Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-29, 09:24   #271
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez atenaz Pokaż wiadomość
dziękuje ślicznie za komentarz do produktu

Co do alkoholu to ten produkt i tak wcieram tylko w skórę głowy na zmianę z seboradinem.
Nie ma sprawy, teraz cd. bo wczoraj już nie dałam rady

Cytat:
Napisane przez atenaz Pokaż wiadomość
[LEFT]

PANTENE PRO-V intensywna regeneracja
odżywka [suche, zniszczone lub łamliwe włosy]

INCI: aqua, stearyl alcohol, cetyl alcohol, steramidopropyl dimethylamine, glutamic acid, bis-aminopropyl dimethicone, benzyl alcohol, panthenyl athyl ether, parfum, EDTA, hexyl cinnamal, panthenol, butylphenyl methylopropional, benzyl salicylate, magnezium nitrate, methylchloroisothiazolino ne, magnesium chloride, methylisothiazolinone
"Czy Twoje włosy mają rozdwojone końcówki? Linia Intensywna Regeneracja zapobiega procesowi rozdwajania końcówek. Linia ta pomaga także utrzymać odpowiednie nawilżenie włosów i zapewnia do 10 krotności większą ochronę przed przyszłymi uszkodzeniami*. Łatwy sposób na piękne włosy."
[/SIZE]
Odżywka zawiera emolienty i substancje odżywcze + jeden silikon [pogrubione], skład nie jest zły, ale "chemiczny", w odżywce nie ma protein i wyciągów roślinnych, zawiera panthenol.
Zgodziłabym się z tezą o nawilżeniu, o 10 krotnym zabezpieczeniu już niekoniecznie.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 09:39   #272
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez atenaz Pokaż wiadomość

TIMOTEI odżywka do włosów farbowanych
ekstrakty z czereśni i bawełny


INCI: aqua, cetearyl alcohol, dimethiconol, cetrimonium chloride, cetyl hydroxyethylcellulose, polysorbate 60, silica, citric acid, gossypium herbaceum seed oil, disodium EDTA, DMDM hydantoin, BHT, ethylhexyl methoxycinnamate, parfum, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, TEA-dodecylbenzenesulfonate, sodium hydroxide, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, methylparaben, phenoxyethanol, propylene glycol, propylparaben, prunus avium fruit extract, alpha-isomethyl lonone, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, citronellol, coumarin, hexyl cinnamal, CI 14700

nie mam z polskiej strony opisu producenta, więc tłumaczę pobieżnie to co znalazłam na stronie angielskiej: "chroni kolor, zostawia włosy miękkie, gładkie, daje im [a rich, shiny glow ] mocny połysk; czereśnia jest bogata w wit. A i B, a także w antyoksydanty zwane "flavonoids", które nadają owocom ich głęboki kolor i pomagają chronić włosy. Bawełna zawiera [fatty acids] oleiste, tłuste kwasy , które mają cenne właściwości zmiękczające i odżywcze."
Skład raczej mało zachwycający, dosyć wysoko w składzie konserwanty i zapach, zawiera także sunstancję pieniącą - TEA-dodecylbenzenesulfonate.
Gossypium herbaceum seed oil to olej z bawełny, dobrze wpływa na konsycję włosów, jest tu substancją aktywną, szkoda jedynie, że dopiero na 9 miejscu w składzie [mógłby być wyżej].
Prunus avium fruit extract - to ekstrakt z owoców czereśni, ale jego to już jest tu bardzo malutko, a co za tym idzie - śladowa ilośc witamin i flawanoidów, o których pisze producent.
BHT - przeciwutleniacz
Ethylhexyl methoxycinnamate - filtr UVB, który zapewne ma chronić przez płowieniem koloru, aczkolwiek podejrzewam, że w czasie oddziaływania odżywki do włosa wniknie go na tyle mało, że na niewiele się to zda, a po spłukaniu zostanie go jeszcze mniej.
Brak filtra UVA.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 09:48   #273
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez atenaz Pokaż wiadomość



MRS. POTTER'S BALSAM moc bursztynu do włosów suchych i łamiących się
[ekstrakt z bursztynu i keratyna]

[SIZE=2]INCI: aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, isopropyl myristate, dimethicone copoyol, hydrolyzed keratin, amber (succinum) extract, parfum, isopropyl alcohol, propylene glycol, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol. citric acid, hexyl cinnamal, limonene, linolool, CI 19140

"Balsam z ekstraktem z bursztynu i keratyną nawilża oraz dodaje blasku włosom suchym i łamiącym się. Keratyna chroni i naprawia strukturę włosa. Balsam bardzo dobrze rozprowadza się na włosach, nie powodując ich obciążenia. Przeciwdziała elektryzowaniu się włosów, ułatwia ich rozczesywanie oraz układanie fryzury."
Juz na pierwszy rzut oka "coś fajnego".
Krótki skład, zawierający to, o czym napisał producent - czyli nawilżacze, keratyna i bursztyn. Miejsce składników aktywnych [pogrubione] w składzie bardzo przyzwoite, przydałoby się jeszcze znać stężenie, ale z tym to już trzeba się zwrócić do producenta.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 09:54   #274
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Juz na pierwszy rzut oka "coś fajnego".
Krótki skład, zawierający to, o czym napisał producent - czyli nawilżacze, keratyna i bursztyn. Miejsce składników aktywnych [pogrubione] w składzie bardzo przyzwoite, przydałoby się jeszcze znać stężenie, ale z tym to już trzeba się zwrócić do producenta.
moja siostra nie moze zapamietac nazwy i mowi zawsze, ze najlepsza odzywka do wlosow to Harry Potter

rzeczywiscie ma po niej swietne wlosy, polski Wax ocenila jako "taki sobie"

dla mnie "Harry Potter" jest "taka sobie", nie jest zla, ale tez nie rewelacyjna. ale ciezko mi oceniac skutecznosc jakiejkolwiek odzywki na zmaltretowanych wlosach, wiec nie moge byc obiektywna

ten typ silikonu jest wg mnie bardziej przyjazny dla wlosow(nie daje efektu wzmozonego przetluszczania sie i lepkosci wlosa)
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 14:21   #275
nuvi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 147
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosze o analize

Szampon Organics, Aloe Vera&Jojoba

sklad:
Aqua,SLS,cocamide DEA,sodium chloride,cocamidopropyl betaine,glicerin,aloe vare extract,jojoba seed oil,polyquaternium-7,parfum,DMDM hydantoin,citric acid,disodium EDTA,citronellol,geraniol ,magnesium chloride,magnesium nitrate, metylochloroisothiazolino ne,methylparaben,methylis othiazolinone,propylparab en,potassium sorbate,sodium benzoate, ci 19140,ci 14700,ci 42090,


Mam wlosy przetluszczajace sie u nasady, suche od polowy ,farbowane.Nada sie?
Dzieki!
nuvi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 14:39   #276
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziewczyny, przeczesując inne strony wpadła mi w oko jedna maska. Podobno działa cuda(tj. włosy są mocniejsze, odżywiona i nawilżone). A jak to właściwie jest z jej składem?

Mypa - Shea Karite - Hair Repair Mask - Maska do włosów z masłem shea
Skład: aqua/water, cetyl alkohol, glyceryl stearate se, butyrospermum parkii (shea butter), isopropyl myristate, glycerin, panthenol, tocopheryl acetate, dimethicone, disodium edta, guar hydoxypropyl trimonium chloride, citric acid, parfum/fragrance, methylchloroisohiazolinon e, methylisothiazolinone, benzyl brnzoate, benzyl alcohol, CI19140/YELLOW 5

Sama zauważyłam tylko kilka składników, a reszta dla mnie to czarna magia
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 15:01   #277
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez nuvi Pokaż wiadomość
Prosze o analize

Szampon Organics, Aloe Vera&Jojoba

sklad:
Aqua,SLS,cocamide DEA,sodium chloride,cocamidopropyl betaine,glicerin,aloe vare extract,jojoba seed oil,polyquaternium-7,parfum,DMDM hydantoin,citric acid,disodium EDTA,citronellol,geraniol ,magnesium chloride,magnesium nitrate, metylochloroisothiazolino ne,methylparaben,methylis othiazolinone,propylparab en,potassium sorbate,sodium benzoate, ci 19140,ci 14700,ci 42090,


Mam wlosy przetluszczajace sie u nasady, suche od polowy ,farbowane.Nada sie?
Dzieki!
Jak w każdym szamponie na początku detergenty (SLS+ łagodniejsze) gliceryna, aloes i olej jojoba wysoko w składzie (na+) trochę za wysoko w składzie zapach konserwant (pogrubione- może podrażniać) końcówka to też konserwanty i barwniki. Ogólnie- nie jest zły, ale widziałam lepsze skladem szampony. Nie powinien obciążać
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-29, 15:05   #278
nuvi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 147
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziekuje Jolie
nuvi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 15:11   #279
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przeczesując inne strony wpadła mi w oko jedna maska. Podobno działa cuda(tj. włosy są mocniejsze, odżywiona i nawilżone). A jak to właściwie jest z jej składem?

Mypa - Shea Karite - Hair Repair Mask - Maska do włosów z masłem shea
Skład: aqua/water, cetyl alkohol, glyceryl stearate se, butyrospermum parkii (shea butter), isopropyl myristate, glycerin, panthenol, tocopheryl acetate, dimethicone, disodium edta, guar hydoxypropyl trimonium chloride, citric acid, parfum/fragrance, methylchloroisohiazolinon e, methylisothiazolinone, benzyl brnzoate, benzyl alcohol, CI19140/YELLOW 5

Sama zauważyłam tylko kilka składników, a reszta dla mnie to czarna magia
Wygląda smakowicie- cetyl alc działa nawilżajaco, wysoko w składzie shea, gliceryl stearate- zmiękczacz i emulsyfikator, isopropyl myristate- emolient, glicerynka, pantenol, witamina E, silikon ( w połowie i w dodatku łatwo zmywalny) guar hydoxypropyl trimonium chloride- zmiękczacz, humektant, wzmacnia włosy, uelastycznia i ułatwia ich rozczesywanie- końcówka wiadomo- regulatro pH, konserwanty i barwniki. Zasadniczo sklad jest bardzo dobry, spodziewać się można nawilżenia, odzywienia, wygładzenia, nabłyszczenia
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 15:14   #280
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękuje, Kasiu
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 15:38   #281
hellena85
Rozeznanie
 
Avatar hellena85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 947
GG do hellena85
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

no to ja tez sie dorzuce.
Avon Advance Techniques Frizz Control, Taming Conditioner, Odżywka do włosów kręconych
Skład:
Aqua, cetyl alcohol, dimethiconol, stearyl alcohol, stearamidopropyl dimethilamine, parfum, phenoxyethanol, quaternium-18, glycerin, glutamic acid, cetearyl alcohol, stearamidopropalkonium chloride, choleth-24, creatine, isopropy alcohol, behentrimonium methosulfate, disodium etta, ceteth-24, quaternium-33, ceteareth-20, glycoliic acic, lainaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, coumarin, buthylphentyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene.

~~~~~~~~~~~~


Ufff. mam nadzieje ze sie nigdzie nie pomylilam

Ps. Cos mi tu html nie dziala
hellena85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-29, 16:02   #282
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przeczesując inne strony wpadła mi w oko jedna maska. Podobno działa cuda(tj. włosy są mocniejsze, odżywiona i nawilżone). A jak to właściwie jest z jej składem?

Mypa - Shea Karite - Hair Repair Mask - Maska do włosów z masłem shea
Sama ostatnio oglądałam ją w Naturze, nawet cena jakaś taka przystęna... niestety mam mocne postanowienie wyczyszczenia zapasów z szafy :/ i ta maseczka musi poczekać

Cytat:
Napisane przez hellena85 Pokaż wiadomość
no to ja tez sie dorzuce.
Avon Advance Techniques Frizz Control, Taming Conditioner, Odżywka do włosów kręconych
Skład:
Aqua, cetyl alcohol, dimethiconol, stearyl alcohol, stearamidopropyl dimethilamine, parfum, phenoxyethanol, quaternium-18, glycerin, glutamic acid, cetearyl alcohol, stearamidopropalkonium chloride, choleth-24, creatine, isopropy alcohol, behentrimonium methosulfate, disodium etta, ceteth-24, quaternium-33, ceteareth-20, glycoliic acic, lainaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, coumarin, buthylphentyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene.
~~~~~~~~~~~~
Ufff. mam nadzieje ze sie nigdzie nie pomylilam

Ps. Cos mi tu html nie dziala
Odżyweczka niezbyt ciekawa, chociażby z powodu wysoko umieszczonego zapachu [parfum] i konserwantu [phenoxyethanol] - mogą podrażniać skórę oraz wyciągów z alg morskich [laminaria digitata, pelvetia canaliculata]umieszczonych dla odmiany na końcu, co oznacza, że jest ich malutko.
Jest trochę emolientów - glycerin, cetyl-, stearyl-, cetearyl-, isopropyl- alc. i substancji odżywczych [niektóre o właściwościach antystatycznych] - stearamidopropyl dimethilamine, glutamic acid [zatrzymuje też wodę], quarernium-18, quaternium-33, behentrimonium methosulfate.

Chemicznie może treściwa, ale jak dla mnie ma zbyt mało substancji aktywnych, naturalnych.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 16:04   #283
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Sama ostatnio oglądałam ją w Naturze, nawet cena jakaś taka przystęna... niestety mam mocne postanowienie wyczyszczenia zapasów z szafy :/ i ta maseczka musi poczekać
Bardzo chętnie pomogę Ci w wykorzystywaniu zapasów Ja cierpię na brak kosmetyków do włosów
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 16:36   #284
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez nuvi Pokaż wiadomość
Dziekuje Jolie
Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Dziękuje, Kasiu
Nie ma za co
Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Sama ostatnio oglądałam ją w Naturze, nawet cena jakaś taka przystęna... niestety mam mocne postanowienie wyczyszczenia zapasów z szafy :/ i ta maseczka musi poczekać
Dobrze, że ja takowego nie mam (ale i zapasów nie mam) no i już wiem co zakupię przy najbliższej okazji
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 19:11   #285
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Bardzo chętnie pomogę Ci w wykorzystywaniu zapasów Ja cierpię na brak kosmetyków do włosów
Może odleweczkę
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 19:19   #286
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Może odleweczkę
Jeżeli miałoby Ci to pomóc, w wykorzystywaniu zapasów, to bardzo chętnie
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-29, 20:47   #287
atenaz
Zakorzenienie
 
Avatar atenaz
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 224
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dziękuję 'Estelle' za pomoc czyli z tych wszystkich najlepsza jest najtańsza mrs.potter's obczaję jeszcze inne odżywki tej firmy
__________________
20*12*2007 zapuszczam włosy po pas
01*09*2008 nie farbuję

wymiana https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=920711

szukam: CK Euphoria, Arabian Oud Kalemat, Gucci Rush, Moschino Love Love, Jimmy Choo Edp, Givenchy Ange ou Demon, Mancera Roses Greedy
atenaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 13:12   #288
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Inter Fragrances, Seboradin, Balsam regenerujący

Skład: Aqua, Cetaeryl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, (and) Panax Ginseng Exstract, Solluble Collagen, Isopropyl Myristrate, Raphanus Nigra Extract, Parfum, Castor (Ricinus Communis) Oli, Jojoba (Buxus chinensis) Oil, Citric Acid, Colour CI 15985

Inter Fragrances, Seboradin, Lotion regenerujący z żeń-szeniem do włosów zniszczonych
Skład: Aqua, Alcohol (and) Diethyl Phthalate (and) Propylene Glycol, Panax Ginseng Extract, Hypericum erforatum Extract, Burdock Extract, Castor Oil, Raphanus Nigra Extract, Glycerin, Corlander Oil, Parfum.
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 14:47   #289
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość

Inter Fragrances, Seboradin, Lotion regenerujący z żeń-szeniem do włosów zniszczonych
Skład: Aqua, Alcohol (and) Diethyl Phthalate (and) Propylene Glycol, Panax Ginseng Extract, Hypericum erforatum Extract, Burdock Extract, Castor Oil, Raphanus Nigra Extract, Glycerin, Corlander Oil, Parfum.
Pierwszy skład był już oceniany-> https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...3&postcount=96 proszę przeszukiwać wątek przed wklejeniem składu.

Lotion- początek to rozpuszczalniki (z racji obecności kilku z nich zawartość alkoholu powinna być niewielka- jednakże wrażliwcom alkoholowym zaleca się ostrożność) Z "substrancji czynnych" mamy tu żeń- szeń (poprawia ukrwienie, może przycznić się do szybszego porostu), dziurawiec, łopian, czarną rzodkiew. Na koniec olejek z kolendry. Lotion poprawi ukrwienie skóry głowy, wzmocni włosy przy czym jednocześnie będzie łagodny i nie powinien powodować podrażnień.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-30, 14:53   #290
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Pierwszy skład był już oceniany-> https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...3&postcount=96 proszę przeszukiwać wątek przed wklejeniem składu.

Lotion- początek to rozpuszczalniki (z racji obecności kilku z nich zawartość alkoholu powinna być niewielka- jednakże wrażliwcom alkoholowym zaleca się ostrożność) Z "substrancji czynnych" mamy tu żeń- szeń (poprawia ukrwienie, może przycznić się do szybszego porostu), dziurawiec, łopian, czarną rzodkiew. Na koniec olejek z kolendry. Lotion poprawi ukrwienie skóry głowy, wzmocni włosy przy czym jednocześnie będzie łagodny i nie powinien powodować podrażnień.
dziękuje bardzo . Jolie prosze powiedz mi ty byś poleciła ten lotion bo juz nie wiem co robić?
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 15:12   #291
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
dziękuje bardzo . Jolie prosze powiedz mi ty byś poleciła ten lotion bo juz nie wiem co robić?
Nie ma za co
To zalezy pod jakim kątem- jak na porost to lepszy będzie ten Niger, a jeśli szukasz czegoś łagodnego to może jantar z Farmony- bardzo bogaty ekstraktowo
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 15:23   #292
wiolka1115
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 751
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Nie ma za co
To zalezy pod jakim kątem- jak na porost to lepszy będzie ten Niger, a jeśli szukasz czegoś łagodnego to może jantar z Farmony- bardzo bogaty ekstraktowo
To ten produkt Ci chodzi? Nie zawiera silionków? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html zależy mi głównie na wzmoceniu włosów a nie na szybkim poroście( odrosty to moja wieczna zmora)
wiolka1115 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 15:32   #293
hellena85
Rozeznanie
 
Avatar hellena85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 947
GG do hellena85
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękuje bardzo za wyjaśnienie mi tego składu, Estelle!
hellena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-30, 15:47   #294
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez wiolka1115 Pokaż wiadomość
To ten produkt Ci chodzi? Nie zawiera silionków? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html zależy mi głównie na wzmoceniu włosów a nie na szybkim poroście( odrosty to moja wieczna zmora)
Nie, chodziło mi o to https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ra-wersja.html jst tam jeden silikon (w maleńkiej ilości i w dodatku łatwo zmywalny) bardzo fajna składowo odżywka do skóry głowy- odżywi, nawilży, złagodzi
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 11:44   #295
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ziaja, Plantica, Odżywka 'Witamina'


Cytat:
Odżywka przeznaczona jest do włosów cienkich i delikatnych.Skutecznie przyspiesza regenerację włosów.
Wzmacnia ich delikatną i osłabioną strukturę.
Zwiększa odporność włosów na uszkodzenia.
Trwale nawilżając chroni je przed nadmiernym przesuszeniem.
Zawiera:
- witaminy A, E i F,
- prowitamina B5 (D-panthenol),
- olej jojoba,
- wyciąg z aloesu.

Skład: Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Ethyl Linoleate, Ethyl Linolenate, Ethyl Oleate, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Retinyl Palmitate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid.

spełnia obietnice producenta?
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 13:04   #296
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Ziaja, Plantica, Odżywka 'Witamina'

erację włosów.
Wzmacnia ich delikatną i osłabioną strukturę.
Zwiększa odporność włosów na uszkodzenia.
Trwale nawilżając chroni je przed nadmiernym przesuszeniem.
Zawiera:
- witaminy A, E i F,
- prowitamina B5 (D-panthenol),
- olej jojoba,
- wyciąg z aloesu.

Skład: Aqua (Water), Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Ethyl Linoleate, Ethyl Linolenate, Ethyl Oleate, Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Retinyl Palmitate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid.

Spełnia obietnice producenta?
Składowo się zgadza, pogrubione - to substancje wypisane w opisie, a te na niebiesko to witamina F - najczęściej to zespół nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Podoba mi sie ten skład - substancje czynne są w składzie dosyć wysoko, tuż za emolientami, więc odżywka powinna być nimi porządnie nasycona
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 14:14   #297
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

A co myślicie o szamponie Pantene RESTORATIVES program odnowy?

Sklad: aqua, ammonium laureth sulfate, ammonium lauryl sulfate, dimethicone, sodium chlorie, ammonium xylenesulfonate, glycol distearate, citric acid, cetyl alcohol, sodium citrate, cocoamide MEA, polyquatemium-10, Parfum, sodium benzoate, disodium EDTA, PEG 7M, limonene, DMDM hydantoin, terasodium EDTAm panthenol, panthenyl ethyl ether, linalool, hexyl cinamal, butylphenyl methylopropional, citronellol, benzyl salicylate, methylchlorosothiazolinon e, Cl 17200, Cl 42090, methylisothiazolinone
_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 16:35   #298
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez _fraise_ Pokaż wiadomość
A co myślicie o szamponie Pantene RESTORATIVES program odnowy?

Sklad: aqua, ammonium laureth sulfate, ammonium lauryl sulfate, dimethicone, sodium chlorie, ammonium xylenesulfonate, glycol distearate, citric acid, cetyl alcohol, sodium citrate, cocoamide MEA, polyquatemium-10, Parfum, sodium benzoate, disodium EDTA, PEG 7M, limonene, DMDM hydantoin, terasodium EDTAm panthenol, panthenyl ethyl ether, linalool, hexyl cinamal, butylphenyl methylopropional, citronellol, benzyl salicylate, methylchlorosothiazolinon e, Cl 17200, Cl 42090, methylisothiazolinone
Szczerze? Jakoś mnie nie powalił. Ma sporo rzeczy, które w szamponie znaleść się powinny i całą masę niepotrzebnych "śmieci".
Ogólnie na początku głównie detergenty, silikon i chlorek sodu (antystatyk), glikol distearynowystanowi emulsyfikator i zagęszczacz. Jest też cetyl alc, który działa nawilżająco (emolient). Z substancji czynnych znajdziemy pantenol- niestety kawałek za konserwantem (swoją drogą mało przyjemnym- DMDM hydantoin). Reszta to na dobrą sprawę substancje przeciwbakteryjne, zagęszczacze, substancje zapachowe. Nie bardzo widzę tutaj składniki, które miałyby przyczynić się do odnowy włosów
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 17:56   #299
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Inter Fragrances - Naphera, balsam z naftą kosmetyczną. (wcześniej był wymieniany tylko szampon z serii)

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Chamomile Extract, Collagen, Pine Oil, Chitosan Glycolate, Parfum, C11-C12 Isoparaffin, Polysorbate 20 (and) Retinyl Palmitate (and) Tocopherol (and) Linoleic Acid (and) PABA, Panthenol, Citric Acid, Lemon Oil Terpenless, CI 19140.

Jak prezentuje się ten skład? Ma jakieś nieprzyjazne składniki?
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-01, 18:10   #300
_fraise_
Raczkowanie
 
Avatar _fraise_
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 374
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękuję . Mam coś jeszcze : warto kupic?
Energizujący szampon z odżywką 2 w 1 Avon
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea, Cocamidopropyl Betaine, Parfum, Dixydroxypropyl PEG_5 Linoleammonium Chloride, Polyquartenium-10, Linoleamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Glycol Distearate, PEG-150 Pentaerythirityl Tetrastearate, PPG-12-Buteth-16, Steareth-4, DMDM Hydantoin, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Disodium EDTA, Citric Acid, Sodium Benzoate, DM Hydantoin, Zingiber Officinale Extract, Alcohol Denat., Tocopheryl Acetate, Mangifera Indica Extract, Helianthus Annus Seed Extract, Melia Azadirachta Seed Extract, Vitis Vinifera Seed Extract, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, CI 15985, CI 19140, CI 14700, Amyl Cinnamal, Limonene


Avon, Advance Techniques szampon nawilżający do włosów zniszczonych i suchych
Skład: aqua, sodium laureth sulfate, cocamide mea, sodium lauryl sulfate, cocamidopropyl hydroxysultaine, parfum, guar hydroxypropyltrimonium chloride, polyglyceryl-3 laurate, methylparaben, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, sodium hydroxymetylglycinate, creatine, disodium edta, fhosphoric acid, ppg-12-buteth-16, propylparaben, glycerin, sodium chloride, polyquaternium-44, sodium citrate, c12-14 pareth-12, benzoic acid, propylene glycol, phenoxyethanol, sodium pca, urea, chlorphenesin, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, magnesium nitrate, trehalose, polyquaternium-51, sodium hyaluronate, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, methylchloroisothiazolino ne, magnesium chloride, methylisothiazolinone, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, limonene, ci 77891.

Szampon nabłyszczający Avon Avon, Advance Techniques

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea, Sodium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Parfum, Glycol Distearate, Sodium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Panthenol, Polyglyceryl-3 Laurate, Sodium Hydroxymethylglycinate, Creatine, Disodium EDTA, Dimethicone/Winyl Dimethicone Crosspolymer, Citric Acid,Sodium Citrate, Hydrolyzed Wheat Protein, Benzoil Acid, C-12-14 Pareth-12, Propylene Glycol, Hydrolyzed Wheat Starch, Phenoxyethanol, Laminaria Digitata Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Methylparaben, Chlorophenesin, Magnesium Chloride, Butylparaben, Ethylparaben, Methylisothiazolinone, Propylparaben, Isobutylparaben, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene.<1004507-004>
_fraise_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.