problemy z cerą-białe grudki... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-01, 17:16   #1
Eire
Raczkowanie
 
Avatar Eire
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bergen NO
Wiadomości: 456

problemy z cerą-białe grudki...


dziewczyny, nie wiem czy byl juz taki watek, poniewaz nie wiem co wpisac w wyszukiwarce opisujac ten problem. Mianowicie chodzi o mi o biale grudki pod skora (byc moze to zablokowane pory) z ktorych przy wyciskaniu wychodzi, jak to nazwalam "bialy makaron". Probowalam likwidowac to u kosmetyczki....ktora musiala nacinac skore w sposob bardzo delikatny skalpelem(zyletka czy czyms, nie widzialam) zeby odblokowac por i wycisnac z niego to cos biale.

Czy ktoras z was miala cos takiego i czy w jakis sposob udalo wam sie tego pozbyc? Wizyta u kosmetyczki, owszem, skutjue ale na jakies 2 tygodnie. Po tym czasie wszystko powraca.
Eire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 17:42   #2
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

To są ropne zapalenia i wypryski. Radzę Ci iść do dermatologa a nie wyciskanie. Przez takie coś możesz pogorszyć sprawę. Potym mogą zostać Ci blizny.
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 17:55   #3
Eire
Raczkowanie
 
Avatar Eire
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bergen NO
Wiadomości: 456
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

faktycznie, ale musialabym poszukac specjalisty....bylam juz u dermatologa, ktory przepisal mi masc od ktorej, po kilku tyg. stosowania, mialam policzki wysuszone tak, ze miejscami schodzilam mi skora......dlatego mam troche dystans....moze i niepotrzebnie.....byc moze warto pojsc do prywatnego dermatologa......moze ktos zna dobrego w Bydgoszczy?
Eire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 18:35   #4
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Jeśli miałaś wysuszoną skórę to trzeba było stosować kremik natłuszczający.
Nie radzę Ci chodzić do kosmetyczki bo moim zdaniem tego się nacinać nie powinno. Nabawisz się blizn które naprawdę potem ciężko schodzą. Wiem coś o tym bo teraz walczę i z trądzikiem i bliznami i coś mi się wydaje że narazie one wygrywają
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 18:44   #5
Judytka2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 576
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Ja tez mam identyczne grudki jak ty. Mam cere mieszana. Tłusta tylko strefe "T" .policzki mam suche. i to wlasnie głownie na policzkach robia mi sie takie grudki. trafnie to nazawalas "makaronem" Mysle ze tego nie powinno sie wysuszac. Myslalam ze peeling pomoze ale po peelingu za pare dni mam jeszcze wiecej tych grudek. Nie sa one zaczerwienione, nie bolą jak pryszcze. Poprostu takie biale grudki i co najciekawsze to nie pojawiaja sie w tłustych miejscach. Tez nie wiem jak soebie z tym poradzic. Ide w piatek do dermatologa.Ale z innym problemem to przy okazji sie zapytam. Jak znajdziesz jakis sposób to napisz
Judytka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 18:49   #6
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Nie róncie peelingów bo wtedy wszystko się przenosi i jest jeszcze gorzej. Naprawdę lepiej iść do dermatologa bo wierzcie mi że ciężko takie coś wyleczyć jeśli pójdziecie za późno.
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 19:16   #7
carla1010
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 566
GG do carla1010
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Nie wiem czy mówimy o tym damym, ale ja mam cos podobnego na czole i tylko tam. Grudki których normalnie wycisnąć się nie da. U kosmetyczki nigdy nie próbowałam, w ogóle tego nie ruszam. Jedyne co mi kiedyś na prawdę pomogło to GLICO A. Ale latem nie mogę stosować bo słoneczka sobie nie odmówię. To jest w zasadzie taka kaszka, która najlepiej widać jak odpowiednio padnie światło.
Jak wasz dermatolog to zdiagnozuje to dajcie znać, tak z czystej ciekawości bo ja sama dobrego niestety nie znam i póki co nie wygląda to u mnie źle więc nie zamierzam ruszać. Może zimą zastosuję znów GlicoA...
carla1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-01, 21:11   #8
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Moj TŻ ma "cos takiego" pod oczami i troszke na policzkach . I ja od czasu do czasu robie mu zabieg igłą Nakłuwam i wyciskam - bez nakłucia nie da rady, nic nie wychodzi. Oczywiscie igła jest sterylna, raczki czysciutkie, husteczka higieniczna do wyciskania. Zabieg taki pomaga, ale po ok. 3-4 tyg trzeba go powtórzyc.
marta_so jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 21:22   #9
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Ja uzywam na grudki acnefanu(ponoc ma je likwidowac) ale jak narazie to powoduje tylko ze grudki nie przekształcają sie w wielkie ropne pryszcze,co dla mnie jest oczywiscie ogromnym plusem
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 23:04   #10
CaliDreamin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: los angeles
Wiadomości: 1 238
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Jestem ciekawa co polecic ci dermatolog. Sama mam takei grudki, i to tylko na suchych czesciach twarzy.
CaliDreamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 07:41   #11
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Może na takie grudki byłaby dobra maść ichtiolowa. Ona wyciąga to co jest w środku (znaczy tą ropę) na zewnątrz. Ja smaruje sobie takie ropne miejsce na noc maścią i zaklejam plastrem żeby się nie pobrudzić w nocy bo maść ma ciemno brązowe zabarwienie

Oczywiście wizyta u dobrego dermatologa nie powinna zaszkodzić

Pozdrawiam
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-02, 15:17   #12
Eire
Raczkowanie
 
Avatar Eire
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bergen NO
Wiadomości: 456
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Milka, ale te moje grudki to nie ropa. Wiem doskonale o jakie krosty ci chodzi i masc, ktora opisujesz tez znam, ale niestety to, co ja mam to inna "bajka". Za tydzien wyruszam do prywatnego dermatologa, ktory zajmuje sie takimi wlasnie krostkami. Mam nadzieje ze pomoze i jesli beda efekty to powiem wam czym to leczylam

PS. Lekarz to podobno rewelacja ciekawa jestem czy dla mnie tez Jesli ktos jest z Bydgoszczy to gabinet jest przy ul. Chodkiewicza
Eire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 14:19   #13
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

hej i co ci doradził ten dermatolog?
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 17:45   #14
faustissima
Raczkowanie
 
Avatar faustissima
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Cześć Dziewczyny... Ja też jestem dotknięta paskudnymi makaronami, a konkretnie broda i prawy policzek w dolnych partiach nie wiem czym się tego pozbyć... stosuję jak na razie benzacne i zobaczę co z tym będzie, ale moja koleżnka pozbyła się świństwa dopiero po wizycie u dermatologa i kuracji antybiotykowej. Ciekawam co dermatolog powie Eire.

Pozdrowienia z pola walki, precz z makaronami
faustissima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 18:22   #15
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Cytat:
Napisane przez Eire
dziewczyny, nie wiem czy byl juz taki watek, poniewaz nie wiem co wpisac w wyszukiwarce opisujac ten problem. Mianowicie chodzi o mi o biale grudki pod skora (byc moze to zablokowane pory) z ktorych przy wyciskaniu wychodzi, jak to nazwalam "bialy makaron". Probowalam likwidowac to u kosmetyczki....ktora musiala nacinac skore w sposob bardzo delikatny skalpelem(zyletka czy czyms, nie widzialam) zeby odblokowac por i wycisnac z niego to cos biale.

Czy ktoras z was miala cos takiego i czy w jakis sposob udalo wam sie tego pozbyc? Wizyta u kosmetyczki, owszem, skutjue ale na jakies 2 tygodnie. Po tym czasie wszystko powraca.
Jesli kosmetyczka nacinała skóre igiełką to znaczy,że to były najzwyklejsze prosaki- coś w stylu wagrów tylko bez ujścia na powierzchnie skóry, dopiero naciecie igiełką daje mozliwośc wyciśnięcia " makaronu"(jak to nazwałaś).
Skuteczny może być tez zabieg złuszczania..
Jesli faktycznie jest tego duzo zalecam dermatologa..
Wiele osób ma tylko kilka takich prosaków i po jednorazowym usunięciu już sie nie pojawiają...Jesli u Ciebie jest ich nawrót to faktycznie spróbuj porady dermatologa.
Pozdrawiam
__________________
"Bądź dla innych słonecznym zegarem - odmierzaj dla nich tylko słoneczne godziny."



02.07.2006 wyjazd i.........koniec Wizażu (jeszcze kiedyś tu wrócę...)
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 19:36   #16
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Cytat:
Napisane przez Domina
To są ropne zapalenia i wypryski. Radzę Ci iść do dermatologa a nie wyciskanie. Przez takie coś możesz pogorszyć sprawę. Potym mogą zostać Ci blizny.
Rozpne zapalenia i wypryski??!! przeciez takich rzeczy sie nie nacina/nakluwa!!!! kazda kosmetyczka o tym wie (kazda dobrze szkolona).
Są to zapewne tzw.kaszaki, skoro musiala ci je nacinac (a moze nakluwala ci je igla??). Moze sporoboj sobie robic parowki w domu? moze to pomoze. Poza tym skoro tamten dermatolog ci nie pomogl to poszukaj innego, nie poddawaj sie!
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 19:40   #17
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Prosaki NIE= kaszaki... to jest co innego. Male biale grudki, nie dajace sie wycinac palcami to kaszaki, trzeba je nakluwac.
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 19:46   #18
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Na te grudki ja używam pasty,toniki robione,zawierają one kwas salicylowy,neomycynę,do tego Clindacne,Metronidazol,Br evoxyl,antybiotyk doustny,witaminy.To nie jest taka prosta sprawa z tym.Chociaż ja już sie nie mogę dopatrzeć na skórze żadnej grudki (na razie miesiąc leczenia) .Nie wolno tego nawet wyciskać bo w błyskawicznym tempie się mogą rozmnażać.I żadnych kwasów,używałam i na dobre mi to nie wyszło.Tylko dermatolog,i z tego co ja wiem,tylko antybiotyk
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 18:35   #19
CaliDreamin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: los angeles
Wiadomości: 1 238
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

NIGDY nie pozwolilabym kosmetyczce w jakikolwiek sposob przelamac/przekolwac gorna warstwe skory!!!
To juz jest zabieg medyczny a nie zabieg kosmetycznym i tylko dermatologowi pozwole na takie rzeczy.
__________________

Tell from my attitiude that I'm most definitely

Nakarm zwierzeta w schroniskach ZA DARMO
CaliDreamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-07, 12:21   #20
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

ja też mam takie coś, nawet jak nie miałam jeszcze żadnych problemów z cerą to mi wychodziły. to są kaszaki i szczerze mówiąc nie wiem jak się ich pozbyć. w każdym razie to nie ma nic związanego z trądzikiem.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 08:16   #21
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Podnoszę temat
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 12:22   #22
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Cytat:
Napisane przez CaliDreamin
NIGDY nie pozwolilabym kosmetyczce w jakikolwiek sposob przelamac/przekolwac gorna warstwe skory!!!
To juz jest zabieg medyczny a nie zabieg kosmetycznym i tylko dermatologowi pozwole na takie rzeczy.
A od kiedy przekluwanie gornej warstwy rogowej naskorka jest zabiegiem medycznym? poza tym ktory dermatolog zgodzil by ci sie nakluwac prosaki czy kaszaki...
A powiedz, gdzie przekluwalas uszy? U lekarza? - z ciekawosci pytam...
Poza tym zdziwilabys sie ile dobrze wykwalifikowana kosmetyczka (kosmetolog) ma wspolnego z dermatologiem
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 12:44   #23
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Hehe, dobre z tymi uszami
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 09:54   #24
alexya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 17
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

i co z tymi gudkami wie ktos co to jest, jaka jest przyczyna i jak to leczyć?
alexya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 14:38   #25
Pisklak23
Raczkowanie
 
Avatar Pisklak23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 99
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Ja też niestety mam te białe grudki pod skórą, głównie na brodzie i minimalnie na czole. Zauważyłam, że rano są mniej widoczne niż wieczorem - może to oznaczać, że na noc mam lepiej dobrany krem niż na dzień (mam cerę mieszaną).
Ostatnio kupiłam Sudocrem i paćkam nim rożne krostki na ciele i muszę przyznać, że mi trochę pomaga na te grudki, bo stają się mniej widoczne.
Ale oczywiście najlepiej byłoby zlikwidować przyczynę powstawania grudek -> myślę, że winowajcą jest tutaj nieodpowiedni krem
Pisklak23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 20:33   #26
niebieskie rajstopy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

czy to są te tak zwane prosaki?
niebieskie rajstopy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 09:06   #27
alexya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 17
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

kremik to nie, bo uzywam rano skinoren a wieczorem differin i naprawde bije sie w głowe co to jest za cholerstwo i jaka jest tego przyczyna a potem sie bede matrwić jak to leczyć...

A co do tego czy to sa prosaki bo raczej nie bo:
"Prosaki to maleńkie, białawe twory, wielkości ziarnka maku lub prosa, umiejscawiają się tuż pod naskórkiem. Są to zwykle torbiele gruczołu potowego lub łojowego. Torbiel taka powstaje najczęściej na skutek nadmiernego rogowacenia wydzieliny zatrzymanej w wyniku zaczopowania ujścia mieszka włosowego. Prosak jest twardy (wygląda jak malutka biała kuleczka). Najczęściej występuje na twarzy (policzki, czoło, powieki), czasami może pojawić się na narządach płciowych lub na powierzchni blizn"

nie pasuje do mojego opisu...
alexya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 16:41   #28
marti10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Cytat:
Napisane przez alexya Pokaż wiadomość
kremik to nie, bo uzywam rano skinoren a wieczorem differin i naprawde bije sie w głowe co to jest za cholerstwo i jaka jest tego przyczyna a potem sie bede matrwić jak to leczyć...

ja również mam problemy z tym "makaronem" i jak tylko się pojawia (na policzkach i linii żuchwy) to piekielnie boli stosowałam kiedyś i skinoren i differin ale nie wspominam tego zbyt dobrze nie pomagały mi a wręcz pogorszyły sprawę...

nie mam pojęcia jak to wyleczyć byłam jakiś czas temu u dermatologa i dotałam mase antybiotyków, owszem pomogły ale gdy tylko skończyłam kurację problem powrócił mam serdecznie dość

marti10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 16:51   #29
sylenka
Przyczajenie
 
Avatar sylenka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 25
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Coś wiem o tych małych, białych kropkach pod skórą. Tak to właśnie się nazywa prosaki (jak pamiętam Męczyłam swoją dermatolog żeby mi cos przepisała ale ona powiedziała że to tak będzie, przyczyną mogą być uwarunkowane genetycznie. Te większe to jeszcze da się jakoś wyskubać ale takie malutkie to za cholerę. Ja je przekuwam igiełką, wtedy tak nie znać.
sylenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 17:00   #30
Errata6565
Raczkowanie
 
Avatar Errata6565
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 48
Dot.: problemy z cerą-białe grudki...

Eire, wiem co masz na myśli. mnie samej zdarzają się takie niespodzianki na twarzy.
faktycznie, pojawiają się w miejscach na twarzy które nie są tłuste, np. przy linii włosów. wydaje mi się, że to po prostu wypryski, tylko na miejscach gdzie skóra jest sucha (przy cerze mieszanej). zwłaszcza kiedy stosuje się dużo wysuszających kosmetyków.
co na to pomaga? hmm.. ja te badziewia wyciskam, innej opcji nie ma. oczywiście nei wszystkie wyciskam, tylko te, które wiem, że są "suche".
Errata6565 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:44.