Wymowa niemieckiego R - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-02, 14:51   #1
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897

Wymowa niemieckiego R


Cześć! Uczę się niemieckiego i mam problem z wymową niemieckiego R. Nijak ma się do polskiego czy angielskiego "r". Jak nauczyć się jego poprawnej wymowy? Jakieś patenty?
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 09:03   #2
Amelii88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 14
Dot.: Wymowa niemieckiego R

Może kwestia osłuchania? Mi dopiero po jakimś czasie słuchania native'ów zaczęło wychodzić

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Może kwestia osłuchania? U mnie dopiero po osłuchaniu się z wymową nativeów jakoś zaczęło wychodzić
Amelii88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 20:28   #3
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Wymowa niemieckiego R

wklep Google Übersetzer i tam mozesz odsluchac dany wyraz
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-15, 21:25   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wymowa niemieckiego R

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Cześć! Uczę się niemieckiego i mam problem z wymową niemieckiego R. Nijak ma się do polskiego czy angielskiego "r". Jak nauczyć się jego poprawnej wymowy? Jakieś patenty?
Pamiętam, że kiedyś wizażanka MdM pisała o ćwiczeniu z kursu fonetycznego, które polegało na wykonywaniu czynności i dźwięku takiego jak przy płukaniu gardła.
Ja wymawiam tak jak w polskim, zresztą nie każdy Niemiec i nie w każdym rejonie wymawia to "francuskie" r.

Cytat:
Napisane przez Amelii88 Pokaż wiadomość
Może kwestia osłuchania? Mi dopiero po jakimś czasie słuchania native'ów zaczęło wychodzić

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Może kwestia osłuchania? U mnie dopiero po osłuchaniu się z wymową nativeów jakoś zaczęło wychodzić
Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
wklep Google Übersetzer i tam mozesz odsluchac dany wyraz
A co da słuchanie nawet i kilka lat czy odsłuchiwanie, jak się nie ma pojęcia, jak daną głoskę wymówić? Jak ułożyć język i w jakiej pozycji mają być inne części jamy ustnej? Może to jest metoda dla wyjątkowo uzdolnionych słuchowo osób, normalnie bez ćwiczeń i wyjaśnień się tego nie opanuje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-20, 02:29   #5
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Wymowa niemieckiego R

Cytat:
Ja wymawiam tak jak w polskim, zresztą nie każdy Niemiec i nie w każdym rejonie wymawia to "francuskie" r.
Otoz to, zwlaszcza, ze to nie jest nawet do konca francuskie r, tylko jakby troche delikatniejsze. Rada: olac. Wielokrotnie slyszalam, ze polskie ''r'' (nie wypowiedziane z przesada tylko tak ciszej, delikatniej) brzmi duzo bardziej naturalnie niz silenie sie na proby wymowienia niemieckiego r.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-20 03:29:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:06.