Laserowe Usuwanie Pieprzyków - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-01, 10:43   #661
Suri82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Dwa tygodnie temu miałam usuwane znamiona barwnikowe (czyli powszechnie zwane pieprzykami) z twarzy, 3 mniejsze i jeden większy (tak ok 6mm) te 3 ładnie się zagoiły (pozostały małe czerwone plamki) a po tym większym (był wypukły) mam taką czerwoną i lekko wypukłą (tak ze 2 mm nad skórą) bliznę - a średnicę ma podobną do 5-cio groszówki. Martwi mnie ta wielkość i wypukłość :'(, miał tak ktoś? Jak myślicie poczekać jeszcze z tym, czy iść ponownie by to skorygować? Stosuję na te blizny Perłę Inków, a zabieg był wykonany laserem.
Suri82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 15:11   #662
asia6633
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Idz na wizytę kontrolną. Nie zostałaś poinformowana jak to się będzie goiło?? Nie rozumiem...
9 kwietnia mam zabieg u chirurga usunięcia pieprzyka na brwi... Zobaczymy jak to będzie.

Powtarzam się po raz kolejny, jeśli macie jakieś wątpliwości odnośnie swoich znamion/pieprzyków idźcie do szpitala zarejestrować się do chirurga (ja byłam nawet u chirurga onkologa). Nie potrzeba Wam żadnego skierowania od lekarza rodzinnego. Nie trzeba nic płacić nikomu. Rozeznajcie się tylko, który cieszy się zaufaniem u pacjentów.
Ja byłam wpierw u dermatologa ale i tak pokierował mnie do chirurga. Widziałam u znajomej 3 miejsca po usunięciu pieprzyków skalpelem z twarzy i blizn prawie nie widać... Po nałożeniu podkładu pewnie nikt by ich nie spostrzegł.
asia6633 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 14:44   #663
Laffy
Raczkowanie
 
Avatar Laffy
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 108
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Szczerze mówiąc, jestem jeszcze w tym temacie zielona, powoli studiuję wątek, jednak mam parę pytań.

Po lewej stronie nosa, mam 5 mm pieprzyka - brodawkę. Tak naprawdę sama nie wiem co to jest. Niby brodawka, ale ma trzy brązowe plamki. Z jednej samoistnie lub jak ścisnę wypływa coś w stylu wągra. Pieprzyk był kiedyś badany i podobno to nic groźnego, jednak usunęłabym go, dla estetyki.
Lepiej załatwić go laserem czy skalpelem?
Czy można usunąć go na NFZ? Wiadomo, trzeba będzie czekać, ale mam czas
Poszukuję jakiegoś sprawdzonego lekarza w Warszawie, który mnie nie wyśmieje, i nie powie, że lepiej tego nie ruszać. Polecacie kogoś?
__________________



Live like a music

Edytowane przez Laffy
Czas edycji: 2010-04-08 o 14:46
Laffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 22:54   #664
Suri82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Lekarz mi tylko powiedział, że będzie się to łuszczyć (jakoś tego nie widzę) i może być tak, że zabieg trzeba będzie powtórzyć..
Kurcze, nie tak to sobie wyobrażałam, chodzę z plastrem na policzku, bo tak mnie ta blizna + pozostałość znamienia drażni.
Postanowiłam dać sobie jeszcze miesiąc, później idę do chirurga, ale już innego.
Może mi ktoś polecić dobrego chirurga na terenie Krakowa?
Suri82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 12:47   #665
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

dziewczyny potrzebuję szybkiej porady, jestem na dziś (za dwie godziny) umówiona w klinice na ocenę znamion do usunięcia. Teraz dopiero doczytałam, ze jestem umówiona do chirurga! Byłam co prawda u dermatologa już i obejrzał te znamiona i polecił usunąć, ale do oceny metody usnięcia itd to nie jest potrzebny dermatolog? BTW ktoś ma jakieś opinie na temat dr Marka Chwałkiewicza?
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 17:44   #666
asia6633
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Dobrze Cię umówiono. Ja też byłam u dermatologa i wypisał mi skierowanie na konsultacje do chirurga. Miałam już zabieg. Wklejałam wcześniej zdjęcie pieprzyka. Dość spory, ok. 4-5 mm na samym środku brwi. Chirurg załatwił sprawę szybko i bezboleśnie. Dostałam zastrzyk znieczulający, nic nie czułam. Nacięcie bardzo małe ok. 7 -8 mm. Zrobił mi dwa szwy. Szwy po równym tygodniu zdjęto, też nie bolało. Lekarz chirurg zrobił to tak ładnie że mam nadal włoski na brwi w tym miejscu. Sama blizna jest płaska, troszkę zaczerwieniona, powiedziałabym że ledwo widać. Oczywiście goi się cały czas bo zabieg równe miałam 2 tyg. temu.

Dodam, że zapisałam się do chirurga onkologa, o którym wiedziałam tylko tyle, że podobno jest dobry... w szpitalu bezpłatnie. Czekałam tydzień na wykonanie zabiegu od wizyty. Na wizyte 2 tygodnie. Czekam jeszcze na wyniki badań czy to było coś poważniejszego czy nie...

Mogę dodać zdjęcie jeśli ktoś chce jak wyglądało przed i po.
asia6633 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 18:00   #667
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

dzięki za odpowiedź. Na zabieg jestem umówiona na poniedziałek. Nie mogę nigdzie znaleźć opinii o tym lekarzu (michał nie marek ). Na co mam zwrócić uwagę,żebym sama mogła ocenić czy nie partaczy? Obejrzał mnie dokładnie , nie tylko znamiona na ramieniu ale całą, zrobił zdjęcie znamion, powiedział , ze zaleca wycięcie a nie laser no i badanie tego co tam mi wytnie. Co jeszcze powinnam wiedzieć, o co pytać, czego dopilnować?
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 09:52   #668
asia6633
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Wycinki muszą iść do badań. Spytaj się jak dokładnie pielęgnować rankę po wycięciu, czym przemywać i smarować żeby się ładnie goiło. Sądząc po tym jak Cię przyjął to może być dobry lekarz... Ważne jest żeby miejsce, gdzie wycięte będzie znamię nie ruszyło się za mocno... Ja miałam na brwi i proszono mnie żebym nie marszczyła brwi, żeby ranka się nie rozchodziła i żeby blizna była jak najmniejsza.
I zdjęcia od początku do końca całego procesu. Włoski wokół ranki odrastają, także nie będę mieć przeciętej brwi.

http://img697.imageshack.us/img697/3336/brewv.jpg
asia6633 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 18:11   #669
sebor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Witam. Idę jutro na laserowe usunięcie. Czy orientujecie się może czy można bez problemu chodzić na siłownię po takim zabiegu? Pieprzyk jest na ręce na przedramieniu. I ile czasu po usunięciu można zacząć się opalać?
sebor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 19:34   #670
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez asia6633 Pokaż wiadomość
Wycinki muszą iść do badań. Spytaj się jak dokładnie pielęgnować rankę po wycięciu, czym przemywać i smarować żeby się ładnie goiło. Sądząc po tym jak Cię przyjął to może być dobry lekarz... Ważne jest żeby miejsce, gdzie wycięte będzie znamię nie ruszyło się za mocno... Ja miałam na brwi i proszono mnie żebym nie marszczyła brwi, żeby ranka się nie rozchodziła i żeby blizna była jak najmniejsza.
I zdjęcia od początku do końca całego procesu. Włoski wokół ranki odrastają, także nie będę mieć przeciętej brwi.

http://img697.imageshack.us/img697/3336/brewv.jpg
dzięki za odpowiedź, trochę się boję...jak głupia
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 08:25   #671
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

no już jestem po....sama nie wiem co o tym myśleć...miałam wycinane dwa znamiona. Jestem trochę obolała. Mam mieszane uczucia. Szył mnie chyba z godzinę. Wszystko mnie ciągnie. Fakt, że mam to w głupim miejscu bo wiecznie się rusza, nie da się nie ruszać ręką. Mam teraz opatrunek uciskowy to nie zaglądam tak, ale jakoś się boję, że będzie blizna dużo bo tak się męczył...
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-27, 16:58   #672
asia6633
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Nie ma za co. Ojej to duże takie były te znamiona? Mój zabieg trwał hmm... no może 7 minut?? Nie więcej jak 10 na pewno! Nie bój się, dbaj o bliznę to będzie mało widoczna.
asia6633 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 17:47   #673
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Dziewczyny,czy któraś z was usuwała laserem taki posłoneczne znamiona barwnikowe? Takie wiecie...malutkie ciemne kropeczki
Ile u was kosztował taki zabieg i ile usuwałyście tych znamion?
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 18:17   #674
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

moj chlopak 2 tygodnie temu usunal za jednym razem 10 wystajacych pieprzykow laserem
strupki mu juz odpadaja i procz zarozowienia ktore bedzie schodzic z czasem nie ma zadnego sladu
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 18:57   #675
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
moj chlopak 2 tygodnie temu usunal za jednym razem 10 wystajacych pieprzykow laserem
strupki mu juz odpadaja i procz zarozowienia ktore bedzie schodzic z czasem nie ma zadnego sladu
a ile zainkasowal lekarz, jesli mozna wiedziec?

jak ja bym miala wszystkie wystajace to bym odrazu sobie pousuwala,a z plaskimi to lipa
ale one musza byc bardzo wystajace, zeby nadawaly sie pod laser,czy wystarczy tylko zeby palcem byly wyczuwalne?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 19:55   #676
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

dokladnie to nie wiem jak bardzo powinny byc wystajace
obnizykl chyba cene jako ze tyle mial do usuniecia i skasowal 400 zl
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 19:59   #677
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez asia6633 Pokaż wiadomość
Nie ma za co. Ojej to duże takie były te znamiona? Mój zabieg trwał hmm... no może 7 minut?? Nie więcej jak 10 na pewno! Nie bój się, dbaj o bliznę to będzie mało widoczna.
no własnie nie były duże..ja wiem ..po 5 milimetrów. Chyba nie był specjalnie wprawny tej lekarz..albo nadgorliwy. No po cesarce mam wrażenie mnie krócej szyli...gmerał i gmerał, grzebał i wydłubywał...no sama nie wiem co o tym myśleć. COś marudził, ze to jednak plecy więc może trzeba głębiej czy mocniej..no nie wiem...te znamiona były w takim miejscu obok łopatki,ze każdy ruch ręką je naciąga, więc może dlatego. Narazie wygląda to średnio...
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 22:27   #678
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
dokladnie to nie wiem jak bardzo powinny byc wystajace
obnizykl chyba cene jako ze tyle mial do usuniecia i skasowal 400 zl
Brook, tanio, bo u mnie od jednego biorą tyle Dziewczyny może macie jakiś sprawdzony i w miarę niedrogi gabinet na śląsku?
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 16:01   #679
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

powaga? wow to niezle...
u mnie u tego lekarza w cenniku bylo 50 zl od sztuki, a wiekszy 100 zl

przyjedz do nas lynn przenocuje Cie jak chcesz
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-28, 16:14   #680
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
powaga? wow to niezle...
u mnie u tego lekarza w cenniku bylo 50 zl od sztuki, a wiekszy 100 zl

przyjedz do nas lynn przenocuje Cie jak chcesz
Może skorzystam A za takie wystające też 100 zł?
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 16:43   #681
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
powaga? wow to niezle...
u mnie u tego lekarza w cenniku bylo 50 zl od sztuki, a wiekszy 100 zl

przyjedz do nas lynn przenocuje Cie jak chcesz
a mozesz podac namiary do tego lekarza?za chirurgiczne usuniecie tez po 50zl?ja kiedys usuwalam chirurgicznie w Lublinie.
to jest bez sensu ze az tyle biora za usuniecie malych kropek.50zl mogloby byc
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 13:48   #682
asia6633
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Spokojnie ennkaa. Najważniejsze, że już nie masz znamion. Mi dermatolog mówił, że blizna na brwi będzie wielka i ogólnie przetnie mi brew, nie będzie włosków itd. A jest dobrze... z dnia na dzień coraz lepiej. Słyszałam, że takie znamiona czasem trzeba głęboko usuwać, może dlatego tak długo Cię lekarz trzymał... Jutro idę po wyniki badań tego pieprzyka.


Swoją drogą usuwacie te pieprzyki bo Wam się wizualnie nie podobają? Ja mam tyle na całym ciele, że nie wypłaciłabym się do końca życia.
asia6633 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 15:15   #683
ennkaa
Zakorzenienie
 
Avatar ennkaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: takie tam wsiomiasto
Wiadomości: 10 170
GG do ennkaa
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez asia6633 Pokaż wiadomość
Spokojnie ennkaa. Najważniejsze, że już nie masz znamion. Mi dermatolog mówił, że blizna na brwi będzie wielka i ogólnie przetnie mi brew, nie będzie włosków itd. A jest dobrze... z dnia na dzień coraz lepiej. Słyszałam, że takie znamiona czasem trzeba głęboko usuwać, może dlatego tak długo Cię lekarz trzymał... Jutro idę po wyniki badań tego pieprzyka.


Swoją drogą usuwacie te pieprzyki bo Wam się wizualnie nie podobają? Ja mam tyle na całym ciele, że nie wypłaciłabym się do końca życia.
nie, ja nie mam nic do pieprzyków. No chyba, ze ktoś ma jakiś wielki np. na środku nosa, to może mu się to nie podobać. Ja swoje usuwałam ze względu na miejsce , na linii ramiączka stanika i wiecznie na nie uważałam.
__________________
...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było...
ennkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 16:06   #684
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Cytat:
Napisane przez asia6633 Pokaż wiadomość
Spokojnie ennkaa. Najważniejsze, że już nie masz znamion. Mi dermatolog mówił, że blizna na brwi będzie wielka i ogólnie przetnie mi brew, nie będzie włosków itd. A jest dobrze... z dnia na dzień coraz lepiej. Słyszałam, że takie znamiona czasem trzeba głęboko usuwać, może dlatego tak długo Cię lekarz trzymał... Jutro idę po wyniki badań tego pieprzyka.


Swoją drogą usuwacie te pieprzyki bo Wam się wizualnie nie podobają? Ja mam tyle na całym ciele, że nie wypłaciłabym się do końca życia.
oczywiscie.ja mam ich strasznie duzo i tez bym sie napewno do konca zycia nie wyplacila.ale chcialabym usunac chociaz troche.teraz to az mi wstyd bylo zalozyc bluzke z krotkim rekawem bo skora jeszcze biala po zimie i pelno tych kropek mam nadzieje ze sie szybko opale to bedzie mniej widac
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 17:34   #685
asia6633
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;1891538 8] mam nadzieje ze sie szybko opale to bedzie mniej widac [/QUOTE]

Jak nowe właśnie pojawiają się od opalania , ja co roku po wakacjach mam ich coraz więcej... Błędne koło.

Dostałam wyniki badań, jestem zdrowa. Ja usuwałam tylko i wyłącznie ze względów zdrowotnych... bo był duży i wg dermatologa paskudny. Wizualnie mi nie przeszkadzał, wielu osobom się podobał ten pieprzyk na brwi...
asia6633 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:22   #686
sebor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Witam. Czy po takim zabiegu potrzebne są jakieś wyrzeczenia? Pieprzyk jest na na rece na przedramieniu i ma 0,5 cm x 0,5 cm. Czy wolno nosić koszulki z długim rekawem czy będzie to podrażniać bliznę? Czy można w tym czasie ćwiczyć? Czy ból po zabiegu jest do wytrzymania? Bo mam dzisiaj iśc na zabieg, a wieczorem jest kolegi 18 więc pasuje mi pójść ;P

Edytowane przez sebor
Czas edycji: 2010-05-05 o 12:46
sebor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 19:44   #687
carmennn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 179
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Jak któraś wie, to proszę niech napisze, czy płaskie pieprzyki- kropki można usunąć laserem. One są malutkie-średnica pół milimetra. Co z takimi zrobić? Mam też parę większych, ale nie wiem jak się z nimi postępuje... Najbardziej mnie denerwuje ten wysyp kropek na ramionach i przedramionach.
carmennn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 11:12   #688
sebor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 7
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Witam. Jestem 2 dni po zabiegu. Trwało to może 2 minutki, nic prawie nie czułem, nawet zastrzyku. Po zabiegu zaklejono mi ranke plastrem i powiedziano żeby za 2 dni (czyli dzisiaj go odkleić) i niczym nie smarować, żadną maścią, ani nic. Jedynie można przemyć spirytusem. Podobno mogę się opalać i robić wszystko, tylko żeby nie moczyć w wodzie. Za zabieg zapłaciłem 200 zł, trochę dużo ale myślę, że warto :P Zobaczymy jak to będzie wyglądać później. Na razie jak zaglądam leciutko pod plasterek to widać strupka. Tylko właśnie przykleił mi się do plastra i nie mam jak odkleić Bo jak ciągnę to boli trochę i oderwę go razem ze strupkiem Co w tej sytuacji zrobić?
sebor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 20:14   #689
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

spirytusem rane przemyc? chyba zartujesz
woda i mydlem namuiczyc i odklei cplaster
poza tym sladu po laserze albo wycinaniu nie mozna opalac do 3 meisiecy poki zaczerwienienie nie minie bo inaczej bedziesz miec przebarwienie i wcale nei starsze
to jest blizna ktora na slonce wystawiac nie wolno do czasu zbladnie cia calkowitego sladu po usuwaniu
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 19:17   #690
Nugate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowe Usuwanie Pieprzyków

Hej! Jestem tu nowa.. Dopiero przed chwilą się zarejestrowałam (nawet jeszcze nie wybrałam avatara haha!), ale nie o tym mam przecież mówić.. A więc:

Mam problem. Chodzi o pieprzyk (czy jak kto woli znamię), znajdujący się na linii ramiączka od stanika. Znamionko jest małe, ale wystające i czasami mnie boli.. Chciałabym to usunąć, ale nie wiem jaką metodą.. Wolałabym chirurgicznie, ale nie wiem czy któryś chirurg zdecyduje się na usunięcie takiego maleństwa.. (ma ok. 2 mm).. A laserem troszkę się boję, że może zezłośliwieć czy coś..
POMOCY! ; D
Nugate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-10 17:50:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.