PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-02, 08:58   #1
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743

PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?


Czy któraś z Was zmieniała uczelnię? Jakie wymogi trzeba spełnić, do kogo się udać, co trzeba załatwić? Bardzo proszę o rady i relacje
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 09:03   #2
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

Trudne pytanie-chyba najlepiej skontaktować się ze szkołą, gdzie się chcesz przenieść Np. jeżeli chcesz się przenieść z uczelni państwej na państwową to nie wiem czy Ci się to uda,bo zazwyczaj takie przenoszenie jest możliwe po zaliczeniu całe roku. Z przeniesieniem z państwowej na prywatną powinno być już łatwiej. Ale dzwoń-to najlepsze rozwiązanie
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 09:03   #3
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

to chyba zalezy od uczelni. dowiedz sie wiec tam? jakie to proste..
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 09:04   #4
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

jestem w trakcie drugiego roku, chcę się przenieść po jego zaliczeniu,z państwowej na państwową. Mam niezłe oceny, liczę na średnią powyżej 4,5.
novakio, ja chciałam zapytac o związane z tym doświadczenia wizażanek, po prostu.
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 09:07   #5
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

Moje koleżanki przenosiły się z prywatnej na państwową. Musiały mieć odpowiednią średnią (nie wiem, jaką konkretnie) i zaliczyć wszystkie różnice programowe (na to chyba rok miały?).
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 09:12   #6
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

ja sie przenosilam
najpierw umowilam sie na rozmowe z dziekanem stosownego wydzialu uczelni, na ktora sie przenosilam. od razu wzielam ze soba na ta rozmowe podanie o przyjecie mnie na ta uczelnie na drugi rok (bylam po pierwszym na innej), dolaczylam do tego zaswiadczenie o sredniej z bylej uczelni i xero indexu z ocenami. czekalam sobie na decyzje. gdy juz dostalam decyzje pozytywna to szybciutko napisalam podanie o ITS (bo mam mnostwo roznic programowych, praktycznie robie 2 lata w rok); dostalam do lapki siatke godzin zebym sobie wybrala grupy i wszystko zorganizowala, nastepnie udalam sie do bylej uczelni do sekretariatu wypisac sie i wziac papiery (dali mi je razem z karta egzaminacyjna, choc wiem, ze karte egzaminacyjna to powinni nowej uczelni wyslac poczta, ale tam jest taki burdel, ze pewno nikt o tym nie wiedzial...)
te papierki zanioslam na moja nowa uczelnie, wzieli to co im bylo potrzebne (swiadectwo maturalne, karta egzaminacyjna); aha jeszcze dnioslam nowe zaswiadczenie od lekarza o braku przeciwskazan do studiowania na tej uczelni i tak stalam sie ich nowa studentka
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 09:13   #7
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

dziękuję lain
Powiedz jeszcze, czy to wszystko załatwiałaś w wakacje po pierwszym roku, czy jeszcze koncząc pierwszy rok?
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 09:31   #8
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

Cytat:
Napisane przez venus in furs Pokaż wiadomość
dziękuję lain
Powiedz jeszcze, czy to wszystko załatwiałaś w wakacje po pierwszym roku, czy jeszcze koncząc pierwszy rok?
ze mna to byla ciezka sprawa, bo najpierw chcialam sie przeniesc z zaocznych na dzienne na UJ. do konca czekalam na decyzje, ale UJ to jest niestety jeden wielki burdel, jak do 5 pazdziernika nie doczekalam sie (miala byc pod koniec wrzesnia) to szybko przenioslam sie na uczelnie prywatna, ktora na moim kierunku okazala sie na szczescie chyba lepsza niz UJ (tzn. wykladowcy ci sami, jednak lepsza organizacja, lepsze podejscie do studentow, bo w koncu im za to duuuuzo placa, ciekawsze przedmioty, ciekawsze specjalizacje)
cos mi krecili nosem, ze chce sie przenosic juz po rozpoczeciu roku akademickiego, ale moja srednia zamknela im buzie i przyjeli mnie z otwartymi ramionami niestety na UJowy burdelik musze wrocic na magisterke.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 09:38   #9
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

dziękuję Ci bardzo

A czy któraś z Was przenosiła się z dziennych na dzienne, z państwowej na państwową uczelnię? Podejrzewam że w tym przypadku średnia będzie podstawowym argumentem...zastanawiam się co zawrzeć w podaniu-czy dzialalnosc w kolach naukowych, pisanie do uczelnianej gazety itp. tez biorą pod uwagę?



tutaj wklejam fragment statutu UMK, podejrzewam że na innych uniwersytetach jest podobnie

Cytat:
VI. Zmiana uczelni, kierunku studiów, systemu kształcenia

§ 12

1. Student Uniwersytetu, który zamierza przenieść się na inną uczelnię wyższą zobowiązany jest:
1. pisemnie zawiadomić o tym dziekana, nie później niż 14 dni przed proponowanym terminem przeniesienia, podając uczelnię wyższą, w której zamierza kontynuować studia,
2. przedłożyć kartę obiegową,
3. oddać legitymację studencką.
2. W stosunku do studenta, który złożył zawiadomienie o przeniesieniu na inną uczelnię, dziekan podejmuje decyzję o terminie wstrzymania wypłacania stypendium.

§ 13

1. Student innej uczelni wyższej po zaliczeniu pierwszego roku studiów może ubiegać się o przyjęcie na Uniwersytet, o ile spełnił wszystkie wymogi wynikające z przepisów obowiązujących w poprzedniej uczelni.
2. Dziekan, podejmując decyzję o przyjęciu, określa warunki, termin i sposób uzupełnienia przez studenta zaległości wynikających z różnic planów studiów i programów nauczania.
3. W stosunku do studenta przeniesionego z innej uczelni przepisy § 2 stosuje się odpowiednio.

§ 14
Zasady, o których mowa w § 13 ust. 1-2, stosuje się odpowiednio w razie przeniesienia studenta ze studiów dziennych na studia zaoczne, wieczorowe, eksternistyczne lub odwrotnie.
§ 15

1. Decyzję w sprawie przeniesienia studenta na inny kierunek studiów podejmuje dziekan wydziału przyjmującego, po przedstawieniu przez studenta zaświadczenia właściwego dziekana o wypełnieniu wszystkich obowiązków na kierunku, z którego się przenosi. O wydaniu decyzji o przyjęciu dziekan zawiadamia niezwłocznie dziekana wydziału, na którym student dotychczas studiował.
2. Decyzję, o której mowa w ust. 1, dziekan może uzależnić od sprawdzenia wiadomości, predyspozycji lub uzdolnień studenta wymaganych na danym kierunku studiów.
3. Sposób i zakres sprawdzenia wiadomości, predyspozycji lub uzdolnień ustala dziekan.

§ 16
Przyjęcie lub przeniesienie, o którym mowa w § 13-15, następuje po ustaleniu przez dziekana przyjmującego:

1. przedmiotów, które uznaje za zaliczone na podstawie zdanych już poprzednio przez studenta egzaminów,
2. przedmiotów, których zaliczenie niezbędne jest dla wyrównania różnic występujących w planach studiów i programach nauczania,
3. terminów zaliczenia różnic programowych.

§ 17

1. Nie można przyjąć studenta z innej uczelni wyższej, jak również przenieść na inny kierunek studiów oraz przenieść ze studiów dziennych na zaoczne, wieczorowe lub eksternistyczne i odwrotnie, jeżeli:
1. nie zaliczył pierwszego roku,
2. jest zawieszony w prawach studenta,
3. toczy się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne.
2. Jeśli student powtarzał semestr lub rok przed zmianą uczelni wyższej lub kierunku, okoliczności te uwzględnia się, z punktu widzenia regulacji niniejszego Regulaminu, tak jakby nastąpiły one podczas studiowania na Uniwersytecie lub na kierunku, na który przeniósł się student.

§ 18

1. Student po zaliczeniu pierwszego roku studiów może ubiegać się o przyjęcie na studia poza swoim kierunkiem podstawowym na dowolne kierunki prowadzone na Uniwersytecie lub na innej uczelni wyższej, jeżeli wypełnia wszystkie obowiązki związane z tokiem studiów na kierunku podstawowym.
2. Decyzję w sprawie przyjęcia na dodatkowy kierunek studiów podejmuje dziekan wydziału, na którym student zamierza podjąć studia dodatkowe.
3. Jeżeli kierunek prowadzony jest na innym wydziale lub w innej uczelni wyższej do podjęcia decyzji, o której mowa w ust. 2, wymagana jest opinia dziekana wydziału na, którym student studiuje kierunek podstawowy.
4. Rada wydziału może określić limity przyjęć na studia dodatkowe, a także uzależnić przyjęcie na studia dodatkowe od zakwalifikowania studenta na dany kierunek studiów w drodze postępowania rekrutacyjnego.
5. Dziekan wydziału, na którym student zamierza podjąć studia dodatkowe, wyrażając zgodę na przyjęcie, określa rok studiów na którym student rozpoczyna studia dodatkowe, plan studiów i program nauczania na podstawie zasad ustalonych przez radę wydziału oraz warunki, termin i sposób uzupełnienia przez studenta zaległości wynikających z różnic planów studiów i programów nauczania.
6. W stosunku do studenta, który nie zaliczył roku lub semestru na dodatkowym kierunku, dziekan podejmuje decyzje o skreśleniu z listy studentów tego kierunku.
7. Zasady przyznawania pomocy materialnej studentom studiującym na dodatkowym kierunku studiów określa Regulamin przyznawania pomocy materialnej studentom UMK.

§ 19

1. Absolwent uczelni wyższej może ubiegać się o przyjęcie na studia na drugi rok lub wyższe lata.
2. Rada wydziału określa wymagania, jakie powinien spełniać absolwent ubiegający się o przyjęcie na studia w trybie określonym w ust. 1.
3. Dziekan wydziału przyjmującego absolwenta określa rok studiów, na który może być przyjęty absolwent, oraz termin i sposób uzupełnienia zaległości wynikających z różnic planów studiów i programów nauczania.
4. Przyjęcie absolwenta może nastąpić z początkiem roku lub semestru przy zachowaniu zasad określonych w § 2.
5. Przepisy ust 1-4 nie mają zastosowania do przyjęcia na studia prowadzone w Collegium Medicum.

§ 20
Dziekan może odmówić przyjęcia lub przeniesienia, o którym mowa w § 13-15 oraz § 18-19, jeżeli względy organizacyjne na to nie pozwalają.
§ 21

1. Student może poza kierunkiem podstawowym za zgodą swojego dziekana studiować dodatkowe przedmioty na innym kierunku studiów na Uniwersytecie lub na innej uczelni wyższej.
2. Dziekan wydziału, na którym student zamierza takie przedmioty studiować, może nie wyrazić zgody, jeżeli względy organizacyjne na to nie pozwalają.

§ 22

1. Student po zaliczeniu pierwszego roku studiów za zgodą dziekana może studiować przez okres semestru lub roku akademickiego wybrane przedmioty na swoim kierunku lub kierunku pokrewnym w innej uczelni wyższej w ramach programów wymiany studentów.
2. Dziekan zatwierdza indywidualny plan studiów i program nauczania, który będzie realizowany w innej uczelni, oraz określa warunki, terminy i sposób uzupełnienia przez studenta zaległości wynikających z różnic planów studiów i programów nauczania.
3. Zaliczenie zajęć objętych indywidualnym planem studiów i programem nauczania oraz wyniki uzyskane w innej uczelni wyższej traktuje się na równi z zaliczeniem i wynikami uzyskanymi w Uniwersytecie.
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 09:45   #10
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

Cytat:
Napisane przez venus in furs Pokaż wiadomość
zastanawiam się co zawrzeć w podaniu-czy dzialalnosc w kolach naukowych, pisanie do uczelnianej gazety itp. tez biorą pod uwagę?
oczywiscie, takie rzeczy sa bardzo wazne i bardzo powiekszaja twoje szanse.
u mnie np. jak chce sie wyjechac na Erasmusa to nie tylko na srednia patrza, a wlasnie na taka aktywnosc na uczelni i poza nia. napisz tam o wszystkim czym mozesz sie pochwalic.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 09:49   #11
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

masz rację..ale załączanie artykułów i dokumentacji dzialania w kole to już chyba będzie przesada, prawda? lepiej nie przedobrzyć...
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 10:16   #12
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

hop do góry! Czy ktoś jeszcze może podzielić się doświadczeniami ze zmianą uczelni?
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 16:41   #13
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

Cytat:
Napisane przez venus in furs Pokaż wiadomość
dziękuję Ci bardzo

A czy któraś z Was przenosiła się z dziennych na dzienne, z państwowej na państwową uczelnię? Podejrzewam że w tym przypadku średnia będzie podstawowym argumentem...zastanawiam się co zawrzeć w podaniu-czy dzialalnosc w kolach naukowych, pisanie do uczelnianej gazety itp. tez biorą pod uwagę?



tutaj wklejam fragment statutu UMK, podejrzewam że na innych uniwersytetach jest podobnie
ja sie przenioslam z dziennych na dzienne z panstwoej na panstwowa, po pierwszym semestrze studiow rozmowa z dziekanem, podanie, nadrabianie zaleglosci i w sumie chyba tyle, nie wspominam tego jakos strasznie, wrecz bylo milo i przyjemnie
i faktycznie, brali pod uwage srednia [no, ja mialam dosc wysoka...] i dzialalnosc na uczelni jak i poza nia. tego tez mi sie troche uzbieralo
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 17:09   #14
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

dziękuję Zizou

zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz...póki co jestem pewna, że chcę się wydostać z tej uczelni-mniejsza o powód. Problem w tym, że nie mam pojęcia który z dwóch ewentualnych docelowych uniwerków wybrać-chodzi o uniwersytet warszawski i wrocławski. To chyba durne pytanie, ale dwóch takich procedur jednocześnie raczej nie można przeprowadzać,prawda?
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 17:16   #15
zizou
Zakorzenienie
 
Avatar zizou
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dzikie południe
Wiadomości: 13 682
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

oj tego Ci nie powiem, bo naprawde nie mam pojecia...
__________________
Przemoknięte serca miast
I tylko ty i ja szczęśliwi tym dniem
Bo choć zapomniał o nas świat
Mokrzy od stóp do głow nie tracimy nadziei
zizou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 17:22   #16
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

mama mojego byłego jest (nie u mnie) dziekanem ds. studenckich, spróbuję ją podpytać... Mam nadzieję że wszystko pójdzie ok i za rok będę już wizażować z innego miejsca...:czarodzie

i taki mały offtopic-po tym wątku widać że kocie mamy się przyciągają lain,zizou--ode mnie i Koci
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 18:42   #17
Justyna33333
Zakorzenienie
 
Avatar Justyna33333
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 16 462
GG do Justyna33333
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

Ja próbowałam. I wszystko było pieknie póki nagle tydzień przed rozpoczęciem roku akademickiego pani dziekan nie wyraziła zgody. A ile sie nalatałam, naczekałam. I nic z tego.
__________________
Justyna33333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 18:59   #18
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

Justynko, napisz coś więcej-która dziekan, z macierzystej czy tej drugiej uczelni? Podali Ci jakiś powód?
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 19:14   #19
Justyna33333
Zakorzenienie
 
Avatar Justyna33333
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 16 462
GG do Justyna33333
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

Ja sie przenosiłam z dziennych na Uś na dzienne na UJ. I cały czas załatwialam sprawe z dziekanem ds.studenckich. Moja uczelnia, jako ze nie jest specjalnie biurokracyjna w ogole nie podejmowala zadnych dzialan. Mialam tylko zgode mojego dziekana na przeniesienie. I na UJ jak najbardziej wszystko bylo ok, srednia pasowala. I na sam koniec gdy do UJ pozostal juz tylko podpis pani dziekan- odmowa.Powod- ze nie bede w stanie w ciagu roku nadrobic zaleglosci.Studiuje kulturoznawstwo i jednak te roznice do nadrobienia sa znaczne. Moja kolezanka przeniosla sie z US na UJ ale to byla polonistyka, wiec programy bardziej podobne. W kazdym razie mnie to wyszlo na dobre. Nienawidze Katowic ale uwielbiam moj uniwersytet
__________________
Justyna33333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 19:18   #20
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

dziękuję

ja studiuję polonistykę, na większości uczelni program jest bardzo podobny, miałabym do nadrobiena ew. tylko przedmioty ze specjalizacji, ale rzadko zaczyna sie ona wczesniej niż na trzecim roku...
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 19:36   #21
Justyna33333
Zakorzenienie
 
Avatar Justyna33333
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 16 462
GG do Justyna33333
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

A z jakiego uniwersytetu sie przenosisz?
__________________
Justyna33333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 19:55   #22
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

z Uniwersytetu w Białymstoku, to dawna filia UW, więc program jest właściwie identyczny.
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 20:22   #23
dzasmina
Raczkowanie
 
Avatar dzasmina
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 371
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

Venus ten wątek jakby spadł mi z nieba Też studiuję polonistykę i po roku chcę się przenieść z mojego uniwersytetu na inny, z dziennych na dzienne. Na razie nie wszczynam jeszcze żadnych kroków; chciałabym wyjść pod koniec roku z jak najlepszymi wynikami i dopiero starać się o przenosiny.. Informuj na bieżąco jak idą postępy w przenoszeniu się, bo może jest takich nas więcej
pozdrawiam i oczywiście życzę 'pozytywnego rozpatrzenia prośby'
dzasmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 20:25   #24
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

dzasmino, ja tez poki co chce sie skupić na nauce ( mam w poniedziałek egzamin z gojpu, ech), ale wolalam się wcześniej czegoś konkretnego dowiedzieć. Ty też tu do mnie zaglądaj od czasu do czasu
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 13:56   #25
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

hop!
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 20:46   #26
annaagata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 45
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ze mna to byla ciezka sprawa, bo najpierw chcialam sie przeniesc z zaocznych na dzienne na UJ. do konca czekalam na decyzje, ale UJ to jest niestety jeden wielki burdel, jak do 5 pazdziernika nie doczekalam sie (miala byc pod koniec wrzesnia) to szybko przenioslam sie na uczelnie prywatna, ktora na moim kierunku okazala sie na szczescie chyba lepsza niz UJ (tzn. wykladowcy ci sami, jednak lepsza organizacja, lepsze podejscie do studentow, bo w koncu im za to duuuuzo placa, ciekawsze przedmioty, ciekawsze specjalizacje)
cos mi krecili nosem, ze chce sie przenosic juz po rozpoczeciu roku akademickiego, ale moja srednia zamknela im buzie i przyjeli mnie z otwartymi ramionami niestety na UJowy burdelik musze wrocic na magisterke.
Jestem z Krakowa i tak mnie zaciekawiło czy ta prywatna to może na Kijowskiej? Co o niej sądzisz?
annaagata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 23:10   #27
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

Cytat:
Napisane przez annaagata Pokaż wiadomość
Jestem z Krakowa i tak mnie zaciekawiło czy ta prywatna to może na Kijowskiej? Co o niej sądzisz?
nie, nie na Kijowskiej na Westerplatte
za to na Kijowska moj TŻ chodzi, podoba mu sie
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-20, 22:32   #28
desso
Zadomowienie
 
Avatar desso
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 089
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

polon się kłania UW bym odradzała,choć tu pewnie zaraz na mnie naskoczą,ale co mi tampowody mogę przesłać na priva bo zostanę oskarżona o prowadzenie vendetty. Jedna z moich znakomych przeniosła się z dziennych UMK na dzienne UW,nie wiem jak to u nich wyglada na polonistyce; wiem jak to wygladało parę lat temu na prawie,ale wtedy była jeszcze stara matura:musiei zdawać od nowa egzam wstępny,a to był dopiero początek.Jak się go zdało to zaczynała się cała bieganina za dziekanami,prodziekanami, etc. o uznanie roku z opprzedniej uczelni za zaliczony a i tak często nic z tego nie wychodziło. Teraz na pewno jest inaczej,bo Wy jesteście z nową maturą.
__________________
"Oni nie boją się niczego. Gotowi we dwoje stawić czoło szatanowi i jego zastępom." (Emily Bronte)

Zapraszam serdecznie na mój wątek pazurkowy
desso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-21, 07:58   #29
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

będę bardzo wdzięczna za Twoje uwagi na priv - zwłaszcza ze jeszcze nie jestem do konca zdecydowana...
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 18:17   #30
chaval
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Dot.: PROSZE O POMOC! Jak przenieść się z jednej uczelni na drugą?

ja też chciałabym się przenieść. problem polega na tym, że owszem studiuje na państwowej uczelni ale jest to akademia a nie uniwersytet. dzowniąc na uczelnię (up w krakowie bo tam chciałabym się przenieść) pewna nieuprzejma pani poinformowała mnie, że skoro to nie jest uniwersytet to ni mam o czym marzyć... ale wciąż marzę. w regulaminie nie ma takiego zastrzeżenia. jest za to adnotacja, że student każdej uczelni wyższej może się przenieść. studiuję filologię angielską i jestem na I roku. czy ktoś mógłby się ze mną podzielić swoimi doświadczeniami w tym temacie i ewentualnie jakoś doradzić co robić aby się jednak udało?
chaval jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-18 19:27:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.