podkład matujący tylko jaki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-10-05, 19:23   #31
maxididi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 46
Re: podkład matujący

Spróbuj podkładu Soraja matująco - nawilżajacego ( chyba bio-balance). Jest lekki, wygląda bardzo naturalnie i nie waży się. Kosztyje 8-9 zł. Jedynym minusem jest opakowanie. Trzeda dokłacnie zamykać i nie stawiać tubki na zakrętce. W przeciwnym razie podczas aplikacji może sie go wylać za dużo.
maxididi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-06, 10:12   #32
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: podkład matujący

Witaj Magdo
Z bardzo lekkich, matujących podkładów polecam Ci Chanel - Double Perfection (poszukaj w Targowisku), a także Guerlaina Divinora - Semi Mat. Sa dość wydajne więc jeżeli sobie rozłożysz ich cene na kilka miesięcy nie bedzie tak żle)) Jednak radzę przed zakupem wypróbować je w Sephorze (powinnaś dostać tester który starczy Ci przynajmniej na dwie/trzy próby). Na zimę polecałabym jednak troszke 'cięższy' podkład, który otulił by Twoja skórę 'kołderką' - najlepiej coś z filtrem. Pamiętaj o ochronnych kremach zimowych - jednak w tym wypadku nie unikniesz lekkiego świecenia się, ale pocieszaj sie myślą że Twoja skóra jest pod dobrą ochroną.

Pozdrawiam jesiennie
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-25, 11:05   #33
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Jaki podkład matujący???

Szukam podkładu matującego w rozsądnej cenie(do 60zł). Jak dotąd nie używałam typowo matujących podkładów. Ale cóż, cera też się zmienia. Ostatnio zaczęła mi się bardziej przetłuszczać. Jaki podkład byście mi poleciły(tylko błagam nie ten Revlona, on bedzie za mocno kryjący). Zależy mi na naturalnym wyglądzie, ale przy okazji może ukrywać drobne niedoskonałości. Aha i jeszcze jedno, czy pod podkład matujący powinnać kłaść krem nawilżający czy raczej matujący?
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-25, 12:09   #34
Dorotk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 374
Re: Jaki podkład matujący???

Może nie ma takiego podkładu?
Dorotk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-25, 12:18   #35
KARINCIA
Raczkowanie
 
Avatar KARINCIA
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 335
GG do KARINCIA
Re: Jaki podkład matujący???

Dorotk@
Przeważnie podkłady matujące są już bardziej kryjące.
Chciałam Ci polecić podkład MATIS, bo jest super matujący ale przy tym rewelacyjnie kryjący!!
A może spróbuj sobie Maybelline fresh matt??
Tylko pamiętaj żeby z tym matowieniem skóry nie przesadzić, bo możesz za bardzo ją wysuszyć.

Pozdrawiam
KARINCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-25, 13:28   #36
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Jaki podkład matujący???

Cześc polecam Ci podkład matujący firmy Oriflame. Jest lekki, nie za mocno kryjacy i nie dający uczucia ciężkości na twarzy. Z tych mocniejszych to może podkład firmy Manhattan.
Aha i pod podkład matującu użyj lekkiego kremu nawilżającego (takiego który nie zatka Ci porów), bo podkład matujący+ krem matujący może spowodować przesuszenie cery a co za tym idzie zwiększenie wydzielania sebum oraz w czasie nakładania podkładu może spowodawać jego wałkowanie się.
Zasada prosta krem nawilżający+ podkład matujący lub na odwrót krem matujący + podkłąd który ładnie nawilży cerę.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-25, 19:39   #37
Teri
Raczkowanie
 
Avatar Teri
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 216
Re: Jaki podkład matujący???

Air Wear, nalozony cieniutko troszeczke wyrownuje koloryt cery, słabo kryje (np wiekszych zaczerwień albo bardzoej "kolorowych" oprychów na twarzy nie kryje). Szczerze mówiąc nie wiem czy jest matujący z definicji, ale moja mieszana cera nie świeci się (nawet nochal). Tylko nie nałóz go za dużo, będzie wygladał okropnie.
Pod to nakładam matujący YR bio-specific do cery mieszanej (taki zielony) albo nwilżający krem do cery po trzydziestce (Diadermine).
Pozdrawiam
__________________
Normal is not something to aspire to, it's something to get away from. Jodie Foster
One should always keep an open mind, but not so open that one's brains fall out. Bertrand Russell

Teri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-12-03, 20:40   #38
andziaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 18
Podkład tylko jaki?

Hej! Jestem na kupnie podkładu mam cerę mieszaną z popękanymi naczyńkami po jakimś czasie błyszczy chciałabym dobrze matujący i kryjący. Żeby długo utrzymywał się na skórze do 70zł.
andziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-04, 12:04   #39
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Podkład tylko jaki?

Polecam Revlona Colorstay , znam wersje starszą, więc ją polecam jesli chodzi o ten przedział cenowy Jakby co możesz poczytać opinie w KW. Tylko pod ten podkład potrzeba silnego nawilżenia i szybko trzeba go rozprowadzać, znaczy się nie nakładamy punktowo tylko od razu po nałożeniu w tym miejscu rozsmarowywujemy
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 10:54   #40
jaunel
Przyczajenie
 
Avatar jaunel
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: podkład matujący tylko jaki

na plaże bym polecala Smashboxa photo finish. To baza pod podkład. Smashbox ma kilka rodzajów tak jak powinna miec kazda marka robiaca bazy od zielonego poprzez rozowy do roznych typow cery ale photo finish nadaje sie do kazdej. Cera bedzie super wygladzona ale nie daje efektu krycia. Idealne rozwiązanie dla dziewczyn z przyzwoita cerą ktore chca isc na plaze i miec wygladzoną cere.
Przy upalach warto najpierw uzyc bazy a pozniej dopiero podkladu (jesli ktos musi) bo po pierwsze dluzej sie trzyma, nie splywa, latwiej sie rozprowadza i raczej nie trzeba stosowac korektorow i rozswietlaczy....
Jeżeli chce isc na miastwo w upal to uzywam wlasnie bazy i makeup forever (tylko w sephorze). Używam tego kosmetyku na kazda pore roku. Zawsze sie sprawdza! Ale na plaze warto wybrac samą baze moze byc to chociazby benefit... ale specjalna baza ktora wyglada jak podklad ale jest antybakteryjna i kryje. Jedynym minusem jest to, ze kazdy kosmetyk ma UV. W zwiazku z tym nie warto uzywac podkladu na plaze bo buzia zostanie biala a reszta sie opali
Podsumowujac:
na plaże moim zdaniem przyda sie dobra baza albo eventualnie korektor.
Osobiście polecam Boi-Ing (korektor) albo High Beam (baza) od benefita ( dostaniesz tylko w sephorze ceny ok. 100 zł- tanio jesli chodzi o bazy pod podklad) , smashbox photo finish to genialny kosmetyk ale cena troche powala 190zł . make up foerver - tez tylko w sephorze- specjalny podklad HD co mowi samo za siebie ok. 190 zł ale jest bardzo wydajny.

Jeżeli chcecie dobrze wygladac na plazy i lubicie gadzety to polecam specjalny róż w kremie od smahsboxa.... rumieniec ktory sie zmienia wraz z temp. ciala i dodatkowo na niewyspane oczy od benefita Lemon aid ukrywa przebarwienia i zmeczenie oczu bez makijazu. Warto przetestowac Bobby Brown (dla odmiany tylko w douglas), bo jesli chodzi o puder i korektor jest niezastapiona. Ale cenowo drozsze niz benefit.

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Cytat:
Napisane przez andziaa Pokaż wiadomość
Hej! Jestem na kupnie podkładu mam cerę mieszaną z popękanymi naczyńkami po jakimś czasie błyszczy chciałabym dobrze matujący i kryjący. Żeby długo utrzymywał się na skórze do 70zł.
Mozesz przetestowac maybelline affinitone wyjdzie nawet taniej ok. 30zł. Kryje, cera jest matowa i jak dla mnie osoby uzywajacej tylko profesjonalnych podkladow ze wzgledu na prace to jest naprawde bardzo dobry. Tylko , że pewnie w Twoim przypadku mzoe przydac sie jeszcze puder transparentny.
Jezli chcesz to przetestuj tak jak wszyscy mowia revlona color stay. Co prawda trzeba miec wprawe w nakladaniu bo to gesty i dosc ciezki podklad ale daje rewelacyjny efekt wygladzenia i kosztuje ok 70-80 zł.
jaunel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 21:26   #41
Vanillashake
Raczkowanie
 
Avatar Vanillashake
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 72
Dot.: podkład matujący tylko jaki

affinitone z maybelline jest podkładem typowo nawilzajacym Jaunel wiec nie wiem czy dobre jest polecanie akurat tego podkładu,mozliwe ze działa akurat matująco na twoją cere,ale ogólnie przeznaczony jest raczej do suchej skóry.
Z maybelline moge spokojnie polecic superstay SILKY ,16 godzinny podkład,jest naprawde rewelacyjny,dobrze kryje ,dodatkowo mat,oprócz tego posiada baze utrzymującą dłuzej makijaz.

Co moge jeszcze polecic... Lirene...podkład matująco-wygladzający,troszeczke krócej sie trzyma na twarzy ,ale jak na swoją cene jak najbardziej ok
Vanillashake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-16, 13:34   #42
agnes8991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 14
Dot.: podkład matujący tylko jaki

Witam Nie moge zdecydować się na podkład , czy mogłybyście mi pomoc wybrać? naczytałam się wiele opinie na temat chanel double perefection i chanel mat lumiere . problem mam tylko z kolorem mam jasną cere , gdy byłam w drogerii pani zaproponowała mi 20 ale akurat jej nie było wiec nie miałam okazji jej przetestować, nałożyła mi inny numer ale nie pamietam:/ to był albo 30 albo 10 byl taki zółtawy z tego co pamietam . naczytałam się że do jasnej cery polecacie 30 aurore . nie chciałabym kupywać w ciemno a mam zamier zamówić przez internet. mogłybyście coś doradzić? a
i jaka jest różnica miedzy tymi 3 podkładami? poniżej?czy nie ma różnicy?
proszę o odpowiedź. mam cere tłusta, mieszaną, skłonna do krostek. w strefie T.

1.Chanel, Double Perfection Compact (Podkład w kompakcie; cera normalna, mieszana, tłusta)
2.Chanel, Mat Lumiere Teint Compact Poudre - Mat et Lumineux SPF 10 (Podkład w kompakcie)
3.CHANEL - Vitalumiere Cream Compact - # 10 Limpide podkład w kompakcie (15g)
agnes8991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.