Menu na Wielkanoc 2010 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-29, 08:42   #31
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Menu na Wielkanoc 2010

Cytat:
Napisane przez CYJANKA Pokaż wiadomość
Dziewczyny , Wielkanoc , to u mnie królestwo ciasta drożdżowego i mazurków.Robię je sama,sprawia mi to wiele frajdy , a rodzinka łyka ślinkę .Przejęłam przepisy po babci mojego męża i tak to kultywuję tradycję No i jajka , na różne sposoby .
Jeśli coś interesuję Cię bardziej,to służę przepisami i podpowiedzią.

uwielbiam jajka faszerowane, a jęśli możesz mi pomóc to bardzo proszę-

potrzebuje coś fajnego na obiad- z tym,że problem jest taki,że z mężem jesteśmy jaroszami
w grę wchodzi jedynie ryba
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 21:39   #32
CYJANKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18
Dot.: Menu na Wielkanoc 2010

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
uwielbiam jajka faszerowane, a jęśli możesz mi pomóc to bardzo proszę-

potrzebuje coś fajnego na obiad- z tym,że problem jest taki,że z mężem jesteśmy jaroszami
w grę wchodzi jedynie ryba
Bardzo proste,jaroszowate i smaczne.
Jajka ugotuj na twardo,obierz , przekrój wzdłuż . Wyjmij żółtka do miseczki , posiekaj drobno pietruszkę / dość dużo /, szczypiorek lub trochę cebuli , i dodaj trochę majonezu i musztardy .Wymieszaj rozgniatając delikatnie widelcem . Dopraw do smaku pieprzem i gotowe. Nakładaj do białek , udekoruj listkami zieleniny i smacznego

A obiad ? Np ; filet z łososia w folii ? Może być ?

Porcje filetu układaj na posmarowanej masłem lub oliwą folii , posól, popieprz , połóż na nim gałązkę zielonej pietruszki, szczypiorku czy zielonej cebulki, płatek masła i zawiń w kieszeń /szczelnie/. Wstaw do piekarnika . Do łososia możesz podać makaron szpinakowy / do kupienia w Tesco lub innych marketach / z sosem beszamelowym lub śmietanowym .
Super wygląda i smakuje .
Jeszcze coś ? Chętnie pomogę.

Edytowane przez CYJANKA
Czas edycji: 2010-03-31 o 21:47
CYJANKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 07:12   #33
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: Menu na Wielkanoc 2010

Cytat:
Napisane przez Amira_ Pokaż wiadomość
hej.
Muszę przyznać że bardzo ciekawy temat szczególnie dla mnie, totalnego laika kulinarnego ale i amatora wszelkich pyszności w jednym. Te święta spędzę z TZ w Anglii. W tamtym raku było mało tradycyjnie bo zwiedzaliśmy Anglię (4 dni trzeba było wykorzystać) ale teraz zostajemy w domu i wychodzi na to że będę robić śniadanie wielkanocne sama (znaczy TZ pomoże no ale za Makłowicza to ja nie wyszłam.... niestety). A... i na niedzielę wpadnie do nas koleżanka Czeszka.

Do rzeczy. Dziewczyny co przygotować by było smacznie, w miarę tradycyjnie i w miarę z głową (wychowałam się w rodzinie gdzie na święta się piekło 5 blach ciasta + mazury +barszcz biały+ pasztety a la mama + wiele wiele innych, eh ja nie wiem jak się gotuje dla dwojga) Chciałabym zrobić
- jajka faszerowane (ale czym ?? bo ja tylko farsz szprotowy robić umiem)
- jakiś łatwy placek, może babkę piaskową albo murzynka (ale jaki placek da się zrobić w kombiwarze??w sumie bez placka by się obyło bo już zamówiłam sernik i makowiec ale chciałabym coś mojego też postawić)
- coś a la pasztet lub wędlina własnej roboty (może szynkę surową kupić i spróbować pokombinować??)
- biała kiełbaska i żurek też będą ale z tym problemu nie mam
- dużo warzyw i owoców różnej postaci (sobie tak myślę że fajnie powykrawany ogór będzie dobrze wyglądał między jajcami nie? TŻ lubi rzeźbić w ogórkach)
- eh i coś jeszcze ale kurcze co ??

Ah i możecie doradzić co mogę zrobić już w tygodniu by w niedziele rano nie musieć wstać przed świtem.

Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie rady i sugestia Ale się nie śmiejcie ze mnie prosie
Pewnie już wszystko wymyśliłaś - do świąt już bliziutko... Mogę doradzić co do wędlinki - mam kupiony schab i karkówkę (szczerze mówiąc szynki w ten sposób nigdy nie piekłam, więc trudno mi coś polecić) - schab zostanie nadziany morelami, opieprzony i posolony, obłożony wiórkami masła i wsadzony do rękawa do pieczenia - posiedzi w piekarniku ok godziny w 180 stopniach. Natomiast karkówka zostanie wysmarowana vegetą, kminkiem, pieprzem i roztartym czosnkiem, posiedzi noc w folii w lodówce, a potem też do rękawa i też do piekarnika, około godzinki lub dłużej.
Jeśli nie masz piekarnika, to pyszną domową wędlinkę można udusić w garnku (koniecznie z grubym dnem, albo z podkładką na gazie) - wtedy używam smalcu w dużej ilości (wiem, wiem, cholesterowy strach w oczach!) - działa to tak: obsmażam z każdej strony kawałek mięsa - tworzy się skorupka, która nie wsiąka smalcu i trzyma wilgoć. Czas - przynajmniej 2 godziny, trzeba szturchać, czy miękkie. Powstały sosik można zagęścić i wykorzystać część mięsa obiadowo. A smalec? Pozbywam się go - po wyjęciu mięska, wkładam zimny garnek do zamrażarki, wyciągam, zdejmuję pokrywę tłuszczu i mam chudy sosik.

A więc- u mnie będą te mięska, poza tym sałatka - tylko jaka??? Jeszcze nie wiem... Co do placków, to idziemy w gości do mam, więc nie zaszaleję, ale pierwszy raz w życiu zamierzam zrobić mazurka - powiem Wam, że w naszych rodzinach nie ma tej tradycji, więc eksperyment... Na razie jeszcze nie wiem jaki - chcę wykorzystać konfiturę różaną i orzechy włoskie Czytam i szukam natchnienia. Dzięki za wszystkie przepisy, jakie są w tym wątku!
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 07:48   #34
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Menu na Wielkanoc 2010

ja właśnie poznałam świąteczne menu,bo mama poinformowała mnie co mam zrobić
- sałatka warzywna
- jajka przepiórcze z kawiorem
-ryba po grecku
-szynka zawijana z feta/szparagami w galarecie
-żur z jajkiem, białą kiełbasą i chrzanem
-ćwikła już zrobiona ( co widać po moich rączkach:P)
-indyk pieczony w żurawinie
- śledzie na 4! sposoby:/
-marynowana feta
-galeretki z szynki konserwowej, jajek i groszku
-babeczki z kremem karpatkowym,owocami i galertka
-ptasie mleczko z galeretka

jezuuu i to wszystko ja mam zrobić;/
nie chce nawet wiedziec w co mama wrobiła jeszcze tate:P

i wszystkie wędliny domowej roboty,które tata właśnie wędzi
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 10:07   #35
Aper
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: Menu na Wielkanoc 2010

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
ja właśnie poznałam świąteczne menu,bo mama poinformowała mnie co mam zrobić
- sałatka warzywna
- jajka przepiórcze z kawiorem
-ryba po grecku
-szynka zawijana z feta/szparagami w galarecie
-żur z jajkiem, białą kiełbasą i chrzanem
-ćwikła już zrobiona ( co widać po moich rączkach:P)
-indyk pieczony w żurawinie
- śledzie na 4! sposoby:/

-marynowana feta
-galeretki z szynki konserwowej, jajek i groszku
-babeczki z kremem karpatkowym,owocami i galertka
-ptasie mleczko z galeretka

jezuuu i to wszystko ja mam zrobić;/
nie chce nawet wiedziec w co mama wrobiła jeszcze tate:P

i wszystkie wędliny domowej roboty,które tata właśnie wędzi
Zapowiada się fascynująco... I fascynująco dużo pracy też... Napisz więcej szczegółów proszę, o indyku i śledziach
Aper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 07:48   #36
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Menu na Wielkanoc 2010

Cytat:
Napisane przez CYJANKA Pokaż wiadomość
Bardzo proste,jaroszowate i smaczne.
Jajka ugotuj na twardo,obierz , przekrój wzdłuż . Wyjmij żółtka do miseczki , posiekaj drobno pietruszkę / dość dużo /, szczypiorek lub trochę cebuli , i dodaj trochę majonezu i musztardy .Wymieszaj rozgniatając delikatnie widelcem . Dopraw do smaku pieprzem i gotowe. Nakładaj do białek , udekoruj listkami zieleniny i smacznego

A obiad ? Np ; filet z łososia w folii ? Może być ?

Porcje filetu układaj na posmarowanej masłem lub oliwą folii , posól, popieprz , połóż na nim gałązkę zielonej pietruszki, szczypiorku czy zielonej cebulki, płatek masła i zawiń w kieszeń /szczelnie/. Wstaw do piekarnika . Do łososia możesz podać makaron szpinakowy / do kupienia w Tesco lub innych marketach / z sosem beszamelowym lub śmietanowym .
Super wygląda i smakuje .
Jeszcze coś ? Chętnie pomogę.
ten losos w rekawie kupuje,juz mam smaka na niego-wczoraj zakupilam kg fileta, zrobie polowe, reszta pojdzie na tatar

a reszta-niestety jestem na redukcji i majonez moze nie przejsc

jak masz cos jeszcze jarskiego-dawaj
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 21:21   #37
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Menu na Wielkanoc 2010

U nas dwa rodzaje domowej kiełbasy w tym biała zapiekana z cebula, czosnkiem i majerankiem Nienawidziłam białej dopóki tego nie spróbowałam
Szynka wedzona
Jajka nadziewane i jajka w sosie jogurtowo - rzodkiewkowo- ogórkowym
Bigos
Sałatka kartoflanka
I cos pewnie jeszcze, czego nie pamiętam
Z ciast babka jogurtowo cytrynowa i piaskowa
muffiny
sernik pieczony
kokosanki

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2010-04-02 o 21:22
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-06, 06:52   #38
Ficca
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 231
GG do Ficca
Dot.: Menu na Wielkanoc 2010

CYJANKA- mazurki wyszły przepyszne, ale nie wyszla mi polewa na bakaliwoym. W smaku była oki, ale była lejąca nie stężała. Trzymałam ją na ogniu ponad godzinę.


Bardzo dziękuję za przepisy
Ficca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:42.