Guzek w okolicy intymnej! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-05, 21:01   #1
Effyy_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Unhappy

Guzek w okolicy intymnej!


Witam,wczoraj przy myciu zauważyłam u siebie guzek w miejscu intymnym. Znajduje się on przy zakonczeniu prawej wargi sromowej(nie wiem jak to inaczej określić). A więc nie wiem ile czasu juz go mam, nie czułam zadnego dyskomfortu a guzek boli tylko przy dotykaniu. nie jest to chrosta ani pryszcz,nie można go wycisnąć. jest wielkości ziarenka pieprzu(zaobserwowałam,że od wczoraj się pomniejszył). Wyczuwa się go pod skórą. Co to może być?
Mam 14 lat, jestem wciąż dziewicą także okoliczności zarażenia się czymś nie wchodzą w grę. Higieny także przestrzegam. Tak więc serdecznie proszę o poradę jakiegoś eksperta. :C
Effyy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 21:39   #2
cheesteerrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 25
Dot.: Guzek w okolicy intymnej!

Czesc.

Otóż, ja też jeszcze nie współżyję i pojawiają się u mnie takie świństwa. Aktualnie leczę grzybicę, więc to może być też to to. I wbrew pozorom wcale nie musisz być brudasem, odczuwać swędzeń i ogólnego dyskomfortu podczas grzybicy. Paskuda przychodzi wtedy, kiedy nawet się tego nie spodziewasz. Radzę, byś powiedziała mamie. Nie ma się czego wstydzić - wiem co mówię, jestem tylko 3 lata starsza i też muszę takie rzeczy mówić swojej.
cheesteerrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 19:52   #3
propolka
Raczkowanie
 
Avatar propolka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 307
Dot.: Guzek w okolicy intymnej!

Miałam podobnie, to nie było nic strasznego. Jakiś gruczoł czy kanaliki mi się poskręcały. Byłam u ginekologa, dostałam antybiotyk w maści i wsio było dobrze.

Pogadaj z mamą, z racji tego, że nie masz ukończonych 16 lat do ginekologa musisz iść z osobą dorosłą, takich spraw nie można pozostawić samych sobie.
propolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 11:20   #4
RudaCzarnaBlond
Przyczajenie
 
Avatar RudaCzarnaBlond
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: Guzek w okolicy intymnej!

Cytat:
Napisane przez Effyy_ Pokaż wiadomość
Witam,wczoraj przy myciu zauważyłam u siebie guzek w miejscu intymnym. Znajduje się on przy zakonczeniu prawej wargi sromowej(nie wiem jak to inaczej określić). A więc nie wiem ile czasu juz go mam, nie czułam zadnego dyskomfortu a guzek boli tylko przy dotykaniu. nie jest to chrosta ani pryszcz,nie można go wycisnąć. jest wielkości ziarenka pieprzu(zaobserwowałam,że od wczoraj się pomniejszył). Wyczuwa się go pod skórą. Co to może być?
Mam 14 lat, jestem wciąż dziewicą także okoliczności zarażenia się czymś nie wchodzą w grę. Higieny także przestrzegam. Tak więc serdecznie proszę o poradę jakiegoś eksperta. :C
To zatkany gruczoł Bartoliniego- ropień. Miałam to. Objawy są dokładnie takie jak opisujesz. Ten gruczoł to taki kanalik, który odpowiada za nawilżenie pochwy, zatyka się jeśli w dowolny sposób dostaną się tam bakterie- czyli wystarczy podetrzeć się papierem toaletowym w np. toalecie szkolnej, lub innej uczęszczanej przez ludzi i już masz bakterie.. Jeśli się bardzo powiększy może sam pęknąć ale jeśli nie chcesz się męczyć zabieg oczyszczania ropnia może wykonać ginekolog lub dać skierowanie do szpitala na nacięcie ropnia.
__________________
<-- tak wyglądam w realu
RudaCzarnaBlond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 20:48   #5
alicjana15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Guzek w okolicy intymnej!

Ja mam z tym problem od kilku lat. Raz tylko wylądowałam u ginekologa, żeby mi przeciął - nie polecam, bo jest bolące i niekomfortowe. Najczęściej samo pęka i wydobywa się z tego ropa z krwią. Powodem tego (u mnie) jest najczęściej przeziębienie intymnej części ciała. Dlatego staram się chodzić ciepło ubrana, nie wychładzam organizmu, itp... Nie ma na to lekarstwa. Taka nasza uroda, że będzie się to odnawiać do końca życia.
alicjana15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 04:09   #6
Ametys
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Guzek w okolicy intymnej!

.

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:39
Ametys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 17:24   #7
Effyy_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3
Dot.: Guzek w okolicy intymnej!

U mnie już po problemie, pomniejszał się,pomniejszał aż całkowicie zniknął. Trochę czytałam o tym w internecie, prawdopodobnie było to jakieś podrażnienie.
Effyy_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 21:54   #8
Skierka001
Rozeznanie
 
Avatar Skierka001
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 686
Dot.: Guzek w okolicy intymnej!

Ja też kiedyś miałam taką krosteczkę tylko w innym miejscu i sama zniknęła Podejrzewam, że od golenia, być może lekkiego nacięcia maszynką albo przedostania się pianki na wargi sromowe.
Skierka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 18:15   #9
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: Guzek w okolicy intymnej!

Witam!
Mam podobny problem!
Mianowicie.. po goleniu (żytletka) wyskakuja mi okolo 2 guzki czesto na zgięciach pachwin. Są one lekko czerwone jakby grudka nie mozna go wycisnąć a przy dotykaniu boli / swędzi identyczne wrazenie jak przy pryszczu podskornym... po kilku dniach sam znika. czasami da sie ten guzek wycisnac wtedy wychodzi ropa z krwia rozwniez po czasie znika.
Zastanawiam sie wybrac sie do gin? czy to jakas choroba ? cisasna bielizna? żyletki uzywane kilka krotnie?

Dodam ze czasami robi sie na zakonczeniach wargi sromowej- tak jak opisala to Effy
__________________
1.04.2014 olejkuję paznokcie
21.09.2012 zaręczyny
18.06.2016

Edytowane przez Monilli
Czas edycji: 2014-01-16 o 18:17
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-16 19:15:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.