Szara zmęczona cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-01, 13:12   #1
anastsie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1

Szara zmęczona cera


Cześć dziewczyny.
Piszę do was, bo straciłam już wszelką nadzieję. Moim problemem jest skóra, która zupełnie nie odzwierciedla mojego wieku. Czuję, jakby należała do osoby o wiele starszej, prowadzącej inny tryb życia. Mam 18 lat, a moja skóra jest szara, pełna zanieczyszczeń, zapchanych i rozszerzonych porów. Od ok. pół roku postanowiłam zaprzestać drogeryjnej pielęgnacji (wysuszające żele do skóry trądzikowej) i zakupić preparaty apteczne, szeroko zachwalane na różnych forach. Miałam nadzieję, że uzyskam cerę jak z reklamy, ale stało się coś strasznego.. W przeszłości moja twarz wyglądała w porządku, teraz rozkładam ręce i nie wiem co robić.
Borykam się z rozszerzonymi i zapchanymi porami, kaszką na brodzie, przebarwieniami na policzkach i ciągle wyskakującymi nowymi grudkami/zmianami ropnymi/zwykłymi pryszczami.
Błagam, powiedzcie mi jak mam sobie z tym poradzić, co zmienić? Jestem bezsilna i z każdym dniem mam mniejszą ochotę patrzyć na siebie w lustrze. Bolą mnie komentarze, chociażby członków rodziny, że teraz mam najpiękniejszą cerę i dlaczego się maluję.. A rzeczywistość jest zupełnie inna. Moja twarz jest pozbawiona blasku, koloru, życia…
Pielęgnacja jaką stosuję to:
Wieczorem: Demakijaż oczu <bioderma sensibio/avene lotion micellarie>, mycie całej twarzy <żel LRP effaclar >, przemywanie tonikiem <iwostin sensista>
Dwa razy w tygodniu wykonuje peeling mechaniczny i nakładam maseczkę <zielona glinka> którą skraplam wodą termalną.
Na noc w zależności od stanu skóry czoło i brodę smaruję avene triacneal, pozostałe miejsca problematyczne maścią ichtiolową lub olejkiem z drzewa herbacianego i sudocremem. Jeżeli skóra jest bardzo przesuszona używam effaclaru H dość obficie (już się kończy, teraz zakupiłam eucerin) lub maści z wit. A.
Rano: Myję twarz mydłem Aleppo, przemywam tonikiem/używam wody termalnej. Na całą twarz pod makijaż używam kremu SVR z spf 50+, żeby nie dać możliwości pojawienia się nowym przebarwieniom.
Powiedzcie mi, co robię nie tak? Czy tego wszystkiego jest za dużo? Czy powinnam używać innych kosmetyków? Może ktoś z was miał taki problem i potrafi mi powiedzieć jak sobie z tym poradzić? Naprawdę tracę już nadzieję i jestem na skraju załamania
Albo może znacie i możecie polecić dobrego dermatologa w okolicy Krakowa? Chyba sama sobie z tym nie poradzę…
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04896.jpg (54,4 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04894.jpg (65,8 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04899.jpg (39,4 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04893.jpg (44,4 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04891.jpg (42,0 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04890.jpg (50,5 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04889.jpg (30,7 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04902.jpg (65,5 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04903.jpg (82,4 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04904.jpg (77,7 KB, 26 załadowań)
anastsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 13:22   #2
DiamentowaRosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Szara zmęczona cera

Wg. mnie przesadzasz. Po twoim opisie, bałam się otwierać zdjęć. Ale ja widzę młodą i wcale nie szarą skórę. Masz tylko problem z różnymi wypryskami. Trudno mi coś doradzić odnośnie kosmetyków, ale proponuję iść do dermatologa, ja dziś byłam i przepisał mi przesławny Epiduo.
DiamentowaRosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 17:13   #3
_camilla
Raczkowanie
 
Avatar _camilla
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 74
Dot.: Szara zmęczona cera

Wypróbuj na niespodzianki płyn z apteki (niedrogi, ok. 12zł) - Afronis, dawniej spotykany jako Afrodyta
Co do szarości, to wydaje mi się, że trochę przesadzasz. Twoja cera nie wygląda wcale źle. Niejedna osoba mogłaby Ci pozazdrościć. Poszukaj jakiś fajnych kosmetyków rozświetlających buźkę, czy nadających im ładnego kolorytu.
Trzymaj się
__________________
Keep me safe inside
Your arms like towers
Tower over me  
_camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 20:37   #4
SzAnElKa
Zadomowienie
 
Avatar SzAnElKa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 340
Dot.: Szara zmęczona cera

Twoja cera nie jest zła!
__________________
WYMIANA -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=843846
SzAnElKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:26.