Temat magisterki-prośba! Prawo międzynarodowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-09, 20:02   #1
Czarna_mada
Raczkowanie
 
Avatar Czarna_mada
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 52

Temat magisterki-prośba! Prawo międzynarodowe


Witam , czy któraś z was pomogłaby mi z wymyśleniem tematu pracy magisterskiej z prawa międzynarodowego publicznego? Ja zupelnie nie mam pojęcia. Chciałabym żeby był to temat do napisania, ale nie oklepany, ciekawy odkrywczy, ale z 2 strony nie taki gdzie zupelnie nie ma literatury. Na licencjacie pisałam o minipaństwach europejskich. Ciekawie aczkolwiek było dość cienko z literaturą. z góry dziękuję za ewentualne sugestie
Czarna_mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 20:29   #2
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Temat magisterki-prośba! Prawo międzynarodowe

Cytat:
Napisane przez Czarna_mada Pokaż wiadomość
Witam , czy któraś z was pomogłaby mi z wymyśleniem tematu pracy magisterskiej z prawa międzynarodowego publicznego? Ja zupelnie nie mam pojęcia. Chciałabym żeby był to temat do napisania, ale nie oklepany, ciekawy odkrywczy, ale z 2 strony nie taki gdzie zupelnie nie ma literatury. Na licencjacie pisałam o minipaństwach europejskich. Ciekawie aczkolwiek było dość cienko z literaturą. z góry dziękuję za ewentualne sugestie
Może tortury?
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 23:06   #3
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Temat magisterki-prośba! Prawo międzynarodowe

Cóż, chyba najlepiej wiesz, co Cię interesuje z pmp, skoro jesteś na takim seminarium. Albo podpytaj promotora, oni zawsze mają pełno propozycji i wiedzą, na jakie tematy nie brakuje literatury.

Ja generalnie pmp nie znoszę szczerze, ale jeśli już miałabym się wypowiedzieć przedmiotowo, to - skoro chcesz jakiś odkrywczy, nieoklepany temat - to może jakieś nowocześniejsze konwencje, prawo kosmiczne albo lotnicze np.?
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 07:14   #4
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: Temat magisterki-prośba! Prawo międzynarodowe

Ja pisałam magisterkę z PMP. Nie pisałam na żaden odkrywczy i ambitny temat bo o organizacjach międzynarodowych
ludzie z seminarium mieli tematy o m.in. obywatelstwie, układzie z Schengen, statusie przestrzeni kosmicznej, ochronie ludności cywilnej w czasie wojny

co do wypowiedzi koleżanki regularkate- właśnie dziewczyna z mojego sem pisała coś o przestrzeni kosmiczej czy tam prawie kosmicznym i miała mały problem, bo nikt współcześnie się tym tematem nie zajmuje, a większość publikacji pochodzi z lat komunistycznych i wiadomo w jakim duchu sa napisane
__________________


Edytowane przez ygerna
Czas edycji: 2013-02-10 o 09:55
ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 09:08   #5
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Temat magisterki-prośba! Prawo międzynarodowe

Polecam prawo morza, po przejściach na studiach, jest moim ulubionym tematem

A tak szczerze, to trudno doradzić, nawet za bardzo nie sprecyzowałaś swoich zainteresowań w pmp, mi podoba się zagadnienie trybunałów karnych, ale czy Ty również uważasz je za ciekawe, to już inna kwestia

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2013-02-10 o 10:12
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 10:10   #6
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Temat magisterki-prośba! Prawo międzynarodowe

Cytat:
Napisane przez ygerna Pokaż wiadomość
co do wypowiedzi koleżanki regularkate- właśnie dziewczyna z mojego sem pisała coś o przestrzeni kosmiczej czy tam prawie kosmicznym i miała mały problem, bo nikt współcześnie się tym tematem nie zajmuje, a większość publikacji pochodzi z lat komunistycznych i wiadomo w jakim duchu sa napisane
Pmp i historia prawa w jednym

Ano właśnie, dziewczyny miały/mają dużo do czynienia z pmp, więc Ci lepiej doradziły, Autorko. Ja z cywila, więc co tam mogę wiedzieć
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 10:14   #7
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Temat magisterki-prośba! Prawo międzynarodowe

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Ano właśnie, dziewczyny miały/mają dużo do czynienia z pmp, więc Ci lepiej doradziły, Autorko. Ja z cywila, więc co tam mogę wiedzieć
Oj tam, każda mózgownica się przyda

Moja kolejna propozycja to zagadnienie immunitetów, wszystko jedno czy dyplomatycznych czy konsularnych.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-10, 10:20   #8
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: Temat magisterki-prośba! Prawo międzynarodowe

ooo immunitety mogą być, bo jest sporo podręczników o prawie dyplomatycznym i konsularnym.
Z pmp jest o tyle problem, że dobre książki są raczej w języku obcym. Sama w swojej mgr miałam ponad 80% bibliografii po angielsku
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 15:10   #9
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Temat magisterki-prośba! Prawo międzynarodowe

myślę że immunitety, generalnie prawo konsularne i dyplomatyczne to dobry pomysł. Jestem świeżo po egzaminie z PMP a może prawa człowieka? Taki aktualny temat.
Moja pani profesor lubuje się w traktatach ale to trochę nudne.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 21:51   #10
Czarna_mada
Raczkowanie
 
Avatar Czarna_mada
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 52
Dot.: Temat magisterki-prośba! Prawo międzynarodowe

a co konkretnie z kwestii immunitetów czy pr.konsularnego czy dyplomatycznego? Na licencjacie miałam o stosunkach Polski z mini-państwami jakoś sobie poradziłam choć nie bylo dużo literatury. Hehe prawo morza też mogłoby być ciekawe. Chciałabym właśnie coś trochę niszowego ale nie znowu żeby literatury nie było, bo z czego wyprodukuje:P
Czarna_mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 15:47   #11
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Temat magisterki-prośba! Prawo międzynarodowe

Cytat:
Napisane przez Czarna_mada Pokaż wiadomość
a co konkretnie z kwestii immunitetów czy pr.konsularnego czy dyplomatycznego? Na licencjacie miałam o stosunkach Polski z mini-państwami jakoś sobie poradziłam choć nie bylo dużo literatury. Hehe prawo morza też mogłoby być ciekawe. Chciałabym właśnie coś trochę niszowego ale nie znowu żeby literatury nie było, bo z czego wyprodukuje:P
Plan pracy też CI ułożyć? dziewczyno piszesz magisterkę, a ja nie specjalizując się z konsularnego czy dyplomatycznego znam przynajmniej 10 tytułów. Tu można zahaczyć i o miedzynarodowe prawo karne i o postępowanie karne...Przygotowywalaś się w ogole z tego?czytałaś coś wcześniej poza Symonidesem? znasz ten przedmiot?
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.