Dobry krem, który zatrzyma przetłuszczanie się twarzy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-15, 13:03   #1
upDates6369
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Exclamation

Dobry krem, który zatrzyma przetłuszczanie się twarzy?


Leczę się dermatologicznie od 3 msc na trądzik. Mam strasznie przetłuszczającą się skórę, jestem ładną dziewczyną, ale ta cera mnie przeraża. Dermatolog powiedziała, żebym kupiła jakiś krem nawilżający po którym skóra się nie przetłuszczała, dała mi też próbkę kremu Aknicare efekt jakoś mnie nie powalił na kolana, próbka była tak mała, że mogłam skorzystać tylko 3 dni i mam mieszane uczucia. Do tego kosztuje ok 60 zł a ja już od 3 miesięcy czy 4 wydałam 500 zł na antybiotyki, kremu i wizyty, powoli przechodzi, ale muszę się uporać z tą tłustą skórą. Pomóżcie w styczniu mam bal a nie chce iść na 5 godzin z tłustym ryjem

Dodam, że myję twarz rano mydłem a już w szkole czuje, że twarz jest tłusta
upDates6369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 14:41   #2
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Dobry krem, który zatrzyma przetłuszczanie się twarzy?

Cytat:
Napisane przez upDates6369 Pokaż wiadomość
Dodam, że myję twarz rano mydłem a już w szkole czuje, że twarz jest tłusta
Myjesz twarz zwykłym mydłem? Z tego co wiem, mydło bardzo wysusza, więc automatycznie skóra się przetłuszcza, żeby sobie z tym poradzić. Lepiej kup jakiś łagodny żel do mycia twarzy.
A co do kremów nawilżających, to niestety raczej kwestia prób i błędów. Ja używam krem nawilżający z Fitomedu (ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...radycyjny.html) i skóra mi się trochę mniej świeci. Ale nie wierzę w cuda, że jakiś krem skutecznie wyeliminuje świecenie.

Możesz też używać bibułek matujących (lub nawet delikatnie zwykłej chusteczki higienicznej), żeby zlikwidować świecenie.
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 15:58   #3
agniksz
Przyczajenie
 
Avatar agniksz
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
GG do agniksz
Dot.: Dobry krem, który zatrzyma przetłuszczanie się twarzy?

oj, mycie twarzy mydłem nie kończy się dobrze dla cery przetłuszczającej się...
sama tan etap przechodziłam i problem wracał ze zdwojoną siłą :/
rzeczywiście powinnaś zainwestować w jakiś delikatny żel.
ogólnie na noc nawilżam skórę, w ciągu dnia jestem zmuszona używamć matujących kremów np. ten z Farmony (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-i-na-noc.html), zimą jednak staram się w ciągu dnia też ją nawilżać, wiadomo pogoda, mrozy itd. i tutaj mogłabym polecić Ci ten krem Lirene: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...848468#r848468
ponieważ nie zostawia żadnego tłustego filmu, mimo że też mam cerę tłustą, bardzo fajnie wchłania się, nawilża.
__________________
http://agnikowa.blogspot.com/
agniksz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 16:20   #4
_camilla
Raczkowanie
 
Avatar _camilla
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 74
Dot.: Dobry krem, który zatrzyma przetłuszczanie się twarzy?

Nie myj buźki samym mydłem, to tylko pogarsza sprawę. Kup sobie jakiś delikatny płyn bezalkoholowy lub coś w tym rodzaju.
Co do kremu, to jedynie jaki mogę polecić to Dax Cosmetics - Siarkowa moc, kremik w pomarańczowym słoiczku. Moim zdaniem matuje świetnie. Nie mam bardzo tłustej cery, ale w strefie T zdarza się się błyszczeć, zwłaszcza przed @. Nie wiem, czy taki drogeryjny krem Ci pomoże, ale warto spróbować
__________________
Keep me safe inside
Your arms like towers
Tower over me  
_camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 16:52   #5
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Dobry krem, który zatrzyma przetłuszczanie się twarzy?

Popieram, mydło to zuoooo zwłaszcza przy tłustej cerze :P Polecam Ci piankę fizjologiczną z la roche posay https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...iologique.html i do tego krem matujący apteczny (u mnie super spisywał się ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...nte-creme.html )

Pamiętaj - im mniej kosmetyków używasz tym lepiej dla twojej skóry. Jeśli chodzi o makijaż najlepsze do skóry tłustej są podkłady w musie.

Pozdrawiam.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 20:49   #6
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: Dobry krem, który zatrzyma przetłuszczanie się twarzy?

Witam,
Zgadzam się, z poprzedniczkami że powinnaś zrezygnować z mydła przy tłustej skórze bo tylko pogarszasz skórę, która musi się bronić. Kup sobie jakiś żel, u mnie przy cerze mieszanej, tłustej w strefie T sprawuje się dobrze LP Effeclar, jeżeli chodzi o kremy matujące jedynym jaki jeszcze się nieźle sprawował ale niestety w okolicach w których mam skłonności do przesuszeń bardzo wysuszał skórę był krem tej samej seri. W końcu zrezygnowałam z kremów matujących kupiłam zwykły niezapychający apteczny krem nawilżający i kupiłam puder silnie matujący.
Jeśli widzisz, że skóra się świeci usuń nadmiar sebum przykładając zwykłą, czystą chusteczkę higieniczną.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 21:39   #7
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Dobry krem, który zatrzyma przetłuszczanie się twarzy?

Zależy jakie mydło, bo bywają i takie naturalne, które pomagają w problemie. Mam łojotokowe zapalenie skóry i korzystam z mydeł glinkowych, przetłuszczanie się zmniejszyło. W każdym razie na przetłuszczanie nawet bez łzs pomaga krem Uriage DS Emulsion.
Skórę po prostu należy dobrze nawilżać, żeby się nie przetłuszczała, i zapomnieć o środkach matujących, które "matują" często na przykład przez alkohol w składzie.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.