Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-18, 21:14   #841
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Syrenka - nie jestem eskpertką, ale ta maska wygląda świetnie. Ma mnóstwo dobroczynnych składników, ekstraktów roślinnych i witamin. Nie ma do tego w składzie alkoholu. Bardzo mi sie spodobała. Nie znasz może składu maski z tej serii regenerującej?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 21:15   #842
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Estelle dziękuję - tak pewnie go wybiorę a dodatkowo granat jest dobry dla rudzielców farbowanych, bo zawiera czerwony barwnik, pewnie jeszcze coś wrzucę - najpierw muszę zużyć wstrętnego hippa - ma oba składniki (choć jest bez SLS).
Hippa zużyć możesz w innych celach - jako żel do mycia np., szkoda się męczyć ze swędzeniem i podrażnieniem.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 21:19   #843
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Tak samo mam na ciele, więc nic to nie da. Ale postaram się go wykończyć, bądź oddam mamie (pewnie ta druga opcja idzie w rachubę).
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-18, 23:18   #844
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Proszę o analizę maseczki:

Inter fragrances: Nano Effect: Intensywna kuracja Nano Effect. Maska przeciwko wypadaniu włosów

Skład: Aqua, Panax Ginseng Root Extract (and) Arginine (and) Acetyl Tyrosine (and) Arctium Majus Root Extract (and) Hydrolyzed Soi Protein (and) Polyquaternium -11 (and) Dimethicone Copolyol (and) Calcium Pantothenate (and) Zinc Gluconate (and) Niacinamide (and) Ornithine HCl (and) Citruline (and) Glucosamine HCl (and) Biotin, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Lecithin (and) Sorbitol (and) Xanthan Gum (and) Hamamelis Virginiana Extract (and) Diatomaceous Earth (and) Disodium EDTA (and) Tocopheryl Acetate (and) Glyceryl Linoleate (and) Retinyl Palmitate (and) Panthenol (and) Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butylparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, Parfum, Jojoba Oil, Citric Acid

Dziękuję
Łaaał!!
żeń- szeń- poprawia ukrwienie skóry głowy, tym samym przyspiesza porost włosów- podobnie jak rzepa. naturalny składnik od zarania dziejów stosowany przy łysieniu (ale słyszałam też, że którąś wizażankę paskudnie uczulił, wiec byłabym ostrożna. aczkolwiek z drugiej strony wszytsko moze uczulać ...
arginina- aminokwas, poprawia wygląd włosów, mocno nawilża, ułatwia układanie, łagodna dla skóry (stosowana w przypadku łuszczycy, skóry atopowej, mocno podrażnionej- jako delikatny i skuteczny nawilżacz)
tyrozyna- aminokwas, działanie odżywcze, przywraca włosom blask
łopian- wzmacnia skórę głowy i cebulki włosowe, zapobiega wypadaniu włosów, działa grzybobójczo i bakteriostatycznie (hamuje wzrost i rozmnażanie się bakterii)
proteiny sojowe- ułatwiają układanie i rozczesywanie, sprawiają, że włosy są miękkie
Dimethicone Copolyol- na labolatoriumurody.pl najbardziej pożądany silikon w kosmetykach ponoć działa cuda i jest całkiem nieszkodliwy, zmywalny samą wodą. nadaje połysk.
Calcium Pantothenate - ulatwia rozczesywanie, zapobiega elektryzowaniu
cynk, niancynamid, biotyna, lecytyna, krzem (ziemia okrzemkowa), witamina E, witamina A, - witaminki od zewnątrz. działanie raczej na skórę głowy, ale takie jest przeznaczenie odzywki, nie?
Jabłczan Cytruliny – jest prekursorem kreatyny, bierze udział w procesie skurczu mięśni oraz uczestniczy w powstawaniu tlenku azotu – związku odpowiedzialnego za m.in.: rozszerzanie naczyń krwionośnych (czyli: poprawia ukrwienie skóry głowy)
Glukozamina- wpływa na stymulację syntezy kolagenu (wzrost grubych błyszczących włosów), ma właściwości przeciwzapalne, umożliwia powstawanie nowych komórek (min. komórek mieszków włosowych);
Oczar wirginijski - nawilża
Pantenol- nawilża, łagodzi podraznienia
olejek jojoba- owszem, nawilża, ale tu użyty niestety jako konserwant- w znikomych ilościach

A poza tym takie typowe nawilżacze jak gliceryna, alkohol cetylowy, cetrimonium chloride, sorbitol.

Nie podoba mi się zakonserwowanie cała gama parabenów, zwłaszcza, że po nich jest jeszcze nawilżający olejek jojoba- czyli albo olejku jest tylko kapka albo sporo parabenów. Te niestety mogą podrażniać, straszono nawet, że powodują raka...

Ale odżywka podoba mi się strasznie, skład taki, że nawet możnaby ją pić bo wszystkie te wyciągi i witaminy mają duża szanse zadziałać od środka . Piękne, zaraz poszukam dokładniej co to za cudo.

Prosze Estelle o sprawdzenie

Edytowane przez agacior89
Czas edycji: 2008-06-21 o 10:29
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 02:12   #845
soni
Raczkowanie
 
Avatar soni
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 316
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez soni Pokaż wiadomość
czyli nie jest tak zle , jak myslalam rzeczywiscie , jak narazie jestem bardzo zadowolona . ostatnia prosba ( tak szybko ci poszlo ) - uzywajac tej odzywki termoochronnej zaobserwowalam wysyp pryszczy na skroniach - czy ma w swoim skladzie 'zapychacze' ? jest to odyzwka rowniez firmy PAUL MITCHELL , SEAL & SHINE , a oto jej sklad :

Water (Aqua), Cetrimonium Chloride, Bisamino PEG/ PPG-41/3 Aminoethyl PG-Propyl
Dimethicone/Hedychium Coronarium (White Ginger)/PEG-12 Dimethicone, Bisamino PEG/PPG-41/3 Aminoethyl PGPropyl
Dimethicone/Glutamine/Tyrosine/ Leucine/Cysteine/Glycine/Symphytum Officinale/Plantago Major/Triticum
Vulgare (Wheat) Protein/PEG-12 Dimethicone, Cetyl Triethylmonium Dimethicone PEG-8 Phthalate, Silicone
Quaternium-2 Panthenol Succinate, Quaternium-22, PEG40 Hydrogenated Castor Oil, Quaternium-15

dziekuje bardzo !!!

ponawiam pytanie . uwielbialabym odzywki paul mitchell , gdyby nie to cos co powoduje wysyp na skroniach ( kosztuja niemialo , mam juz conajmniej 3 do wymiany , oddania , cokolwiek - nie moge uzywac !!! co to moze byc ? gdybys podpowiedziala moze udaloby sie znalezc jakas bez tego ??)
soni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 06:15   #846
OliwiaAnita
Raczkowanie
 
Avatar OliwiaAnita
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 478
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Nivea ogólnie ma fajne, krótkie składy, to co cenne dla włosów zazwyczaj jest umieszczone bliżej początku niż końca.
Tutaj oprócz humektanta, emolienta i zmiękczacza[początek] dodano panthenol, Hydrolizat protein ryżu [wiadomo jak proteiny to odżywienie i regeneracja] wyciąg z lotosu indyjskiego oraz oryzanol [reszta nieistotna dla włosów] - czyli skład ładnie zrównoważony i jak na tą dłogość całkiem treściwy, zasadniczo powinien dobrze nawilżyć włosy .


A tak ogólnie to straszliwego lenia analizatorskiego złapałam hihi
Dziękuje bardzo za analizę pomimo załapanego lenia
__________________
62->61->60->59->58->57
OliwiaAnita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 08:19   #847
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Syrenka - nie jestem eskpertką, ale ta maska wygląda świetnie. Ma mnóstwo dobroczynnych składników, ekstraktów roślinnych i witamin. Nie ma do tego w składzie alkoholu. Bardzo mi sie spodobała. Nie znasz może składu maski z tej serii regenerującej?


Składy są tutaj:
http://www.i-f.com.pl/
Trzeba wejść w zakładkę "dla lekarzy" albo "dla farmaceutów", bo tylko tam przy opisie kosmetyków podawane są składy


Dziękuję agacior89

Edytowane przez syrenka
Czas edycji: 2008-06-19 o 08:22 Powód: podziękowanie
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-19, 08:35   #848
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez soni Pokaż wiadomość
ponawiam pytanie . uwielbialabym odzywki paul mitchell , gdyby nie to cos co powoduje wysyp na skroniach ( kosztuja niemialo , mam juz conajmniej 3 do wymiany , oddania , cokolwiek - nie moge uzywac !!! co to moze byc ? gdybys podpowiedziala moze udaloby sie znalezc jakas bez tego ??)
W pierwszym poscie wyraźnie napisane jest, że nie podbijamy postów z prośbą o analizę!
Nawet jeśli jakiś kosmetyk był przypadkowo pominięty, wychwyciłabym to przy uaktualnieniu listy kosmetyków.
Proszę o zastosowanie się do wytycznych wymienionych w tym wątku., w przeciwnym razie stanie się on nieczytelny. Podbijane posty będą kasowane/mogą skutkować ostrzeżeniem.

Co do produktu - ma silikony - mogą zapchać. Albo masz alergię.

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-06-19 o 09:09
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 09:47   #849
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ekspertki zerknijcie na skład:

Kompleks odżywczy stymulujący wzrost włosów, Farmona, Saponics
Skład: Skład: aqua, cetyl alkohol, cetearyl alkohol, stearalkonium chloride, PEG-20 stearate, ceteareth 20, cetrimonium chloride, equisetum arvense extract, cera alba, propylene glycol, calendula officinalis flower extract, chamomilla, recutica flower extract, rosmarinus officinalis leaf extract, salvia officinalis leaf exract, pinus silvestris bud extract, arnica montana flower extract, arctium majus root extract, citrus medica limonum peel extract, hedera helix extract, tropaeolum majus extract, nasturtium officinale extract, polysorbate 20, retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid, PABA, parfum, DMDM hydantoin, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne, hexyl cinnamal, buthylphenyl methypropional, citronellol, linalool. (16.09.2007)
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 10:50   #850
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Składy są tutaj:
http://www.i-f.com.pl/
Trzeba wejść w zakładkę "dla lekarzy" albo "dla farmaceutów", bo tylko tam przy opisie kosmetyków podawane są składy


Dziękuję agacior89

ja też dziękuję, bo strona jest... Łaaał!
Tyle składów! Tyle pomysłów

A ja wklejam z wątku o składach kosmetyków do twarzy

Cytat:
Napisane przez bajbaja Pokaż wiadomość
I przy okazji:

3. Joanna, Styling Effect, Jedwab do włosów
Jedwab dla włosów z serii Styling Effect służy do wygładzania i nabłyszczania włosów. Zapobiega nadmiernemu puszeniu się, szczególnie w przypadku suchych i zniszczonych włosów. Zalecany do nakładania na włosy przez ich stylizacją, również urządzeniami do stylizacji termicznej (np. prostownicą).

Skład: CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONOL, CYCLOMETHICONE, ISOPROPYL MYRISTATE, AMODIMETHICONE, TOCOPHERYL ACETATE, ETHYL ESTER OF HYDROLYZED SILK, PARFUM, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, LIMONENE, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, ALPHA ISOMETHYL IONONE.

W ostatnim przypadku przepisywałam z produktu, więc możliwe są literówki.
Pod względem czy nie ma żadnych nieciekawych składników.

Dziękuję!

Dla włosów cieżkich, grubych, matowych, może jeszcze być. Cienkim, tłustym strączkom może zrobić krzywdę.
A zatem:
CYCLOPENTASILOXANE,DIMETHICONOL, CYCLOMETHICONE, AMODIMETHICONE- to wszystko silikony. Zaznaczyłam kolorami: czerwone- te które mocno oblepiają włosy i wymagają SLSów do zmycia. Pomarańcz- nierozpuszczalne w wodzie, ale usuwalne łagodnymi szamponami. Dają uczucie gładkich, nawilżonych włosów, ale na dłuższą metę silikony oblepiają włosy, powodują mniejsze wnikanie substancji odżywczych i ich przyklapnięcie. Ale też lepszą ochronę włosów przed czynnikami zewnętrznymi- zatem latem, przy słońcu, chlorowanej czy słonej wodzie są ok.

Z substancji odżywiających: witamina E, hydrolizowany jedwab. Obydwa odżywiają, nawilżają, wzmacniają.

Reszta to już substancje zapachowe.

Jak już pisałam na początku, silikony mogą szkodzić i pomagać- wysuszonym włosom pomogą tyle, co makijaż trądzikowej skórze (wiecie, w czym rzecz?) ale używany przy prostowaniu włosów pomoże im przetrwać katusze rozgrzanej blachy. Albo użyty raz na jakiś czas, kiedy chcemy gładkich i lśniących włosów.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 11:39   #851
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Tak samo mam na ciele, więc nic to nie da. Ale postaram się go wykończyć, bądź oddam mamie (pewnie ta druga opcja idzie w rachubę).
Na ciele też ??? To faktycznie lepiej nie używać wcale

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość

Nie podoba mi się zakonserwowanie cała gama parabenów, zwłaszcza, że po nich jest jeszcze nawilżający olejek jojoba- czyli albo olejku jest tylko kapka albo sporo parabenów. Te niestety mogą podrażniać, straszono nawet, że powodują raka...

Prosze Estelle o sprawdzenie
Wszytko się zgadza a parabenami to nie przejmowałabym się za bardzo, chyba, że ktoś ma po nich podrażnienie. Są na swoim miejscu, na końcu składu, takie ilości nie powinny zbytnio szkodzić.
Zastanawia mnie tylko trochę ten olejek jojoba - wygląda raczej jak pomyłka w druku śmiesznie tak na końcu i to w dodatku po takiej dawce zielsk i innych cudów z przodu...
Skład ładnie przemyślany, wszystko pięnie a tu nagle ten... jojoba [nie tam gdzie trzeba ]

Cytat:
Napisane przez Paulinka:D
ApHOGEE Keratin & Green Tea Restructurizer

Ingredients:
Water, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Silk, Green Tea (Camellia Sinensis) Extract, Glycine Alanine, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cetrimonium Chloride, PVP, Citric Acid, Fragrance, FD&C Red #40, D&C Green #5, FD&C Yellow #6.
Z "umkniętych" składów
Krótko mówiąc - jest tu czym restrukturyzować włosy, bo świetnie nadają się do tego jedwab i keratyna, dodatkowo ekstrakt z zielonej herbaty - antyoksydant, działa przeciwzapalnie, wzmacnia włosy.
Glycine - to składnik o działaniu odżywczym
Glycine, Alanine, PVP - działają antystatycznie [PVP dodatkowo ma właściwości utrwalające fryzurę].
Idealna na odżywkę bez spłukiwania
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-19, 13:06   #852
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Bioderma, Node Shampooing Fluide [Fluid Shampoo] (Szampon do częstego mycia włosów i wrażliwej skóry głowy)

Skład: Water (Aqua), Caprylyl/Capryl Glucoside, PEG-150 Distearate, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, PEG-15 Cocopolyamine, Disodium EDTA, Quaternium-80, Propylene Glycol, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Fragrance (Parfum) (18.09.2007.)
Wygląda na fajny, dość łagodny szampon, praktycznie nie ma w nim tych popularnych detergentów.
Ciekawym składnikiem jest Sodium Lauroyl Oat Amino Acids - działa jako antystatyk, ponadto ma właściwości odżywcze a do tego oczyszczające.
Propylene Glycol, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides - to składniki odpowiedzialne za zatrzymanie wody we włosach, niektóre mają właściwości odżywcze.
Krótka lista konserwantów na końcu i zapach to dodatkowy plus.

Obok tego Klorane z granatem kolejny typ do wrażliwej skóry, szczególnie polecany dla osób nielubiących się z SLS.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 13:23   #853
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
John Frieda, Brilliant Brunette, Shine Release Moisturizing Shampoo (nawilżający szampon dla brunetek)

Skład: Water, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Dimethicone, Laureth-16, Glycol Distearate, Cocamide MEA, Lauramidopropyl Betaine, Myristyl Alcohol, [Camellia Sinensis Leaf Extract*] [Theobroma Coca Extract**], Pearl Powder, Polyquarternium-7, PPG-9, Malic Acid, Laureth-4, Polyquaternium-10, Laureth-25, Laureth-10, Benzyl Alcohol, Sodium Chloride, Glycine, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Iodopropynyl Butylcarbamate, Diazolidinyl Urea, Fragrance, Caramel.
* wersja "Amber to Maple"
** wersja "Chestnut to Espresso"
Nooo tu ostro - Sodium Lauryl Sulfate, drażniący składnik od którego obecnie się odchodzi na rzecz S Laureth S [wersja łagodniejsza].
Z tym nawilżeniem też bym nie przesadzała, bo po składzie jakoś nie widać zbyt dużej ilości substancji nawilżających.
Z substancji aktywnych:
- ekstrakt z liści herbaty lub kakaowca [w zależności od wersji]
- perłowy puder - pierwotnie starochiński kosmetyk i medykament, bogaty w aminokwasy oraz sole mineralne

*glycine - składnik o właściwościach antystatycznych, odżywiających włosy i skórę
*polyquaretnium - (n) - zazwyczaj działają tworząc na włosach powłoczki oraz są antystatykami.
Na czerwono zaznaczony drażniący konserwant.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 13:29   #854
evilpinky
BAN stały
 
Avatar evilpinky
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 98
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Hola, hola! Decydujące słowo ma Estelle, jam dopiero raczkująca

A używałaś obydwu szamponów? Jak wrażenia? Ja próbowałam tylko samodzielnego dodawania kofeiny do szamponu, ale w końcu zrezygnowałam- nic nie pomogło, tylko śmierdziało :P
miałam kiedyś próbki szamponu PLANTUR, niestety jest dość drogi i nie wszędzie dostępny (45 zł u fryzjera). Nie mogę też stwierdzić jednoznacznie, że naprawdę pomaga. Zastanawia mnie tez fakt, ze jest sporo szamponów z kofeiną, natomiast odżywek- nie. Wszędzie też deklarują przenikanie kofeiny do cebulek włosowych po 2 minutach podczas mycia - i utrzymanie jej wysokiego stężenia do kilkunastu godzin. Skład jest podobny- a cena Rossmanowego dużo niższa, zapłaciłam 7 zł za 250 ml.Po wypróbowaniu maski do włosów firmy Rossmann i baaardzo pozytywnych efektach postanowiłam nie skreślać produktów Rossmann na wstępie Myślę, że z czasem będę mogła powiedzieć coś więcej. na razie mogę stwierdzić, że po upływie kilku minut- zalecanych 2,3 czuję jakieś tam lekkie mrowienie w skórze. Mam nadzieję, ze to efekt kofeiny a nie paranoi

Edytowane przez evilpinky
Czas edycji: 2008-06-19 o 13:30 Powód: poprawka błędu
evilpinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 15:23   #855
soni
Raczkowanie
 
Avatar soni
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 316
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
W pierwszym poscie wyraźnie napisane jest, że nie podbijamy postów z prośbą o analizę!
Nawet jeśli jakiś kosmetyk był przypadkowo pominięty, wychwyciłabym to przy uaktualnieniu listy kosmetyków.
Proszę o zastosowanie się do wytycznych wymienionych w tym wątku., w przeciwnym razie stanie się on nieczytelny. Podbijane posty będą kasowane/mogą skutkować ostrzeżeniem.

Co do produktu - ma silikony - mogą zapchać. Albo masz alergię.
oj to przepraszam , nie doczytalam widocznie .
soni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 15:46   #856
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Na poczatku chcialam podziekowac Estelle za analize

I poprosze o analize skladu :
Pollena-Malwa, Studio Gloria, Maska do wlosow suchych, zniszczonych i farbowanych

Skład: Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Humulus Lupulus Extract, Parfum, Panthenol, E 471, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne(and) Methylisothiazolinone, Bromonitropropandiol, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Benzyl Salicylate, Citral. (25.03.2008)

I jeszcze pytanie : czy ma cos w skladzie to ja wyklucza do stosowania na przetluszajace sie wlosy ?
fossa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 19:20   #857
fiziolda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o ocenę:

Pharmaceris H-SEBOPURIN, Specjalistyczny szampon normalizujący do skóry łojotokowej, włosy przetłuszczające się.

skład:Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Betaine, Propylene Glycol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Coco-Glucoside, Piroctone Olamine, Panthenol, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Niacinamide, Arctium Majus (Burdock) Extract, Citric Acid, Zinc PCA, Disodium EDTA, Benzyl Alcohol, Biotin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, CI 19140, CI 16035, CI 42090

Rzeczywiście może wyregulować skórę głowy? Bardzo może podrażnić? No i jak to jest z tym Sodium Laureth Sulfate? Czy w szamponie dla włosów przetłuszczających się może on być na drugim miejscu w składzie?

A może polecicie mi jakiś inny szampon do głupich tłustych włosów?

Mam nadzieję, że nie proszę o analizę czegoś co już było analizowane, przejrzałam cały wątek ale może coś mi umknęło

Z góry wielkie dzięki!! Aha - jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy dziewczyny!!! Łał!
fiziolda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 20:46   #858
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Wszytko się zgadza a parabenami to nie przejmowałabym się za bardzo, chyba, że ktoś ma po nich podrażnienie. Są na swoim miejscu, na końcu składu, takie ilości nie powinny zbytnio szkodzić.
Zastanawia mnie tylko trochę ten olejek jojoba - wygląda raczej jak pomyłka w druku śmiesznie tak na końcu i to w dodatku po takiej dawce zielsk i innych cudów z przodu...
Skład ładnie przemyślany, wszystko pięnie a tu nagle ten... jojoba [nie tam gdzie trzeba
Przepraszam, z parabenami poniosło mnie bo dostaję wysypki na samą myśl po nich No i zdziwił mnie właśnie ten jojoba, to by mogło znaczyć ze parabenów jest wcale nie mało. Jest jeszcze inna opcja: jojoba użyto jako konserwantu (wszak to najtrwalszy z olejów i gdzieś czytałam, ze może być używany jako naturalny konserwant)

Cytat:
Napisane przez evilpinky Pokaż wiadomość
miałam kiedyś próbki szamponu PLANTUR, niestety jest dość drogi i nie wszędzie dostępny (45 zł u fryzjera). Nie mogę też stwierdzić jednoznacznie, że naprawdę pomaga. Zastanawia mnie tez fakt, ze jest sporo szamponów z kofeiną, natomiast odżywek- nie. Wszędzie też deklarują przenikanie kofeiny do cebulek włosowych po 2 minutach podczas mycia - i utrzymanie jej wysokiego stężenia do kilkunastu godzin. Skład jest podobny- a cena Rossmanowego dużo niższa, zapłaciłam 7 zł za 250 ml.Po wypróbowaniu maski do włosów firmy Rossmann i baaardzo pozytywnych efektach postanowiłam nie skreślać produktów Rossmann na wstępie Myślę, że z czasem będę mogła powiedzieć coś więcej. na razie mogę stwierdzić, że po upływie kilku minut- zalecanych 2,3 czuję jakieś tam lekkie mrowienie w skórze. Mam nadzieję, ze to efekt kofeiny a nie paranoi
Właśne też mnie zastanawia, bo na LU były rady, by dodawać kofeinę do szamponu-m nie odzywki. Może dlatego, ze zbyt długi kontakt ze skórą działałby podrażniająco? Jeśli czujesz mrowienie i nie wiedziałaś wcześniej, ze tak powinna działać kofeina, to gratuluję- działa

A co do produktów rossmann- jasne, ze nie skreślałbym na wstępie. Niektóre produkty to wręcz perełki (no dobrze, może dobrze wyszlifowane, tańsze kamienie- bo ma już kilka produktów które mają jakiśtam cudowny składnik z droższych pdouktów zaadaptowany do mniej zamożnej kieszeni


Fiziolda może nie łojotok ale tłustą skórę głowy- oj, mam. Pogodziłam się z myciem ich codziennie, szamponu szukam w miarę łagodnego i taniego (bo dużo go schodzi). Ale jeśli abrdzo Ci dokucza łojotok to moze spróbuj zielonej glinki- są specjalne maski do włosów z zielona glinką, albo jeszcze lepiej w sklepie zielarskim kup czystą glinkę i rób maseczki. Nie próbowałam,a le słyszałam, że działa
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-19, 21:34   #859
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Teraz do analizy idą odżywki i maski:
Klorane (tu są niestety tylko na wizażu dwie)

Klorane, Mocny Włos, (balsam na bazie chininy i witamin B)

Skład: Aqua, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Cinchona Sucirruba Bark Extract (Cinchona Sucirruba), Hydroxypropyl Methylcellulose, Biotin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit (Butyrosperum Parkii), Caramel, DMDM Hydantoin, Fragrance (Parfum), Panthenol, Pyridoxine, HCL Red 4 (CI 14700), Sodium Hydroxide, Stearalkonium Chloride.

Klorane, Baume Apres-Shampooing Adoucissant et Demelant (Balsam na bazie mleczka z owsa)

Skład: Aqua, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract (Avena Sativa), Cyclomethicone, Cetyl Alcohol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit (Butyrospermum Parkii), Citric Acid, DMDM Hydantoin, Fragrance (Parfum), Stearalkonium Chloride.

Teraz czas na Matrixy wklejam je bo interesuje mnie Color.Smart - a składniki są prawie takie same:
Matrix, Sleek.look, Smoothing Conditioner (Odżywka wygładzająca)

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Amodimethicone, Lanolin, Fragrance, Cetyl Esters, Methylparaben, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Chlorhexidine Dihydrochloride, Shea Butter Fruit, Silk Amino Acids, D4796/1


Matrix, Sleek.look, Smoothing Deep Moisture Mask (Maska do włosów)

Skład: aqua, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, cyclopentasiloxane, stearyl alcohol, cetyl esters, fragrance / parfum, dimethicone, methylparaben, shea butter fruit / butyrospermum parkii, chlorhexidine dihydrochloride, sodium citrate, silk amino acids

Które będą lepsze - matrix czy Klorane. Dziękuję Estelle za analizę.I pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-19, 21:43   #860
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Joico, Silk Result, Smoothing Shampoo (Szampon wygładzajacy)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocamphodiacetate, Cocamide Mipa, Hydrolyzed Keratin (Quadramine Complex), Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Sodium Lauroyl, Hydrolyzed Silk, Silk Amino Acids, Arginine Hcl, Hydrolyzed Silk Pg- Propyl Methylsilanediol, Amodimethicone, Dimethicone, Hexylene Glycol, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Acrylates/ Aminoacrylates/ C10-30 Alkyl Peg-20 Itaconate Copolymer, Glycol Sterate, Sodium Cetearyl Sulfate, Benzoic Acid, Citric Acid, Sodium Citrate, C11-15 Pareth -7, Laureth-9, Glycerin, Trideceth-12, Disodium Edta, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Sodium Chloride, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Alphaisomethyl Ionone, Limonene, Parfum, Yellow 5 (Ci 19140), Red 40 (Ci 16035).

Proszę o analizę składów (uczula mnie najbardziej chlorek sodu i cocamidepropyl betaine. Dziękuję z góry i pozdrawiam
Bardzo ładny szamponik i jestem skłonna uwierzyć w jego regenerująco-wygładzające działanie, za sprawą wielu składników, które wypełniają go właściwie od początku składu. Są to:
- dwie postacie keratyny - a keratyna jest znana ze swoich silnych właściwości odbudowujących włos i utrzymujących go w dobrej kondycji. Powiedziałabym, że absolutne must have każdej włosomaniaczki
- jedwab razy 3 - kolejny składnik znany z tego, że wnika w strukturę włosa, regeneruje go, odżywia i wygładza
- silikony - ich użycie w szamponach bywa kwestią sporną, ale aplikowane z umiarem nie szkodzą. W tym szamponie odpowiedzialne za wypełnienie ubytków i wygładzenie. Plusem składu jest to, że są w kolejności za keratyną i jedwabiem.
- inne substancje działające pozytywnie na włosy to: Arginine Hcl, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Propylene Glycol, Cetyl Alcohol, Glycerin

Innymi słowy - jest co wylać na czerep , takiego składu nie powstydziłaby się niejedna odżywka [ale pewnie i cena nie za ciekawa]

Cytat:
Napisane przez agacior89
Przepraszam, z parabenami poniosło mnie bo dostaję wysypki na samą myśl po nich No i zdziwił mnie właśnie ten jojoba, to by mogło znaczyć ze parabenów jest wcale nie mało. Jest jeszcze inna opcja: jojoba użyto jako konserwantu (wszak to najtrwalszy z olejów i gdzieś czytałam, ze może być używany jako naturalny konserwant)
Jeśli parabeny Cię podrażniają, to się nie dziwię reakcji ja na konserwanty patrzę nieco mniej restrykcyjnie...
natomiast olejek to faktycznie na konserwant wygląda, dla włosów to raczej różnicy nie zrobi.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 12:16   #861
makalele
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 9
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam, bardzo prosze o analize skladu mleczka do wlosów SHADEZ- DAILY CURL ACTIVATOR

skład: Agua, Propylene Glycol, Paraffinium liquidum (mineral oil), Glycerin, Caprylic/capric triglyceride (coconut oil), Dimethicone, Glyceryl stearate, Cetyl alcohol, Petrolatum, PEG-100 stearate, Parfum, Panthenol, Benzophenone-3, Tocopheryl acetate, Sucrose palmitate, Glyceryl stearate citrate, Sucrose, Mannan, Xanthan gum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Disodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl-3-cyclohexane, Eugenol, Geraniol.


Mleczko to jest jak do tej pory jedyne ktore jednoczesnie nawilzało i kręciło moje włosy. Chciałabym sie dowiedziec, ktore składniki są za to cudowne działanie odpowiedzialne ponieważ musze znaleźc jakis zastepczy prodkut z podobnym składem, bo ten wlasnie mi sie skonczył. Na internecie nie moge znalezc zadnych kosmetykow Shadez, a to mleczko przywiozla mi kolezanka z anglii z tzw outlet'u kosmetycznego i nie ma juz szans kupic go ponownie.

i jeszcze jedno pytanie: czy macie może jakies sposoby zeby w internecie znaleźć skład wybranego kosmetyku? na KWC nie ma tych których szukam...

dziękuje z góry.
makalele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 16:32   #862
Dork
Raczkowanie
 
Avatar Dork
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 92
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Zaczął się sezon na opalanie więc postanowiłam sobie kupić coć ochronnego do włosów i znalazłam takie oto kosmetyki na KWC:NIVEA HAIR CARE, SPRAY CHRONIĄCY PRZED SŁOŃCEM Z FILTREM UV
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Isoceteth - 20, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Isostearate, Cetrimonium Chloride, Sodium Benzoate, Sodium Citrate, Panthenol, Benzophenone - 4, Styrene/Acrylates Copolymer, Citic Acid, Simmondsia Chinensis, Tocopheryl Acetate, Oryzanol, Parfum
jeszcze znalazłam JOANNA,SŁONECZNA OCHRONA,DWUFAZOWY OCHRONNY SPRAY-MGŁA DO WŁOSÓW ale bez składu tylko to pisało
Innowacyjny dwufazowy spray-mgła został specjalnie opracowany by zapewnić włosom ochronę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, wiatru i morskiej wody. Preparat zawiera filtry UV i w połączeniu z roślinnymi proteinami, ekstraktem ze słonecznika oraz prowitaminą B5, kompleksowo chroni i odżywia włosy, przeciwdziałając uszkodzeniom ich struktury i zapobiegając wysuszeniu. Pokrywa włosy delikatnym filmem ochronnym. Nie przetłuszcza włosów. Włosy na słońcu pozostaną lśniące, miękkie i elastyczne. Możecie mi coś doradzić który lepiej wybrać?
Dork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 20:55   #863
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

który wybrać.. Tego drugiego już nie produkują od dawna, tego pierwszego nie mogę znaleźć w żadnym sklepie... Pudło ;P

ktoś tu dawał prośbę o skład nowej nivei, co prawda pytała już Estelle- zaakceptowała go jao poprawny, zaraz wezmę się za dokładne rozgryzienie.

Acha, DORK, wklejanie samego opisu, bez składu, nie ma sensu
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 21:18   #864
Dork
Raczkowanie
 
Avatar Dork
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 92
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
który wybrać.. Tego drugiego już nie produkują od dawna, tego pierwszego nie mogę znaleźć w żadnym sklepie... Pudło ;P

ktoś tu dawał prośbę o skład nowej nivei, co prawda pytała już Estelle- zaakceptowała go jao poprawny, zaraz wezmę się za dokładne rozgryzienie.

Acha, DORK, wklejanie samego opisu, bez składu, nie ma sensu
Więc musze kupić Nivea a szkoda ten Joanny mi się spodobał.W tamtym roku miałam Nivea więc mam nadzieje że i w tym go znajdę.
Dork jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-21, 23:46   #865
soni
Raczkowanie
 
Avatar soni
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 316
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez makalele Pokaż wiadomość

i jeszcze jedno pytanie: czy macie może jakies sposoby zeby w internecie znaleźć skład wybranego kosmetyku? na KWC nie ma tych których szukam...
ja wpisuje w wyszukiwarke nazwe kosmetyku i slowo ' ingredients ' .
soni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 00:48   #866
Paulinka:D
Przyczajenie
 
Avatar Paulinka:D
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kazimierza Wielka/ obecnie Chicago
Wiadomości: 27
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez soni Pokaż wiadomość
ja wpisuje w wyszukiwarke nazwe kosmetyku i slowo ' ingredients ' .
Ja tez to najlatwiejszy i najszybszy sposob
Paulinka:D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 11:41   #867
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

można też Inci, lub wpisać nazwę i potem "aqua" lub jakiś inny składnik, o którym wiemy, że będzie na 100%
tiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 12:21   #868
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Tą metodą znalazłam Matrixa Color Smarta odżywkę i szampon
A więc proszę Estelle o analizę:
Matrix, Color.smart, Protective Luminating System Shampoo (Szampon do włosów koloryzowanych)

Skład:Aqua Water, Sodium Laureth Sulfate, Citric Acid, Disodium Cocoamphodiacetate, Ammonium Hydroxide, Hydrogenated Castor Oil, Parfum/Fragrance, Salicylic Acid, Benzoic Acid, Tartaric Acid, Tocopheryl Acetate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Methyl-2-Octynoate, Hexyl Cinnamal.

Matrix, Color.smart, Protective Conditioner (Odżywka chroniąca kolor

Skład: Aqua Water, Cetyl Alcohol, PEG-180, Stearamidopropyl Dimethylamine, Citric Acid, Amodimethicone, Cetrimonium Chloride, Parfum/Fragrance, Lanolin, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Propylene Glycol, Cetyl Esters, Methylparaben, Hydroxyethylcellulose, Tocopheryl Acetate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Trideceth-12, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Chlorhexidine Dihydrochloride, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Citrus Limonium/Lemon Extract, Methyl-2-Octynoate, Hexyl Cinnamal

Dziękuję z góry i pozdrawiam Werka
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-22, 20:48   #869
makalele
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 9
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dzięki serdeczne za podpowiedz Dziewczyny!
makalele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-23, 10:26   #870
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Okiej, przeanalizowałam dokładnie sobie tę odżywkę. Dla przyjemności, z której może ktoś skorzysta

Nivea Hair Care, Brilliant Blonde, Balsam bez spłukiwania 'Olśniewajacy blond'

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20020,hair-care-brilliant-blonde-balsam-z-filtrem-uv-bez-splukiwania-olsniewajacy-blond.html

Skład: Aqua, C12-13 Alkyl Lactate, Polyquaternium-37, Helianthus Annuus, Triticum Vulgare, Benzophenone-4, Oryzanol, Polyquaternium-4, Cetrimonium Chloride, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laureth-4, Propylene Glycol, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Sorbitan Oleate, PPG-1 Trideceth-6, C10-12 Alkane/Cycloalkane, Sodium Citrate, Tin Oxide, Mica, Sodium Benzoate, Citral, Limonene, Parfum, CI 77891, CI 77492 (23.07.2008.)

Początek niezły: alkyl lactate- substancja natłuszczajaca, nawilżajaca, wygładzająca, tworzy warstewkę ochronną- mniemam, że to zamiennik silikonów. Przyjemny Oryzanol- substancja antystatyczna, podobnie jak Cetrimonium Chloride czy Aluminum Starch Octenylsuccinate. Odżywka będzie mocno wygładzała włosy, mam nadzieje, ze bez efektu „przyklapnięcia”.


Na zielono: wyciąg ze słonecznika i z ziaren pszenicy- łaaaał, i to jak wysoko! Brawo!
SŁONECZNIK: wygładza, odżywia zniszczone włosy. witaminy i minerały, które zawiera słonecznik poprawiają strukturę włosów i przywracają im elastyczność i połysk. Wyciąg ze słonecznika posiada również korzystne działanie na skórę głowy i zapobiega łamaniu się włosów.
PSZENICA: Regeneruje wnętrze włosów, odtwarza naturalną osłonkę i wygładza ich powierzchnie. Chroni przed nadmierną utratą wody.
Ponadto obydwa są naturalnymi filtrami UV.


Na niebiesko zaznaczyłam kolejny filtr- tym razem chemiczny, ale z tego, co czytałam- nieszkodliwy.


Mika pod koniec- to są te właśnie „złociste refleksy” obiecywane przez producenta Cóż, efekt może być ładny. Podobną rolę pełnią jak dwa barwniki na szarym końcu.


Jeśli coś może się nie podobać, to glikol propylenowy (pomarańcz) ale samym włosom nie powinien szkodzić.



(Estelle, o weryfikacje proszę
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.