie to samo.
Uważam, to samo z doktoratem - fajnie, ale jak zostajesz na uczelni albo prowadzisz własną działalność.

* mam na myśli gry i wszystkie inne praktyczne zajęcia, które oferują takie studia etc.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-25, 16:17   #8
Rodolphe Lindt
Zadomowienie
 
Avatar Rodolphe Lindt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraina Niedzwiedzi
Wiadomości: 1 415
Dot.: Studia podyplomowe, drugi kierunek, kursy - czyli w co warto zainwestować?

W chwili obecnej jestem studentka, mam pomysl na siebie i swoja "sciezke zyciowa" i uwazam ze MBA otwiera wiele drzwi. Niekoniecznie mysle o zarzadzaniu, wrecz nie mam do tego predyspozycji
__________________
Haslo mojego matematyka
" Tylko kilkoro z was wykorzysta ten material w przyszlosci, ale ze nie mozemy uczyc kilku studentow to uczymy wszystkich"
Rodolphe Lindt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 16:23   #9
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Studia podyplomowe, drugi kierunek, kursy - czyli w co warto zainwestować?

Dziewczny, mogłybyście coś więcej napisać o tym MBA? Oczywiście wygooglałam sobie, jednak byłabym wdzięczna za subiektywne opinie właśnie co do opłacalności i przydatności czegoś takiego
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 11:51   #10
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Studia podyplomowe, drugi kierunek, kursy - czyli w co warto zainwestować?

Vretka, nie mam własnych doświadczeń (może za jakiś czas), a patrzyłaś może na forum MBA na goldenline? Wydaje mi się, ze to dość dobre źródło wiedzy "z pierwszej ręki"
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 12:40   #11
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Studia podyplomowe, drugi kierunek, kursy - czyli w co warto zainwestować?

Nie patrzyłam, ale na pewno to zrobię Dzięki za namiary.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.