Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-08, 19:02   #31
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
ja mam tego kallosa - użyłam go dziś po raz pierwszy i włosy boskie

a czy ma on w składzie dużo sylikonów?
Nie wiem czy on ma w składzie w ogóle coś wartościowego
Jak dla mnie, to bardziej przypomina... cement [mika, dwutlenek tytanu]
Nie zawiera silikonów, ale skład ma paskudny, niemalże same konserwanty , jedynie propylene glycol ma jakieś właściwości odżywiające i utrzymujące wilgoć.

Szkoda pieniędzy

PS. Virko, postaram się wieczorem uzupełnić pierwszy post o wytyczne do analizy
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 20:01   #32
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Szampon Bambino

Skład : Aqua, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Disodium PEG - 5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Laureth - 2, Citric Acid, Polyquaternium-10, Sodium Laureth Sulfate, Niacinamide, Bisabolol, Parfum

co myslicie ?

mam przeczucie, ze skład nie za ciekawy , ale dosłownie ŻADNEGO szamponu nie mogę dla siebie znalesc. moze ktos poleci jakis dobry szampon dla dzieci, łagodny, delikatny łatwo dostepny, z SLS.

i jeszcze jakby miał ktoś skład Ziajki szamponu to bardzo bym prosiła o wklejenie
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 20:20   #33
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Nie ma silikonów- w sumie praktycznie nic tam nie ma- a już ziół w szczególności.

Edit: a tak w ogóle to jest cały wątek o silikonach, w pierwszym poście podałam najbardziej popularne z nich, dodałam też podział ze względu na zmywalność. Tak więc to czy ma silikony czy nie można zweryfikować samemu
ale coś jednak musi być? to że nie ma ziół to już inna sprawa, ale fakt faktem że włosy po tym bardzo fajne - byłam prawie pewna że są w tym sylikony, taki był efekt.
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 21:23   #34
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
ale coś jednak musi być? to że nie ma ziół to już inna sprawa, ale fakt faktem że włosy po tym bardzo fajne - byłam prawie pewna że są w tym sylikony, taki był efekt.
Ja swego czasu zachwycałam się szamponem piwnym firmy Achem. Byłam w trakcie drugiej czy trzeciej butelki, kiedy coś mnie podkusiło przeczytać skłąd. ZERO ziół, sama chemia. Po czym miałam ładne wlosy, nie wiem i nie wnikam, bo wściekłam sie na ów "ziołowy" szampon i się z nim pożegnałam.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 22:05   #35
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość
Szampon Bambino

Skład : Aqua, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Disodium PEG - 5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Laureth - 2, Citric Acid, Polyquaternium-10, Sodium Laureth Sulfate, Niacinamide, Bisabolol, Parfum

co myslicie ?

mam przeczucie, ze skład nie za ciekawy , ale dosłownie ŻADNEGO szamponu nie mogę dla siebie znalesc. moze ktos poleci jakis dobry szampon dla dzieci, łagodny, delikatny łatwo dostepny, z SLS.
No i w sumie masz rację- połowa z tych składników jest tam zbędna. Jedyne subtancje czynne to niacynamid (wit. b3) i bisabolol (substancja czynna z rumianku o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym)

Edit: zapomniałam dodać, że są one na samym koniuszku- czyt. za wiele ich tam niema
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-04-09 o 00:23
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-08, 23:57   #36
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

EKS surgivamarine nawilżająca maseczka:

Aqua, cetearyl alcohol, steartrimonium chloride, cocamidopropyl betaine, lauryl alcohol, octyldodecanol, phospholipids, cholesterol, glycosphingolipids, fucus vesiculosus, hydrolyzed actin, chondrus crispus, maris aqua, parfum (fragrance), myristyl alcohol, isopropyl alcohol, citronellol, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool, diazolidinyl urea, methylparaben, CI 19140, CI 15510

Jak dla mnie ten skład jest zagadką, a chciałabym się dowiedzieć, co się w nim kryje.
Silikonów nie widzę, ale mogę stwierdzić że ta maseczka prawie nic nie daje.


Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość

i jeszcze jakby miał ktoś skład Ziajki szamponu to bardzo bym prosiła o wklejenie

Ziajka, szampon dla dzieci i niemowląt:

Aqua, SLS, cocamidopropyl betaine, sodium cocoamphoacetate, disodium PEG-5 laurylcitrate sulfosuccinate, Chamomillla recucita flower extract, panthenol, polyquaternium-10, PEG-120 methyl glucose dioleate, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum (fragrance) butylphenyl methylpropional, linalool, citric acid.

(mam nadzieję że się nigdzie nie pomyliłam..)
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 00:21   #37
nuvi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 147
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

DeathDealer dziekuje za pomoc

Bede maske mieszala z olejkami, zoltkami itp. wtedy pewnie bedzie skuteczniejsza
nuvi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-09, 10:14   #38
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez nuvi Pokaż wiadomość
DeathDealer dziekuje za pomoc

Bede maske mieszala z olejkami, zoltkami itp. wtedy pewnie bedzie skuteczniejsza
Nie ma za co, a maseczkę można podtuningować jeszcze proteinami i keratyną, wtedy nie trzeba będzie myć włosów ponownie, wystarczy wypłukać i już

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
EKS surgivamarine nawilżająca maseczka:

Aqua, cetearyl alcohol, steartrimonium chloride, cocamidopropyl betaine, lauryl alcohol, octyldodecanol, phospholipids, cholesterol, glycosphingolipids, fucus vesiculosus, hydrolyzed actin, chondrus crispus, maris aqua, parfum (fragrance), myristyl alcohol, isopropyl alcohol, citronellol, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool, diazolidinyl urea, methylparaben, CI 19140, CI 15510

Jak dla mnie ten skład jest zagadką, a chciałabym się dowiedzieć, co się w nim kryje.
Silikonów nie widzę, ale mogę stwierdzić że ta maseczka prawie nic nie daje.
Już na pierwszy rzut oka wydaje się fajna:
myristyl alc., hydrolyzed actin - odżywcze
lauryl alc. cholesterol, octyldodecanol, myristyl alc. - zmiękczające
Ceteartyl. alc. Lauryl. alc. fosfolipidy, glikosfingolipidy - nawilżacze
fucus vesiculosus, chondrus crispus - wyciągi ziołowe
Steartrimonium chloride - również ma właściwości odżywcze/ oprócz tego konserwujące, może być stosowana jako rozpuszczalnik
Maris Aqua - woda z minerałami z Morza Adriatyckiego

Zawiera dużo treściwych składników, wg mnie godna uwagi. Szkoda, że nei sprawdziła się na Twoich włosach

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
Ziajka, szampon dla dzieci i niemowląt:

Aqua, SLS, cocamidopropyl betaine, sodium cocoamphoacetate, disodium PEG-5 laurylcitrate sulfosuccinate, Chamomillla recucita flower extract, panthenol, polyquaternium-10, PEG-120 methyl glucose dioleate, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum (fragrance) butylphenyl methylpropional, linalool, citric acid.

(mam nadzieję że się nigdzie nie pomyliłam..)
Szampon, ale raczej dla starszych dzieci , bo zawiera SLS, który może podrażniać, juz na samym początku składu (z drugiejs trony chyba J&J też go spostuje)
Inne substancje myjące - cocamidopropyl betaine, sodium cocoamphoacetate, disodium PEG-5 laurylcitrate sulfosuccinate
Substancje aktywne - odżywcze - łagodzące - panthenol, ekstakt z rumianku.
Reszta to emulgatory, konserwanty, etc.
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 12:28   #39
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez DeathDealer Pokaż wiadomość

Zawiera dużo treściwych składników, wg mnie godna uwagi. Szkoda, że nei sprawdziła się na Twoich włosach
Dziękuję opis. Hm, wygląda na to, że rzeczywiście niezły. Użyłam chyba tylko 3 razy, bo tylko na tyle starczyło tego mazidła w tubce. Strasznie niewydajne, a moje włosy były takie, jakbym żadnej maseczki nie używała. Kosztowało dość dużo więc ciekawa byłam składu
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-09, 22:36   #40
Ijegrina
Raczkowanie
 
Avatar Ijegrina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 201
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

mila, Hair Cosmetic, proteinowa maseczka do włosów
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Dipalmytoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Peg-5 Cocomonium Methosulfate, Sodium Glutamate, Hydrolized Milk Protein, Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Casein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropylitrimonium Chloride

przpraszam wcześniej zapomniałam dodać nazwę i producenta
więc co sądzicie o tej maseczce, pani poleciła mi ją zamiast Kallosa

Edytowane przez Ijegrina
Czas edycji: 2008-04-10 o 10:23
Ijegrina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 01:19   #41
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez DeathDealer Pokaż wiadomość
W składzie substancje wygładzające i nadające miękkość, utrzymujące wilgoć we włosach.
Z substancji czynnych rozmaryn - surowiec o działaniu tonizującym i wzmacniającym, nadaje włosom połysk, wzmacnia je oraz skrzyp, o którego wpływie na włosy już chyba mówić nie trzeba oraz panthenol, który również ma bardzo dobry wpływ na włosy.
Można się przyczepić do alk. denat, ale jest przy końcu składu - często stosuje się go, by zwiększyć penetrację składników aktywnych. Konserwanty tez na końcu składu - czyli tak jak być powinno. Całkiem niezły kosmetyk.
Dziekiza analize.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-10, 09:39   #42
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Ijegrina Pokaż wiadomość
co sądzicie o tej masce? dostałam ja zamiast kallosa
Skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Dipalmytoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Peg-5 Cocomonium Methosulfate, Sodium Glutamate, Hydrolized Milk Protein, Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Casein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropylitrimonium Chloride
Edytuj wpis i zastosuj się do wytycznych, które są w pierwszym poście
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-10, 11:04   #43
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Ijegrina Pokaż wiadomość
mila, Hair Cosmetic, proteinowa maseczka do włosów
Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Dipalmytoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Parfum, Benzyl Alcohol, Citric Acid, Peg-5 Cocomonium Methosulfate, Sodium Glutamate, Hydrolized Milk Protein, Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Casein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropylitrimonium Chloride

przpraszam wcześniej zapomniałam dodać nazwę i producenta
więc co sądzicie o tej maseczce, pani poleciła mi ją zamiast Kallosa
Składem jest prawie identyczna jak Latte Kallosa.
A co w niej siedzi?:
Cetearyl Alcohol- emolient- jego zadaniem jest nawilżać
Cetrimonium Chloride- substancja o działaniu konserwującym i lekko emulgującym, działa tez antystatycznie i przeciwdziała rozwojowi organizmów bakteryjnych.
benzyl alcohol- rozpuszczalnik, konserwant
substancje "czynne"- proteiny mleka i kazeina
Trochę konserwant, substncji anntybakt., regulator kwasowości, Ogólnie powinna fajnie nawilżać i wygładzać a także nabłyszczać włosy
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 18:04   #44
NeynA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 50
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Farouk Biosilk Hydrating Conditioner


Skład:
Water, Ceterayl Alkohol, Dicetyldimotrium chloride, Ceteraeth-20, stearyl alkohol, mineral oil, acetamide MEA, hydrolyzed barley protein, sorbitol, sodium cocyl collagen amino acid, cocoyl sarcosine, wheat germ acid, triticum vulgare germ oil, linolenic acid, linoleic acid, sulfur, polysorbate 80, oleth-10, simmondsia chinenis (jojoba) seed oil, tocopheryl acetate, hydrolyzed glycosaminoglycans, cythomethicone, dimethiconol, Rosa California flower water, sodium pca, panthenol, triticum vulgare (wheat) gluten, lauryl methyl gluceth-10 hydroxypropyldimonium chloride, sympythum officinale extract, anthemis nobilis flower extract, menthia piperita (pepermint) leaf extract, lavandula angustifolia (Lavender) extract, salvia sclarea extract, hydrolyzed silk, phytantriol, polysilicone-15, oleaeuropaea fruit oil,mentha piperita oil, menthol, propylene glycol, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, methylchloroissothiazolin oe, methylisothiazoline, parfum, hexyl, cinnamic aldehyde, benzyl benzoate, linalool, gamma methyl lonone, citronellol, lilial, hydroxy citronellol, geraniol, eugenol
Uff.!
NeynA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 18:33   #45
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez NeynA Pokaż wiadomość
Farouk Biosilk Hydrating Conditioner


Skład:
Water, Ceterayl Alkohol, Dicetyldimotrium chloride, Ceteraeth-20, stearyl alkohol, mineral oil, acetamide MEA, hydrolyzed barley protein, sorbitol, sodium cocyl collagen amino acid, cocoyl sarcosine, wheat germ acid, triticum vulgare germ oil, linolenic acid, linoleic acid, sulfur, polysorbate 80, oleth-10, simmondsia chinenis (jojoba) seed oil, tocopheryl acetate, hydrolyzed glycosaminoglycans, cythomethicone, dimethiconol, Rosa California flower water, sodium pca, panthenol, triticum vulgare (wheat) gluten, lauryl methyl gluceth-10 hydroxypropyldimonium chloride, sympythum officinale extract, anthemis nobilis flower extract, menthia piperita (pepermint) leaf extract, lavandula angustifolia (Lavender) extract, salvia sclarea extract, hydrolyzed silk, phytantriol, polysilicone-15, oleaeuropaea fruit oil,mentha piperita oil, menthol, propylene glycol,diazolidinyl urea], methylparaben, propylparaben, methylchloroissothiazolin oe, methylisothiazoline, parfum, hexyl, cinnamic aldehyde, benzyl benzoate, linalool, gamma methyl lonone, citronellol, lilial, hydroxy citronellol, geraniol, eugenol
Uff.!
Ja to może sobie odpuszczę opisywanie co jest co- bo by tu epopeja wyszła. Powiem tylko tyle- duuuużo ekstrktów, oleje (w tym jojoba), proteiny wysoko w składzie do tego emolienty- skład moim zdaniem baaaaardzo dobry. Odżywka powinna nawilżać, regenerować, nabłyszczać- czego dusza zapragnie. Stosujesz ją? Jesli tak to jakie są efekty?
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 18:59   #46
NeynA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 50
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dopiero ją kupiłam i dzisiaj użyje pierwszy raz. Rezultaty opisze jutro i po 3-4 tygodniach regularnego stosowania. Z tego co piszesz Jolie to warto było wydać na nią te 4 dychy. Miejmy nadzieję, że będzie porządnie działać
NeynA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-12, 21:14   #47
Olcik18
Rozeznanie
 
Avatar Olcik18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 670
GG do Olcik18
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

ja ja uzylam pare razy.. kupilam na wyprobowanie mala buteleczke w douglasie i naprawde ladnie nawilza. Jednak nie spodziewalam sie, ze az tyle dobrych skladnikow ma w sobie i myslalam ze to sprawa pewnie wizualna.. bo jedwab w skladzie. Ale wlosy rzeczywiscie fajne po niej, nie obciazone, nawilzone. Polecam bo nie jest az tak droga w porownaniu do innych profesjonalnych odzywek.

Korzystajac z okazji wklepuje skład Maska Artego reconstruction system wax with kera-vit complex extracto

Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, myristl alcphol, cyclomethicone, cetrimonium chloride, ricinus communis, cocos nucifera, petrolatum, peg-15 cocopolyamine, hydrolized keratin*, collagen*, tocopheryl acetate*, methyl nicotinate, tetrasodium edta, dmdm hydantoin, methylisothiazolinone, parfum, coumarin, alpha-isomethyl ionone, hydroxyisohexyl 3- cyclohexene carboxaldehyde, linalool, butylphenylmethyl propional

* kera-vit complex extracto

ma to byc maseczka odnawiajaca.. czy moze ona spelniac swoje zadanie??
__________________
>> jestem zagadką, której jeszcze nikt nie rozwiązał... <<

V rok- praca mgr

Olcik18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 11:40   #48
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ja używam ostatnio odżywkiBiosilk Silk Therapy Conditioner i bardzo sobie ją chwalę. Włosy są po niej miękkie, nawilżone a przede wszystkim ślicznie się błyszczą

Proszę o ocenę składu odżywki bez spłukiwania CHI silk infusion:

Cyclomethicone, Dimethicone, C-1215 Alkyl Benzoate, Panthenol, Ethyl Ester of Hydrolyzed Silk, Phenoxyethanol, Parfum, D&C Yellow 11, D&C Red 17, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Mica, Boron Nitride Powder


Producent zapewnia, że jest ona bogata w ceramidy, jedwab, witaminy, zioła i wyciągi z roślin.
_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 14:43   #49
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziewczyny co powiecie na ta odzywke?

NAKED BODY CARE SHINE UNVEILED HYDRATING CONDITIONER



Aqua, Cetearyl Alcohol,PPG-15 Stearyl Ether,Glyceryl Stearate,Sodium Lactate, Cetrimonium Chloride, Quaternium-80, Ceteareth-20,Inulin (source:Chicory),Cetyl Dimethione Copolyol (Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethione),Propylene Glycol,Parfum,Guar Hydroxpropyltrimonium Chloride,Butylene Glycol,Limonene,Benzyl Benzoate,Hexyl Cinnamal,Helianthus annuus (Sunflower)Seed Extract,Linalool,Magnesiu m Nitrate,Camellia Sinensis(green tea)Leaf Extract,Camellia Sinensis(black tea) Leaf Extract,Butyris Lac (buttermilk) Powder,Sorbitol,Methylchl oroisothiazolinone,Magesi um Chloride,Methylisothiazol inone.
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-13, 17:59   #50
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Olcik18 Pokaż wiadomość
Korzystajac z okazji wklepuje skład Maska Artego reconstruction system wax with kera-vit complex extracto

Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, myristl alcphol, cyclomethicone, cetrimonium chloride, ricinus communis, cocos nucifera, petrolatum, peg-15 cocopolyamine, hydrolized keratin*, collagen*, tocopheryl acetate*, methyl nicotinate, tetrasodium edta, dmdm hydantoin, methylisothiazolinone, parfum, coumarin, alpha-isomethyl ionone, hydroxyisohexyl 3- cyclohexene carboxaldehyde, linalool, butylphenylmethyl propional

* kera-vit complex extracto

ma to byc maseczka odnawiajaca.. czy moze ona spelniac swoje zadanie??
Składzik jest jak najbardziej ok. Zawiera emolienty (nawilżanie), gliceryne (zatrzymuje wodę), substancje odżywcze (myrystyl alc.), rącznik pospolity (z jegonasion otrzymuje się olej rycynowy i pewnie o ten olej tu chodzi), ponadto keratynę, kolagen, witaminę E.
Myślę, że się sprawdzi- będzie nawilżać i odbudowywać (kolagen, keratyna, wit E). Ogólnie skład mi się bardzo podoba, jedyne ale tyczy sie użytego konserwantu (pogrubiony)
Cytat:
Napisane przez _fraise_ Pokaż wiadomość
Ja używam ostatnio odżywkiBiosilk Silk Therapy Conditioner i bardzo sobie ją chwalę. Włosy są po niej miękkie, nawilżone a przede wszystkim ślicznie się błyszczą

Proszę o ocenę składu odżywki bez spłukiwania CHI silk infusion:

Cyclomethicone, Dimethicone, C-1215 Alkyl Benzoate, Panthenol, Ethyl Ester of Hydrolyzed Silk, Phenoxyethanol, Parfum, D&C Yellow 11, D&C Red 17, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Mica, Boron Nitride Powder


Producent zapewnia, że jest ona bogata w ceramidy, jedwab, witaminy, zioła i wyciągi z roślin.
Kicha- kolejny dowód na to, że cudowne i zachęcające do zakupu opisy producenta nijak mają się do rzeczywistości. Ziół nie widzę. z witamin jedynie pantenol, wyciągi roślinne no nie bardzo. Tylko w przypadku jedwabiu producent nie przesadził Moim zdaniem szkoda kasy.
Aha- ma silikony więc może dawać złudzenie odżywienia.
Cytat:
Napisane przez podziomka Pokaż wiadomość
Dziewczyny co powiecie na ta odzywke?

NAKED BODY CARE SHINE UNVEILED HYDRATING CONDITIONER



Aqua, Cetearyl Alcohol,PPG-15 Stearyl Ether,Glyceryl Stearate,Sodium Lactate, Cetrimonium Chloride, Quaternium-80, Ceteareth-20,Inulin (source:Chicory),Cetyl Dimethione Copolyol (Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethione),Propylene Glycol,Parfum,Guar Hydroxpropyltrimonium Chloride,Butylene Glycol,Limonene,Benzyl Benzoate,Hexyl Cinnamal,Helianthus annuus (Sunflower)Seed Extract,Linalool,Magnesiu m Nitrate,Camellia Sinensis(green tea)Leaf Extract,Camellia Sinensis(black tea) Leaf Extract,Butyris Lac (buttermilk) Powder,Sorbitol,Methylchl oroisothiazolinone,Magesi um Chloride,Methylisothiazol inone.
Skład byłby dobry gdyby wyrzucić połowę składników- jest kilka perełek- zielona i czarna herbata, słonecznik- ale to dopiero po długiej liście chemicznych napełniaczy co przekłada się na niskie ich stężenie. Dużo lepiej prezentuje się ta wklepana przez NeynA i Olcik18
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 20:40   #51
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Jolie dzieki
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 21:52   #52
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez podziomka Pokaż wiadomość
Jolie dzieki
Nie ma za co
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-13, 23:06   #53
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Ja to może sobie odpuszczę opisywanie co jest co- bo by tu epopeja wyszła. Powiem tylko tyle- duuuużo ekstrktów, oleje (w tym jojoba), proteiny wysoko w składzie do tego emolienty- skład moim zdaniem baaaaardzo dobry. Odżywka powinna nawilżać, regenerować, nabłyszczać- czego dusza zapragnie. Stosujesz ją? Jesli tak to jakie są efekty?
Skuszona opinią chyba ją nabędę
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 00:16   #54
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 253
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Czy moglabym rowniez prosic o ocene szamponu Swiss-o-Par z Mit Australischem Teebaumöl do wlosow zniszczonych,sklonnosci do lupiezu i przetluszczajacych sie.

Sklad:
Aqua,Sodium Laureth Sulfate,Cocamidopropyl Betaine,Melaleuca Alternifolia Oil,Sodium Chloride PEG-7 Glyceryl Cocoate,Coco Betaine,Glycol Distearate,Laureth-4,Limonene,Benzyl Alcohol,Formic Acid, Methylchloroisothiazolino ne,Methylisothiazolinone.
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 253 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 09:42   #55
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez kaska222 Pokaż wiadomość
Czy moglabym rowniez prosic o ocene szamponu Swiss-o-Par z Mit Australischem Teebaumöl do wlosow zniszczonych,sklonnosci do lupiezu i przetluszczajacych sie.

Sklad:
Aqua,Sodium Laureth Sulfate,Cocamidopropyl Betaine,Melaleuca Alternifolia Oil,Sodium Chloride PEG-7 Glyceryl Cocoate,Coco Betaine,Glycol Distearate,Laureth-4,Limonene,Benzyl Alcohol,Formic Acid, Methylchloroisothiazolino ne,Methylisothiazolinone.
jak dla mnie nic szczegolnego. jedyny skladnik, ktory cos "robi" to olejek z drzewka herbacianego
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 16:23   #56
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 253
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
jak dla mnie nic szczegolnego. jedyny skladnik, ktory cos "robi" to olejek z drzewka herbacianego
Dzieki i jescze dwa ostatnie sklady.
1. Tonic do wlosow z pokrzywy Alkmene brennnessel haarbalsam/nettle hair tonic

Aqua,Alcohol Denat.,Panthenol,Parfum,U rtica Dioica Herb Extract,Phenoxyethanol,Li nalool,Butylphenyl Methylpropional,Benzyl Salicylate,Citric Acid,Coumarin,Limonene,Ci 75810

2.Yellow Anti-Frizz Gloss-serum nablyszczajacy,naprawiaja ce rozdwojone koncowki.

Cyclomethicone,Dimethicon ol,Parfum,Octyl Dimethyl Paba,Aloe Barbadensis,Triticum Vulgare,Hexyl Cinamal,Amyl Cinnamal,Linalool,Butylph enyl Menthylpropional (Lilial),Limonene,Geranio l
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 253 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 16:58   #57
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez kaska222 Pokaż wiadomość
1. Tonic do wlosow z pokrzywy Alkmene brennnessel haarbalsam/nettle hair tonic

Aqua,Alcohol Denat.,Panthenol,Parfum,U rtica Dioica Herb Extract,Phenoxyethanol,Li nalool,Butylphenyl Methylpropional,Benzyl Salicylate,Citric Acid,Coumarin,Limonene,Ci 75810
Pierwsza sprawa to denat w składzie- może wysuszać, podrażniać etc. (jednakże spora część toników i wcierek oparta jest na tym składniku- jesli komuś nie przeszkadza to ok.) Tonik zawiera pantenol (działa łagodząco, wspomaga odbudowę komórek skóry) i ektrakt z pokrzywy. Nie wiem ile ten tonik kosztuje ale na dobrą sprawę tylko ten pantenol różni go od wody pokrzywowej za 4,50zł.
Cytat:
Napisane przez kaska222 Pokaż wiadomość
2.Yellow Anti-Frizz Gloss-serum nablyszczajacy,naprawiaja ce rozdwojone koncowki.

Cyclomethicone,Dimethicon ol,Parfum,Octyl Dimethyl Paba,Aloe Barbadensis,Triticum Vulgare,Hexyl Cinamal,Amyl Cinnamal,Linalool,Butylph enyl Menthylpropional (Lilial),Limonene,Geranio l
Co do tego składu mam mieszane uczucia. Z jednej stony zawiera aloes (aloe Barbadensis) i wyciąg z pszenicy (Triticum Vulgare). Dodatkowo zawiera cynamon (naturalny filtr UV) i konserwowany jest geraniolem (naturalny składnik olejków eterycznych=zapach+konser want). Ma też dwa silikony na początku składu- co da efekt nabłyszczania i "klejenia" końców- ale tylko do wymycia silikonu (końcówek w kńcu posklejać się nie da)- na pewno będzie zabezpieczał końce przez uszkodzeniami etc. Ale jednym z silikonów jest cyclomethicone- silikon trudno zmywalny, wymagający silnego detergentu. Przy dłuższym stosowaniu- przy cienkich a w dodatku skłonnych do przetłuszczania włosach- efekt będzie mało przyjemny- oblepione, przeciżone, szybko przetłuszczajace się włosy. Dla posiadaczek grubych włosów powinien być ok.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 17:58   #58
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Mała poprawka, serum nie zawiera cynamonu
Hexyl Cinamal, Amyl Cinnamal to substancje zapachowe.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 18:04   #59
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Racja- my mistake
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-14, 20:37   #60
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 253
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dzieki ten tonik kosztuje do 5 euro.
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 253 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.