Studia Bez Matury? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-10, 15:41   #1
LegalnaBrunetka
Przyczajenie
 
Avatar LegalnaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Question

Studia Bez Matury?


Witajcie! zastanawiałam się czy istnieje cos takiego jak studia bez matury.. szperam w intrnecie, ale mam mieszane uczucia. Pytam zwłaszcza w konteksie osób, które są już z poprzedniego pokolenia i ta matura nie była rzeczą tak oczywista jak teraz. Myślicie, że istnieje możliwość pójścia na studia bez zdanej matury? Znacie takie uczelnie? A może macie jakieś doświadczenie? Napiszcie o sobie a ja szukam dalej
LegalnaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 15:47   #2
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Studia Bez Matury?

NIE ISTNIEJE coś takiego jak studia bez matury.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 15:50   #3
kasica6662
Zadomowienie
 
Avatar kasica6662
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 1 982
Dot.: Studia Bez Matury?

Nigdy o czymś takim nie słyszałam. Z życia mogę dać tylko przykład koleżanki. Niezdany przedmiot dodatkowy, ale na studia się dostała. Co prawda, geografia nie jest jej potrzebna na pedagogice...
__________________
Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

Moje dzieła
Preferencje


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 16:55   #4
izunia1982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 323
Dot.: Studia Bez Matury?

Cytat:
Napisane przez LegalnaBrunetka Pokaż wiadomość
Witajcie! zastanawiałam się czy istnieje cos takiego jak studia bez matury.. szperam w intrnecie, ale mam mieszane uczucia. Pytam zwłaszcza w konteksie osób, które są już z poprzedniego pokolenia i ta matura nie była rzeczą tak oczywista jak teraz. Myślicie, że istnieje możliwość pójścia na studia bez zdanej matury? Znacie takie uczelnie? A może macie jakieś doświadczenie? Napiszcie o sobie a ja szukam dalej
gdyby można było isc na studia bez matury to by sobie ludzie maturą głowy nie zawracali
izunia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 16:57   #5
malagaw
Zakorzenienie
 
Avatar malagaw
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 402
Dot.: Studia Bez Matury?

Bez matury można iść co najwyżej do jakiegoś studium, szkoły policealnej, a i to nie do każdej.
__________________
Procrastinate now and panic later.
malagaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 17:12   #6
Kultura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 49
Dot.: Studia Bez Matury?

Cytat:
Napisane przez kasica6662 Pokaż wiadomość
Nigdy o czymś takim nie słyszałam. Z życia mogę dać tylko przykład koleżanki. Niezdany przedmiot dodatkowy, ale na studia się dostała. Co prawda, geografia nie jest jej potrzebna na pedagogice...
Niezdany przedmiot dodatkowy nie powoduje "nie posiadania" matury. Nie zdasz dodatkowego, zdasz obowiązkowe - masz zdaną maturę. Więc przykład nie do tematu, bo mature miała.

Autorce tematu radzę po prostu "zrobić" tą maturę ).

Edytowane przez Kultura
Czas edycji: 2011-05-10 o 17:17
Kultura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 17:25   #7
89kasssik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Studia Bez Matury?

nie ma takiej opcji jak studia bez matury. poza tym skoro nie chcesz zdawac matury jak wyobrazasz sobie studiowanie? na studiach 2 razy w roku akademickim jest sesja, w porównaniu do której matura to mały pikuś
89kasssik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-10, 19:31   #8
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Studia Bez Matury?

Nie ma studiowania bez matury, można iść do szkoły policealnej czy na jakieś studium.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 20:50   #9
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia Bez Matury?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 21:26   #10
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Studia Bez Matury?

To jaki byłby w ogóle sens w przebywaniu przez 3 lata w szkole średniej? Gdyby tak się dało, to wtedy szło by się na studia zaraz po gimnazjum.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 08:21   #11
gerda73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Studia Bez Matury?

Dobrze, ze znalazlam taki watek, bo chcialbym tez studiowac, ale nie posiadam matury.

Jestem niemka i skonczylam szkole srednia. Potem zrobilam "wyksztalcenie" zawodowe jako urzędniczka bankowa. To pozwoli mi w niemczech studiowac okreslone obszar kierunkow jak ekonomia i zarzadzanie.

Chcialabym zapytac czy tak to tez jest mozliwe w Polsce. Widzalam w necie ta strona Studia bez matury, gdzie podaja przklady na szkoly, gdzie studiowanie bez matury jest mozliwe. Niestety czesc tej strony jest akurat w przebudowie, a nie wszystko rozumiem. Jest taka szkola jak TEB lub Cosinus porwonowalna z studia na jakis uniwersytecie?

Dzieki za pomoc!
gerda73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-11, 11:46   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia Bez Matury?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 15:08   #13
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Studia Bez Matury?

juz lepiej isc do liceum wieczorowego i w danym okresie czasu zrobic ta mature (jest to okolo 1 rok), a potem mozna isc na studia.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 19:43   #14
doderic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 17
Dot.: Studia Bez Matury?

Cytat:
Napisane przez gerda73 Pokaż wiadomość
Dobrze, ze znalazlam taki watek, bo chcialbym tez studiowac, ale nie posiadam matury.

Jestem niemka i skonczylam szkole srednia. Potem zrobilam "wyksztalcenie" zawodowe jako urzędniczka bankowa. To pozwoli mi w niemczech studiowac okreslone obszar kierunkow jak ekonomia i zarzadzanie.

Chcialabym zapytac czy tak to tez jest mozliwe w Polsce. Widzalam w necie ta strona Studia bez matury, gdzie podaja przklady na szkoly, gdzie studiowanie bez matury jest mozliwe. Niestety czesc tej strony jest akurat w przebudowie, a nie wszystko rozumiem. Jest taka szkola jak TEB lub Cosinus porwonowalna z studia na jakis uniwersytecie?

Dzieki za pomoc!
raczej bym ich nie porównywała, zależy czego szukasz...
z tego co wiem cosinus - policealne ma bezpłatne i ma dużo oddziałów, więc jest niemal w każdym większym mieście - w TEB trzeba płacić
doderic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 22:53   #15
LegalnaBrunetka
Przyczajenie
 
Avatar LegalnaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: Studia Bez Matury?

wielkie dzięki za odpowiedzi! rozjaśniło mi to troche sprawę gerda, jesteś trochę w podobnej sytuacji jak ja, z tym, że ja jestem Polką i u nas wykształcenie zawodowe chyba jednak inaczej traktowane jest niż w Niemczech. Myślę, że najlepiej będzie tak jak piszecie po porstu zdać mature. dzięki za podanie linka, na tym www.studia-bez-matury.pl pisza tez o możłiwościach podjęcia kursu maturalnego, może warto.. okaże się, czy dam radę czy nie, bo po wielu latach to nie jest takie proste.
ps. jesteście pewne, że ten cosinus jest bezpłatny, nie ma żadnych ukrytych kosztów?
LegalnaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 21:31   #16
mmademoiselle
Raczkowanie
 
Avatar mmademoiselle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 73
Dot.: Studia Bez Matury?

Nie chce nic blednego wnosic, ale slyszalam ze na niektorych uczelniach przyjmuja takie osoby ale przy obronie licencjatu (lub magistra jesli sa ta studia jednolite magisterskie) nalezy doniesc swiadectwo zdania matury, ma się na to 3 lub 5/6 lat w zaleznosci od studiow. Pewnie bede teraz zaatakowana, ale tak powiedziala mi moja wychowawczyni
mmademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 13:57   #17
LegalnaBrunetka
Przyczajenie
 
Avatar LegalnaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: Studia Bez Matury?

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
Nie chce nic blednego wnosic, ale slyszalam ze na niektorych uczelniach przyjmuja takie osoby ale przy obronie licencjatu (lub magistra jesli sa ta studia jednolite magisterskie) nalezy doniesc swiadectwo zdania matury, ma się na to 3 lub 5/6 lat w zaleznosci od studiow. Pewnie bede teraz zaatakowana, ale tak powiedziala mi moja wychowawczyni
a słyszałaś może jakie to są uczelnie? jakieś przykładowe... ?
LegalnaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 15:15   #18
mmademoiselle
Raczkowanie
 
Avatar mmademoiselle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 73
Dot.: Studia Bez Matury?

wszystkie niby, jezeli sa wolne miejsca to przyjmuja. idz do dziekanatu pierwszej lepszejj uczelni najlepiej prywatnej bo w panstwowej moga patrzec na ciebie z gory bardziej;p i sie dowiedz
mmademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 16:22   #19
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Studia Bez Matury?

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
Nie chce nic blednego wnosic, ale slyszalam ze na niektorych uczelniach przyjmuja takie osoby ale przy obronie licencjatu (lub magistra jesli sa ta studia jednolite magisterskie) nalezy doniesc swiadectwo zdania matury, ma się na to 3 lub 5/6 lat w zaleznosci od studiow. Pewnie bede teraz zaatakowana, ale tak powiedziala mi moja wychowawczyni
nonsens..

nie atakuje tylko tak uwazam

chyba,ze jest to robione na granicy prawa.. malo chetnych to my Cie przyjmiemy,a Ty bylebys do obrony doniosl swiadectwo... no ale jest tam data wiec nie wiem..
nie wydaje mi sie,zeby takie cos mialo prawo istniec
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 18:53   #20
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Studia Bez Matury?

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
Nie chce nic blednego wnosic, ale slyszalam ze na niektorych uczelniach przyjmuja takie osoby ale przy obronie licencjatu (lub magistra jesli sa ta studia jednolite magisterskie) nalezy doniesc swiadectwo zdania matury, ma się na to 3 lub 5/6 lat w zaleznosci od studiow. Pewnie bede teraz zaatakowana, ale tak powiedziala mi moja wychowawczyni
A mnie wychowawca mówił, że któraś z prywatnych uczelni tak zrobiła i potem wybuchła z tego afera, że niby w gazecie pisali bo to jest niezgodne z prawem...
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 07:25   #21
malamila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 94
Dot.: Studia Bez Matury?

Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
A mnie wychowawca mówił, że któraś z prywatnych uczelni tak zrobiła i potem wybuchła z tego afera, że niby w gazecie pisali bo to jest niezgodne z prawem...
no właśnie, bo to jest niezgodne z systemem edukacyjnym - nie ma żadnej możliwości - żadnej furtki, aby bez matury isc na studia.
Wtedy rozwiązaniem są policealne - ale nie studia.
malamila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 13:00   #22
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Studia Bez Matury?

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
wszystkie niby, jezeli sa wolne miejsca to przyjmuja.
bzdura
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 20:56   #23
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 310
Dot.: Studia Bez Matury?

Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
A mnie wychowawca mówił, że któraś z prywatnych uczelni tak zrobiła i potem wybuchła z tego afera, że niby w gazecie pisali bo to jest niezgodne z prawem...

tez mi sie cos obilo o uszy swego czasu i bylo to o WSHE o ile sie nie myle.
__________________
ćwiczę od 16.05.2013

shred level1 level2 level3
Mel B :
posladki
ramiona
lizawietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 09:43   #24
LegalnaBrunetka
Przyczajenie
 
Avatar LegalnaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: Studia Bez Matury?

Cytat:
Napisane przez lizawietta Pokaż wiadomość
tez mi sie cos obilo o uszy swego czasu i bylo to o WSHE o ile sie nie myle.
byłam na stronie wshe i przy rekrtacji zawsze napisane jest, że jednym z wymaganych dokumentów jest świadectwo dojrzałości, więc dupa. Może kiedyś tak było, ale teraz chyba rzeczywiście wszędzie wymagają matury. no trudno, nie mogę tylko skumac do końca co pisza na tej stronie www.studia-bez-matury.pl ale chyba jednak chodzi o studium. A zdawal ktos z was mature w takiej szkole dla doroslych będąc już dorosłym? Troche nie mogę sobie wyobrazić i powiem szczerze, że się trochę wstydzę.. nie wiem czy słusznie (?) co myślicie
LegalnaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 19:49   #25
lizawietta
Zadomowienie
 
Avatar lizawietta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 310
Dot.: Studia Bez Matury?

Cytat:
Napisane przez LegalnaBrunetka Pokaż wiadomość
byłam na stronie wshe i przy rekrtacji zawsze napisane jest, że jednym z wymaganych dokumentów jest świadectwo dojrzałości, więc dupa. Może kiedyś tak było, ale teraz chyba rzeczywiście wszędzie wymagają matury. no trudno, nie mogę tylko skumac do końca co pisza na tej stronie www.studia-bez-matury.pl ale chyba jednak chodzi o studium. A zdawal ktos z was mature w takiej szkole dla doroslych będąc już dorosłym? Troche nie mogę sobie wyobrazić i powiem szczerze, że się trochę wstydzę.. nie wiem czy słusznie (?) co myślicie

no to że pisali tak na stronie o niczym nie swiadczy mieli napisac jak wół- nie zdales matury ale zapisz sie bo studia bez matury tylko u nas? Mowie tylko co mi sie obilo o uszy bo taka afera na pewno była( ze swiadectwo matury mozna bylo dostarczyc rok poźneij gdy poprawi sie ta mature na przyklad, a nie ze dostalo sie dyplom ukonczenia bez matury)
__________________
ćwiczę od 16.05.2013

shred level1 level2 level3
Mel B :
posladki
ramiona
lizawietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 20:14   #26
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Studia Bez Matury?

Cytat:
Napisane przez lizawietta Pokaż wiadomość
no to że pisali tak na stronie o niczym nie swiadczy mieli napisac jak wół- nie zdales matury ale zapisz sie bo studia bez matury tylko u nas? Mowie tylko co mi sie obilo o uszy bo taka afera na pewno była( ze swiadectwo matury mozna bylo dostarczyc rok poźneij gdy poprawi sie ta mature na przyklad, a nie ze dostalo sie dyplom ukonczenia bez matury)
Dokładnie to samo słyszałam Żeby dostać dyplom trzeba było poprawić maturę Tak czy siak, złamali prawo.
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.