Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-14, 18:15   #4351
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Może Max Factor LP, lub po prostu lżejszy podkład + korektor? Bo Estee i Dermablend to ciężki kaliber, może skóra potrzebuje ciut odpoczynku.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-14, 20:07   #4352
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Indywidualna sprawa - podkład do mojej cery

Co do doboru koloru podkladu to w Niemczech jest aplikacja Douglasa, na ktorej skanuje sie swoja twarz w swietle dziennym. Aplikacja okresla twoj odcien skory i podaje ci odpowiedni kod, ktory wpisuje sie na stronie Douglasa i wyskakuja wszystkie podklady roznych marek w Twoim odcieniu. Musze przyznac, ze u mnie sprawdzilo sie to znakomicie, tylko bardzo wazne jest, aby skanowac w swietle dziennym i najlepiej na dworze (nie pod dachem). Mozesz sprobowac, jesli by cie to interesowalo.

Co do podkladu to moim zdaniem powinnas najpierw dobrac odpowiednia pielegnacje, a wtedy dopiero podklad. Jesli Twoja cera jest mocno blyszczaca kup krem matujacy (np siarkowy Barwy lub inny ktoremu ufasz i lubisz) i uzywaj go pod makijaz. Na noc proponuje cos nawilzajacego (np La Roche Posay Toleriane lub La Roche Posay Effaclar H). Kup tez bibulki matujace, bo tak naprawde kazda cera sie przetluszcza. Nakladasz puder sypki po nalozeniu podkladu? Moge polecic Make Up Forever HD powder, puder Kryolan lub MAC ma taki bialy puder w okraglym zakrecanym pojemniczku. Wszystkie te 3 sa genialne i naprawde przedluzaja efekt matowej cery. Ich nakladanie w ciagu dnia na gotowy makijaz (chocby co godzine) nie rujnuje makijazu i nie widac dodatkowej warstwy pudru.

Podklad proponuje dobierac metoda prob i bledow. Nie wiem ile chcesz wydac na podklad. Wydaje mi sie, ze jak sie ma ladna i bezproblemowa cere to znajdzie sie dobry podklad w kazdej polce cenowej, ale w przypadku cery kaprysnej polecilabym zainwestowac w cos lepszego. Wybierz sie do Douglasa/Sephory/MACa/itp i poradz sie konsultantki. Niech Ci zrobi probki kilku podkladow i wyprobuj sobie je w domu na spokojnie.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-14, 20:40   #4353
popcorn19
Raczkowanie
 
Avatar popcorn19
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 153
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
tak, o ten podkład mi chodziło. Właściwie kolor Creme od LM jest na mnie bardzo blady, latem na pewno go nie będę mogła używać. Teraz też minimalnie za jasny, ale ciemniejsze dziwnie ciemniały mi na twarzy i się odcinały po krótkim czasie od nałożenia.. Już kiedyś pisałam, że kolory średnie tego Chanelka jak dla mnie i wszystkie przede wszystkim za mało żółte Ale jak nie nałożę, to się nie przekonam i będę tak chodzić koło tego podkładu i męczyć
a dla mnie mógłby być jaśniejszy.
Obyś trafiła na swój kolor.

Cytat:
Napisane przez Hermiona111 Pokaż wiadomość
Dziewczyny troche nie w temacie, ale chcialam sie dowiedziec jaki puder sypki polecacie? Najbardziej zalezy mi na przedluzeniu trwalosci makijazu oraz rozswietleniu, ze swieceniem sie twarzy nie mam problemu.
Hermiona111, Laura Mercier Loose Setting Powder;
popcorn19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-14, 22:16   #4354
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Indywidualna sprawa - podkład do mojej cery

Spytaj tu
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-15, 06:51   #4355
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Indywidualna sprawa - podkład do mojej cery

Cytat:
Napisane przez Masalsideffe Pokaż wiadomość
Witam,
to mój pierwszy wątek
Zdecydowałam się na założenie konta, ponieważ, mimo iż Wizaż.pl jest moim guru przed zakupem kosmetyków (zawsze sprawdzam opinie), nie potrafię na podstawie informacji dostarczonych przez forumowiczki wybrać sobie podkładu do mojej mieszanej cery. Nie wiem nawet jak sprawdzić czy kolor mojej skóry jest w odcieniu ciepłym czy chłodnym. Powiedziałabym - pośrednim
Moja cera jest bardzo przetłuszczająca się, na nosie jedynie jest sucha. Zazwyczaj moim problemem jest to, że po jakimś czasie po wykonaniu makijażu zaczyna mi wszystko po prostu spływać. Dodam, że jakieś 15 min. po umyciu twarz zaczyna wydzielać sebum. Z kosmetykami, ich doborem jest tragedia. Są kosmetyki nawilżające, które świetnie 'reperują' moją cere np. ...nawilżający... krem Clarins HydraQuench - dla normalnej bądź suchej cery.. moja twarz jest nawilżona, ale nie robi się tak bardzo tłusta, wręcz wygląda dobrze nawet kilka godzin po wsiąknięciu ! co do fluidów - z tych co ostatnio używałam to Affinitone, Affinimat, pomiędzy nimi zużyłam 2 lub 3 opakowania Match Perfection Rimmela, który używam teraz tylko na nos. Chociaż pięknie dopasowuje się do mojej twarzy, po kilku godzinach nie tylko się świecę, jestem po prostu tłusta. Jest to o ile się nie mylę, nawilżający podkład więc..hmm..chyba pogłębia problem. Do rzeczy. Poszukuję podkładu, który jednocześnie na długo będzie matował taki rodzaj skóry bez nienaturalnego efektu, nie będzie pozostawiał smug, nie będzie podkreślał skórek na nosie i będzie ładnie pachniał. Najlepiej żeby był tak samo niewidoczny jak ten z Rimmela. Nie wiedziałam czy sugerując się opiniami, gdy na temat jednego produktu są zarówno dobre jak i złe, uda mi się ostatecznie coś wywnioskować, dlatego skusiłam się by poprosić o poradę kogoś kto na ten temat będzie wiedział więcej niż ja.
Czytając ten kawałek powtórzę chyba setny raz w podobnych tego typu wątkach: nie szukaj i nie kupuj matujących, tylko zainwestuj w pielęgnację nawilżającą (nawet nie patrz na pielęgnację do mieszanej i tłustej). Znikną suche skórki wokół nosa i cera nie będzie się tak błyszczeć, bo będzie miała odpowiednie nawilżenie - ciagle matujesz, dlatego cera "chce się nawilżyć" i produkuje nadmiar sebum. Miałam dokładnie ten sam problem - ciągle tylko szukałam matującej pielęgnacji i kosmetyków, a suche skórki nie dało się niczym ukryć. Pewna pani zaproponowała mi przerzucenie się na ekstremalne nawilżanie i na kosmetyki do cery suchej. Od prawie roku (odkąd zmieniłam pielęgnację) nie widzialam nigdy więcej suchych skorek! Dalej czoło mi się świeci (już nie tak mocno), ale nie jest to już mój największy problem i stosuję do tego matujące bibulki.
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-15, 09:18   #4356
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Mam dziwny problem. Dostałam jakiś czas temu Revlon Colorstay dla tłustej cery w kolorze 150 buff. Jednak ten odcień jest dziwny... Gdy patrzę na siebie w lustrze to mam idealną cerę i nie widzę by odcinał się od szyi, ale w połączeniu z resztą ciała wygląda jakby nie pasował. Jakby był za jasny. Nie wiem czy wina bardziej leży w tym że mam zaczerwienienia na całym ciele i idealna cera wygląda nienaturalnie na tle ramion gdzie są jakieś czerwone żyłki albo pojedyncze krostki/grudki. Gdy założę bluzkę z mniej odkrytymi ramionami, albo rozpuszczę włosy to wygląda to super, ale jak zepnę włosy, albo mam bluzkę na ramiączka to wygląda to jakoś dziwnie. Może być tak, że muszę mieć jednak odcień 180 zamiast 150?
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-15, 13:12   #4357
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

180 jest ciemniejszy i bardziej pomarańczowy. Nie próbowałaś pokombinować z różem/brą(on?)zerem? Może stopień jasności jest ok, tylko podton nie ten?

Wysłano z
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-15, 15:43   #4358
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Mnie np podklady MAX FACTOR bardzo uczulaja i do tego psuja skore...


ktoras uzywala podkladow MARC JACOBS ?

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Mi ostatnio żaden, kompletnie żaden podkład nie odpowiada. ELDW źle wygląda na mojej twarzy, Dermablend jakoś ostatnio przestał mi służyć:/ już nie wiem co robić gdyby nie przebarwienia to w ogóle zrezygnowałabym z makijażu, mam dość poszukiwań podkładu idealnego
To tak jak u mnie,plus odcienia jasnego chlodnego bezu nie moge nigdzie znalesc,badz bez+roz...
i tez wpadlam w bledne Kolo... Nic mi nie pasuje...tyle podkladow pokupywalam,wyprobowalam, albo sa zoltaczkowe,albo pomaranczowe,albo zbyt szare.a brak czystych jasnych bezow naturalnych,albo mixu: bez jasny+jasny rozowy...
Naprawde nie rozumiem producentow jak mozna zrobic kolor podkladow wpadajacy w pomarancz ...przeciez do prawie nikogo to nie pasuje..,
I nadal chodze i pytam... ehhhhhhhh
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2016-03-15 o 15:55
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-15, 17:14   #4359
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość

ktoras uzywala podkladow MARC JACOBS ?
Tak, a o który pytasz ? Ja miałam Remarcable
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-15, 17:26   #4360
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Mam dziwny problem. Dostałam jakiś czas temu Revlon Colorstay dla tłustej cery w kolorze 150 buff. Jednak ten odcień jest dziwny... Gdy patrzę na siebie w lustrze to mam idealną cerę i nie widzę by odcinał się od szyi, ale w połączeniu z resztą ciała wygląda jakby nie pasował. Jakby był za jasny. Nie wiem czy wina bardziej leży w tym że mam zaczerwienienia na całym ciele i idealna cera wygląda nienaturalnie na tle ramion gdzie są jakieś czerwone żyłki albo pojedyncze krostki/grudki. Gdy założę bluzkę z mniej odkrytymi ramionami, albo rozpuszczę włosy to wygląda to super, ale jak zepnę włosy, albo mam bluzkę na ramiączka to wygląda to jakoś dziwnie. Może być tak, że muszę mieć jednak odcień 180 zamiast 150?
wg mnie "idealna" twarz odcina się od reszty, gdzie są zaczerwienienia. Może spróbuj z mniej kryjącym podkładem lub nałóż go cieńszą warstwą - tak żeby nie było 100% krycia, tylko prześwitywały niektóre krostki, żyłki LUB tak jak wyżej poradzono, pokombinuj z bronzerem (delikatnie muśnij np. dekolt, obojczyki gdy masz je odkryte)
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-15, 17:47   #4361
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Może Max Factor LP, lub po prostu lżejszy podkład + korektor? Bo Estee i Dermablend to ciężki kaliber, może skóra potrzebuje ciut odpoczynku.
Lasting Performance próbowałam, ale mi nie odpowiadał, pomijam już kolory:/ myślę nad rozwiązaniem lekki podkład + korektor ale obawiam się, że musiałabym nałożyć więcej korektora niż podkładu. Mam dużo przebarwień dlatego potrzebuję mocno kryjącego podkładu. Chodzi za mną Kat von D, ale boję się kolejnej porażki a cena niemała Ze średniej półki mam ochotę na Air Mat Bourjois, ale podkłady tej marki do tej pory mi nie odpowiadały dlatego obawiam się eksperymentów.
__________________
naturalna pielęgnacja.

Edytowane przez sensualitat
Czas edycji: 2016-03-15 o 18:50
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-17, 15:14   #4362
adao96
Przyczajenie
 
Avatar adao96
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Gliwice/Sląsk
Wiadomości: 1
Talking Odpowiednik Revlona 180? Tylko kolor! :)

Cześć Używam podkładu Revlon Colorstay 180, ale niestety szybko mi się kończy, bo dużo potrzebuję go na szyję, gdyż jest troszkę ciemniejszy od mojej skóry :P Czy znacie jakiś tańszy podkład w tym samym odcieniu, abym nie musiała go sobie żałować też na biust? :P
adao96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-17, 19:57   #4363
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 990
Dot.: Odpowiednik Revlona 180? Tylko kolor! :)

A jesli moge zapytac w jakim celu uzywasz podkladu na szyje i na biust? Masz tam jakies przebarwienia, ze bez podkladu skora tam wyglada az tak okropnie?

Maluje sie od ponad 15 lat i jeszcze nigdy nie uzywalam podkladu na biust badz szyje, a jak na szyi lub biuscie mialam jakies krostki to zakrywalam je korektorem.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 12:59   #4364
Felis pardina
Raczkowanie
 
Avatar Felis pardina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 262
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Wizazanki potrzebuje kryjacego podkladu lub kremu bb/cc dla cery jasnej. Cera mam sucha, ale jednoczesnie mecze sie z tradzikiem i bliznami. Tradzik grudkowy, bardzo zaawansowany. Lecze sie mascia, ktora wysusza cere. Uzywam kremu bb i korektora z dermacolu. Niestety, nadal blizny sa widoczne, nie potrafie ich dokladnie zakryc. Myslalam nad LOREAL true match lub Revlon ( podobno zapycha). Dodatkowo szukam pudru, ktory podtrzyma efekt korektora. Zalezy mi glownie na tym, zeby puder nie zmniejszal efektow podkladu i nie podkreslal blizn. Nie wiem czy lepszy sypki czy prasowany (?). Czytalam KWC i mam kilka do wyboru. Z sypkim albo PAESE albo WIBO. A z prasowanych jest sporo do wyboru, wiec jakis na pewno wybiore. Nie wiem tez czy puder lepoej nakladac gabka czy pedzlem. Z gory dziekuje za odpowiedz.
Felis pardina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 13:08   #4365
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Jeżeli masz obecnie suchą cerę, to L'Oreal True Match odpada, podkreśli każdą suchość. Revlon już prędzej, a jeśli chodzi o zapychanie, to kwestia bardzo indywidualna. Może, jeśli masz tak bardzo problematyczną cerę, to warto by było się zainteresować podkładami mineralnymi (ale tymi naprawdę mineralnymi, niedostępnymi w drogeriach)? Są zdrowe dla skóry. Jeżeli jednak zdecydujesz się na podkład płynny, to polecam aplikację zwilżoną gąbeczką (bardzo lubię Blend it, dostępna na mintishop, albo Real Techniques), pomaga w ukrywaniu suchości na twarzy.
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-18, 23:10   #4366
uwielbienie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 77
Duży problem z cerą i dekoltem

Wizażanki,
potrzebuję Waszej porady w związku z pielęgnacją, a raczej makijażem twarzy.
Mam duży problem z odpowiednim dobraniem podkładu.
Moja cera jest ogólnie sucha, trochę naczynkowa. Naczynka widoczne są na płatkach nosa i w niektórych miejscach zaczerwienienia na policzkach. Nie mam problemu z trądzikiem.
Niestety mam problem z przebarwieniami. Mam wrażenie, że nawet bez makijażu moja twarz jest ciemniejsza od szyi czy dekoltu.

Używam całkiem dobrych kremów do cery naczynkowej i suchej (Avene, Mixa, La Roche-Posay), mimo to sucha skóra i tak odznacza się np. po bokach nosa, na czole, czasem na policzkach.
Robię peelingi, używam też pasty do oczyszczania twarzy z Ziaji, ale i tak widać zaskórniki. (Jak się ich pozbyć? Co polecacie w tym zakresie?)

I co do podkładu.
Za każdym razem, gdy kupię nowy podkład to na początku wydaje się ok. (Latem zazwyczaj używam kremu BB z Garniera)
Ostatnio używałam podkładu do cery naczynkowej Clinique Redness Solutions Makeup SPF 15, odcień Alabaster, najjaśniejszy.
Na początku byłam zachwycona, gdyż odcień wydawało mi się, że jest dobrze dobrany, przykrywał moje zaczerwienienia, był wydajny, nie tworzył efektu maski. Używałam go jakieś ponad pół roku. Ostatnio mam wrażenie, że już nie spełnia swojego zadania. Ściera się, widać zaczerwienienia, widać suche skórki.
Jest już na wykończeniu, więc muszę kupić nowy podkład, ale zupełnie nie wiem jaki.
Gdy pójdę do drogerii chcę już mieć jakieś obeznanie, co mogłabym kupić, bo za każdym razem jest tak, że konsultantki i tak namawiają i zachwalają produkty swojej marki...

I ostatnia sprawa to puder. Z tym też mam ogromny kłopot bo nie trafiłam jeszcze na żaden idealny. Zależy mi, żeby nie zmieniał koloru podkładu (ale z kolei transparentne robią mi "mąkę" na twarzy), żeby się nie ścierał, matowił. Teraz używam jakiegoś hypoalergicznego z Bell, ale niestety szybko zaczynam się błyszczeć.

Co poradzicie?
Pozdrawiam!
uwielbienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 12:16   #4367
black_muffin
Raczkowanie
 
Avatar black_muffin
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Wahlheim
Wiadomości: 104
jaki podkład?

Cześć dziewczyny!
Pewnie takich wątków jest milion, ale bardzo potrzebuję waszej pomocy. Otóż mam ogromny problem z doborem podkładu. Od ponad roku używałam Bell dopasowujący się do skóry i wszystko było pięknie cacy, aż w pewnym momencie po prostu koszmarnie mnie uczulił, miejscami mam takie jakby suche strupy (rany?) na twarzy, a mniej więcej godzinę-dwie po nałożeniu cała twarz zaczyna mnie swędzieć. Do tego moja cera jest ekstremalnie naczynkowa,bez makijażu jestem czerwona (po zmyciu podkładu skóra jest jeszcze bardziej zogniona), więc chodzenie bez makijażu do szkoły kompletnie odpada, bo wyglądam strasznie ( jak raz poszłam bez nałożenia podkładu ze znajomymi na miasto to kolega z troską dopytywał się czemu jestem taka cała czerwona ). Niestety moja cera jest też ekstremalnie mieszana, bo miejscami przesuszona, a w strefie T świecę się jak pochodnia (nawet po obfitym przypudrowaniu), więc wszystkie kremy BB i inne lekko koloryzujące wynalazki odpadają (miałam undertwenty bb i fluid do cery naczynkowej z iwostinu- świecenie po godzinie gwarantowane).
Poszukuję czegoś tak do 50zł, dostępnego stacjonarnie, w miarę trwałego i najlepiej gdyby w gamie kolorystycznej był jasny odcień z żółtymi tonami (coś w stylu maybelline affinimat 14 creamy beige).
Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
__________________
Ze złym humorem jest tak, jak z lenistwem, bo jest to rodzaj lenistwa; natura nasza jest bardzo do niego skłonna.

Edytowane przez black_muffin
Czas edycji: 2016-03-19 o 12:20
black_muffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 17:57   #4368
Ennyo
Raczkowanie
 
Avatar Ennyo
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 110
Dot.: Duży problem z cerą i dekoltem

Hmm czytam i myślę, że mamy podobny problem,z tym, że ja mam do tego w komplecie wypryski. Faktycznie jak jestem saute to przez naczynkową cerę twarz wydaje się być ciemniejsza od szyi.
Produkty pięlęgnacyjne do skóry naczynkowej Avene, La Roche Posay itp. nie sprawdziły się u mnie. Uważam, że podstwa to: dobry tonik z witaminą c lub z kwasem hialuronowym (Ponoć tonik Norel z kwasem migdałowym jest świetny, ale używamy go wieczorem). Rano serum z witaminą c, następnie krem z filtrem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...do-twarzy.html, podkład lub krem bb - nie wiem jak jasną masz cerę, ale najlepszym podkładem niepodkreślającym suchych skórek jest wg mnie Givenchy Teint Couture Balm (sprawdzony podczas kuracji retinolem). Najlepiej kolor podkłądu dobierz sprawdzając jego odcień na szyi, odczekaj chwilę aby sprawdzić czy nie utlenia się, a przede wszystkim licz na siebie, bowiem konsultantki w większości same nie potrafią się dobrze pomalować, więc nie ma co liczyć na pomoc z ich strony. Puder np. Mac mineralny, Paese ryżowy.
Makijaż zmywamy delikatnym micelem np. Biodermą, Le Maadr. W zależności od tego czy myjesz twarz wodą czy nie - jeśli tak to możesz umyć twarz delikatną pianką marki Pharmaceris do skóry wrażliwej. Następnie tonik, znów serum np. z kwasem hialuronowym (obecnie używam Paese), krem pod oczy i krem do twarzy - dobrze nawilżają kremy marki Organique z serii Eternal Gold.
Jeżeli chodzi o suche skórki to doskonale sprawdziły się u mnie: peeling enzymatyczny marki Organique oraz szczoteczka myjąca do twarzy Foreo Luna Mini - dwa genialne pożeracze wiórków z twarzy.
Ennyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-19, 23:03   #4369
popcorn19
Raczkowanie
 
Avatar popcorn19
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 153
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
ktoras uzywala podkladow MARC JACOBS ?
Ja
Cytat:
Napisane przez Felis pardina Pokaż wiadomość
Wizazanki potrzebuje kryjacego podkladu lub kremu bb/cc dla cery jasnej. Cera mam sucha, ale jednoczesnie mecze sie z tradzikiem i bliznami. Tradzik grudkowy, bardzo zaawansowany. Lecze sie mascia, ktora wysusza cere. Uzywam kremu bb i korektora z dermacolu. Niestety, nadal blizny sa widoczne, nie potrafie ich dokladnie zakryc. Myslalam nad LOREAL true match lub Revlon ( podobno zapycha). Dodatkowo szukam pudru, ktory podtrzyma efekt korektora. Zalezy mi glownie na tym, zeby puder nie zmniejszal efektow podkladu i nie podkreslal blizn. Nie wiem czy lepszy sypki czy prasowany (?). Czytalam KWC i mam kilka do wyboru. Z sypkim albo PAESE albo WIBO. A z prasowanych jest sporo do wyboru, wiec jakis na pewno wybiore. Nie wiem tez czy puder lepoej nakladac gabka czy pedzlem. Z gory dziekuje za odpowiedz.
Polecam - Marc Jacobs Genius Gel Dla mnie ma średni poziom krycia, a to co prześwituje proponuje zakryć korektorem( MUFE full cover-jest mniej tłusty niż Dermacol), aby dodatkowo nie nakładać kolejnej warstwy podkładu i nie obciążać całej cery.
Loreal to dla mnie zło wcielone. Odcień n1 robi się pomarańczowy. Jakieś placki robią się na twarzy i po nałożeniu wygląda bardzoo pudrowo. koszmar.
Zarówno sypki jak i prasowany możesz 'wcisnąć w skórę' co zwiększy trwałość podkładu oraz efekt matu.
Odnośnie pudru sypkiego WIBO mogę tylko napisać, że ma bardzo intensywny zapach.
Pędzel czy gąbka? Zależy od podkładu. Mam podkłady, które świetnie wyglądają nakładane gąbką, a pędzlem nie i na odwrót.

Jeżeli nie lubisz pudrowego efektu to możesz spryskać twarz -po zrobieniu całego makijażu- wodą termalną, mgiełką(np.ziaja oliwkowa) czy też uwielbianym przeze mnie Fix Plus z MACa.
popcorn19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-20, 23:02   #4370
Masalsideffe
Przyczajenie
 
Avatar Masalsideffe
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Indywidualna sprawa - podkład do mojej cery

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, są pomocne

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Co do doboru koloru podkladu to w Niemczech jest aplikacja Douglasa, na ktorej skanuje sie swoja twarz w swietle dziennym. Aplikacja okresla twoj odcien skory i podaje ci odpowiedni kod, ktory wpisuje sie na stronie Douglasa i wyskakuja wszystkie podklady roznych marek w Twoim odcieniu. Musze przyznac, ze u mnie sprawdzilo sie to znakomicie, tylko bardzo wazne jest, aby skanowac w swietle dziennym i najlepiej na dworze (nie pod dachem). Mozesz sprobowac, jesli by cie to interesowalo.

Co do podkladu to moim zdaniem powinnas najpierw dobrac odpowiednia pielegnacje, a wtedy dopiero podklad. Jesli Twoja cera jest mocno blyszczaca kup krem matujacy (np siarkowy Barwy lub inny ktoremu ufasz i lubisz) i uzywaj go pod makijaz. Na noc proponuje cos nawilzajacego (np La Roche Posay Toleriane lub La Roche Posay Effaclar H). Kup tez bibulki matujace, bo tak naprawde kazda cera sie przetluszcza. Nakladasz puder sypki po nalozeniu podkladu? Moge polecic Make Up Forever HD powder, puder Kryolan lub MAC ma taki bialy puder w okraglym zakrecanym pojemniczku. Wszystkie te 3 sa genialne i naprawde przedluzaja efekt matowej cery. Ich nakladanie w ciagu dnia na gotowy makijaz (chocby co godzine) nie rujnuje makijazu i nie widac dodatkowej warstwy pudru.

Podklad proponuje dobierac metoda prob i bledow. Nie wiem ile chcesz wydac na podklad. Wydaje mi sie, ze jak sie ma ladna i bezproblemowa cere to znajdzie sie dobry podklad w kazdej polce cenowej, ale w przypadku cery kaprysnej polecilabym zainwestowac w cos lepszego. Wybierz sie do Douglasa/Sephory/MACa/itp i poradz sie konsultantki. Niech Ci zrobi probki kilku podkladow i wyprobuj sobie je w domu na spokojnie.
Fajnie wiedzieć o aplikacji Douglasa, pobrałam ją na telefon i spróbuję ją przetestować w najbliższym czasie Skorzystam też z innych rad i wypróbuję te różne kosmetyki.
Nakładam puder, nakładam też ostatnio puder transparentny.

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Cytat:
Napisane przez liv87 Pokaż wiadomość
Czytając ten kawałek powtórzę chyba setny raz w podobnych tego typu wątkach: nie szukaj i nie kupuj matujących, tylko zainwestuj w pielęgnację nawilżającą (nawet nie patrz na pielęgnację do mieszanej i tłustej). Znikną suche skórki wokół nosa i cera nie będzie się tak błyszczeć, bo będzie miała odpowiednie nawilżenie - ciagle matujesz, dlatego cera "chce się nawilżyć" i produkuje nadmiar sebum. Miałam dokładnie ten sam problem - ciągle tylko szukałam matującej pielęgnacji i kosmetyków, a suche skórki nie dało się niczym ukryć. Pewna pani zaproponowała mi przerzucenie się na ekstremalne nawilżanie i na kosmetyki do cery suchej. Od prawie roku (odkąd zmieniłam pielęgnację) nie widzialam nigdy więcej suchych skorek! Dalej czoło mi się świeci (już nie tak mocno), ale nie jest to już mój największy problem i stosuję do tego matujące bibulki.
Kupiłam wczoraj skuszona promocją Yves Rocher (darmowy tusz za zakupy dwukrotne zakupy) kremik do cery trądzikowej i go wypróbowuję.. po pierwszej aplikacji może zachwycona nie byłam, ale pożyjemy, zobaczymy :P
A co do kremów nawilżających, to zgadzam się - mam bardziej matową cerę po moim kremie Clarinsa niż po specyfikach matujących.
Co do bibułek - z czym to się je ? )
Masalsideffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 06:10   #4371
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Indywidualna sprawa - podkład do mojej cery

Cytat:
Napisane przez Masalsideffe Pokaż wiadomość

...

Kupiłam wczoraj skuszona promocją Yves Rocher (darmowy tusz za zakupy dwukrotne zakupy) kremik do cery trądzikowej i go wypróbowuję.. po pierwszej aplikacji może zachwycona nie byłam, ale pożyjemy, zobaczymy :P
A co do kremów nawilżających, to zgadzam się - mam bardziej matową cerę po moim kremie Clarinsa niż po specyfikach matujących.
Co do bibułek - z czym to się je ? )
Bibułki stosuje się do matowania cery bez naruszania makijażu, do poprawek. Są do kupienia w drogeriach. Ja używałam już różnych: Oriflame, Art Deco, ale najlepsze są z Shiseido.
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 08:50   #4372
olajestem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7
GG do olajestem
Dot.: Duży problem z cerą i dekoltem

W tym filmiku jest maskowanie https://m.youtube.com/watch?v=vOlPMpXeU_E 😃
olajestem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 12:19   #4373
renia177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 5
Post podkład revlon + krem

Witam was dziewczęta
Od jakiegoś czasu stosuje podkład revlon colorstay do cery tłustej, początkowo pod podkład nakładałam niewielką ilość zwykłego kremu nivea baby ponieważ moja skóra pomimo tego iż należy do typu tłustego, czasami łuszczy się w strefie T.
Jednak ostatnio po nałożeniu podkładu na krem widzę iż "waży", wygląda to dosyć nieestetycznie, wyczytałam iż podkład ten nie lubi się z wszystkimi kremami.
I tutaj pojawia się moje pytanko, jaki krem polecacie pod ten podkład?
Może są tutaj osoby które mają podobne doświadczenia?
Z góry dziękuje za pomoc,
pozdrawiam
renia177 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 12:23   #4374
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: podkład revlon + krem

Cytat:
Napisane przez renia177 Pokaż wiadomość
Witam was dziewczęta
Od jakiegoś czasu stosuje podkład revlon colorstay do cery tłustej, początkowo pod podkład nakładałam niewielką ilość zwykłego kremu nivea baby ponieważ moja skóra pomimo tego iż należy do typu tłustego, czasami łuszczy się w strefie T.
Jednak ostatnio po nałożeniu podkładu na krem widzę iż "waży", wygląda to dosyć nieestetycznie, wyczytałam iż podkład ten nie lubi się z wszystkimi kremami.
I tutaj pojawia się moje pytanko, jaki krem polecacie pod ten podkład?
Może są tutaj osoby które mają podobne doświadczenia?
Z góry dziękuje za pomoc,
pozdrawiam
Krem Nivea ma w sobie dużo parafiny, nic dziwnego, że Ci się podkład na tym nie trzyma. Poszukaj czegoś lżejszego, na bazie wody.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 20:40   #4375
danielqa44
DanielQa
 
Avatar danielqa44
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 16
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

ja mam mega problem z cerą a raczej ze suchymi skórkami. Biore tabletki nawadniające, robie peelingi i maseczki ale i tak mam te straszne skórki wypróbowałam już wiele podkładów ale żaden mi nie zakrywa tych skórek macie jakis podklad który wam na 100% zakrył suche skórki?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
danielqa44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 21:03   #4376
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

celuj w podklady nawilzajace.
ale generalnie to podklad ma nie zakrywac suchych skorek tylko ty musisz sie ich pozbyc
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 22:05   #4377
1273bc5d9eab8ca69e607ab4a8d65503c2bb7223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 56
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Doradźcie coś dziewczyny :

Potrzebuję jasnego, niezapychającego podkładu- to są moje dwa podstawowe wymagania. Nie oczekuję bardzo mocnego krycia, w razie czego jest korektor. Byłoby dobrze gdyby był trwały- nie wymagam nie wiadomo ile, byleby nie schodził za każdym razem jak dotknę twarzy i nie paprał wszystkiego dookoła.

Do tej pory używałam Maybelline Affiniton w kolorze 03- Sand beige. Nie był idealny, kolor był trochę za ciemny, ale nie zapychał więc trzymałam się go kurczowo przez kilka ostatnich lat. Ostatnio wyszła jednak jakaś nowa, ulepszona wersja i teraz już kompletnie się z moją twarzą nie dogaduje. Mam też Colorstay 150 buff i jest okej, ale to mocno kryjący, ciężki podkład więc używam go tylko na większe wyjścia- boję się stosować go na codzień.

Generalnie mam chyba cerę mieszaną: z pozostałościami po trądziku, strefa T lubi się błyszczeć czasami, ale też niestety bardzo często się przesuszam.

Koniecznie potrzebuję czegoś nowego, a boję się eksperymentować, bo już i tak moja cera nie wygląda najlepiej

Edytowane przez 1273bc5d9eab8ca69e607ab4a8d65503c2bb7223
Czas edycji: 2016-03-21 o 22:07
1273bc5d9eab8ca69e607ab4a8d65503c2bb7223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-22, 07:14   #4378
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: jaki podkład?

Cytat:
Napisane przez Masalsideffe Pokaż wiadomość
Witam,
to mój pierwszy wątek
Zdecydowałam się na założenie konta, ponieważ, mimo iż Wizaż.pl jest moim guru przed zakupem kosmetyków (zawsze sprawdzam opinie), nie potrafię na podstawie informacji dostarczonych przez forumowiczki wybrać sobie podkładu do mojej mieszanej cery. Nie wiem nawet jak sprawdzić czy kolor mojej skóry jest w odcieniu ciepłym czy chłodnym. Powiedziałabym - pośrednim
Moja cera jest bardzo przetłuszczająca się, na nosie jedynie jest sucha. Zazwyczaj moim problemem jest to, że po jakimś czasie po wykonaniu makijażu zaczyna mi wszystko po prostu spływać. Dodam, że jakieś 15 min. po umyciu twarz zaczyna wydzielać sebum. Z kosmetykami, ich doborem jest tragedia. Są kosmetyki nawilżające, które świetnie 'reperują' moją cere np. ...nawilżający... krem Clarins HydraQuench - dla normalnej bądź suchej cery.. moja twarz jest nawilżona, ale nie robi się tak bardzo tłusta, wręcz wygląda dobrze nawet kilka godzin po wsiąknięciu ! co do fluidów - z tych co ostatnio używałam to Affinitone, Affinimat, pomiędzy nimi zużyłam 2 lub 3 opakowania Match Perfection Rimmela, który używam teraz tylko na nos. Chociaż pięknie dopasowuje się do mojej twarzy, po kilku godzinach nie tylko się świecę, jestem po prostu tłusta. Jest to o ile się nie mylę, nawilżający podkład więc..hmm..chyba pogłębia problem. Do rzeczy. Poszukuję podkładu, który jednocześnie na długo będzie matował taki rodzaj skóry bez nienaturalnego efektu, nie będzie pozostawiał smug, nie będzie podkreślał skórek na nosie i będzie ładnie pachniał. Najlepiej żeby był tak samo niewidoczny jak ten z Rimmela. Nie wiedziałam czy sugerując się opiniami, gdy na temat jednego produktu są zarówno dobre jak i złe, uda mi się ostatecznie coś wywnioskować, dlatego skusiłam się by poprosić o poradę kogoś kto na ten temat będzie wiedział więcej niż ja.
Cytat:
Napisane przez adao96 Pokaż wiadomość
Cześć Używam podkładu Revlon Colorstay 180, ale niestety szybko mi się kończy, bo dużo potrzebuję go na szyję, gdyż jest troszkę ciemniejszy od mojej skóry :P Czy znacie jakiś tańszy podkład w tym samym odcieniu, abym nie musiała go sobie żałować też na biust? :P
Cytat:
Napisane przez uwielbienie Pokaż wiadomość
Wizażanki,
potrzebuję Waszej porady w związku z pielęgnacją, a raczej makijażem twarzy.
Mam duży problem z odpowiednim dobraniem podkładu.
Moja cera jest ogólnie sucha, trochę naczynkowa. Naczynka widoczne są na płatkach nosa i w niektórych miejscach zaczerwienienia na policzkach. Nie mam problemu z trądzikiem.
Niestety mam problem z przebarwieniami. Mam wrażenie, że nawet bez makijażu moja twarz jest ciemniejsza od szyi czy dekoltu.

Używam całkiem dobrych kremów do cery naczynkowej i suchej (Avene, Mixa, La Roche-Posay), mimo to sucha skóra i tak odznacza się np. po bokach nosa, na czole, czasem na policzkach.
Robię peelingi, używam też pasty do oczyszczania twarzy z Ziaji, ale i tak widać zaskórniki. (Jak się ich pozbyć? Co polecacie w tym zakresie?)

I co do podkładu.
Za każdym razem, gdy kupię nowy podkład to na początku wydaje się ok. (Latem zazwyczaj używam kremu BB z Garniera)
Ostatnio używałam podkładu do cery naczynkowej Clinique Redness Solutions Makeup SPF 15, odcień Alabaster, najjaśniejszy.
Na początku byłam zachwycona, gdyż odcień wydawało mi się, że jest dobrze dobrany, przykrywał moje zaczerwienienia, był wydajny, nie tworzył efektu maski. Używałam go jakieś ponad pół roku. Ostatnio mam wrażenie, że już nie spełnia swojego zadania. Ściera się, widać zaczerwienienia, widać suche skórki.
Jest już na wykończeniu, więc muszę kupić nowy podkład, ale zupełnie nie wiem jaki.
Gdy pójdę do drogerii chcę już mieć jakieś obeznanie, co mogłabym kupić, bo za każdym razem jest tak, że konsultantki i tak namawiają i zachwalają produkty swojej marki...

I ostatnia sprawa to puder. Z tym też mam ogromny kłopot bo nie trafiłam jeszcze na żaden idealny. Zależy mi, żeby nie zmieniał koloru podkładu (ale z kolei transparentne robią mi "mąkę" na twarzy), żeby się nie ścierał, matowił. Teraz używam jakiegoś hypoalergicznego z Bell, ale niestety szybko zaczynam się błyszczeć.

Co poradzicie?
Pozdrawiam!
Cytat:
Napisane przez black_muffin Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Pewnie takich wątków jest milion, ale bardzo potrzebuję waszej pomocy. Otóż mam ogromny problem z doborem podkładu. Od ponad roku używałam Bell dopasowujący się do skóry i wszystko było pięknie cacy, aż w pewnym momencie po prostu koszmarnie mnie uczulił, miejscami mam takie jakby suche strupy (rany?) na twarzy, a mniej więcej godzinę-dwie po nałożeniu cała twarz zaczyna mnie swędzieć. Do tego moja cera jest ekstremalnie naczynkowa,bez makijażu jestem czerwona (po zmyciu podkładu skóra jest jeszcze bardziej zogniona), więc chodzenie bez makijażu do szkoły kompletnie odpada, bo wyglądam strasznie ( jak raz poszłam bez nałożenia podkładu ze znajomymi na miasto to kolega z troską dopytywał się czemu jestem taka cała czerwona ). Niestety moja cera jest też ekstremalnie mieszana, bo miejscami przesuszona, a w strefie T świecę się jak pochodnia (nawet po obfitym przypudrowaniu), więc wszystkie kremy BB i inne lekko koloryzujące wynalazki odpadają (miałam undertwenty bb i fluid do cery naczynkowej z iwostinu- świecenie po godzinie gwarantowane).
Poszukuję czegoś tak do 50zł, dostępnego stacjonarnie, w miarę trwałego i najlepiej gdyby w gamie kolorystycznej był jasny odcień z żółtymi tonami (coś w stylu maybelline affinimat 14 creamy beige).
Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Wszystkie wątki dotyczą w zasadzie doboru podkładu, więc przesuwam je do wątku zbiorczego.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-22, 07:23   #4379
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: podkład revlon + krem

Cytat:
Napisane przez renia177 Pokaż wiadomość
Witam was dziewczęta
Od jakiegoś czasu stosuje podkład revlon colorstay do cery tłustej, początkowo pod podkład nakładałam niewielką ilość zwykłego kremu nivea baby ponieważ moja skóra pomimo tego iż należy do typu tłustego, czasami łuszczy się w strefie T.
Jednak ostatnio po nałożeniu podkładu na krem widzę iż "waży", wygląda to dosyć nieestetycznie, wyczytałam iż podkład ten nie lubi się z wszystkimi kremami.
I tutaj pojawia się moje pytanko, jaki krem polecacie pod ten podkład?
Może są tutaj osoby które mają podobne doświadczenia?
Z góry dziękuje za pomoc,
pozdrawiam
Przesuwam do wątku, gdzie jest sporo użytkowniczek tego podkładu, więc zapewne problem będzie im znany .
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-22, 08:49   #4380
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: jaki podkład?

Cytat:
Napisane przez black_muffin Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Pewnie takich wątków jest milion, ale bardzo potrzebuję waszej pomocy. Otóż mam ogromny problem z doborem podkładu. Od ponad roku używałam Bell dopasowujący się do skóry i wszystko było pięknie cacy, aż w pewnym momencie po prostu koszmarnie mnie uczulił, miejscami mam takie jakby suche strupy (rany?) na twarzy, a mniej więcej godzinę-dwie po nałożeniu cała twarz zaczyna mnie swędzieć. Do tego moja cera jest ekstremalnie naczynkowa,bez makijażu jestem czerwona (po zmyciu podkładu skóra jest jeszcze bardziej zogniona), więc chodzenie bez makijażu do szkoły kompletnie odpada, bo wyglądam strasznie ( jak raz poszłam bez nałożenia podkładu ze znajomymi na miasto to kolega z troską dopytywał się czemu jestem taka cała czerwona ). Niestety moja cera jest też ekstremalnie mieszana, bo miejscami przesuszona, a w strefie T świecę się jak pochodnia (nawet po obfitym przypudrowaniu), więc wszystkie kremy BB i inne lekko koloryzujące wynalazki odpadają (miałam undertwenty bb i fluid do cery naczynkowej z iwostinu- świecenie po godzinie gwarantowane).
Poszukuję czegoś tak do 50zł, dostępnego stacjonarnie, w miarę trwałego i najlepiej gdyby w gamie kolorystycznej był jasny odcień z żółtymi tonami (coś w stylu maybelline affinimat 14 creamy beige).
Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Hej, wg mnie powinnaś zacząć od odpowiedniej pielęgnacji, coś musi być nie tak skoro skóra jest podrażnieniona, zaogniona (być.moze to jakieś schorzenie dermatologiczne?). Kupiłbym dobrze nawilżający krem, maseczkę (polecam algi ) peelingi Enzymatyczne. Ja akurat nie lubię i nie stosuje, ale może sprawdziły by się u Ciebie podkłady mineralne (tylko one nie są dostępne stacjonarnie). Przy tak wrażliwej skórze im mniej chemii tym lepiej, ale z drogerii mogę polecić loreal True match, revlon colorstay, loreal infalliable.
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.