Naturalne masła roślinne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-30, 13:39   #1
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700

Naturalne masła roślinne


Są juz tematy o hydrolatach , olejkach teraz czas na masełka
Czy uzywał już ktoś tych masełek do twarzy , ciała a moze i włosów i jak się sprawują?
Ciekawi mnie bardzo , masko shea, awokado, mango.
Piszcie dziewczyny
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 14:06   #2
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: masła kosmetyczne z ecospa

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Są juz tematy o hydrolatach , olejkach teraz czas na masełka
Czy uzywał już ktoś tych masełek do twarzy , ciała a moze i włosów i jak się sprawują?
Ciekawi mnie bardzo , masko shea, awokado, mango.
Piszcie dziewczyny
wszystko zalezy od skóry , cery, włosów i cech indywidualnych :P

zdecydowanie najlepsze karite ma limaria - bardzo je lubię, uzywam solo na ręce i usta, w odżywce do włosów nie sprawdziło się 9razem z kokosem zrobiło mi drucianą strzechę na głowie)
używałam do kremów ronionych na ciepło - jako tłuszcz, teraz tylko jako stabilizator - bo skóra mi się podregulowała i shea zrobiło się za tłuste - mnie nie zapychało

awokado- nie chciało mi się na razie czegoś kręcic specjalnego - uzywam solo na ręce i usta- ale bez rewelacji - pozostawia kulająca się warstewkę (w odróżnieniu do karite które wchłaniała się całkowicie)

generalnie masła mam na stanie - tylko czasu i chęci brak :P
chciałam cos do odwłoka sobie ukręcić - ale widzę, że nie będzie tak prosto
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 14:23   #3
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: masła kosmetyczne z ecospa

masło karite od limarii jest świetne-stosuję je na dłonie (znakomicie wygładza i regeneruje, skóra jest bardzo miękka i delikatna). Ostatnio zrobiłam krem dla mamy z masłem i póki co jest zadowolona-dobrze sprawdza się jako krem dzienny przed wyjściem na mróz
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 14:26   #4
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: masła kosmetyczne z ecospa

jak mam bardzo duży przesusz na twarzy to nakładam masełko karite i z efektów jestem zadowolona, nie zapycha mnie, w palnach mam nałożenie go jeszcze na końcówki włosów ale ciągle zapominam
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 15:03   #5
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: masła kosmetyczne z ecospa

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
masło karite od limarii jest świetne-stosuję je na dłonie (znakomicie wygładza i regeneruje, skóra jest bardzo miękka i delikatna). Ostatnio zrobiłam krem dla mamy z masłem i póki co jest zadowolona-dobrze sprawdza się jako krem dzienny przed wyjściem na mróz
Dziewczyny kto to jest ta "limarii" to firma czy imie kobiece ?
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 15:30   #6
tilmitt
Raczkowanie
 
Avatar tilmitt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: masła kosmetyczne z ecospa

u Limarii = na mazidłach = sklep www.mazidla.com
tilmitt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 17:52   #7
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Masła do ciała

Watek pasujący mi jak ulał, bo właśnie się zabieram do składania zamówienia na masła jednak nie będę kupować jakiś markowych (czytaj: nie w drogerii) bo w nich i tak pełno chemii :/ Kupuje za to w ECOspa, bo ceny są super i duży wybór, więc zacznę się nimi maziać lada dzień Będę sią maziać dokładnie od stóp do głow W planach mam shea, mango i avocado, zastanawiam się nad maslem z ziarem kakaowca, ale lato się zbliża więc zapach czekolady mi akurat niepotrzeby na ciele na tę chwilę. Aha, i mam jeszcze kokosowy

Link do masełek:
http://www.ecospa.pl/mas%B3a-kosmety...f54ed1a679ca2a
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-11, 08:05   #8
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: Masła do ciała

hmm przypuscmy ze kupie takie maselko i co?? mam sie nim smarowac czy to trzeba z czyms rozcienczac???
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 09:01   #9
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Masła do ciała

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
hmm przypuscmy ze kupie takie maselko i co?? mam sie nim smarowac czy to trzeba z czyms rozcienczac???
Masz się po prostu smarować Nirktóre masła należy najpierw trochę ocieplić, rozgrzac aby w ogóle móc się nim posmarować [np shea].
Uroda masła polega na tym,z e jest właśnie tłuste, odzywcze, regenerujące. Minusy są takie, iż często są nieodpowiednie dla osób mających problemy z wypryskami, np na plecach i dekolcie i dosyc długo się wchłaniają, czyli raczej nie jest to produkt na rano, zaraz po prysznicu. Moga tłuscic ubranie i posciel.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 09:02   #10
magi81
Zadomowienie
 
Avatar magi81
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 181
Dot.: Masła do ciała

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
hmm przypuscmy ze kupie takie maselko i co?? mam sie nim smarowac czy to trzeba z czyms rozcienczac???
No właśnie, katarina, mogłabyś nam to troche przybliżyć Toż to masło wygląda jak prawdziwe masło

EDIT: L_V dziękuje za wyjaśnienia
magi81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 22:22   #11
tilmitt
Raczkowanie
 
Avatar tilmitt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: Masła do ciała

Wątek akurat dla mnie - właśnie zastanawiam się nad zakupem czegoś 'treściwszego' do ciała - masła właśnie.

Czy możecie mi wytłumaczyć, czym różni się masło od oleju zimnotłoczonego? W ECOspa widzę, że kakaowe, shea czy awokado - to masła, a kokosowy jest w dziale oleje.
Od jakiegoś czasu mieszam nierafinowany olej kokosowy z balsamem do ciała, po tym zabiegu przesuszone kolana, łokcie czy ramiona są gładkie i lśniące Szkoda, że olej wcierany solo wchłania się głównie w piżamę, wchłania się prawie godzinę na mnie.
tilmitt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-11, 22:30   #12
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Masła do ciała

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Minusy są takie, iż często są nieodpowiednie dla osób mających problemy z wypryskami, np na plecach i dekolcie i dosyc długo się wchłaniają, czyli raczej nie jest to produkt na rano, zaraz po prysznicu. Moga tłuscic ubranie i posciel.
Czyli mogą zapychać tak? Słyszałam już wcześniej, że masło shea to taki potencjalny zapychacz, one wszystkie tak mają czy jest jakieś bezpieczniejsze?
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 13:03   #13
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Masła do ciała

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Czyli mogą zapychać tak? Słyszałam już wcześniej, że masło shea to taki potencjalny zapychacz, one wszystkie tak mają czy jest jakieś bezpieczniejsze?
z tego co wiem, to masło shea jest właśnie bezpieczne, natomiast skłonności do zapychania ma np. masło kakaowe ale może się mylę; mnie w każdym razie masło shea (z ecospa lub mazideł) nakładane na twarz nie zapycha;
do bezpiecznych masełek należy tez masło z awokado, ale to wszystko zależy chyba przede wszystkim od inywidualnych skłonności
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 14:52   #14
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Masła do ciała

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
z tego co wiem, to masło shea jest właśnie bezpieczne, natomiast skłonności do zapychania ma np. masło kakaowe ale może się mylę; mnie w każdym razie masło shea (z ecospa lub mazideł) nakładane na twarz nie zapycha;
do bezpiecznych masełek należy tez masło z awokado, ale to wszystko zależy chyba przede wszystkim od inywidualnych skłonności
Zdecydowanie podpisuję sie pod tym co napisała lafigue, masło katite jest "bezpieczniejsze" niż np. kakaowe - mnie też nie zapycha, ale zapychanie jak wiemy to kwestia zdecydowanie indywidualna więc ryzyk fizyk. Masło shea polecam na zimę - świetnie pielęgnuje skórę i chroni przed zimnem. Ma ciut nieprzyjemną woń, ale cóż....od biedy jak komus bardzo przeszkadza można zaprawić je sobie jakims olejkiem eterycznym. Na stronie Ecospa jest przepis na MUS do ciała - wypróbowałam polecam
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 15:33   #15
magi81
Zadomowienie
 
Avatar magi81
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 181
Dot.: Masła do ciała

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Zdecydowanie podpisuję sie pod tym co napisała lafigue, masło katite jest "bezpieczniejsze" niż np. kakaowe - mnie też nie zapycha, ale zapychanie jak wiemy to kwestia zdecydowanie indywidualna więc ryzyk fizyk. Masło shea polecam na zimę - świetnie pielęgnuje skórę i chroni przed zimnem. Ma ciut nieprzyjemną woń, ale cóż....od biedy jak komus bardzo przeszkadza można zaprawić je sobie jakims olejkiem eterycznym. Na stronie Ecospa jest przepis na MUS do ciała - wypróbowałam polecam
Czy chodzi o ten przepis?
http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=22
Zapowiada się ciekawie Jakie właściwości miał mus. Nawilżał, natłuszczał... ? Z tego co napisali na stronie wychodzi, że mus robi właściwie wszystko. A jak jest w praktyce?
magi81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 15:48   #16
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Masła do ciała

Tak chodzi o ten przepis. Ja go trochę zmodyfikowałam, bo olej kokosowy mnie zapycha i to świńsko zapycha...więc on odpadł z mojej wersji. Zastapiłam go juz nie pamietam czym - ale też jakimś olejem. No i dodałam DRY fLO z mazideł, żeby całość nie była za tłusta. Dry flo ciapnęłam na oko, ale na stronce ecospa czy w mazidłach masz podane w jakich % trzeba dodawać do balsamów.

Jak wygląda stosowanie w praktyce? Super zapach, konsystencja takiej zastygłej aksamitnej pianki ulegającej stopieniu po zetknięciu z cialem, przyjemny w stosowaniu. Efekt dobrze odzywiona skóra, szczególnie fajnie sprawdził się na łydkach, odwłoku i cycki + dekolt. Super na zimę - na gorące lato może byc ciut za ciężki/tłusty, ale zalezy od potrzeb skory. Długo trzma się po nałożeniu, w zasadzie nie czułam potrzeby reaplikacji do następnego mycia...Potrzebny jest minimikser do wykonania, bo fajnie napusza i tworzy właśnie tą musową konsystencję.
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 18:58   #17
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: Masła do ciała

Mnie masło shea w kosmetykach zapycha, tak mi się przynajmniej wydaje. i nie jestem pod tym względem jedyna. Pamiętam, że Agnieska miała ten sam problem.
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 21:00   #18
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Masła do ciała

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Masło shea polecam na zimę - świetnie pielęgnuje skórę i chroni przed zimnem. Ma ciut nieprzyjemną woń, ale cóż...
ciut nieprzyjemną woń? jak dyplomatycznie napisane ale masło karite to i tak nic w porównaniu ze złotym masłem karite - tu ten zapach jest bardziej ostry i intensywny; chociaż teraz już się przyzwyczaiłam do tych zapaszków i są dla mnie neutralne
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 21:30   #19
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Masła do ciała

Bo wiesz lafigue - ja ostatnio niuchnęłam algi i woń masła shea przy algach wydaje mi się tylko CIUT nieprzyjemna. No, ale liczy sie działanie prawda?
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-13, 22:52   #20
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Masła do ciała

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
z tego co wiem, to masło shea jest właśnie bezpieczne, natomiast skłonności do zapychania ma np. masło kakaowe ale może się mylę; mnie w każdym razie masło shea (z ecospa lub mazideł) nakładane na twarz nie zapycha;
do bezpiecznych masełek należy tez masło z awokado, ale to wszystko zależy chyba przede wszystkim od inywidualnych skłonności
Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Zdecydowanie podpisuję sie pod tym co napisała lafigue, masło katite jest "bezpieczniejsze" niż np. kakaowe - mnie też nie zapycha, ale zapychanie jak wiemy to kwestia zdecydowanie indywidualna więc ryzyk fizyk. Masło shea polecam na zimę - świetnie pielęgnuje skórę i chroni przed zimnem. Ma ciut nieprzyjemną woń, ale cóż....od biedy jak komus bardzo przeszkadza można zaprawić je sobie jakims olejkiem eterycznym. Na stronie Ecospa jest przepis na MUS do ciała - wypróbowałam polecam
Fajnie, że wątek odżył.
Ostatnio mam wrażenie, że prawie wszystko mnie zapycha W takim razie masło kakaowe już mi odpada, masło shea też jeśli mówicie, że na zimę. A jakie jest to z awokado? Myślałam raczej o kupieniu takiego prawdziwego masła jak np. w ecospa a nie tych drogeryjnych.
Chyba kupię sobie to z awokado, na stronie ecospa jest napisane, że nie jest komedogenne. A takiego masła można też używać do twarzy czy tylko do ciała?
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 00:19   #21
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Masła do ciała

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Bo wiesz lafigue - ja ostatnio niuchnęłam algi i woń masła shea przy algach wydaje mi się tylko CIUT nieprzyjemna. No, ale liczy sie działanie prawda?
dokładnie, efekty działania to podstawa, a dodatkowe właściwości typu ładny zapach, to już taki luksusik
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 12:07   #22
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Masła do ciała

Dostałam paczkę z Ecospa z masłem z awkokado i mango. Mango dla mojej skóry samo, na twarz sie srednio nadaje bo... sama nie wiem jak to okreslić... niby skóra jest nawilzona ale bardzo suche policzki mimo nawilżenia nie sa tak mile w dotyku jak sie spodziewalam. Dzisiaj wyprobuje z awokado i dam znac
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 20:19   #23
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Masła do ciała

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Dostałam paczkę z Ecospa z masłem z awkokado i mango. Mango dla mojej skóry samo, na twarz sie srednio nadaje bo... sama nie wiem jak to okreslić... niby skóra jest nawilzona ale bardzo suche policzki mimo nawilżenia nie sa tak mile w dotyku jak sie spodziewalam. Dzisiaj wyprobuje z awokado i dam znac
To czekamy na relację, czekamy
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 22:42   #24
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Masła do ciała

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Dostałam paczkę z Ecospa z masłem z awkokado i mango. Mango dla mojej skóry samo, na twarz sie srednio nadaje bo... sama nie wiem jak to okreslić... niby skóra jest nawilzona ale bardzo suche policzki mimo nawilżenia nie sa tak mile w dotyku jak sie spodziewalam. Dzisiaj wyprobuje z awokado i dam znac
I jak masełko się sprawuje?
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-17, 15:42   #25
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Masła do ciała

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
I jak masełko się sprawuje?
Dobre pytanie zamiast posmarować się nim samym ukręciłam sobie krem ale już mi się kończy i dam znać jak awokado sprawuje się na mojej skórze solo
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 18:09   #26
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Masła do ciała

Odkopalam leciwy temat. Ale moze uzyskam tu podpowiedz.
Wiem, ze "wyszukiwarka nie gryzie" i moge sprawdzic na KWC.
Daje slowo - probowalam Bez rezultatu.
O co chcialam zapytac ?! Podpowiedzcie mi jakie jest najtlustsze
maslo do ciala ! Z powodu wstretnego chorobska mam bardzo
wysuszona skore na ciele. Pije duzo (3 l. wody mineralnej dziennie).
Probowalam pare (niby) tlustych maselek. Nie pomoglo. O balsamach nie
wspomne. Czy moze, ktoras z Was trafila na jakiegos ektermalnego
tlusciocha ?! Bede wdzieczna za podpowiedz.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 19:11   #27
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Masła do ciała

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Odkopalam leciwy temat. Ale moze uzyskam tu podpowiedz.
Wiem, ze "wyszukiwarka nie gryzie" i moge sprawdzic na KWC.
Daje slowo - probowalam Bez rezultatu.
O co chcialam zapytac ?! Podpowiedzcie mi jakie jest najtlustsze
maslo do ciala ! Z powodu wstretnego chorobska mam bardzo
wysuszona skore na ciele. Pije duzo (3 l. wody mineralnej dziennie).
Probowalam pare (niby) tlustych maselek. Nie pomoglo. O balsamach nie
wspomne. Czy moze, ktoras z Was trafila na jakiegos ektermalnego
tlusciocha ?! Bede wdzieczna za podpowiedz.
myślę, że avocado i karite ponadto olej kokosowy ze świeżego miąższu
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 19:58   #28
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Masła do ciała

Stokrotne dzieki ! Poszukam - a noz widelec ...
Ilona - wybacz profance ! Ten olej kokosowy ze swiezego miazszu
to pewnie nie to samo, co ten olej kokosowy zimno tloczony ?!



Sorry za klopot - znalazlam ten olej. Z opisu wnioskuje - dobry.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 20:10   #29
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Masła do ciała

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Stokrotne dzieki ! Poszukam - a noz widelec ...
Ilona - wybacz profance ! Ten olej kokosowy ze swiezego miazszu
to pewnie nie to samo, co ten olej kokosowy zimno tloczony ?!
http://www.ecospa.pl/kokosowy-swiezego-miazszu-p-9.html
http://www.ecospa.pl/olej-kokosowy-kopry-p-71.html

Oba są tłoczone na zimno, jeden ze świeżego miąższu [obłędnie pachnie] a drugi z suszonego. Miałam tylko ten pierwszy i jest to prawdziwy tłuścioszek.
Zapomniałam jeszcze o oleju z avocado, moim ulubionym do ciała, też tłuścioszek
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 17:10   #30
andesigne
Raczkowanie
 
Avatar andesigne
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 95
Dot.: Masła do ciała

Dziewczyny mam do Was prośbę o radę w doborze masła do ciała.

Chciałabym zakupić masło (moje pierwsze masło-nigdy nie używałam)ewentualnie "zbiorek" mazideł które po pierwsze nie będzie mnie zapychało (może podpowiedź na mieszanke) nie mogę poradzić sobie z dekoldem, buzia sie uspokoiła conajwyżej jednen "obcy" się pojawi ale dekold katastrofa ropniaki, bolaki, brzydale, stosuję to co na twarz ale niestety nic nie chce tego z dekoldu ruszyć
i na plecach tez zawsze pojawi sie pare "upiorów" stąd też obawiam się masła.

Druga sprawa to chciałabym żeby masło opalało tzn.. żebym nie była blada jak mąka tylko przynajmniej lekko zdrowo opalona.

Wyczytałam że naturalnym opalaczem jest np... masło kakaowe i olej czerwony palmowy ale co mi po opaleniźnie jak będę się owijac w "kokon" żeby zakryć te paskudztwa

Proszę o radę.

Edytowane przez andesigne
Czas edycji: 2011-06-29 o 14:59
andesigne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-09 10:04:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.