Przypalone rzęsy, włosy na rękach i nogach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-07, 18:06   #1
fixx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1

Przypalone rzęsy, włosy na rękach i nogach


Witam drogie Panie!

Widzę, że na żadnym innym forum pomocy nie znajdę, więc piszę tutaj. Dzisiaj buchnął na mnie ogień z pieca. Na jednej ręce prawie nie widać różnicy. Na drugiej już trochę jej jest, ponieważ włosy są poskręcane. Na nogach jest najgorzej. Na 1/4 łydki nie mam wcale włosów, na drugiej nodze nie mam włosów na 1/2 łydki. Zostały rzęsy. Przy lewym oku tylko końcówki, tak że prawie nie widać, a na lewym cała dolna linia rzęs i troszkę górna (tak samo jak na lewym). Odczuwam teraz lekkie pieczenie, tam gdzie mam najbardziej przypalone rzęsy. Mam takie pytania:
1) włosy na rękach i nogach zregenerują się czy musiałbym ogolić i poczekać, aż odrosną
2) rzęsy - obciąć przypalone końcówki? jak długo będą odrastać? wystarczy przyciąć i odrosną, czy muszę powyrywać?

Edytowane przez fixx
Czas edycji: 2011-10-07 o 18:13
fixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 18:38   #2
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Przypalone rzęsy, włosy na rękach i nogach

Nie na wszystko Ci odpowiem, ale tak:

Rzęsy żyją ok 3 miesięcy, po tym czasie same wypadają i na ich miejscu rośnie nowa. Nie wyrywaj, ja bym też nie obcinała.

Na nogach bym ogoliła włosy, chyba, że nie zamierzasz nikomu ich pokazywać. Zregenerować się raczej nie zregenerują Tak samo ręce.

Ale absolutnie nie jestem expertem w tej dziedzinie, więc poczekaj na rady innych
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 19:05   #3
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Przypalone rzęsy, włosy na rękach i nogach

Czy byles u lekarza? Smarujesz czyms skore czy wlosy to Twoje najwieksze zmartwienie?
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 00:10   #4
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Przypalone rzęsy, włosy na rękach i nogach

Jeśli piecze, lepiej idź do lekarza.

A co do samego odrastania rzęs, to możesz smarować odżywką do rzęs w kapsułkach z Gala i pić pokrzywę - mnie pomogło jak miałam spalone rzęsy, szybko odrosły.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 23:09   #5
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Przypalone rzęsy, włosy na rękach i nogach

Idź do lekarza, bo z tego, co piszesz, porządnie się poparzyłaś, poza tym masz nieprzyjemne dolegliwości. Co do włosów, to na rękach i nogach bym ogoliła. A rzęsy pielęgnowała tak jak napisała jyyli.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 17:19   #6
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Przypalone rzęsy, włosy na rękach i nogach

Też miałam wypadek z ogniem. Mocno nadpaliły mi się rzęsy i brew nad jednym okiem. Byłam wtedy 10-cio letnim dzieckiem, ale pamiętam, że niczym mnie nie smarowano. Z twarzy zeszła mi skóra-coś jak z powodu nadmiernego opalania. Brwi i rzęsy odrosły bez używania żadnych preparatów. Jeśli skóra Cię piecze, to musisz zakupić jakiś preparat w aptece na tę dolegliwość. Mam wrażenie, że dostalam wtedy zastrzyk przeciwtężcowy, ale głowy nie dam
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 21:37   #7
Santa_Diabla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: Przypalone rzęsy, włosy na rękach i nogach

Stare posty ale może jednak ktoś ktoś kto ma pojęcie się wypowie. Jak wszystkie na tym forum pozbyłam się części rzęs przypalilam je ogniem. Na forach w większości piszą że Rzesy dorastają że będzie ok. Rozumiem że w miejsce włosa który wypadł rośnie nowy to logiczne. Ale przecież rzesy nie rosną do nieokreślonej długości jak włosy na głowie. Czy w takim razie muszę czekać aż mienie cały cykl wzrostu włosa? Czy Rzesy będą się teraz kruszyć przez to że są wypalone co powinnam zrobić z koncowkami które są wypalone?
Santa_Diabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-20, 07:03   #8
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Przypalone rzęsy, włosy na rękach i nogach

Cytat:
Napisane przez Santa_Diabla Pokaż wiadomość
Stare posty ale może jednak ktoś ktoś kto ma pojęcie się wypowie. Jak wszystkie na tym forum pozbyłam się części rzęs przypalilam je ogniem. Na forach w większości piszą że Rzesy dorastają że będzie ok. Rozumiem że w miejsce włosa który wypadł rośnie nowy to logiczne. Ale przecież rzesy nie rosną do nieokreślonej długości jak włosy na głowie. Czy w takim razie muszę czekać aż mienie cały cykl wzrostu włosa? Czy Rzesy będą się teraz kruszyć przez to że są wypalone co powinnam zrobić z koncowkami które są wypalone?
Te, które masz, wypadną Ci i w ich miejsce wyrosną nowe. Więc tak, musisz czekać, aż cykl wzrostowy Twoich rzęs minie. Dopiero po tym czasie one wypadną samoistnie.
Nic nie rób z tymi wypalonymi końcówkami. Jedynie jeśli są poskręcane/wywinięte od ognia, to bym przycięła, żeby nie wyglądały głupio. Jeśli rosną na prosto, nic z nimi nie rób.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-20 07:03:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.