Jak podkreślić jasną cerę? IV - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-12, 22:27   #3541
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Wybaczcie, że na chwilę zejdę z tematu ślubnego Chcialam zapytać czy któraś z Was miała może styczność z pudrem Constance Carroll ale sypkim? Zauważyłam na all, ale niestety nie widziałam nigdy w sklepie a fotki oczywiście mają takie, że pomagają w ocenie odcienia jak głuchemu walkman...
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 22:30   #3542
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

A ja sobie dzisiaj w autobusie w drodze na uczelnię wymyśliłam, że cudownie byłoby gdyby wielcy naukowcy wymyślili takie filtry w formie wody termalnej, co by psikając się nie uszkodzić makijażu, a ochrona była maksymalna i żeby nic ich nie destabilizowało Możliwe to?

Biochemiczki do dzieła
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 22:33   #3543
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez Krolowa_Margot Pokaż wiadomość
Przyszedł mi dzis Dermacol, jeszcze nie używałam (zresztą zamierzam to robić okazjonalnie), ale pierwsze wrażenia po wypaćkaniu na dłoń - faktycznie jasny i gęsty, ale też o! coś o czym nie pisałyście: całkiem ładnie pachnie, tak jakby... jaśminowo?!
Fakt, ładnie pachnie
Ja też lubiłam zapach starej wersji, bo był taki chemiczny

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Białe róże chyba będą odpowiedniejsze

A mnie znów zsypało na buzi

Chyba będę musiała się wziąć w garść żeby przy tej pieknej sukni straszyć pryszczatym czołem i rozdwajającym sie paznokciami :kwaśny:

Jakiś zmasowany atak dieta+pielęgnacja... a we mnie taki leń siedzi !
Ja też przed ślubem miałam wysyp pryszczochów. Ale to chyba po prostu z nerwów. Nic się nie martw Mikia, najważniejsze to się nie spinać i za bardzo nie przesadzać z dietami, maseczkami i innymi takimi-to tylko stres wzmaga niepotrzebnie. Na pewno będziesz się wspaniale prezentować w swej urokliwej sukni i makijażu. A pryszczory na czas znikną Bądź dobrej myśli
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 22:47   #3544
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Właśnie, muszę się Was o coś zapytać
Dopiero niedawno stałam się wielbicielką swojej bladej cery (zazwyczaj w lato opalam się na jasny brązik) i co się z tym wiąże dopiero teraz zakupiłam filtry z wysoką ochroną. Moja skóra mimo regularnych peelingów jest jeszcze lekko brązowawa (biszkoptowa). Jak myślicie, kiedy to zejdzie? I czy w ogóle po kilka latach z filtrem będę jaśniejsza, czy jednak mimo wysokiej ochrony opalę się lekko latem?
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 22:54   #3545
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Nolley powinnaś mieć nieco jaśniejszą cerę

Ja nie mam naturalnie jasnej cery, a udało mi się ją wypracować, więc sądzę, że jeżeli będziesz się dobrze chronić przed słońcem i dorzucisz do pielęgnacji peelingi, to powinnaś osiągnąć po pewnym czasie rezultaty.

A ile może to zająć? Nie wiem. Ja hoduję jasną cerę dopiero od (bodajże) 2 lat
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 22:54   #3546
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Ładne suknie wybrałyście na swoje śluby


Widziałam, że rozmawiałyście o hennie. Jak by któraś z Was była zainteresowana to polecam ten sklep: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 Jest tam wszystko szczegółowo opisane, jak stosować i jakich mieszanek używać do osiągnięcia upragnionego efektu. Np. tabelka. Jest to naturalna henna, w przeciwieństwie do tej dostępnej w zwykłych sklepach czy kioskach.
Ja stosuję mix henny, indygo i amli. Jestem bardzo zadowolona, choć jest z tym trochę zabawy. Poniżej efekty, dodam, że nie stosuję odżywek ani szamponów z silikonami, ani żadnych produktów do stylizacji.
__________________
65

250
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 23:03   #3547
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

A gdybym zaszalała na wiosnę i pofarbowała włosy, to jaki kolor mi doradzacie?

1) Ciemny brąz z czerwonymi/wiśniowymi refleksami:
http://makeupforlife.net/wp-content/...cherry-red.jpg

http://i477.photobucket.com/albums/r...-emo-girl5.jpg

http://www.hair4helmets.com/images/hair/Red_hair.jpg

2) Czerń z granatowymi refleksami:
http://www.short-hair-style.com/imag...bangs-7572.jpg

http://www.style-hair-magazine.com/i...r-21122795.jpg

http://4.bp.blogspot.com/_2iSSI8Mqc5...k-emo-hair.jpg

Tylko proszę...nie sugerujcie się zdjęciami i osobistymi preferencjami, tylko obiektywnie oceńcie, który by mi lepiej pasował.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-12, 23:21   #3548
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Kira, myślę, ze czarny mogłby Cię nieco przytłaczać, z kolei te rdzawe brązy przy Twojej oryginalnej urodzie moim zdaniem mogłyby wyglądac zbyt pospolicie.

Ja widzę Cię w ciemnym brązie, ale chłodny, z taką lekko popielatą poswiatą, nie wiem, czy wiesz o co mi chodzi Ew nie myslałas o jakims brązie z fioletową poswiatą? ( nie mam tu na mysli włosów w kolorze lila oczywiscie, tylko taki leciutki poblask, moim zdaniem swietnie wygląda )

Poza tym świetne nowe zdjęcie w awatarze, masz idealne brwi!
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 23:57   #3549
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
natrix - pięknie wyglądałaś
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
A ja sobie dzisiaj w autobusie w drodze na uczelnię wymyśliłam, że cudownie byłoby gdyby wielcy naukowcy wymyślili takie filtry w formie wody termalnej, co by psikając się nie uszkodzić makijażu, a ochrona była maksymalna i żeby nic ich nie destabilizowało Możliwe to?
Biochemiczki do dzieła
Niezłe masz "rozkminy" Rabu To byłby świetny wynalazek

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Właśnie, muszę się Was o coś zapytać
Dopiero niedawno stałam się wielbicielką swojej bladej cery (zazwyczaj w lato opalam się na jasny brązik) i co się z tym wiąże dopiero teraz zakupiłam filtry z wysoką ochroną. Moja skóra mimo regularnych peelingów jest jeszcze lekko brązowawa (biszkoptowa). Jak myślicie, kiedy to zejdzie? I czy w ogóle po kilka latach z filtrem będę jaśniejsza, czy jednak mimo wysokiej ochrony opalę się lekko latem?
Ja, tak jak Kira, też z natury mam śniade tendencje, a jestem dowodem, że względną bladość można "wypracować", chociaż to na pewno też jest kwestia indywidualna. Ale to jest prawie pewne, że chroniąc się przed słońcem/unikając go i stosując peelingi Twoja skóra pojaśnieje

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Widziałam, że rozmawiałyście o hennie. Jak by któraś z Was była zainteresowana to polecam ten sklep: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 Jest tam wszystko szczegółowo opisane, jak stosować i jakich mieszanek używać do osiągnięcia upragnionego efektu. Np. tabelka. Jest to naturalna henna, w przeciwieństwie do tej dostępnej w zwykłych sklepach czy kioskach.
Ja stosuję mix henny, indygo i amli. Jestem bardzo zadowolona, choć jest z tym trochę zabawy. Poniżej efekty, dodam, że nie stosuję odżywek ani szamponów z silikonami, ani żadnych produktów do stylizacji.
Super informacje! Dzięki Fajnie tak traktować się samą naturą
Może i ja spróbuję w ten sposób "podrasować" swoje włosię?

Powiem Wam, że mam ostatnio właśnie taką dziką chęć NATURALNOŚCI. Chodzenia bez makijażu (tylko w pudrze mineralnym i różu ), bez tapirowania i sprejowania włosów (no, od czasu do czasu ), bez przesadnych stylizacji. Tak jak kiedyś, kiedy byłam młodziutka, kiedy życie było takie proste...
Sorka za sentymentalny ton, ale poważnie, chciałabym powrócić do tego rodzaju wolności z tamtych lat

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
A gdybym zaszalała na wiosnę i pofarbowała włosy, to jaki kolor mi doradzacie?
Też mi się zdaje, że chyba "granatowa czerń" mniej by Ci pasowała niż właśnie jakieś odcienie brązu z kasztanem lub np. oberżyną...Ale przy Twoim oryginalnym typie urody we wszystkich "nie-jasnych" odcieniach na pewno byś super wyglądała
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 02:07   #3550
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
A ja sobie dzisiaj w autobusie w drodze na uczelnię wymyśliłam, że cudownie byłoby gdyby wielcy naukowcy wymyślili takie filtry w formie wody termalnej, co by psikając się nie uszkodzić makijażu, a ochrona była maksymalna i żeby nic ich nie destabilizowało Możliwe to?

Biochemiczki do dzieła
hmm, narazie najlepsze na co wpadli niestety, tzn, wpadli stety, tylko niestety, że narazie tylko na tyle to http://www.peterthomasroth.com/p-98-...al-spf-30.aspx (dostępny też w wersji z SPF 45 oraz podobne wynalazki firmy colorscience) ale w praktyce nie wiem, na ile można temu zawierzyć co do skuteczności i rzeczywistej nieingerencji w formę i kondycję makijażu tzn, czy stosuje się zasada 2mg/cm2, bo wtedy z pudrem to by było zwyczajnie fizycznie niewykonalne, więc chyba powinni zakładać jakąś inną proporcję?..

chociaż, chwila chwila, tchnęło mnie, żeby google zapytać i wiadomość z ostatniej chwili: http://www.laurenhutton.com/hydrating-mist.html tylko SPF troszkę śmieszny, ale zawsze coś, i to i tak by bardziej działało w roli takiego lifesaver'a, niż regularnego 'beauty routine', bo wiadomo, że co filtry filtry, to filtry filtry zresztą możnaby pokombinować, czy nie da się wzbogacić jakoś, żeby podnieść wartość SPF na przykład jakimś innym filtrem, ale ja to się na biochemii w ogóle nie znam, więc to tylko takie moje spekulacje, jak Prusowskiego Geista o metalu lżejszym od powietrza no i znowuż, 2mg(?!) wątpię.

Swoją drogą witam ciemną nocą, jasna cera idealnie uzupełnia mój intuicyjnie najodpowiedniejszy, bazujący na nocy tryb życia. Szkoda tylko, że szkolnictwo średnie tego nie uznaje i wciąż każe mi się stawiać w szlachetnej placówce swej szlachetnej instytucji kwadrans ósma. Pozdrawia was tegoroczna maturzystka, podczytująca was z upodobaniem zamiast się uczyć będę wymagała bardzo rzetelnego trzymania kciuków w maju, już się zapowiadam i zastrzegam zawczasu, żeby nie było, że nie uprzedzałam i żebyście sobie mniej istotnych zajęć na ten okres nie rezerwowały
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 10:24   #3551
woda sodowa
Wtajemniczenie
 
Avatar woda sodowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 289
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość

Powiem Wam, że mam ostatnio właśnie taką dziką chęć NATURALNOŚCI. Chodzenia bez makijażu (tylko w pudrze mineralnym i różu ), bez tapirowania i sprejowania włosów (no, od czasu do czasu ), bez przesadnych stylizacji. Tak jak kiedyś, kiedy byłam młodziutka, kiedy życie było takie proste...
Sorka za sentymentalny ton, ale poważnie, chciałabym powrócić do tego rodzaju wolności z tamtych lat
Tez jak sobie czasem przypomne, ze autobus do szkoly mialam 7.01, a wstawalam gdzies 6.50, wrzucalam cos na siebie, mylam zeby i szybko na przystanek, czasu na makijaz nie mialam, wlosy tylko przeczesane szczotka. Rzeczywiscie z perspetywy czasu to wydaje sie jakby to byla wolnosc, ale z drugiej strony nie bylam zadowolona z tego jak wygladam, nie potrafilam podkreslic atutow, ukryc tego co trzeba. Eh, ciezkie jest zycie nastolatki, duzo bardziej wole miec te pare lat do trzydziestki

Spojrzcie sobie na Emily i Naomi z mojego ulubionego programu Skins, sliczna maja skore http://images2.fanpop.com/image/phot...00-510-383.jpg
woda sodowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 10:48   #3552
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Dziękuję bardzo za sugestie

Fiolet już był Tzn. ciemny brąz ze śliwkowym odcieniem Bardzo fajnie to wyglądało, ale ponieważ nie tak dawno go nosiłam na głowie, to wolałabym spróbować z czymś nowym (ale pewnie jeszcze kiedyś do niego wrócę).

Dobry pomysł z tym zimnym brązem.

http://www.**********.pl/foto_towar/maxi/1634_2.jpg

Myślicie, że drugi od lewej (drugi rząd) mógłby być, czy za jasny?

Edit: wykropkowało mi link...

http://i42.tinypic.com/2zny342.jpg
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2010-04-13 o 10:49
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 13:08   #3553
Basiulek
Zakorzenienie
 
Avatar Basiulek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 680
GG do Basiulek
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje w sprawie musu Golden Rose, zapomniałam :< Więc wg mnie on jest raczej neutralny, może bardzo, bardzo delikatnie wpada w róż, ale to może dlatego, że na mnie prawie wszystko jest różowe

Wrócę jeszcze na chwilę do tematu lakierów, kupiłam wczoraj inglota nr 306, fantastyczny , jasny pomarańczowawy róż Myślę, że na jasnych łapkach będzie fajnie wyglądał
Aha i jeszcze pytanko, co myślicie o stosowaniu filtrów do ciała na twarz? Bo przez przypadek kupiłam Vichy do ciała, a najpilniej potrzebuję czegoś do ryjka...
Na koniec dodam, że w czerwcu wybieram się do Grecji i będę musiała się chyba co 3 minuty smarować Jak wcześniej latałam do ciepłych krajów nie miałam jeszcze takiej obsesji na punkcie bladości, więc nie wiem jak to w tym roku będzie
Basiulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 13:48   #3554
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Gratuluję i zazdroszczę nieco

U mnie prawdopodobnie będzie bardzo małe spotkanie, bo ja rodziny w PL prawie w ogóle nie mam, a mój wybranek ze swoją niestety ma niezbyt miłe kontakty Do tego stopnia niemiłe, że nie lubi swojego nazwiska i męczy mnie, żebym pozwoliła mu przyjąć swoje...

A wracając do jasnej cery...jak myślicie, co bardziej pasuje średnio-bladej, ciemnookiej brunetce - włosy w kolorze ciemnego tycjana, czy może czarne z granatowym refleksem?
Kiro, ja nie ustaję w zachwytach nad twoimi azjatyckimi rysami i wg mnie hebanowe czy też krucze z granatowym posłyskiem włosy (jak u gejszy) świetnie ci pasują .
Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
A ja sobie dzisiaj w autobusie w drodze na uczelnię wymyśliłam, że cudownie byłoby gdyby wielcy naukowcy wymyślili takie filtry w formie wody termalnej, co by psikając się nie uszkodzić makijażu, a ochrona była maksymalna i żeby nic ich nie destabilizowało Możliwe to?

Biochemiczki do dzieła
Rabu, to być może nie są jedynie marzenia bo jakiś rok temu słyszałam w jednym z pr. infor. o naukowcu zajmującym się chyba płynnymi kryształami. jego badania dały chyba jakieś pozytywne wyniki a news kończył się zdaniem brzmiącym ' ta technologia znajdzie zastosowanie w produkcji filtrów przeciwsłonecznych':rolle yes:
także czekajmy cierpliwie na wygodne, stabilne, umożliwiające robienie makijażu, niebrudzące ubrań (przeklęty parsol) filtry
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl

Edytowane przez loss_lauri
Czas edycji: 2010-04-13 o 13:52
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 19:35   #3555
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Pozwolicie że ja również się przyłącze.
Jestem posiadaczką jasnej cery i jasnych włosów, brwi i rzęs. Oczywiście w dobie farbowania przyciemniam włosy regularnie, dzięki temu bladość jest super podkreślona. Lubie ją i nie wyrzeknę się jej. Sumiennie się filtruje - choć i bez tego opalenizna się mnie nie ima - robię się conajwyżej czerwona a pózniej wracam do mojego naturalnego kolorytu.
Używam podkładów Sand Fair i Fair Neutral EDM i pudru dla dzieci Babydream, oczywiscie różu Burzujka, i rozświetlacza Sephory. Dodatkowo czarna lub brązowa kredka i tusz obowiązkowo


p.s jak niektóre z was również jestem w szale poszukiwania sukienku ślubnej

Mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swego szacownego grona choć chyba odstaje trochę wiekiem

dodaje fotki co by było widać czy jestem dość jasna

Edytowane przez Nikita-v
Czas edycji: 2010-04-13 o 19:46
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 20:53   #3556
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez natrix Pokaż wiadomość

Powiem Wam, że mam ostatnio właśnie taką dziką chęć NATURALNOŚCI. Chodzenia bez makijażu (tylko w pudrze mineralnym i różu ), bez tapirowania i sprejowania włosów (no, od czasu do czasu ), bez przesadnych stylizacji. Tak jak kiedyś, kiedy byłam młodziutka, kiedy życie było takie proste...
Ja też i często praktykuje, nawet na uczelni się zjawiam bez makijażu ostatnio i oswoiłam już też tak ludzi, że nie dziwią się co mi się stało że tak wyglądam ale mimo wszytko stwierdzam, że lepiej mi z tą odrobiną kredki i tuszu trzeba pamiętać że najlepszy makijaż to ten którego nie widać za to włosy ostatnio splatam w warkocz "na boku" jak z lat dziecięcych :P czyli uwsteczniam się

Kira ja wyskoczę z naturalizmem i...wg mnie naj naj naj... ciemny zimny brąz. Czarny jest za sztuczny, bordo ładne ale takie pospolite... A Ty i tak ze swoją urodą się wyróżniasz ale wiem...kobieta potrzebuje zmian
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 21:10   #3557
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

podsyłam fotkę ze ślubu gdzie buty nie są dopasowane kolorystycznie
moim zdaniem fiołkowe buty pasują jak najbardziej
zdjęcie znalazłam w którymś ze ślubnych wątków
(cały poświęcony kolorowym butkom do sukni ślubnych )
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 22:57   #3558
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Nikita-v, witamy

Nicki, Woda, fajnie, że mnie rozumiecie Ja oczywiście trochę tuszu na rzęsy też kładę, tylko mam jakiś awers do malowania się, takiego od a do zet. Stosuję "kontrolowany powrót do korzeni"

A co do kolorowych butów, to moja kuzynka do sukni ślubnej (beżowawej, o takim hinduskim kroju) miała pomarańczowe dodatki, w tym buty. I bardzo fajnie się to prezentowało. Zgodnie z jej stylem. A to jest podstawa
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 23:31   #3559
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Nikita-v witamy.
Faktycznie, skórę masz bardzo jasną.

Cytat:
Napisane przez nicki86 Pokaż wiadomość
Ja też i często praktykuje, nawet na uczelni się zjawiam bez makijażu ostatnio i oswoiłam już też tak ludzi, że nie dziwią się co mi się stało że tak wyglądam ale mimo wszytko stwierdzam, że lepiej mi z tą odrobiną kredki i tuszu trzeba pamiętać że najlepszy makijaż to ten którego nie widać za to włosy ostatnio splatam w warkocz "na boku" jak z lat dziecięcych :P czyli uwsteczniam się

Kira ja wyskoczę z naturalizmem i...wg mnie naj naj naj... ciemny zimny brąz. Czarny jest za sztuczny, bordo ładne ale takie pospolite... A Ty i tak ze swoją urodą się wyróżniasz ale wiem...kobieta potrzebuje zmian

Nicki86 przybij piątkę! Ja również się od pewnego czasu "uwsteczniam"...zapla tam sobie kitki. nie takie sterczące jak Pipilangstrum, ale jednak kitki są ponoć zarezerwowane dla dziewczynek

I chyba faktycznie skuszę się na ten zimny brąz Choć czarny mnie korci...może nawet nie czarny, co sama wizja granatowych refleksów. No, ale to faktycznie dość sztuczne by wyglądało (pewnie bardziej niż bordo/śliwa)
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 23:50   #3560
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Ja tez lubię naturalizmy, tzn. lubię , hmmm ładnie to wygląda jak człowiek ma super zadbana cere, bez blizn trądziku, przebarwien. A u mnie bez podkłądu zadko kiedy mogę wyjść, włosy kręcą się w dziki i nienaturalny sposób, a, że ich nie suszę to po nocy wyglądam jak wariatka z lat 80 , więc piankę muszę nałożyć dla zdyscyplinowania ich
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 00:44   #3561
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

hmmm... czuję się lekko pominięta, więc może spróbuję jakoś bardziej bezpośrednio zagaić- witam serdecznie ..?

a może trzeba się zdjęciem wylegitymować, coby istotnie dowieść, że się przynależy? niestety chwilowo się nie pochwalę, gdyż ostatnio poważnie zaostrzył się mój konflikt z moją cerą, ale już mam kompleksowy plan oporu przeciwko jej podłym machinacjom i się nie dam zdjęciem się wylegitymuję latem...

...w każdym razie moim obecnym problemem jest fakt, że mam chyba (?) mleczno-żółty, może beżowy ew. odcień skóry, a mój ukochany podkład Mat Velvet + w drugim w kolejności jasności (pierwszym dostępnym w Polsce) odcieniu ma dla mnie za pomarańczowy kolor, jest dość wyraźnie za ciemny, a pierwszy w kolejności, nawet, jeśli chciałabym bardziej pokrętną drogą skołować, niż wycieczką do sephory, ma już chłodny odcień

ale głównie, to chciałam zapytanie wystosować: w wątku o podsumowaniu jest odniesienie do brązera Physicians Formula, czy mogłaby któraś z Was uściślić, o który konkretniej chodzi? bo oni w ofercie mają kilka... i gdzie są w Polsce dostępne? bo dość obsesyjnie poszukuję niepomarańczowego brązera, i do tej pory namierzyłam w necie superpomyślne recenzje brązera Sugar Tropic Tan, ale u nas jest chyba nie do namierzenia kompletnie.

Pozdrawiam.
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 01:01   #3562
natrix
Rozeznanie
 
Avatar natrix
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 640
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
hmmm... czuję się lekko pominięta, więc może spróbuję jakoś bardziej bezpośrednio zagaić- witam serdecznie ..?
Nie czuj się pominięta, toż to zwykłe niedopatrzenie

Denq, witamy wśród bladych twarzy


Hyhy, trzeba się zdjęciem wylegitymować, bez tego ani rusz
__________________
CODE UNDER - mój zespół http://www.myspace.com/codeunder - nowy kawałek

KREW I MLEKO - mój 'blady blog' http://krewimleko.wordpress.com

Zapraszam

Edytowane przez natrix
Czas edycji: 2010-04-14 o 01:06
natrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 01:05   #3563
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Ja mogę polecić podkłady Golden Rose.
Nie są tak "wypasione" jak kosmetyki droższych firm , ale spisują się całkiem nieźle. Mój jest dość jasny, ale ostrzegam, że na naprawdę jasnej buzi może być zbyt ciemny
Plusem jest to, że nie ma pomarańczowego odcienia i twarz szybko się nie przetłuszcza, choć fluid ma (tak mi się zdaje) lekko tłustawą konsystencję.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 01:29   #3564
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Aaa dziewczyny! Za Wami naprawdę trudno nadążyć gdy ominie się trochę wątku

Na sam pierw witam wszystkie nowe, blade twarze! Miło, że jest nas coraz więcej

loss_lauri ahh gdyby to nie były jedynie marzenia, ale są... i pewnie będą przez kolejne lata, a jeśli już się zrealizują to nie będzie nas stać na takie cudowne filtry Życie...

Kira A nie myślałaś o takich kolorkach? Ja osobiście jestem w nich zakochana... są takie milutkie, ciepłe... bułeczki z masłem i pachnące kakao
(przepraszam za ten bardzo artystyczny kolaż, ale musiałam je jakoś w jednym miejscu tak...)
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:43   #3565
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

znalazłam chyba idealny dla siebie filtr ( w końcu) . To zwykły babydream
Kupiła go już dawno w zimowej przecenie za 9 zł (cena regularna 11,90 ), ale czekałam aż wykończę dermedic sunbrella. używałam wcześniej antheliosa i vichy, potem dermedica, antek mnie zapychał, vichy było ok, sunbrella też ok, ale miała strasznie małą buteleczkę. Tłustość mi w ogóle nie przeszkadzała...

Od początku tygodnia uzywam BD. Jestem zauroczona. Nakładam w dawkach podzielonych, ale wchłania się niemal do matu, a ten lekki błysk , który zostaje jest niemal niewidoczny, taki naturalny jak po zwykłym kremie. Prawie nie bieli, chociaż bielenie u nas to nie problem

Mam nadzieję, że przy dłuższym używaniu nie zrobi mi psikusa, ale jakby mnie miał zapchać to już by to zrobił. I ta cena.... kocham całą serię Babydream

Co do makujażu- ja uwielbiam się wymalować od a do z, staram się, żeby nie mieć sztywnej tapety,a le uwielbiam ten poranny rytuał - korektory, podkłady, pudry, bazy... To taki stały element poranka, który poprawia mi nastrój... W zasadzie moja cera jest ok, nie wymaga mega kryjącego makijażu, tylko lekkiego ujednolicenia, bo się różowię tu i ówdzie. ale oczy lubię mieć zawsze podkreślone i wymalowane.
Czasem maluje się "nude", ale zdecydowanie lubię siebie w pełnym makijażu.

Żeby nie było- jestem w stanie wyjść z domu bez makijażu, do sklepu, czy na fitness chodzę całkiem goła na twarzy, ale pełen makijaż daje mi wrażenie takiego "zadbania", nie wiem jak to lepiej określić.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 09:50   #3566
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Elianko to ten filtr https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...-z-SPF-50.htm?
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 10:15   #3567
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

tak
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 10:49   #3568
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Co do makujażu- ja uwielbiam się wymalować od a do z, staram się, żeby nie mieć sztywnej tapety,a le uwielbiam ten poranny rytuał - korektory, podkłady, pudry, bazy... To taki stały element poranka, który poprawia mi nastrój... W zasadzie moja cera jest ok, nie wymaga mega kryjącego makijażu, tylko lekkiego ujednolicenia, bo się różowię tu i ówdzie. ale oczy lubię mieć zawsze podkreślone i wymalowane.
Czasem maluje się "nude", ale zdecydowanie lubię siebie w pełnym makijażu.

Żeby nie było- jestem w stanie wyjść z domu bez makijażu, do sklepu, czy na fitness chodzę całkiem goła na twarzy, ale pełen makijaż daje mi wrażenie takiego "zadbania", nie wiem jak to lepiej określić.
Dla mnie też to jest jakiś poranny lub popołudniowy rytuał Składa się on jedynie z 4 etapów (korektor, podkład, mascara, liner), ale kiedy mam zaplanowane spędzenie dnia w domu, używam tylko mascary.
Poza tym z makijażem jakoś tak czuję się pewniej Chociaż pewności siebie mi nigdy nie brakowało, to jednak makijaż sprawia, że jest lepiej
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 11:01   #3569
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
Kira A nie myślałaś o takich kolorkach? Ja osobiście jestem w nich zakochana... są takie milutkie, ciepłe... bułeczki z masłem i pachnące kakao
(przepraszam za ten bardzo artystyczny kolaż, ale musiałam je jakoś w jednym miejscu tak...)
Bardzo fajny A jakbym go musiała nazwać, żeby mniej więcej przybliżyć wizję fryzjerowi? Karmelowy brąz?

Chyba zrobię tak, że zamiast kombinować z farbami w domowym zaciszu, to pójdę do fryzjera z kilkoma propozycjami i razem pomyślimy nad rozwiązaniem.

PS: przepiękny avek...
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2010-04-14 o 11:02
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 12:15   #3570
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę? IV

Cytat:
Napisane przez * Raboussamai * Pokaż wiadomość
kiedy mam zaplanowane spędzenie dnia w domu, używam tylko mascary.

Kiedy mam zaplanowany dzień domu, to nie maluję się wcale. Jak tylko wracam to zmywam warstwy z twarzy , nie wiem dlaczego, ale w domu w makijażu czuje się źle.

Masz piękny avatar
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.