Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-16, 15:49   #91
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

poprószę o analizę tego szamponu (mama kupiła, przez pomyłkę- miała być odżywka)
Inter Fragnances, Naphera, Szampon z naftą kosmetyczną

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, cocamide DEA, cocamidopropyl betaine, disodium EDTA, glycol distearate, parfum, quaternium-80, polysorbate 20 (and) retinyl palmitate (and) tocopherol (and) linoleic acid (and) PABA, panthenol, pine oil, c11-12 isoparaffin, methylchloroisothiazolino ne (and) methyldibromo glutaronitrile (and) methylisothiazolinone (and) phenoxyethanol, bisabolol, sodium chloride, CI 19140, CI 15985. (25.03.2008)


Nadaje się do włosów cienkich, przetłuszczających się? Ni będzie wysuszał?


oraz odzywka
Schwarzkopf, Gliss Kur Oil Nutritive, Balsam z olejkami pielęgnacyjnymi zapobiegający rozdwajaniu się końcówek


Skład: aqua, cetearyl alcohol, quaternium-87, dimethicone, isopropyl myristate, stearamidopropyl dimethylamine, glyceryl stearate,
distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, propylene glycol, ceteareth-20, citric acid, phenoxyethanol, polyquaternium-37, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, dimethiconol, methylparaben, pantolactone, parfum,
laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat protein, argania spinosa, butyrospermum parkii,
ppg-1 trideceth-6, linalool, limonene, hexyl cinnamal, benzyl salicylate, citronellol, ci 47005, ci 15985


Czy to ona mi tak strasznie obciąża włosy?

pozdrawiam


__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 15:58   #92
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
L'Oreal Professionnel, Shine Curl Shampoo (Szampon do włosów kręconych)

Aqua/water, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphodiacetate, glycerin, glycol distearate, sodium chloride, sodium laureth-8 sulfate, hexylene glycol, polyquaternium-10, sodium benzoate, magnesium laureth-8 sulfate, methylparaben, magnesium laureth sulfate, sodium Oleth sulfate, carbomer, salicylic acid,polyquaternium-30, magnesium Oleth sulfate, butylparaben, ethylparaben, hexyl cinnamal, butylphenyl methylpropional, propylparaben, isibutylparaben, linalol, benzyl benzoate, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed wheat protein, limonene, Ralpha-isomethyl ionone, magnesium acetale, 2-oleamido-1,3 octadecanediol, vitis vinifera/grape seed oil, aspartic acid, glycine, arginne, glutamic acid, perfum/fragrance.

Bardzo prosze o analize dodam, ze glownie zalezy mi zeby szampon nie obciazal i nie przetluszczal wlosow i nie zawieral silikonow oraz regenrowal
Obciążał nie będzie- nie ma silikonów- tzn ma tylko proteiny pszeniczne, ale to składnik rozpuszczalny w wodzie- jedyny "oblepiacz" to gliceryna- ale tu też bez obaw. Za to będzie solidnie szorował- pół składu to detergenty Ma kwas salicylowey (pomaga złuszczać naskórek). Z substancji "czynnych" zawiera olej z pestek winogron i arginine (aminokwas).
Powiem tak- nie jestem jakoś szczególnie zachwycona składem- stasznie go zapchali- i nie bardzo podoba mi się aka ilość parabenów (konserwantów- pogrubione) tak wysoko w składzie (mogą podrażniać wrażliwców).
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 16:07   #93
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Obciążał nie będzie- nie ma silikonów- tzn ma tylko proteiny pszeniczne, ale to składnik rozpuszczalny w wodzie- jedyny "oblepiacz" to gliceryna- ale tu też bez obaw. Za to będzie solidnie szorował- pół składu to detergenty Ma kwas salicylowey (pomaga złuszczać naskórek). Z substancji "czynnych" zawiera olej z pestek winogron i arginine (aminokwas).
Powiem tak- nie jestem jakoś szczególnie zachwycona składem- stasznie go zapchali- i nie bardzo podoba mi się aka ilość parabenów (konserwantów- pogrubione) tak wysoko w składzie (mogą podrażniać wrażliwców).
dzieki to w takim razie sie nie skusze
zastawiam sie jeszcze nad szamponem Kadus perm energy ale narazie nie mam skladu- czekam az jakis sprzedawca z allegro mi odpowie narazie jeden odpowiedzial ale tego lepiej nie komentowac :

zawiera składniki:
liści drzewa oliwnego
kompleks E3
Kreatyna
proteiny i glikoza
i inne które ma każdy szampon
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-16, 20:26   #94
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
poprószę o analizę tego szamponu (mama kupiła, przez pomyłkę- miała być odżywka)
Inter Fragnances, Naphera, Szampon z naftą kosmetyczną

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, cocamide DEA, cocamidopropyl betaine, disodium EDTA, glycol distearate, parfum, quaternium-80, polysorbate 20 (and) retinyl palmitate (and) tocopherol (and) linoleic acid (and) PABA, panthenol, pine oil, c11-12 isoparaffin, methylchloroisothiazolino ne (and) methyldibromo glutaronitrile (and) methylisothiazolinone (and) phenoxyethanol, bisabolol, sodium chloride, CI 19140, CI 15985. (25.03.2008)

Nadaje się do włosów cienkich, przetłuszczających się? Ni będzie wysuszał?


oraz odzywka
Schwarzkopf, Gliss Kur Oil Nutritive, Balsam z olejkami pielęgnacyjnymi zapobiegający rozdwajaniu się końcówek


Skład: aqua, cetearyl alcohol, quaternium-87, dimethicone, isopropyl myristate, stearamidopropyl dimethylamine, glyceryl stearate,
distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, propylene glycol, ceteareth-20, citric acid, phenoxyethanol, polyquaternium-37, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, dimethiconol, methylparaben, pantolactone, parfum,
laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat protein, argania spinosa, butyrospermum parkii,
ppg-1 trideceth-6, linalool, limonene, hexyl cinnamal, benzyl salicylate, citronellol, ci 47005, ci 15985


Czy to ona mi tak strasznie obciąża włosy?
pozdrawiam
Szampon wygląda całkiem OK, ma 3 substancj3 myjące na początku składu, w tym SLS, zapach tylko trochę wysoko, odprócz tego ma w składzie witaminy, kwas linolowy, który powinien dobroczynnie działać na włosy [odżywia, zmiękcza, antyskatyk] i olejek sosnowy oraz bisabolol - łagodzący.
Wygląda na nieobciązający.

Natomiast odżywka faktycznie jest ciężka i może powodować przetłuszczanie - roi się w niej od silikonów i emolientów, substancji odżywczych niestety mało - na końcu składu jedynie proteiny, olejek arganowy i masło shea...

Cytat:
Napisane przez Olencjaaa Pokaż wiadomość
dzieki to w takim razie sie nie skusze
zastawiam sie jeszcze nad szamponem Kadus perm energy ale narazie nie mam skladu- czekam az jakis sprzedawca z allegro mi odpowie narazie jeden odpowiedzial ale tego lepiej nie komentowac :

zawiera składniki:
liści drzewa oliwnego
kompleks E3
Kreatyna
proteiny i glikoza
i inne które ma każdy szampon
Hm... wszystko zależy jeszcze od tego, gdzie to w składzie siedzi...
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 08:24   #95
Dork
Raczkowanie
 
Avatar Dork
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 92
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analize Balsamu regenerującego do włosów suchych i zniszczonych SEBORADIN Skład: Aqua, Cetaeryl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, (and) Panax Ginseng Exstract, Solluble Collagen, Isopropyl Myristrate, Raphanus Nigra Extract, Parfum, Castor (Ricinus Communis) Oli, Jojoba (Buxus chinensis) Oil, Citric Acid, Colour CI 15985. (15.04.08)
Dork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 09:34   #96
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Dork Pokaż wiadomość
Proszę o analize Balsamu regenerującego do włosów suchych i zniszczonych SEBORADIN Skład: Aqua, Cetaeryl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, (and) Panax Ginseng Exstract, Solluble Collagen, Isopropyl Myristrate, Raphanus Nigra Extract, Parfum, Castor (Ricinus Communis) Oli, Jojoba (Buxus chinensis) Oil, Citric Acid, Colour CI 15985. (15.04.08)
Ładny, krótki skład.
Zawiera emolienty, ekstrakty - z żeń-szenia oraz z czarnej rzepy, collagen - którego zadaniem jest odżywiać skórę i włosy oraz utrzymywać wilgoć, olejki - rycynowy i jojoba - które również bardzo dobrze sprawdzają się w pielęgnacji włosów
Minimalistycznie - jeśli chodzi o wypełniacze, konserwanty i barwniki - czyli wielki plus.
Porządna odżywka
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 09:55   #97
Dork
Raczkowanie
 
Avatar Dork
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 92
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez DeathDealer Pokaż wiadomość
Ładny, krótki skład.
Zawiera emolienty, ekstrakty - z żeń-szenia oraz z czarnej rzepy, collagen - którego zadaniem jest odżywiać skórę i włosy oraz utrzymywać wilgoć, olejki - rycynowy i jojoba - które również bardzo dobrze sprawdzają się w pielęgnacji włosów
Minimalistycznie - jeśli chodzi o wypełniacze, konserwanty i barwniki - czyli wielki plus.
Porządna odżywka
DZIĘKI dzisiaj ją sobie kupie
Dork jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-17, 10:44   #98
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo fajny wątek I jaki pomocny
Ja bym poprosiła o analizę składów dwóch szamponików Nivea Zastanawiam się czy sobie nie kupić jakiegoś normalnego szamponu i myślałam właśnie o Nivea - wprawdzie ma SLES ale nie ma silikonów. Bo mam wrażenie, że to właśnie po tym Emolium mam straszne siano na głowie - może i jest dobry do suchej skóry głowy, ale do suchych włosów chyba nie bardzo I myślałam, żeby może kupić sobie też jakiś normalny szampon, a Emolium myć np. raz w tygodniu.

Zastanawiam się nad tym:

Nivea Hair Care, Beauty care, Szampon do włosów suchych i matowych ' Elastyczność i blask'

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-3 Distearate, Sodium Chloride, Oryzanol, Hydrolyzed Rice Protein, Nelumbium Speciosum, Polyquaternium-10, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, PEG-90 M, Citric Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Silica, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, Parfum

I tym:

Nivea Hair Care, Protein Repair, Szampon 'Regeneracja i wygładzanie'

ale nigdzie nie znalazłam składu
Na KWC też nie ma

Nie wiem, który byłby lepszy do moich kłaków - obecnie mam strasznie suche, takie siano, z tym, że muszę je myć góra co dwa dni, bo szybko się przetłuszczają (pewnie skóra jest zbyt sucha i produkuje zbyt dużo sebum - dobrze rozumuję?), potrzebowałabym czegoś co sprawi, że będą ładniejsze, ale nie będą się jeszcze bardziej przetłuszczać. No i jeszcze w dodatku strasznie się puszą u nasady co wygląda koszmarnie
Czytałam opinie na KWC i są podzielone, tzn lepsze opinie ma ten pierwszy szampon, chociaż sporo wizażanek zauważyło po nim większe przetłuszczanie się włosów.

Zastanawiam się jeszcze nad Aloe Vera, który jest w Naturze, ale też nie mogę znaleźć składu Chyba, że w wolnej chwili go spiszę ręcznie z butelki.

Nie wiem czemu, ale nie mogę wyłączyć pogrubienia

Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 15:23   #99
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez DeathDealer Pokaż wiadomość
Ładny, krótki skład.
Zawiera emolienty, ekstrakty - z żeń-szenia oraz z czarnej rzepy, collagen - którego zadaniem jest odżywiać skórę i włosy oraz utrzymywać wilgoć, olejki - rycynowy i jojoba - które również bardzo dobrze sprawdzają się w pielęgnacji włosów
Minimalistycznie - jeśli chodzi o wypełniacze, konserwanty i barwniki - czyli wielki plus.
Porządna odżywka
podobnie jak w mojej odzywce jest alkohol ktory moze wysuszac włosy Cetearyl alkohol.
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 15:30   #100
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 410
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
podobnie jak w mojej odzywce jest alkohol ktory moze wysuszac włosy Cetearyl alkohol.
Cetearyl alkohol ma akurat działanie nawilżające
__________________



virka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 15:32   #101
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
podobnie jak w mojej odzywce jest alkohol ktory moze wysuszac włosy Cetearyl alkohol.
Z tym, że niekoniecznie
W Twojej chodziło o ethylalkohol, a nie o cetearyl - który jest emolientem i którego nota bene we wpisanym składzie nie widzę
Nie wprowadzaj więc zamętu, jeśli nie znasz się na składach

DeathDealer ma rację, to jest dobra odżywka

Edit: widzę że już Virusia też wytłumaczyła
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-17, 15:46   #102
ningio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 177
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę szamponów do włosów blond. mam naturalne, po jesieni nieco pociemniałe włosy blond i zależy mi na rozjaśnieniu bez używania farb itp CZy któraś seria naprawdę może w tym pomóc, czy to tylko chwyt reklamowy?
Oczywiście ważne są dla mnie też funkcje nawilżające itp Prosy o wskayanie najlepsyej, bo wiem ze opisywanie kazdej to za duo roboty
Joanna, Blond System, Maseczka intensywnie odbudowująca


Skład: Aqua, cetearyl alcohol, stearamidopropyl dimethylamine, cyclopentasiloxane, amodimethicone, paraffinum liquidum, cetyl alcohol, propylene glycol, dimethiconol, dicetyldimonium chloride, ceteareth-20, polyquaternium-10, hydrolyzed wheat protein, chamomilla recutita, citrid acid, peg-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, disodium EDTA, parfum, hexyl cinnamal, butylphenyl, methylpropional, [+/- 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, methyldibromo glutaronitrile, dipropylene glycol, DMDM hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone], [+/- CI:16255, CI:19140]





John Frieda, Sheer Blonde, Highlight Activating Shampoo (szampon aktywujący kolor blond)


Skład: Water, Cetyl Alcohol, Cyclomethicone, Stearyl Octyldimonium Methosulfate, Stearyl Alcohol, Sunflower (helianthus annuus) Seed Oil, Sunflower (helianthus annuus) seed extract, Matricaria (chamomilla recutita) Extract, Lemon (citrus midica Linonum) Peel Extract, Stearamidopropyl Dimethylamine, Hydroxyethylcellulose, Behenamidopropyl Ethyldimonium Ethosulfate, Propylene Glycol, Trideceth-12, Cetrimonium Chloride, Citric Acid, Panthenol, Amodimethicone, Benzophenone-4 (Sunscreen), Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, Caramel, Fragrance. May contain Yellow 10, Formula #2132, or Yellow 6 Annatto, Formula #2142.





L'Oreal Professionnel, Shine Blonde Shampoo


Skład: aqua/water, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphodiacetate, glycol distearate, citric acid, polyquaternium-10, hexylene glycol, methylparaben, dmdm hydantoin, carbomer, acid violet 43, pyrus malus/apple fruit extract, camellia sinensis/camellia sinensis leaf extract, parfum/fragrance.



Oriflame, Colour Solutions, Honey Blonde Conditioner (Odżywka do włosów blond)

Skład: aqua, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, dicocoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate , distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate , dicaprylyl ether , lauryl alcohol, propylene glycol, parfum, hydroxyethylcellulose, methylparaben, butyl methoxydibenzoylmethane, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, panthenol, helianthus annuus , citrus medica limonum, ci 19140, ci 14700



<H2>Schwarzkopf Professional, bc Bonacure, True Blonde Shampoo


Skład: aqua, sodium laureht sulfate, disodium cocoamphodia cetate, peg-7 glyceryl cocoate, glycol distearate, cocamidopropyl betaine, chamomilla recutita, glucose, bisabolol, guar hydroxypro pyltrimonium chloride, panthenol, laureth-4, hydrogenated castor oil, dimethylpabamidopropyl laurdimonium tosylate, propylene glycol stearate, mica, parfum, citric acid, sodium chloride, butylene glycol, propylene glycol, ethoxydiglycol, sodium benzoate, sodium salicylate, hc yellow no. 2, 2-amino-6-chloro-4-nitro phenol, CI 77891



Schwarzkopf, Gliss Kur Świetlisty Blond, Szampon do włosów blond naturalnych i farbowanych


Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocqampoacetate, Cocamidopropyl Betaine, PEG7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Panthenol, Tocopherylacetate, DEA PG-Propyl PEG/PPG-18/21 Dimethicone, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Laureth4, Benlophenone-4, Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Oleate, PEG 120 Methyl Glucose Dioleate, Mica, Citric Acid, Parfum, Sodium Salicylate, Sodium Benzoate, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Ethylparaben, CI 77891, CI 17200, CI 47005
</H2>

<H2>Schwarzkopf, Got2b So Blonde, Highlight Enhancing Conditioner - Honey 2 Dark Blonde

Skład: water, cyclopentasiloxane, stearyl alcohol, cetyl alcohol, propylene glycol, stearyl ethylhexyldimonium methosulfate, quaternium-91, cetrimonium methosulfate, cetearyl alcohol, spiraea ulmaria flower extract, honey extract, butylene glycol, glycerin, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) fruit extract, panthenol, tocopheryl acetate, hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat starch, hydrolyzed soy protein, stearamidopropyl dimethylamine, disodium edta, citric acid, methylparaben, propylparaben, dmdm hydantoin, fragrance, violet 2, yellow 5, yellow 6.


Ziaja, Kolor Zaprogramowany Waniliowy, Odżywka do włosów blond

Skład: Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Butylene Glycol, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Extract, Propylene Glycol, Amber (Succinum) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Panthenol, Polyquaternium-10, Cyamopsis Tetraganoloba (Guar) Gum, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbarnale, Parfum (Fragrance), Anise Alcohol, Citric Acid.




</H2>
ningio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 16:13   #103
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nivea Hair Care, Beauty care, Szampon do włosów suchych i matowych ' Elastyczność i blask'

[/B][I]Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-3 Distearate, Sodium Chloride, Oryzanol, Hydrolyzed Rice Protein, Nelumbium Speciosum, Polyquaternium-10, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, PEG-90 M, Citric Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Silica, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, Parfum
[/B]
Skład jest generalnie dobry- ma SLES- czyli ciut łagodniejszy niż SLS. PEG-3 jest środkiem zagęszczającym, ale także emolientem. PEG-5 to łagodny detergent. Chlorek sodu działa m.in. antystatycznie, jest kondycjonerem. Oryzanol to o ilę się nie mylę aminokwas. Zawiera też proteiny ryżowe i wyciąg z lotosa (nawilżanie, nabłyszczanie). Guar wzmacnia, uelastycznia włosy, wygładza, ułatwia rozczesywanie. Myślę, że bedzie ok.
Do tego dobierz jakąś silnie nawilżającą maskę- bo sam szampon to troche mało.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 16:30   #104
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Skład jest generalnie dobry- ma SLES- czyli ciut łagodniejszy niż SLS. PEG-3 jest środkiem zagęszczającym, ale także emolientem. PEG-5 to łagodny detergent. Chlorek sodu działa m.in. antystatycznie, jest kondycjonerem. Oryzanol to o ilę się nie mylę aminokwas. Zawiera też proteiny ryżowe i wyciąg z lotosa (nawilżanie, nabłyszczanie). Guar wzmacnia, uelastycznia włosy, wygładza, ułatwia rozczesywanie. Myślę, że bedzie ok.
Do tego dobierz jakąś silnie nawilżającą maskę- bo sam szampon to troche mało.
ja tylko dopowiem, ze oryzanol to lipid z otrebow ryzowych, przeciwutleniacz, daje niewielka ochrone przed sloncem (na podst. "Kosmetyki" E. Fink)

o wlasciwosciach kondycjonujących chlorku sodu nie wiedzialam, czesto jest pakowany do szamponow wlasnie, ale pelni glownie funkcje zageszczajaca. szampony bez NaCl mam wrazenie, ze sa łagodniejsze dla skory.

ogolnie uwazam, ze kosmetyki pielegnacyjne do wlosow Nivea sa godne polecenia, do tego cudny zapach serii Elastycznosc i blask

maseczka z granulkami jest naprawde dobra, a zapach utrzymuje sie na wlsoach bardzo dlugo
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 16:38   #105
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
o wlasciwosciach kondycjonujących chlorku sodu nie wiedzialam, czesto jest pakowany do szamponow wlasnie, ale pelni glownie funkcje zageszczajaca. szampony bez NaCl mam wrazenie, ze sa łagodniejsze dla skory.
I napełniacza- w proszkach do prania jest go w granicach nawet kilku % (w końcu waży)
Na pewno bez NaCl są bardziej łagodne- chlor ma właściwości podrażniające

Dobrze wiedzieć o tym oryzanolu- gdzieś kiedyś coś takiego czytalam- pamięć jednak bywa zawodna
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 16:41   #106
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

proszę uprzejmie o analizę tego szamponu - mama mi kupiła taki zamiast farmony z miłorzębem i nie wiem czy nadaje się żeby myć tym włoski, tzn czy nie przesuszy i czy ma jakieś walory odżywcze :

Szampon winogronowo-łopianowy wyprodukowany dla Lidla

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropylamine Oxide, Clycol Distearate, Cocamide MEA, Styrene/Acrylates Copolymer, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Arctium Lappa, Parfum, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Tetrasodium EDTA, Cl 14720, Cl42090, Cl 45100

powiem tyle że zapach boski i jak myślicie ile takie coś można na włoskach przetrzymać? bo na opakowaniu nie podali
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 16:47   #107
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

A ja proszę o analizę:

Matrix, seria Sleek Look, serum na końcówki.

Skład:
CyclopentaSiloxane, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Fragrance (Parfum), Trimethylsilylamodimethic one, Palm Oil (Elaeis Guineensis)



Nie muszę się obawiać tragedii jak po Biosilku?
Czy ono może tak na prawdę zabezpieczać końcówki, poprawiać ich kondycję?
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 16:48   #108
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
proszę uprzejmie o analizę tego szamponu - mama mi kupiła taki zamiast farmony z miłorzębem i nie wiem czy nadaje się żeby myć tym włoski, tzn czy nie przesuszy i czy ma jakieś walory odżywcze :

Szampon winogronowo-łopianowy wyprodukowany dla Lidla

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropylamine Oxide, Clycol Distearate, Cocamide MEA, Styrene/Acrylates Copolymer, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Arctium Lappa, Parfum, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Tetrasodium EDTA, Cl 14720, Cl42090, Cl 45100

powiem tyle że zapach boski i jak myślicie ile takie coś można na włoskach przetrzymać? bo na opakowaniu nie podali
szampon jak szampon, umyc umyje ale na szczegolne odzywienie nie liczylabym. jak dla mnie taki przecietniaczek. widze tylko łopian, winogron niestety nie

skladnik, ktory mnie zaciekawil to Styrene/Acrylates Copolymer- czynnik powlokotworczy, bardzo dobrze tolerowany przez skore, wiaze subst. czynne, ktore po przeniesieniu na skore powoli zostana uwalniane

tylko te dobroczynne substancje aktywne jakos mi umknely, albo jestem dzis niekumata

nie radze trzymac za dlugo na glowce, moze jest odzywka z tej serii?
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 16:51   #109
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Z tym, że niekoniecznie
W Twojej chodziło o ethylalkohol, a nie o cetearyl - który jest emolientem i którego nota bene we wpisanym składzie nie widzę
Nie wprowadzaj więc zamętu, jeśli nie znasz się na składach

DeathDealer ma rację, to jest dobra odżywka

Edit: widzę że już Virusia też wytłumaczyła
widzisz nie kazdy jest taki mądry jak Ty..bo ty wiesz oczywiscie wszystko..przepraszam za pomyłke ale kazdy alcohol kojarzy mi sie z wysuszeniem
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-17, 16:52   #110
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

a co powiecie na temat GARNIER FRUCTIS STYLE Mleczko wygładzające nutri-gładki,
skład:
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, PROPYLENE GLYCOL, DIMETHICONOL, PARFUM, PEG/PPG-17/18 DIMETHICONE, PHENOXYETHANOL, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, AMINOMETHYL PROPANOL, CARBOMER, POTATO STARCH MODIFIED, POLYQUATERNIUM-4, HYDROXYPROPYL GUAR, METHYLPARABEN, AMODIMETHICONE, LIMONENE, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL, TRIDECETH-12, AMYL CINNAMAL, PEG-192 APRICOT KERNEL GLYCERIDES, PEG-70 MANGO GLYCERIDES, CETRIMONIUM CHLORIDE, CITRUS LIMONIUM/LEMON EXTRACT

Pytam, bo kosmetyk poleciła mi koleżanka, ale odkąd zmienili opakowanie to jego na moje oko nieciekawy skład pogorszył sie bardziej, np. na wysokie miejsce w nim wskoczył zapach itp. Ale ostatnio stwierdziłam, że nie jest taki zly i tak zastanawiam się, czy ma jakieś własciwości pielęgnujące czy tylko oblepia włos i może mu zaszkodzić??
izuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 16:55   #111
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
A ja proszę o analizę:

Matrix, seria Sleek Look, serum na końcówki.

Skład:
CyclopentaSiloxane, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Fragrance (Parfum), Trimethylsilylamodimethic one, Palm Oil (Elaeis Guineensis)



Nie muszę się obawiać tragedii jak po Biosilku?
Czy ono może tak na prawdę zabezpieczać końcówki, poprawiać ich kondycję?
slownie silikony, odzywczym skladnikiem jest jedynie olejek palmowy

ale mysle, ze na koncowki ten preparat bedzie dobry, uchroni je przed urazami mechanicznymi, wygladzi, nada polysk.

nie ma denata w skladzie, wiec mysle, ze moze sluzyc lepiej niz Biosilk

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
widzisz nie kazdy jest taki mądry jak Ty..bo ty wiesz oczywiscie wszystko..przepraszam za pomyłke ale kazdy alcohol kojarzy mi sie z wysuszeniem
takie zycie

poszperaj troche po wizazu i mysle, ze sama niedlugo staniesz sie ekspertka od skladow
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 16:55   #112
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
szampon jak szampon, umyc umyje ale na szczegolne odzywienie nie liczylabym. jak dla mnie taki przecietniaczek. widze tylko łopian, winogron niestety nie

skladnik, ktory mnie zaciekawil to Styrene/Acrylates Copolymer- czynnik powlokotworczy, bardzo dobrze tolerowany przez skore, wiaze subst. czynne, ktore po przeniesieniu na skore powoli zostana uwalniane

tylko te dobroczynne substancje aktywne jakos mi umknely, albo jestem dzis niekumata

nie radze trzymac za dlugo na glowce, moze jest odzywka z tej serii?
z tego co pamiętam to raczej nie ma - przynajmniej nie rzuciła mi sie w oczy

no to w takim razie nie będę go sobie żałować, tani był, opakowanie aż 1 l także postaram się jak najszybciej go zużyć i znów jakieś ziołowe
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 17:09   #113
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
slownie silikony, odzywczym skladnikiem jest jedynie olejek palmowy

ale mysle, ze na koncowki ten preparat bedzie dobry, uchroni je przed urazami mechanicznymi, wygladzi, nada polysk.

nie ma denata w skladzie, wiec mysle, ze moze sluzyc lepiej niz Biosilk


takie zycie

poszperaj troche po wizazu i mysle, ze sama niedlugo staniesz sie ekspertka od skladow
wlasnie ciezko mi zebrac to wszystko do kupy i myla mi sie te skladniki...Estelle wie duzo wiec moze bedzie chcetna opisac mi szampon joico ktory zamiescilam na poprzedniej stronie??
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 17:35   #114
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
widzisz nie kazdy jest taki mądry jak Ty..bo ty wiesz oczywiscie wszystko..przepraszam za pomyłke ale kazdy alcohol kojarzy mi sie z wysuszeniem
Oczywiście
Ale gdybym opierała się na skojarzeniach, to...
Zresztą, nie pierwszy dzień jesteś na wizażu, takie podstawy jak to z alkoholami powinnaś już znać...

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
wlasnie ciezko mi zebrac to wszystko do kupy i myla mi sie te skladniki...Estelle wie duzo wiec moze bedzie chcetna opisac mi szampon joico ktory zamiescilam na poprzedniej stronie??
Nie tylko ja wiem dużo jeśli mylą się Tobie składniki korzystaj ze ściąg podanych w linkach.
A co do analizy - może najpierw byłabyś chętna przeczytać mój wpis z pierwszej strony?
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 17:40   #115
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Uła- sporo tego- to tak w skrócie:

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
Joanna, Blond System, Maseczka intensywnie odbudowująca


Skład: Aqua, cetearyl alcohol, stearamidopropyl dimethylamine, cyclopentasiloxane, amodimethicone, paraffinum liquidum, cetyl alcohol, propylene glycol, dimethiconol, dicetyldimonium chloride, ceteareth-20, polyquaternium-10, hydrolyzed wheat protein, chamomilla recutita, citrid acid, peg-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, disodium EDTA, parfum, hexyl cinnamal, butylphenyl, methylpropional, [+/- 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, methyldibromo glutaronitrile, dipropylene glycol, DMDM hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone], [+/- CI:16255, CI:19140]
Skład w sumie ok- jest troche emolientów (nawilżaczy) [np. cetearyl alc, cetyl alc, propylen glycol] parafina, która "przytrzyma" wodę we włosach. Z substancji czynnych- proteiny pszeniczne, rumianek, witamina E, witamina C i jej pochodna- i cała długa lista konserwantów. Poza tym ma kilka silikonów-w tm ciężko zmywalne- moze obciążać (zwłaszcza przy cienkich włosach)




Cytat:
John Frieda, Sheer Blonde, Highlight Activating Shampoo (szampon aktywujący kolor blond)


Skład: Water, Cetyl Alcohol, Cyclomethicone, Stearyl Octyldimonium Methosulfate, Stearyl Alcohol, Sunflower (helianthus annuus) Seed Oil, Sunflower (helianthus annuus) seed extract, Matricaria (chamomilla recutita) Extract, Lemon (citrus midica Linonum) Peel Extract, Stearamidopropyl Dimethylamine, Hydroxyethylcellulose, Behenamidopropyl Ethyldimonium Ethosulfate, Propylene Glycol, Trideceth-12, Cetrimonium Chloride, Citric Acid, Panthenol, Amodimethicone, Benzophenone-4 (Sunscreen), Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA, Caramel, Fragrance. May contain Yellow 10, Formula #2132, or Yellow 6 Annatto, Formula #2142.
Jak na moje oko to odżywka a nie szampon Jak poprzednio-trochę nawilżaczy- do tego dochodzi olej oraz ekstrakt z pestek słonecznika, ekstrakt rumiankowy, ekstrakt ze skórki cytryny, pantenol. Konserwantów mniej- za to trochę barwników. Silikony jak uprzednio.




Cytat:
L'Oreal Professionnel, Shine Blonde Shampoo


Skład: aqua/water, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphodiacetate, glycol distearate, citric acid, polyquaternium-10, hexylene glycol, methylparaben, dmdm hydantoin, carbomer, acid violet 43, pyrus malus/apple fruit extract, camellia sinensis/camellia sinensis leaf extract, parfum/fragrance.
Ten szampon jest moim zdaniem kiepski- woda, detergenty, glikol (emolient), kwas cytrynow. Dopiero po konserwantach ekstrakt jabłkowy i ekstrakt z rumianku- czyli ilościowo tych substancji tam za wiele nie ma

Cytat:
Oriflame, Colour Solutions, Honey Blonde Conditioner (Odżywka do włosów blond)

Skład: aqua, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, dicocoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate , distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate , dicaprylyl ether , lauryl alcohol, propylene glycol, parfum, hydroxyethylcellulose, methylparaben, butyl methoxydibenzoylmethane, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, panthenol, helianthus annuus , citrus medica limonum, ci 19140, ci 14700
Tu w sumie też bez rewelacji- na początku składu są emolienty (nawilżanie), potem humentant, zmiękczacz i antystatyk. Zapach w połowie składu, po nim seria konserwantów i dopiero na sam koniec pantenol, słonecznik i cytrynka. Bogatszy był np. skład nr.2


Cytat:
<H2>Schwarzkopf Professional, bc Bonacure, True Blonde Shampoo


Skład: aqua, sodium laureht sulfate, disodium cocoamphodia cetate, peg-7 glyceryl cocoate, glycol distearate, cocamidopropyl betaine, chamomilla recutita, glucose, bisabolol, guar hydroxypro pyltrimonium chloride, panthenol, laureth-4, hydrogenated castor oil, dimethylpabamidopropyl laurdimonium tosylate, propylene glycol stearate, mica, parfum, citric acid, sodium chloride, butylene glycol, propylene glycol, ethoxydiglycol, sodium benzoate, sodium salicylate, hc yellow no. 2, 2-amino-6-chloro-4-nitro phenol, CI 77891
Trochę zapchany ale w sumie ok- wysoko w składzie rumianek i bisabolol (subst, czynna pozyskiwana z rumianku) oraz pantenol


Cytat:
Schwarzkopf, Gliss Kur Świetlisty Blond, Szampon do włosów blond naturalnych i farbowanych


Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocqampoacetate, Cocamidopropyl Betaine, PEG7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Panthenol, Tocopherylacetate, DEA PG-Propyl PEG/PPG-18/21 Dimethicone, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Laureth4, Benlophenone-4, Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Oleate, PEG 120 Methyl Glucose Dioleate, Mica, Citric Acid, Parfum, Sodium Salicylate, Sodium Benzoate, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Ethylparaben, CI 77891, CI 17200, CI 47005
</H2>
W sumie jak wyżej- wysoko w składzie proteny pszeniczne, pantenol i wit. E

Cytat:
<H2>Schwarzkopf, Got2b So Blonde, Highlight Enhancing Conditioner - Honey 2 Dark Blonde

Skład: water, cyclopentasiloxane, stearyl alcohol, cetyl alcohol, propylene glycol, stearyl ethylhexyldimonium methosulfate, quaternium-91, cetrimonium methosulfate, cetearyl alcohol, spiraea ulmaria flower extract, honey extract, butylene glycol, glycerin, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) fruit extract, panthenol, tocopheryl acetate, hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat starch, hydrolyzed soy protein, stearamidopropyl dimethylamine, disodium edta, citric acid, methylparaben, propylparaben, dmdm hydantoin, fragrance, violet 2, yellow 5, yellow 6.
Całkiem sporo nawilżaczy, wysoko w składzie miód, słodki midgał, panetnol, wit E, proteiny rszeniczne, sojowe. Trochę silikonów.
Cytat:
Ziaja, Kolor Zaprogramowany Waniliowy, Odżywka do włosów blond

Skład: Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Butylene Glycol, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Extract, Propylene Glycol, Amber (Succinum) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Panthenol, Polyquaternium-10, Cyamopsis Tetraganoloba (Guar) Gum, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbarnale, Parfum (Fragrance), Anise Alcohol, Citric Acid.
Nawilżacze i kondycjonery, ekstrakt ze słonecznika, bursztyn, rumianek, trochę protein. Nie ma trudnozmywalnych silikonów. W sumie chyba jeden z lepszych podanych przez Ciebie składów.
Raczej wątpię, żeby sama odżywka i szampon rozjaśniły włosy. Może lepiej spróbować tą metodę z miodem albo ziołami? Chyba nawięcej by dała ta z ekstraktem z rumianku i skorką cytryny i to co miało wit. C
Edit: to z wit. C to Joanna- w sumie składowo dość fajna tylko przesadzili z arsenałem konserwantów.

Ufffff

</H2>
Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
widzisz nie kazdy jest taki mądry jak Ty..bo ty wiesz oczywiscie wszystko..przepraszam za pomyłke ale kazdy alcohol kojarzy mi sie z wysuszeniem
Eee nie o mądrość tu chodzi- większość alkoholi stosowanych w kosmetyce to emolienty- można to sprawdzić np. w wizażowym słowniku- po prostu wystarczy poszukać.........poza tym od czego jest biblia internatów tzw. google

Edit2: co oczywiście nie zmienia faktu, że zarówno Estelle jak i Truskawkowa i Death Dealer mają ogromną wiedzę w tej materii
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death

Edytowane przez Jolie2601
Czas edycji: 2008-04-17 o 18:15
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 17:51   #116
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
Proszę o analizę szamponów do włosów blond. mam naturalne, po jesieni nieco pociemniałe włosy blond i zależy mi na rozjaśnieniu bez używania farb itp CZy któraś seria naprawdę może w tym pomóc, czy to tylko chwyt reklamowy?
Oczywiście ważne są dla mnie też funkcje nawilżające itp Prosy o wskayanie najlepsyej, bo wiem ze opisywanie kazdej to za duo roboty
O opis, widzę, pokusiła się Jolie, od siebie mogę tyle dodać, że:
- do mycia postawiłabym na Schwarzkopf Professional, bc Bonacure, True Blonde Shampoo

- a do odżywienia na Friedę [ma w składzie rumianek, więc jest szansa na rozjaśnienie]
- Schwarzkopf, Got2b So Blonde, Highlight Enhancing Conditioner - Honey 2 Dark Blonde lub Ziaja Waniliowa - z uwagi na ciekawe, może nie do końca rozjaśniające, ale odżywcze składy.
- ew. Maseczka Joanna.

Ale cudów bym się raczej nie spodziewała. Jeśli szukasz domowych/łagodnych sposobów na rozjaśnienie, to zerknij w inne wątki - tam Wizażanki piszą o płukankach z rumianku i maseczce miodowej , które, zdaje się, mają potwierdzone doświadczalnie efekty
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 18:22   #117
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Tu mam dwa produkty z niższej półki. Dobre?

Szampon

Joanna,
Ultra color SYSTEM
(eliminuje żółtawy odcień włosów, nadaje platynowy odcień, włosy siwe, blond, rozjaśniane)


Aqua, sodium laureth sulftate, cocamidopropyl betaine, cocamide mipa, coco-glucoside, glycol distearate, laureth-4, glyceryl oleate,trimethylsilylamod imethicone (to jakiś wariacki silikon?), C11-15 pareth-55. C11-15 pareth-9, polyquateternium-10,disodium edta,butylene glycol, chamomilla recutita, hydrozylet wheat protein, citric acid, sodium chloride, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, [+/- DMDM hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, methyldibromo glutaronitrile, dipropylene slycol], acid violet 43.


Hyh,a teraz

Marion, HAIRLINE, Mleczko prostujące, termo-ochrona

albo nie teraz, mam dość przepisywania
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 19:33   #118
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość

Edit2: co oczywiście nie zmienia faktu, że zarówno Estelle jak i Truskawkowa i Death Dealer mają ogromną wiedzę w tej materii
wez mnie nie zawstydzaj ja mam tylko swoje ksiazki i lubie w nich szperac. prawdziwym guru kosmetycznym jestes dla mnie Ty i motywujesz mnie aby poglebiac wiedze

Cytat:
Napisane przez Lanessa
Tu mam dwa produkty z niższej półki. Dobre?

Szampon

Joanna,
Ultra color SYSTEM
(eliminuje żółtawy odcień włosów, nadaje platynowy odcień, włosy siwe, blond, rozjaśniane)


Aqua, sodium laureth sulftate, cocamidopropyl betaine, cocamide mipa, coco-glucoside, glycol distearate, laureth-4, glyceryl oleate,trimethylsilylamod imethicone (to jakiś wariacki silikon?), C11-15 pareth-55. C11-15 pareth-9, polyquateternium-10,disodium edta,butylene glycol, chamomilla recutita, hydrozylet wheat protein, citric acid, sodium chloride, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, [+/- DMDM hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, methyldibromo glutaronitrile, dipropylene slycol], acid violet 43.


Hyh,a teraz

Marion, HAIRLINE, Mleczko prostujące, termo-ochrona

albo nie teraz, mam dość przepisywania
ja dzisiaj juz wymiekam wiele skladnikow wydaje mi sie wariackich, albo jestem juz zmeczona i nie potrafie ich rozszyfrowac bądz co bądz, mam zle przeczucia co do niego, wydaje mi sie bardzo "chemiczny" i wysuszajacy. zdecydowanie stawialabym na plukanki wysrebrzajace
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 20:06   #119
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Joanna,
Ultra color SYSTEM
(eliminuje żółtawy odcień włosów, nadaje platynowy odcień, włosy siwe, blond, rozjaśniane)


Aqua, sodium laureth sulftate, cocamidopropyl betaine, cocamide mipa, coco-glucoside, glycol distearate, laureth-4, glyceryl oleate,trimethylsilylamod imethicone (to jakiś wariacki silikon?), C11-15 pareth-55. C11-15 pareth-9, polyquateternium-10,disodium edta,butylene glycol, chamomilla recutita, hydrozylet wheat protein, citric acid, sodium chloride, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, [+/- DMDM hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, methyldibromo glutaronitrile, dipropylene slycol], acid violet 43.
Początek to same surfaktanty- także mył będzie dobrze. Później ten silikon- ja obstawiam, że jest to trimethylsilylamodimethic one (trudnozmywalny- wymaga kilku myć SLSami)potem są emulgatory i tensydy, edta, glikol (rozpuszczalnik i emolient), rumianek, proteiny pszeniczne- reszta mało istotna- przy czym trzeba przyznać- zakonserwowali go dość solidnie Rumianek może rozjaśniać- ale nie spodziewałabym się zauważalnych efektów po samym szamponie czy odżywce (tak jak to pisałam przy składach od ningio) Za posrebrzenie odpowiada zapewne barwnik (violet43). Szampon wydaje mi się bardzo przeciętny no i istnieje prawodpowobienstwo obciążania.
Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
wez mnie nie zawstydzaj ja mam tylko swoje ksiazki i lubie w nich szperac. prawdziwym guru kosmetycznym jestes dla mnie Ty i motywujesz mnie aby poglebiac wiedze
I vice versa BTW- ja też z pamięci nie "jadę" no przynajmniej nie wszystko
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-17, 20:12   #120
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

joico k-pak do wlosow zniszczonych:
water,sls,cocomidopropyl betaine,dls,cocamide mea,peg-3distearate,sodium cocoyl glutamate,sodium cocoamphoacetate,hydrolyz ed human hair keratin,laurdimonium hygroxypopyl hydrolyzed human hair keratin,thioctic acid,psidium guajava,extraCT,SODIUM ASCORBYL,phosphate,tocoph eryl acetate,oenothera biennis oil,aleurites moluccana seed oil,glycolipids,allantoin ,aloe barbadennis leaf juice,butyl metoxydebenzoylmethane,be nzophenone-4,hyaluronic acid,guar hydroxypropyltrimonium chloride,disodium edta cetrimonium chloride, citric acid,tricety monium chloride,fragrance,tridec eth-3,i -6,propoxytetramentyl,pipe ridynyl dimethicone,methylparaben .


prosze was bardzo oceńcie ...pochwalcie sie ta ogromna wiedza...
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.