Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-17, 20:15   #961
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Żeby określić stabilność potrzebny jest skład ale akurat w tym przypadku go znam. Tak, ten filtr jest stabilny i bez obaw można nakladac na niego makijaż.
Zapytam jeszcze jak oceniane są przez Forumowiczki filtry z Iwostinu? Widzę że większość ma Tinosorby i Parsol czy to są dobre i skuteczne filtry? wygodną formą są spraye głównie na ciało a czy można także nanosić je na twarz?
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-17, 20:36   #962
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Zapytam jeszcze jak oceniane są przez Forumowiczki filtry z Iwostinu? Widzę że większość ma Tinosorby i Parsol czy to są dobre i skuteczne filtry? wygodną formą są spraye głównie na ciało a czy można także nanosić je na twarz?
Filtry Iwostinu są stabilne. Z tego co się orientuję to dziewczyny ogólnie są z nich zadowolone (przynajmniej w wątku dla bladolicych). Pierwszy raz słyszę o filtrach w sprayu.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 08:52   #963
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Zapytam jeszcze jak oceniane są przez Forumowiczki filtry z Iwostinu? Widzę że większość ma Tinosorby i Parsol czy to są dobre i skuteczne filtry? wygodną formą są spraye głównie na ciało a czy można także nanosić je na twarz?
Filtry w sprayu mają zazwyczaj niższą ochronę przed UVA - można to zobaczyć np. na Antheliosie - spray i krem mają ten sam SPF ale ochronę PPD już inną.
Poza tym trudno jest nanieść na twarz odpowiednią ilość takiego filtra, bo nie da się zmierzyć ilości nawet na oko. I kolejna rzecz - spraye zazwyczaj mają alkohol, a nie każdemu to pasuje.
Ale jako tako przeciwskazań do stosowania na twarz sprayu nie ma
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-19, 17:05   #964
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Są jakieś filtry poza tymi w kosmetykach typu krem, podkład, puder, które mogłabym aplikować na twarz?
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 13:40   #965
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
W jakim sensie starczy?

Mam na myśli ochronę przed przebarwieniami, bo z tego co wiem używając wszelkich kwasów (w tym mojej wit C i aspiryny) można się ich łatwo nabawić. Poza tym nie mam jakichś wielkich oczekiwań od używanych filtrów
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 14:19   #966
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Mam na myśli ochronę przed przebarwieniami, bo z tego co wiem używając wszelkich kwasów (w tym mojej wit C i aspiryny) można się ich łatwo nabawić. Poza tym nie mam jakichś wielkich oczekiwań od używanych filtrów
Przy wit C i maseczce z aspiryny 30 powinna starczyć (tylko trzeba nałożyć odpowiednią ilość). Gdybyś stosowała kwasy AHA, BHA czy jakieś inne to 50spf. Akurat serum z wit C jak się nałoży pod filtr to wzmacnia ochronę UV.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 18:57   #967
201606240916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, a wiecie może coś o kosmetykach przeciwsłonecznych Cien z Lidla? Mają być w sprzedaży od poniedziałku. http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-...fferdate=38485
Jeżeli coś o nich wiecie, to napiszcie, czy stabilne. A jeżeli nie, to w poniedziałek spiszę składy.
---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Muszę kupić coś dla siebie i synia, i nie wiem na co się zdecydować. Czy te kosmetyki mają filtry stabilne?
1. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ci-spf-60.html
2. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-z-spf-50.html
3. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...o-alergii.html
4. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...na-spf-50.html
5. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...i-spf-50-.html
6. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...t-spf-50-.html
7. Dulgon, mleczko do opalania spf 50 skład:Aqua, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Dimethicone, Panthenol, Vp/Hexadecene Copolymer, Caprylyl Glycol, Ethylhexyl Glycerin, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Decylene Glycol, Trimethoxycaprylsilane, Sodium Hydroxide, Parfum, Tetrasodium EDTA, Linalool, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol, Diethylhexyl Butamido Triazone, Geraniol.
8. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-sun-care.html
9. Sanosan, mleczko, ochronne, z filtrem 50 Aqua, Octocrylene, butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Bis- Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenoyl Triazine, Glyceryl Stereate SE, Vp/ Eicosene Copolymer, Pentaerytrythrityl Distearate, Tricontanyl PVP, Titanium Dioxide, Cetyl Dimethicone, Sodium Cetearyl Sulfate, Decyl Glucoside, Caprylyl Glycol, Panthenol, p-Anisic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrasodium EDTA, Tocopherol Silica, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Xanthan Gum, Propylene Glycol.
Proszę was o pomoc. Trochę was poczytałam, ale nadal jest to dla mnie czarna magia.

Edytowane przez 201606240916
Czas edycji: 2013-04-20 o 19:08
201606240916 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-20, 19:06   #968
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Są jakieś filtry poza tymi w kosmetykach typu krem, podkład, puder, które mogłabym aplikować na twarz?
Właściwie wszystkie filtry można stosować na twarz.
Cytat:
Napisane przez Przylepa73 Pokaż wiadomość
Mam na myśli ochronę przed przebarwieniami, bo z tego co wiem używając wszelkich kwasów (w tym mojej wit C i aspiryny) można się ich łatwo nabawić. Poza tym nie mam jakichś wielkich oczekiwań od używanych filtrów
Nie wszelkich kwasów, ale tylko hydroksylowych.
Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Przy wit C i maseczce z aspiryny 30 powinna starczyć (tylko trzeba nałożyć odpowiednią ilość). Gdybyś stosowała kwasy AHA, BHA czy jakieś inne to 50spf. Akurat serum z wit C jak się nałoży pod filtr to wzmacnia ochronę UV.
Aspiryna to BHA.
Cytat:
Napisane przez ankaa86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a wiecie może coś o kosmetykach przeciwsłonecznych Cien z Lidla? Mają być w sprzedaży od poniedziałku. http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-...fferdate=38485[COLOR="Silver"]
Takie filtry robione dla konkretnej sieci często co roku zmieniają składy, więc trzeba się zapoznać z tegorocznymi.

Edytowane przez Ineso
Czas edycji: 2013-04-20 o 19:08
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 19:22   #969
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Aspiryna to BHA.
Fakt, ale jego stężenie w aspirynie jest mniejsze niż np. w takim toniku z BU. Czy się mylę?
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-20, 21:01   #970
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Przy wit C i maseczce z aspiryny 30 powinna starczyć (tylko trzeba nałożyć odpowiednią ilość). Gdybyś stosowała kwasy AHA, BHA czy jakieś inne to 50spf. Akurat serum z wit C jak się nałoży pod filtr to wzmacnia ochronę UV.
czyli dobrze było by użwac flavo c pod filtr?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 11:46   #971
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ankaa86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a wiecie może coś o kosmetykach przeciwsłonecznych Cien z Lidla? Mają być w sprzedaży od poniedziałku. http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-...fferdate=38485
Jeżeli coś o nich wiecie, to napiszcie, czy stabilne. A jeżeli nie, to w poniedziałek spiszę składy.
---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------
właśnie miałam o to samo pytać gdyby udało Ci się w poniedziałek wrzucić składy, byłoby super

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Powoli mój L'Oreal UV Perfect dobija denka (swoją drogą starczył mi na bardzo krótko ) i rozglądam się za czymś nowym. Jak na razie mam 3 typy, w mniej więcej odpowiadającej mi cenie. Żaden z nich nie jest idealny, każdy ma jakieś minusy... dlatego proszę, pomóżcie mi wybrać najlepszy

1. Vichy Capital Soleil, emulsja matująca
Skład: Water, Homosalate, Silica, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, C12−15 Alkyl Benzoate, Bis−Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminum Starch Octenylsuccinate,
Octocrylene, Glycerin, Pentylene Glycol, Styrene/Acrylates Copolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Parfum / Fragrance, Caprylyl Methicone, Acrylates/C10−30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Dimethicone, Disodium EDTA, Inulin Lauryl Carbamate, PEG−8 Laurate, Phenoxyethanol, Poterium Officinale roqt Extract, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Tocopherol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Zingiber Officinale roqt Extract / Ginger roqt Extract


czy on ma określoną ochronę przed UVA?


2. Pharmaceris S, Sun Protect, Hydrolipidowy łagodzący krem ochronny do twarzy SPF 50+


Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Stearic Acid, Alumina, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben


3.
Soraya, Balsam do opalania, SPF 50+
gdzieś miałam skład, teraz nie mogę go znaleźć. z tego co pamiętam, miał określoną wysoką ochronę przed UVA.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-21, 12:22   #972
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

say_hello, mogę się wypowiedzieć co do sorayi bo używam. NIe ma już w sprzedaży balsamu 50+, teraz jest tylko 50, wersja zwykła i dla dzieci. Ja mam tę dla dzieci i ma PPD 30, podejrzewam że wersja klasyczna ma takie samo, bo porównywałam w sklepie na szybko składy i różnicę widziałam dopiero pod koniec w konserwantach jeśli jesteś zainteresowana składem tego dziecięcego to mogę Ci przepisać.
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 12:40   #973
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
say_hello, mogę się wypowiedzieć co do sorayi bo używam. NIe ma już w sprzedaży balsamu 50+, teraz jest tylko 50, wersja zwykła i dla dzieci. Ja mam tę dla dzieci i ma PPD 30, podejrzewam że wersja klasyczna ma takie samo, bo porównywałam w sklepie na szybko składy i różnicę widziałam dopiero pod koniec w konserwantach jeśli jesteś zainteresowana składem tego dziecięcego to mogę Ci przepisać.
tak, wersja klasyczna też ma PPD 30 Faktycznie, w Rossmannie widziałam ostatnio te Sorayki i miały inne opakowania niż te 50+. Spróbuję poszukać składu jeszcze w internecie, może gdzieś znajdę. a ta wersja dla dzieci ma parabeny?
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 12:46   #974
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
Vichy Capital Soleil, emulsja matująca

czy on ma określoną ochronę przed UVA?

PPD samych filtrów wynosi ok. 14, z "dopalaczami" 17, może i więcej.


Pozdrawiam

Edytowane przez niepoprawna10
Czas edycji: 2013-04-21 o 12:47
niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 12:51   #975
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
PPD samych filtrów wynosi ok. 14, z "dopalaczami" 17, może i więcej.


Pozdrawiam
czyli w porównaniu z Sorayą wypada trochę słabo.. dziękuję za odpowiedź
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 13:02   #976
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
tak, wersja klasyczna też ma PPD 30 Faktycznie, w Rossmannie widziałam ostatnio te Sorayki i miały inne opakowania niż te 50+. Spróbuję poszukać składu jeszcze w internecie, może gdzieś znajdę. a ta wersja dla dzieci ma parabeny?
tak, wersja dziecięca ma parabeny: methylparaben i propylparaben (sam koniec składu) - a ta klasyczna właśnie chyba nie miała, co mnie zdziwiło
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 19:09   #977
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość

Powoli mój L'Oreal UV Perfect dobija denka (swoją drogą starczył mi na bardzo krótko ) i rozglądam się za czymś nowym. Jak na razie mam 3 typy, w mniej więcej odpowiadającej mi cenie. Żaden z nich nie jest idealny, każdy ma jakieś minusy... dlatego proszę, pomóżcie mi wybrać najlepszy

1. Vichy Capital Soleil, emulsja matująca
Skład: Water, Homosalate, Silica, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, C12−15 Alkyl Benzoate, Bis−Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminum Starch Octenylsuccinate,
Octocrylene, Glycerin, Pentylene Glycol, Styrene/Acrylates Copolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Parfum / Fragrance, Caprylyl Methicone, Acrylates/C10−30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Dimethicone, Disodium EDTA, Inulin Lauryl Carbamate, PEG−8 Laurate, Phenoxyethanol, Poterium Officinale roqt Extract, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Tocopherol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Zingiber Officinale roqt Extract / Ginger roqt Extract


czy on ma określoną ochronę przed UVA?

3.
Soraya, Balsam do opalania, SPF 50+
gdzieś miałam skład, teraz nie mogę go znaleźć. z tego co pamiętam, miał określoną wysoką ochronę przed UVA.
jeden i drugi znam - właściwie to znałam też soraya spf45, którą jeszcze można czasem znaleźć na niskiej półce...
ochrona jak dla mnie porównywalna - choć to ppd na korzyść S (nie miałam świadomości, że aż taka różnica ) nigdy mnie nie zaczerwieniło słońce, nie miałam podrażnienia czy tez opalenizny. Mimo to w użyciu vichy bije sorayę na głowę! naprawdę jest matujący, bardzo dobrze na nim siedzi makijaż. cały dzień bez błysku. z sorayą różnie bywa - w cieplejsze dni nie ma szans na ładną twarz po kilku godzinach w pracy...
teraz muszę tez zakupić i prawie byłam pewna, że będzie to vichy - a jak przeczytałam, że taka różnica w PPD... nie wiem, czy na codzienne spacery, na weekendowe odpoczynki i inne niezobowiązujące chwile nie zakupię soraya a vichy jako filtr "pracowy" sobie sprawię.
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 19:10   #978
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A czy ktoś wie może jaką ochronę PPD mają Iwostiny? Na stronie producenta nie podają, na opakowaniu też chyba nie ma?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 19:59   #979
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
A czy ktoś wie może jaką ochronę PPD mają Iwostiny? Na stronie producenta nie podają, na opakowaniu też chyba nie ma?
Tu są jeszcze stare dane 2 post. Pewnie w ciągu 7 lat zmienili skład, ale może nieznacznie Nie porównywałam.

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-04-21 o 20:03
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-21, 20:09   #980
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kokokox2 Pokaż wiadomość
jeden i drugi znam - właściwie to znałam też soraya spf45, którą jeszcze można czasem znaleźć na niskiej półce...
ochrona jak dla mnie porównywalna - choć to ppd na korzyść S (nie miałam świadomości, że aż taka różnica ) nigdy mnie nie zaczerwieniło słońce, nie miałam podrażnienia czy tez opalenizny. Mimo to w użyciu vichy bije sorayę na głowę! naprawdę jest matujący, bardzo dobrze na nim siedzi makijaż. cały dzień bez błysku. z sorayą różnie bywa - w cieplejsze dni nie ma szans na ładną twarz po kilku godzinach w pracy...
teraz muszę tez zakupić i prawie byłam pewna, że będzie to vichy - a jak przeczytałam, że taka różnica w PPD... nie wiem, czy na codzienne spacery, na weekendowe odpoczynki i inne niezobowiązujące chwile nie zakupię soraya a vichy jako filtr "pracowy" sobie sprawię.
dziękuję za odpowiedź sorayę 45 miałam i bardzo lubiłam, także może wezmę tą 50. a masz porównanie 45 i 50 w aspekcie aplikacji? jest dużo gorzej w przypadku 50?
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 21:43   #981
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź sorayę 45 miałam i bardzo lubiłam, także może wezmę tą 50. a masz porównanie 45 i 50 w aspekcie aplikacji? jest dużo gorzej w przypadku 50?
pytanie nie do mnie, ale akurat dziś testowałam nową 50tkę po około 2 latach stosowania 45tki. Moje spostrzeżenia:
+50tka nieznacznie bieli, ale naprawdę malutko
+50tka jest mniej tłusta, ma bardziej tępą konsystencję, przez co trudniej się rozprowadza, ale szybciej się wchłania, prawie że do matu - pod tym względem przebija 45tkę
+50tka jest bezzapachowa
+nie wiem jeszcze jak będzie z nawilżeniem i zapychaniem
tak więc według mnie są plusy i minusy nowej formuły, ale dla mnie ten filtr nadal jest fajny i raczej przy nim zostanę
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 21:56   #982
kokokox2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
pytanie nie do mnie, ale akurat dziś testowałam nową 50tkę po około 2 latach stosowania 45tki. Moje spostrzeżenia:
+50tka nieznacznie bieli, ale naprawdę malutko
+50tka jest mniej tłusta, ma bardziej tępą konsystencję, przez co trudniej się rozprowadza, ale szybciej się wchłania, prawie że do matu - pod tym względem przebija 45tkę
+50tka jest bezzapachowa
+nie wiem jeszcze jak będzie z nawilżeniem i zapychaniem
tak więc według mnie są plusy i minusy nowej formuły, ale dla mnie ten filtr nadal jest fajny i raczej przy nim zostanę
podobne spostrzeżenia nawilżała lepiej 45 według mnie; jednak rzeczywiście 50 lepiej się stapia - mniej tłusta; zapychanie to taka dziwna sprawa - w pewnej chwili miałąm wrażenie, że przy 45 jestem lekko podetkana - a potem jakby minęło. i jeszcze jedno - ja mam duże pory - przy soraya są chyba bardziej widoczne - z vichy mimo wszystko gdzieś giną - albo mam tylko takie wrażenie
ale mnie kusi ten vichy... prawdę powiedziawszy mam dylemat
kokokox2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 21:59   #983
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Tu są jeszcze stare dane 2 post. Pewnie w ciągu 7 lat zmienili skład, ale może nieznacznie Nie porównywałam.
DziękivStrasznie niskie I nie ma tutaj emulsji 50spf, która mnie interesuje.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-21, 23:47   #984
motylanoga
Raczkowanie
 
Avatar motylanoga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej, zwracam się do doświadczonych filtromaniaczek
Wpadł mi w ręce nowy krem z filtrem, ale nie ma zbyt wielu recenzji, w internecie jakoś o nim cicho. Na wizażu też nic.Jest to Oriflame Bioclinic Active Defence Shield Day SPF 45.
W związku z nim mam pytanie, czy jest to dobry, stabilny filtr? Jak oceniacie jego skład i ochronę, czy nadaje się pod makijaż? Będę wdzięczna za pomoc.
Składniki: AQUA, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, OCTOCRYLENE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, GLYCERIN, DIISOPROPYL ADIPATE, PPG-5-LAURETH-5, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL (NANO), DIMETHICONE, ISODECYL NEOPENTANOATE, DIISOPROPYL SEBACATE, LAURYL LACTATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CAPRYLYL GLYCOL, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, TOCOPHERYL ACETATE, OCTADECENEDIOIC ACID, ISOPROPYL MYRISTATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, PARFUM, DECYL GLUCOSIDE, DIMETHICONOL, ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER, PROPYLPARABEN, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, RUMEX OCCIDENTALIS EXTRACT, GINKGO BILOBA EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, XANTHAN GUM, BHT, PHENOXYETHANOL
motylanoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 07:12   #985
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez motylanoga Pokaż wiadomość
Hej, zwracam się do doświadczonych filtromaniaczek
Wpadł mi w ręce nowy krem z filtrem, ale nie ma zbyt wielu recenzji, w internecie jakoś o nim cicho. Na wizażu też nic.Jest to Oriflame Bioclinic Active Defence Shield Day SPF 45.
W związku z nim mam pytanie, czy jest to dobry, stabilny filtr? Jak oceniacie jego skład i ochronę, czy nadaje się pod makijaż? Będę wdzięczna za pomoc.
Składniki: AQUA, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, OCTOCRYLENE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, GLYCERIN, DIISOPROPYL ADIPATE, PPG-5-LAURETH-5, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL (NANO), DIMETHICONE, ISODECYL NEOPENTANOATE, DIISOPROPYL SEBACATE, LAURYL LACTATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CAPRYLYL GLYCOL, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, TOCOPHERYL ACETATE, OCTADECENEDIOIC ACID, ISOPROPYL MYRISTATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, PARFUM, DECYL GLUCOSIDE, DIMETHICONOL, ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER, PROPYLPARABEN, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, RUMEX OCCIDENTALIS EXTRACT, GINKGO BILOBA EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, XANTHAN GUM, BHT, PHENOXYETHANOL
Wygląda bardzo dobrze Najważniejsze że ma dwa Tinosorby, więc jest stabilny pod kątem uvb i uva. Ma Parsol, ale stabilizowany i octocrylenem i Tinosorbami, więc nie przejmowałabym się makijażem.I najprawdopodobniej nie będzie zbytnio bielił. I nie ma alkoholu, a ma glicerynę. Naprawdę warto spróbować.
Dasz radę jakieś zdjęcie wkleić?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 08:00   #986
201606240916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 463
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ankaa86 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Muszę kupić coś dla siebie i synia, i nie wiem na co się zdecydować. Czy te kosmetyki mają filtry stabilne?
1. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ci-spf-60.html
2. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-z-spf-50.html
3. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...o-alergii.html
4. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...na-spf-50.html
5. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...i-spf-50-.html
6. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...t-spf-50-.html
7. Dulgon, mleczko do opalania spf 50 skład:Aqua, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanium Dioxide, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Dimethicone, Panthenol, Vp/Hexadecene Copolymer, Caprylyl Glycol, Ethylhexyl Glycerin, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Decylene Glycol, Trimethoxycaprylsilane, Sodium Hydroxide, Parfum, Tetrasodium EDTA, Linalool, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol, Diethylhexyl Butamido Triazone, Geraniol.
8. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-sun-care.html
9. Sanosan, mleczko, ochronne, z filtrem 50 Aqua, Octocrylene, butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Bis- Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenoyl Triazine, Glyceryl Stereate SE, Vp/ Eicosene Copolymer, Pentaerytrythrityl Distearate, Tricontanyl PVP, Titanium Dioxide, Cetyl Dimethicone, Sodium Cetearyl Sulfate, Decyl Glucoside, Caprylyl Glycol, Panthenol, p-Anisic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tetrasodium EDTA, Tocopherol Silica, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Xanthan Gum, Propylene Glycol.
Proszę was o pomoc. Trochę was poczytałam, ale nadal jest to dla mnie czarna magia.
Pomożecie mi w wyborze?

A co do filtrów z Lidla, to postaram się jeszcze dzisiaj zrobić fotki składów.
201606240916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 14:23   #987
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
pytanie nie do mnie, ale akurat dziś testowałam nową 50tkę po około 2 latach stosowania 45tki. Moje spostrzeżenia:
+50tka nieznacznie bieli, ale naprawdę malutko
+50tka jest mniej tłusta, ma bardziej tępą konsystencję, przez co trudniej się rozprowadza, ale szybciej się wchłania, prawie że do matu - pod tym względem przebija 45tkę
+50tka jest bezzapachowa
+nie wiem jeszcze jak będzie z nawilżeniem i zapychaniem
tak więc według mnie są plusy i minusy nowej formuły, ale dla mnie ten filtr nadal jest fajny i raczej przy nim zostanę
dziękuję za opinię
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 17:32   #988
motylanoga
Raczkowanie
 
Avatar motylanoga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 50
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Wygląda bardzo dobrze Najważniejsze że ma dwa Tinosorby, więc jest stabilny pod kątem uvb i uva. Ma Parsol, ale stabilizowany i octocrylenem i Tinosorbami, więc nie przejmowałabym się makijażem.I najprawdopodobniej nie będzie zbytnio bielił. I nie ma alkoholu, a ma glicerynę. Naprawdę warto spróbować.
Dasz radę jakieś zdjęcie wkleić?
Dziękuję za odpowiedź. Niestety filtr nie należy do mnie, wiec miałam możliwość jednorazowego użycia, może uda mi się zrobić za kilka tygodni jeszcze kilka testów. W każdym razie byłam zachwycona jego konsystencją, "zachowywał" się jak zwykły krem nawilżający, nie bielił, lekki, o przyjemnym zapachu, potem nałożyłam na niego podkład i wyglądał świetnie. Nie spotkałam się jeszcze z takim filtrem, a trochę wypróbowałam ich już. Konsystencją bije na głowę mojego ulubieńca- Ducray. Niestety, po jakimś czasie od nałożenia, zaczął mnie szczypać mocno w oczy. Gdyby nie to chyba bym od razu go zamówiła, a tak to spróbuję jeszcze zrobić sobie małą odlewke i potestuję jeszcze, bo jest to dla mnie "filtrowe" odkrycie. Jedyne czego się obawiałam, to słaba ochrona, bo jestem po retinoidach, więc boję się przebarwień.
Dziwię się też czemu nikt o nim nie pisze, może to jakaś nowość dopiero.

Edytowane przez motylanoga
Czas edycji: 2013-04-22 o 17:35
motylanoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 18:50   #989
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez motylanoga Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. Niestety filtr nie należy do mnie, wiec miałam możliwość jednorazowego użycia, może uda mi się zrobić za kilka tygodni jeszcze kilka testów. W każdym razie byłam zachwycona jego konsystencją, "zachowywał" się jak zwykły krem nawilżający, nie bielił, lekki, o przyjemnym zapachu, potem nałożyłam na niego podkład i wyglądał świetnie. Nie spotkałam się jeszcze z takim filtrem, a trochę wypróbowałam ich już. Konsystencją bije na głowę mojego ulubieńca- Ducray. Niestety, po jakimś czasie od nałożenia, zaczął mnie szczypać mocno w oczy. Gdyby nie to chyba bym od razu go zamówiła, a tak to spróbuję jeszcze zrobić sobie małą odlewke i potestuję jeszcze, bo jest to dla mnie "filtrowe" odkrycie. Jedyne czego się obawiałam, to słaba ochrona, bo jestem po retinoidach, więc boję się przebarwień.
Dziwię się też czemu nikt o nim nie pisze, może to jakaś nowość dopiero.
Nawet nie wiedziałam, że on istnieje. Będę musiała się mu przyjrzeć
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-22, 19:14   #990
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...arwieniom.html to ten filtr?
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.