Białe końcówki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-10, 19:35   #1
pusikiller
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2

Białe końcówki


Witam
Mam pytanko co zrobić aby nie odrastały mi białe końcówki paznokci.
Kiedyś obgryzałem paznokcie to wiadomo wiele nie została teraz od razu odrastają mi białe więc śmiesznie to wygląda jak pół paznokcia jest białego .
pozdr.
pusikiller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 19:50   #2
kiciulec
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulec
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: st lova
Wiadomości: 3 001
Send a message via Skype™ to kiciulec
Dot.: Białe końcówki

Cytat:
Napisane przez pusikiller Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanko co zrobić aby nie odrastały mi białe końcówki paznokci.
Kiedyś obgryzałem paznokcie to wiadomo wiele nie została teraz od razu odrastają mi białe więc śmiesznie to wygląda jak pół paznokcia jest białego .
pozdr.
wolny brzeg paznokcia ma to do siebie, że jest biały/białawy..
kiciulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 20:32   #3
pusikiller
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: Białe końcówki

Taa problem w tym że to nie jest wolny brzeg.
pusikiller jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 20:35   #4
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Białe końcówki

A może chodzi o tę część przy skórce?? Mi też miejscami tworzą sie takie zakola... Szczególnie na kciukach...
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 20:48   #5
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Białe końcówki

Chyba chodzi Ci o to jak "wydłużyć" część różową paznokcia, żeby płytka nie była taka krótka. Nie obcinaj aż do żywego paznokci, tylko zostawiaj minimalną końcówkę, z czasem może się to przesunie samo, ale nie na 100%
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 22:09   #6
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: Białe końcówki

tez tak kiedys mialam,poprostu staram sie nie wsuwac "czyscika"pod sam paznokiec,z czasem paznokiec sam zaczyna rosnac jak trzeba
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 16:55   #7
bessior
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Białe końcówki

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
A może chodzi o tę część przy skórce?? Mi też miejscami tworzą sie takie zakola... Szczególnie na kciukach...
Mijscami? ja mam na kzdym paznokciu. Słuszałam , ze to drugi, swieży paznokieć
bessior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 14:52   #8
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Białe końcówki

Cytat:
Napisane przez bessior Pokaż wiadomość
Mijscami? ja mam na kzdym paznokciu. Słuszałam , ze to drugi, swieży paznokieć
Źle słyszałaś To obłączek (lunula) i, rzeczywiście, nie jest widoczny na każdym paznokciu - u mnie, na przykład, najbardziej widać obłączki na kciukach
__________________

Edytowane przez vivinn
Czas edycji: 2011-07-01 o 15:31
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 09:51   #9
bessior
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Białe końcówki

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
Źle słyszałaś To obłączek (lunula) i, rzeczywiście, nie jest widoczny na każdym paznokciu - u mnie, na przykład, najbardziej widać obłączki na kciukach
Czyli , ze co to jest ten obłoczek?
Niewiem sprawdzałam po tym watku u mojego faceta, dwoch kolezanek i mamy. Wszyscy maa, mniejsze wieksze ale kazdy ma! Wiec nie wiem jak to z ta teoria.
bessior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 13:09   #10
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Białe końcówki

Och, wyszukiwarka nie boli:

"Obłączek (lunula)- białawy półksiężyc u dołu płytki paznokciowej, widoczny nie na każdym palcu, przez który można zobaczyć leżącą poniżej macierz paznokcia."

"Każdy z nas zarejestrował widoczne na płytce paznokcia półksiężyce w kolorze białym. Znajdują się one tuż u nasady naszych paznokci. Fachowo nazywamy je lunula, co znaczy ni mniej ni więcej – obłączek.
Dlaczego ten półksiężyc, czyli obłączek jest takiego, a nie innego koloru? Otóż obłączek jest blady bowiem nie przylega mocno do podłoża. Jest on niejako pomostem pomiędzy macierzą, która jest żywa, a płytką paznokcia. Obłączki potrafią mieć nieco inny kształt i wielkość u każdego z nas. To cecha indywidualna, osobnicza.
Najwyraźniejszy zarys półksiężyca każdy z nas nosi na kciuku. Paznokieć jest twardą i gładką płytką widoczną gołym okiem. Tuż pod płytką paznokcia znajduje się tkanka, czyli łożysko paznokcia. Stąd właśnie paznokieć pobiera wszelakie substancje odżywcze, które transportowane są poprzez drobniutką sieć naczyń krwionośnych."


"Luna (obłączek) - to nieprzeźroczysta biaława okolica na proksymalnej części płytki paznokcia. Stanowi ona końcową część korzenia i widoczną część żywego paznokcia. Reszta płytki składa się z martwych komórek. Jest to najcieńsza i najdelikatniejsza część płytki paznokcia."

"Obłączek (lunula, rąbek) – białawy obszar luźnej skóry o mniej rozwiniętych włóknach kolagenu w kształcie półksiężyca u dołu paznokcia. Widoczny tylko na niektórych palcach, najczęściej na kciukach. Jest widoczną częścią macierzy paznokcia. Białe zabarwienie wynika ze słabszego przylegania płytki paznokcia do macierzy. Jego powiększenie i białe plamki w reszcie paznokcia są skutkiem niedoboru niacyny."
__________________

Edytowane przez vivinn
Czas edycji: 2011-07-02 o 13:12
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 01:14   #11
bessior
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 9
Dot.: Białe końcówki

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
Och, wyszukiwarka nie boli:

"Obłączek (lunula)- białawy półksiężyc u dołu płytki paznokciowej, widoczny nie na każdym palcu, przez który można zobaczyć leżącą poniżej macierz paznokcia."

"Każdy z nas zarejestrował widoczne na płytce paznokcia półksiężyce w kolorze białym. Znajdują się one tuż u nasady naszych paznokci. Fachowo nazywamy je lunula, co znaczy ni mniej ni więcej – obłączek.
Dlaczego ten półksiężyc, czyli obłączek jest takiego, a nie innego koloru? Otóż obłączek jest blady bowiem nie przylega mocno do podłoża. Jest on niejako pomostem pomiędzy macierzą, która jest żywa, a płytką paznokcia. Obłączki potrafią mieć nieco inny kształt i wielkość u każdego z nas. To cecha indywidualna, osobnicza.
Najwyraźniejszy zarys półksiężyca każdy z nas nosi na kciuku. Paznokieć jest twardą i gładką płytką widoczną gołym okiem. Tuż pod płytką paznokcia znajduje się tkanka, czyli łożysko paznokcia. Stąd właśnie paznokieć pobiera wszelakie substancje odżywcze, które transportowane są poprzez drobniutką sieć naczyń krwionośnych."


"Luna (obłączek) - to nieprzeźroczysta biaława okolica na proksymalnej części płytki paznokcia. Stanowi ona końcową część korzenia i widoczną część żywego paznokcia. Reszta płytki składa się z martwych komórek. Jest to najcieńsza i najdelikatniejsza część płytki paznokcia."

"Obłączek (lunula, rąbek) – białawy obszar luźnej skóry o mniej rozwiniętych włóknach kolagenu w kształcie półksiężyca u dołu paznokcia. Widoczny tylko na niektórych palcach, najczęściej na kciukach. Jest widoczną częścią macierzy paznokcia. Białe zabarwienie wynika ze słabszego przylegania płytki paznokcia do macierzy. Jego powiększenie i białe plamki w reszcie paznokcia są skutkiem niedoboru niacyny."
Poco mam tracic czas na wyszukiwarke, spożytkowałam go na cos innego. A ty mi to łądnie wyszukalas i skopiowalas abym mogla poczytac.
Ja dostałam tylko maila jak było gotowe i już
bessior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 12:13   #12
vivinn
Zakorzenienie
 
Avatar vivinn
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 281
Dot.: Białe końcówki

Cytat:
Napisane przez bessior Pokaż wiadomość
Poco mam tracic czas na wyszukiwarke, spożytkowałam go na cos innego. A ty mi to łądnie wyszukalas i skopiowalas abym mogla poczytac.
Ja dostałam tylko maila jak było gotowe i już
Hehe, to nie zazdroszczę, bo w takim razie można łatwo Tobą manipulować W tym przypadku: mogłam wkleić tylko pasujące do mojego punktu widzenia cytaty. No, ale po co masz tracić czas, skoro możesz go spożytkować inaczej Tak trzymaj
Swoja drogą czytałam kilka dni temu, że 25 lub 30% polskiej młodzieży w wieku szkolnym nie radzi sobie z poprawnym wyszukiwaniem informacji w Internecie - to w ramach ciekawostki.
EOT
__________________
vivinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:18.